Jonge schrijvers contra regiem Weinig kans voor Belgische coalitie OOOOO Slagzin DAVO LEED VERLIES VAN 5 MLN GULDEN Moeilijkheden rond plan Lelystad Frans-Duits gesprek zonder communiqué Smokkel naar België neemt toe uit het vuistje DE LEIDSE COURANT Ü.0KUAKI 196'; IN Moskou is vandaag een proces begonnen tegen een aantal jonge Russische schrijvers, tegen wie 'n aanklacht Is Ingediend omdat zij hun werken Illegaal ter publlcicatle naar het buitenland hebben gestuurd, of beter gezegd gesmokkeld. De Inhoud van deze manuscripten en ook de schaarse berichten die hierover het westen bereiken, tonen aan dat in de Sovjet-Unie de laatste jaren onder de vooral Jeugdige schrijvers een stroming ls ontstaan die zich meer dan ooit tevoren tegen het commn- nlstisch regiem keert. Zo werd een aantal tijdschriften opgericht die Il legaal en In sommige gevallen zelfs in handschrift onder een beperkte le zerskring werden verspreid en waar- In de jeugdige oppositie zijn mening kon uiten. Een van de belangrijkste leden van deze groep is Vladimir Boekovski. Reeds in 1961 wordt zijn naam ge noemd in artikelen die fulmineren te gen schrijvers die demonstreren tij dens de Majakovski-herdenking van dat Jaar. In de „Komaomolskaja Pravda" van 14 januari 1962 ver scheen biijvoorbeeld een artikel van de hand van E. Elkln, getiteld „Een duikeling van de Parnassos", waar in deze schrijft: „Vladimir Boekovski in het verleden een student aan de biologische facultiteit van de Mos- kouse staatsuniversiteit, heeft nu ken nelijk zijn verstand verloren. Waar schijnlijk komt dat door de te grote welvaart die zijn pappie voor hem heeft bevochten. Tegenwoordig ver spreidt hij de kletspraatjes van de buitenlandse, anti-Russische pers ln Rusland". En ln ,,De jonge commu nist", nr. 2 van 1962 schrijft L. Pa- vlinkski ln zijn artikel „Een onbe schaamde nietsnut" het volgende: „Van de prozaïsten onderscheidt zich de 19-jarige Boekovski. In dit gezelschap wordt hij beschouwd als 'n gigant van de theoretische gedach te - blijkbaar omdat hij van de univer siteit werd verwijderd omdat hij niet meekon met de overige studenten. Boekovski heeft een verhandeling ge schreven, waarin hij zonneklaar be wijst dat de Komsomol, (de commu nistische Jeugdbond) niet bestaat..." Een treffend detail in belde artikelen is, dat de schrijvers de geestelijke vermogens van Boekovski in twijfel trekken. Volgens de laatste berichten ls hij in afwachting van zijn proces in een psychiatrische Inrichting opge- Eenzelfde lot ondergingen Leonid Goebanov en Ilja Visjnevskaja, res pectievelijk 19 en 16 Jaar oud. ZIJ werden evenals Boekovski, gearres teerd tijdens een demonstratie op 5 december J.I., waarbij men de invrij- heidsstelling eiste van de schrijvers Sinjavski en Danielj, die reeds gerui me tyd gevangen zitten. „Zfl zijn ziek", luidt de officiële verklaring bij hun opname in een inrichting. Waaraan zij lijden wordt echter niet meegedeeld. De organisatie, die jonge voorstan ders van deze litteraire oppositie ver bindt. heet afgekort „Smog" hetgeen In het Russisch afkorting is voor de leuze „durf",Idee. vorm, diepte". ZIJ zet zich ten volle ln voor de vrij- brengselen van de Smogisten niet ge lezen, evenmin als ik hun films ge zien of hun muziek gehoord heb. Vol gens mij bestaat er van al dat ..goeds" eenvoudig niets Evenals de eerder aangehaalde cri tici probeert Lichodejev de zaak in een min of meer belachelijk vlak te trekken. Toch gaat hem dat, nu de literaire oppositie al enige jaren