alles kan met CEta^mr BEDRIIFSAUI0S QUARTETT0 SAMENSPEL ITALIANO IN ZUIDERKERK VAN ZEER HOGE ORDE Nieuwkoop wacht op nieuwe ULO-school VRIJDAG 11 FEBRUARI 19oo DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 vraag Iijmwijzer in de winkel (advertentie) ONGELUKKEN TENGEVOLGE VAN DE GLADHEID BLEVEN BEPERKT TNE IJZEL, gladheid en andere winter- ae „geneugten" hebben ook Lelden niet links laten liggen. Vanochtend was het helemaal bar; bussen reden niet velen namen hun toevlucht tot het goed koopste vervoer en gingen te voet naar hun werk. Het stadsbeeld zag er van ochtend wat vreemd uit, al die schuife- I lende en licht zwabberende voetgangers, die zich vaak midden op de weg voort bewogen. Een probaat middel tegen uitgleden, dat u tevens een „ferme pas" garandeert is de sok. Over uw schoenen aan en dan maar lopen. Slimmerds gin gen vanochtend al „op uw sokken" naar hun werk. TENGEVOLGE van de gladheid deden zich gisteren in Leiden enkele on gelukken voor. De 13-jarige scholiere M. P. uit Leiden slipte gistermiddag met haar fiets in de Marnixstraat. Zij werd met pijn in haar rug en rechterenkel naar het ziekenhuis gebracht. Eveneens slipte gistermiddag de 58-jarige brom fietser J. van N. uit Oegstgeest. Het on geluk gebeurde op de Houtlaan en de man werd met een linker beenfractuur naar het ziekenhuis gebracht. Op de stoep van de Potgieterlaan gleed gisteren de 15-jarige voetgangster mej. C. P. H. uit Leiden uit. Met ver moedelijk een rechterenkelbreuk beland de zjj eveneens in het ziekenhuis. NOORDWIJKERHOUTS ECHTPAAR GETUIGE VAN SCHEEPSBRAND Een echtpaar uit Noordwykerhout, dat vannacht terugkeerde van een huwelijks reis In Engeland, de heer en mevrouw Heemskerk, vertelden ons, dat zy getui ge waren geweest van de scheepsbrand van de „South America" op de Noordzee, vanmorgen vroeg. „Het was de gehele nacht stormachtig geweest, en mijn vrouw was behooriyk leeziek geworden, zodat we op waren gebleven", aldus de heer Heemskerk. „Tegen vier uur hield het stampen van de „Avalon", de Harwich-boot, op, en zagen we uit een patrijspoort een grote vlammenzee op het water. We holden naar het dek, waar op dat ogenblik nog niemand te zien was". De eerste gedachte van de heer Heems kerk was: mijn fototoestel. Toen hy te- rugsnelde naar de passagiersapparte menten, trof hij een Duitser in de lounge, die enigszins verwonderd om zich heen keek, en biykbaar niets van de situatie begreep. De Noordwijkerhouter legde hem uit wat er aan de hand was, en ge tweeën gingen zij met het fototoestel terug naar het dek, waar ze de felle brand op het Liberty-schlp waar kon den nemen. Reeds na een half uur cirkelde de veerboot om de "South America" heen, voordat er hulp kwam opdagen: de sleepboot "Maasbank", die met blusap paratuur waa uitgerust. Do heer Heemskerk fotografeerde het ongeluksschip herhaaldelijk, maar de afstand en de duisternis waren te groot om een redelijke afdruk te kun nen opleveren. Plotseling doemde uit de duisternis een sloep op, die een ge deelte van de bemanning van de *South America" had opgepikt, nog voordat de sleepboot was gearriveerd. Met het enige flitslampje dat hij bezat maakte de heer Heemskerk een foto van de geredden, terwijl ze aan boord van de „Avalon" klommen. Jammer genoeg is deze foto ook niet helemaal uit de verf gekomen, omdat de omstandigheden voor een amateur fotograaf niet bijzonder gunstig wa- Overigens waren het echtpaar en de Duitsers de enigen van