ZOWEL DAMES ALS HEREN VAN KANGEROES VERSLOEGEN KVC De Leidse Courant AKTIEVE BEZORGERS WAAG II NOOIT AAN VOORSPELLINGEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 FEBRUARI 196! Terugblik op actief verenigingsjaar LEDENAANTAL „DE NATUURVRIEND"1 NAM MET VEERTIG PROCENT TOE Dp aquariunihoudersvereniglng „De Natuurvriend" heeft gisteravond in het „Petnwzaaltje" Lammenschansweg haar 36ste algemene jaarvergadering gehouden. Na een Imrtelyk welkomst woord In het bijzonder tot een tiental j nieuwe leden gericht, wierp de vice- voorzitter, de heer A. Ahcouwer, een korte terugblik op het afgelopen ver enigingsjaar, dat zich weer kenmerkte door een reeks van goedbezochte bijeen komsten en een sterke toename van het ledental, mede dank zjj een goed ge slaagde ledenaktie. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer A. de Jong, bleek duidelijk, dal de vereniging inderdaad op een weer zeer aktief jaar kan terugzien. Naast de in totaal elf belegde voorlichtings bijeenkomsten en de deelname aan de „Leidato" werd als hoogtepunt van het jaar op feestelijke wijze het 35-jarig bestaan van de vereniging herdacht. Het ledental nam met bijna 40% toe en bedroeg 180 per ultimo 1965 (v.j. 130). Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer P. Geertsma, kwam naar voren, dat de vereniging er finan- cieel eveneens goed voorstaat en dus vooralsnog niet tot een contributiever hoging behoeft te worden overgegaan. Gisteravond brak er om tien minu ten over acht brand uit in de sintel- kuil, grenzend aan de stookplaats van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Om onverklaarbare redenen was er afgewerkte olie in de kuil terechtge komen, die vlam vatte bij aanraking met de gloeiende sintels. Een aldaar aanwezige monteur heeft met een schuimblusser en een slang op de wa terleiding het vuur geblust. De brand weer heeft de resten uit de vuurhaard verwyderd. Gisteren om vijf uur liep een rijles wat onaangenaam af. De heer v. d. B. uit Leiden gaf zijn vrouw in zijn auto rijles. Bij het nemen van een bocht verloor zij de macht over het stuur. Zij reed het trottoir op en daarna kwam zij in de sloot terecht. Zij liepen geen lichamelijk letsel op. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 9 FEBRUARI Bijbelcursus - O.l.v. pater Terstroet. Romanuszaal, aanvang 20 uur. Tentoonstelling Wedgwood-prtjs 1966 Opening. Lakenhal, aanvang 20 uur. Museum voor Volkenkunde Lezing over „Religie en politiek in een bosne germaatschappij". Aanvang 20 uur. K. en O.-cursus „Welk perspectief voor onze jeugd?" o.l.v. prof. dr. N. Beets. Rapenburg 61. aanvang 20 uur. Museum voor Volkenkunde Film „Griekenland traditie en toerisme". Aan vang 3.30 uur n.m. (Kinderen onder 12 jaar hebben slechts toegang met gelei de). Spreekuur sociale raadsvrouw Stadhuis, trouwkamer. 46 uur. Stichting Huish. en Gezinsvoorüch- ting, afd. Oegstgeest Aanvang cursus poppenmaken. Zaal van het Patronaats gebouw, 7.45 uur. DONDERDAG 10 FEBRUARI Rath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Lel den Vervolgcursus, aanvang 20 uur. gebouw G.G. en G.D.. Roodenburgerstr. MjJ voor Toonkunst Jeugdconcert Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Franz Paul Decker. Stadsgehoorzaal, aanvang 2 en 3.30 uur n.m. My. voor Toonkunst Quartetto Ita- llano. Zuiderkerk, aanvang 20 uur. Gcspreksavond St. Jozefparochie Onderwerp „De toekomst van het Jeugdwerk". Bij de fam. v. d. Post, Mar- nlxstraat 26. Adelbertvereniging, afd. Leiden Dhr. H. J. Neuman spreekt over „Inter nationale politiek". De Doelen, aanvang Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313, en Haven Apotheek, Haven 18. tel. 20085. VOORSCHOTEN B. ZWART BEGRAVEN Gistermiddag is op de algemene be graafplaats „Rosenburgh" te Voorscho ten begraven het stoffelijk overschot van de wachtmeester le klasse, de heer B. Zwart. Hij was wachtmeester te Voorschoten van 19421959, waarna hij werd overgeplaatst naar 'srGravenzan- de, waar hij ook ls gestorven. In zijn Voorschotense periode heeft hij zich ver