Oppositie spint zij bij ontslag Mayhew Lichte muze van Hellenen zwijgt1 Allemaal gekken, allemaal gek Harold Wilson naar Moskou fGRIEP? NEEM DIREKT EEN AKKERTJE' ALDO MORO VORMT NIEUW KABINET Aanvallen Vietkong op twee V.S.-bases PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 21 FEBRUARI 1966 Bet zuiden van ons land leeft dezer dagen in een andere wereld. Loos plezier om de milde gaven van het leven, besprenkeld met druppels bier, maar dan vervaarlijk grote druppels. De uitgewekenen uit het land van de zachte „g", blijven niet achter en zo stond zaterdag ook het Atnsterdamse Krasnapolsky op zijn kap: allemaal gekkenallemaal. Emigrantenpaar eet nog steeds niet BRISBANE (Rtr) Het Nederlandse echtpaar Veerbehr in Brisbane, waarvan de vrouw reeds 33 dagen en de man 18 dagen in hongerstaking is. zal zijn vijf kinderen die in leeftijd variëren van 10 tot 21 jaar komende maand naar Nederland zenden. De heer Veerbehr heeft reeds 13 kilo en zijn vrouw 9]A kilo aan gewicht verloren. Zij leven op zwarte koffie, thee en vruch tensap. Het echtpaar is in hongerstaking gegaan om de Australische of de Neder landse autoriteiten te dwingen hen naar Nederland terug te zenden. De Australische autoriteiten zeggen de klachten te hebben onderzocht. Er is vol gens hen geen reden passage naar Neder land voor het gezin Veerbehr te boeken Industrie in Amsterdam heeft injectie (Van ome parlementaire redactie) DEN HAAG De ontwikkeling van de economische en speciaal de indus triële structuur van Amsterdam is niet bevredigend. Een zwak punt is met me, dat in Amsterdam de kleine be drijven veel sterker vertegenwoordigd zijn dan in het land als geheel. Dit is een van de belangrijkste redenen voor de beperkte groeikracht. Amsterdam heeft dan ook een impuls nodig door de vestiging van kapitaalintensieve in- dustriën, die tot het scheppen van werkgelegenheid in weer andere in- dustriën en in de dienstensector leiden. Dit schrijven minister Den Uyl (Econ. Zaken) en minister Vondeling (Finan ciën) in hun memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wets ontwerp tot verlening van financiële medewerking aan aanleg en exploitatie van een pijpleiding voor de toekomstige raffinaderij van Mobil Oil. De bewindslieden zeggen dat er geen particuliere geldgevers te vinden zou den zijn, die zo'n groot bedrag als hier nodig is. zouden willen fourneren, ter wijl zolang op enige winstuitkering moet worden gewacht. Zij achten het overigens nog steeds niet toelaatbaar de vertrouwelijk aan de Tweede Kamer verstrekte gegevens over de financiële aspeoten van het project publiek te ma- nodig Russen hebben wapen van grote kracht MOSKOU. (A.F.P.). ..De Sovjet-Unie bezit een aieuw wapen van ongehoorde kracht", heeft maarschalk Zacharov. staf chef van de Russische strijdkrachten, ver klaard in een vraaggesprek met Soviets- kaya Rossia. Volgens de maarschalk zijn de Russische strijdkrachten zo sterk dat elke vijand in korte tijd van de aardbodem kan worden weggevaagd. De grondslag van deze kracht wordt gevormd door een nieuw wapen van ongehoorde kracht. „Dit wapen staat door- lopend gebruiksklaar, want onze commu nistische partij eist dit wegens de ingewik kelde internationale toestand". aldus Zacharov volgens Tass. Oud-premier Kroetsjev had op 14 januari 1961 gespro ken van een „ongelooflijk" wapen dat toen volgens hem nog maar pas op papier Naga-stam klaagt Indiaas leger aan NIEUW-DELHI. (Reuter). Leiders van de opstandige Naga-stam in India hebben gisteravond een onderhoud met Indiase parlementariërs afgelast nadat zij uit hun gebied berichten hadden ontvan gen volgens welke dorpelingen door In diase soldaten waren gemarteld en zelfs levend waren verbrand. Er zouden ook concentratiekampen in het Naga-gebied, waarvan de bewoners onafhankelijkheid eisen, zijn ingesteld. De vertegenwoordigers van de Naga- stam hadden de afgelopen week bespre kingen met premier Indira Gandhi ge voerd over hun onafhankelijkheidselsen. Zij zeiden dat het nu onzeker is of de onderhandelingen zullen worden