trim WINTER EN LENTE IN DE ENGEL „DE CASCARVIETEr LIETEN ZICH WEER VAN BESTE ZIJDE ZIEN Geen glorieuze week voor Steeds Vooruit WILT U IETS WETEN? Chen van Eendracht Zuidholl. kampioen OP 10 MAART INTERNATIONALE AUTOCROSS TE HAZERSWOUDE MAANDAG 14 FEBRUARI 1966 DE LEIDSE COURANT HUISBROEiTENTOOiNSTELLÏNG TROK VEEL BEZOEKERS Was de buitenwereld met een dik pak sneeuw bedekt, binnen de muren van liet verenigingsgebouw by de Beek brug in het buurtschap De Engel was het zaterdagmiddag een voorjaarse lust hof met een schitterende bloemenweel de hij de officiële opening van de huis- broeitentoonstelling welke in De Engel 1 al jaren achtereen gehouden wordt. De tentoonstelling werd geopend dooi de heer ir. Van Os, directeur van de Keuringsdienst. Deze zeide in zijn ope ningswoord dat de weg van bol tot bloem een lange weg is met vele kansen op ontsporingen. Is het broeien van bol gewassen de laatste jaren een actueel punt geworden, hier mogen we zuiver van een sport spreken en een grote liefde voor de natuur en het bollenvak, het is tevens een prachtige vrijetijdsbesteding! Deze tentoonstelling is een enorm resul taat te noemen. Nadat nog door pastoor Spronk van de Beekbrug een woord van waardering was gesproken tot de deel nemers en de huismoeders werden door de heer Van Os de prijzen uitgereikt. De uitslag van de wedstrijd is: Tulpen: le prijs G. Kaptein; 2. John Vreeburg: 3. A. Duineveld. Narcissen: 1. Rob Bisschops; 2. Wil van Noort; 3. P. Rewijk. Hyacinthen: 1. v. Duin, 2. Wil van Noort; 3. mevr. Zwetsloot. Crocussen: 1. Anth. van Werkhoven; 2. Rob Bisschops; 3. W. v. Noort. Vrije inzending: 1. H. A. Wessels; 2. A. Zwetsloot. Mooiste pan tulpen: Hibernla, van A. Zwetsloot. Wisaelbeker van gemeente Lisse voor mooiste geheel: Rob Bisschops, wélke beker door weth. De Graaf werd uitge reikt met de beste wensen van het ge meentebestuur van Lisse. De tentoonstelling heeft veel bezoek ge trokken tot grote tevredenheid van de organisatoren. Bij verhindering wegens ziekte werd door de heer H. A. Wessels namens de heer W. van Dijk bij opening en sluiting een woord van dank gespro ken voor aller medewerking, daarbij re leverende hoe moeilijk het is om dit al les in de huiskamers tot bloei te bren gen en op het juiste moment „tentoon- stellingsklaar" te hebben! Maar djiar is men ook nu weer wonderwel in geslaagd Lof aan De Engel, navolgenswaard! ZOETERWOUDE Oranjevereniging viert 10e maart De Zoeterwoudse Oranjevereniging wil de huwelijksdag van onze kroonprin ses niet ongemerkt voorbij laten gaan. Gezien de datum is een programma met veel buitenactiviteiten niet mogelijk. Anderzijds verzetten de financiële konse- kwensies en de concurrentie van de te- leviesreportages zich tegen een uitge breide feestviering. Er is echter toch een passend programma uit de bus gekomen waarin vooral de kinderen aan bod zullen komen. Woensdag 9 maart zullen de kinderen reeds hun tractatie op school ontvangen. Technische moeilijkheden zijn er de oor zaak van dat dit niet op de huwe lijksdag zelf geschiedt. 