Reals strijdwijze - en geluk - ontwrichtte flitsende Belgen Amnestie voor geschorste voetballers Raadsel omtrent telegram ONDERZOEK SPEEKSELPROEVEN DOOR NDR NOG NIET ROND Rassenrel na basketball Scheidsrechter door Spaanse show misleid In W.-Duitsland geen .wonder van W embley Wordt Bats wingers kampioen 1966 DONDERDAG 24 FEBRUARI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA lt AMSTERDAM De Hulssense voet balvereniging RKHVV heeft aan het be stuur van KNVB en aan de besturen van de afdelingen van de voetbalbond voorgesteld ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix en de heer Von Amsberg tot kwijtschelding of vermindering van opgelegde straffen aan leden van de KNVB over te gaan. Het bestuur van RKHVV meent, dat de KNVB een dergelijke amnestie zou kun nen toepassen nu is gebleken, dat ook de minister van justitie het voornemen heeft deze uitzonderingsmaatregel te gaan hanteren. „Wij zijn er van overtuigd, dat een dergelijke maatregel van de zijde van de KNVB en de afdelingen door alle be trokkenen, zowel spelers als verenigin gen, met grote dankbaarheid en enthou siasme zal worden ontvangen en zeker zal medewerken om de feestvreugde te vergroten", aldus het bestuur van RKHVV. Het schrijft verder: „Hoewel losstaande van de motivering van ons initiatief willen wij niet nalaten er op te wijzen, dat alle thans geschorste spe lers door de vrijwel onafgebroken afkeu ringen extra zwaar worden gestraft. Als wij uitgaan van de gedachte, dat de opgelegde straffen mede het karak ter van een „afkoelingsperiode" om vatten, dan verkeren de spelers, die thans een aantal wedstrijden zijn ge schorst, in een heel wat ongunstiger po sitie dan zij, die in de lente of herfst een dergelijke straf opgelegd krijgen." Overigens wordt o.a. ook in de afde ling Nijmegen van de KNVB getracht een dergelijke maatregel van het KNVB-bestuur „er door" te krijgen. In tweede helft „intimidatie-tactiek (Van ome sportredactie l)EN HAAG Onlangs werden vier trainers by de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport ontboden. Van hun paarden zijn speekselproeven afgenomen, die door de Utrechtse pro- lessor Seekles zijn onderzocht. In geen van de vier gevallen is een uitspraak gedaan. Een van de trainers. L. Schoonhoven uit Den Ilelder. beweert evenwel een telegram van de NDR te hebbeu ontvangen met de mededeling dat het onderzoek ipzake toediening van doping een positief resultaat zou heb ben opgeleverd. NDR-secretaris F. D. Fokkema zei er dit over „Al die publikaties zijn afkomstig van de trainers zelf. zy maken al misbaar als ze zij de NDR moeten komen en dan t inderdaad om een on - in doping gaat. vraagt i uitspraak komt. Die 1 als iets r ontlasting kan di< ■ckle> on da volgende we ir de NDR telegri IVhebben niets gezond gang. Wij gaan niet over paarden van de trainers hoven en Bouwhuis. bet begin van irden verwacht. En dat er uurd is pertinent onjuist, onderzoek is nog aan de ys". Het onderzoek betreft uir jr. Barendsc. Schoon- Winnaars tweede prijs sporttoto minstens f 2,50 DEN HAAG Het aantal meldingen voor een prijs In de reservetoto no 3 van afgelopen zondag is zeer groot en in vele gevallen onduidelijk. De voorlo pige telling geeft aan: voor de le prijs 911 meldingen voor de 2e prijs 12.490 meldingen en voor de 3e prys 2.600 meldingen. Het definitieve aantal kan eerst na de notariële controle wor den vastgesteld. De mogelijkheid ls aanwezig, dat het aantal winnaars van de 2e prijs te groot zal