zich roert, minder gemakkelijk af. Een van de oprichters van „Smog" is Leonid Goebanov, die, zoals reeds held van de kunst in Rusland, tracht nieuwe wegen te vinden waarlangs men zich kan uiten en Ijvert voor de Invrljheldsstelllng van schrijvers die ten offer vielen aan de willekeur van de overheid, zoals Brodski, Naritse, Oslpov, Sinjavski, en Danielj. De Smog is vooral ln het recente ver leden herhaalde malen fel aangeval len door de officiële Sovjetpers en de secretaris van het Komsomolcomi- té, Pavlov. Zo schreef Leonid Lichodejev in de „Komaomolskaja Pravda" van 20 juni 1965: „De nieuwste vereniging van genieën, die als leuze „durf, idee vorm en diepte" in zijn vaandel voert, heeft een manifest uitgegeven. Men zegt, dat het ergens in het openbaar bij een monument is bekendgemaakt. Nu ja, een manifestHet kondigt heel precies een nieuw tijdperk in de kunst aan en geeft een heel pak regels die, eenmaal verwezenlijkt, de kunst ten goede zullen komen. Deze vereniging heet afgekort „Smog" en hun manifest is ondertekend door hun eigen constitutionele monarch, of, beter gezegd, de „hoofdtheoreticus van het Smogisme". Deze nu vat de koe meteen bij de horens. Hij zegt: „De huidige kunst is op een dood spoor geraakt en kan noch terug, noch vooruit. De nationale kunst is dood. Wij zijn verplicht haar weer tot le ven te wekken." Uit dit manifest blijkt verder, dat „Smog" van plan ls ln de loop van drie Jaar de kunst te „veroveren". Laten we aannemen, dat dit mogelijk is. Laten we aanne men dat „Smog" in 't algemeen ook de psychologie van de kunst kan ver overen. Maar daartoe zal 't de mens heid toch wel iets meer moeten bie den, dan het nu doet. Ik heb de voort- vermeld. voor het gemak in een in richting is weggeborgen. Zijn popula riteit vooral ln Moskou ls echter zeer groot, momenteel gaan er drie bundel tjes van hem var hand tot hand, te weten „Ziekte", „Wacht" en „Ge zichten". In 1964 publiceerde hij zelfs in het officiële orgaan van de Sovjet schrijvers „Joenotsj" („Jeugd"). La ter verschenen zijn gedichten in de reactionaire tijdschriften „Avant- garde" (waarvan hij redacteur was). „Tsjoe (uitgegeven door „Smog": dit tijdschrift is geheel met de hand geschreven en gecopieerd) en „De Sphinxen" (een veelzeggende naam, met als onderschrift, „uitgegeven door de Avantgarde van de Russb sche (dus niet Sovjet-) literatuur"). Ook de reeds besproken Boekovski ls actief geweest in deze illegale tijd schriften. Eind 1962 is hij gearres teerd wegens zijn bijdragen aan het blad „Phenix", maar na de demon straties van 14 april 1965. waarbij men zijn vrijlating eiste, werd hij ontslagen. Aangezien zijn naam sindsdien niet meer voorkomt in tijd schriften, waarin jonge schrijvers publiceren, mag men aannemen dat hij onder pseudoniem de strijd heeft voortgezet. De aanklacht tegen Goebanov. Boe kovski en Visjnevskaja wegens het versturen van manuscripten naar het buitenland is op los zand gebouwd. De bekend Sovjet-germanist, professor N. N. Viljmont, verklaarde tijdens zijn bezoek aan de universiteit van Frankfurt op 18 december J.l. in ant woord op een vraag van de studen ten, dat er in Rusland geen wet be staat, volgens welke schrijvers ver volgd kunnen worden wegens het ver zenden en publiceren van hun werk in het buitenland. Voortaan steekt u heel gewoon een wereldberoemde sigaret op... TOESTAND PRESIDENT Concernreserves verdwenen UTRECHT (ANP) Grote beleids fouten van het bestuur zijn de DAVO- baardenfabrieken N.V. ln Deventer