voortge zet Premier Gandhi heeft een onderzoek Geen vroegere verkiezingen (Van onze correspondent) LONDEN De 50-jarige Christopher Mayhew, Brits minister van de Marine, heeft zaterdag de daad bij het woord gevoegd en ontslag genomen omdat hij oneens is met de defensiepolitiek de regering Wilson. Mayhews ont slagneming veroorzaakt geen regerings crisis, daarvoor is zijn functie te wei nig belangrijk, maar ze bezorgt de con servatieve oppositie wel munitie te voor een verwoed defensieoffen sief tegen de socialistische bewindvoer ders, die dinsdag hun witboek over de landsverdediging publiceren. Het is nu wel duidelijk dat de Britse vloot geen nieuwe moderne vliegdek schepen zal krijgen en ver op de ach tergrond zal gedrongen worden, terwijl de luchtmacht een bloedtransfusie on dergaat in de vorm van nieuwe Ameri kaanse F-l 11 -bommenwerpers. Op die manier hopen de socialisten tegen 1970 de uitgaven voor landsverdediging sterk teruggebracht te hebben. Ze zul len dit nader toelichten in hun witboek. Mayhew wordt ais minister van de LONDEN (Rtr) De Britse premier, Harold Wilson, te vandaag per vliegtuig Mo6kou vertrokken voor besprekin gen met de Russische leiders over Viet- ontwapeningszaken en de Brits-Rus sische handel. Hij wordt bij zijn bezoek vier dagen aan de Russisohe hoofd stad vergezeld door zijn echtgenote, d« minister voor ontwapeningaaangelegenhe- den, lord Chalfont en de minister technologie, Frank Cousins. vloot opgevolgd door J. P. W. Malla- lieu, die tot dusver onderminister var de vloot was. Dat beiden niet samen af getreden zijn, betekent dat ze het volko- Mayhew heeft een uitvoerige verkla ring voorbereid die hij morgenmiddag, zodra het witboek vrijgegeven is, zal afleggen in het Lagerhuis. Over zijn ont slag werd tot dusver in regeringskrin gen weinig gezegd. Men deed daar als of het de zaak van Labour niet kon de- De afgetreden minister zei gisteren zelf dat zijn beslissing hem zeer z gevallen was. maar dat hij toch zijn mond niet kon houden over regerings plannen waarvoor hij anders ook recht streeks persoonlijke verantwoordelijk heid zou dragen en die hij gevaarlijke vergissingen vond. „Ik ben voorstander drastische bezuinigingen op defen siegebied", aldus volksvertegenwoordi ger Mayhew, „maar dan moeten de de fensietaken overeenkomstig verlaagd worden. In conservatieve kringen bereidt zich voor om uit Mayhews ontslag flin ke verkiezlngsmunt te slaan. Er w. laatste dagen sprake in Londen nieuwe algemene verkiezingen, die door Wilson zouden aangekondigd worden einde maart of begin april. Thans wordt echter de vraag gesteld of Wil son Labours verkiezingskansen niet be nadeeld zal achten door Mayhews ont slag en derhalve zal beslissen dat het ogenblik om de Britten opnieuw naar de stembus te roepen, nog niet gekomen Boekenweek '66 begint 25 maart AMSTERDAM. De 31ste Nederlandse Boekenweek wordt vrijdagavond 25 maart geopend mt een officiële gala-avond in het Internationaal Congrescentrum RAI te Amsterdam. Het Nationale Ballet zorgt het programma. De versiering van het Boekenbal zal niet langer verzorgd worden door Metten T. Koomstra. Zijn taak is overgenomen door de 39-jarige ontwerper Pieter Groot te Westzaan, van wie men verwacht dat hij voor zijn versiering een geheel ander uitgangspunt zal hebben. Voor het zikale gedeelte zullen geëngageerd wor den: het Pim Jacobs Quintet m.m.v. Rita Reys, de pianisten George Amelong Rinus van Galen, het Rita Dalvano- Quintet, The Diamond Five en Herman Schoonderwalt, The New Orleans Synco- pators en een spectaculaire beatgroep. Geschenk Het Geschenk van de Boekenweek (bij aankoop van tenminste f 7.50 aan boe ken) is het nieuwe boek van Theun de Vries „Het zwaard, de zee en het valse hart". In opdracht van de Commissie CPNB heeft de jonge (28) auteur Steven Mem- brecht het essay „Een waarachtige drie hoek" geschreven. Hjj schetst hierin de drie basisgevoelens van de mens: zaamheld, schuld en angst. Het boek. speciaal bestemd voor jonge mense geïnteresseerd zijn in de moderne lite ratuur