dienstelijk gemaakt voor het gemeen schapsleven ter plaatse. Hy was mede oprichter van de IJsclub Voorschoten en was steeds aktief bij het uitzetten van de route voor de autotocht Ouden van Dagen. Bij de begrafenis waren aanwe zig burgemeester L. de Kool, een dele gatie van de ijsclub en een deputatie van de ouden van dagen, dr. M. v. d. Stoel, veel collega's van de rykap'j'tie, de dïstrictsadjudant. Dp heer Oprlam. eertijds opperwachtmeester te Voor schoten. herdacht zijn oud-collega Zwart. Duin en stad Geboren: Sietje G. d.v. Albert J. Dijkema en Sietina M. Smid: Martinus H. M. z.v. Martinus P. M. van Bohe- men en Maria E. van der Helm; Johan G. B. z.v. Maximliaan Fransz en Elsje Volk; Peter G. z.v. Robert J. Claassen en Marie C. H. Tuinenburg; Maartje A, d.v. Pieter W. Taal en Johanna P. F. M. Buitelaar; Bianca d.v. Hendrikus D. Pouw en Henderika Lammerts; Hermine L. G. d.v. R. E. M. Valentin en Carolina R. J. Scholtes. Gehuwd: Harm Buis en Jacoba H. Duinker te Amsterdam; Johann P. Vorstenbosch Maria C. van Delft. Overleden: n H. Gastelaars, LEDEN VAN VERDIENSTE De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De periodiek aftre dende heren Th. de Groot (2e secr.) en J. Visser (commissaris) werden bij ac clamatie herkozen, waarna eveneens bij acclamatie de heer Abcouwer tot voor. zitter, de heer A. Gijzenij tot penning meester (de heer Geertsma moest we gens verhuizing naar elders zijn functie neerleggen), de heer W. Th. Nieboer tot vice-voorzitter en de heer P. W. Dooi tot commissaris (c.q. opvolger van de heer Nieboer) werden gekozen. De heren L. Polanen, L. de Groot en A. Koedam werden vervolgens tot leden van dc kascommissie-1966 benoemd. Als blijk van waardering voor het vele en verdienstelijke werk, dat beiden in een reeks van jaren in het belang van ..De Natuurvriend" hebben verricht wer den de heren P. Geertsma (ex-penning meester) en A. van Gijzen (2e penning meester) hierna op voorstel van het be stuur met algemene stemmen tot leden van verdienste benoemd. Na de pauze hield de heer J. Visser een korte lezing over de vermenigvul diging van enkele bijzondere planten soorten. waarna de heren P. Geertsma en G. Vermey beurtelings het kweken van enkele vissoorten onder de loep Tentoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 73, van 26 jan. tot 26 febr.: Schilderijen van Arthur Edouart. Open: 9-18 u.. zf. gesl. Gem. Museum „De Lakenhal". Oude Singel 28. van 10 febr. tot 1 maart: Wedgwood: schilderijententoonstelling. Open: 10-16 u„ zf. 13-16 u. Restaurant „De Ruif", Jan Vossen- steeg 59, 12 febr. tot 1 maart: May Rooth-Hobijn exposeert poppen en wandkleden. Open: dag. 10-20 u., vrij- za-zon: 20-24 u. Taveerne Tastevin. Beestenmarkt 14, I 22 jan. tot 22 febr.: Gouaches en teke- ningen van Loek Straman. Open; dag. 16.30-24.00 u. Boerhaavezalen, Vrouwenkerkkoor- steeg. Gehele maand: Beroepskeuze voorlichting door het Gewestelijk Ar beidsbureau. Galerie Cartouche, Langebrug 67, Moderne schilderkunst. Ma.-vrij.: 2-5, „Pardoeza", Doezastraat. Tekeningen en schilderijen van Bert Jonk. Tot 24 februari. Soc. Horus - Rapenburg 127 Te keningen en grafieken van Geert Vos kamp (10 tot 21 februari). Open: 17.30 21.30 uur, zondags en zaterdags ge sloten. Bridgeclub DDS Uitslag viertallen- wedstrijd: viert. mevr. Sela-viert. Eich- horn 51 (69—50); viert. mevr. Visser- viert. mevr. De Jong 42 (5240); viert. v. d. Meer-viert. Kuilman 42 (5348); viert. mevr. v. Berge Hene- gouwen-viert. Plouvier 33 (4947). Stand: 1 Plouvier (3) 14; 2 Eichhorn (37 10; 3 mevr. Seis (2) 9; 4 Kuilman (3) 9: 5 mevr. Visser (3) 7; 6 mevr. van Berge Henegouwen 3) 7; 7 v. d. Meer (2) 6: 8 mevr. De Jong (3) 4. De" cijfers tussen haakjes geeft aantal gespeelde wedstrijden aan. BRIDGECLUB „SANS ATO^T" De uitslag van de 9e ronde voor de viertallen-competitie luidt: Groep A: Goutier-v. d. Drift 06; v. d. Zeeuw-La Lau 60; v. Brakel-Vis- sers 4—2. Groep B: De Graaf-Pot 60, Mei- boom-Altink 60, Bernard-v. d. Heuvel 60, v. d. Oever-Mollema 60. De stand na 9 