blijken. Indien namelijk de prijs per kolom minder bedraagt dan 5 gulden wordt reglementair geen prijs uitgekeerd. Het voor die 2e prijs be schikbare bedrag zal worden toege- .voegd aan de le en 3e prijs. Het bestuur van de sporttoto heeft besloten deelne mers, die zich met 1 kolom met 9 pun- ten hebben gemeld, In dat geval ter ver goeding van de gemaakte kosten 2,50 gulden te betalen. Dit bedrag komt niet uit de prijzenpot. Verwacht wordt, dat de definitieve uitslag eerst woens dag 2 maart bekend zal zijn. OKLAHOMA CITY (U.P.I.) Zeven blanke jongelui hebben in Oklahoma City snij. en steekwonden opgelopen bij een rassenrel die ontstond na een basketball- wedstrijd, zo heeft de politie bekend gemaakt. Eén van de jongens, de 18- jarige Leon Pierce, verkeert in zorgwek kende toestand. De overige zes konden na in het ziekenhuis behandeld te zijn weer naar huis. IDe steekpartij had plaats na een bas ketballwedstrijd tussen de high schools van Putnam City en Douglass. Toen de jongelui het gebouw van Douglass, een negerschool, verlieten liep een grote me nigte negerjongens gewapend met mes sen op hen in en begon in het wilde weg te steken, aldus de politie. Er was geen vechtpartij aan voorafgegaan. Een aantal blanke jongelui, suppor ters van de overwegend blanke high 1 school van Putnam City, liep lichte ver wondingen op toen men met stenen werd bekogeld. Ook werd er met vuile lappen gegooid Douglass had de wedstrijd met 6757 gewonnen. BRUSSEL Pedro Defilipe is zijn naam. Hy is 22 jaar oud en verdediger in het jeugdige elftal van Real Madrid, dat door de Spaanse pers hoogdravend werd be titeld als een nieuw wonderteam. Pedro Defilipe heeft, evenals zijn meeste ploeg genoten, niet kunnen bewüzen, dat de „koninklijke" weer op de goede weg is. Pedro Defilipe bewees gisteravond in Brussel, waar Real met 10 werd verslagen door Anderlecht in de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het Europa- Cuptoernooi, wel iets anders: dat hij bijzonder gemeen kan spelen. Slachtoffer van zön „activiteiten" werd voornameluk Jan Mulder, het geweldige voetbaltalent van 20 jaar dat van 't Winschotense WW afkomstig is. Hoeveel maal Defilipe zijn directe tegenstander met ongeoorloofde charges het spelen heeft trachten te beletten, hebben wü niet geteld, maar alles bijeen beging de Spanjaard meer dan voldoende over tredingen om tenminste een officiële waarschuwing op tc lopen. De Schotse scheids rechter Ken Wharton, een goedmoedige lobbes van byna twee meter lengte, die een paar maanden geleden ook al het gebeuren in de Cupwedstrijd tussen Werd er Bremen en Partizan uit de hand liet lopen, zag echter geen aanleiding tot strenge maatregelen. Hü bleef wat slapjes met zyn rechterhand zwaaien, riep sporadisch Defilipe of zyn trawanten Calpe, Zocco en S&nchis tot de orde en liet zich lange tüd geheel misleiden door de show van de Spaanse verdedigers, die tal van malen na begane overtredingen blessures voorwendden. Overwinning 1-0) waarschijnlijk niet voldoende Met deze harde en hoogst onsvmpha- tieke strijdwijze, door het 40.000 koppige publiek met gehoon begroet, ontwrichtten de Madrilenen vooral in de tweede helft het flitsende en o zo gevaarlijke spel van de Belgische aanval, die van het wat tegenvallende duo Hanon-Jurion overigens vaak onzuivere passes kreeg toegeschoven. Slechts één man hield het Loting Europa Cup landenploegen ZURICH. De loting voor de groeps indeling van het toernooi om de Euro pese voetbalbeker