Dank zij financiële steun, Leo v. d. Kar fonds": DERTIEN JONGELUI HOPEN NEGEN SPORTBONDEN „WIJZER" TE MAKEN Kees Verkerk wacht vorstelijke huldiging Talentvolle sportjeugd gaat naar buitenlandse trainingen Na uit de band, nu in de band Defensiewitboek als een bom ingeslagen WOENSDAG 23 FEBRUARI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 (Van ome sportredactie) Opnieuw rijn dertien Nederlandse sportlieden door liet Leo van der Kar- fonds uitgekozen 0111 In het buitenland bij gerenommeerde trainers of ln be langrijke trainingscentra een periode van geduchte oefening door te brengen. Dertien jongelui, die in de afgelopen maanden duidelijk hebben bewezen dat tij over grote kwaliteiten beschikken en nu op voordracht van de sporthonden én dank rij de financiële steun van het I,eo van der Kar-fonds de gelegenheid krijgen om zich nog verder in hun sport te bekwamen. Ditmaal komen leden van de badmintonbond, de cricketbond, de krachtsporthond, de schaatsbond, de schermbond, de tafeltennlsbond, de at letiek- en de zwembond alsmede een lid van de wielrenunie voor een speciale trainingsperiode In aanmerking. Het Leo van der Kar-fonds heeft ln het verleden reeds heel wat talentvolle sportjongens en- meisjes naar het bui tenland gezonden. De bedoeling van dit particulier initiatief is er niet uitslui tend opgericht om deelname aan belang rijke buitenlandse toernooien mogelijk te maken. Het Leo van der Kar-fonds wil vooral de top van onze sportjeugd- raad ln de gelegenheid stellen te profi teren van de betere trainingsmogelijk heden en trainingsmethoden in het bui tenland. Na het bezoek aan de trainings kampen „veelal gekozen in die landen waar bepaalde takken van sport een ho ge vlucht hebben genomen, zullen de uitverkorenen zoveel nieuwe of oefenstof en oefenschema's hebben gevolgd, dat zij er niet alleen hun eigen prestaties door zullen verbeteren, maar tevens hun sportvrienden op de hoogte kunnen brengen van de methoden die in het bui tenland worden gebruikt. Tennisser Tom Okker, wielrenner Tiemen Groen, zwem mer Jan Jiskoot, en onder anderen de afgevaardigden van de schaatsbond Frits Bartling en Carry Geijssen zijn in dat opzicht de belangrijkste voorgan ger» geweest van het dertiental, dat over enige tijd op kosten van het Leo van der Kar-fonds naar diverse trai ningscentra zal vertrekken. Eén van de dertien uitverkorenen Voetballen gestraft: MOSKOU. Joeri Sevidov, voor hoedespeler van Spartak uit Mos kou, Is tot niet minder dan tien Jaar gevangenisstraf veroordeeld. Een rechtbank heeft vastgesteld dat toen Sevidov op 18 septem ber van het vorig Jaar in Moskou de atoomgeleerde prof. Dmitri Ryazchikov doodreed hij dron ken achter het stuur zat, met te grote snelheid reed en dat hij zich ook niet om zijn slachtoffer be kommerd had. Het persbureau Ta<u» zegt dat Sevidov in zijn eigen auto reed, maar er doen geruchten de ronde dat de auto toehehoorde aan een andere bekende Russische sportfiguur. Sevidov werd in de afgelopen herfst gearresteerd Tezamen met nog veertien bekende spelers, onder wie zeven Internationals, was hij reeds voor het leven ge schorst wagens „onverbeterlijke dronkenschap, vechten, vuil spel, bandietisme en giof gedrag", Het was het grootste voetbalschandaal in de Russische geschiedenis. De „zaak Sevidov" roept herinne ringen op aan het proces dat acht jaar geleden is gevoerd tegen Streltsov. de