PRACHTIGE UITVOERING BRUCKNERS I VIERDE DOOR RESIDENTIE-ORKEST PAUZE Vrouwelijke deelnemer won biertapwedstrijd DE GEVIERDE LIEFDE een kostelijk kijkspel Eerste paal voor nieuwe Mythylschool „Strabo's beschrijving van Egypte" PUNT HET ZAT WEER SNOR BIJ KPJ'ERS IN DISTRICT GOUDA EN RIJNLAND DE LEIDSE COURANT Willem ISoske introduceerde Karl Stamits EEN GLORIEUZE RENTREE maak te gisteravond Eduard Flipse in de Stadsgehoorzaal, waar hij de door een lichte influenza geplaagde Willem van Otterloo verving in het zesde abonnementsconcert van het Residen tie-Orkest. Flipse en het orkest zorg den voor een memorabele avond grotendeels uiteraard het werk van Van Otterloo met een magistrale uitvoering van Bruckners Vierde Sym fonie. Een groot genoegen was even eens het optreden van de violist Wil lem Noske. het wonderkind van eer tijds, in een vioolconcert van Karl Stamitz, muziek, door Noske aan de vergetelheid ontrukt. Het werd een plezierige kennismaking met Stamitz. die, wat ons betreft, een vaste plaats op het repertoire waard is. In plaats van met Andriessens Sym fonische etude werd het concert ge opend met de ouverture Euryanthe van Carl Maria von Weber. Deze ouverture, die hier en daar een mo numentaal karakter draagt, kreeg een gloedvolle uitvoering, waar de direc tie van Flipse niet weinig toe by- Stamitz ontpopte zich als auteur van een waardevol vioolconcert, dat ons aangenaam trof door zijn wellui dendheid en aantrekkelijke melodië- ring met een werkelijke inhoud. In dit concert bewees Willem Noske. dat hij nog immer grote kwaliteiten bezit. Hij streek gaaf en doorzichtig zijn solopartij; genuanceerd spel, dat met forsheid en lyriek aan de parti tuur extra kleur verleende. De solist werd nauwkeurig gevolgd en om speeld door het orkest, dat mooi bege leidde en onder Flipses directie ner gens domineerde. Een uitbundig ap plaus beloonde Noske. EN DAN BRUCKNERS Vierde tot besluit. De woud-romantiek. Wagne riaans geaccentueerd en gestoffeerd j met een vleugje Mahler, heeft ons bijna een uur lang betoverd en be dwelmd. Het is eëhter bovenal de eer lijkheid en onopgesmukte schoonheid 1 die het bijzondere talent van de Oos tenrijkse voormalige onderwijzer An- I ton Bruckner zo bewonderenswaard I maken. j Geladenheid en onstuimigheid zijn j nauwelijks te temmen tot landelijke j dromerijen bij deze religieuze natuur- I I mens Bruckner, die in de Vierde zeker niet zijn indrukwekkendste I symfonie een imposante, diep-mu- zikale reus is. Hij kan het orkest j stormachtig laten uitbarsten, op een vrolijke jacht sturen of lieflijk en verstild laten zingen, al blijft Bruck- ners stilte zelfs nog groots en trillend van leven. Het Residentie-Orkest ondervond geen hinder van het vrij plotseling wisselen van dirigent en gaf van de symfonie een geïnspireerde en gran dioze vertolking, waarin de strijkers een buitengewoon glansrijk aandeel hadden; vooral in het tweede deel, het bezonken Andante, was dit spel opvallend fraai. Het ensemble werd evenwichtig geleid door Eduard Flip- 1 se. die ervoor waakte ten prooi te vallen aan al te heftige emoties in de i romantische klankbeschilderingen van deze Bruckneriaanse natuurcultus. Het publiek toonde zich terecht dank- baan voor zoveel schoons. T. P. WOENSDAG IS FEBRUARI Kon. Ned. MIJ Tuinbouw en Plant kunde Ledenvergadering. Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, aanvang 20.00 Ned. Ver. v. ex-politieke gevange nen uit de bezettingstijd Bijeen- komst waarop kapt. luit. W. C. Lemaire spreekt over „Uw Koninklijke Mari ne". Nieuw Minerva, aanvang 20.00 u. Ver. voor Paedagogiek Dr. E. H. Buter spreekt over „De school onder de loep". Rest. Van der Heijden, aan vang 20.