ronden is als volgt: Groep A: v Brakel 38 p.. Vissers 33 p.. Goutier 32 p., v. d. Zeeuw 25 p., v. d. Drift 24 p., La Lau 10 p. Groep B: Bernard 40 p.. v. d. Oever 38 p.. de Graaf 38 p., v. d. Heuvel 36 p., Mollema 29 p., Meiboom 19 p., Pot 16 p., Altink 0 p. DIENST WELZIJNSZORG BRACHT THRILLER GISTERAVOND bracht de dienst Welzijnszorg in de cantine van de koks- school het toneelstuk „Moord op de planken" van Rosemary Foster en Bill Noble, gespeeld door de Haagse to neelgroep „De Clingendaelers". Het is een thriller in drie bedrijven, zich afspelend in de toneelwereld. In een klein provincieplaatsje wordt als trekpleister een beroemde actrice geën gageerd. Deze valt 't min of meer twij felachtige genoegen te beurt gewurgd te worden door de vleermuis, een of ander monster. Bij de repetitie van het stuk blijkt de acteur, die het monster ge woonlijk speelt neergeslagen te zijn, ter wijl de actrice, Magda Swanson, ver dwenen blijkt te zijn. Later wordt zij ver moord op een vreemde wijze gevonden. Iedereen blijkt bijna een motief gehad te hebben om haar te vermoorden. Het was een wat onaangenaam mens. HET STUK OP ZICH is middelmatig van kwaliteit. Bijzonder aardig was de overgang van repetitie tot werkelijkheid. De intrigue was redelijk opgebouwd. Be- zwaarlijk bleven de onwaarschijnlijkhe- den, zoals bijvoorbeeld een onwaarschijn- lijke domme sheriff, met een nog dom mere assistent. De vondst van het lijk deed het op het toneel aardig, doch strookte ook niet met de werkelijkheid. I Wel hadden de schrijvers een aantal aardige typen op het toneel gebracht. Een andere aardige vondst was, dat de zaal ook dienst deed als zaal ln het to- I neelstuk. De atceurs kwamen regelmatig op vanuit de zaal. 'De Clingendaelers" is een toneelgroep, die een voor amateurs vrij sterke rol bezetting weet te creëren. De meeste rollen werden op aanvaardbare wijze ver- j toikt. Goede rollen zagen we van mevr. R. Geurtsen-Van Leeuwen als Magda I Swanson, mevr. M. Nederlof-Wessenha- gen als schouwburgeigenaresse, mevr. V. v.d. Meer-Lirtterot als de exentrieke actrice, terwijl ook mej. J. W. K. Nolen op verdienstelijke wijze de rol van veel belovende jonge actrice waar maakte. Beneden de maat bleven echter H. J. v. Veen als regisseur en J. K. L. Koch als Dexter Ross. De regie was In handen van Leo Hartogh. Het wat rumoerige publiek bleek na afloop zeer content met het vertoonde spel. Een langdurig applaus en vele bloemen waren het bewijs hier van. In de pauze na het tweede bedrijf was er gelegenheid de naam van de moorde naar te geven. De goede oplossers ont vingen na afloop een prijs. Leidse raadsagenda De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 14 februari as. om 2 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. Benoeming van een lid van de Studie- oommissie inzake huisvestingsvraag stukken uit de leden van de gemeente raad vacature de heer K. F. de Bree Benoeming van leden van de Raad van Beheer van de Sportstichting. Preadvies op het verzoek van het be stuur van de Vereniging voor Voorbe reidend Onderwijs om medewerking voor de aanschaffing van een stofzuiger ten behoeve van zijn kleuterschool aan het Rapenburg 129. Voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden voor de inrichting van een keuken-overblijflokaal ten behoeve van de afdeling Pieterskerkhof van de Dr. van Voorthuvsenschool. Voorstel inzake het bepalen van het getal wekelijkse lesuren, gedurende het welk in het jaar 1966 per verplichte leerkracht vakonderwijs zal worden ge geven aan de openbare scholen voor ge woon. voortgezet gewoon en uitgebreid lager onderwijs. Voorstel inzake het bepalen van het getal wekelijkse lesuren, gedurende het welk in het jaar 1966 per verplichte leerkracht vakonderwijs zal worden ge. geven aan dc openbare scholen voor buitengewoon lager onderwijs. Voorstel inzake het vaststellen van de bedragen die per leerling van de openbare scholen voor gewoon, voortge zet gewoon en uitgebreid lager onder wijs voor het jaar 1966 beschikbaar worden