KAMELEN eisen weinig ZORGEN VOOR KANGEROES VOORLOPIG VAN DE BAAN Zege op HVS WOENSDAG 23 FEBRUARI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Ook u kunt er niet buiten! Een afgeronde gezinsverzorging - die tevens voorziet in de financiële behoeften als het gezinshoofd onverhoopt zou komen te overlijden - daarvoor is een levensverzekering onmisbaar. Een begrijpelijke gemengde vorm van risico dekken en sparen biedt Concordia u in haar moderne Opbouwpolis: uitkering op 60- of 65-jarige leeftijd een meervoudige uitkering bij overlijden voordien verdubbeling van deze laatste uitkering bij overlijden door ongeval. Sluit daarom voor de verzorging van uw gezin een CONCORDIA OPBOUWPOLIS. Er zijn talloze mogelijkheden, zoals: f 5.000 op 05-jarige leeftijd f 25.000 bij eerder overlijden f 50.000 bij eerder overlijden door ongeval. De premie voor deze verzekering bedraagt voor een 27-jarig persoon f 26,50 per maand of f 300,01 per jaar. De verzekerde bedragen worden jaarlijks nog verhoogd door een winstaandeel. Alle inlichtingen (zonder verplichtingen) bij de plaatselijke vertegenwoordigers of bij het hoofdkantoor v CONCORDIA Coöp. Levensverzekering Mij. u.a. - Oudenoord - Utrecht - telefoon (030) 165 91 VEILING VELR VERLIEST PROCEDURE OM DRIE-EN-EEN-HALF TON Uittreding van leden gemotiveerd De civiele kamer der Haagse Recht bank, heeft het standpunt van de vei lingvereniging Veur ongegrond ver klaard Inzake een civiele procedure, waarby het uittreden van ongeveer 40 leden der vereniging door het bestuur niet gemotiveerd werd geacht. Als gevolg hiervan kan de vereniging geen recht doen gelden op het zgn. uit- treegeld en bedragen van de ledenreke- nlng der betrokken leden, tot een totaal bedrag (van plm. ƒ350 000,--. Hiermee Is althans voorlopigeen einde gekomen aan een procedure, wel ke reeds enkele jaren loopt. In 1963 stelde nl. het bestuur der vei lingvereniging Veur aan de ledenver gadering voor over te gaan tot bouw van een nieuwe veilinginrichting. Tegen dit plan verzette zich een groep leden, dat in verband met de mogelijk heden van een veilingfusie. Toen de nieuwbouwplannen toch wer den aangenomen, traden de 40 leden uit de vereniging. Het bestuur eiste daarop het voorge schreven „uittreegeld" op, dat 3 procent bedraagt van de laatste drie Jaar vel- lingomzet der betrokken leden, ln dit HAAGSE RECHTBANK Kippen werden door vertegenwoordiger nog eens nageplukt De 25-jarige vertegenwoordiger van een poellersbedryf ln Den Haag wilde de omzet van dat bedryf vergroten en daarmee dus ook een goede beurt by zyn werkgever maken. Hy deed dit evenwel op een wyze, welke hem dinsdagmiddag voor de Haag se rechtbank bracht, terzake van ver duistering ln dienstbetrekking en vals heid in geschrifte. De vertegenwoordiger zocht en vond zyn klanten niet alleen in Den Haag, maar ook in Delft, in Lelden en an dere plaatsen in deze omgeving, doch een „kip aan 't spit"-zaak in Vlaardin- gen behoorde tot een van de belangryk- ste afnemers. Volgens de officier van justitie ver kocht de vertegenwoordiger de kippen „tegen afbraakprijzen". Dat wil zeggen, terwyi hij volgens zjjn firma 2.85 per kg. moest bereke nen, verkocht hij de kip voor 1.45 per kg. Geen wonder, dat de klandizie zich uitbreidde! Doch daarmee was de zaak niet af, want de vertegenwoordiger liet niets aan zyn werkgever merken. Om die reden maakte hy twee