„Schilder in de Stompe Toreri trim Oud-Leidenaar Jaap de Wit filmde VAN DE JOURNALISTIEK NAAR DE FILMMAKERIJ WEL VOETBAL IN AFD. LEIDEN KNVB OP 20 FEBRUARI „MINERVA" NAM MET VEEL TAM TAM AFSCHEID VAN GABRIEL L MEDISCHE DIENSTEN „De Spartaan" in Lisse won ledenslag van de KNAU ZATERDAG 12 FEBRUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 yUSSEN Halfweg en Haarlem ligt het schilderachtige plaats je Spaarndam. Als je het dorpje binnenrijdt lijkt de tijd er stil ge staan te hebben. In elk geval ziet „de heerlijkheid" er niet naar uit dat zij vorig jaar het centrum was van activiteiten rondom de film: Schilder in de Stompe Toren van Jaap de Wit. De dorpelingen ke ken niet meer verbaasd wanneer zij weer tientallen mensen belast en beladen mét camera's en Tam pen het dorp zagen binnenkomen, richting de oude dorpskerk. Want daar zijn de meeste binnenopna men gemaakt voor de film, die een korte lyrische schets geeft van het dorpje Spaarndam. De man achter deze documentaire, die wellicht eerstdaags voor de televisie ge toond zal worden, is Jaap de Wit, oud-Leidenaar en oud1 journalist. OPLEIDING BIJ INGMAR BERGMAN MA DE H.B.S. aan het Bonaventura- lyceum (zijn vader is daar nu nog leraar Frans) te hebben doorlopen, gaat hij de journalistiek in met de pretentie te zijner tijd te gaan filmen. Een ideaal dat hij zich van jongs af aan al heeft gesteld. Zodra hij de kans krijgt gaat hij naar Zweden en verblijft daar iets korter dan een jaar. Hij heeft daar veel geleerd. Hij spreekt niet alleen vloeiend Zweeds maar heeft relaties gemaakt. Hij werkte daar als hulpje in de studio van de wereldvermaarde filmer Ingmar Berg man. Terug in Holland doet hij toe- i voor de filmschool, s een gezellige verteller, sterk visuele fantasie. Een foto is voor mij een moment; bij film rek je het moment uit elkaar, latingsexame: Jaap (27) ontstaat een nieuwe werkelijkheid en die laat zich heel persoonlijk vastleg gen. Ik heb ook de behoefte me te uiten. Een film maak je niet voor je zelf. Aandacht van je publiek, dat is voor mij de stimulans om door te Hij steekt een Franse sigaret op en vervolgt: „Er worden nog veel te weinig goede Nederlandse speelfilms gemaakt hè? We missen hier een ech te théatercultuur, maar daarom heb ben we nog wel goede acteurs! De Nederlandse documentaire films staan hoog aangeschreven in de wereld en ik ben er zeker van dat de goeie speel films er ook zullen komen. De taal hoeft geen probleem te zijn, denk maar aan Zweden. FILMACADEMIE Van al twintig jongens en meisjes, die per jaar aan onze Nederlandse filmacademie afstuderen, hoeven er steeds maar een paar talenten bij te zitten en we zijn over een jaar of tien een heel stuk verder". Grote bewondering heeft Jaap de Wit voor Fons Rademakers' Dorp aan de Rivier. De vraag rijst of ie tevre den is met de filmwereld in Neder land, zoals deze nu reilt en zeilt. Hij denkt even na en vervolgt: „Als je begint moet je risico's durven nemen. Er is steun, de subsidiebedragen zijn lang niet gek. Maar ik vind het jam mer van - Nederland dat er te veel individualisme heerst. Er zou ook in een film meer samengewerkt moeten worden. En voor de ideeënmakers moet het aantrekkelijker worden om voor de film te schrijven. Er is over en weer nog te weinig vertrouwen. Ik heb acht maanden in Zweden ge woond. Op de televisie presteren ze beslist minder dan bij ons, maar in film, daar kunnen wij niet aan tip pen. De bevolking is ruim vier mil- lioen zielen kleiner, maar er zijn vier keer zo veel bioscopen. De prijzen zijn er ook lager, want de vermakelijk heidsbelasting op bioscoopbezoek