gesteld. Idem per leerling van de openbare scholen voor buitengewoon lager onder wijs. Idem per leerling voor de bijzondere scholen voor buitengewo wys aan slechthorende ei kige kinderen en aan wi kinderen. in lager onder- spraakgebrek- onwagenkamp- verlenen van Voorstel in», voorschotten op de exploitatievergoe ding aan de besturen van de bijzondere scholen voor gewoon, voortgezet gewoon en uitgebreid lager onderwijs voor het jaar 1966. Idem aan de besturen van de bijzon dere scholen voor buitengewoon lager onderwijs. Idem op de vergoedingen, bedoeld in I artikel 73, eerste "lid, der Kleuteronder- i wijswet, aan de besturen van de bijzon- dere kleuterscholen. Voorstel inzake het beschikbaar stel len van een aanvullend krediet voor de bouw van de zweminrichting ..De Vliet". Voorstel inzake het beschikbaar stel- j len van gelden voor hel doen aanbren- gen van een installatie ter verwarming van het zwemwater in het zwembad I ,,De Vliet". Voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden voor de viering van he' huwelijk van H.K.H. Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Voorstel inzake het aankopen van perceel Maredyk 157. I Voorstel om met de N.V. De Leidsche Bouwvereeniging een perceel bouwter. rein in de Meerburgerpolder te ruilen, zulks voor aan genoemde N.V. in eigen- 1 dom toebehorende panden en grond aan j de Gortestraat, Pakhuisstraat en Ha- I Voorstel inzake het verkopen van enige percelen bouwterrein, gelegen in het uitbreidingsplan „Morskwartier". Voorstel tot het goedkeuren van de rekening over 1964 en de begroting voor 1965 van het Heilige Geest- of Arme 1 Wees- en Kinderhuis, j Voorstel inzake het beschikbaar stel- J len van een aanvullend krediet voor de 1 stichting van de nieuwe veemarkthal c a. GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN GEVESTIGDE personen in de week van 26 januari t/m 2 februari 1966. J. C. Verkuilen en fam. v.d. Duinstr. 10 loodgieter: J. M. A. de Wekker en fam. Bartokstr. 124 tandtechnicus; F. van Exter en fam. Plantsoen 45; P. C. Bik en fam. Diamantln. 82 musicus; D. Kro- nemeijer en fam. Roodenburgerstr. 64 predikant; J. v. Joolingen-d. Bruijn en fam. Bartókstr. 152: J. I. W. Sporre Utrechtse Jaagpad 90 hulp in de huis houding; A. C. M. v.d. Toorn Janvossen- steeg 38; J. P. Roozen Zoeterwoudsesln- gel 95; N. J. Plug Rijnsburgerweg 10 verpleegster; W. J. de Waal Hogewoerd 140; R. J. Hupkes Hogewoerd 87; L. M. Wisse Leliestr. 22a: M. Abdelkade Var kenmarkt 7 betonwerker; M. A. Elhaou- ari Varkenmarkt 7 betonwerker; A. M. B. Boulhfa Varkenmarkt 7 betonwerker; A. M. Jansen Rapenburg 63; M. H. Kooij- man Houtln. 55 11. verpleegster; J. H. Varekamp Klikspaanweg 9; H. Corver- Zeelenberg Lokhorststr. 21 verpleegster; H. A. Bos Rijnsburgerweg 10 zieken- verzorgster; M. Dijkstra Fagelstr. 4; M. A. v.d. Haven Witte Rozenstr. 21 verpleegster; ,1. Toorman Hartmanstr. 18; A. M. Tjoa Leuvenstr. 50; M. de F. Ferrelra da Silva van Swietenstr. 11; A. van Buuren Hoge Morsweg 72; J, v.d. Leer Morsweg 170 militair: L. Venema Spaarnestr. 55 hoofd Leider Jeugdzorg; M. A. C. Luyten Haarlemmerstr. 61 commerciël secretaresse; A. H. Vriens Rapenburg 12; P. J. Dregmans Was- str. 53 11. verpleegster: W. K. Gjosund Spieghelstr. 11 M. P. G. R. Olieslagers Rijnsburgerweg 165; D. Gonzdlez Alva rez Boerhaaveln. 7 natuurkundige; M. Y. j E. Leniger-Ertman Plantsoen 17; F. E. M. Felten-Scheffer Sophiastr. 60 werk ster; A. B. A. Amtot Nw. Beestenmarkt 8 produc-arb schrijfmachinefab. M. C. Bakali Roodborststr. 38 haspelaar; H. Maas Geesteranus v.d. Brandelkade S; C. b H. El. Ouardini de Laat de Kan- terstr. 3 spinner touwfabriek; M. M. J. A. P. van Steijn-de Vos Nieuwe Rijn 1; B. Huidekoper Groenesteeg 61; A. Lie Hoge Rijndijk 90c juridisch adviseur; A. Privé Raamsteeg 57 med. analiste; B. J. Blair Raamsteeg 57 onderwijzzer: B. M. schrijfmach. fabr. A. A. Kabdani Oude Singel 18 transporteur-werkpl. M. Tou- zani Nw. Beestenmarkt 8 los werkman textiel fabr. M. Guillen Fernandez Ge recht 10; E. Martini Cobetstr. 