BAARN ZIT MET PROBLEEM VAN Caison Blake DRANKJE VOOR VERLOOFD PAAR Ds. P. Visser vindt plaats op lijst van K.V.P. erg sportief Beatrix en Claus in gevelkastje Kamerlid wil het fijne weten over uitblijven huwelijkszegel india kan niet opvolger van Visser t Hooft Griep...? Vragen over afsluiting binnenstad Dubbel geluidscircuit voor radioreporters Minderheid krijgt bij ons een kans MODERNE STAD ALS ORGANISCH GEHEEL Marcel Leroy gevangen VRIJDAG 11 FEBRUARI 1966 DE LETDSE COURANT (Van een onzer verslaggevers) BAARN Achter het glas van de aanplakkast van het Baarnse gemeentehuis zal volgende week vrijdag 0111 12 uur 's middags door een der boden een eenvoudig, nau welijks opvallend wit stok papier worden opgehangen met de afkon diging van het voorgenomen hu welijk van H.K.H. prinses Beatrix Wilhelmina Armgard, prinses der Nederlanden, prinses van Oranje- Nassau, prinses van Lippe-Bister- feld, oud 28 jaar, wonende te Baarn en Claus Gerard Willem Otto Frederik Geert von Amsberg, oud 39 jaar, wonende te Baarn. een huwelijk, zoals dat voor iedereen in Nederland geldt Baarn verbaast zich nog al over de grote belangstelling die binnen- en buitenlandse pers voor het aantekenen van prinses Beatrix en Claus von Amsberg aan de dag leggen. Men ziet hen als de enigen, die „van buiten" naar Baarn zul- len komen om een glimp van heb jonge paai" op te vangen. Baarn zelf zal zich op 17 februari rustig houden, geheel in over eenstemming met de wens van het paar overigens, dat zijn ondertrouw een zo be scheiden mogelijk karakter heeft toebe dacht. Belangstelling hebben tot nu toe wel getrokken de verfraaiingswerkzaamheden van het pittoreske stadhuis op de Brink. Deze week kwam de restauratie van de ruime hal gereed. De kleine trouwzaal kwam anderhalf jaar geleden als nieuw onder restaurateurshanden vandaan. Een bode over de vernieuwing van de hal: „Zolang ik hier in dienst ben zijn «e erover bezig geweest. Zonder de onder trouw zou het nog wel eens jaren hebben geduurd. Er was nooit geld voor". Geen familie Voor een fleurige aanblik van het ge meentehuis wordt gezorgd door leden van de maatschappij voor tuinbouw en plant kunde afdeling Baarn. In de trouwzaal zal het jonge paar na zijn aankomst op het gemeentehuis (om ongeveer tien over elf) de formaliteiten vervullen ten overstaan van burgemeester mr. F. J. van Beeck- Calkoen, die wordt geassisteerd door een ambtenaar van de burgerlijke stand. Met het paar zullen vanaf Soestdijk geen fa milieleden of kennissen meekomen, ook al in verband met de beperkte ruimte. Getuigen van de korte plechtigheid zullen verder zijn een cameraman van de tele visie. een radio- en t.v.-reporter, een ver slaggever en een fotograaf van het A.N.P. De t.v.-uitzending zal in verscheidene Europese landen kunnen worden gevolgd. Een aantal verslaggevers zal de onder trouw in een naast de trouwzaal gelegen ruimte van de burgerlijke stand volgen GENEVE (U.P.I.)- Dr. Eugene Carson Blake uit Amerika is vandaag gekozen tot algemeen secretaris van de Wereldi'aad van Kerken, als opvolger van de Nederlander dr. W. A. Visser 't Hooft, die deze functie sedert de oprich ting van de raad in 1948 heeft bekleed en die zich in verband met zijn leeftijd wilde terugtrekken. Blake is 5y jaar. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid M. Visser (VVD) zal minister Suurhoff van Verkeer en Waterstaat woensdag 16 februari vragen stellen over de speciale huwelijkspostzegel, waarover tussen de minister en de centrale directie van de PTT verschil van mening is ontstaan. De heer Visser zal vooral ingaan op de vraag van de centrale directie van de PTT of een speciale postzegel moest worden uitgegeven De minister zou daarop geantwoord hebben dat dit niet npdig was, of woorden van gelijke strekking. De heer Visser wil weten of alleen de factor „tijd" beslissend is geweest voor het niet uitgeven van een huwelijkspostzegel