is n paar jaar geleden afgeschaft. Het financiële beleid is in Zweden Jaap de Wit, de producer van de film „Schilder in de Stompe Toren". veel gunstiger". En op vertrouwelijke toon: „Je moest eens weten hoe arm veel „filmjongens" in Amsterdam PRODUCER Van het filmpje in Spaarndam, waar overigens een jaar aan gewerkt is, had Jaap de Wit de produktie. Dat wil zeggen hij draagt zorg voor de or ganisatie en de realisatie. Als produ cer ervaart hij het filmvak als een „neurose-bombardement". Op een bepaalde dag bijvoorbeeld zijn buitenopnamen gepland. Hij moet zorgen voor het vervoer van acteurs en technici, de apparatuur moet al dan niet geleend of gehuurd worden. En alles gaat niet door, wanneer het weer slecht is. Het weer kan voor de opnamen slecht zijn ook al schijnt de zon; maar mocht het weertype van die dag niet overeenstemmen met het verlangdè dan zorgt de producer, voor zover mogelijk, voor een aantal bin nenopnamen. Maar ook hier, alles vraagt geld. 1000 meter film kost 500,- en over het algemeen moet de jonge filmer alles zelf betalen. De be volking van Spaarndam heeft in kle derdracht zijn medewerking verleend aan de film. Maar tevreden is Jaap niet. Voor de toekomst heeft hij vele plannen. Als het even kan een docu mentaire. Waarover die zal gaan, wil hij nog niet zeggen, daar de plannen nog wat vaag zijn. Maar verder openhartig: „Wie weet werk ik met „Schilder in de Stompe Toren" me wel uit de vicieuze cirkel van anonimiteit en gebrek aan geld middelen. Want als je bekend bent krijg je het vertrouwen en dat bete kent geld en in dit geval betekent geld alleen maar mogelijkheden om te filmen". VAKMANSCHAP Jaap de Wit die zijn studie aan de Filmacademie met een diploma in 1964 zag bekroond, heeft daarmee al een stuk vakmanschap onder de knie. Hij is een van de weinigen van zijn jaar die al zelfstandig een film heeft gemaakt. „Dit vak is het wel voor mij", zegt Jaap de Wit, „ik zou niet anders willen. De moeilijkheden en ik, heb, f1' al w-at.- gehad, dagen mij al leen maar uit. Na de vakopleiding gaë't'het de kunst worden jé'ideeën te ver„beelden". Desnoods met brokken maken erbij". Misschien is er een kansje dat Jaap de Wit nog een half jaar naar Zweden gaat om ervaring op te doen. ADRI STAATS trim chocolade-mints: van binnen hard/zachte mint, van buiten fijne chocolade. Verras uzelf - met trim! CHOCOLADE-MINTS Op 20 februari, de tweede dag v de wereldkampioenschappen schaat sen, die zoals bekend via de t.v. wor den uitgezonden, zal wél gevoetbald worden in de afdeling Leiden. Met waardering overigens voor het initia tief van „Oranje -Groen" heeft het afdelingsbestuur gemeend het door vele verenigingen ondersteunde zoek van „Oranje Groen" te moeten afwijzen op grond van het feit, dat nu reeds voorzien kan worden, dat tegen het einde van het seizoen vrij groot aantal wedstrijden w van de uitslag niet meer belangrijk zal zijn voor het bezetten van eerste of laatste plaats van programma afgevoerd zal moeten worden. Nog 17 speeldagen (zowel zaterdag als zondag) zijn nodig om de compe titie te kunnen uitspelen, doch blik op de kalender leert, dat tot eind mei nog slechts 15 weekeinden reste ren. (Dit weekeinde kan al niet meei meegeteld worden, omdat door de terreingesteldheid wederom niet ge speeld kan worden). In het belang van de verenigingen en hun leden, aldus het bestuur van de Afdeling Leiden van de,, KNVB, moet getracht worden het aantal af te voeren wed strijden zo klein mogelijk te houden en dus zal iedere dag, waarop kan worden gespeeld, ook geheel moeten worden benut. SCHAKEN Ad v. d. Berg neemt