en Coevorden over 1965 komen te staan op een zeer aanzienlijk verlies van naar schatting vijf miljoen gulden, na afschrijvingen ten bedrage van 1,1 mil joen. Dit verlies ls zo groot dat ook na verrekening met de redelijke resulta ten van de Ubblnk-maatschappljen de gehele ooncernreserves van de combi natie Ubblnk-Davo N.V. In Doesburg ad ruim vier miljoen gulden als verloren moeten worden beschouwd. De uiterst slechte gang van zaken bij Davo heeft er niet alleen toe geleld dat tegen het einde van 1965 voor de gehele groep een bankroet dreigde, dat met steun van de overheid althans voorlopig kon worden voorkomen, maar ook dat de Davo thans nog langs het randje van het liquiditeitsravijn balanceert. Voor de Ubbinkmaatschappljen kon het gevaar van een faillissement definitief worden bezworen. De verliesgevende situatie bij Davo duurt echter ook in 1966 nog voort. Er (Advertentie) wordt op het ogenblik hard gewerkt een oplossing, die het voortbestaan de onderneming moet garanderen, maar het is nog geenszins zeker dat het be stuur in zijn opzet zal slagen. Deze me dedelingen, die het bestuur van Ub- bink-Davo tijdens een buitengewone aandeelhoudersvergadering heeft ge daan, vormden het uitgangspunt van ruhn 2Vi uur durende discussies. De commissarissen hebben zich in deze moeilijke situatie verzekerd van de bijstand van een adviseur, de heer H. Meijer, die diverse commissariaten vervult en zich op het gebied van de sanering van ondernemingen een zekere reputatie heeft verworven. De heer Meij er bracht aandeelhouders verslag uit zijn bevindingen. Het bedrijf heeft volgens hem wat de liquiditeit betreft te lang aan een afgrond gestaan. Wel heeft het bestuur getracht kort lopende schuld om te zetten in schuld op lange termijn, maar dit is niet gelukt. De geldschieters van Davo zijn op het ogenblik niet bereid verder ook maar een cent in het bedrijf te ste ken. Het onroerend goedbezit van Ub- bink-Davo is geheel bezwaard. De schuldeisers staan zich te verdringen hun geld, zodat bij Davo de tele foon roodgloeiend staat. Allereerst ls het noodzakelijk dat een regeling wordt getroffen met de geld schieters. In de loop van deze maand hoopt het bestuur dan ook klaar te zijn met een plan, dat een inzicht geeft in de mogelijkheden tot voortzetting van 't bestuur en dat aan de geldschieters zal worden voorgelegd. Deze regeling moet Davo de adempauze verschaffen, die nodig wordt geacht om de huidige moeilijkheden te boven te komen en de produktle opnieuw te organiseren. Hierbij wordt gedacht aan een snelle consolidatie, het zo sterk mogelijk druk- 1 de kosten, het bereiken van de grootst mogelijke efficiency en pro- duktiviteit en een samenwerking van Davo binnen de vakgroep. VAN TURKIJE ERNSTIG WASHINGTON (U.P.I.). President Kemai Gursel van Turkije die op 2 febru ari is opgenomen in het militaire Walter Reed Hospitaal van Washington, is daar gisteren opnieuw getroffen door een be roerte en is er, volgens de Turkse am bassade, ernstig aan toe. De 70-jarige president Gursel lijdt aan suikerziekte en,' als gevolg van herhaal, de beroertes, aan gedeeltelijke verlam- minmg. Tot gistermorgen was er ln de toestand van de president een lichte ver betering ingetreden. Socialisten op iveg naar breuk en verkiezingen BRUSSEL De Belgische regering, die vrijdagavond haar ontslag aanbood, dat zaterdagavond evenwel door koning Boudewijn werd geweigerd in afwach ting dat het parlement zijn verantwoor delijkheid zou kunnen opnemen, raakt blijkbaar