de passagiers, die iets van het nachtelijk avontuur Rode liaan kraaide twee keer in Leiden Om ongeveer een uur sloeg gistermid dag in een bedrijf op de Oude Singel de vlam ln een pan met een mengsel van terpetlne en koolwaterstof, die op het vuur stond. De brandweer blustte de brand met een nevelspuit. Electriciteits- bedradingen en een schakelkast werden beschadigd; het bedrijf was verzekerd. Gisteravond brak er brand uit in de slaapkamer van een huis aan de Jacob Catalaan. De oorzaak hiervan is niet bekend. Er ontstond brand in de prulle- bak. Twee costuums en enkele meubel stukken werden beschadigd. De brand- weer ging ook hier de vlammen te lijf met een nevelspuit. Firma v. d. Klugt opent nieuw pand Gisteravond zeven uur heeft de fir ma v. d. Klugt in de Haarlemmerstraat 256 een nieuw winkelpand in gebruik genomen. In een lichte, overzichtelij ke ruimte is een hoeveelheid matras sen, dekens etc. uitgestald. Het geheel maakt een frisse indruk. Het is de bedoeling in dit pand uitsluitend bed den en aanverwante artikelen,te gaan verkopen. De cliënten kunnen een keuze maken uit een ruime sortering. hadden gemerkt. De anderen verna men de toedracht eerst in Hoek van Holland, waar de „Avalon" met een uur vertraging arriveerde. Verschil lende internationale treinen kregen hierdoor eveneens een flinke vertra ging, hoewel enkele expresstreinen de aankomst van de passagiersboot niet meer hadden afgewacht, en reeds wa ren vertrokken. LEIDERDORP BOEIENDE LEZING VOOR K O Voor de lezing die gisteravond door de afdeling Leiderdorp van K O in het clubgebouw van De Munnik werd gehouden bestond weer veel belang stelling. K O mag zich verheugen in een vaste kern die zich interesseert voor hetgeen de afdeling biedt. Ook nu weer was het bestuur er in ge slaagd een in meer dan één opzicht interessante avond te beleggen, nl. een lezing door Kees Hana uit Amster dam, geoloog en bioloog. Deze vertelde over een zwerftocht door de bergen van Noord-Spanje en wel speciaal een- gedeelte genaamd „De Picos de Europa", een plek in het N.-Westen van Spanje waar de na tuur nog in volkomen ongerepte staat is en waar een absolute stilte heerst. Een ideaal oord voor hen die voor een korte tijd de drukte van het heden daagse leven willen ontvluchten. Op zeer onderhoudende wijze ver telde Kees Hana over de flora en fau na van dit landschap en over zijn ont moetingen en belevenissen met men sen en dieren. Met een zeldzaam fraaie serie kleurendia's accentueerde hij zijn lezing. De voorzitter, de heer P. v. d. Sterre, was ongetwijfeld de tolk van de aan wezigen toen hij aan het einde de spreker dankte voor al hetgeen waar mee hij da aanwezigen had verrijkt. ZILVEREN JUBILEUM J. FREEKE Gisteren vierde de heer J. Freeke zijn zilveren jubileum in dienst van de N.V. Verenigde Touwfabrieken te Leiderdorp. De jubilaris en zijn gezin werden door de personeelchef, de heer J. H. F. v. d. Berg. en de maatschap pelijk werkster, mr. H. G. A. Streeder, ontvangen en mevr. Freeke-v. Oosten ontving een boeket bloemen. In de kantine van het Centraal Administra tiekantoor werd de jubilaris namens de directie toegesproken door de be drijfsleider der Vezelafdelingen, de heer I. Vogelenzang. Spreker memoreerde in zijn toe spraak de levensloop van de jubilaris, die 10 mei 1941 in de Spinnerij is be gonnen in de functie van luiker. Sinds 1961 is hij werkzaam in de afdeling Hekelarij als hekelaar. Dat de jubila ris 25 jaren