factu ren, één waarbij de kip volgens de ver langde prijs zou zyn verkocht en die le verde hy in en een ander met als prys ƒ1.45 voor de klant. Uiteraard liep dat ergens klem met de afrekening en daartoe knoeide ver dachte weer in afleveringspapieren en zette valse parafen. Hy gaf soms ook wel diepvries kui kens of kippen ten geschenke. Dat de man uiteindelijk met al het geknoei vast liep, is duidelijk. Merkwaardig noemde ook de presi dent van de rechtbank het, dat verdach te voorzover kon worden nagegaan, weinig of geen voordelen van zijn ge knoei heeft gehad en kenneiyk alles alleen deed om het debiet te vergro- Evenwel zou door een en ander de firma voor rond ƒ150.000.zijn bena- De officier van justitie vond het een kwade streek van verdachte en eiste een jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De verdediger betoogde, dat de firma feitelijk voor pl.m. ƒ100.000.— zou zyn benadeeld en verdachte er vrijwel geen voordeel by heeft gehad, zodat hy clementie bepleitte. Uitspraak op 8 maart. geval over 1960, 1961 en 1962, benevens niet uitbetaling der gelden van de leden rekening, hetgeen totaal 350 000,- be liep. Hoewel de vereniging 180 leden telde, vormden de 40 leden een niet onbelang- ryk deel, want gezamenlijk veilden zy voor plm. 3 miljoen van de 10 miljoen omzet in 1962. De meeste leden dezer veilingvereni ging sloten zich aan by de veiling te Delft of Leiden. Namens de veilingvereniging Veur trad in de procedure op mr. C. M. G. Vermeulen en voor de uitgetreden leden, mr. W. C. van den Brink. De Rechtbank besliste in zyn uitspraak, dat het uit treden door de leden niet ongemotiveerd kan worden genoemd, als gevolg waar van dus de eisen van het bestuur worden afgewezen, terwyi de vereniging werd veroordeeld in de kosten van het geding, ten bedrage van 882,—. De mogelijkheid bestaat, dat het be stuur van de beslissing der Rechtbank ZOETERWOUDE Gistermorgen vond op het gemeente huis de aanbesteding plaats van het ma ken van een voetpad aan de Hoge Rijn dijk tussen de Rijnegommerstraat en de Oranjelaan. Slechts een zestal gegadig den leverden het inschryfformulier in. De prysopgaven liepen niet ver uiteen. De inschryvlngen waren van de hoog ste naar de laagste: L. Stuifzand. Leiden 41000,-, N. V. Zwammerdam, Alphen aan de Rijn, 40 500,-, Visscher Leider dorp, 40 350,-, A. Hoogenboom Ryp- weterlng, 39 900,-, P. v.d. Geer Voor schoten, 39 700,- en J. Stam Voorscho ten. ƒ39 390,-. Vrijdag 25 febr. a.s. is het Wereldvrou wengebedsdag. De gebedssamenkomst voor alle Zoeterwoudse dames is 's avonds om kwart over 8 is dit jaar: Gij zijt mijn getuigen. De leden van het gilde worden voorts ver wacht op dinsdag 1 maart om 8 uur des avonds in het Don Boscohuis voor drie de uitgestelde lezing: Hygiène, vroeger Explosie van olijt 0EGSTGEESTSE JEUGD SPRONG EN DANSTE OP UITBUNDIG KARNAVALSFESTIJN De ontvangst van een drietal echte arabieren, te weten Ali Ben Joessoef, Ossepoot en Bastos deed vele argeloze passanten bij de Kerklaan vermoeden, dat er iets bijzonders aan de hand was. Die Oosterlingen kwamen op uit nodiging van de Kath. Jeugd- en Jongerencommissie, die met hun komst zeer in de nopjes was. Want arabieren die een carnavalsopleiding genoten hebben in het rijk der zotheid vindt men niet bij bosjes. Ze hebben zich voortreffelijk geweerd en de rijk „gestoffeerde", „gecostu- meerde" en zelfs „verpakte" jeugd twee uren lang bezig gehouden. Gelukkig dat het parochiehuis stevig op de fundamenten staat, anders zou het gebouw na de vele dreunende „ta-ra-ra-boem-die-jeh's" rijp geweest zijn voor sa- Parochiehuis trilde op zijn grondvesten Op het toneel was natuurlijk de r.k. harmonie „Triumph" weer van de partij om haar partijtje mee te blazen in een rijk programma van feestelijke polonaises, kompleet met muzikanten in hemdsmouwen achter de grote trom! Men produceerde een volume waar geen ,,beat"-groep tegenop kan. En al die Mexicaantjes, ruimtevaart mannetjes, robotjes. kaboutertjes, elf jes, indiaantjes (teveel om op te noe men) maar springen en dansen. De Wilbert Drummers waren voltallig met majorettes en tamboers van de partij en zorgden voor een aardbeving van trommelklanken in de grote zaal. Op het geroffel hadden de majorettes een dansje ingestudeerd waaraan de toeschouwers(tjes) veel plezier beleef den. De grote animator van dit heer lijke festijn, de heer C. van Velzen, kon het met de assistentie van de ara bieren best vinden! Polonaise De jongste deelnemer mocht polonaise lopen op de armen van z'n zorgzame oom. Theo Koning was met z'n der- On» Hui». Het thema i !'en maanden een prachtig uitgedost kaasboertje, letterlijk en figuurlijk „volvet". De jury had het niet gemakkelijk om al die kinderen te beoordelen maar uiteindelijk kwamen de best uit- gedosten toch allemaal op het toneel terecht met een driewerf hoera van degenen, die geen prijsje hadden ge- de fijne dropbonbonlekker en... goed voor u! (advertentie) ZOETERWOUDE- LEIDERDORP KL.AVERJASAVOND MEERBURG Voor leden en supporters van de voet balvereniging Meerburg is a.s. vrydag weer een prijsklaverjasavond. Als ge woonlijk weer in de kantine van het club gebouw, aanvang 20.00 uur. iar die toch allemaal een traktatie kregen. Ad van Nieuwland won met zijn „cre atie" van „Glaasje op" de eerste prijs als origineelste, gevolgd door Rob van den Brink als „Ard Schenk" en Jan Meyer als „Toon Hermans". Prijsjes Uitgedost in oranje, rood-wit en blauw wonnen de kinderen Kallenberg en Van Kesteren de prijs voor de origi neelste groep. De mooiste was „Mary Poppins" en Jacqueline de Rooy was het écht; Moniek Prinsen was een allerliefst Chineesje en Ilse v.d. Berg een Rood kapje met prachtige blonde vlechten (2e en 3e prn-ri. Drie Mexicaantjes werden onder: 2iden als de mooiste groep, een eer die te beurt viel aan Willy, Ineke en Jan van Rijn. Prijzen waren er ook voor de leuk sten, te weten Clara v.d. Hammen als Indiaanse en de kinderen Hooge- veen en Meyknegt met een Swieber- tjes groep die uitstekend kon „Swie- Hoogtepunt van plezier was de „ze vensprong" waarbij aalmoezenier, ka pelaan Lansbergen, van puur enthou siasme zijn jasje uittrok. Klokslag half vyf was het allemaal afgelopen. Met een grote rol zuurtjes - voor onderweg - toog het jonge volkje „opgetogen" naar huis. De or ganisatoren en ouderen, die achter bleven, hadden intussen de smaak zó te pakken dat ze geruggesteund door de harmonie Triumph nog een uitge breide rondedans maakten. VROUWEN WERELDGEBEDSDAG 1966 Ieder jaar wordt op de eerste vrij dag in de Lijdensweken over de ge hele wereld een gebedsdag gehouden. Miljoenen vrouwen, verschillend in stand, rang en ras, verenigen zich in gebed om te bidden voor de wereld vrede en voor een oplossing van de verschillende noden. Op VRIJDAGAVOND 25 februari (2 dagen na Aswoensdag)- wordt in de WILLEM DE ZWIJGERKERK (W. de Zwijgerlaan bij de Geversstraat) een gebedsstonde gehouden van 8-9 uur. Het thema luidt: „GD zijt Mijn getuigen". Op heel veel on» land nemen ook de katholieke vrouwen deel aan dit uur van gebed samen met haar Reformatorische zus ters. Moge de deelname uit onze pa rochie weer groter zyn dan vorig jaar! LEZING OVER MOORSE KUNST Vrijdag 25 februari om 20 uur houdt de bekende kunsthistorica mevr. dr. H. E. 