's Middags zullen de bejaarden wor den ontvangen in een feestelijke oranje- sociëteitsbijeenkomst. Donderdag 10 maart is er 's morgens een kinderoptocht met aubade voor het raadhuis. Oit zal zijn einde vinden in een ballonwedstrijd. Het verdere programma vermeldt voorts een dansmiddag voor de tieners. De oudere jeugd zal 's avonds de gele genheid worden geboden in het Don Boscohuis. trim chocolade-mints: van binnen hard/zachte mint, van buiten fijne chocolade. Verras uzelf - met trim! CHOCOLADE-MINTS advertentie HAZERSWOUDE Katholiek Vrouwengilde. De ge plande avond op dinsdagavond in Zoeter- woude-dorp kan in verband met de slechte weersomstandigheden niet door gaan. Deze is nu op 1 maart vastge steld. iNOORDWIJK Bijzondere raadsvergadering. Uit dankbaarheid en waardering voor het geen de heer P. Ph. Schenkeveld ge durende vele jaren voor de Noordwijkse LT..B.-cursus. De laatste avond gemeenschap heeft gedaan, zal hij in de ITB-ontwikkelingscursus is uitge- een openbare vergadering van de ge- te dansen j steld en verschoven naar dinsdag 1 meenteraad worden herdacht, vaanvond maart. Dr. H. B. Visser, godsdienstleraar. 7.00 uur. zal die avonde de inleiding houden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Christina G. J. d.v. J. de Jager en C. G. J. Twigt; Simon z.v. A. Maaskant en H. M. Jonker; Caro line A. d.v. F. Tuijthoff en A. C. van Loef; José d.v. A. Versteeg en M. M. van der List; Sylvia d.v. J. H. van Dijk en C. Annokée; Caroline E. M. d.v. T. J. M. Kompier en J. T. Tijssen; John z.v. E. F. Koning en P. Rosber gen; Gijsbert z.v. B. van Duijvenbode T. Vooijs; Antonius A. P. T. z.v. A. J. J. Westgeest en M. T. P. Joosten: Petrus L. J. z.v. L. P. van der Hoorn en M. C. van Hal; Robertus C. J. P. z.v. A. H. Benning en H. G. van den Berg; Johannes S. z.v. G. E. van Steeg en A. van Brakel; Catharina A. M. d.v. D. F. Bunnig en C. A. M. van der Staak. Gehuwd: W. Hillebrand en M. M. van Es. Overleden; S. M. van Rijswijk 51 jaar, echtgenote van J. Oosten; P. J. Oorschot 59 jaar, echtgenote van W. J. Olsthoorn; M. M. Goebel 64 jaar, echtgenote van G. Wortman; K. Laros 41 jaar, man; C. T. E. van Eyken 65 jaar, man; W. van der Neut 78 jaar, man; J. H. Jobst 78 jaar, wed. van B. H. Haver. C. J. Pouw 80 jaar. wed. van T. van Klink; M. C. A. Koeman 77 jaar. vrouw; M. M. van der Zeeuw 80 jaar, wed. van H. F. van Weeren. HAZERSWOUDE (H.R.) Bevolkingsonderzoek. Voor het tbc-bevolkingsonderzoek te Hazerswoude Rijndijk kan men op de volgende tijden in het gemeentehuis terecht: dinsdag 15 febr. (morgen) 's morgens van 9 uur tot kwart voor 12 en s middags van 2 uur tot kwart over 4; woensdag 16 febr 's middags van 2 uur tot kwart over 4 en "s avonds van 7 tot kwart over 9. Gunstig jaar voor Centrale Volksbank te Zoeterwoude Bejaardensociëteit. De bijeenkomst van de sociëteit die was vastgesteld voor woensdagmiddag 16 februari is afge lost wegens de slechte toestand van de wegen. „Zoeterwouds Glorie". In ons het spaarte- richt van zaterdag jJL aangaande de Feest voor kinderen in Zwamnierdams tehuis De Alphense carnavalsvereniging „De Casearvieten" heeft zaterdagmid dag de kinderen van de tehuizen ,,E1- jo" en „Ons Thuis" in Zwammerdam een plezierig bezoek gebracht. In „Ons Thuis" werd het een groot feest, waar aan door de Boerenhofkapel, prins Cascar de 11de met zijn gemalin, de raad van Elf en de Prinsengarde bij- LISSE Feestavond voor zorgenmensen Er kon werkelijk geen muis meer bij toen vrijdagavond in het KAB- gebouw te Lisse een feestavond werd aangeboden aan de Invalidenbond en de vereniging „Het Zorgenkind". Iede re stoel was benut en het was leuk om aan te zien hoe men genoot. Het is hen, die altijd in zorgen leven door allerlei omstandigheden, hetzij om zichzelf of om hun lichamelijk