voor landenploegen, in Zürich verricht, had tot resultaat: Groep 1: Spanje, Tsjecho-Slowakije, Ierland, Turkije; groep 2: Portugal, Bul garije, Zweden, Noorwegen; groep 3: Rusland, Oostenrijk, Finland, Grieken land; groep 4: West-Duitsland, Joego slavië, Albanië; groep 5: Hongarije, Oost-Duitsland, Nederland, Denemar ken; groep 6: Zwitserland, Italië, Roe menië, Cyprus; groep 7: Frankrijk, Bel gië, Polen, Luxemburg; groep 8: Enge land, Schotland, Wales en Noord-Ierland. De landen die groep 8 vormen zijn op eigen verzoek in dezelfde groep onder gebracht. Snelle Engelsen wonnen met 1-0 LONDEN Het „wonder van Wem bley" waarop de Duitse voetballiefheb bers zo hadden gehoopt, is uitgebleven. Ook in de elfde ontmoeting met Enge land kon West-Dultsland het gisteravond in het Londense Wembleystadion niet tot een overwinning brengen. West-Dultsland, dat op 23 maart in Rot terdam tegen Nederland speelt, moest niet 10 zijn meerdere erkennen in een fysiek sterker, sneller en vooral in de aanval doortastender Engels elftal. De 75.000 toeschouwers zagen in de 41e minuut Nobby Stiles het enige doel punt scoren. De Engelse middenvoor passeerde doelman Tilkowsky van kor te afstand met een hard schot. De Duit sers kwamen in de tweede helft bijna op gelijke hoogte, toen invaller Heiss Zesdaagse Antwerpen ANTWERPEN De stand in de zes daagse van Antwerpen was vanochtend: 1. Post-Pfenninger-Janssen (Ned.-Zwits.- Ned.) 939 pnt.; 2. Sercu-Merckx-Bugdahl (Belg.-Belg.-Dld.) 785 pnt.: 3. op een ronde: Van Steenbergen-Van Looy-Lykke (Belg.-Belg.-Den.) 694 pnt.: 4. Sels-Seve- i'eyns-Renz (Belg..-Belg.-Den.) 347 pnt.; 5 Kemper-Oldenburg-Van Clooster (Did. -Dld.-Belg.) 501 pnt. 9. op 15 ronden: De Roo-Karstens-Zoet (Ned.) 387 pnt.; 13. op 45 ronden: Van der Lans-Van Dongen - Lambrechts (Ned.-Ned.-Belg.), voorzet van debutant Sigi Held in- i inschoot. Scheidsrechter Piet Roo- keurde het doelpunt echter af, om dat de bal achter de doellijn was voor- In het zo aan tradities rijke Wembley stadion, waar op 30 juli de beste voet ballanden van de wereld elkaar de Cou pe Jules Rimet zullen betwisten, kre gen de Duitsers nauwelijks een kans op het door de voortdurend vallen- regen zeer zware veld tot een overwinning te komen. Toch speelde ook het Eneglse elftal lang niet in een „wereldkampioenschaps"-vorm. Noordse skinummers OSLO De 35-jarige Russische derwijzeres Alevtina Koltsjina heeft gisteren in Oslo het wereldkampioen schap cross country behaald, een on derdeel van de wereldkampioenschap pen Noorse skinummer. Zij legde de vijf kilometer af in 17 minuten en seconde. Noorwegens ski- „stayers" hebben de reeks Noorse teleurstellingen tijdens de ze kampioenschappen kunnen doorbre ken. Zij wonnen de 4 maal 10 kilometer estafette in 2 uur 14 minuten en 27.9 seconden, Finland werd in 2.15.40 twee de en Italië verrassend derde (2.18.11). hoofd koel: Jan Mulder, de meest ge plaagde. bleef brutaalweg tegenstandei's passeren charges pareren en bruikbare voorzetten lanceren. Pas na het laatste fluitsignaal van de heer Wharton bega ven ook zijn zenuwen het. Toen smeet Jan Mulder „Vader,, van de enige Ander- lechttreffer en schepper van zeker drie andere doelrijpe kansen, woedend de wedstrijdbal in het gezicht van Pedro Defilipe. Het was een laakbare, maar begrijpelijke reactie van de Groninger op alle gemeenheden, die zijn directe opponent had begaan. Schade beperken Geheel volgens Europacuptradities had Real Madrid de schone leuze altijd een