en zichzelf, is tijdens de Boeken week verkrijgbaar voor f 1.50. HET blijft rumoerig in Grie kenland. Aan de stakingen uit protest tegen (nog) niet ingewilligde looneisen komt geen einde. De onstandvas tige regering van de geplaagde pre mier Stefanopoelos heeft de ontevre den massa weliswaar laten weten, dat nieuwe wetsontwerpen ter rege ling van de loonconflieten in de maak 7-ijn, maar deze vage toezegging heeft de stakende Grieken allerminst bevredigd. Integendeel! Het Griekse parlement heeft zojuist een punt gezet achter de algemene beschouwingen over een nieuwe be lastingwet, die binnen afzienbare tijd in werking zou moeten treden en. waardoor jaarlijks 212 miljoen gul den méér naar de schatkist zou moe ten vloeien. Deze meeropbrengst zou voornamelijk verkregen moeten wor den door een aanzienlijke verho ging van de omzetbelasting in het algemeen, alsmede door een zwaar dere belastingdruk op particuliere autobezitters. De van nature sterk individualistisch ingestelde Griek vindt dit dllemaal niet zo plezierig en in zijn onver bloemde kritiek op het gezag betrekt hij dan automatisch de enkele weken geleden in de openbaarheid geko men staatscensuur op het liedjesre- portoire van Griekenlands drie groot ste componisten der lichte muze, te weten Manos Hadzidakis, Mimis Theodorakls en Stavros Xarchakos. Nu trekt niemand in twijfel dat Mi- mis Theodorakls gekortwiekt werd op grond van het feit, dat hij voor zitter van de communistisch-geca- mouf leerde Lambrakis- jeugdbeweging is. De daarentegen niet als links georiënteerd bekend staande Hadzi dakis haalde zich de censuur op de hals door zijn liedje „Sprookje zonder naam", waarin de zuiveraars duidelijk anti-royalistische frazen meenden te bespeuren. Het ver scheen nooit op de markt. Een ander liedje dat als titel droeg „Ik heb een ster op mijn voorhoofd", werd door de etaatscensuurcommissie gecou peerd met de motivering dat de hit een pro-Joego-Slavisch karakter droeg. De verbolgen grote drie van de lich te Griekse muze die zeiden, te heb ben gesproken na een lange periode van beheerst stilzwijgen, proberen het heft in handen te houden. Zij heb ben enkele dagen geleden een geza menlijke verklaring uitgegeven, waar in zij een speelverbod van hun liedjes afkondigden. Dit verbod zal tie in de openbaarheid te brengen? En juist deze dagen ontplooit de communistisch-gecamoufleerde EDA- partij een opmerkelijke activiteit. Bepaald opzienbarend was een vijf punten omvattend programma, dat het partijbestuur uitgaf en waarin onder meer wordt „gekoerst" in de richting van algemene verkiezingen, die volgens de EDA over drie maan den zouden moeten plaatsvinden. In haar „actieprogramma" spreekt de EDA zich uit voor de veroordeling naar hun zeggen van kracht blijven, zolang de censuurvop hun werk ge handhaafd blijft. ""Gevolg: voorlopig geen muziek van Hadzidakis, Theo dorakls en Xarchakos voor radio-Athe ne en uit de ether in Saloniki en ook niet meer in restaurant, in dansgele genheden en uit jukeboxes. De com ponisten hebben verklaard, door te zullen gaan met de produktie, maar deze volledig in het buitenland aan de man te zullen brengen. Voor de regering-Stefanopoelos kwam de stap van de drie Griekse componisten zeer ongelegen, temeer daar hierdoor over een brede lijn het nationale sentiment werd losgesla gen. Men zou zich in dit verband kunnen afvragen hetgeen veel Grieken 'hebben gedaan of en zo ja wie van de componisten de ini tiatiefnemer voor de gezamenlijke stap is geweest. Was het EDA-parle- mentariër Theodorakls? Had Theodo rakls er politiek belang bij de kwes- en voorkoming van elke vorm van dictatuur voor vrije parlemen taire verkiezingen onder een door alle partijen aanvaarde ad-interim regering en waarbij wordt uitgegaan van het evenredig kiesstelsel. Ook stelt de EDA voor. de constitutie als zodanig tijdens de verkiezingsstrijd niet in het geding te brengen. Reacties op het EDA-programma zijn niet achterwege gebleven. Ter wijl de Nationale Radicale Unie (ERE) van fractieleider Kanello- poelos