's Jacob uit Amersfoort een lezing met kleurendia's over de Moor se kunst in Spanje. De lokaliteit is veranderd. De lezing vindt plaats in het Rijnlands Lyceum. M.H. Tromplaan 1, Oegstgeest (flus NIET in Gebouw Irene, zoals oor spronkelijk vermeld). Kaarten verkrijgbaar Bureau K O, Plantsoen 25. Leiden en Rijnlandse Boekhandel. De Kempenaerstraat 18, Oegstgeest. T entoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 73, van 26 jan. tot 26 febr.: Schilderijen van Arthur Edouart. Open: 9-18 u., zf. gesl. Gem. Museum „De Lakenhal", Oude Singel 28, van 10 febr. tot 1 maart: Wedgwoodschilderij ententoonstelling. Open: 10-16 u„ zf. 13-16 u. Restaurant „De Ruif", Jan Vossen- steeg 59. Tot 12 maart: May Hobijn- Roth exposeert poppen en wandkleden. Open: dag. 10-20 uur, vry-za-zo: 20-24 uur. Boerhaa vezalen, V rouwenkerkkoor- steeg, Gehele maand: Beroepskeuze voorlichting door het Gewestelijk Ar beidsbureau. Galerie Cartouche, Langebrug 67. Moderne schilderkunst. Ma.-vrij.: 2-5. 7-9 u., za. en zo.: 2-5 u. „Pardoeza", Doezastraat. Tekeningen en schilderijen van Bert Jonk. Tot 24 februari. LISSE GLADIOLEN VEILIN G 5 of 10 of 20 guldens voor een oude pan terug! (a.s. maandag definitief de allerlaatste dag) Doet er niet toe hoe oud en ver sleten: voor elke oude kookpan, steelpan,fluitketel of melkkoker, hebt U recht op een sensatio nele inruilkorting van 20% op een echte Sola-Elite pan van Zweeds edelstaal. Onverwoest baar en blijvend mooi bij koken op gas (ook het felste aard gas!) en elektra. Kromtrekken kan niet. Aanbranden ook niet. Roesten? Nooit! Garantie? Levenslang! Kom gauw kiezen. Na maandag is het afgelopen. De kleine maten in prys gezakt er hiervan. Gladiolen; Acca Laurentia American Express.. Artist Bloemfontein Firmament Groene Specht Hawaii Happy Kns Johan Strauss Leeuwenhorst Life Flame Mansoor Mary Housley Pactolus Pandion Polygoon Red Fox Sana Scucl Sneeuwprinaes Spie and Span Spotlight2.90 10/12 2.25 2.50 2.15 2.25 1.90 3.50 2,35 1,90 2.25 2.20 3.35 2,30 2.05 2.40 3.10 2.20 3.50 2.20 2.70 2.60 3.10 3.45 BB'ers oefenden in de Hoornespolder Door de A-kring Bescherming Bevol king Zuid-Holland is in de Katwykse Hoornsepolder gistermiddag een groot scheepse B. B.-oefening gehouden. Uit gegaan werd van de veronderstelling, dat deze woonwyk ernstig door oorlogs geweld werd getroffen, waarby de schade van een dusdanige omvang was, dat noodwachtplichtigen uit omliggende ge- i meenten te hulp moesten komen. Er werd deelgenomen door omstreeks 500 plichtnoodwachters uit de gemeen- I ten Katwyk, Lisse, Sassenhelm, Noord- wijk, Warmond, Wassenaar, Leiderdorp, Zoeterwoude en Alphen aan de Rijn. Er waren eenheden van de reddingsdienst, de geneeskundige dienst en de zg. A. B. j C.-dienst. Hierbij waren betrokken een vijftigtal voertuigen en acht ryksmotor- brandspuiten. Het geheel had een vlot verloop en de oefening kan als zeer ge slaagd worden beschouwd. De opkomst van noodwachtplichtigen was goed. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Martin Johannes z.v. P. W. Brandt en M. C. Josée; Anna Maria d.v. H. Sinkeldam en F. M. T. Schoonens; Ronnie Cornells Maria z.v. H. B. Dls- telvelt en A. C. M. Gerdes; Mlchèl z.v. S. J. J. Hamerling en H. H. Groen; Marisca d.v. S. J. J. Hamerling en H. H. Groen: Jacobine Alida Hendriks d.v. P. Glasbergen en C. H. Kuil; Esther Cor nelia Emma d.v. H. G. S. Schuurman en E. van Oosterom. Overleden: A. E. C. Verreck 22 jaar echt- gen. v. K. M. Damstra; P. Prudon 69 jaar man; F. C. v.d. Burgh 72 jaar echtgen. van H. Nieuwenhof; E. Props- ma 58 jaar man; P. van Dam 32 jaar man: J. Eikelenboom 73 jaar man; J. J. Zirkzee 58 Jaar man. RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN Hoofdklasse-volleybal Voor hoofdklasser Kangeroes zyn voorlopig de zorgen van de baan na de uitstekende 23 zege ln de gisteravond tegen het Haarlemse HVS gespeelde wed- stryd. Met 16 punten uit eveneens 16 uedstryden bezet Kangeroes thans een plaats in de middenmoot van de hoofd klasse west. HVS begon in deze wedstrijd bijzonder sterk. Aanval op aanval golfde op Kan geroes af en tegenover dit geweld kon de Leidse ploeg weinig inbrengen, te meer daar Bert v. d. Leeden en Jaap v. d. Sande voor deze wedstryd verstek moesten laten gaan. Met een 154 set zege drukten de Haarlemmers hun meerderheid in de le set 'ook in de cy- fers uit. Een geladen Kangeroes zette in de 2e en 3e set een sterk offensief in en nu I moest HVS alle zeilen bijzetten om onze stadgenoten bij te houden. Jaap Broesma, Frans Pasman, Kees de Rooy en Bas van Gellecum waren aanvallend nu juist iets sterker dan de HVS-aanvallers en dit resulteerde tweemaal in een 1215 setzege. Ook ln de 4e set behield Kangeroes lange tijd de leiding, maar de voor hun laatste kans vechtende Haarlemmers wisten in de slotfase de aanval over te nemen en door een 1510 setzege weer naast Kanglroes te komen. Via 48 en 511 nam Kangeroes in de 5e set een 812 voorsprong. Even zakten onze stadgenoten terug en di rect veerde HVS omhoog: 1213. Maar Kangeroes kwam terug en vooral dank zy Jaap Broersma werd het een 1215 setzege voor de ploeg van aanvoerder Koos Taconis. maar presteren veel Ondanks sterke toeneming van het vrachtverkeer per auto in Azië en Afrika is de kameel in Afrika en Azië nog steeds een niet te onder schatten transportmiddel. In China, Iran, Irak, Syrië, Yemen, Egypte en nog een heel rijtje Oosterse landen meer, trekken dag in dag uit de kameelkaravanen van de ene plaats naar de andere. Moeizaam maar zeker gaan zij hun weegs, gelaten en geduldig, taai en vasthou dend, weinig vragend, zoals het Oosten zelf. Ook in de zuidelijke sowjetrepublieken en zelfs in Turkije, dat geldt als een der modernste landen van het nabije oosten, blijken nog heel wat goederen door kamelen te worden vervoerd dadels, vijgen,1 cement, zout, tabak, koren, rozijnen enzovoorts. „Ata Allah", kamelen zyn een gift van God, zeggen de Arabieren eerbiedig. De lofspraak op dit merkwaardig gevormde dier wordt begrijpelijk, als men weet wat een kameel tegen een ongelooflijk so bere voeding alzo kan presteren. Auto's bewegen zich voort door middel van benzine of dieselolie, treinen door steenkool of elektri citeit, paarden hebben op gezette tijden een flinke portie haver