Griep? Chefarine „4" doet wonderen! Jasperina wil je een stak kaas nithet vuistje SJö'CcidócSotl/ÏO/nt Verkiezing Prov. Staten l botst tegen interland f Perikelen voor radio en t.v. Vanavond in de ether TELEVISIE Dolkomisch RADIO VARA wil Twee acties van NVSH uitzenden moord aan de br©n PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 FEBRUARI 196« Nieuw geluid nieuwe lente T N de nabije toekomst zal bewe id zen moeten worden, of de pas gekozen C.H.U.-voorzitter drs. Ti- lanus met een nieuw geluid ook inderdaad iets nieuws bedoelt, dan wel of hij alleen oude wijn in nieuwe zakken wenst te gieten. Zolang hieromtrent nog geen dui delijkheid bestaat, moeten we van zijn eerste verklaring als partij voorzitter zeggen: een nieuw ge luid, maar nog geen nieuwe lente. Positief klinkt in elk geval, dat drs. Tilanus anders dan zijn voor ganger, mr. Beernink, en ook an ders dan zijn vader, wijlen dr. Tilanus bereid is tot een concreet gesprek met katholieken en poli tiek buiten de C.H.U. gegroepeerde protestanten. Tot voorzichtigheid noopt even wel weer zijn toevoeging, dat zo'n gesprek in eerste instantie alleen kan gaan over zeer fundamentele zakenbijvoorbeeld over de relatie tussen God en overheid, tussen overheid en samenleving. Dat wordt een erg vrijblijvend ge- sprek! zou dat de katholieken en protestanten die aan het door drs. Tilanus bedoelde gesprek deel gaan nemen, het in hoge mate eens zijn, impliceert dit nog maar weinig. Voor samenwerking van poli tieke partijen is het van het groot- ste belang, dat men het over poli tieke zaken eens is en naar ons lijkt zullen deze zaken in de prin cipiële discussie amper aan de orde komen. Tenzij in negatieve zin. Want wanneer de C.H.U. uit principiële overwegingen erop zou blijven staan, dat elke component in een gezamenlijke partij een vrij heid moet blijven behouden van zo'n ruime mate als de C.H.U., zelfs wanneer ze regeringspartij is. wenst te betrachten, komt men met een gesprek over praktische politieke zaken niet erg ver meer. HET plezierige van de voorzit terswisseling in de C.H.U. is niettemin, dat de nieuwe man posi tief staat tegenover de gedachte aan een gesprek en niet bij voor baat uit dit gesprek voortvloeiende mogelijkheden afwijst. Men zal dan ook in andere krin gen open oor moeten hebben voor het nieuwe geluid, hoe bescheiden het bij een nadere beschouwing ook blijkt. In het slechtste geval zou er uit een gesprek tussen katholieken en protestanten zelfs uit een gesprek op zeer brede basis en beperkt tot fundamentele zaken kunnen komen vast te staan, dat er van hechte samen werking weinig of niets terecht kan komen. Dit negatieve resultaat kan dan weer aanleiding vormen van een toch doodlopende weg maar af te zien en naar nieuwe kansen te gaan zoeken. Ook in politicis is het geen zeldzame methode om door het wegstrepen van wat niet moge lijk is, tenslotte tot de conclusie te komen, dat het beoogde doel maximaal tot op een bepaalde hoogte en beperkt tot een bepaalde breedte te verwezenlijken valt. Ook dan is er sprake van een winstpunt ANTENNE Niet naar het feest hun Invitatie om prinses Beatrix' huwelijk op het Amsterdamse stadhuis en/of in de kerk by te wonen, geen ge bruik maken. Dit Is hun goed recht: zeker ln het geval van volksvertegenwoordigers die zeker ervan zyn dat ze door op 10 maart weg te blijven, precies datgene doen wat de kiezers die zij vertegen woordigen, van hen verwachten. Maar we hebben de indruk dat som migen dit argument alleen als dekman tel gebruiken, omdat ze persoonlijk niet vereenzelvigd w-illen worden met de 3peEEhheid vSttC? hrt^fedö&ndse volk