58 direc tie-secretaris; J. M. Bates de Sitterln. 95 secretaresse; A. C. H. Switzar Paul krugerstr. 27a mag. bediende. VERTROKKEN personen in de week van 26 januari tot en met 2 februari i1966. C. Sybesma en fam. Mariënpoelstr. 51 I Ver. Staten van N.-Amerika; W. T. van Est en fam. Duyvendakstr. 28 Oegst geest. Aert v. Nesln. 628; A. v. Zomeren- lOlvers en fam. ab. Herensingel t o 3 Steenwyk, Dr. Dr.eesstr. 21; A. v. Eden en fam. Nieuwe Rijn 116 Schiedam, J. A. Alberdingk Thijmstr. 3b; H. J. Elder- Overgangsklas volleybal De gisteravond in de militaire sport hal gespeelde wedstryden tussen de i teams van kangeroes en K. V. C. (dames' en heren) hebben tweemaal winst opge leverd voor de Kangeroes-teams. LEIDERDORP LEIDER DORPSE BRIDGECLUB Donderdag j.l. werd gestart met de z.g. laddercompetitie. Door het toetre den van acht nieuwe leden is het mo gelijk geworden in drie groepen te spelen waarvan er in groep rood en zwart elke week één paar degradeert en de paren die eindigen in groep zwart en groen promoveren naar een hogere afdeling. Na de eerste avond werden de volgende uitslagen genoteerd: Groep rood: 1 echtp. v. d. Velden 76 p., 2 heren Van Berge Henegouwen- Brummelkamp 71 p., 3 dames v. d. Bijl- Zwanenburg 69 p.. 4 echtp. Verduyn 63 p.. 5 dames Hogervorst-Zandbergen 62 p., 6 echtp. Stokhuyzen 60 p., 7 Blom-Danz jr. 53 p.. 8 gebr. Karstens 50 p. Gebr. Karstens degraderen naar groep zwart. Groep zwart: 1 echtp. Danz 80 p.. 2 echtp. Schutte 74 p., 3 De Koning- Van Zonneveld 65 p 4 Tijssen-De Win ter 63 p., 5 mevr. Zwarts-Karstens 61 p., 6 dames Van Berge Henegouwen- Kengen 60 p., 7 Veldhuyzen-v. Vliet 53 p., 8 dames Jans-Van Zonneveld 48 p. Echtp. Danz promoveert naar groep rood, dames Jans-Van Zonneveld de graderen naar groep groen. Groep Groen: 1 Loof-Witkamp 78 p., 2 Pias-De Vries 70 p.. 3 dames Van Gelder-De Jong 67 p., 4 Van der Bijl- Zwanenburg 65 p., 5 echtp. Van Kla veren 62 p6 Gerllcht-Van Leeuwen 61 p.. 7 echtp. Van der Pool 53 p., 8 Jans-Pouw 48 p. Loof-Witkamp promoveren naar gr. zwart. De gemiddelde score is 63 p. Lezing K. O. De afdeling Lei- derdorp van K. O. organiseert a.s. donderdag in het clubgebouw van „De Munnik" een lezing te houden door Kees Hana met als onderwerp: Zwerftocht door Noord-Spanje. De lezing wordt op geluisterd met kleuréndia s en gaat in hoofdzaak over: „Ontmoetingen met mensen, dieren en planten in De Picos de Europa. De „Picos van Europa" is tuur vrijwel nog ongerept is. Geboren: Cornelia Petronella d. v. J. Bloemendaal en I. Lolkes de Beer. Philip z. van L. P. Maurits en L. F. J. Beekman. Pieter z. van P. G. Danz O. Kloos. Maria Corinne d. van P. Wlllems en E. van Besteman. Ondertrouwd: Teunis van der Meijden 25 j. te Koudekerk aan den Rijn en Jannetje Robbers 22 j. Leon Victor Pe trus Maria Weeber 25 j. en Ingeborg Patricia Spruit 21 j. Overleden: Niesje Kuiper 88 j. ge huwd geweest met Nicolaaa van der In het begin van de wedstrijd tussen de damesteams sloeg de balans duidelijk door in het voordeel van Kangeroes. De hechte Kangeroes-formatie had weinig moeite met het opportunistische spe? van K. V. C. en door setzeges van resp. 15-12 en 15-6 namen Suus Verhoekse c.s. een 2-0 voorsprong. Een omzetting in het Kangeroes-team (Rieneke Schutte nam de plaats in van Uonka Kruts) gaf K. V. C. de kans in de 3e set een geslaagde greep naar de setzege te doen: 6-15. Janet van Duiven- bode en Kryna Ravensbergen-Schaap zorgden in deze set met hun harde smas hes voor het nodige vuurwerk. Coach Bonte greep in de 4e. set weer terug op de vertrouwde basisformatie van Kangeroes en nu kreeg K. V. C. geen kans meer. Met 15-8 sloot Kange roes tenslotte de wedstrijd winnend af. De tweede wedstrijd bracht de heren teams van Kangeroes en K. V. C. binnen de lijnen. De reserves van Kangeroes waren in de le set oppermachtig en te gen het uitstekende aanvalsspel van Jaap v.d. Sande, Wybe Pera en Kees de Rooy bleken Piet Guijt c.s. niet opgewassen: 15-7. In de 2e set waren de rollen echter omgedraaid. Nu