onafgebroken in dienst van ons bedrijf is werkzaam geweest vervulde de heer Vogelenzang niet al leen met vi-eugde en dankbaarheid jegens de jubilaris, maar ook jegens mevr. Freeke. Nadat spreker de ge lukwensen van de heer H. B. Haanap pel had overgebracht, reikte de heer Vogelenzang de jubilaris tenslotte de gebruikelijke bewijzen van waarde ring uit, bestaande uit een zilveren legpenning, een zilveren draagspeld, alsmede een enveloppe met inhoud. Verder voerde het woord de heer J.H. Witkamp, chef van de Hekelarij. Namens het gehele personeel van Hekelarij en Henneploods bood de heer S. Schalkers een enveloppe met inhoud aan. De heer K. Kuperus feliciteerde de heer Freeke als chef van de Spinnerij, waarna de heer J. Th. Hensing namens de Ondernemingsraad het woord voer de. Namens de O.R. bood hij de jubi laris zijn gelukwensen aan. Baas H. W. v. Oosten complimenteerde de ju bilaris, waarna deze een dankwoord sprak. Er waren vele cadeaus. VERLOVINGSRINGEN Bestuur Alma Materkoor Na het vertrek van drs. W. Wakel- kamp als dirigent van het Alma Ma terkoor, heeft de musicus Jan van der Meer zich bereid verklaard de directie op zich te nemen. Krachtens besluit van de ledenver gadering heeft het bestuur van dit koor zich nu als volgt samengesteld: J. A. F. Doove, voorzitter; H. Buis, vice-voorzitter; H. A. M. Tooten, se cretaris; mej. E. Aalders, penning- meesteresse en mevr. M. v. WoerRom- van Zijp, commissaresse. Het koor bereidt zich voor op de viering van het zesde lustrum. Daarbij zijn heren-zangers blijvend zeer wel kom. De repetities worden voorlopig gehouden op maandagavond 20.00 uur in het gebouw „Rehoboth", Rapenburg 10. Museum voor Volkenkunde LEIDSE AGENDA VRIJDAG 11 FEBRUARI Albert Schwelteerschool afscheid schoolhoofd G. J. de Graaf. Oude Vest 35, 20.00 u. Café-chantant „De Ruif" gastop treden Hans van Wouw, Jan Vossensteeg 57, aanvang 20.30 u. K. en' O. Toneelgroep „Theater" speelt „Kabaal in Chioggia", Schouw- j burg, aanvang 20.00 u. Alg. Ned. Bedryfsbond voor de Me taalnijverheid. Feestavond t.g.v. 60- jarig bestaan. Stadsgehorzaal, aanvang 20.00 u. Wiegewaal-cabaret première nieu we programma. Den Burcht, aanvang j 20.00 u. Beroepententoonstelllng Bnerhaaveza- len voorlichting voor ouders en an- dere belangstellenden. Van 19.3021.00 ZATERDAG 12 FEBRUARI j R.K. gym.ver. „Victorie" carna valsbal. Zaal Maria Gyzensteeg, aanvang 20.00 u. Café-chantant „De Ruif" gaatop- I treden Hans van Wouw, Jan Vossensteeg 57, aanvang 20.30 u. ZONDAG IS FEBRUARI Café-chantant „De Ruif" gastop treden Hana van Wouw, Jan Vossen steeg 57, aanvang 20.30 u. MAANDAG 14 FEBRUARI Fa. Gerzon Modeshow: „Uw baby en U". Breestraat 142, aanvang 20.00 u. „Libelle" modeshow. Stadsgehoor zaal, aanvang 2.30 uur n.m., 19.00 en 21.15 u. Leldse Amate-ursfotografenver. bij eenkomst. Rest. „De Doelen", aanvang 20.00 u. K. en O. causerie Simon de Waard over „Polen, land en volk", aanvang 20.00 u. Tentoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 73, van 26 jan. tot 26 febr.: Schilderijen van Arthur Edouart. Open: 9-18 u., zf. gesl. Gem. Museum „De Lakenhal", Oude Singel 28, van 10 febr. tot 1 maart: Wedgwood: schilderijententoonstelling. Open: 10-16 u., zf. 13-16 u. Restaurant „De Ruif", Jan Vossen steeg 59, 12 febr. tot 1 maart: May Rooth-Hobijn exposeert poppen en wandkleden. Open: dag. 10-20 u., vrij- za-zon: 20-24 u. Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14, 22 jan. tot 22 febr.: Gouaches en teke ningen van Loek Straman. Open: dag. 16.30-24.00 u. Boerhaavezalen, Vrouwenkerkkoor- steeg. Gehele maand: Beroepskeuze voorlichting door het Gewestelijk Ar beidsbureau. Galerie Cartouche, Langebrug 67, Moderne schilderkunst. Ma.-vrij.: 2-5, 7-9 u., za. en zo.: 2-5 u. „Pardoeza", Doezastraat. Tekeningen en schilderijen van Bert Jonk. Tot 24 februari. Residentie-Orkest speelt met illem Noske vioolconcert van Stamitz vertoning van stopt films op zondag DE DIRECTIE van het Rijksmuseum voor Volkenkunde betreurt hel te moeten mededelen, dat de service verlening aan het publiek op zondag middagen in de vorm van het ver tonen van films over een bepaald land voorlopig moet worden gestopt, daar een gedeelte van het publiek hierop meent te moeten reageren door orde- verstorend op te treden en daarbij de serieuze bezoeker overlast aandoet. Er wordt naar gestreefd een andere vorm te vinden, waarin deze service verlening weer kan worden aange vangen en waarbij de huidige bezwa ren kunnen worden ondervangen. VIERTALLENCOMPETITIE BRIDGECLUB "DE SLEUTELS" Utslagen van de 6e ronde: de Vries- Harloff 2-4 (58-65); v. Welzen-v.d. Steen 5-1 (55-26); Bloemhoff-Klinkenberg 0-6 (34-67); de Vrind-Tan 1-5 (31-60); v.d. Burg-Vrijenhoek 2-4 (37-79); v. Kempen- 27; 2 v. Weizen 26; 3 Klinkenberg 2-1; 4 (30-87). Standen per 8 februari: groep A. 1 Tan Derogee 4-2 (69-61): Koningen-Foppe de Vrind 23; 5 v.d. Steen 17; 6 Harloff 0-6 (53-87); Koornwinden-Selier 0-6 17; 7 Vrijenhoek 14; 8 v.d. Burg 12; 9 de Vries 11; 10 Bloemhoff 9. Groep B: 1 Selier 26; 2 Foppe 23: 3 De rogee 22; 4 v. Kempen 22: 5 Koningen 10; 6 Koornwinden 5. dedelen op dinsdag 14 juni a.s. Zij. die j BEDRIJFSC0MPET1TIE De bedrijfscompetitie, die ultimo maart afloopt, is nu wel haar In-slis sende fase Ingegaan. Na de wedstrijden, die in januari j.l. zyn verspeeld, blijkt uit de algemene rangschikking, dat de „grote 4" (Stadhuis, G.G.V., A.B.N. en F. 188) weinig voor elkaar onderdoen. De voorsprong van Stadhuis op de 8 andere teams van 4 punten kan heel kostbaar blijken te zyn. Deze werd ver worven door een 73 zege op G.G.V. (liull. Constructie), ondanks een neder laag van Vreeburg tegen Bart de Roo: Van Zijp en Van Veen behaalden ieder- echter ook 1 winstpartijen. Het drietal van de Grofsmederij (F. 188) moet in belangrijke matches teveel op Hans Snik steunen en dient meer als een outsider dan als een kanshebber op de titel te worden beschouwd. Het team van de A.B.N. lijkt ietwat homo gener, maar zal in de dezer dagen te gen Stadhuis te spelen wedstrijd moei lijk tot winst kunnen komen. De stand tot en met januari 1966 luidt: Stadhuis 8—55 p.; G.G.V 8—51 p.; A.B.N. 8—51 p.: F. 188 8—51 p.; R.T.C. 828 p.; Rota 823 p.; Melo 8—21 p. Vrydag 11 februari tot en met donder dag 17 februari" 1966: geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Dliiftdagavond 15 februari zal het Re- sldentiel Orkest onder leiding van Wil lem van Otterloo concerteren In de Stadsgehoorzaal te Lelden (abonne*- mentseoncert nr. 6), met solistische me dewerking' van Millem Noske, viool. Willem Noske, Je concertmeester van Het Residentie-Orkest, heeft naast zijn grote carrière als solist en concert meester tevens de tyd en de mogelijk heden gevonden om belangrijke musico logische onderzoekingen te verrichten. Noske heeft zeer veel Nederlandse mu ziek uit de 18e en -19e eeuw aan de vergetelheid ontrukt. Willem Noske heeft naast zijn