niet los van de grond. Gister avond werden haar overlevingskansen ■er klein geacht. De wederzijdse standpunten van de twee meerderheidspartijen blijken zich te verstrakken. Het bleek zelfs niet mo gelijk, tussen de socialisten en de christen-democraten een akkoord te be reiken over de procedurevraag, wanneer het parlementaire debat over de ziekte verzekering zal beginnen. De christen democraten wilden het debat verdagen tot de volgende week, de socialisten dat niet langer wordt gewacht dan tot donderdag. Waarnemers menen, dat het socialis tische partijbureau aanstuurt op een breuk. De socialistische partijleiding terugschrikken voor een reeks on populaire maatregelen die de Belgische regering noodgedwongen toch zal moe ten trekken, niet alleen in de sector de ziekteverzekering, maar ook op het gebied van de onderwijspolitiek, be zuinigingen bij de spoorwegen en in an dere openbare diensten. Mede verant woordelijkheid voor een dergelijke poli tiek zou de socialistische partij bij vol gende verkiezingen onvermijdelijk nieu- verliezen berokkenen. Daarom zou de socialisten uit de regering wil len treden en daarbij het risico aanvaar- m van verkiezingen op korte termijn. Zij hopen op de onpopulariteit van de aen der artsen bij de openbare me ning, om althans een gedeelte terug te winnen van het kwart miljoen stemmen NIEUW DROP IN SNELSLUITVERPAKKING Door de zó-open zó-dicht Venco- zafcjes blijft de inhoud stof- en vocht- vrij, hóe vaak U ook presenteertEr is volop keus in allerlei heerlijke drop soorten. En alles verpakt in die handige zakjes voor 50 cent. Te luidruchtig (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een juffrouw van de Nieuwe Haven te Den Haag gebruikte gisteravond een opvallende manier om de aandacht van mogelijke klanten onder voorbijgangers te trekken. Zij deed dit met een microfoon en luidspreker. Buren vonden dit te luidruchtig en waarschuw den de Haagse politie, die de juffrouw vereocht het gebruik van de geluidsappa ratuur te staken en de zaak ln onderzoek MINISTER BIESHEUVEL: Hulpgelden door Antillen niet onjuist gebruikt (Van onze radio- en t.v.-redacteur) DEN HAAG Minister mr. B. W. Bies heuvel heeft hedenmiddag in de Tweede Kamer verklaard, dat er geen enkele aan wijzing bestaat dat er in de Nederlandse Antillen onregelmatigheden zijn gepleegd met gelden uit de Nederlandse hulpverle ning. Zoals bekend heeft de beer Jac. Alders, bestuurslid van het N.K.V„ in deze richting onlangs besehuldigingen geuit. Tegen hem is een gerechtelijke procedure op gang gebracht. Minister Biesheuvel zei. dat het welis waar goed gebruik is over zaken, die bij de rechter aanhangig zijn, geen oordeel uit te spreken, maar de bewindsman meende nu met te kunnen zwijgen. Zwy- gen zou immers kunnen suggereren, aldus I mr. Biesheuvel, dat ik geen uitspraak zou durven doen over de juiste besteding van belastinggelden, die aan de Nederlandse Antillen ten goede komen. De minister gaf een uiteenzetting over een drievoudige accountantscontrole, die op de besteding der gelden plaatsvindt. Volgens de be schuldigingen van de heer Alders zou van de twintig miljoen ontwikkelingshulp door Nederland verstrekt, twee miljoen een andere besteding hebben gevonden. Sprekend over de handhaving van de huidige samenwerking in het Koninkrijk op basis van het Statuut, zei minister Biesheuvel, dat de regering geen initia tief tot wijziging van de verhouding zal nemen. Wanneer Suriname of de Antil len een andere status zouden wensen, zullen