deelde KVC de lakens uit. waarbij vooral Broekhoff, Guijt en Oudshoorn op de voorgrond traden. Door een eveneens ruime setzege trokken de Katwijkers de score weer recht. Helaas kon het spel van beide teams ons in de volgende twee sets. weinig be koren. Er werd vrij zenuwachtig ge speeld. met grandioze missers aan beide zijden. In de slotfase wist Kangeroes 2 zich juist iets meer te beheersen, vooral aan het net, en dit was voldoende voor een 18-16 setzege. Gesteund door het succes zette Kange roes 2 in de 4e set alles op de aanval en de in het begin veroverde kleine voor sprong wisten Wybe Pera en zijn mensen tot bet einde te bewaren: 15-12. horst en fam. Zonneveldstr. 4 Poortu- gaal, Steekhaamstr. 69; H. R. Bol-van Polanen en fam. de Genestetstr. 88a Noordwijk ab. Hogeweg: N. Nagtegaal en fam. Oppenheimstr. 63 Haarlem, Bar- barosastr. 41; J. .1. Nievaart en fam. Janvossensteeg 23 Papendrecht, Tollen- str. 21; P. B. Kreukniet en fam. Plan tage 8 Oegstgeest, Hofdijck 76; J. G. de Leeuw en fam. Temminekstr. 36 Hel mond, J. v. Goyenln. 164; J. A. de Klerk Wolters en fam. Mech. Treublaan 53 Zevenbergen, Langeweg 74; G. v. Oeve- ■ren en fam. Hogewoerd 87 Rotterdam, I ab. Gijsingln. 234; H. van Kampen en fam. Hogewoerd 57 Oudenbosch, Lln- naeusln. 12; G. O. Junge en fam. Hoge woerd 30 Delft, W. Bilderdijkhof 132; R. Beins en fam. ab. Zoeterwoudseweg Ha Delft. Bosboom-Toussaintplein 50; D. Verhoeff-Smit en fam. Roodenburg- jstr. 68 Delfzijl. Schoenerln. 31a; M. Veld- kamp-Teske en fam. Bioemistenln. 30 Amsterdam. Spaarndammerdijk 607; A. W. v Helden en fam. Nwe. Beesten markt la Leiderdorp. Maüritssingel 108; J. J. Kaizer Rijnsburgerweg 153 Zoe- terwoude, Weipoortseweg 19; P. C. Taams Klikspaanweg 16 's-Gravenhage, Werfstr. 9c: M. M. Diergaarde-v. Aken Ryn- en Schiekade 51 Noordwijkerhout, ab. Haarlemmertrekvaart; C. v.d. Niet Noordeinde 2a Ermelo. Veldwijk 75; T Struik Groenesteeg 3 Australië; R. G. Benschop Hoogl. Kerkgracht 14 België; M. G. Rigters Zoeterwoudsesingel 103 Engelen, Diezekant 14; H. v.d. Mey I Willem de Zwijgerln. 60 Nieuwpoort, Binnenhaven 3; A. B. N. Brussee-Martijn Herenstr. 132 Oegstgeest. Hoge Mors weg 142; M. Erdogan-v.d. Louw Willem- str. 36 Turkijë; A. H. M. Brekelmans Marisln. 9 Amsterdam. Roeterstr. 2, j N. Monna Houtln. 55 Haarlem, v. Dort- jstr. 56; A. J. v. Mourik Houtln. 55 Haar- jlem, v. Dortstr. 56; M. Hannaart-Hille- I brand Kortenaarstr. 84 Katwijk, Over- rijn 7: M. Verver-de Meij Parkstr. 28a Katwijk, Overrijn 7; E B. J. Prins Witte Singel 55 L'trecht, Kruisstr. 46; B. E. Wille Rijnsburgerweg 81 Amsterdam, Watteaustr. 8a; M. U. Erdogan Brede- rostr. 11 Turkijë; L. M. Dierx Titus Brandsmaln. 53 Geleen, Lienaertsstr. 37; B. J. Drost Hooigracht 29 Sassenheim, Hoofdstr. 82; W. M. J. de Boer Groen- hovenstr. 23 Oegstgeest, Hofdijck 35; G. J. v. Willigen Noordeinde 2a Hilver sum, Noodweg 37; N. Antonisse Noord einde 2a Hilversum, Noodweg 37; A. M. Amrani Oude Singel 18 Marokko; W. de Roode Leemanstr„ 28 Haarlemmer meer, salonw. Hoordweg 1185; A. van Kempen-Waasdorp Merelstr. 23 Oegst geest, Aert v. Nesln. 527; D. A. Knetsch- v.d. Vis de Laat Kanterstr. 2 Sassen heim, Beatrixstr. 27; A. J. Baartmans Leliestr. 128 Oegstgeest, Geverstr. 75; jS. T. M. van Leent Hooigracht 15 Was- Hogewoerd 154 Zoeterwoude, Eloudstr. 3; 'senaar. Fresiaplein 10; H. R. van Rijn H. Wergers Richard Holstr. 83 Apel doorn, C. v.d. Lindenstr. 14; P. H. Smit- tenaar Haven 32 Hoogeveen, Pesserstr. 10; A. J. de Wolf v.d. Waalstr. 36 Alphen |aan de Rijn, Acaciastr. 13; T. H. A. I Klein Alexanderstr. 4 Roermond, Wll- I helminasingel 10; E. T. Wiersum Haar- lemmerweg 63f Roermond. Wilhelmlna- singel 10: W. Smit Vreewijkstr. 5 Baren- dreeht. De Zeeg 37E. J. M. Hoenen i Rijnsburgerweg 10 's-Gravenhage, Swee- linckstr. 47; H. C. Prakken Rijnsburger weg 10 Rotterdam, Statenplein 4; A. Treffers Rijnsburgerweg 10 Dordrecht, v. Bosseplantsoen 70; H. Harmsen Na- Igelstr. 35 Loosdrecht, Ruysdaelln. 23; G. J. Goedhart Morsweg 30a Alphen a.d. Rijn, Dorpstr. 