leiding in kampioenschap LSB Een serie snelle beslissingen was ken merkend voor de zèvende ronde van hel toernooi om het persoonlijk kampioen schap van de LSB, dat, na een onder breking van ongeveer 6 weken, gister avond weer van start ging in het Dorps huis te Leiderdorp. Zo won Ad v. d. Berg in 15 zetten var „Rag" de Graaff, terwijl Joop Piket te gen v. d. Bosch slechts 2 zetten meei nodig had. Ook in de andere groepen werd een groot aantal partijen snel be ëindigd, zodat een uur voor het ver strijken van de officiële speeltijd nog slechts aan een paar borden werd streden. De uitslagen zagen er als volgt Hoofdklasse: A. v. d. BergR. A. G. de Graaff 10; J. PiketChr. v. d. Bosch 10; ir. J. WestraC. C. Berg Va—Va G- W. de Jeu—W. de Haas 0—1; J. v. HarenP. de Jong 01; A. Smit H. Verberg afgebr.; S. A. van Gemeren W. Donker afgebr.. Aangezien Roelof Westra wegens ver huizing zich heeft moeten terugtrekken, werd zijn vakante plaats ingenomen door Van Harken. De stand in de kop van deze groep luidt: Ad v. d. Berg 6 p. (na 7 ronden): 2. Joop Piket 5%: 3/7 R. A. G. de Graaff: mr. ir. J. Westra, W. de Haas en P. de Jong, ieder 5 pun- In de eerste klasse is de kopgroep nog zeer compact: Bonefaas, Lodder en Kooy hebben ieder 4 punten, v. d. Berg, Rosdorff en Wunninghoff é1^. De uit slagen: A. WuninghoffTh. P. v. d. Berg 10; A. KohlbeckP. Lodder 0—1; H. Kooy—F. Teleng 1—0; A. Bo nefaasA. Schuei'ing 10; W. Ros dorffL. Barendse 10. De uitslagen in de tweede klasse lui den: C. J. VerbiestA. Geyer afgebr.; D. MeiboomD. J. de Laaf 10; L. F. MeijerA. J. v. Velzen afgebr.; P. J. Piket—drs. B. H. Gerritsen Vè: R. M. Duin—K. W. v. d. Willik 0—1; L. ICarssenF. Schmidt 01. Op zondag 13 februari 1966 vindt in de sportzaal op de terreinen van het vm. mi litaire hospitaal aan de Morssingel te Lelden de jaarlijkse electrlsche degen- wedstrijd plaats tussen de équipes van de Nederlandse politie ,en de politie van Nordrhein-Westfalen. Aanvang 15.00 Gistermiddag heeft Johannes van der Meer, beter bekend aan corpsle den en reünisten onder zijn socië- teitsnaam „Gabriël" of ook wel kort weg „Briel", afscheid genomen van Sociëteit Minerva. Natuurlijk verliep dit afscheid op een voor het corps kenmerkende waardige wijze; om on geveer half vijf betrad Gabriël, ver gezeld van zijn vrouw en naaste fa milie, een der dispuutruimten van de Sociëteit, waar de voltallige bedien- denschaar reeds stond opgesteld. Bo vendien gaf ook de commissie voor de Sociëteit Minerva, onder aanvoering van de president, de heer B. I. M. Hu- dig, acte de présence. Na enige korte woorden ter inlei ding van laatstgenoemde en de direc teur van de sociëteit, de heer Letter man, werd de rij van sprekers ge opend door de bediende Anton, die tevens bekendheid geniet als mede werker dan het corpsblad „Virtus Concordia Fides", Terwijl de telegrammen zich op een der tafels opstapelden, hield Anton een bijzonder roerende rede, die Ga briël zichtbaar onder de indruk bracht. „Je bent voor ons een voor beeld van collegialiteit geweest en wij hopen allemaal dat dit „afscheid" of ficieus is en dat je nog wel eens terug zult komen op onze zaak", besloot An ton, waarna hij een mooie zilveren kandelaar aanbood. Namens het personeel sprak de heer C. Faes, chefkok van Minerva. Hij memoreerde dat Gabriël in zijn 37 dienstjaren bijzonder veel heeft ge daan voor de oprichting en instand houding van de personeelsvereniging. De voetbalbeker, waarom jaarlijks heftig gestreden wordt, is eveneens van Gabriël afkomstig. Namens het personeel bood de heer Faes een zil veren theeblad aan, waarbij hij