zij daaraan wel uiting geven. Dan is Nederland Inderdaad bereid aan deze verlangens tegemoet te komen. die zij in mei 1965 verloren. Daarom den zij de kiesstrijd aanbinden met als blikvanger de belofte van kosteloze ge neeskundige zorgen. In de schoot van de Belgische rege ring is het gematigde socialistische ele ment verzwakt, enerzijds door het feit dat de socialistische vice-premier we gens overspanning gedurende een week zijn ktimer moet houden, terwijl ander zijds de staatssecretaris voor Europese Zaken koning Boudewijn vergezelt op zijn staatsiebezoek naar Denemarken. De minister van Buitenlandse Zaken Spaak zou erg ontmoedigd zijn over de gebeurtenissen van de jongste weken en dagen. Hij wordt morgen te Moskou verwacht voor besprekingen met Sovjet leiders, maar hij heeft dinsdag laten weten dat hij naar alle waarschijnlijk heid thuis zal blijven. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De plannen voor de bouw van een nieuwe stad in oostelijk Flevoland, Lelystad, verkeren in moei lijkheden. Door prof. Van Eesteren is hiervoor een groots project opgesteld, dat echter bij minister Suurhoff niet in goede aarde is gevallen. Het gaat hier om een plan, dat op korte termijn zou moeten worden uitgevoerd, aldus de minister, maar in de eerste faze van de ontwikkeling van Lelystad, tot 1975 dus, zullen hier slechts 10.000 tot 15.000 men sen gaan wonen. Het plan van prof. Van Eesteren is gebaseerd op 100.00 i Minister Suurhoff gaf zijn visie op dit onlangs gepubliceerde plan in de Twee de Kamer tijdens de laatste behandeling "Tn de begroting van het Zuiderzeefonds Uit de uitlatingen van de bewinds an bleek voorts, dat prof. Van Ees teren zich weinig heeft aangetrokken van de voorwaarden, die het departe ment hem schriftelijk had gesteld voor de opbouw van Lelystad. Ook het advies van de Zuiderzeeraad over het plan- Van Eesteren is. volgens minister Suur hoff, „nogal kritisch" uitgevallen. Geen breuk, en elk zijn eigen weg (Van onze correspondent Lucas Kleijn) PAR LI 8 De Frans-Duitse bespre kingen tussen De Gaulle en Erhard ln Parijs, die twee dagen hebben geduurd, zijn achter de rug. De bondskanselier en zijn ministers zijn gistermiddag naar Bonn teruggekeerd. Men ls van belde kanten zo verstandig geweest geen com muniqué uit te geven. De opstelling er van zou grote moeilijkheden hebben op geleverd, want conereet ls er in liet ge heel niets gebeurd. Men moet glimlachen ais men van Duitse en van Franse kant hoort ver kondigen, dat iedere dag opnieuw het nut van het Frans-Duitse vriendschaps verdrag van 1963 blijkt. Dat heeft veel weg van de bekende Couémethode waarbij men zichzelf wijs maakt dat 't iedere dag beter gaat. Het enige positie- ra is dat de besprekingen niets hebben opgeleverd. Dat wil zeggen, noch, victo rie, noch breuk. Men is blijven praten en zal blijven praten, men heeft elkaar weer eens gezien en zal elkaar blijven zien. Men heeft Ideeën uitgewisseld en dat zal men ook in de toekomst blijven doen. Maar verder komt men niet. On danks uitwisseling van jeugd, ondanks wat meer uitgebreide wetenschappe lijke samenwerking gaat elk zijn eigen weg: Frankrijk zogenaamd onafhanke lijk, Duitsland in steeds nauwere samen werking met Amerika. Over de reis van De Gaulle naar Moskou maken wij ons niet ongerust, zo hebben de Duitsers nog bij hun vertrek laten weten. Wie dat gelooft is wel heel onnozel. Nog niet zo lang geleden heeft De Gaulle het Frans-Duitse vriend schapsverdrag vergeleken met rozen, die