min der bedeelde kinderen, van harte ge gund, dat men er eens een avondje uit is en dat werd ook begrepen door Stiefbeen, die belangeloos medewer king verleende en veel heeft bijge dragen aan het welslagen van deze avond. Het cabaretgezelschap onder leiding van Gerard Walden en Berry en Nol Kievits zorgde er natuurlijk wel voor, dat het programma af was. De vreugde werd vervolmaakt toen geheel onverwachts het muziekgezel schap „De Kaninefaten" en de ,.Boe- renblaaskapel" uit Noordwij kerhout ten tonele verschenen en voor 'n extra leuk nummertje zorgden. Het afgelopen jaar goed bij het Zoeterwoudse agentschap fadering^ van de Centrale Volksbank weer be- langrijk gestegen. De ingebruikname van het nieuwe kantoor in september 1.1. heeft hier ongetwijfeld veel toe bijgedragen. Er werd in 1965 247.000 ingelegd met rekord in oktober van 45.000.- Het totale spaartegoed bedroeg per 31 december 433.520.- Per 1 januari 1965 was dit f 363.724 - Er is dus in het afgelopen jaar 69.769 - meer in gelegd dan terugbetaald. Het aantal gewone spaarders bedroeg per 31 dec. 1965: 635, een toename sedert 1 jan. van 28. Het aantal jeugdspaarders steeg in 1965 met 9 tot 102. Het bedrag van de gekweekte rente was 1250.- Van de 128 agentschap pen en bijkantoren in het bisdom Rot- terdam bezet Zoeterwoude de 17e I den zlJ" °P <">re- plaats. I sen verkrijgbaar. ZOETERWOUDE <H.R.) Jongerenavond Op zaterdag 19 feb. zal door het jongeren-comité van de parochie Meerburg wederom een dans avond worden georganiseerd in „De Drie Eendjes" voor jongelui van 18 jaar en ouder. Door dat „The Stars" uit Den Haag hiervoor komen belooft het weer als vanouds een gezellige avond te wor- HUURVERHOGING Mijn huis is ver moedelijk begin 1900 gebouwd. De week- huur bedraagt 11,45. Nu vraagt de ei genaar 7 procent verhoging. Heeft hij daar recht op Antwoord Uw huisbaas handelt tegen dewettelijke voorschriften in. Wanneer Uw huis vóór 1921 is gebouwd en de huur van de woning, welke in een derde klas gemeente staat, minder doet dan ƒ60,- per maand (zoals Uw woning), dan mag de huisbaas de huur niet ver hogen. Dit is in strijd met de bepalingen der huurwet en u behoeft deze huurver hoging beslist niet te voldoen. Dat kan U de huisbaas op ons'gezag zeggen. Wel kan deze verhuurder, wanneer hij meent dat het huis in prima staat verkeert, aan de minister een verzoekschrift indienen om huurverhoging, maar clan zal hij moeten aantonen dat de huurprijs te laag is in vergelijking met vergelijkbare panden uit Uw omgeving. Afgaande op Uw beschrijving van het pand maakt ie verhuurder hierop geen enkele kans. Wanneer de minister zo'n verzoek zou inwilligen, dan krijgt U daar bericht van. Hoe het ook zij, deze verhoging is U ten onrechte opgelegd. U kunt zich, wan neer de huisbaas mocht protesteren, ver voegen bij de huuradviescommissie, adres: Hooigracht 14-16, Leiden. Geldinzameling voor 0TT°,r,°°'ier mï"hagen s™" Dorpshuis loopt goed lijdt, bent U zonder opdrachtgever, ten zij de erfgenamen U hebben verzocht het dienstverband te willen voortzetter Hebben zij dat gedaan, dan dienen zij Uw salaris door te betalen. Is er niet over gesproken en bent U vrijwillig in het huis gebleven, dan kunt U geen aanspraken doen gelden, behalve over de lopende betalingstermijn ten tijde van het overlijden. 