op merkte: „Dit voorwerp zal je wel zeer vertrouwd zijn, maar wij hopen dat Haagse jxflitierechter De Haagse rechtbank veroordeelde een 43-jarige koopman wegens inbraak en diefstallen tot 'n jaar en zes maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Verdachte die zijn domicilie in Limburg heeft, logeert nu en dan bij familie in de omgeving van Leiden, van welke gelegenheid hij gebruik maakte om in enkele kantoren in te breken waarbij hij het steeds op de brandkast had voorzien. Tegen verdachte, die reeds tal van straffen heeft ondergaan, meest van wege brandkasten kraken, had de Of ficier van justitie twee weken geleden een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest geëist. FLESSENTREKKENDE MUSICUS Een musicus uit Leiden heeft zich voor de Haagse rechtbank te verant woorden gehad terzake van flessen trekkerij. In het tijdvak van november 1964-nov. 1965 had de man in ver schillende zaken goederen gekocht, die hij niet betaalde. Zo kocht hij bij een juwelier in Leiden twee gouden rin gen ter waarde van f 217.- Dit ge beurde eind augustus van het vorig jaar, doch in juni had de man bij een andere juwelier een collier gekocht ter waarde van f 162.- Een slijterij lever de hem voor f 76.- aan dranken en een ander voor f 157.- In een restau rant liepen zijn verteringen op tot een bedrag van f 94.- Van betalen kwam De rechtbank heeft de man veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. je, als je een van ons eens op bezoek vraagt, er goed gebruik van zult ma- Hierna ging men over tot de sherry en het handenschudden. Het voltal lige personeel nam afscheid en het was te merken dat Gabriël bij allen een bijzondere plaats inneemt. In zijn dankwoord sprak Gabriël de hoop uit, dat de in de loop der jaren gegroeide vriendschapsbanden nooit verbroken zouden worden. RECEPTIE De grote receptie voor de corpsle den vond, na een ruime onderbreking, in hetzelfde dispuutslokaal plaats. Op vaak zeer rumoerige wijze werd Ga briël gehuldigd; zo kwam het exclu sieve wandelgezelschap A.H.A.S.- V.E.R.U.S. met medevoering van het vaandel in gestroomlijnde pas onder het zingen van het aloude lied „Jeru salem" binnen en bood Gabriël, die van dit gezelschap de speciale bedien de is geweest, een fraaie wandelstok met zilveren knop aan. Ook andere gezelschappen, die bij voorkeur door Gabriël bediend werden, gaven uiting aan hun sympathie, zodat na enige tijd een flink aantal vaandels de mu ren van het dispuut bedekte. Ook van de zijde van de reünisten was de belangstelling bijzonder groot en het was duidelijk, dat men nog maar moeilijk kon wennen aan het idee, dat de oude, vertrouwde „Briel" nu inderdaad afscheid nam van de zaak, die hij gedurende 37 jaar op zulk een voortreffelijke wijze had ge diend. ZOETERWOUDE (Dorp) FOK EN CONTROLEVERENIGING D'è vergadering van de fok- en óontro- levereniglng, die donderdag in verband met de slechte toestand van de wegen geen doorgang kon vinden, is nu vast gesteld op vrijdag 18 februari a.s. Katholieke Vrouwengilde. De leden worden hierbij herinnerd aan de lezing „Hygiëne, vroeger en nu", welke dins dag 15 februari gehouden zal worden in het Don Boscohuis. Aanvang 8 uur. Men wordt tevens attent gemaakt op de kaartavond, welke gehouden wordt op 1 maart ook in het Don Boscohuis. Aanvang 7.45 uur. B0SK00PSE BLOEMEN- EN PLANTENVEIL1NG VIERDE j GOUDEN BESTAAN Gisteren hield het bestuur van de gouden Boskoopse bloemen- en plantenveillng een drukbezochte J receptie in hotel „Neuf", die grote t belangsteling trok. Onze fotograaf maakte deze foto van het bestuur. Zittend v.l.n.r.: L. Plaisier, vel- llngmeester, C. Balk, pennlng- t meester, C. Hooftnian, voorzitter, C. de Jong, secretaris en C. Groe- t nendTjk. Staande v.l.n.r.: W. Groe- J nestein, J. P. Edelman en C. J. Vermeulen. W\j komen op het feestelijke gebeuren nader terug. P. Schenkeveld - lid van Raad van Noordwijk - plotseling overleden Gistermiddag is in de leeftijd van 74 jaar plotseling overleden de heer P. Schenkeveld, in leven lid van de gemeenteraad van Noordwijk. De overledene was jarenlang secretaris van de plaatselijke K.A.B., waaraan hij zijn beste krachten heeft geschon ken. Sinds 1949 was hij lid van de gemeenteraad en in 1962 werd hij voor zitter van de katholieke raadsfractie. Met dit verscheiden is heengegaan een verdienstelijk en rechtvaardig man, die vooral voor de noden van de mens heid een open oog had. Hij ruste in ROELOFARENDSVEEN Kontaktayond Treffers Zaterdag 19 februari organiseert De Treffers een kontaktavond voor leden en do nateurs. Ditmaal in de vorm van kla ver jas-wedstrijden met na afloop een gezellig samenzijn. Deze kontakt avond is in restaurant „De Woelige Baren", Langeweg te Roelofarends- veen. Seniorleden en donateurs kun nen hun uitnodiging een dezer dagen tegemoet zien. Competitie-uitslagen: De Treffers 3—NKF 1 6—4; De Tref fers 4Sth. TSB 2 4—6. LEIDEN EN OMGEVING Leiden Gedurende het komende weekeinde nemen waar de arisen Jasperse, Witte Singel 72, tel. 24961. Lichtenberg, Witte Singel 33, tel. 22630; v. Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel. 20412; v. Leeuwen, Haagweg 60, tel. 26509; Pleiter, Fruinlaan 11, tel. 31337. B.g.g. tel. 22222, Wijzigingen voorbehou den. Op zaterdag 12 febr. ia In Leiden vooi spoedeisende gevallen 's morgens van 8 tot 12 uur bovendien geopend: apoth Hooigracht 48, tel. 21060. Voor zondag zie onder de agenda. Alkemade en Leimuiden Dkt. Mus- kens, Noordeinde 166, Roelofarendsveen, tel. 01713329; dkt. Van Haselen Kerk straat 91, Oude Wetering, tel. 01713-217. Alphen a. d. Rfjn Za. dkt. J. H. nendaal, Rembrandtlaan 31, tel. 20'i"2. Zo. dkt. A. J. Zwartendijk, Stationsstr. 5, tel. 2472. Apotheker: tot za. 13 uur Somberg, Wilhelminalaan 67, daarna Al- lart. Raadhuisstraat 206. Bodegraven Dkt. C. van Beek, Vfl- verlaan, tel. 2268. Zr. B. de Groot, Jrene- straat, tel. 2599. Apotheek Bodegraven. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. C. M. Wijk-nans, Stationsweg 74, tel. 5771. Tandarts H. Een honderdtal Spartanen waren naar de kantine van het gemeentelijk sportpark te Lisse gekomen voor de jaarlijkse algemene vergadering, wel ke gisteravond gehouden werd. Wegens ziekte van voorzitter ir. A". Paarde- kooper opende penningmeester S. P. Broerse de vergadering voorleggen. De' begroting voor het ko mende jaar heeft een tekort van 3000.- Het jaarverslag van de. secretaris was gewoontegetrouw weer op rijm, met een hartelijk applaus werd dit werk beloond. De vacatures in het be- - stuur bleven bestaan bij gebrek aan de de vele goede prestaties in het af- kandida'ten. L. Honma werd als tweede gelopen seizoen, de oprichting nieuwe sintelbaan en de grote „leden explosie", waardoor „De Spartaan" de grootste vereniging van Nederland werd. Eén ingekomen stuk was er, maar een zeer belangrijk: Een telegra fische felicitatie van de propaganda- commissie van de K.N.A.U. met de overwinning in de ledenslag, die f 250.- opleverde. De verschillende jaarlijkse onder scheidingen werden onder luid applaus uitgereikt aan: P. Beelen, M. Korte- kaas, J. Vernooy en T. van Kesteren. De verdienstezuil gaat voor een jaar naar de voorzitter voor z'n vele zeer belangrijke activiteiten. Na dit prettig agendapunt volgde echter een wat somberder geluid uit de financiële hoek van de vereniging. De exploitatierekening, die zo'n klei- 15.000.