doelpunt meer te maken dan de tegen stander aangepast aan de huidige mode: de schade beperken in uitwed strijden. Een wijziging op het laatste moment duidde daar al op. Middenvoor so. een pure aanvalsleider, werd ver vangen door Felix Ruiz, veel meer een bouwer dan een afwerker. Ruiz, die men verloren achtte voor de voetbalsport, nadat hy tegen A. C. Milaan een zware blessure had opgelopen, trok zich naast Pirri en Velazquez terug op het midden veld en heeft zich gedurende negentig minuten nauwelijks in de aanval ver- Maar het 4-3-3-systeem kon Real niet lang redden. Nog geen twee minuten om precies te zijn. Toen spurtte Jan Mulder op een pass van linksback Cornelis langs de linkerzijlijn met de bal aan de voet in de richting van doelman Betan- court. Op de rand van het doelgebied Defilipe zich in zijn baan. Mulder ontweek hem, evenals de graaiende vin gers van Betancourt en trok de bal on gelooflijk fraai terug op Pol van Himst, zijn partner in zovele fraaie combinaties. „Gouden schoen,. Van Himst rondde de pakkende actie op de Juiste wijze af: met de buitenkant van zijn rechtervoet joeg hy de bal tussen twee verdwaasde dedigers door in het net. Glorie voor Pol van Himst na pas twee minuten spelen. Maar wat zou België's voetballer nummer één daarna kansen missen. Driemaal kwam hy na de rust vrij voor Betancourt, evenzovele malen trof zijn schot de uitgelopen doelman. Voorts gleed hij nog eenmaal na een Kialunda (links) heeft de rush van Amancio niet kunnen stuiten en de beide Belgische verdedigers rechts kunnen slechts toezien hoe een uan de weinige schoten op het doel van Trappeniers wordt afgevuurd. prachtige voorzet van Puis langs een ga pend leeg doel. De bovenstaande gebeurtenissen, zeer fortuinlijk voor Real, illustreerden nog lang niet de veine, die de Madrilenen gisteren hadden. Tweemaal haalde een verdediger de bal van de doellijn. Stock man kopte een keer op de lat en daarna moest Betancourt vele spectaculaire red- dat soort ploegen dingen verrichten. „Het geluk is altijd met dat soort ploegen", meende een toch wel tevreden Mulder na afloop. De Gro ninger. die ondanks alles toch bewonde ring kon opbrengen voor de kwaliteiten van Defilipe. zag daarbij echter één ding over het hoofd: Real dankte de kleine nederlaag naast geluk, ook aan bijzonder hard spel. De kans, om wraak te nemen voor de uitschakeling door Anderlecht in de eerste ronde van het Europa-Cuptoernooi '61-'62 bleef gister avond in het Astridstadion behouden. Maar vraag niet hoe.. Davis Cupploeg van Ierland geselecteerd DUBLIN Ierland heeft de vijf ge selecteerden bekend gemaakt, die in aan. merking komen voor de Da vis-Cupwed strijd tegen Nederland op 29/30 april en. 1 mei. Het zijn P. H Jackson, D. J. Arthurs, J. O'Brien, H. P. Hickey en J P. Buckley, de nummers één t.m. rijf van de Ierse ranglijst. Non-playing cap tain is R. V. Gotto, de vroegere Ierse international. Huldiging Anton Huiskes MAARN. Anton Huiskes, de succes, volle coach van het Nederlandse schaats team zal na zijn terugkeer in Nederland, op 5 maart in zijn woonplaats Maam gehuldigd worden. Tom Okker mag naar Zuidlaren DEN HAAG Rekruut Toni Okker ook Ron van Gelder .en Lidy Jansen heeft van zijn commandant toestem- Venneboer. ming gekregen om nog tijdens de eer- De buitenlandse deelneming is, nog ■fening deel te nemen aan het in- J niet geheel rond. Het is evenwel zeker ternationale indoortennisl t in Zuidlaren wordt gehouden. Okker zal hoogstwaarschijnlijk