bekendste Russische voetballer uit die dagen. Deze kreeg twaalf jaar gevangenisstraf wegens aanranding, nadat hij al herhaalde malen was gewaar schuwd wegens dronkenschap Streltsov is onlangs uit de gevan genis ontslagen. Ook Hagenaars bij uitverkorenen heeft de uitnodiging er al opzitten. De jonge hardrijdster Elly van den Brom uit Amsterdam. Dit 17-jarige meisje is gelijktijdig met de Nederlandse schaat senrijders naar het hoge noorden ge weest en heeft in die trainingsperiode al voor een serie voortreffelijke presta ties gezorgd. Voor een 14-daags verblijf in Londen, met deelname aan de open Engelse bad mintonkampioenschappen van 23 tot en met 26 maart, zijn Lilly ter Metz (Haar lem) en Ruud van Ginneken (Tilburg) aangewezen. De 19-jarige Frans Spitz zal gedurende twee weken een cricket- coaching ln Londen ondergaan. Voor het eerst wordt er ook door het Leo van der Kar-fonds een worstelaar ln staat gesteld om zijn talenten in het buiten land verder tot ontwikkeling te brengen. Het ls de 20-jarige Utrechtse worstelaar Cor Bosman die veertien da gen naar Duitsland zal gaan. De talent volle 16-jarige kunstrijder Arnoud Hen driks uit Den Haag gaat zeven weken naar Chamonix, terwijl de 18-jarige flo retschermer Jerome Giltay uit Zand- voort eveneens een maand naar het bui tenland zal worden uitgezonden voor verdere training. De Rotterdamse wielrenner en ama teursprinter Wlm Koopman, die vorig seizoen de Nederlandse sprintkampioen Jan Jansen reeds enige malen heeft verslagen, zal van 1 mei tot eind augus tus dikwijls in het Olympisch Stadion te Amsterdam aanwezig zijn. waar hij door coach Jan Derksen verder in de geheimen van de sprint zal worden inge wijd. Van 30 Juni tot en met 6 aug. zal de 20-jarige Amsterdamse tafeltennisser Carel Deken in Zweden in een trainings kamp worden ondergebracht en voor atlete Els van Noorduin is een specia le trainingscursus van 2 3 weken in Oost-Duitsland gepland. Twee leden van de KNZB krijgen een speciale kans zich enige tijd te be kwamen in een onderdeel van de zwem- sport dat men in Nederland nog niet kent: het schoonspringen vanaf de 10- meterplank. Tot op heden heeft men in ons land nog geen 10-metertoren, maar in verband met Europese zwemkam- ploenschappen. die lm augustus ln Utrecht worden gehouden, wordt daar aan thans volop gewerkt. Ook Neder land zal op dit onderdeel van de zwem- kampioenschappen present zijn. De 16-ja- rige Thea Peltenburg en de 18-jarige Tot de gelukkigen, die worden uitgezonden door het Leo v. d. Kar (rechts I-fonds, behoren de tafel tennisser Carel Deken links I en de cricketter Frans Spits (midden). Han Feis gaan tijdens de paasvakantie samen met hun trainer Jan Mussert 'n week naar Keulen om daar met sprongen vanaf de 10-metertoren eigen ervaring op te doen en tevens om er nieuwe oefenstof door te nemen. Dit Jaar heeft men nog niet aan het verzoek van de ijshockeybond kunnen voldoen om een Nederlander enige tijd voor training naar Canada, Tsjecho-Slo- wakije of Zweden te sturen. De moge lijkheid is evenwel aanwezig dat volgend jaar ook deze sportbond, dankzij het „Leo van der Kar-fonds, een van zijn meest talentvolle spelers gedurende een bepaalde periode voor een speciale trai ning naar het buitenland zal kunnen uit zenden. KOERS IN STERREBEEK Carlos Pluto - tweede plaats - wint f 10.000, STERREBEEK (België). De vijf jarige donkerbruine hengst Carlo* Pluto uit Baarlo heeft gisteren beslag gelegd op de tweede plaats bij de Grand Prix d'Hiver in de Belgische plaata Sterre- beek. De uitslag van deze koer», die was gedoteerd met 600.000 Belgische francs (waarvan 24.000 gulden voor de winnaar en 10,000 gulden voor de tweede aan komende i was: 1. Petit Amoy (Pr.) met Maurioe Riaud in de km.