musi cologische arbeid voor Nederlandse com ponisten ook speurwerk verricht naar werken van buitenlandse componisten. Eén van de concerten die hij reeds eerder in Nederland uitvoerde een werk, dat volkomen onbekend Is in de concertzaal is het vioolconcert in G gr. t., op. 12 nr. 1. van Karl Stamitz Karl Stamitz leefde van 1746 tot 1801. Hij componeerde talrijke concer ten voor viool en orkest, werken, die typische voorbeelden zijn van de „jonge Mannheimer"-styi, hoewel zij onder in vloed van het Franse vioolconcert zijn geschreven. Willem van Otterloo zal het concert openen met een uitvoering van de in 1952 gecomponeerde Symphoniache etude van Hendrik Andrieasen. Dti werk. dat door Het Residentie-Orkest in 1952 voor het eerst werd uitgevoerd, is een voorbeeld van Andriessens fraai klfci- kende, gematigd moderne stijl. Na de Symphoniache etude van An drieasen zal Willem Noske met het orkest het Vioolconcert van Stamitz vertolken. Het concert zal worden beslo- DUITSE T0EBNEE VAN ARD1T0 KWINTET Het Ardito Kwintet, bestaande uit de Leidenaar Rien de Reede (fluit), Rob Visser (hobo), Sjef Douwes (kla rinet), John Mostard (fagot) en Peter Hoekmeijer (hoorn) is voor een korte toernee naar West-Duitsland vertrok ken. Geconcerteerd wordt o.a. in Bre men, Westerstede en Hannover. Uit gevoerd worden werken van Hendrik Andriessen, Badings en de Duitse componist Anton Schafers. Enkele concerten zullen door radio Bremen en Hannover worden uitgezonden. VOORSCHOTEN avond altijd rond vastenavond maakt er dan een gezellig feest van. Het was de heer A. Q. Doeswijk dan ook een groot genoegen zeer veel L.T.B.-ers met hun echtgenoten, zo nen en dochters van 16 jaar en ouder, welkom te heten. Ook kon hij begroe ten afgevaardigden van zusterorgani saties en last but not least de toneel groep van de katholieke plattelands jongeren, die voor een groot deel van de avond voor het amusement moesten zorgen. Deze jeugdige LTB-ers hadden voor deze avond een bijzonder kluchtig blijspel uitgezocht en ingestudeerd onder regie van de heer J. v. d. Hulst, die al veel ervaring heeft met dit werk bij de toneelvereniging van „Recht door Recht" van de Donklaan. Zij brachten voor het voetlicht het spel „De boemelende bedriegers". Voor de pauze twee bedrijven en na de pau ze twee. De zaal kon heerlijk meeleven met de belevenissen van een pantoffel held en zijn vrienden, die er eens tussenuit geknepen waren. Maar wat brengt dat een moeilijkheden mee. Maar zoals gewoonlijk, alles komt weer goed. De pantoffelheld wordt weer een held en jonge liefde wordt door een financieel buitenkansje weer hecht en hevig. De acteurs en actrices speelden voor wat zij waard waren en slaagden erin de aanwezigen te vermaken. De heer Doeswijk dankte na afloop het gezelschap en in het bijzonder de heer v. d. Hulst voor zijn regie. De dames ontvingen een boeket bloemen. Tijdens de pauze werden de loten ver kocht voor de grote loterij. Het drie man sterke muziekgezelschap van de heer N. van Bemmelen speelde na het toneelspel dansmuziek, zodat er volop gelegenheid was tot hét maken van een dansje. W. WESTERHUIS JUBILEERDE Gistermiddag werd de heer W. Wes terhuis. machinist van de Watertoren, in de bloemetjes gezet, omdat hij 25 jaar in dienst was bij de gemeente Voorschoten. Namens het college kreeg hij in het Cultureel Centrum, waar de huldiging plaats vond de gebruikelijke envelop njet inhoud en van de jubi- LEIDSE UNIVERSITEIT