sa menspelen met Jan Hajer. Aan het toernooi wordt verder deelgenomen door Eddy Knol, Just Barth, de nationale jeugdkampioen Nanno Kranenborg en de meisjes Els Spruyt, Hetty Baas en Judith Salome. Waarschijnlijk komen Schaatsploeg op 10 maart naar Nederland terug? OSLO. Rudi Liebrechts en Kees Verkerk namen gisteren in Oslo deel aan hun derde schaatswedstrijd sinds de wereldkampioenschappen van het afge lopen weekeinde Liebrechts kwam uit op de 3000 meter en werd daarop met 4.35,5 tweede achter de Noorse kampioen Svein Erik Stiansen (4.34,3). De 5000 meter werd gewonnen door de Zweed Jonny Nilsson in 7.52,0. De Noor Per Willy Guttormsen eindigde in dezelfde tijd als tweede, Fred Anton Maier werd met 7.52,8 derde en Verkerk vierde met 7.53.6. De 500 meter leverde een overwinning op voor de Amerikaan Tom Gray In 41.0 sec. en de Noren Roar Elvenes en Roer Groenvold eindigden als tweede en derde met resp. 41,2 en 41,4 sec Intussen heeft Ard Schenk gister avond verklaard dat de Nederlandse schaatsploeg nog twee weken in Noor wegen zal blijven en op 10 maart naar Nederland zal terugkeren. „We zullen allemaal deelnemen aan een grote wed strijd in Amsterdam Op 12 maart, samen "met enkele Noorse topschaatsers zoals Fred Anton Maier en Per WUly Gut tormsen", aldus Schenk. Inter Milaan wint van Hongaren MiLAAN. In de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van de Europese beker voor landskampioenen heeft Inter- nazionale ln Milaan gisteravond met 40 gewonnen van Ferencvaros Boeda pest De Italiaanse ploeg heeft zich daarmee een gunstige uitgangspositie verworven vóór de returnmatch, die op 2 maart in Boedapest plaats vindt. Russische zwemmers maken sterke indruk TALLIN Bij selectiewedstrijden voor het Russische zwem team, dat op 3 maart naar Nederland komt, werden gisteravond in Tallin goede tijden ge maakt. Tamara Sosnova verbeterde de natio nale records op de 200 en 400 m. vrije slag met resp. 2.19,0 en 4.53,4, terwijl Galina Prozumenechikova, de olympische kampioene op de schoolslag, eveneens in Prokopenko, de zilveren medaillewin naar van Tokio, toonde zich het snelst op de 200 meter schoolslhg ln 2 min. 38,5 sec De 100 meter vrije slag werd gewonnen door de 18-jarige Georgy Ku- likov in 55,5 sec. Wielerploeg naar Spanje MADRID Het totale aantal kilo meters van de Ronde van Spanje 1966, waaraan een Nederlandse ploeg onder Halve turnfinale KNGV I leiding van Pellenaars zal deelnemen, HAARLEM. Het sectiebestuur bedraagt 3066 kilometer. De Ronde keurturnen van het Kon. Ned. Gymnastike Spanje wordt dit jaar gehouden Verbond heeft 24 turnsters aangewezen 28 april tot en met 15 mei. De start- voor de halve finale om de Nederlandse I plaats la Murcia; de finish van de acht- titel. De halve eindstrijd wordt Bondag tien etappes tellende Ronde is gelegen in het Udelegehui» ln Haarlem gehouden. in Bilbao. dat de Britten Alan Mills en Bobby Wilson, finalisten van het vorig jaar, van de partij zullen zijn, evenals de Australiër Bob Howe, de Britse Eliza beth Starkie en de Australische Fay TAFELTENNIS De grote (huldigingsklap moet nog komen als de schaatsers terug zijn. Voorlopig laten zij zich fêteren door het buitenland. Kees Verkerk kreeg in het Bisletstadion in Oslo door het dochtertje van schaatser Elvenes bloemen aangeboden „namens het gehele publiek". Intussen heeft het N.I.P.O. bliksemsnel een enquête gehouden, waaruit, blijkt hoezeer de successen van Kees en Ard hebben meegewerkt tot het schaatsminded