34; E. A. de Geus Hout- liaan 55 Leiderdorp, Resedastr. 34; N. H. v. Haarlem Snouck Hurgronjestr. 19 j 's-Gravenhage, Scheveningseweg 74; H. J. Sfhoonewelle Plantsoen 5 Hoogeveen, Nachtegaal 202: A. Siecker Hansenstr. 6c Roermond. Wilhelminasingel 10; P. Smor Koninginneln. 18 Amsterdam. Ja- vastr. 149 huis; E. van Leeuwen Kooiln. 61 Delft, Koningsplein 27; S. M-A Bhagwandien Maredjjk 85 Amsterdam, j Willemsparkweg 207; B. I. Oldert Ho- gerbeetsstr. 8 Alphen a.d. Rijn, Acaciastr. 13; A. E. Faneyte Batlta Hoogl. Kerk gracht 5 Deventer, Kon. Wilhelminaln. 17 T. Lelij Oude Rijn 2a 's-Gravenhage. I Stalpertstr. 168; M. J. P. Bakker Lelie str. 128 Oegstgeest. Geverstr. 75: H. R. Buijs Breestr. 33a Alphen a.d. Rijn. Ca- derstr. 109: B. W. Visser Gerecht 1 I's-Gravenhage, van Akenstr. 22; J. I Schouten Gortestr. 96 Roermond. Wil helminasingel 10; J. Goedendorp-Kanten- been Stieltjesstr. 27 Vlaardingen. Boter- bloemstr. 3d; H. Ruijtenberg Zeemanln II Maasluis. Joh. Wagenaarln. 91; M. J. van Heerwaarde-Castelein Lage Rijndijk j 9 Heemskerk. Lessestr. 78; M. J. de I Geus-Smelt Fagelstr. 44 Doorn, Heinln. 5: y. S. Boissevain Rijnsburgerweg 106 Oegstgeest, v. Wassenaarln. 25; A. G. van Lingen Morssingel 9 Schiedam, Wa randa 89; M. v. Dam-Schouten 4e Bin- nevestgracht 29 Haarlem, Gasthuisin. ;157 rood; P. L. M. van Dam Lange I Scheistr. 3 Haarlem, Gasthuisin. 157 rood; J. L. Kuipers Morsstr. 62-64 Alk maar, Bergerweg 51; E. R. v.d. Stepr Burggravenln. 109 Alphen a.d. Rijn, Flo- risstr. 158; M. A. C. v.d. Steur-Jongmans Kersenstr. 22 Alphen a.d. Rijn. Floris- straat 158. vraagt voor Lelden en randgemeenten Hoge nonorering Aardige iob voor intelligente scholleren. Sollicitaties: KATWIJK HET ZWEMBAD Het begin van het zwembad is er. Bur gemeester H. Duiker sloeg gistermid dag de eerste paal in de grond langs de Zeeweg waar de overdekte zal ver rijzen. Dit geschiedde in tegenwoordig heid van de wethouders, enkele raads leden, de secretaris, de heer J. C. Tie- leman, de referendaris mr. G. Veenstra, de directeur van openbare werken, de heer P. C. Priester, de gemeente-archi tect. de heer T. Meljvogel en de aanne mer, J. van Rijn en Zn N.V. De opper vlakte van het bad bedraagt 12 x 25 meter alsmede een instructiebad van 6 x 16 meter. De totale opperlakte van het project is ongeveer 44^ x 35 me ter. Het gebouw zal een kelder krijgen waarop twee verdiepingen worden ge bouwd. Een deel van de eerste verdie ping zal worden gebruikt voor de bouw van gemeenschappelijke kleedcabines, de tweede verdieping zal afzonderlijke kleedhokjes herbergen Het constructie ve gedeelte is ontworpen door de Am sterdamse firma Tysze. BOLLENKWEKER8 PESSIMISTISCH De afdeling Katwijk van de Holland se Mij. voor Land- en Tuinbouw ver gaderde onder leiding van de heer Gr. Parlevliet ln „De Roskam". De voorzitter sprak over 1965 van een goed jaar voor de tuinbouwers, doch was enigszins pessimistisch gestemd ten opzichte van de bloembollenkwekers. De rekening in het jaarverslag van de se cretaris-penningmeester, de heer D. de Koning gaf als eindcijfer een batig sal do. Door het gemeentebestuur zijn gronden in Voorhout beschikbaar gesteld aan die tuinders, die in „Cleijn Duin" zul len moeten ruimen voor woningbouw, maar hierover was men niet best te spreken. Maar de Vereniging Proeftuin voor de Bloembollencultuur kon geen gunstig rapport hierover uitbrengen. De bedoelde gronden zullen, om hiervan bloembollengrond te maken nogal wat aan geld kosten voor bemesting, egali satie, bronbemaling en het zal om het geschikt te maken pl.m. 3 meter bene den het maaiveld moeten worden diep- gespit. De Rtjkstuinböuwconsulent kon geen gunstig rapport hierover uitbren gen. Een geanimeerde rondvraag was het slot van deze vry goed bezochte ver gadering. ALPHEN AAN DEN RIJN Op initiatief van de heer J. C. Engel- bert drogist in deze gemeente werd gis teravond in de grote zaal van gebouw 'Nabij*' een druk bezochte demonstratie van schoonheidsmiddelen en een show van dameslingerie