dat positief tegenover het prins- lijk huweiyk en de monarchie staat. Wanneer zulke lieden consequent zyn, zullen ze in het vervolg nog heel wat invitaties moeten afslaan en aan ver schillende manifestaties hun medewer king moeten ontzeggen. Maar zo consequent zijn vele protes terenden nu ook weer niet. Het is net als de koopman in losse artikelen die zegt volslagen atheïst te zyn en vanwe ge zijn anti-clericale gezindheid Rome niet te kunnen luchten of zien. Maar zyn plekjes met kans op goede verkoop onder de kerkgangers is hem toch wel dierbaar, pesnoods met één [been binnen het kerlqjortaal. (Van ome omroepcorrespondent) De programmaleiders zitten al dagen lang gebogen over de uitzendschema's voor de avond van woensdag 23 maart, wanneer de verkiezingen worden ge houden. De moeilijkheid is dat op het zelfde tijdstip, wanneer de radio en de televisie bezig zijn om d hoogte te stellen van de verkiezings resultaten, er in het Fejjenoordstadion te Rotterdam een belangryke voetbal interland tussen het Oranjeteam en West-Duitsland wordt gespeeld. Aangezien zowel de NCRV als de VARA op de beide Hilversumse radiozenders hun gehele avondprogramma in het teken van de verkiezingen hebben staan, kan men onmogelijk een recht streekse radioreportage van de voetbal wedstrijd via Hilversum 1 of 2 geven. De omroepfunctionarissen willen aan de regeringscommissaris verzoeken om een directe radioreportage uit Rotterdam via Hilversum 3 op de fm-golflengte te mogen uitzenden De regeringscommis saris zou dus toestemming dienen te verlenen voor dit speciale geval dat Hil versum 3 's avonds om 8 uur weer in de ether komt. Voor de NTS liggen de zaken weer an- dei"s. Daar wordt Nederland 1 de ge hele avond in beslag genomen door de verkiezingsreportages uit het Amster damse Bellevue. de Rolzaal aan het Haagse Binnenhof, het Perscentrum Jf NEDERLAND II Nieuwspoort en nog enkele andere re- en ae portageposten in het land. J op de op het tweede net zal men dan een rechtstreekse beeldreportage van de J wedstrijd Nederland—West-Duitsland kunnen geven. Maar geeft de KNVB zyn toestemming voor een directe t.v - reportage uit Rotterdam? De beslissing is als gebruikelyk mede afhankelyk van het feit of de Feijenoordkuip op de ver- kiezingsavond al dan niet is uitver- kocht. Insiders verwachten dat voetbal- liefhebbers niet terwille van de poli- J tieke uitslagen deze match in Rotter- dam zullen willen missen. J Hedenavond NEDERLAND I NTS: 18.30 Teleac; Pech ondei"weg. cursus voor automobi listen. 19.00 Nieuws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Intern, jeugdjournaal. 19.15 Van gewest tot gewest, 19.35 De Flintstones. 20,00 Journaal. KRO: 20.20 Brand punt. 20 50 Ik heb t over Jeruzalem, tv-spel. 22.35 Op weg naar Pasen: NTS. 22.45 Journaal. NTS: 19.00 uur Wereldkampioenschappen kunstrijden op de schaat€ te Da vos. 20.00 Nieuws. AVRO: 20 01 Rooster Tienerprogr. 20.30 De schone heks. 20-55 De liftster, tv-film; NTS: 21.45 Wetenschappelyke tele-periodiek. 22.10 Journaal Vrijdag NOT-NTS: 10.45 Hedenavond fAdvertentie matige geschiedenis. Meestal Is se goed verteerbaar, vaak zelfs bijzonder amu- sant. maar soms schiet zc ineens naar een dieptepunt dat moeilyk te rymen valt met het schrijftalent van deze J auteur. Gisteren was dat het geval. „De sabel van overste Zorbel" leek op zo'n dolkomische-voordracht-voor-twee- dames-en twee-heren zoals die in feest- artikelenwinkels te koop zyn. Vooral de rol van Walter Zorbel. gespeeld door Broes Hartman, was dolkomisch om er beroerd van te worden. Volgende keer beter, hopen we. HILVERSUM II (402 m> NCRV: Gram.. 18.40 Voor de twintigers, 18.58 v - Marathonnleuws. 