maken van Nederland. Negen van de tien ondervraagden wist viat Verkerk wereldkampioen was geworden: drieënnegentig procent van de mannen wist het en zevenentachtig procent van de vrouwen. De televisiereportages zijn zaterdag door tweederde van alle Nederlanders boven de elf jaar bekeken en zondag door ongeveer eenzelfde hoeveelheid. Dat betekent dat het weekeinde elke dag bijna zeseenhalf miljoen Nederlander» voor het scherm hebben gezeten. DEN HAAG De kans dat Batswingers ditmaal de reis naar het kampioenschap van de Hoofdklasse A haalt, mag zeer groot worden genoemd. Ook vorig jaar stonden de Hagenaars er florissant voor maar werd de kans op het einde juist tegen zwakkere teams verknoeid. Maar in deze competitie kunnen de Hagenaars weinig kwaad doen en by een gunstige uitslag van de komende wedstryd tegen Never Despair uit 's-Hertogenbosch kan hen praktisch gesproken niets meer ge beuren. Ais de promotiecompetitie gun stig uitvalt voor Batswingers (drie teams spelen voor twee plaatsen) is tafelten nissend Den Haag volgend jaar weer twee clubs in de Ereklasse ryk. Zaterdag a.s. ontmoet Batswingers reeds zijn grote concurrent Never Despair. De Bosschenaren zullen ongetwijfeld hun huid duur verkopen want een gelijkspel is niet voldoende voor hen om nog in de running te blijven; ze staan namelijk met evenveel wedstrijden één punt achter op Batswingers. In cle te Den Bosch ge speelde wedstijd bleef de uitslag onbeslist 5—5, zodat het ook nu weer een span nende match belooft te worden Voor Never Despair spelen de gebr. Willems fn Montree. Onze stadsgenoten komen met de succesvolle jeugdspeler Stolk. Wories en Bouwens achter de tafel. De wedstrijd begint om 18 uur in de Bat swingers zaal aan de Vlierboomstraat. In Hoofdklasse B (de andere afdeling met promotiemogelijkheid» is de toestand nog zeer onduidelijk. Van de negen teams zijn er liefst nog vijf mogelijk kanshebber op de titel. Na de verrassende nederlaag van het Leidse Docos (tot dan bovenaan» is nu de winnaar van die wedstrijd AVGA uit Amsterdam de club die de beste per spectieven heeft. In theorie staan ze nu één punt voor op hun concurrenten Met nog vijf wedstrijden te spelen is echter nog alles mogelijk Tini Wijnen dit seizoen niet meer in wedstrijdsport AMSTERDAM Topblljarter Tini Wijnen heeft besloten zieh voorlopig oor onbepaalde tijd uit de officiële edstrijdsport terug te trekken. De "Nsenaar, die in recente kamploen- chappen door moeilijkheden in zijn werk niet tot zijn normale prestaties kon komen, zal wellicht pas in 't vol gende seizoen weer aan de biljarttafel verschijnen. Daardoor heeft vooral het Nederlands kampioenschap anker kader 47/2. dat van 31 maart tot en met 3 april in Sneek wordt gehouden, aan aantrekke lijkheid verloren. Deelnemers zijn nu de veruit favoriete Henk Scholte (Eind hoven), Flip Beekman en Janus Jacobs (beiden Amsterdam), Piet Buys (Den Haag), Lambert van Leur (Oss), Lam bert van Nijnatten (Steenbergen), Joop Roodenburg (Voorhout) en Hans Vul- tink (Aalten). Na het spelen van voorwedstrijden zullen aan het kampioenschap van Ne derland ln het bandstoten, dat van 17 tot en met 20 maart ln Amsterdam wordt gehouden, de navolgende speler deelnemen: titelhouder Hans Vultink Jacobs. Henk de Kleine (Kampen). Jaap Ligthart (Alkmaar). Cees van Ooster hout (Uithoorn), Piet van de Pol (Rot terdam), Joop Roodenburg en* Bert Teegelaar. Rotterdam Russische voetbalzege op Chili SANTIAGO Rusland heeft gisteren ln een vriendschappelijke wedstrijd in Santiago het Chileense voetbalteam met 2—0 verslagen. Bij rust was dc stand 1-0 In cle vierde minuut van de eerste helft, scoorde Szabo, Dezelfde speler schoot op nieuw raak in de 55ste minuut. Twintig minuten voor het eind van de wedstrijd miste de Chileen Leonel Sanchez een strafschop. Benoemingen bisdom Rotterdam ROTTERDAM CKNPI De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, heeft benoemd tot vicaris voor een gedeelte van de parochie St.