-tijd van 1.18.9 over 2360 meter; 2. Carlos Pluto (Ned.) met A. Siderius en km.-tijd 1.21.4; 3. Ulrica (België), km-tijd 1.20.9. Toto winnend ƒ2.-; plaatsen ƒ1.60, ƒ4.30, ƒ2.20; covercall ƒ12.90. Vanavond tegen Duitsland Engels elftal met nieuwé „linkerzij LONDEN Het Engelse voetbalelftal, dat vanavond in het Wembleystadlon tegen West-Duitsland aantreed telt drie nieuwe spelers. De debutanten zijn links back Keith Newton van Blackburn Rovers, linkshalf Norman Hunter van Leeds United (tegen Spanje onlangs als Inval ler in hel veld gekomen' en de produk- tieve West-Ham-llnksbinnen Geoff Hurst. Verrassend is de keuze van Nobby Stiles als aanvalsleider. Zijn rugnummer negen zal evenwel slechts een formaliteit zijn, aangezien Engeland het 4-3-3-svsteem speelt De orthodoxe opstelling luidt als volgt.: Doel: Gordon Banks 'Leicester City); achter: George Cohen (Fulham) en Keith Newton 'Blackburn Rovers midden: Bobby Moore 'West Ham United». Jack Chariton «Leeds United» en Norman Hunter (Leeds United', voor Alan Ball 'Blackpool', Roger Hunt. (Liverpool'. Nobby Stiles (Manchester United». Geoff Hurst (West Ham United' en Bobby Charlton (Manchester United'. Gezien de opstelling in de voorhoede van „bouwer" Franz Beckenbauer en van Willi Netzer Hjkt de veronderstelling ge wettigd. dat ook het Westduitse elftal in een 4-3-3-formatie zal spelen. De Duit sers beschikken niet over hun geblesseerde linksback Hoettges. voor wie Lorenz (nor maal balfspelerin de plaats komt. De opstelling van de Duitse ploeg, ln maart tegenstander van Nederland, luidt: doel: Tilkowski: achter. Lutz en Lorenz; midden Schulz. Weber en Szymantak; voor: Kraemer, Beckenbauer, Held, Net- Borussia Dortmunds produktieve mid denvoor Sigi Held debuteert in de natio nale formatie Ons volk steed: natter UTRECHT (ANP» De bierdorst van de Nederlanders V neemt nog steeds toe. De gezamen lijke Nederlandse brouwerijen produ ceerden vorig jaar ruim 500 miljoen liter bier. Deze plas spreekt tot de verbeelding als men beseft, dat deze jaarproduktie voldoende is om daarmee een Amsterdamse Bosbaan van 3.000 meter lengte, 16 meter breed en tien meter diep te kunnen vullen. Het bier. dat hier uit de kuipen komt, wordt overigens niet alleen door de Nederlanders opgedronken. Rond twintig procent van de produktie wordt geëxporteerd. Daarentegen importeren de biergrossiers jaarlijks ongeveer 20 miljoen lieter bier. De consumptie bedraagt thans ongeveer 425 miljoen liter bier, oftewel een kleine 35 Liter per hoofd van de bevolking. Daarmee blijft de huidige generatie evenwel achter bij die van 1899. Dat was het top-bierverbruikjaar: 43 liter bier per hoofd van de bevolking. Ingewijden achten het niet uitgesloten, dat het Nederlandse bierverbruik nog eens dat van het jaar 1899 zal overtreffen. De afgelopen vijftien Jaar is het verbruik per hoofd gestegen met ongeveer vijftien liter. Ook de frisdranken zfjn in opmars. In 1964 bedroeg het verbruik zo'n 370 miljoen liter en vorig jaar volgens voorlopige schattingen een kleine 400 miljoen liter, oftewel bijna 32 liter per hoofd van de bevolking. Opmerkelijk daarbij is, dat het toenemende frisdrankgebruik niet eens ls gegaan ten koste van het bierverbruik Het bureau bierhandel en mineraalwaterindustrie concludeert uit deze ontwikkelign dan ook, dat het Nederlandse volk steeds „natter" wordt. Poloegajeivski bleef ongeslagen DEIN HAAG De „V D.