spoedig verwelken. Dat is maar al te waar. De paar bloemen die de Duit sers uit Parijs hebben meegenomen, waren al verlept en verdroogd nog voor de trein in Bonn stopte. Hoogstens kan men zich troosten met de gedachte: het had nog veel er ger kunnen zijn. Tot de eerste he zoekers u gisteren t n Utrecht geopende IJsfrica (vakbeurs voor ijsbereiders, patates-fritesbakkers en cafetaria- bedrijven) behoorden deze Tanz- mariechen uit Grave, die zich het hun aangeboden zakje frites en hoorntje ijs best lieten smaken. Zes vatten draad EEG weer op BRUSSEL (ANP) De gemeenschap pelijke financiering van het landbouw beleid ln de Europese economische ge meenschap en de „Kennedyronde" zijn de twee hoofdpunten van de agenda voor de eerste „normale" ministerraad van de „Zes", die voorlopig is bepaald op 28 fe bruari en 1 maart. De datum kon gistermiddag niet defini tief door het comité van vaste vertegen woordigers van de „Zes" ln Brussel wor den vastgesteld gezien de binnenlandse politieke moeilijkheden, waarvoor België zich ziet geplaatst en de nög voortduren de kabinetscrisis in Italië. Het comité kwam dinsdagochtend voor het eerst sinds zeven maanden weer in complete samenstelling bijeen en de Franse zetel werd weer Ingenomen door Frankrijk* vertegenwoordiger, J. M. Boeg- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Een aantal Eerste-Ka- merleden uit de socialistische fractie heeft minister Vondeling van Financiën en diens staatssecretaris opheldering gevraagd over de berichten, dat de we derzijdse smokkel tussen België en Nederland de laatste tyd toeneemt. Ze vragen de minister of dit binnen de bestaande Beneluxdouane-unle wel aan vaardbaar Is. De kamerleden wijzen de minister er op, dat Belgen op vrij grote schaal ben zine, koffie, boter, kaas e.d. in Neder land kopen, terwijl Nederlanders naar België gaan voor het inkopen van voor al sigaretten, suiker en chocolade. Dit leidt, aldus de senatoren, tot een min of meer omvangrijke grenssmokkel, pri vé en professioneel. Verder hebben dezelfde kamerle den vernomen, dat België binnenkort de belasting op sigaretten wil verho gen. Wordt in deze kwesties tussen bei de landen nauw contact onderhouden? Weduwe Mussolini vraagt hersens Duce terug MILAAN (UPI) De weduwe van Benito Mussolini, donna Rachele Mus solini, heeft aan de Amerikaanse over heid gevraagd om teruggave van frag menten van Mussolini's hersenen, die 21 jaar geleden naar Amerika werden overgebracht om wetenschappelijk te worden onderzocht. Donna Rachele en haar zoon Vittorio delen dit mee in een interview met het Milanese weekblad „Gente". Het blad liet de 76-jarige weduwe van de Duce zeggen dat ze „nooit zou rusten", alvo rens alle stoffelijke resten van haar man bijgezet zouden zijn in het familie graf in San Cassino bij Mussolini's ge boortedorp Predappio. Het stoffelijk overschot van de Duce werd aanvankelijk bijgezet in een onge markeerd graf op het Musoccokerkhof van Milaan. Neo-fascisten namen het heimelijk weg en borgen het in een klooster. De politie achterhaalde het daar en de Italiaanse regering hield het tot 30 augustus 1957 verborgen, waarna het werd overgedragen aan de weduwe die het in het familiegraf liet bijzetten. Maar aan de stoffelijke resten ontbra ken de hersenfragmenten. n IT is de eeuw der zindelijkheid en efficiency. Men heeft het volk ge fleerd om brood in trommels te doen en alle arbeid volgens schema te verrich tten. Kon een mens vroeger nog zélf '1 denken „kom aan, even in de handen