of dat andere motieven een rol hebben gespeeld bij het afwijzen van het verzoek van de P.T.T. De minister heeft eerder in de Tweede Kamer de indruk gewekt, dat er bij de P.T.T. sprake was van een „misser", maar dat hij de schuld wel op zich wilde nemen. Hoewel er van de P.T.T. geen officieel commentaar is gekomen, heeft men zich daar onofficieel laten ontvallen, clat het staatsbedrijf tijdig genoeg gewaarschuwd heeft. Men heeft bij de P.T.T. juist een speciaal systeem ont wikkeld, dat het onmogelijk maakt bijzondere gebeurtenissen over het hoofd te zien. Een eerste gesprek tussen de P.T.T. en de minister over de eventuele uitgifte van een huwelijkszegel heeft plaats gehad op 28 september vorig jaar. Op dat moment bestond nog geen zekerheid omtrent de datum van het huwelijk en moest rekening worden gehouden met een vroeger tijdstip dan 10 maart. Aangezien het hier een postzegel van bijzon dere aard betrof, achtte de minister de beschikbare tijd te kort om een algemeen aanvaardbare zegel tot stand te brengen. Opvallend is wel. dat de posterijen van de Nederlandse Antillen wel een huwelijkszegel gaan uitgeven, die tijdig genoeg in Nederland gedrukt zal zijn om op 10 maart be schikbaar te zijn. (te tïieüis op AS PRO Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. In de juiste dosering: óók voor kinderen! Uét.fooeti* cy> ASPRO AMSTERDAM (ANP) Mevr. G. Wijsmuller-Meyer, gemeenteraadslid voor de VVD in Amsterdam heeft over het afsluiten van straten in dé binnen stad op de huwelijksdag de volgende vragen aan B. en W. van Amsterdam gesteld:. 1. achten burgemeester en wethouders het een juiste maatregel, dat, hoewel de Amsterdamse winkeliers in de binnen stad hun winkels ter gelegenheid van het prinselijk huwelijk op 10 maart 1966 zullen versieren, verschillende straten, gelegen in een wijde ring rondom De Dam en de Westerkerk, op genoemde da tum de gehele dag voor het publiek wor den afgesloten? 2. zijn burgemeester en wethouders niet van oordeel, dat als gevolg van deze Ingrijpende maatregel de desbetref fende winkeliers in het bijzonder de eigenaars van in deze straten gevestig de broodjeswinkels, café's e.d. in be langrijke mate schade wordt berokkend? 3. achten burgemeester en wethouders het niet mogelijk, de te nemen maatre gelen van afsluiting in aantal en in tijds duur te beperken 4. zijn burgemeester en wethouders voornemens te bevorderen dat de winke liers, die als gevolg van deze maatrege len schade hebben ondervonden van overheidswege een tegemoetkoming wordt verstrekt? Geen alcohol? Na de ondertrouwplechtdgheid zullen Beatilx en Claus worden voorgesteld aan de 19 leden van de Baamse gemeenteraad. Bij die gelegenheid krijgt het paar een geschenk aangeboden, waarover men zich op het gemeentehuis nog niet wenste uit te laten. Ook kon niet worden meegedeeld of er op het stadhuis na afloop een drankje zal worden aangeboden. Een voor Baarn wat precaire zaak omdat de gemeenteraad ruim een jaar geleden besloot dat er bij officiële gelegenheden op het stadhuis geen alcoholhoudende dranken meer zou den worden geschonken. Een aantal raadsleden heeft al duidelijk laten mer ken dat men er niets voor voelt-om Bea trix en Claus op een flesje prik te ont- Het paar zal overigens slechts een half uur op het stadhuis blijven. Zowel voor als na het bezoek aan het stadhuis wordt een korte rijtour door een gedeelte van Baarn gemaakt. Langs de route zullen ongeveer 3000 schoolkinderen staan. Desnoods eigen spandoeken Alle verloven, van de Baarnse politie zijn voor 17 februari ingetrokken. Er komt ook assistentie van rijkspolitie uit andere gemeenten. Een geweldige drukte ver wacht hoofdinspecteur G. Bakker niet. Daarvoor is de concurrentie van de t.v. te groot, bovendien ligt de nadruk die dag op de rijtour in Den Haag 's mid dags. We houden natuurlijk wel rekening met complicaties, zegt de heer Bakker. Je ■weet natuurlijk nooit of er mensen gaan demonstreren of met spandoeken gaan lopen. In dat geval dienen wij ervoor te zorgen dat de prinses er niets van merkt Dat houden wij wel in de gaten. Als er mensen komen met spandoeken, gaan wij er desnoods met eigen spandoeken voor staan. Excessen verwachten we niet. Een speelgoedwinkel in Baarn start als eerste in Nederland met de verkoop van bouwplaten van kasteel Drakesteyn. Kin deren die het geprobeerd hebben, vinden het maar een moeilijke puzzle. Tweede vliegtuig voor rijkspolitie SCHIPHOL (A.N.P.) De dienst lucht vaart van het korps rijkspolitie op Schip hol krijgt nog deze maand zijn tweede eigen vliegtuig, evenals het eerste van het merk Cessna. De Cessna is een 1-motorig Amerikaans vlietguigje. dat plaats biedt aan 4 personen. De dienst luchtvaart had al enkele jaren dringend behoefte een tweede toestel. VRIJDAG 11 FEBRUARI 1966 571ste STAATSLOTERIJ VIERDE KLASSE Prijzen van: f. 20 zijn gevallen op nummers eindigende op: 7 f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 1b f. 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 84 f. 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 15 f. 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 655 f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 785 f. 2000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 8345 Een prijs van f.5000 Is gevallen op het nummer: 018391 Een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer: 007548 Een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer: 036274 Een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer: 026931 Een prijs van f.5000 is gevallen op het nummer: 021295 De prijs van f. 10000 is gevallen op het nummer: 045703 De prijs van f. 20000 is gevallen op het nummer: 003456 De prijs van f. 25000 is gevallen op het nummer: 039542 De prijs van f. 50000 is gevallen op het nummer: 079954 De prijs van f.100000 is gevallen op het nummer: 049565 Voor verslaggeving huwelijk W. Hoogendoorn in duiventil (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Ongeveer 20 radio- reporters zullen verslag doen van het huwelijk van prinses Beatrix en Claus Amsberg op 10 maart. Zij bevinden zich op lö plaatsen in de hoofdstad. De merkwaardigste verslaggeverspost. is de glazen uitkijkpost van de gemeentepoli tie bij De Munt, die in de hoofdstad ook wel de Duiventil genoemd wordt. Daar in komt Wim Hoogendoorn te zitten. Onder de verslaggevers bevinden zich enkele „oude getrouwen". De oentrale post voor de radiover slaggeving aal in een schakelcentrum hotel Krasnapoisky worden opge bouwd, Daar bevindt zich Jan de Visser als chef d'équipe. Door middel van speciale verbindingen zal hij in contact met alle verslaggevers, die hij individueel kan bereiken. Voor alle bui tenlandse reporters worden in Krasna poisky speciale voorzieningen getrof fen. Elke radioverslaggever krijgt in dit communicatiecentrum de beschik king over een cabine met monitor, an nex, een technische ruimte waar de verslagen gemonteerd en per lijn kun- worden doorgegeven naar het bui tenland. De technische dienst begint zondag avond 6 maart met de opbouw. Of schoon de NRU over zeer betrouwbare apparatuur beschikt, wil men elk denk baar risico uitsluiten door alle micro foons, versterkers en dergelijke dubbel te brengen, zodat een eventueel uit vallen geen handicap zal betekenen. Er zullen alleen voor het uitspreken van het „ja"-woord door het bruidspaar al dertien microfoons nodig zijn. Radioconcerten In het kader van het nationaal programma dat door de KRO wordt verzorgd zullen er op 10 maart in Vlaardlngen en Maastricht rechtstreek se radiouitzendingen van concerten plaats vinden. Het concert ln Haarlem, het zogenaamde hartewensconcert wordt kort voor de uitzending opgenomen. Aan dit concert werken mee het Noordhol lands philharmonisch orkest, de Shep herds, het trio Pirn Jacobs