2. Wij mogen geen bepaald adres noe men want dat zou betekenen, dat wij een voorkeur uitspreken. U kunt echter in de telefoongids een adres van een Franse leraar, een vertaalbureau of een instituut voor taallessen opzoeken. Daar zal men U wel kunnen helpen. Antwoord: Informeert U bij Uw dro gist naar de nieuwe tinnetjes ontkleu ringsmiddel. U moet wel eerst de gordij nen wegen om te weten hoeveel tin netjes U nodig heeft. Ze kosten ca 65 cent per stuk. Gebruiksaanwijzing is bijgesloten. Beschikt U over een bad kuip, want de gordijnen moeten zo ruim mogelijk in het ontkleurings- en later in het verfbad liggen. Stoffenverf kan Uw drogist U eveneens leveren. Loonbelasting Ik ben 30 december j.l. getrouwd. Heb ik recht op gedeelte lijke terugvordering van door mij be- v°or. Stee^s week°ee" zonder veel luister werd bijgezet, week bepaald geen glorieuze week ge y-,,. weest. Team 1 verloor tegen Scylla met 9i. Alleen Jan du Prie wist de eer te redden. Team 3 verloor van Slag- va.ardig met 7—3. Team 4 zorgde ech ter voor het enige punt en speelde gelijk tegen F.S.B. Steeds Vooruit 5 tegen Syntas had als uit slag 2—8. De ju nioren deden het beter. Meisjes 1—FSB 19. Nellie van Rijn zorgde hier voor het einge Warmondse punt. Meisjes 2 FSB 5 was 9—1. Jongens 1 tegen Avanti 3 was even eens 9—1. Het programma voor de ko mende week luidt: Dames: 18 febr. Smash 1—Steeds Vooruit 1. Heren: 19 febr. Steeds Vooruit 1DHC 1 en Steedse Vooruit 2—FSB 6. 14 febr.: Steeds Vooruit 3 tegen TOV 5. 19 febr. Steeds Vooruit 4 tegen Salamanders 8. op ding van Ben ten Rielle, president van de raad van Elf, een vrolijk program ma werd afgewerkt. Ook de zusters werden niet vergeten. Dat „De Casearvieten" al populari teit krijgen, bewijst het aantal uitno digingen dat wordt ontvangen om bij zusterverenigingen te gast te komen. Zaterdagavond jl. waren de raad van Elf, de Prinsengarde en Prins Cascar de Ilde met zijn gemalin en natuurlijk de Boerenhofkapel te gast by de Goud se Carnavalsvereniging. Woensdag avond gaan de Casearvieten het Car navalsfeest van de Amsterdamse stu denten opluisteren. Zaterdag a s. vindt de kinderoptocht te Alphen plaats. ALPHEN AAN DEN RIJN Speeltuinvereniging „Kindervreugd" ijvert voor een nieuw elubhuis De speeltuinvereniging "Kindervreugd", i ontspanning vinden en vreugde beleven, omvattende een groet deel van Alphen- zo bijzonder goed kunnen aanvoelen, een west, een van de eersten, die na de 2e hoopvol beroep doet voor extra finan- Wereldoorlog in Alphcn werden opge- ciële bijdragen, hetzij in contanten, het- richt, heeft in januari 19b3 een bouw- zij door beschikbaar stellen van oudpa- fonds in het leven geroepen, ter verkrij- pier of dergelijke. Geld en goederen ging van een nieuw clubhuis. De be- worden gaarne thuis afgehaald bij dego- 14 febr. Steeds Vooruit 5 tegen Dolfijn staande accommodatie in dit vlak voldoet nen. die zich tot bet schenken 5. Junioren meisjes: 20 febr. Salaman- lang niet meer aan de moest e'emen- gerlei gaven bereid verklaren. Het be- ders 1 tegen Steeds Vooruit 1. 