Prof. Oort lid van Russische Academie van Wetenschappen De Leldse natuurkundige prof. dr J. H. Oort Is benoemd tot buitenlands lid van de Russische Academie van Weten schappen. Deze benoeming vond plaats tydens een zitting van de Russische Aca demie In Moskou op dinsdagavond. Prof. Oort werd met nog drie andere geleerden altgekozen in de afdeling Al gemene én Toegepaste Natunrknnde. vens president van de Internationale Astronomische Unie. Hy is onder meer bekend geworden door zijn studies van de structuur van het Melkwegstelsel en had een belangrijk aandeel in het tot stand komen van de radiotelescoop in Dwingeloo (Dr.). Op grond van zyn grote wetenschap pelijke verdiensten werden prof. Oort eredoctoraten verleend door de universi teiten van Oxford, Cambridge en Can berra (Austr.). I|ET QUARTETTO ITALIANO speel- de in het derde Toonkunstconcert gisteravond in de accoustisch goed klin kende Zuiderkerk. Wij beluisterden kwartetten van Schubert, Bartok en Beethoven en een toegift van Bocche- rini. Dit beroemde Quartetto Italiano bestaat uit Paolo Borciani, viool, Elisa Pergreffi, viool, Piero Farulli, altviool en Franco Rossie, violoncello. Deze vier solisten hebben technisch en beeldend hun hoge graad als instru- mentisten op heel bijzondere wijze ge demonstreerd. Maar ook werd in het samenspel een homogeniteit bereikt, die niet toeliet dat één der spelers kon domineren. Dit was kwartetspel van zeer hoge orde. Begonnen werd met Kwartet No. 13 in Es Op. 125. De muziekliefhebbers die nog graag een melodische lijn wil len ontdekken in de muziek zijn met dit kwartet wel aan hun trekken ge komen. Typisch is echter dat diezelfde mensen gedichten uit Schuberts tijd niet meer lezen, noch romans. Dit terzijde. Maar het is een feit dat Schu bert in zijn Kamermuziek zich trachtte te bevrijden van de geweldige scha duw van de in die tijd levende Beet hoven, wat hem in deze muziek beter lukte dan in zijn pianosonates. In ieder VOORSCHOTEN UITREIKING E. H. B. O.-DIPLOMA'S In het Gezondheidscentrum van Voor schoten vond wederom een uitreiking plaats van E. H. B. O.-diploma's. De voorzitter van de r.k. E. H. B. O., de heer A. E. Goddijn heette allen welkom in het bijzonder de beide artsen A. M. Kostense en W. J. M. v. Dam, daar deze ondanks een drukke praktijk tijd vonden om de cursussen te lelden. Dr. Kostense deelde mede dat in het afgelopen seizoen 16 kandidaten waren geslaagd, waardoor de afdeling Voor schoten weer was uitgebreid. Toch is dit nog te weinig. Spreker reikte de diploma's en in signes uit. Mevr. v.d. Mijn bood namens de cursisten docent dr. v. Dam en in- structrice mevr. Stikvoort-van Veen bloemen en cadeaubonnen aan als' dank voor het vele werk. Dr. v. Dam dankte allen voor dit ge schenk, als ook voor het aandachtig gehoor welke hy bij de cursusavonden had ondervonden. Hij hoopte dan ook dat dit zou worden voortgezet op de brigadeavonden onder leiding van dr. Kostense. Hierna bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. OEGSTGEEST Geboren: Desirée Maria dr v. T. J. B. Wand en M. Sassen; Monica Gertruida Johanna dr v. J. J. Hogervorst en G. E. Kokshoorn; Huibrecht zn v. H. Blok en H. E. E. van Oosten; Adriana Louise dr v. P. Marck en J. A. Ouwersloot. Ondertrouwd: C. M. Brouwer en P. A. van Bergen: H. A. Ekhart en W. Vahr- meyer. Getrouwd: K. G. Verlaan en F. M. Duivenvoorden. Overleden; J. d« Vet; J. Panhuysen. geval, het gespeelde kwartet behoort nog tot de