19.00 Nieuws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Geesteiyke liederen. 19 45 Praatje. 19-50 Gram muziek. 20.10 Boeren en burgers in Buitenveen. hoorspel. 2030 Gev. programma, 22 00 Mod pianomuziek. 22 15 Avondoverd 22.30 Nieuws. 22 40 Boekbespreking. 22.45 Mod muziek, 2315 Klass. piano muziek. 23.30 Literair progr. met voor dracht en muziek. 23.55 Nieuws. ,,Ik heb 't over Jeruzalem t.v.-spel van Arnold Weaker Milo Anstads dokumentaire ..Duitsland. waarheen?" was een uiterst positieve J benadering van de politieke zienswyzen in de Bondsrepubliek. Jammer dat het HILVERSUM II <298 m» AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18 20 Uitzending van de Boerenpartij. 18.30 Orkestmuziek. 18.55 Voor de kinderen. 19 00 Gesproken brief 19.05 Sport- parade. 19.30 Jeugd eyi ritme. 20.00 Nieuws, actualiteiten. 20.15 Moderne kamermuziek (gr1. 20.30 Het onder- zoek, toneelstuk. 23.00 Nieuws, 23.10 Nieuwe gram.pl., 23.55 Nieuws. met van links naar rechts Jules n Elisabeth Versluys. (Nederland 1, S0.S0). Het toneelstuk ,,Ik heb 't Jeruzalem", dat de KRO- vanavond op het scherm brengt, is van de hand van de Engelse auteur. Arnold Wesker. In het stuk wordt het experiment beschreven van een joodse familie, die zich na de tweede wereldoorlog op het platteland vestigt, om daar aan hun leven nieuwe vorm en inhoud te geven. De auteur Arnold Wesker werd ln 1932 uit een Joodse familie uit Hongarije in het Londense East-End geboren. Voor jonge arbeiders stichtte hy o.m. enkele culturele centra, waarvoor hijzelf het cultureel programma ontwierp. Zijn dramatische werk wordt beschouwd als een doorbraak van het „proletariaat" op het Engels toneel. In de hoofdrollen: Jules Croiset en Elisabeth Versluys. Regie: Frits Butzelaar. (Nederland I, 20.50). geheel louter interviews die ons (op Spiegel-Augstein na) vol- maakt onbekend waren zo droog was uitgevallen Alleen de naam van de maker stond er borg voor dat het gege ven beeld objectief was. Voor het ove rige: sympathiek dat de VARA opnieuw, evenals in Brugsma's gesprek met Augstein. bereid bleek zich juist voor deze positieve kant van het huidige Duitsland open te stellen. Het was geloven wy geen compleet beeld, maar de keerzijde van de medaille al beeldscherm. RADIO VERONICA (298 m) - 18 00 tot 20 0 uur. vlak voor het hele uur. nieuwsberichten - 18 00 Veronicas i Jukebox iverzoekplaten». 19 00 Beatle- show. 19.15 Joost mag het weten Hits van morgen en overmorgen. 20 00 Een programma voor ledereen die zyn hart aan de tropen verpand heeft. 2130 Veronica's talentenjacht. 22 00 Populaire muziek, 22 30 Tour de chant, 23 00- 1.00 Programma voor dieren- en andere liefhebbers Wereldkampioenschappen kunstrijden te Davos Na de, voor Nederland zo suc cesvolle. wereldkampioenschap pen hardrijden te Gotenburg van het afgelopen weekend, is het nu de beurt aan kunstryders m uit te maken wie recht heeft de hoogste wereldtitel mee naar huis Hoewel Nederland geen hartig woordje zal meespreken, besteedt de NTS toch de nodige aandacht aan dit wereldgebeuren en wel: vanavond Neder land II 19.00; vrydagavond Nederland I 18.00; zaterdagavond Nederland I 22.45; zondag Nederland I 13.15. De uitzendingen worden door Frans Hoekstra van commentaar rsai breed uitgemeten op het BRUSSEL Ned .32! :herm. J Nieuws._ 18.ee Voor :iek. 18.32 Gra 19.40 Ge var muziek. 20.00 mod muziek. 22 00 Nieuw BRUSSEL Frans <484 m> gram. muziek 22.15 Jazz. NDR-WDR (&09 mtr) orkestmuziek. 22.00 Oude 18.00 Nv de soldaten, 18. Beveiliging van „Dochters van taxichauffeurs Orailj e" K.R.O.