20 febr. taire |jseni djC hieraan te stellen zouden stuur meldt dankbaar, dat het ledental Salamanders 3 tegen Steeds Vooruit 2 zj^n Dg verenjging telt dicht aan de paar met de maand toeneemt. Deze groei doet honderd leden. Een onderdeel van de de nood stijgen; ze maakt het clubhuls veel onkruid. Hoe kan ik dat bestrijdey zonder schade voor de hagen Antwoord: Muur is te bestrijden met 50 gr. D. N. O. C. 80 procent plus 40 ml. j taalde lóónbelasting'in 1965 chloor I. P. C. 40 procent per are (gewas Antwoord. Dat is zeer twijfelachtig. Valt Uw echtgenoot in de inkomstenbelas ting, dan wordt over het totale inkomen van U en Uw man de belasting bere kend en dan komt daarop de van U bei den ingehouden loonbelasting in minde ring. Is de loonbelasting hoger dan de In gebouw „Kunstmin" te Dordrecht werden de Zuidhollandse judokampioen schappen in de kyugraden (blauwe en bruine banden) in gewichtsklassen ge houden. Van de Leidse deelnemers was het C. K. Chen van de judoclub „Eendracht" die in de klasse lichtgewicht de titel van Zuid-Hollands kampioen mee naar Zaterdag 5 maart zal hij in Enschede moeten strijden om de titel van Neder lands kampioen lichtgewicht. TON v. d. NIEUWENDIJK IN GEWESTELIJK KAMPIOENSCHAP Op 18, 19 en 20 febr. worden in de biljartzaal Lagrand te Rotterdam de wedstrijden voor het persoonlijk kam pioenschap 2e klas libre klein van het geweet Hst Westen verspeeld. Voor disctrict Gouda van de KNBB speeltuinvereniging, de zangvereniging, telt 80 kinderen die nlerin actief deelne men. In het gebouw staan een piano, 'n kachel, enkele tafels en stoelen en als men ook nog rekening houdt met het noodzakelijke sanitair, dan blijft er nau welijks rumte over voor ontspannng e.d. binnen, als het weer buiten daartoe noopt. De bekrompen behuizing levert ook moeilijkheden op voor de repetities van zang, spel enz. Het is om het voortbe staan van de speeltuinvereniging te waarborgen, dat het Bouwfonds destijds in het leven is geroepen om de bouw van een ruimer clubhuis dan het huidige dat 3 bij 7 meter meet te bekostigen. Dank zij grote inspanningen van de be stuursleden is men mede door de offer vaardigheid van velen, uiteraard bijzonder van degenen, die ter bij het speeltuinwerk waren e trokken als lid of anderszins, kleiner en de verplichtingen van de ver antwoordelijke leiders groter om aan de belemmerende situatie zo snel mogelijk een einde te maken. Snelle hulp bete kent voor hen dan ook met recht dub bele hulp. Het lidmaatschap kost slechts 9.— per jaar, te voldoen eventueel per kwar taal of per maand; voor ƒ3,-- per jaar 1s men donateur. Het bouwcomlté, bestaande uit de he ren H. Houweling, voorzitter, Karei Doormanstraat 20, G. H. Bloupot, secre taris, Pleter Florisstraat 48 en J. Ver- hoeff. penningmeester, zien gaarne aan meldingen tegemoet. j - venblad) met haar uitgebreid wortel- enige maanden druk bezig met de middelen aange bannen om te komen tot de stichting tan het Dorpshuis in de Lisserbroek, Spulten met grote a™P- aan welk gebouw dringende behoefte J H raken Bedek de bestaat. Men wil er met alleen aller- n „ranten. Dlt l-c -- 6,P Di d lei ontspannings- en culturele activi- h verschuldigde inkomstenbelasting, dan y; ""Jvcn.wg ueeu» ge teilen in gaan ontwikkelen, maareven- ijX' "Sil krijgt U het verschil terug. ukL Strategisch gezien is Zwitser- - - eon- g drieblad wegschoffelen. Mdde- JO p land voor een evt. inval, vanwege de len zijn bij een goede loonsproeer te ver- Valt hij niet in de inkomstenbelasting, bergen, een groot probleem. Waar- krijgen, de U tevens van advies kan die- dan kan hij toch een aanslag vragen alsschijnlijk heeft Zwitserland daar zijn 72, Amsterdam. Mieke Bos: Walborg 17, Amsterdam. De afstand van Hazerswoude naar Arras is (niet hemelsbreed) ongeveer 500 km. Postzegels Kunt u mij de volgen de inlichtingen verstrekken: Het be steladres voor