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Film ..Siam" (kinderen onder de 12 jaar hebben slechts toegang met gelei de), aanvang 3.30 uur n.m. Spreekuur sociale raadsvrouw Stadhuis (trouwkamer), 4-6 uur n.m. Leids studentenkoor en -orkest Concert, Zuiderpark. aanvang 20.15 u. Sted. R.K. Vrouwenbeweging Een avond van zang-muziek-show, door „Sempre Avanti", Antonius Clubhuis, aanvang 20.00 uur. Kath. Vrouwengilde, afd. Leiden Vastenavondviering. Gebouw Huish. en Gezinsvoorlichting, Levendaal 1, aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 16 FEBRUARI 1966 ALS HET WEER ZOMER IS HET BIER WAS NIET ALTIJD BEST Pardoeza bood gisteravond een le vendig beeld. Velen waren aanwezig om deel te nemen aan de amateur- biertapwedstrijden. die daar gehouden werden, of om critisch toe te zien hoe de deelnemers dit deden. Om negen uur werden door een vertegenwoor diger van de organiserende brouwerij instructies gegeven, terwijl de heer Van Stralen, biertapkampioen van Ne derland, voor deed hoe het wel moest. Van toen af stroomde het gerstenat rijkelijk uit de kraan, al dan niet vol doende aan de voorschriften. Bij de „eenlingen" moest de tapper tevens de twee getapte glazen ser veren aan de jury; bij de paren ser veerde de dame. Na de eerste ronde ging 60 pet. over naar de volgende ronde. Daarna streden de beste drie om de pryzen, waarbij de tijd ook een rol ging spelen. Naarmate de wedstrijd vorderde werd de stemming gezelliger. Een ro kerig geroezemoes, begeleid door een muziekje, vormde het decor, waarte gen de deelnemers de jury regelmatig voorzagen van drankjes, variërend van een glas schuim tot een behoorlijk glaasje bier. Als winnaars kwamen uiteindelijk uit de bus bij de eenlingen, verrassend genoeg, een dame. te we ten mej. Van der Steen. Bij de paren was dit het paar mej. Westgeest-de heer Van Putten. Zij gingen naar huis met een beker, vergezeld van 'n flesje drank en borrelglaasje. Voor alle deel nemers waren overigens prijzen be schikbaar. Na afloop van de wedstrijden wer den de aanwezigen uitgenodigd het vat leeg te maken. Een verdere aansporing daartoe bleek niet nodig te zijn De uitslagen waren: Eenlingen: 1 mej. Van der Steen, 2 mej. Scheer. 3 de heer J. Altman. Paren: 1 Westgeest-Van Putten, 2 Perquin-Zuidgeest. 3 Talsma-Altman. K. en O.-toneelvoorstelling voor middelbare scholieren Middelbare scholieren konden gister avond dank zij K. en O. in de Leidse schouwburg genieten van „De gevierde liefde", een spel van liefde en listen, „een comédie d'aniour" van de bekende Franse schrijver Mariveaux. Dit stuk werd geschreven in 1328 en vond bij het modieuze première- publiek, dat jarenlang door Molière ver wend was, geen weerklank. Mariveaux wendde zich toen tot het gewone thea terpubliek In de provincie, waarbij hy met zijn stukken meer sukses had. „DE GEVIERDE LIEFDE" is het ver haal van een dorpsmeisje, dat op bevel van een prins wordt geschaakt. De prins heeft tijdens de jacht incognito met haar kennis gemaakt en is van haar gaan houden. Het meisje Sylvia houdt echter van een jongen uit het dorp. n.l. de rond borstige en ruiterlijke Alequin (ge speeld door Wim de Meyer), die even als zij stomverbaasd is over de aanstel lerige en gekunstelde hofgewoonten. Sylvia is een schijnbaar naif meisje, en elke gemaaktheid is haar vreemd, het geen de prins zeer in haar bewon