-voorzitter over „Sondermeldung" HILVERSUM. In een radio-ultzen- dlng van de K.R.O. van 23 februari op het derde radionet, werd het vol gende berioht voorgeleden: ..Een 6ondermeldung". De R V D. deelt mede: hierna volgde een deel van het A.N.P.-berioht van gisteren over de samenstelling van de bruidsstoet by het huweiyk van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. De K.R.O.-voorzitter mr. H. W. van Doorn 'heeft de programma-medewerker doen weten dat hy het gebruik van het woord ..sondermeldung" ongepast acht en dat hy zich by eventuele herhaling van dergelyke „zogenaamde grappigheden- genoodzaakt zal zijn verstrekkende maatregelen te nemen. DEN HAAG (ANP) Mevrouw dr. M. Zeldenrust-Noordanus, algemeen voorzit ster van de NVSH heeft meegedeeld, dat de NVSH twee acties gaat houden. De eerste is een .steunactie", waarbij finan ciële bijdragen worden gevraagd aan ledereen die het werk van de bureaus van de vereniging van belang vindt. De tweede is een ledenwerfactie. De acties zyn nodig, omdat de consultatiebureaus van de NVSH ln ernstige financiële moeilijkheden zijn komen te verkeren, als gevolg van een steeds toenemend gebruik van de pil. Zo als bekend is de NVSH ln gesprek met staatssecretaris Bartels. Dit gesprek be vindt zich echter nog in een zeer vroeg stadium en definitieve toezeggingen be treffende een subsidie zyn er niet. Me vrouw Zeldenrust moet staatssecretaris Bartels voor 1 april een nota over de NVSH leveren en ze Is van plan als de staatssecretaris daarmee akkoord gaat die nota openbaar te maken. De NVSH raamt, dat in 1966 tydens 7361 spreekuren 115.134 bezoeksters van het medisch-consultatieve werk op de bu reaus gebruik zullen maken. Deze raming oonfronteert de vereniging met een finan cieel tekort van f 549.265,—. De NVSH constateert ook dat haar werk gaat weg- dryven van een puur technische hulp verlening bij geboorteregeling, naar een meer medisch-psychologisch-seksuologische zorg (vrtj van bevoogding), die past in het schema van de totale zorg voor de volks gezondheid. Billy Kyle jr. overleden YOUNGSTOWN (UPI) William „Billy" Kyle jr. de vaste pianist van trompettist Louis Armstrong, is woens dag op 53-Jarige leeftijd overleden in 't ziekenhuis van d.e Amerikaanse stad Youngstown overleden. In een handomdraai Oplossing van gisteren' Oplossing: Hor. 1. hobo. fair. 2. eter, erna. 3. It. ene, ga. 4, dos, bef. 5. uiver. 6. sul, ter. 7. pi, olm, pa. 8. iets, uren. 9. tres. gans. Vert. 1. held. spit. 2. otto, uier. 3. be. sul. te. 4 ore. oss. 5. nevel. 8. fee, mug. 7. ar, brt, ra. 8. inge, epen. 9. raaf, rans. Tien Eurovisie- landen bij huwelijk HILVERSUM Op de door de NTS aan de Eurovisielanden gedane aanbieding van de reportage van het huweiyk van prinses Beatrix op 10 maart a.s. hebben tien landen gereageerd. Het zijn België (Vlaams en Waals), Luxemburg, Enge land. Noorwegen. Zweden. Finland. West-Duitsland (le en 2e net). Zwit serland. Oostenrijk en Italië. Bovendien heeft ook de Amerikaanse televisie be langstelling getoond. Alle landen nemen de uitzending geheel of gedeeltelyk rechtstreeks over. met uitzondering van Engeland en Italië, die een en ander op beeldband registreren de uitzending op (Van een onzer verslaggevers) In de televisierubriek „Brandpunt" zal vanavond 'n apparaat gedemonstreerd worden, dat dienst doet ter beveiliging van taxichauffeurs. Dit Duitse pro- dukt wordt zó in de auto gemonteerd, dat de bestuurder met zijn voet op een knopje kan drukken, waardoor de twee koplampen en de achterlichten gaan knipperen, terwijl de claxon met korte onderbrekingen gaat loeien De „taxomatic" wordt door