-simul- taantournee", die elk Jaar door het ge hele land trekt, was gisteravond in Den Haag met de grootmeesters Poloega- jevski, Keres. Portisch, Donner en de meesters Kuypers en Withuis. Welgeteld waren er precies 200 deelnemers in de grotebovenzaal van V. D aan de Spuistraat Poloegajevskl bleef na ruim vijf uur spelen ais enige simultsangever onge slagen, hoewel hij ongetwijfeld de sterk ste Haagse speleis tegenover zich vond. De uitslagen waren: Poloegajevskl35 gespeeld, 28 gewon nen. 7 remise. Remise behaalden ir. G v d Gaag. J den Hollander, A. P. M. Houtman. K v. d. Meer. M. Rosenthal. G. Toneman en F. v d Vliet. Keres: 35 gespeeld. 29 gewonen, 1 ver loren en 7 remise Winnaar was F. Schoemaker. Remise behaalden J D. Cloesmeijer, F A. Erwlch, W. de Haas, J, A. Hummelèn en H Spijkerman. Portisch: 35 gespeeld, 1 verloren en 6 remise Winnaar was A M J. v. d. Berg Remise behaalden M. Cardena, P, Karis, J. Larmené. S C. Nienhuis. J. J. RiS8eeuw en G. Smout. Donner: 35 gespeeld. 29 gewonnen en 2 verloren Winnaars waren M v Vel- zen en G. Faase. Remise behaalden J. ELscher, K. H P. Lonckc, M. Viergever en J. Uittenhroek Kuypers: 30 gespeeld, 29 gewonnen en 1 verloren. Winnaar was J v. d. Lugt. Withuis: 30 gespeeld, 21 gewonnen, 4 verloren en 5 remise. Winnaars waren J. v d. Berg, A J. van Dop, H. Poley en G. Zwitser. Remise behaalden R. Vei - coutre, P v. d. Elshout. C. Kooraneef, G Platzek en J. v d. Reijdt Selectiewedstrijd voor amateurteam DEN HAAG 'Om tot een zo sterk mogelijk Nederlands amateurelftal te komen, zijn de keuzecommissies van alle Afdelingen als „zoekapparaat" Inge schakeld In samenwerking met de keu zecommissies van de Afdelingen van West II zullen op 2 en 9 maait op het verlichte VUC-veld selectiewedstrijden worden georganiseerd Voor de eerste wedstrijd een com binatie van amateurspelers uit de Afde lingen Den Haag en Leiden tegen een combinatie van Dordrecht en Rotterdam zijn voor eerstgenoemde combinatie de volgende speleis en reserves uitge nodigd: M Keereweer (Roodenburgi, d.; C. A. Constandse (VUC) en H. de Caluwé (VUC). a.; A. Koren (UVS), G Scholtes Westlandia) en J Leget (UVS) m.; R. V. Thoeng (UVS», S. Bolleboom RK AW), R de Wit LFCJ Brik (E^do) en R Wachman (Lenig en Snel) v. Reserves: S. v. Brecht (RKAWl, H Hensen (Roodenburg), W. Mulder (Laakkwartier), R, v Zutphen (Quick), W. H M, Schooten (UVS). ANDERLECHT- REAL MADRID BRUSSEL. De opstelling van dc elftallen van Anderlecht en Real Madrid, die vanavond tegen elkaar uitkomen, luidt als volgt: Anderlecht: Trappenlers; Heylens, Cornelis; Hanon, Plaskie, Kialunda; Stockman, Jurion, Mulder. Van Himst, Puis. Real Madrid: Betancour; Calpe, San- chis: Zoco, De Felipe, Pirri; Serena, Amancio. Grosso, Velasquez, Gento. Michel Stolker kopman nieuwe Nederl. profploeg DEN HAAG De professional-wie lerploeg Willem II, waarvan de Rotter dammer Ton Vissers manager ls. zal r het komende seizoen definitief uit acht renners bestaan. Als kopman is Michel Stolker aange trokken. De overige leden van de ploeg zijn Andre van Aert, Adri van Tilburg, Jan Fransen. Nico Lute, Henk Koop- mans, Maarten Breure en Ceea van Amsterdam. Fransen, Lute en Koop- mans rijden hun eerste seizoen als pro fessional. 