postzegels van Luxem burg met gironummer; zijn de post zegels van de Engelse gebiedsdelen ook in Engeland te bestellen, zo ja, waar? Wat is het gironummer? Idem Frank rijk, ide West-Duitsland, idem Berlijn. Vraag J. Helversijn, de Laat de Kan terstraat 10, Leiden. Antwoord: Het besteladres voor postzegels in Luxemburg luidt: Filate listische Documentatie Dienst, Luxem burg. Hier kunt u alle gewenste in- inlichtingen krijgen over de wijze van bestellen enz. Het adres voor Engeland en Engelse gebiedsdelen is: Crown Agency, Lon don, England. Voor West-Duitsland: Philatelistische Dienst, Frankfort, W - Duitschland. Ook de zegels van West- Berlijn zijn daar verkrijgbaar. Ziekte in vakantie Als iemand! yow 4 4 - vlak voor zijn vakantie ziek wordt en komt hierbij uit Ton v. d. Nieuwendtjk Eeniederzalhetookwelbillijken.dat stegen tot ruim 150. Het honderdste dus in die tijd niet met vakantie mag ljd van de biljartvereniging Welgele- het bestuur zich tot een grotere kring ,ld yie' c^n attentie ten deel. Het was gaan, mag hij dan na^ zijn ziekte die „en te Boskoop. De overige deelne- van speeltuinvrienden in Alphen wendt de jongedame Seri van Veen, Pieter 1,11 nna mers zijn nog niet bekend. Aangezien en op hen, die de behoefte bij de klnde- Florisstraat, die een plalenbon ten Ton momenteel in uitstekende vorm is ren aan een eigen clubhuis, waarin zc geschenke kreeg. De aanbieding van bestaat er voor hem zeker een goede kind onder de kinderen kunnen zijn, "et geschenk vormde een pretlig ïn- kans op succes. waarin ze onder goede leiding nuttige 'ermezzo, met welke verrassing alle aanwezigen van harte instemden. Het Alphense beatgezelschap „You know who" verzorgde op prettige wij ze de muzikale opluistering, afgewis seld met een aantal leuke shows. Het behoeft nauwelijks vermelding, dat 't dansen een belangrijk deel van de avond in beslag heeft genomen'. De avond, die tot in alle bijzonder heden nauweurig was voorbereid en geslaagd, stond onder CLUB '66 De Alphense algemene Jeugdsocië- nauwste te>* Club '66 heeft zaterdagavond in zijn be- de Sint Josephzaal wederom een van ?rin ge- haar periodieke ontspanningsavonden slaagd tot dusver 13.000,-- door onder- I gegeven voor leden en belangstellen- scheiden acties in kas te krijgen. Hoe den. Behalve dat men er van muziek dankbaar men ook gestemd is ten aan- dans weer intens veel genoegen zien van dit resultaat, een ieder zal wel heeft beleefd, was deze bijeenkomst aanvoelen <iat ilit voor gemeld doel °°1' bijzonder vruchtbaar voor de Club. slechts een druppel op een gloeiende doordat het bestuur een kleine vijftig plaat is in deze tijd. waarin het bouwe: bijzonder kostbare bezigheid i dagen nog opnemen of kan hij uitbetaald krijgen? Antwoord: over het algemeen doet ziekte het recht op vakantie niet te niet. tenzij de ziekte bijvoorbeeld een heel jaar duurt. Lid der Ver. Naties Is het waar dat Zwitserland géén lid is van de Verenigde Naties? Zo ja, waarom niet? vraagt Jacq. Groenedijk, Oude Rijn 162a, Leiden. Antwoord: Zwitserland is inderdaad geen lid van de Verenigde Naties. Zwitserland heeft er in de twee we reldoorlogen naar gestreefd om tueel hierin ook onderbrengen sultatiebureau voor zuigelingenzorg, specialisten-spreekuren en eventueel een kleuterschool. De gemeente Haar lemmermeer staat volkomen achter deze plannen en de Stichting Dorps huiswerk Haarlemmermeer-Zuid sti muleert deze plannen