gehouden. Schoonheidsspecialisten toonden met welke middelen de dames er zowel op de dag als 's avonds en zelfs 's nachts zo aantrekkelijk mogelijk uit kunnen zien. Na de pauze volgde een show van da meslingerie. De heer Engelbert sprak aan het slot woorden van dank aan alle medewer kenden van deze zeer geslaagde avond. PAUZE TE WONDERLIJK In 't bijzonder voor humanisten zo', het goed zijn de vergeelde vracht amb teliike rapporten en verslagen door t« lezen, die in 1858 en daaromtrent t» Lourdes zijn opgemaakt. In die ge wichtige vertogen van een eeuw ge leden zouden zij een geestesgestelteni* aantreffen die ook de hunne is. Popu lair samengevat komt deze hierop neer Er kunnen geen wonderen gebeuren dus is er geen wonder gebeurd. Eer, stev ige redenering, die echter kreupe. gaat aan een gebrekkige kennis van de natuur. Wat wist men in 1858 de natuur af? Niet veel. Wat weet tegenwoordig ervan af? Volgens d( natuurkundigen nog minder! De m< derne opvattingen ten deze gaan de richting van een „vergeestelijkt, oergrond van de schepping, die m geloof, in strikte zin, dikwijls nog nieti te maken wil hebben.'maar wel all» ruimte ervoor opent. In deze verruim de kijk zijn wonderen mogelijk. Dal wil niet zeggen: dus is er in 1858 te Lourdes een wonder geschied. Wél da in 1858 méér dan 1966 een wonder bi voorbaat werd uitgesloten en het on derzoek naar de gebeurtenissen aldaar van vijandige eh afwijzende aard is geweest. Desondanks geven die amb telijke rapporten feiten weer, die te wonderlijk zijn om geen wonder te zijn. Iets daarover morgen. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 3 februari tot 9 februari zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: De ln het zand (18 jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: O.O.S. - Furie in Bahia (14 jaar). Geprolongeerd- Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, (14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 l) Studio: De l'Amour (strikt volw.) Trianon: Hoe vermoord ls mfjn vro (14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Waarvoor al het kwade geloven, als er voor het goede nog een mogelijk heid open is? MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 8 febr.. BLOEMEN Narcissen: Golden Harvest 105-120. Rembrandt 90-105. Poetaz l'Innocence 80-105, Carlton 70-90, Californië 70-85. L. Koster 65-80, Early Glory 65-80. Iris sen 320-360. Tulpen: Apeldoorn 220-265, White Virginië 145-205, Paul Richter 140-165, White Sail 140-165, Preludium 125-165, Krelage 135-150, Wintergold 130-150. Golden Harvest 125-165, Bel- lona 140-165, Lustige Witwe 90-115, Bullant Star 60-90. Freesia's 140-210 alles perbos. Hyacinten: Jan Bos 27-38, Anne Marie 30-37, Ostara 26-34, Delft Blauw 27-34, Pina Pearl 22-32. Perle Brillante 24-29 per stuk. Am. Anjers: Sim rood 3200-4400, Sim rose 2700-3600. Sim wit 2800-3400. Elisabeth 2000-2400 per 100. Loop der Leidse bevolking in 1965 Bevolking op 31 december 1964 leerdering door: M V Totaal Vermindering door: 3418 3266 6684 M V Totaal *23 816 2445 2662 5107 2868 3055 5923 Verschil tussen vermeerdering en vermindering Bevolking op 31 december 1965 want als U verkeerd voorspelt, zal niemand het vergeten, en als U goed voorspelt, zal niemand het zich herinneren. Jos Billinger 1818-1889 Toch durven wij ons veroorloven te voorspellen, dat U, indien U een nieuwe abonnee op De Leidse Courant aanbrengt, daarvan geen spijt zult hebben. U ontvangt ons jubileum-schrijfblok en het unieke Leidse Courant-speldje. De door U aangebrachte abonnee krijgt voor een luttel bedrag de mooiste krant van Leiden en verre omstreken met al het nieuws: zo wijd de wereld strekt tot ln zjjn eigen straat. HONDERDEN ABONNEES WERDEN IN ENKELE MAANDEN DOOR ABONNEES AANGEBRACHT Doet U ook eens uw best bij familie, vrienden en kennissen en vul onder staande bon in. Ondergetekende: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na Invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Lelden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4