dert. Mariveaux hekelt In dit stuk de schijnheiligheid in het précieuze van het hofleven; hij maakt de coquetterie van de vrpuwen belachelijk, evenals de de die automatisch hebben wanneer zQ in de adelstand zijn verheven. Tevens toont hfj aan hoe wisselvallig en snel van streek het hart in bij zowel .de man als dè vrouw. DE INTRIGE VAN „De gevierde liefde" is wat eenvoudig. Het is echter een kostelijk kijkspel, met al die ver fijnde dametjes en stramme kamerhe ren. die zich met trippelpasjes, behaag zieke blikken en veel hoffelijkheid in de salon met een weelderig en wuft In terieur ophouden. De taal waarin men zich tot elkaar richt is bloemrijk met gecompliceerde zinbouwsels. Mariveaux wordt de meester van het kamertoneel genoemd, van de fijne nuance, die voor acteurs zoveel moei lijker is over te dragen dan weidse ge baren. De spelers van de Nieuwe Komedie hebben geleid door de Parijse acteur regisseur Gilles Léger de verschillen de personages: de schijnbaar kinder lijke Sylvia, de robuuste, materialistische Arlequin en de strategisch-komische ka merheer. overtuigend gestalte weten te geven in een zeer verzorgde uitvoe ring. Natuurhistorische vereniging bestaat 65 jaar Gisteravond hield in de vergader zaal van het Rijksherbarium de Natuur historische vereniging, afdeling Leiden een feestelijke bijeenkomst ter gelegen heid van het 65-jarig bestaan. De voorzitter, de heer dr. S; J. van Ooststroom, opende deze bijeenkomst met een toespraak, waarin hij zei ver heugd te zijn dit 65-jarig bestaan te kunnen vieren. Hij dankte dr. Den Har- togh, die namens het hoofdbestuur een bloemstuk aangeboden had. Ook de af deling Den Haag had zulks gedaan. Ver volgens bood Wij mej.- v. Rijn. het oudste lid. bloemen aan. In een kort overzicht schetste hij de gang van zaken rond de eeuwwisseling in de vereniging. Hierna gaf hij het woord aan mej. dr. A. S. Timmermans, secretaresse van de afdeling (een functie die zij reeds 30 jaar bekleedt), na ook haar bloemen aangeboden te hebben. Mej. Timmermans bood de voorzitter in verband met zijn reis naar Korfoe een paar kleurenfilmpjes aan. de hoop uitsprekend, dat de vereniging de re sultaten nog eens te zien zou krijgen. De rest van de avond werd gevuld met het vertonen van een-drietal films, te weten: „Olieopsporing in Nigeria" Darwin en de insecten van Brazilië" en „Paleontologie". Vanmorgen oiji kwart voor elf sloeg burgemeester mr. G. C. van der \Mlllgen de eerste paal voor de nieuwe Mythyl school aan de Vlakst raat. Deze school komt In de plaats van de oude school aan de Zuldslngel. Het helen geschiedde overigens op een ongebruikelijke wijze. Het bleek te gevaarlijk de originele stelling te plaatsen. Daarom had men een feestelijk versierd „knutselwerkje gemaakt, een houten stellage met een houten heiblokje en dllo paal. Het geheel werd niet een touw bediend. Onder de belangstellende blikken van de toeschou wers. waaronder de wethouders C. J. Plena en S. Sannes en het hoofd van de school, mej. 4. M. Hllarlus, kreeg hjj 't paaltje, ondanks hard werken, slechts een tiental centimeters de grond In. Hierna begaf het gezelschap zich naar restaurant Boerhave, waar wethouder S. Sannes eenieder welkom heette en vervolgens het woord gaf aan de bur gemeester. Deze herinnerde er aan, dat Leiden de tweede mythylschool in Ne derland stichtte. Het feit. dat de nieuwe school dicht bij de Annakliniek kwam te liggen achtte hij een gelukkig feit. HU wenste de gemeente Leiden, maar vooral mej. Hilarius geluk met deze nieuwe school. Ir. T. K. J. Koch, de