en de Progressieve Partij on der aanvoering van Markezinis lie ten weten, niet eens over de ultra linkse voorstellen te zullen discussi eren, verkondigde Papandreoe dat de voorstellen van de EDA in grote lijnen overeenkwamen met zijn el- gen ideeën. Deze uitspraak van de ex-premier heeft in rechtse kringen de indruk verstevigd, dat een open lijk samengaan van Papandreoe en de EDA absoluut tot de mogelijkhe den behoort. Als voor crisis: Fanfani terug (Van onze correspondent ROME Italië heeft dus een nieuw ka binet en na een volle maand crisis vraagt iedereen zich af. waarom deze geschiede nis zo nodig was. gezien het feit dat er in wezen niets is veranderd. Immers, premier Moro had allang besloten om na de partij congressen der beide socialistische par tijen, die tot hereniging besloten, een nogal grondige wijziging binnen zijn ka binet door te voeren. Daar kwam bij, dat lang voor de val van de regering, de mi nister van Buitenlandse Zaken Fanfani zijn ontslag had genomen, omdat hij na OSSERVATORE: „Samengaan met communisten uit den boze ROME, (K.N.P.) De Osservatore Romano heeft in een hoofdartikel links georiënteerde katholieken van Italië ge waarschuwd. dat zij uit het concilie, de oecumene en de nieuwe pastoraal niet inogen concluderen, dat zij nu rustig met de communisten kunnen gaan samen werken. „De nieuwe koers van de Kerk betekent allerminst éen morele en tieke demobilisatie van de katholieken tegenover initiatieven der communis aldus het blad. „Men mag de leer der Kerk en haar herderlijke richtlijnen niet vertalen in politieke formules en oplossingen, 'want dan verwart men het eeuwige en het tij delijke. het heilige en het profane. Het besef wa de Kerk. dat grote volksgroe pen moeten leven onder een atheïstisch bewind en de poging ook die volkeren het ware aanschijn der Kerk te tonen. Is heel wat anders dan de stelling, dat de Kerk uit zou zijn op aardse doeleinden door ntddel van machtsbeïnvloeding. Geen demobilisatie, maar beleving en katholiek Initiatief ter verdediging van de hoogste waarden van het geweten en de christe lijke samenleving, dat is de bedoeling van de nieuwe pastoraal". Hoop op terugvinden verloren kernbom vrijwel opgegeven PALOMARES. (U.P.L). Uit welinge lichte bron is vernomen dat de Ameri kaanse autoriteiten de hoop vrijwel heb ben opgegeven dat de in Spanje of in de zee bij Spanje zoekgeraakte Amerikaanse kernbom ooit nog terecht zal bomen. Verdrag V.S. over bronbelasting op dividenden DEN HAAG (ANP) De op 80 de cember te Washington ondertekende overeenkomst met de Verenigde Staten ter aanvulling van het belastingverdrag met dat land Is aan de Staten-Generaal ter goedkeuring voorgelegd. Een van de voornaamste wijzigingen vormt de herziening van de belastingheffing op dividenden. Volgens het nieuwe verdrag wordt Ne derland in staat gesteld een bronbelas ting op dividenden te heffen naar de zelfde tarieven als de Verenigde Sta ten. Momenteel heft Nederland ingevol ge het bestaande verdrag in het geheel geen bronbelasting op dividenden, ter wijl de Verenigde Staten 15 procent hef fen op dividenden uit beleggingen in aandelen en 5 procent op dividenden die door een dochtermaatschappij aan haar moedervennootschap worden uitge deeld. De overeenkomst bevat tevens bepa lingen, betrekking hebbende op de be lastingheffing van vermogenswinsten, vaste inrichtingen, hoogleraren en stu denten. Verder zijn voorzieningen ge troffen door tegemoetkomingen die door de ene staat worden verleend voor belastingen die aan de andere staat zijn uitbetaald. Kard. Yisjinski doet aanval op Poolse pers WARSCHAU. (A.F.P.). Kardinaal VWJïnskl heeft rl9teren tijdens een mis In Sasfca Kepo, een voorstad van War schau. scherpe kritiek geleverd op de Pool- Doelbeperkingen voor Amerikaanse vliegers De kardinaal herinnerde aan de aanval len die de laatste tijd door de pers op de r.-k geestelijkheid zijn gedaan en zei: „Wij doen een beroep op allen die de macht over de kracht-en en de oensuur hebbenwilt u dit land vrede geven of tot het uiterste verbitteren? Het wordt tijd dat de pers het spuwen op alios wat l ons lief Is. staak*-. SAIGON (U.P.I.