voor de volle honderd procent. Op de laatste vergadering werd de gemeenschap Beinsdorp als voorbeeld gesteld, waar men met veel minder inwoners tot de stichting van een dorpshuis gekomen is. Maar wat in Beinsdorp kan, kan óok in de Lisser- broek en de bevolking van de Lisser- broek heeft dit niet alleen waar ge maakt, maar is in tempo Beinsdorp ver vooruit, want een geldinzamelings actie heeft in enkele weken tijds het fantastische bedrag van f 17.500.op gebracht en men hoopt het streefbe drag van f 20.000.door andere acties vol te krijgen! De Lisserbroek heeft duidelijk het antwoord gegeven en de Dorpsraad Lisserbroek gaat na deze spontane uiting van de Lisser broek heel hard aan de gang om de plannen voor de bouw gereed te ma ken en alles te doen wat nodig is om tot bouwen te komen. Dat is echt Lisserbroeks: geen woor den, maar daden! Hulde aan deze harde werkers van „over de brug", want de offerbereid heid is bijzonder groot in deze betrek kelijk kleine gemeenschap met 1800 inwoners. Op 10 maart a.s., de dag dat prinses I kan op dei dag in de middaguren prima Beatrix en de heer Claus von Anisberg geregeld worden, want het Oranje-co- in het huwelyk treden, wordt in Hazers- mité in het dorp schijnt geen plannen te uitstekend^ huurd. Maar de huurder kan op zijn .T/ ,7/f „irf veilen, wel op r o-i waarschijnlijk, doordat de lonen worden Hl H kans dat ik i wordt aangeslagen bij dqgfoelasting? Antwoord: Voigens de belastingwet moet de opbrengst van de geteelde pro- dukten door degene die ze werkelijk Be-1 plngTn niet in zijn winst worden begrepen. De ae g A oude-dorp een internationale autocross 1 koesteren 's middags iets op touw te gehouden. Deze cross wordt georganl- zetten. Ik heb inmiddels ook al bespre- seerd door de plaatselijke vogelveren!- kingen gevoerd met burgemeester en ging „De Bandvink" in samenwerking wethouders". met „autocross-big" Henk Straver uit Voor deze eerste internationale auto- Voorschoten. cross van het seizoen 1966 zullen zo'n i. Ook in een goede zaak van bestrij- de loonbelasting die h oijp die manier neutraliteit in de eerste en tweede dingsmiddelen kunt U terecht. j terugkrijgt, maar meer dan 5 procentwereldoorlog aan te danken. Om zijn TFFITVFRGUNNING Ik heb een Ivan het inkomstenbelastingbedrag, doch neutraliteit te behouden is Zwitser- teX en 'rckvcrgunninB, die tab ik ver-1 ,D« laatste ie ,and ook geen lid van de Veiligheids- mogelijk, doch m het algemeen nietraad omdat het bij evt. moeilijkheden - genheid tot parkeren", aldus de heer wereld, dat^hedrae samengesteld. U kunt het echter vragen I waardoor het zijn neutraliteit zou ver- p Lammers. die ons de verzekering gaf. De voorzitter van genoemde vereniging g I by de belastinginspectie. liezen. Het zou te ver voeren in het 1 dat alles vrflwel rond is. „Och", zo zei hoopt, dat er voor zijn nog jonge vereni- kader van deze rubriek om alles uit- h'j- ..<>m financieel de eindjes aan elkaar ging een netto-opbrengst in zit, Ping-An. De heer J. C. v. d. K. te voerig uit te leggen. Het beste kunt te houden probeer je van alles. De mees- ,.Op 1. 