- omvat is helaas niet slui tend, de penningmeester moest de vergadering een tekst van ruim 1000.- penningmeester met algemene stem men benoemd. In de kascommissie werd P. Wildenburg aangewezen voor de volgende twee jaar. Naast het elf man tellende bestuur wil het bestuur een technische raad, een pers- en propagandaraad en een jeugdraad in stellen. WEDSTRIJDPROGRAMMA Het voorlopige wedstrijdprogramma voor Lisse ziet er als volgt uit: 20 maart: Keukenhofcross,7 mei en 11 juni: Jeugdcompetitie; 26 juni: invita tiewedstrijd. In september volgen dan onderlinge meerkampen. Getracht zal ook worden in het voorjaar een wed strijd te organiseren voor de middel bare scholen. Na deze mededelingen ging het be stuur over tot het uitreiken van de meerkampprijzen. Bij de rondvraag kwamen nog verschillende punten van sporttechnische aard aan de orde. Meulemans, Gladiolenstr. 31. tel. 02530- 4237. Hillegomse apotheek, Hoofdstraat 78, tel. 02520—5272. Katwük a. <1. Rijn Dkt. W. J. Ix>u- werse, tel. 5805, apotheek Koningin Ju- lianalaan 18, tel. 4370. Katw(jk aan Zee Dkt. A. G. de Ja ger, tel. 3777, apotheek: zie Katwijk a.d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Wijkverpl. zr. v. d. Leer, B. G. Cortslaan 34, Leider dorp, tel. 01710—23109. Ook voor Kou dekerk, Hazerswoude (Rijndijk) en Zoc- terwoude (H.R.). Bij ongevallen bellen tel. 01714—278. Langeraar, Nieuw veen en Woubrngge. Dkt. J. A. Sandkuyl te Langeraar, lel. 01722—139 en zr. Eys, Wit Gele Kruis te Nieuwkoop, tel, 01725-777. Leiderdorp Dkt. H. Bakema, Hoofd straat 2, Leiderdorp, tel. 24828. Leidschendam Dkt. S. P. Perquin, Venestraat 24, tel. 3510. Tandarts (ai- leen voor spoedgevallen tel. 070-543025. Wijkverpl. Willebr.straat 2, tel. 34-19. Lisse Apotheek en tandarts zie Hil legom. Dkt. G. van Dijk jr. Heereweg 316, tel. 4486. Kruisver. zr. J. Dubbel dam, Wllhelminastraat 37, tel. 3882, bgg, 4117. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, arts te Noorden, tel. 01721 -203. Noordwijk Dkt. J. Nes, tel. 2405. Wit Gele Kruis tel. 2338, Groene Kruis tel. 2907. Noordwjjkerhout Dkt. B. C. C. Wösten, Kerkstraat 18, tel. 2285. Wijk verpl. Wit Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Tandarts zie Hillegom. Oegstgeest Dkt. J. H. Melssner, L. de Colygnylaan 19, tel. 53865. Wit Geit- Kruis Zr. Warmenhoven, tel. 51188, bgg. 22222. De Oegstgeestse apotheek is op zondag 13 febr. gesloten van 824 uur. RUnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenbeini Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Dkt. W. J. de Graaff, Hoofdstraat 332a, tel. 8479. Wijkverpl. „Bethesda" en Wit Gele Kruis: zr A. v. d. Beukei, Emmalaan 2, tel. 7463, Gr. Kruis. zr. Meijsen, Jacoba v. Bcyeren- weg 1 Voorhout, tel. 02532-7796.' Apo theek zie Hillegom. Valkenburg Zie Katwijk a d. Rijn. Voorschoten Dkt. Th. van Srhaik, tl. van Stolberglaan 62, tel. 3344 Tand arts (alleen spoedgevallen) C. Kengen, Kon. Wilhelminalaan (melden om 9.30 uur). Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Wassenaar de artsen: J. A. Ro mer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en K. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheelcdienst: Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32, tel. 2402. Tand- artsendienst (zaterdag en zondag 18 18.30 uur: E. E. van Bommel, Lange Kerkdam 29, tel. 4312. Zwammerdam Dkt. K. Gill, tel. 01726—2527.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3