-Reuter). De Viet kong heeft gisteren aanvallen onderno men op twee Amerikaanse bases. Op ongeveer 400 kilometer ten noordoosten van Saigon werd de basis van de eerste cavaleriedivisie bij An Khe aangevallen met mortieren en terugstootloco vuur monden. Op ongeveer 130 kilometer ten zuid westen van Saigon deed de Vietkong een aanval op de basis bij Can Tho. Er zouden slechte geringe verliezen zijn geleden, ao deelde een legerwoordvoerder mede. De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, George Ball en McGeorge Bundy, president Johnsons raadgever voor veiligheidsaangelegenhe den, hebben het voorstel van senator Robert Kennedy, de Vietkong op te ne men in een Zuldvietnamese coalitie regering. verworpen. Senator Stuart Symington, een voor malig minister van de luchtmacht, heeft in een rapport naar aanleiding van recent tiendaags inspectiebezoek dat hij aan Vietnam bracht geprotesteerd tegen de „bijna ongelofelijke doelbeperkingen" die ,naar zijn zeggen de boven Noord- Vletnam opererende Amerikaanse vlieg tuigen zijn opgelegd. De luchtaanvallen op het noorden waren volgens hem in hoge mate ondoeltreffend. De 36-jarige John Powell, een voo lig functionaris van het Canadese mini sterie van Buitenlandse Zaken, heeft verklaard dat hij uit twee „voorname' bronnen heeft vernomen dat de Vere nigde Staten een uitgebreide invasie in Noord-Vietnam voorbereiden. Naar het Canadese persbureau meldt, heeft een hoge Canadese functionaris in de Internationale commissie voor zicht op de naleving van het bestand in Vietnam de afgelopen tien dagen be sprekingen gevoerd met autoriteiten in Hanoi. Over het resultaat van dit overleg van de Canadese afgevaardigde, Victor Moore, is niets bekendgemaakt. Een Amerikaanse deskundige op het gebied van verkeersveiligheid, Andrew J. White, heeft een nieuwe veiligheidsgordel ontworpen. De riem is aan de achterzijde aan het dak van de auto bevestigd. White heeft zijn vinding flink beproefd: met een vaart van 75 kilometer per uur heeft hij een stenen muur geramd; de gordel voldeed. Hoofdloze vrouw gevonden in Theems LONDEN. (U.P.I.). Een binnenschip per heeft gisteravond in de Theems nabij het Londense East End het stoffelijk overschot van een vrouw ontdekt. Hoofd en ledematen ontbraken hetgeen de heeft doen rijzen dat „Jack the Stripper" weer heeft toegeslagen. De politie, die schat dat de romp slechts een uur of vier in het water heeft gele gen, heeft laten weten dat het slachtoffer ouder dan 30 moet zijn geweest „maar niet veel ouder". Het lichaam vertoonde een snij wond vlakbij de keel. „Jack the Stripper" wordt verdacht van zes moorden in het westelijk deel van de stad. Zijn slachtoffers waren allen vrouwen. Twee van zijn slachtoffers werden in de Theems gevonden. alles wat er rond zijn persoon gebeurd onmogelijk meer kon aanblijven. On geveer een maand later viel het kabinet een kwestie inzake staatskieuterscholen. En nu alles dan ir^et grote moeite ach ter de rug is. bevindt het land zich op het punt van uitgang. Dezelfde regering, de zelfde politiek, dezelfde problemen, de zelfde polemieken. Deze hele crisis, die alles heeft lamgelegd voor een volle maand en die onberekenbare schade heeft berokkend aan het bedrijfsleven en aan de nationale economie, blijkt nu zij prak tisch is opgelost, een onverantwoorde po litieke affaire te zijn geweest. Twee dingen zal de openbare mening 'beslist niet kunnen begrijpen. Allereerst wordt Fanfani doodgewoon teruggeroepen minister van Buitenlandse Zaken, ter wijl de ernstige bezwaren die tegen zijn optreden bestonden, niet eens meer wor den genoemd. Op de tweede plaats is de minister van Defensie, Andreotti. die vroe ger de secretaris van De Gasperi was en iu al sinds jaren de portefeuille van Defensie beheerde met groot nationaal en internationaal gezag, overgeplaatst naai' ander ministerie, omdat er zo nodig sociaal-democraat de belangrijke de- fensiepost moest