met Rita Reijs, Rob de Nijs en pianist Joop Stok- kermans met combo. In Maastricht concerteert het prome nadeorkest onder leiding van Gijsbert Nieuwland. Solisten zijn de sopraan Mizzi van der Lans en de tenor Willy Caron. De Maastrichter Staar verleent medewerking. In de stadsgehoorzaal te Vlissingen speelt het Metropoleorkest onder leiding Dolf van der Linden met zang van Corrie Brokken en het meisjeskoor Sweet Sixteen, onder leiding van Lex Karsemeyer. Voorts werken mede het Leedy Trio en Mat Matthews en zijn „Lectrofox". Over het aandeel van de t.v. bij de hu welijksplechtigheden hebben wij reeds uitvoerig geschreven. Zoals gemeld zullen 3 tot 400 t.v.-mensen worden ingeschakeld, de talloze technici van PTT en Eurovisie nog niet eens meegerekend. De NTS krijgt, behalve over haar eigen vijf repor- tagetreinen ook de beschikking over maar liefst dertien buitenlandse reportagetrei- nen. Het wordt de grootste t.v.-operatie ooit in Nederland vertoond. Gemeenteontvanger verdwijnt DEN HAAG De gemeenten zullen in de nabije toekomst meer vrijheid krij gen in de organisatie van het financieel beheer. Zo zal het niet meer verplicht zijn. dat een gemeente een ontvanger heeft. Met deze wijziging van de gemeen tewet is de Tweede Kamer donderdag akkoord gegaan. bemiddelen in Zuid-Vietnam JAIPOER (Reuter) In haar eerste toespraak als oerste-minister van India heelt mevrouw Indira Gandhi donderdag gezegd dat India niet ln staat is een op lossing van de kwestie-Vietnam naar vo ren te brengen. Sprekend op het jaarcongres van de Indiase congrespartij verklaarde zij ver ontrust te zijn over de betreurenswaar dige oorlog, maar dat haar land als voor zitter van de internationale controlecom missie voor Vietnam geen stappen kan Deze verklaring volgt op de recente be richten. dat India een boodschap van de Noordvietnamese president Ho Tsji-Minh had ontvangen met. het verzoek invloed aan te wenden tot beëindiging van het conflict. Rep. partij tegen vrije dag (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG --De republikeinse partij neemt het de regering kwalijk, dat zij de trouwdag van prinses Beatrix tot een na tionale vrije dag heeft bestemd. In een brief aan minister Den Uyl (Economische Zaken» verzoekt de republikeinse partij dringend de verliezen, die hierdoor voor werkgevers en werknemers ontstaan, te doen vergoeden of te doen compenseren. Er mag niet op onvrijwillige basis be schikt worden over de gelden van de Nederlandse staatsburgers. Spoorwegstaking in Engeland nauwelijks nog te voorkomen LONDEN (AFP-Rtr) Het verbond van Britse spoorwegemployés heeft gisteren het „laatste aanbod" van de hand gewezen. Men handhaaft het algemene sta kingsparool, dat maandag van kracht wordt. Het verbond heeft echter de wens tot voortzetting van de onderhan delingen te kennen gegeven. Van regeringszijde is donderdagavond gezegd dat minister van Economische Zaken George Brown vandaag alsnog zal pogen de staking te voorkomen. Hij heeft de vakbondsleiders uitgenodigd voor een onderhoud. Van gezaghebben de zijde werd hieraan toegevoegd dat de minister geen enkele concessie zal doen. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG „De KVP helpt mij weer in het zadel en daar ben ik bijzon der dankbaar voor", zegt in Tilburg de 5I-jarige gereformeerde predikant ds. P. Visser. Zoals gemeld krijgt, hij een verkiesbare plaats op de lijst, waarmee de KVP in deze vrijwel geheel katho lieke stad aan de gemeenteraadsverkie zingen van I juni wil deelnemen. Het nieuws trok gisteren zoveel belangstel ling voor radio-, televisie- en dagblad- verslaggevers, dat ds. Vissers middag maal erbij ingeschoten is. Ds. Visser kwam in 1950 ln Tilburg en was al van 1958 tot 1962 lid van de gemeenteraad. Bij de verkiezingen van 1962 haalde hij het niet, omdat in Til- Opmerkelijke uitspraken (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De „bouwdag 1966" leverde weer een aantal op merkelijke uitspraken op: De heer E. F. Grootman archi tect: „Wij zouden best onze univer siteiten sneller klaar kunnen heb ben en in Nederland in 1972 een olympiade houden, als we maar- be reid waren er hard voor te werken. We moeten de tijd en het tijdsge bruik organiseren. Piekuren en ver- keerscongesties zijn helemaal niet nodig, als we het begin en het ein de vam de werktijden een of ander half uuir spreiden'. Ir. H. M. Buskens. directeur-gene raal van het ministerie van Volks huisvesting: „De massale, industri ële productie zal de karakteristiek worden van de woningbouw in de volgende decennia. Dit mag niet ten koste van 't. wonen als bescha vingswaarde. de wooncultuur gaan". Ir. F. Brouwer, direoteur van een bouwmaatschappij„Ontwerp een prefabgarage en bouw die overal, waar mogelijk als openbare voor ziening. dus geen parkeergeld. Ver bied daarna waar mogelijk parke ren op straat en verminder daar door de vernauwing van de straten. De wereld moet de komende 50 jaar net aoVeel bouwen als in de voorgaande 6000 jaar". Ir. W. S. van de Erve. architect: „Om tot 'n geïntegreerde werkwij ze in de bouw te komen zullen er moeten ontstaan, die zo- projeot ontwerpen als uit- aardc besteld. Hel Zuinigheid remt monumentaliteit (Van onze parlementaire redactie) DELFT De vorige generaties vvls- en, dank zij voor hun tijd vergaande vl ies, belangrijke beslissingen te nemen n relatief grotere prestaties te leveren dan wij nu. Dit zei architect E. F. Groos- op de gisteren in de Delftse t.h. gehouden „bouwdag 1966" van de SER- commissle opvoering produktiviteit en het landelijk gesprekscentrum bouwnij verheid. Talrijke vooraanstaande figu- i uit diverse bij de bouwnijverheid be trokken groeperingen, maar ook Kamer leden, hoogleraren en vertegenwoordi gers van centrale werkgevers- en werk nemersorganisaties woonden de bouw dag bij. Sprekend over het thema schaalver groting en integrale aanpak, zei de heer Groosman, dat schaalvergroting grote beleggers veronderstelt. Beleggers, die niet een paar honderd goede huizen la ten bouwen, njaar een project entame ren voor 'n moderne stad met woningen winkels, scholen perfecte verkeersop- lossingen en alles wat er voor ontspan ning nodig is. Een stuk stad. dut niet over 50 of 75 jaar volledig verouderd is en ge sloopt moet worden. Als het waar is. dat Nederland voor het jaar 2000 nog 50 of 60 Zoetermeers moet bouwen, zouden er dan niet 5 of 6 werkelijk ideale steden bij kunnen zijn?", zo vroeg de heer Groosman 'zich af. De heer Groosman stelde voorts, dat in de geconcentreerde samenleving de vraagstukken van wonen, werken en verkeer niet goed meer op te lossen zijn, als we binnenkort niet de tijd en het tijdsgebruik organiseren. Piekuren en verkeerscongesties zijn te voorko men door begin en eind van de werktij den te spreiden. Voor vakantiecon- gesties geldt hetzelfde. Ook woonconges- lies kunnen voorkomen worden door een vergaande perfectionering van onze ver bindingen over de weg. per spoor cn door de lucht. Ir. Brouwer, directeur van een indus triële bouwmaatschappij, zei van oor deel te zijn dat onze gehele bouwmen- taliteit wat betreft het ontwerpen en de verzorging van het uiterlijk enige be langrijke graden moet worden opgetrok ken. Zijns inziens is er in Nederland sprake van een bepaalde zuinigheid, waardoor een gebrek aan monumenta liteit onstaat. Ir. H. M. Buskens, directeur-generaal van 't ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, toonde aan de hand van de enorme behoeftetoena me in de woningvoorziening aan, dat aan de massale woningproduktie niet valt te ontkomen. Deze massaproduk- tie zal zelfs de karakteristiek worden van het behoud van een zekere graad van wooncultuur nodig om op die mas- saproduktie een sociale en culturele greep te krijgen. burg te weinig protestantse kiezers wo nen. Dat de KVP