gespuwd en er een schepje bovenop gegooid", tegenwoordig neemt men een arbeidsanalist in dienst om dit namens het gezamenlijk personeel tf Jzeggen. De kern van de zaak is bloot- \gelegd: het leven is een kwestie van I berekening. Als je maar doelmatig werkt, presteer je automatisch meer j en wanneer je van dat doelmatig wer ken eerder moe wordt, kun je nog al- tijd vroeger naar bed. Het klopt allemaal als een bus, maar toch moet het de mens van 1966, met zijn statistieken onder handbereik, vreemd te moede zijn, als hij terug- 1 denkt aan de generaties, die vóór hem leefden. Zij deden maar wat, aten Ihun bood zonder te weten, dat er zet meel in zat en werkten, totdat het donker was. Zij aten ook hutr appel zonder te weten, dat er bacillen op de schil zaten. Men zou bijna denken, dat dè mensen vroeger niet verder wens ten te kijken dan de neus lang was om op die manier de smaak van het leven niet te bederven. Helaas, deze theorie heeft definitief afgedaan. Men rekent en berekent nu. I zoveel calorieën in de hagelslag, zo veel eiwit in een gebakken schol. Er gaat geen dag meer voorbij, of de j wereld wijst ons in kranten en néon- reclames de mogelijkheden om 't on derste uit de levenspot te schrapen. Gezond blijven is vandaag nog slechts kwestie van uitkijken. Is men im- s met melk niet meer mansf En heel openhartig: wat doet u met r. Een plak volvette Edammer op boterham kan natuurlijk nooit kwaad, maar u weet het, de adver tenties hebben het u verteld: doe meer met kaas. Begin daar dan ook I vandaag nog mee. Spijker morgen 'n stuk belegen Goudse onder uw schoe praat eens met de buurvrouw een bivakmuts van pitjeskaas. Is het misschien een idee om het vale li behang in uw voorkamer te bedekken met een mooie laag smeerkaas f Twee vierkante meter uit één ons, dus om 1 de kosten gaat het niet. de slagzin I „armic per inun, driekwart kanf" Als I achteraf blijkt, dat die opwekking niet \]afkomstig is uit Schiedam, kunt u al tijd nog overschakelen op melk. Zo is het leven langzaam maar zeker ge vangen in een web van betonharde slagzinnen. Doe de was de deur uit, is er één van. Een héle mooie. Een I dood enkele keer komt ie nooit meer 'terug, maar het staat voor even toch wél opgeruimd. Het is ook altijd pret- l|fig om te weten, dat een matig, mens 'zijn vrijheid waard is. In elk geval is 51 een hele opluchting voor hen, die aatschappelijk dreigen te misluk- En zelfs poor deze mensen is er nog I flioop, mits zij bereid zijn de tanden I te poetsen met dezelfde borstel, die tientallen filmsterren in het verre Hollywood sinds mensenheugenis tot I volle tevredenheid gebruiken. Juf frouw Betty, doet u het bekje eens I open. Nou, wat zegt u daarvan f Eén I brok blinkend ivoor. Ert als alles mee zit, betaalt juffrouw Betty over twee I flaar reeds de laatste termijn van de tandartsrekening. Ach, het is allemaal zo eenvoudig, mits men zich aan de regels houdt. De fabrieken kawwen het leven voor en het enige, wat u moet doen, is I manmoedig slikken. Kom aan me vrouw. wees meer mans met melk en doe als Ard, neem zo'n stuk kaas uit l|/iet vuistje. Doe vervolgens de was de deur uit en trek gerust zo'n handige beugelfles met bier open, want dorst kent immers geen seizoenen. En mocht u dan onverhoopt nog niet gelukkig zijn, laat het u dan een ze- I genrijke troost zijn te bedenken, dat '"atig mens zijn vrijheid waard KINDER- ASPIRIN Doet de koorts dalen. Stilt de pijn. Ideale dosering.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6