krijgen. IN EERSTE KAMER Vragen over studietoelagen DEN HAAG (ANP) In het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kahier op de onderwijsbegro ting 1966 worden aan minister Diepenhorst onder meer vragen gesteld over studietoe lagen. Vele senatoren, die zich overigens konden verenigen met de belangrijke ver hogingen in de jaarlijkse, voor studietoe lagen bestemde bedragen, vragen toch of I". bepaalde opzichten niet van een te en in andere opzichten weer van een te weinig moet worden gesproken. Indien iedere aanvrager, die met enkele zes- en misschien nog een of andere vijf het eindexamen heeft gehaald, een studie toelage wordt gegeven zonder nader on derzoek naar zijn geschiktheid voor deze of gene studie, ontstaat dan niet het ge vaar van veel mislukkingen, gepaard aan bittere ontgoochelingen? Van de andere kant begrijpen deze senatoren niet, om welke redenen studie toelagen niet worden gegeven aan Neder landse aanvragers die in Leuven. Luik. Aken of Münster gaan studeren, alsmede aan hen. die aan instellingen van weten schappelijk onderwijs buiten de universi teiten worden opgeleid tot bedienaar bij een der Nederlandse kerkgenootschappen. Hogere uitkeringen uit provinciefonds DEN HAAG (ANP) Ter compensatie van de hogere financiële lasten, die voor de provincies voortvloeien uit de in werkingtreding van de algemene burger lijke pensioenwet, is het aandeel, dat de provincies ontvangen uit de rijksbelastin gen. verhoogd met 0 014 pet. De minister van Binnenlandse Zaken heeft besloten de voorschotten, die de provincies op hun uitkering uit het provinciefonds ontvan gen, met een zelfde bedrag te verhogen. Voor Zuid-Holland wordt de uitkering met 329.057.- verhoogd tot 19.484. Auto sloeg over de kop UTRECHT, (A.N.P.) Negen jongelui, in leeftijd variërend van zestien tot twin tig jaar, zijn dit weekeinde met schaaf- en snljwonden in het academisch zieken huis in Utrecht opgenomen. Ze zaten met zijn allen in één personenauto, die zater dagnacht op de Utrechtse straatweg ln Jutphaas uit de bocht vloog en tegen boom botste. De auto is „total loss". In één jaar tijd dronken de Duitsers 72.100.000 hectoliter bier. Dat betekent 'n verbruik van 732 flesjes door een gezin van drie personen, zoals deze foto symbolisch aantoont. Tilanus' zoon voorzitter CHU UTRECHT (ANP) De unieraad an de CHU heeft in Utrecht met gro te meerderheid van stemmen gekozen tot voorzitter van de CHU drs. A. D. W. Tilanus uit Arnhem. Hij volgt in de ze functie nir. H. K. J. Beernink te Rijswijk op! De nieuwe voorzitter van de unie, drs. Tilanus, is 55 jaar. Hij is een zoon van de vorige week overleden dr. Tilanus. Hij is sinds 1963 lid van de Tweede Kamer. Na zijn studie was hij gerui me tijd huisarts in Den Haag en Voor burg. Crematie dr. M. Damme (Van onze verslaggevers DEN HAAG Op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen te Den Haag is zaterdag het stoffelijk overschot van dr. ir. M. H. Damme oud-directeur-generaal van de P.T.T., gecremeerd. Zeer veel be langstellenden, onder wie een groot aan tal hoge functionarissen der P.T.T., be wezen de overledene de laatste eer. Verschillende bloemenkransen getuig den van de talloze activiteiten, die de heer Damme tijdens zijn leven onder nomen heeft. In een korte afscheids speech noemde de voorzitter van de Ko ninklijke Vereniging voor Luchtvaart, luitenant-generaal H. Schaper, de over ledene de figuur, die destijds deze ver eniging uit haar na-oorlogse moeilijk heden heeft gehaald. Zoals bekend heeft de heer Damme zich veel op luchtvaart gebied bewogen. In de aula van het cre matorium werd ook gesproken door prof. ing. G. H. Bast, directeur-generaal der P.T.T. De heer Bast herinnerde eraan, hoe het organiserend vermogen en het inzicht van de heer Damme die geduren de lange tijd de functie van directeur- generaal vervuld heeft stuwend hebben gewerkt op de groe van het bedrijf. Na de plechtigheid sprak de heer M. W. A Damme, zoon van de overledene, een dankwoord.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6