hem nu een zetje geeft, vindt hij sportief, maar het bete kent niet dat hij straks in de raadszaal water bij de wijn zal doen. Hij heeft dit aanbod van de KVP slechts aanvaard op voorwaarde, dat hij een eigen koers kan varen. Ds. Visser wil zijn zetel voorts accepteren als hij duizend voor keurstemmen krijgt de stemmen van de protestanten. De KVP is het daarmee gloeiend eens. De voorzitter van de ste delijk KVP-centrale, mr. H. P. F. M. Gerritsen, zei ons dat de KVP het aan bod gedaan heeft om metterdaad te la ten zien dat zij de minderheid het volle pond wil geven. Het typeert het nieuwe Tilburg. Van de oude, nogal conserva tieve stad. is niet veel meer over. Ds. Visser: „Toen ik hier pas was, viel het niet mee. Er heerste een grote bekrom penheid". Ds. Visser is in Leeuwarden geboren, maar verhuisde al naar Amsterdam toen hij 7 jaar was. Hij studeerde Neder lands en geschiedenis aan de vrije uni versiteit en daarna theologie. In de oor log was hij als predikant te Vijfhuizen actief betrokken bij het verzet. Daarna kruiste hij vier jaar lang in Gorcum de degen met burgemeester Ridder van Rappard, die hem nog altijd begroet met: „Dag vijand". In Tilburg bracht j hij de geïsoleerde protestants-christelij- I ke gemeenschap weer volop in het ste delijk leven. „Ik ben public relation gaan bedrijven. Ik liet mij overal zien". Hij wierp zich ook op de ontwikkeling van 't onderwijs. Er was in Tilburg des tijds een protestants-christelijke lagere school. Er zijn nu vier christelijke kleu terscholen. 2 lagere scholen, 1 u.l.o. en 1 christelijke huishoudschool. „Ik maakte naam", zegt ds. Visser. „En zo kwam ik in 1958 als eerste op de lijst van de protestantse-christelijke gemeen schap: „In 1949 kregen de protestanten 9 stemmen te weinig om een raadszetel te kunnen bezetten. In 1958 haalden zij het wel. In de raad deed ds. Visser zich kennen als een man met een eigen ge luid. dat zeer gewaardeerd werd. „Ik wist van politiek niet veel af", zegt ds. Visser. „Maar lk heb me de eerste twee jaar wild gewerkt. Het heeft mij heel wat halve nachten gekost. In de raadszaal hield ds. Visser geen zondagspreken. Hij vindt dat hij als volksvertegenwoordiger op de bres moet staan voor het algemeen belang en niet voor de inzichten van een kleine groep. Maar hij blijft wel vasthouden aan zijn principes. Zo verzette hij zich tegen het feit. dat de gemeente een aantal men sen op zondag onnodig laat werken door op die dag een nieuwjaarsreceptie te houden. Maar hij maakte geen be zwaar tegen de opening van een zwem bad op zondag. „In het patroon van de zondagsrust In het zuiden is dat heel normaal", vindt hij. Tegen zijn eigen 7 kinderen zei hij echter: „Jullie komen er zondag niet". Dat vindt hij niet rij- i men met zijn persoonlijke opvattingen i M over de zondagsheiliging, die nu een maal anders zijn dan die van de katho lieke Tilburgers. Geen mens neemt hem dat kwalijk. Integendeel. De KVP heeft zijn geluid in de raadsvergadering gemist. Dat werd al bij de eerste be grotingsdebatten in de nieuwe raad ge zegd. Dinsdagavond viel dun het besluit om ds. Visser een verkiesbare plaats op de eigen lijst aan te bieden, zodat hij zeker een raadszetel krijgt toegewezen. „Ik heb het niet gezocht, maar ik vind het wel leuk", vindt tie dominee. PARIJS (U.P.I.). Rechter van in structie Louis Zollinger heeft Marcel Leroy, leider van de afdeling operaties van een bureau der Franse geheime politie, laten arresteren op beschuldiging van medeplichtigheid aan de ontvoering van de Marokkaanse oppositieleider Ben Leroy. die ervan wordt beschuldigd hetn bekende details over de ontvoering niet aan zijn superieuren te hebben door gegeven, werd gisteravond ln de Santé- gevangenis te Parijs opgesloten. Op verzoek van de officier van Justitie Guy Ohavanon was hij in staat van be schuldiging gesteld.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5