een Neder landse firma geïmporteerd. Het appa raat kost tachtig gulden en is in een uur tijd ingebouwd. R.V.D. maakt bezwaren De Engelse, Noorse, Zweedse. Finse. Duit se, Oostenrykse en Italiaanse t.v.'6 zenden ieder hun eigen commentator. De Zwitserse televisie komt met een eigen commentator voor Franstalig- Zwitserland Voor Duitstalig- en Ita liaanstalig Zwitserland wordt het com mentaar geleverd door resp. de Oosten rijkse en Italiaanse commentator. Ook België-Waals zendt een eigen com mentator, die tevens liet verslag levert voor Luxemburg. Het commentaar voor de Vlaamse televisie wordt door de Ne derlandse commentatoren gegeven. Liturgische kalender VRIJDAG 25 februari, vrijdag na aswoensdag. Mis Audivit. Ge boden vasten- en onthoudings dag. Paars. Joost de Draayers debuut op (KRO) Hilversum III (Von onze omroepcorrespondent) later tyd- HILVERSUM. De bekende discjockey van Radio Veronica, de heer Van Kooten, beter bekend ais Joost de Draayer, verscheen gisterochtend ln het KRO-programma ..Koffie met Kees" op Hilversum III. De tv-kykero zullen hem zich nog wel herinneren van z(jn verschijning op de beeldbuis tijdens de bliksemactie „Eten voor India", toen hij aan Mies Bouwman ln Frucati een gift van een ton overhandigde. De KRO - presen tator Kees Schilperoort vertelde dat Jcost de Draayer zyn win tersportvakantie een dag had willen uitstellen om deze uitzending via het legale derde net mogelyk te maken. De welwillendheid ln Hilversum ging zelf8 zóver, dat men op een gegeven moment overschakelde op een programma van Radio Veronica en de muziek met de reclame op het nog „leclamesmetten"- vrije Hilversum III uitzond. Joost de Draayer kondigde zelf zijn meegebrachte platen aan en antwoordde heel diplo matiek op enige „harde" vragen van Kees Schilperoort. ichtingsdienst heeft zyn bezwaren ken- baar gemaakt tegen een vertoning van de NBC-documentaire „De dochters van Oranje". De programmaleiding van de VARA-televisie heeft de vertoning van deze Amerikaanse tv-documentaire, die zondagavond in de hele V.S. op het beeldscherm te zien was, bij het Bureau J Programmazaken van de NTS geclaimd, a Of de uitzending thans doorgaat van deze 52 minuten durende documentaire valt moeilijk te voorspellen. De Regeringsvoorlichtingsdienst en Po- lygoom zouden destijds filmmateiiaal ter besohikking van de Ameiikaanse producers hebben gesteld onder de uit- drukkelijke voorwaarde, dat het NBC- J programma slechts eenmaal in het bui- p ten land mocht worden vertoond. In Hilversum kiyt men de indruk. dat de RVD deze Amerikaanse tv- rHet onderzoek", oratorium De auteur Peter Weiss vond j-. de stof voor zyn oratorium van Peter WeiSS in elf gezangen Het on derzoek". gespeeld door de 1W8 Nederlandse Comedie. in de en verklaringen, die tijdens het geruchtmakende Auswitzproces, in Frankfurt wer- ^en afgeiegd. Naar het voorbeeld van Dantes „Divina commedia" is het stuk in gezangen ingedeeld. In de hoofdrollen van dit oratorium dat onder regie van PetCr Palitzsch vanavond door'de AVRO-radio wordt uitgezonden, oa Mimi 1.00 Boesnach en Wim van den Brink. (Hilversum II 20.30) - 22.30 Vrijdag Burka, katishebster op de wereldtitel kunstrijden. (Nederland II, 19.00). HILVERSUM I '402 nrt KRO: 7 00 Nieuws. 7.10 Meditatie. 7.15 Gram, 7.30 nieuws, wegeninformatie18.00 Nieuws. 8 10 Gram. (8 30 nieuws). 8.40 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden, 9 40 Schoolradio. 10.05 Verzoekprogr., 11.00 Voor de zieken. 11.40 Stereo: Gram-, 12.03 Licht ensemble. 12.27 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12 40 Actualiteiten of gram. muziek. 