no dig. Een kameel daarentegen stelt zich tevreden met armetierige kruiden en grassen, met stro en kurkdroge twijgen. Heeft hij erge honger, dan veror bert hij ook lompen, kranten, kurk en houtzaagsel. Met deze so bere voeding, waarvoor de kameel drijver geen cent hoeft neer te leggen, transporteert de kameel bij een snelheid van circa zes ki lometer per uur 200 a 250 kg vracht over enorme afstanden, stapt hij onvermoeibaar voort door de steile, mulle zandduinen van de Sahara en baant hij zich een weg door de woeste en moei lijk begaanbare bergstreken van Centraal-Azië. Verzot op sigarettenrook De kameel is een bizar dier. Nuk kig en wispelturig van aard went het niet gauw aan een nieuwe meester. Het heeft een buitenge woon goed ontwikkeld reukver mogen en in combinatie daarmee een scherp geheugen. Is een ka meel bijvoorbeeld door iemand af geranseld, dan weet hij de dader jaren later door zijn sterk reuk vermogen te herkennen, wat voor de persoon in kwestie weinig goeds inhoudt. Kamelen zijn verzot op sigarettenrook. In Turkije, waar de karavaanleider gewoonlijk voor aan op een ezeltje gezeten de ka ravaan leidt en de ene sigaret na de andere rookt, snuiven de ach ter hem aan sjokkende kamelen de sigarettenrook met welbehagen op. Schrijver dezes heeft zelfs waargenomen, dat langs de weg grazende kamelen het grazen staakten, als er een persoon voor bij kwam die een sigaret rookte. Vaak komt het dan zelfs voor, dat zij achter de sigaretten rokende voorbijganger aanstappen i «let men al heel jonge dieren bepakt en beiakt Eenmaal volwassen kunnen ze 200 A 250 kg mr over enorme afstanden meetorsen. Kameel en dromedaris stellen zich tevreden met een zeer sobere voeding. 20 dagen zonder water Zeer goed vertrouwd met het doen en laten van de kamelen zijn de Bedoeïenen. Dit ware volk van de woestijn kan uit de sporen in het zand opmaken of een kameel kalfdragend of met vracht bela den en of het ziek of dorstig is. Van de uitwerpselen van het dier kunnen zij voorts bepalen wanneer het voor het laatst gedrenkt is en in welke streek het gegraasd heeft. Dat kamelen lang zonder j water kunnen is geen legende. I Het maximum te dien aanzien j bedraagt ongeveer twintig dagen. Gedurende die tijd moeten zy echter wel wat te grazen hebben. De kameel drinkt in één keer ca. veertig tot vijftig liter water. Dorstige kamelen zijn zeer moei lijk met grazen, want zij zoeken dan naar de meest vochtige krui- den wat voor de kameeldrijver veel tijdverlies betekent. „Het schip van de woestijn" kan circa 25 jaar oud worden en heeft een „actieve diensttijd" van plm. 20 jaar. Nadat een kamelin een kalf heeft geworpen - in haar be staan tot ten hoogste twaalf maal - kan zij nog vier jaar lang melk geven. Hoewel kamelenmelk vrij zoutig van smaak is, drinken de Arabieren het graag. Van de melk van de kamelin wordt ook yoghurt en kaas bereid. Concurrent trein In Turkije, waar volgens een re cente statistiek nog ruim 130.000 kamelen worden geteld, blijken de kameelkaravanen op sommige trajecten van de spoorwegen een niet te onderschatten concurrent te betekenen. De spoorwegverbin ding Izmir-Aydin wordt volgens de statistische gegevens van de Turkse spoorwegen het meest door de concurrentie van de kameelka ravanen bedreigd. Een en ander wordt verklaard door het feit, dat tussen beide ste den een intense goederenuitwisse ling bestaat