ontwerper van het gebouw, gaf aan de hand van een plattegrond een explicatie aan de aan wezigen. Het gebouw heeft de vorm van een H. De beide benen zijn verbon den door een gang. Tussen de gebou wen komen speelruimtes en eventueel een zwembad. De school ligt aan de nieuw te bouwen weg. Het eerste com plex is de medische vleugel. Daarin zijn ondergebracht kamers voor heilgymnas- ten, kleedkanjers, artsenkamers, een therapielokaal, kamers van de logope dist en het hoofd therapie. Rechts van de ingang ligt het gymnastieklokaal. Door middel van de genoemde gang komt men ln het andere gedeelte. waar- In de leslokalen zijn ondergebracht. Een en ander zal twee miljoen gulden gaan kosten. Er is een optimale accommo datie voor 80 tot 90 leerlingen Over ruim een Jaar hoopt men gereed ts zijn met de bouw. Vrijdag 11 februari tot en met donder dag 17 februari 1966: geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9. tel. 24807. T entoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 73, van 26 jan. tot 26 febr.: Schilderijen van Arthur EdouaVt. Open: 9-18 u„ zf. gesl. Gem. Museum „De Lakenhal", Oude Singel 28, van 10 febr. tot 1 maart: Wedgwood: schilderijententoonstelling. Open: 10-16 u„ zf. 13-16 u. Restaurant „De Ruif", Jan Vossen- steeg 59, 12 febr. tot 1 maart: May Rooth-Hobijn exposeert poppen en wandkleden. Open: dag. 10-20 u., vrij- za-zon: 20-24 u. Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14. 22 jan. tot 22 febr.: Gouaches en teke ningen van Loek Straman. Open: dag. 16.30-24.00 u. Boerhaavezalen, Vrouwenkerkkoor- steeg, Gehele maand: Beroepskeuze voorlichting door het Gewestelijk Ar beidsbureau. Galerie Cartouche, Langebrug 67, Moderne schilderkunst. Ma.-vrij.: 2-5. 7-9 u., za. en zo.: 2-5 u. „Pardoeza", Doezastraat. Tekeningen en schilderijen van Bert Jonk. Tot 24 februari. Musea De Lakenhal: Dag. lü-4 uur; zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uit zondering van zaterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 uur). Lezing in Rijksmuseum van Oudheden In het Rijksmuseum van Oudheden sprak dinsdagavond de bekende Belgi sche Egyptoloog prof. dr. J. Vergote van de universiteit te Leuven voor een geheel gevulde zaal over: „Strabo's Be schrijving van Egypte. Deze lezing werd mede georganiseerd door het Voorazia- tisch-Egyptlsch Genootschap „Ex Orien- Aan de hand van een serie fraaie licht beelden volgde prof. Vergote de klas sieke auteur Strabo op de voet ln de be schrijving van de reis, die hem van Alexandrië naar AswAn voert. De beweringen van de auteur worden terzelfdertijd aan een kritisch onderzoek onderworpen in het licht van de gege vens, ons door de archaeologie en egyp- tologie verstrekt. Strabo heeft Egypte wel als geograaf bereisd, maar ook met de ogen van een voornaam Romein, die het land als toerist zou bezocht hebben. VOORSCHOTEN VOORZITTERSVERKIEZING IN KONINGIN WILHELMINA- VERENIGING Woensdag 16 februari 's avonds om 8 uur houdt de Koningin Wilhelm ina Vereniging in „De Werf" nabij de Ge reformeerde kerk de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. De vereni ging telt momenteel 2 vacatures in het bestuur. De voorzitter, de heer L. J. van Aken heeft in juni 1965 bedankt, omdat hij zich niet kan verenigen met de gang van zaken in het koninklijk huis. Het bestuur stelt voor als kan didaat. de heer N. G. v. d. Ploeg. We- ,gens het vertrek van de heer J. de Bres stelt het bestuur kandidaat in diens plaats de heer A. H. Kempen. De leden zullen in de jaarvergadering kunnen