12 50 Wissewassen: licht progr iherh'. 13 10 Gram.. 13.35 Voor de vrouw. 13.45 Musiësta: licht mueiekprogr15 00 Schoolradio. 1530 Voor de zieken. 16.35 Mod liederen. 17.00 Voor de pad vinders, 17.30 Coda: Muziek voor de tieners en twens. HILVERSUM II 298 ml - VARA 7 00 Nieuws, ochtendgymn7.23 Gram. en reportages. <7,30 o.a. wegeninfor matiedienst 8.00 Nieupws. 8.10 Lichte gram. muziek. 9.00 Programma voor weg- en waterweggebruikers; VPRO 9 40 Morgenwijding; VARA: 10.00 Schoolradio. 10 20 Romantische orkest werken. 11.00 Nieuws.. 11.02 Voor de vrouw, 11.40 Lichte muziek (gr. 12 00 Stereo: Orkestmuziek. 12.27 Voor land en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlich ting: Voor de landbouw. 12.40 Elektro nisch orgelspel. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal. 13 30 Stereo: Liederen over kinderen en dieren. 14.00 Carillon- muziek. 14 15 Gev ar. progr., 15.35 Or kestenparade. VPRO: 16.00 Nieuws, aansl.. Vormen van humor, lezing. 16.15 Gouden eeuw van Frankrijk, muzikaal klankbeeld. 16 45 Nieuws vd. kinderen. 16.59 Voor de jeugd. 17.30 Nieuwe gram. platen. 17.50 Actualitei ten. 17.58 Marathonnieuws. muziek. 10.00 Nieuws, bekende der beknede operette-melodieën (gr 1100 Nieuws, gevar. platenprogr 12.00 Nieuws, lichte orkestmuziek. 12.30 Liedjes van overal. NRU-VARA 1300 Nieuws, gevar. gram.. 13.35 Instrumen taal septet. 14.0 Nieuws, amusements muziek. 15.00 Nieuws. Country and Western music (gr.15.30 Gevarieerd platenprogr.. 17.00 Nieuws, verder tot 18 00 Gram. muz. voor automobilisten. RADIO VERONICA (192 m) - Van 8 00 tot 20 00 uur. vlak voor het hele uur nieuws- en weerberichten Ook goedemorgen 9 00 Muziek terwyi u werkt verznekplatenprogr 10.00 Koffietijd 1100 Hulsvrouwenverzoek- progr.. 12 00 Gevarieerd progr-, 12 15 Lunchmuziek. 14 00 Matinee. 16 30 gevar shnwprogr.. 17 00 Toppers van thuis, 17 15 Platenpalet. 17 30 tot 18 00 The Teenbeatclub BRUSSEL Ned <324 meter) 12 03 Lichte muziek. 13 20 Kamermuziek. 14 03 Schcx 17.30 Etnische i (AdvertentieJ Kijk, mijn lunchEen paar lekkere Fyffes bananen in de Nederlandse hulskamers. In Hilversum is men benieuwd of de Regeringsvoorlichtingsdienst in Den Haag zyn bezwaren tegen vertoning in Nederland zal handhaven of dat deze N.B.C.-documentaire, desnoods voorzien van een toelichting, op de schermen in onze huiskamers mag wor den getoond. Teddy Scholten com inenta trice Teddy Schollen verzorgt het commentaar bij de Internationale finale van het Eurovisie Songfestival, die op zaterdag 5 maart in Luxemburg wordt gehouden en van 22.00 tot 23.30 uur door de NTS Het programma draagt als titel ..Scott in op Nederland I wordt uitgezonden. de roos" Men zal kunnen kijken en luisteren naar een Zuidamerikaans Presentatrice is Gosiane Shin Als se- nummer, een gospelsong. een dixiland- cretaris en woordvoerder van de Neder- nummer. Surinaamse muziek (samen landse jury voor dit Songfestival fun- met Max Woiski) en ook de beat ont- geert Herman Brouwer. breekt niet op haar repertoire. T.V.-show rond Milly Scott op vooravond van Luxemburg De VARA-televisie toont zondagavond 27 februari een programma rondom de tot winnares van het Nederlandse song festival uitgeroepen zangeres Milly Scott Aan de vooravond van haar vertrek naar Luxemburg, waar het Eurovisie Songfestival dit keer wordt gehouden, brengt zy een programma waarin zij als gasten ontvangt Max Woiski sr., The Scott- Sisters en John Lia Foe V/er middelen in één tablet helpen elkaar en... doen wonderenJ De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. door ngaio marsh 64 „Niet dat ze nu echt oud was. Ze was vijfenveer tig, zoals