en de spoorweg, die deze twee steden verbindt, slechts enkelsporig is. De meeste op dit traject door ka meelkaravanen vervoerde produk- ten zijn gedroogde vijgen en ro zijnen. Het traject, dat omstreeks 125 kpi lang is, wordt door de ka meelkaravanen gewoonlijk in twee dagen afgelegd. De kameel is goed bestand tegen hitte en koude. Transporteert hy in de zomer zyn zware last bij een temperatuur van vijftig graden in de verzengende hitte van de Ara bische woestijnen, in de winter trotseert hij in de besneeuwde ber gen van Perzië en de steppen van Zuid- en Oost-Rusland een vorst van twintig tot dertig graden. Al met al een dier dus, waar de mens veel profijt van heeft en dat voorlopig zeker nog vele belangrijke rol zal spelen in bet economische leven van de Oneiu. (Nadruk verboden). PAUZE WAT SPEELT ZICH IN ééN ATOOM AF? Een atoom is zo klein, „dat een speldeknop 1000 triljoen atomen telt" (een 1 met 22 nullen). Het woord atoom (Grieks) betekent iets dat niet meer te delen is. Reeds lang is echter gebleken en petje af voor al die scherpzinnigheid dat elk atoom be staat uit een kern en een ontzettend klein planetenstelseltje van elektro nen, die met razende snelheid rond die kern draaien. „Indien men zich de kern voorstelt in de grootte van een erwt, dan kan binnen het planeten stelsel van één atoom een wolken krabber als het gebouw van de Vere nigde Naties ruimschoot een plaats vinden". „Aangezien nu materie (stof) in wezen energie is" en „één kilo stof een energie vertegenwoordigt die over eenkomt met 10 biljoen kilowat-uur Wij dissen deze flitsen van gepopu lariseerde wetenschap op om enige idee te geven hoe onvatbaar en akelig leeg en vreemd datgene is, wat met onze vijf zintuigen als vaste stof wordt waargenomen. Vandaag is ons „be tekend" dat we tot stof zullen ver gaan, met Pasen dat we eens in stof zullen opstaan. De atoom-wetenschap maakt de Openbarings-gegevens over sterven en verrijzen doorzichtelyker, zonder echter de sluier te kunnen op lichten. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Kat op heet zinken dak (volw.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Huwelijk in Italiaanse stijl (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: De man van Istanboel (14 j.) Geprolongeerd. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio: De wereld wil bedrogen worden (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 eD 9.15 uur Trianon: De eend en de Cadillac (alle leeft.) Geprolongeerd. Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. 1 Rex: James Bond 007 contra dr. NO i (volw.) Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur I Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur PUNT KORRELTJE MARKTBERICHTEN RIJNSBl'RG 22 febr Bloemen Tul pen: Prunus 200-210; Red. Champion 200-205; Pink Attraction 140-150; Pro minence 130-150; Apeldoorn 110-150; Ma dame Spoor 125-130; Copland 100-120; Hibernia 110-115; Paul Richter 100-105; White Sail 85-95; Edith Eddy 85-95; Pre ludium 70-90; Lustige Witwe 65-80. Narcissen: Dutch Master 50-70; Rem- i brandt 60-65; Californie 50-60; Flower Record 40-50 alles per bos. SCHEEPSBERICHTEN Acteon 22 30 n. Lakkadlven n. Sin gapore. Calamares 19 te Baltimore. Mainlloyd verm. 26 v. Mount Maunga- nui n. Wellington. Mirach 12 te Antwer pen verw., 24 te Rotterdam verw.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3