stemmen wie voorzitter wordt Vervolgens zullen de begroting en het vieren van het komende feest worden besproken. LEDENVERGADERING KON. WILHELMINAVERENIGING Hedenavond om 8 uur houdt de Kon. Wtlhelminavereniging in het Jeugdhuis „De Werf" (naast de Geref. kerk) een ledenvergadering ter bespreking van de komende feestelijkheden. Tevens moet het bestuur worden aangevuld, eerstens in de vacature L J. van Aken. die als voorzitter bedankte, omdat hij met de gang van zaken in het kon. huis niet eens Is. Hiervoor is kandidaat gesteld «ie heer N. G. v. d. Ploeg. Kandidaat in de vacature J. de Bree is gesteld de heer A. H. Kempen. Vrouwengebedsdag Vrijdagavond 8 uur komen de vrouwen van alle ge zindten bijeen in de Moeder Gods- kerk aan de Kon. Marinelaan voor de viering van de wereldvrouwengebeds dag. Sanering Schoolstraat Zo gelei delijk aan vernieuwt zich de School straat Houten schuttingen ontsieren nu nog de nieuwbouw van het win kelpand van de heer J. J Planje. Kort er naast is de oude stal van Grundeken (eertijds nog gebruikt als gemeentesecretarie). gesloopt om plaats te maken voor een modern winkelpand met twee bovenwoningen, waarin gevestigd gaat worden slagerij Grundeken. die de woning op de Voorstraat in verband met restaura tie van het ambachtshuis annex bal juwwoning moet ontruimen. Echtpaar W. v. d. Linden- v. d. Boogaard te Alphen in het goud De heer W. v. d. Linden (77) en mevrouw Th. v. d. Linden-v. d. Boo gaard (74) gedenken vrijdag 18 febr. a.s. de dag, dat zij 50 jaar geleden in de gemeente Appeltern (Geld.) in het huwelijk traden. Een jaar later ver huisden zij naar Alphen a. d. Rijn, waar zij zich vestigden aan de Gouw- sluiseweg. Het echtpaar verheugt zich en goede gezondheid. De bruide gom is werkzaam geweest op de As- phaltfabriek en bij Boot. Het gouden paar kreeg zeven kinderen, van wie inmiddels drie zijn gestorven. Ver der zijn zij opa en oma van zeven kleinkinderen. De H. Mis uit dankbaarheid zal vrij dag worden opgedragen in de St. Bo- tifaciuskerk om 10 uur des morgens. De receptie vindt plaats ten huize de gouden bruid en bruidegom, Gouwsluiseweg 35. 's middags van half vier tot vijf uur. Het jubileren de echtpaar werd reeds verblijd met vele bloemstukken, waaronder een van het gemeentebestuur van Alphen. Openbare les van Dr. Van der Werff Meer sociale kansen voor de vrouw Dr. J. J. van der Wcrff ten Bosch heeft gistermiddag bij de officiële aan-1 vaarding van zijn ambt als gewoon lector in de experimentele endocrino- j logie, een openbare les gehouden in het Groot-Auditorium, getiteld: „XYZ der geslachten, twee sociaal-endocrino- logische problemen". De twee in de titel van de openbare les aangeduide problemen zijn de so ciale discriminatie tussen de beide geslachten, ten nadele van het vrou welijke en de regeling van het kin dertal. Dr. v. d. Werff besprak enkele biologische geslachtsverschillen, met name die welke de ongelijkheid in (so ciale) ontplooiingsmogelijkheden tus sen beide geslachten begrijpelijk zou den kunnen doen zijn. VRIJHEID Hierbij wordt voornamelijk gedacht aan mogelijke geslachtsverschillen in hersenfuncties, waarvan er enkele be sproken worden. Bij de mens moet vooral aan de invloed van de menstru ele cyclus op de prestatievermogens van de vrouw worden gedacht. Een van de gevolgen van de biologische geslachtsverschillen is thans het veel al te grote kindertal, te groot voor de behoefte van de ouders en. als gevolg van de sterke daling van de kinder sterfte, te groot voor het in stand hou den