1 Koersen wijken voor Sterrebeek en Anderlecht (Van ome paardesportmedewerker) DEN HAAG Donderdag Is geen gebruikelijke dag voor het houden van koersen in Hilversum, maar dinsdag was de meeting in Sterrebeek met Neder landse deelnemers en vanavond zal Anderlecht een goed deel van het pu bliek bU de t.-v. houden. Vandaar don- Attila heeft donderdag geen Barry Williams als tegenstander en in de koers voor paarden met winsom tussen de twintig- en vijftig-duizend gulden is hij zeker favoriet. Germano moet hem veertig meter geven en dat zal wel iets te veel zijn. Bravour en Zoon van Kie vit zorgen mogelijk voor een verras sing. In geval van winst door een van de andere paarden, wordt de verras sing gróót. Bingen Magowan en April Love, twee paarden die vaak met heel gering ver schil naast de winst grepen, krijgen in de twee triokoersen hun kans. Bingen Magowan heeft het eerste startnummer achter de auto in de derde koers en April Love het derde startnummer in het tweede trio. In de vijfde koers voor het leerlin genkampioenschap staan ditmaal maar zeven paarden. De keus is moeilijk, maar Brunhilde is, hoewel hij achter aan start, wel een kanspaard. Het programma begint om zeven uur en het luidt: Leerlingen Winterkampioenschap V (2040 meter.»: Brunhilde; Careniel; Correct van Hiddum. Outsider: Diejo K. Malagaprijs (2000 meter autostart): August Norton; Capella; Beautiful Boy Outsider: Benjo Kinley. Toyakerpiijs (2000 meter autostart, met trio): Bingen Magowan: Coco S; Buffalo Bill. Outsider: Blanchefloor. Mostprijs (2000 meter): Don Faune: Dave Narciso: Aura van Zelda. Outsider Dora Williams. Xeresprijs (2020 meter.) Attila; Ger- I mano; Bravour S. Vermoutprijs (2000 meter autostart, i met trioi: April Love; Bea; Xenophon Scott. Outsider: Baron Harvester G. Sherryprijg (2020 meter): Zevenklap- I per; Bosvink S; YT Hanover. Putters/wek is trots op hem: „Bronzen" Stien Kaiser, derde bij de wereldkampioenschappen schaatsen voor dames, is gistermiddag gehul digd door haar grote baas". Stien Kaiser, werkzaam bij de politie- tcchnische dienst in Delft, ontving een bloemenhulde uit handen van de minister van Justitie, dr. 1. Samkalden. Comité verzoekt om coördinatie PUTTERSHOEK Ter voorberei ding van de huldiging van Kees Ver kerk, is een comité gevormd waarvan de burgemeester van Puttershoek, de heer A. Schreuder, het voorzitterschap op zich heeft genomen. De huldiging zal geschieden In Puttershoek, de woon plaats van Verkerk, na zijn thuiskomst omstreeks half maart. Het comité heeft zich tot doel gesteld de wereldkampioen in aanwezigheid van de gehele Neder landse schaatsploeg een grootse huldi ging te bezorgen en Verkerk een pas send en voor hem onmisbaar cadeau Om dit doel te bereiken ls het uiter aard noodzakelijk, dat alle activiteiten worden gecoördineerd in dit comité en dat alle door bedrijven, verenigingen en i particulieren reeds spontaan toegezeg de bijdragen op dit ene punt bij elkaar komen. Dit punt is de bankrekening „huldiging cadeau wereldkampioen Kees Verkerk", bij de Coöperatieve Raiffeisenbank in Puttershoek (glro- I nummer van de bank 25.96.02). De plannen voor de huldiging, festi viteiten en cadeau