-Jansonthoofding te Zoeterwoude A. L. M Hermes, die pre- fekt was van het bedrljfsapostolaat te Delft. In diens plaats heeft de bisschop te Deirt benoemd P. A. M. Kolb. Tot kape laan te Rotterdam-Hoogvliet, parochie Onbevlekt Hart van Maria, ls benoemd M. C. A. Roessen, die kapelaan was te Zoeterwoude. Kapelaan K van den Hon- del. Rotterdam-Hoogvliet, gaat op zijn verzoek sociologie studeren. BOKSEN IN ROTTERDAM Aad Jansen in hoofdpartij tegen Mousseau (Fr.) ROTTERDAM Boksuromotor Theo Huizenaar organiseert maandag 7 maart in de Riviërahal in Rotterdam internationale bokswedstrijden met Ne derlandse en Franse professionals. In de hoofdpartij van de, avond komt do nog ongeslagen weiter Aad Jansen over acht ronden uit tegen Daniel Mousseau. De Amsterdammer Gerard Berkhout krijgt als tegenstander de bantam Ge rard Macrez, die enkele maanden gele den al tegen hem zou boksen maar toen geen toestemming kreeg van de Franse bond. Ook dit gevecht is afgesloten op acht ronden. De laatste profpartij van de avond gaat tussen de half zwaarge wichten Jan Lubbers (Amsterdam) en Aime Relin. Voor de eveneens nog on geslagen Lubbers betekent dit zijn der de partij als beroepsbokser. Deze partij gaat over zes ronden. In het bijprogramma bokst onder an dere de Nederlandse amateurkampioen in het lichtweltergewicht Huib le Coq, die plannen heeft binnenkort over te stappen naar de profrijen. Daan Schrijvers 6 jaar bij PSY EINDHOVEN Daan Schrijvers, de aanvoerder van PSV en het Neder lands elftal, heeft gisteren een overeen komst met PSV gesloten, waarin h(J zich voor zes jaar als speler aan de Eindhovense vereniging verbindt. De- tailvoorwaarden van dit belangrijke spelerscontract warden door beide par tijen niet bekend gemaakt. Wereldtitels kunstrijden Emmerich Danzer leidt nog steeds DA VOS, Hevig** sneeuwval heeft hei verplichte rijden van de heren tijdens het wereldkampioenschap kunst rijden dat in üuvos wordt gehouden, bijzonder nadelig beïnvloed. Ondanks de minder gunstige omstandigheden behield de Oostenrijker Emmerich Danzer, die enkele weken geleden In Bratislava Europees kampioen werd, de leiding Met plaatscijfer 14 en 1194,9 punten staat hij ruim voor op zijn naaste con currenten landgenoot Wolfgang Schwarz en de Amerikaanse kampioen Scott Allen. De stand na de verplichte figuren luidt: 1. Emmerich Danzer (Oostenrijk) plaatscijfer 14. 1194,9 pnt.; 2. Wolfgang Schwarz (Oostenrijk) 18 1173,3; S. Scott Allen (V.S.) 37 1146,1; 4. Gary Visconti (V.S.) 36 1141,1; 5. Nobuo Sato (Japen) 48 1127,2. In de avonduren werden de wedstrij den voortgezet met het ijsd&nsen Op het programma stonden de verplichte dansen: foxtrot en Amerikaanse wrIs. De stand luidt: 1. Diana Towler/Bernard Ford (G.-B.74,6 pnt.; 2 Kristin For tune/Dennis Sweum (V.S.) 72,9 pnt.f 3. Lorna Dyer /John Currell (V.S.) 72,8 p, 4 Yvonne Suddick/Roger Keruiereon (G.-B.) 71,4 pnt.; 5. Janet Sawbridge/ John Lane (G.-B.) 67,6 pnt.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11