van een bevolking van redelijke omvang. Individuele en maatschappe lijke belangen eisen drastische beper king van het geboorte-overschot De overheid heeft tot taak individuen de gelegenheid te geven in vrijheid het kindertal te regelen, door aan die in dividuen de daartoe benodigde voor lichting en middelen te doen verschaf fen: de grote omvang van de aantal LEIDSE UNIVERSITEIT j behoefte bestaat. De nieuwe metho den, de pil van Pincus en de intra uterine plastics, worden k6rt bespro ken. Een goede pil schept de mogelijk heid om een hoog percentage vrouwen te bevrijden van de psychische druk die enerzijds veroorzaakt wordt door belemmerende verschijnselen die met de menstruele cyclus samenhangen, en anderzijds door dreigènde ongewenste zwangerschap. Deze bevrijding zal de sociale kansen van J J~ r doen toe- NOORDWIJK onder de jongeren van Noord- grote animo bestaat voor de ■zeilerij, bleek op de bijeenk mst in de „Rank" waar een zestigtal leden te genwoordig waren. Door voorzitter C. den Hollander werd mededeling gedaan, dat aan de Noordzeekust steeds meer be langstelling komt voor de zee-zeilerij en er thans plannen zijn om ook in Scheve- ningen te komen tot oprichting van een zeezeilvereniging. Door de grote behoefte aan een club tent kwam het bestuur met het voorstel hierin te voorzien door aankoop van een len ongewenste kinderen en vrucht-gebruikte directiekeet. Aanvankelijk afdrijvingen tonen aan dat daaraan werden hiertegen nogal wat bezwaren gemaakt, maar na vertoning van de foto's konden de leden met dit voor stel accoord gaan. Tegen ieders ver pachting in kwam er geen commentaar i om de contributie te verhogen en deze te stellen op 25.— per jaar, terwijl voor 1 jongeren en meerderen uit één gezin Een zomerse zonnedag in de popu- lierenbossen bij Boxtel. Het was er warm en groen en hemelsblauw, door trokken van weldadige geuren en het roepen van de koekoek, dichtbij er. dan weer vervagend. Op een vermolm de boomstronk hadden we uitgerus: en een pijp gesmoord en daarna de tocht voortgezet. Na een poos: pijp vergeten! Ieder man weet wat da- zegt. Rechtsomkeert. De plek terug ziende, waar we getroond hadden op een zorgeloze troon, kregen we de ge waarwording er toch niet ten volk genoten te hebben, dat we verzadigc gelukkig hadden moet zijn en het geweest waren. Mogen we Ernest Hel lo in „L'Homme" geloven, dan staar den we daar op het raadsel w? een mens z'elden of nooit volmaakt ge lukkig is Aan zijn geluk ontbreek' het innerlijk gekeerd zijn naar zi Levensbron. Aldus de mening v: Hello (en die van Augustinus!Mid den in de sneeuw en de kou herinner de hij ons aan deze zomerse ervaring die trouwens ook een winterse kan zijn. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: De Butler (atr. volw.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.0g en 9.15 uur Lldo: The Warlord (14 J.) Dagelijks: 230. 7.15 en 9.15«uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 «en 9.15 uur Luxor: De man van Istanboel (14 J.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: America, America (14 J.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Trianon: De eend en de Cadillac (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.30, 7.00 en 9.15 uu Rex: De onweerstaanbare avonturier (14 J.