2 en 3 december van c Zoeterwoude vraagt hoe het nu precies j u daarom zelf een briefje schrijven I ten doen het via een verloting, maar organiseren we wper de Zwitserse Ambassade, Lange enge moelijkhed de zch kan voordoenis Antwoord: Zoals u waarschijnlijk wel j Voorhout 42, Den Haag. waar nier dus een kwestie van bewijs. Wanneer bij weet valt het schip onder de wrakken- gezegd heeft u alle gewenste ïnlich- de veiling wordt nagegaan wat er door ilgehele leiding van de heer H. de Jong (Van Eeghenstraat), voorzitter. Secretaris van deze moderne jeugd club is de heer H. Langerak. Tolstraat, penningmeester de heer Theo Looys. algemeen adjunct is de heer W. Ver kerk, Jongkindt Coninckstraat. dertig deelnemers aan de start komen, Het ligt in de bedoeling, dat dit Ame- zo zei de hoer Lammers, voorzitter van rikaans spektakelstuk zal gehouden ,,De Bandvink", daarbij de komst tege- worden ter hoogte van de Voorweg. „Er moet ziend van Duitsers, Belgen en, automobilisten vodoende gele- uiteraard. Nederlanders uit de autocross- I ^tcru»» IJ Int „lrt,,„ h»»r ,„crcld I scHouwfnc over dc nieuwe Bcmeente- lijke sociale werkplaats te Alphen aan den Rijn. Door plaatsgebrek waren wij Zaterdag publiceerden doen het via een verloting, maar organiseren daar wilden wij, van de vogelvereniging, geltentoonstelling s iets anders tegenoverstellen. Hot Verenigingsgebouw. is geveild, krijgt de fiscus natuurlijk Uw naam op. Als de huurder die het be drag werkelijk heeft ontvangen, dat nu ook maar eerlijk erkent, is er geen moeilijkheid, maar als hij ontkent zult U aan de fiscus moeten bewijzen dat U de opbrengst die op uw naam staat hebt doorbetaald. Salaris/Vertaling Ik ben ruim 25 jaar huishoudster geweest bij een alleen wonende heer, die voor mij een lijfrente afsloot. Na zijn overlijden heb lk enige maanden het huls onderhouden en de boedel helpen opruimen. Hebben de erf genamen nu het recht dat salaris met lijfrente te verrekenen? 2. Kunt U mij een adres opgeven waar ik een brief in het Frans kan laten vertalen Antwoord: Als Uw werkgever ovei*- wet. Dit houdt in, dat Rijkswaterstaat J l'n6en te verschaffen, opdracht gegeven heeft aan een slopers- bedrijf het schip te slopen. Dit is in over- Munteenheid Welke rnunteen- leg gegaan met de verzekeraar van het ^ei<* 's m '°op laren het meest Schip. Er zijn diverse financiële rege- waardevast gebleven, (met betrekking niet in staat de foto (waarnaar in laar dez-e publikatie verwezen werd) mede J op te nemen. Dit doen wij bij deze. Men ziet de beide lokalen, die elk 24 personen kan herbergen, met daar- tussen de administratieve tussen- ruimte. lingen getroffen, althans, dat is gebrui kelijk bij dit soort zaken. De functie van strandvoogd, die U vermeldt, be staat als zodanig niet. Adressen Afstand Ik zou graag de adressen willen hebben van de vol gende personen: Johnny Lion, Rob de Nijs, Mieke Bos en kunt u mij zeggen hoeveel kilometer het is van Hazers woude naar Arras in Frankrijk?, vraagt L. van Amsterdam, Zonneveldstraat 27, Hazerswoude (Rijndijk). Antwoord: Het adres van Johnny Lion is: Driebergenstraat 82, Den Haag. Van Rob de Nijsi Linnaeusstraat tdt de koopkracht), vraagt eveneens Jacq. Groenendijk. Oude Rijn 162a, te Leiden. Antwoord: om uit te zoeken welke munteenheid in de loop der jaren het meest waardevast is gebleven zou zeer veel inspanning kosten. Nu hebben wy echter vernomen dat er in de Eco- nomisch-Statistische Berichten van 10 november 1965 een tabel heeft ge staan, waar alle gegevens over waar devastheid te vinden zijn. Dat bewus te exemplaar kunt u verkrijgen bij de administratie van Economisch-Statis- tische Berichten, Coolhaven 148b, Rot terdam.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3