romantische periode. En het Quartetto Italiano heeft er een juweeltje van interpretatie van ge maakt. Wij noemen het melodierijke eerste deel en het verinnigde Adagio. Naar Bela Bartoks Kwartet No. 1 in a kl. t. Op. 7 lijkt een hele sprong. Maar 't beginnende Lento zorgde voor een prettige overgang. Een Lento vol weemoed en verlatenheid in fuga- vorm. Later vooral in het Allegro Vi vace vinden we reeds de Bela Bartok met zijn eigen originele stijl, met de harmonische spanningen en de gecon centreerde rythmiek en dynamiek. In dit Kwartet speele op zeer ver dienstelijke wijze de cellist een grote rol. Het samenspel in dit grillige tem- pivolle derde deel was hier en daar niet zo Sterk. NA DE PAUZE terug naar begin 1800: het Kwartet in Es op. 74 van Beethoven. Dit Kwartet, hoe geniaal ook geschreven, was een retrogade beweging na de bekende „Razumovsky Kwartetten. Opus 74 heeft een naam meegekregen. Men noemt het 't „Harp" Kwartet, vermoedelijk door de gebro ken akkoorden en de pizzicati in het eerste deel. Men kan het echter niet briljant noemen. Het adagio, als een waakdroom, duurt te lang. Wij hadden een spoediger ontwaken naar het vol gende Presto gewenst, dat met groot elan werd gespeeld. Het derde deel „Allegretto con Variazioni" was een geniaal stuk constructie, maar kon niet boeien. Mogelijk dat Beethoven- minnaars er anders over denken. Een toegift, een langzaam deel uit een Kwartet van Boccherini, gaf ons nog enige warmte voor wij de beijzelde straat weer opzochten. Het spel van dit beroemde Quartetto was een grote vreugde door uitzonderlijke prestatie. THEO TEN HOOVEN nog 2 dagen van licht bestel tot zwaar trans pon bedri|fsautomobielen chassis aanhangwagens|opleggers|autobussen| touringcars] bestelwagens|microbussen| combinatiewagens|ziekenauto's en auto's voor brandweer, reinigings- en andere bijzondere doeleinden| acce ssoires onderdelen gereedschappen) garage-uitrustingen geopend van 10-17 uur en van 19-22 uur. Zaterdag en zondag van 10-17 uur. Wethouder C. Piena opende tweede zaak van Ahsman aan de Kennedylaan Wethouder C. J. Plena heeft gister middag in het winkelcentrum aan de Kennedylaan de brood- en banketwinkel van de heer P. L. Ashmann geopend. Deze winkel is de tweede zaak van de heer Ashmann, want reeds vele Jaren heeft hy ook een winkel annex bak her y aan de Hoge Ryndijk 118. De heer Piena toonde zich er bijzonder mee Ingenomen, dat ln het winkelcen trum van het nieuwe stadsdeel thans ook een brood- en banketzaak is geves tigd. Sprekend uit ondervinding wet houder Piena is 28 jaar klant van de zaak aan de Hoge Ryndyk verklaarde hij. dat ook de bewoners van de nieuwe wijk na een kennismaking met het pro- dukt van de heer Ashmann gelukkig zullen zyn met het initiatief een tweede zaak te stichten. Het is de bedoeling, dat over enige tijd achter de zaak aan de Kennedylaan ook een oven voor het bakken van brood geplaatst zal worden, want de winkel voorraad van de zaak moet nu nog ge heel betrokken worden uit de bakkerij van de Hoge Ryndyk. De heer Ashmann is een van de wei nige broodbakkers van Leiden die het maken van brood niet hebben afge stoten naar een van de twee fabrieken. De wijkbezorging heeft de hr Ashmann. die met z'n echtgenote, 2 zoons en een dochter aan de sterk stygende vraag naar luxe brood in alle mogelijke soorten en vormen tracht te voldoen, echter gestopt. De verkoop geschiedt ny nog uitsluitend in de winkels. Tydens de