worden thans met gezwinde spoed nader uitgewerkt. Het staat reeds vast dat Puttershoeks fan fare zaterdagmiddag in het dorp een muzikale rondgang zal maken, tijdens welke tocht de inwoners van deze Zuid- hoilandse gemeente hun aandeel in het beoogde cadeau zullen kunnen leveren. Teneinde te voorkomen dat de organi satie uit de hand zou lopen, doet de I voorzitter van het comité een dringend beroep op allen om ln dit georganiseer de verband te willen meewerken. Verkerk en Schenk niet vooraan OESTERSUND. De Noorse schaats kampioen Svein Erik Ktiansen heeft gis teren de internationale Mchuatswedslrij- den in het Zweedse Oestersund gewonnen. Kees Verkerk eindigde als zesde en Ard Schenk als negende. De uitslagen wi homasen (Noor Hansen (Noorw Mod) en Pel I* 500 r 2, Svi i Wil iZ\v43.4; 7. Per Willy Gu.«»..>- .orwi 43.5: 8 Fred Anion Malei 43.6: 9. Kees Verkerk (Ned) 43.8 iü. Oer Jan Sand li NU»! Eindklassement: 1 Stiansen 87 333: Thomassen 88.200 3, Cultnrmsen 88.950. Malei 89.000 5 Nitsson 90 217: 6 Verke 90.733 7 Moe 90,817; 8 Sandler 91.633 Admiraal Luce vraagt ontslag (Van ome correspondent) LONDEN De toekomst van de Britse strijdkrachten gaat een belang rijk twistpunt worden bij de aanstaan de algemene verkiezingen In Groot- Brlttannlë. Dit lelden waarnemers nu al af uit de defensieplannen van de re- gering-Wilson, die gisteren in een wit boek zijn gepubliceerd. De politieke ru zie Is al flink opgelaaid door de bekend making van het ontslag van de eerste lord ter zee, de chef van de marinestaf, .Sir David Luce die zich niet kan ver zoenen met het kelderen van de roem rijke Britse oorlogsvloot. De conservatieve oppositie bereidt thans op de socialistische bewindvoer ders een aanval voor, die hen zou kun nen dwingen hun toevlucht te nemen tot algemene verkiezingen. Twee ontslag nemingen de minister van de vloot, trad zaterdag reeds af bezorgen de oppositie genoeg munitie om de rege ring er flink van langs te geven. La bour heeft zich echter voorbereid op de- De minister van Defensie, Denis Hea- ley, noemde de regeringsvoorstellen in zake defensie gisteren „een oefening in politiek en militair realisme". Zijn woorden werden in het lagerhuis door de socialistische volksvertegenwoordi gers op gejuich en door de conservatie ve op hoongelach onthaald. Healey zei verder: „De nood dwingt ons een einde te maken aan de automatische stijging van de Britse defensie-uitgaven". Het witboek onthult dat Groot-Brit- tannië 50 Amerikaanse F lila-bommen werpers met verplaatsbare vleugels zal Wereldtitels kunstrijden ..Oude getrouwen" wederom bovenaan DAVOS Ludmilla Belousova en Oleg Protopopov. houders van de olympische Europese en wereldtitel, hebben op de eerste dag van de wereldkampioenschap pen kunstrijden, die te Davos worden ge houden, bij de verplichte figuren van hel paarrjjden de leiding genomen. Het Russische duo heeft een voorsprong van 11 punt op de tweede Russische co binatie. gevormd door Titlana Shuk Alexander Goerlik Het kampioenspaar nam weinig risico's waardoor het bij van de Juryleden met een tweede plaats genoegen moest nemen De stand luidt: Na de eerste twee verplichte figuren bij de heren heeft de Oostenrijkse en Euro pese kampioen Emmerich Danzer zich eveneens weer van de leiding verzekerd nadat alle tweeëntwintig rijders gister middag hadden gereden bleek dat Danzer met zijn totaal van 3323 punten, zestien punten voorstond op zijn landgenoot Wolfgang Schwarz en de Amerikaan Gary Visconti, die belden 316 4 punten verza melden. De stand was verder 4 Scott Allen (VS 3092. 