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur HAZERSWOUDE BEROEP AFGEWEZEN O, Ja, nog iets. De Jansen* rijn vj avond op bezoek geweest. Je moet in groeten nog hebben. KORRELTJE Aan ieder openbaart God zich op zijn tijd en wijze, aan ieder ook op andere wijze. hebben afwijzend beschikt op het beroep van de gemeente Hazerswoude. Dit be roep werd ingesteld tegen het besluit l^^f' het bestuur dat geen toestemming schutsluis in de Oostvaart af te dammen. Afsluiting van de waterweg door een dam is, aldus Ged. Staten, bezwaarlijk de bewoners van het Rietveld, die het bereiken van hun grond zoals bekend louter >op waterwegen zijn aan gewezen. Een omweg van grote afstand deze bewoners (veehouders en kwekers bijvoorbeeld) grote moeilijkhe den opleveren. ORANJE-VERENIGING de Ambachtspolder. I v ig verleende om de S"E°° moemjk pun, de enthousiaste Z.N.V.-er. die het bedrag had geschonken voor de aan- kostbare versterker-me- het schorsings- beleid; dit luidt: treding heeft gemaakt, wordt deze voor een bepaalde tijd verboden te zeilen met een Z.N.V.-boot. Neemt een ander lid de geschorste toch mee. dan zal ook deze gestraft worden". Enkele leden wa ren het met de bepaling niet eens. zo dat het aan de sportiviteit van de ge- schorten zal liggen, hoe zij hun straf zullen ondergaan. Besloten werd een nieuw seinen-systeem in te stellen, in- plaats van met vlaggen, zal er voortaan met kegels worden gewerkt, zoals dit gebruikelijk is bij de andere zeilver- bliotheek van het Ned. Herv. verenigings- enigingen. gebouw vergaderen. Besproken worden In het bestuur werden herkozen de dan ondermeer de plannen, die verband heren K. Kok. D. v. d. Niet en A. Vink. houden met de viering van het huwe- terwijl als nieuwelingen in het bestuur H. K. H. Prinses Beatrix en de j kwamen de heren J. v. Duyn en A. heer Claus von Amsberg. I Plug. Een groot aantal leden van de katho lieke plattelandsjongeren organisatie district Gouda- Rijnland, omvattende de gemeenten Alphen, Aarlanderveen, Lel- muiden. Nieuwkoop-Noorden, Woerden, Haastrecht. Bodegraven en Reeuwijk. hebben, ondanks de slechte weersgesteld heid, deelgenomen aan de jaarlijkse bij eenkomst welke ditmaal in Florida te Boskoop werd gehouden. De districtsvoorzitter, de heer M. Stol wijk uit Bodegraven, hield een korte In leiding over de problematiek van deze tijd en de aanpassing van de jongeren. In verhand met hun a.s. huwelijk werden aan Toos Stolwijk en Aad de Jong. bloe men aangeboden. Vóór dit openingsgebeuren was er door aalmoezenier van Breugel een H. Ml* op gedragen, eveneens in de grote zaal van Florida. De medewerking van een acht tal personen uit Hensbroek (N.H.) met zang en gitaarspel zou aan deze Eucha ristieviering een hijzonder cachet geven. In verband met de slechte toestand van de wegen moesten deze mensen echter verstek laten gaan. Niettegenstaande deze teleurstelling had deze viering toch een bijzonder cachet aangezien de gehele tekst in het Nederlands werd ge lezen, en door mannelijke en vrouwelijke leden werd geassisteerd. In zijn predi katie sprak de aalmoezenier van Breu gel over de naastenliefde. Na de pauze stond de bijeenkomst in het teken van de vrolijkheid. Allereerst presenteerde Coos v.d. Velde een cabaret onder de titel ,,'t Zit weer Snor". De medewerkenden. Henk Ba- ving aan het electronlsch orgel, die al spoedig de stemming er in bracht. Ni- choll de sneltekenaar, en Anita en Rober to, zang. en Coos v.d. Velde, konden de jongelui best vermaken. Het sluitstuk werd gevormd door een Carnavalsbal waarbij de band "The Sun ny Siders" muzikale medewerking ver leende, en waarbij Prins Ringo met zijn Raad van Elf de vrolijkheid nog ver hoogde. Voorts werd nog een collecte gehou den t.b.v. De Nederlandse mensen in Brazilië in de ontwikkelings kolonie Hollambra II. Een bedrag van 161.