openingsplechtigheid, welke door vele zakenvrienden en relaties van de familie Ashmann werd bygewoond en waaraan een feestelijk karakter werd verleend door de aanbieding van talrijke bloemstukken en cadeaus, werden woor den van felicitatie gesproken door de heer C. F, Meerpoel, vice-voorzitter van de Kamer van Koonhandel en de heer C. J. Lambermont, voorzitter van de Leidse Middenstandscentrale. ROTTERDAMS ORKEST GOED OP DREEF IN JEUGDCONCERT HET ROTTERDAMS Philharmonisch Orkest, dat gistermiddag in de Stads gehoorzaal twee jeugdconcerten ver zorgde voor de Maatschappy voor Toon kunst, was onder de leiding van Franz Paul Decker goed op dreef. Decker ser veerde direct al de beste wyn: de schoon heid en kl&nkenrykdom van de Elégie op. 24 voor cello en orkest van Gabriël brengen. Zonder grote accuratesse en zeggingskracht wordt In een dergelyk stuk de basparty een onduideiyke dreun. Dit donkergestemde strijkinstru ment ïykt ons niet het meest ideale om piuzikaal mee te wedyveren. Het werd een niet boeiend geheel. OP HET PROGRAMMA stond ver der Mozarts Eine kleine Nachtmusik, de waarin de solopartij voorteffe- veel gespeelde, vaak verguisde beroem- lijk vervuld werd door de cellist Samuel de serenade. Zoals het evenwel giste- Brill, die aan zijn instrument een ren door het Rotterdam Philharmonisch prachtig warm timbre gaf. Orkest werd gespeeld was het weer eens Het orkestrale aandeel in dit werk aangenaam om naar te luisteren, was ook bijzonder lofwaardig. Het concert weid besloten met een Van Giuseppe Capuzzi werd uitge- verrassend levendig vertolkte Slavische voerd, in een eigen orkestratie, een Ita-^ians van Antonin Dvorak. Decker gaf liaans speels rococo-concert in D voor een zeer vlotte en opgewekte uitvoe- contrabas en orkest. Weliswaar char- ring aan met zwaar aangezette accen- mante muziek, maar ook een niet alle-! ten. daags repertoire-nummer, dat alle aan- De dans werd een feest, dat door de dacht op de contrabas vestigt. De so- jongelui ln de zaal als een vuurwerk list was Gerrit van Dijk, die tegen enthousiast werd ontvangen, het orkest echter niet veel had in te T. P. I Als het volgend jaar de nieuwe cur sus 1967-1968 voor het Kath. ULO- ondcrwijs in Nieuwkoop weer begint zal dit, naar verwacht wordt, niet meer in de oude thans in gebruik zijnde lokalen met de nodige dependances behoeven te worden gegeven. Als ten minste alles volgens plan verloopt kan het nieuwe fraaie schoolgebouw, dat aan de Lindelaan zal verrijzen in gebruik worden genomen. Momenteel telt de school 187 leer lingen. die allen over drie afzonder lijke gebouwen zijn ondergebracht. Begrijpelijk dan ook, dat zowel het hoofd de heer J. P. Smit als het school bestuur en de leerlingen met hun ouders verlangend naar de openings datum van de nieuwe school zullen uitzien. De bouw van de school zal stellig worden opgedragen aan de Alphense aannemers gebroeders Den Ouden die met hun inschrijving van 473.800.- de laagste waren op de openbare inschrijving onlangs gehou- Het streven is t.z.t. ook een gymnas tieklokaal aan de school bij te bou wen, waarvoor de grond reeds naast de school beschikbaar is. De tekening geeft een duidelijk beeld van hoe het; er straks zal uitzien. Links zijn vijf lokalen. Het gebouwtje rechts op de voorgrond is een gemeenschapslokaal, met daarachter nog een drietal les lokalen. Het terrein er vóór is als speelplaats geprojecteerd.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3