5 Nobuo Sato 'Japan» 302.0. 6. Donald Knight (Can 301 6 2 MAART IN AMSTERDAM Oranjeteam tegen club van Schwarz DEN HAAG. Eiutraeht Frankfurt, «Ie club v an Elek Schwarz, zal woensdag maart In het Olympisch Stadion tegen, «tander zijn van het voorlopig Neder lands elftal. Deze oefenwedstrijd voor de ontmoe ting NederlandWest-Duitsland. die op 23 maart w vastgesteld, wordt bij kunst licht gespeeld. Elntracht bezet thans met 23 punten uit 22 wedstrijden de achtste plaats op de ranglijst van de Duitse Bundesliga. aankopen die door de RAF als over gangswapen zullen gebruikt worden tot in het midden van (ie jaren 70 een ge lijkwaardig Anglo-Frana vliegtuig klaar - komt. De vloot krijgt echter geen nieu we vliegkampschepen en het eigen luchtwapen van de Navy wordt geleide lijk opgerold. De vloot zal het moeten stellen met nieuwe kruisers, raketache- pen en atoomduikboten die rond 1970 de verantwoordelijkheid voor de kern bewapening zullen overnemen van de luchtmacht. Tegen 1968 zullen de Britten hun ba ses in Aden ontruimd hebben. Ze ble ven echter troepen handhaven in het Verre Oosten en Zuidoost-Azië, hoewel ook de ontruiming der bases van Sin gapore en Maleisië op til ia. Met Aus tralië zijn besprekingen aan de gang om daar vervangende bases te kunnen oprichten. Groot-Brittannië zal volgens het witboek de NAVO trouw blijven uit eigen belang, want van de Inspanningen om oorlog te voorkomen op het Euro pese vasteland, hangt ook zijn eigen veiligheid af. In Europa wordt geen vermindering van de getalsterkte van de Britse troepen voorzien. Dennis Healy, de Britse minister Van Defensie, laat het witboek over de defensiepolitiek zien. CLUBBLAD U.V.S. Competitie yoor amateurkampioenen fnuikend LEIDEN. In het maandblad „De Blauwwitter" van de l.eidse voetbalvereni ging UVS wordt in een artikel rie onbe- redigende situatie gehekeld in «Ie eerste klasse amateurs Wordt een club kam pioen. aldus de auteur, dan volgen vijf martelende weken. In die periode moet de ploeg vaak zeer verre reizen maken om de tien wedstrijden oni het lands kampioenschap te spelen. DU Ls vaak fnuikend, liet is meermalen voorgekomen, dat een elftal hef seizoen daarop degra deerde „enkel en alleen omdat ze kapot gespeeld en voetbalmoe waren". De top bij de amateurs bestaat uit 72 clubs. Dit is geen top. dooti een plat form. K©t ts ondoenlijk een grote hoe veelheid clubs te laten degraderen Maar er is een betere oplossing, aldus het ar tikel: de vorming van een ereklasse, be staande uit de vier bovenste clubs uit de ze6 afdelingen. Verdeel deze 24 clubs ln een oostelijke en een westelijke afdeling en deel de rest ln vier eerste klassen in De belde ereklasse-kampioenen moeten ook recht krijgen om tc promoveren naai de 2e divisie semi-profs, indien zij dit wensen. De twee laatsten van de ere klasse degraderen ten behoeve van de vier kampioenen eerste klasse Dit zou de vermoeiende en fnuikende promotie wedstrijden uitsluiten. Tot zover het ar tikel. Wij zijn van mening, dat dit voorstel tot wijziging van het systeem zeer zeker de moeite van het oveiwegen waard is. Het betekent ln ieder geval een verbe tering van de bestaande toestand.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9