— werd voor dit goede doel bijeengebracht. De vice-pre- sidente, Lineka Maurits uit Bodegraven wenste aan het slot van deze»uitstekend geslaagde dag allen een behouden thuis komst. - MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 15 febr Bloemen Diverse Hyacinthen 1000-2000 per 100, Freesia's: Snow Queen 170-180, Gol den Yellow 150-175, Marijke 150-160. Tulpen: Red Champion 180-200, Vic- torine Max 140-150, Demeter 140-150, Golden Harvest 110. Paul Richter 100- 110. Wintergold 80-100. Ralph 95-100. White Sail 95. Preludium 85-95, Kre- lage 80-95, Lustige Witwe 75-95, Nar cissen: Golden Harvest 80-90. Rem brandt 75-80. Carlton 75-80. Californië 60-70. Irissen: Imperator 350-450 alles per bos. SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart: ACMAEA 14 febr. te Wilmington: ACTEON 14 febr. te Aba- dan; ALAMAK 14 febr 620 O. New York naar Genua; ALCHIBA 14 febr. 520 NO Bermuda naar Beyrouth; AL- GORAB 12 febr. te Hamburg; ALNI- TAK 13 febr. van Karachi naar Mar seille: ALUDRA 15 febr. 165 W Kaap St. Vincent naar Rotterdam; ARCA passeert 14 febr. Mona Passage naar New York; BOVENKERK 14 febr. 125 ZW Monrovia naar Kaapstad; CALA- MARES 15 febr. 180 WZW Havana naar Charleston; GAROET 15 febr 450 W Karachi naar Bombay: HEC TOR 14 febr. 60 ONO Tunis naar Car tagena, 15 febr. 35 NW Bone naar Hamburg; HEEMSKERK 15 febr. van Akaba naar Port Sudan; JAGERS FONTEIN 14 febr. te Antwerpen: JAPARA 12 febr. te Hamburg; KA- BYLLA 13 febr. 100 N. Paramaribo naar Curasao; KARA 16 febr. te Wel lington verwacht; KENNEMERLAND 14 febr. 140 N. Fernando Noronha naar Amsterdam; KERMIA verm. 16 febr. van Steningsund naar Stockholm KLOOSTERDIJK 15 febr. te Antwer pen; KLOOSTERDIJK 15 febr. van Adelaide naar Melbourne; KOPIO- NELLA 13 febr. van Madras naar Cal cutta, 16 febr. te Calcutta verw.; KO- RATIA 15 febr. van Yokkaichi naar Yokohama; KORENDIJK 14 febr. 200 OTN Kaap Race naar New York. LOPPERSUM 12 febr. van Nassau naar Houston; MAINLLOYD 13 febr te Opua; MARON 13 febr. te King ston; MEDON 14 febr. 500 ZZW Flo- res naar Amsterdam; MEMNON 15 febr. te Philadelphia; MERWELLOYD 14 febr. 370 zoto Halifax naar New York; MISSISSIPPILLOYD 12 febr van New York naar Tripoli; MONT- FERLAND passeert 13 febr. Azoren naar Antwerpen; NIEUW AMSTER DAM 11 febr. van Trinidad naar Bar bados, 15 febr van St. Thomas naar New York; ONOBA 21 febr. te Land- send verwacht, 15 febr. 130 WZW Kreta naar Landsejid; OVERIJSEL verm. 15 febr. van Lourenzo Marques naar Beira; PARKHAVEN 14 febr van Hamburg naar Antwerpen. 16 febr. te Antwerpen verwacht; POEL DIJK 14 febr. 200 ONO Kaap Hatte- ras naar Rotterdam; ROTTERDAM 14 febr. 160 NW Socotra naar Bombay. 15 febr. 200 OZO Kuria Muria naar Bombay; RIJNDAM 21 febr. NW Mal ta naar Port Said; SARPEDON 14 febr. van La Guaira naar Georgetown SCHELDELLOYD 14 febr. van Ra- baul naar Lae; STEENKERK passeert 15 febr. Vlissingen naar Antwerpen; TOGOKUST 14 febr. 96 WZW Lissa bon naar Antwerpen, 15 febr. 41 N. Kaap Finisterre naar Antwerpen; ULYSSES 14 febr, te Rotterdam: VI- DENA 14 febr. 80 O. Jamaica naar Mamonal; VITREA 14 febr. 760 NO Sombrero naar Curasao; WONOSARI verm. 17 febr. van Colombo naar Ka- Kleine vaart: BREE'ZAND 14 febr van Leixous naar Lissabon; JURJEN DE VRIES 14 febr. van Nantes naar Bordeaux; MUTUA FIDES 14 febr. van Rotterdam naar Londen; THEA passeert 14 febr. Vlissingen naar Ant werpen; VOLHARDING 14 febr. rede Famagusta.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4