u al zeer goed schatte. En dat is een ge vaarlijke leeftijd voor vrouwen. Daar zijn meer dan bewijzen genoeg voor, zou ik zo denken". „Inderdaad. Je weet nooit wat er gebeurt", zei Al- leyn voorzichtig. „Als a dat maar weet", zei mr. Nankivell onge woon heftig. Hij leunde achterover in zijn stoel, keek even naar Alleyn en grinnikte. „Wat een moeilijkheden ik al gehad heb door die gekke streken van die dame", zei hij vertrouwe lijk. „Het is niet te geloven". Alleyn zei: „Tjonge, tjonge!" ,,Ja, sommigen zoeken het in de godsdienst. Ande ren geven zich met hart en ziel aan de dieren. Mrs. Nankivell zelf, hoewel een zeer nuchtere vrouw, reageerde het af op katten die in de loop van tijd tot twee teruggebracht zijn. Allebei gesneden ka ters. Maar wat miss Cost betreft en ik wil daar geen doekes om winden die had vooral last van haar vrouwelijke driften". „Ah. de seks?" „Ze ontdekte overal het seksuele", verklaarde mr. NankivellHeuvel op en heuvel af. vooral 't laatste. Of ik wel wist wat er 's avonds in de baai gebeurde? Was ik me wel bewust van de gelegen heid die open roeibootjes boden? Moesten we niet meer lantaarns langs het strand zetten En als ze over de heuvels rondom de bron begon, dan was ze als een tijgerin. Alf Coombe kreeg er van langs, de domihee, de dorpsdokter en ik ook. Ze bleef maar doordraven, opgewonden en over dreven. Ja, dat was me een mooi nummer". Alleyn probeerde begrijpend te lachen. „Lacht u maar, maar dat was allesbehalve grap pig En er komt nog meer. De kern van de zaak is, en ik vertel u dat in het strikste vertrouwen, sir, dat die gekke vrouw lieve deugd hoe zal ik dat zeggen zelf last had van datgene waartegen ze zo te keer ging. Dat is geen geheim. Dat weet iedereen. Ze was manziek, die arme miss Cost. Op haar stille en stiekem onopvallende manier was ze als een briesende leeuw die zocht wat zij kon ver slinden. Maar veel vond ze niet". „Dus ze had geen succes?" Tot Alleyns grote spijt werd de burgemeester weer een en al waardigheid. „Nee", zei hij, „ik heb een hekel aan roddelpraatjes. Dan zou ik mijn boekje te buiten gaan. sir". „Ik kan u verzekeren dat ik het zal vergeten als het met de zaak niets te maken heeft. Ik weet ze ker. burgemeester, dat u liever zult zien dat lk dit met u ln vertrouwen bespreek dan dat er een uit gebreid onderzoek in het dorp plaats heeft, naar die waarschijnlijk niets ter zake doende dingen. Wij weten allbei dat dorpspraatjes meestal onbe trouwbaar zijn. met alle rampzalige gevolgen van Mr. Nankivell dacht daar eens over na. „Gelijk heeft u". zei hij eindelijk. „Hoewel ik niet voor de feiten kan instaan en u liever geen indruk geef die misleidend kan zijn. Dat zou ik beslist heel erg de burgemeester leken hij zei vriendelijk: „Ik dat ik geen over- De gewetensbezwaren va Alleyn eerlijk en oprecht geloof wel dat ik u kan belov ijlde conclusies zal trekken' De burgemeester keek hem aan „Heel goed", zei hij. Plotseling scheen hem iets in te vallen. Hij lachte even en vervolgde toen: „In elk geval kan ik u vertellen dat de dominee niet veel last van haar had, omdat hij wist, hoe met oude vrijsters om te gaan. En ze had ook geen geluk bij mij of bij de dokter. Ze was gek op hem, iedereen wist dat en iedereen lachte haar daarom uit. Maar we hielden haar op een afstand, de arme stakker, en uiteindelijk veranderde haar verliefdheid in haat, waarmee ze ons even hardnekkig achtervolgde als eerst met haar attenties. Ze was erg jaloers. En met de majoor was het al net zo". „Wat?! riep Alleyn. „Majoor Barrimore?" (Wordt vervol ff dj,

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2