S)e Ceidóe SoiVtant Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! Vanavond in de ether Toezicht kwaliteit medische middelen m Smartegelcl? Verkoop van goedkope sigaretten duurt voort Mmele er is geen betere! moord aan de bron PAGINA 2 DE LETDSE COURANT WOENSDAG 9 FEBRUARI 1966 Volksgezondheid inventariseert IET IET elke dag bereikt het parlement 'n werkstuk van 'n omvang als de volksgezondheidsnota, die de Tweede Ka mer thans la aangeboden door de be windslieden van Sociale Zaken en Volks gezondheid. Maar het onderwerp is er dan ook naar. want er is vrijwel niets meer in onze samenleving, dat geen raak vlak heeft met de geestelijke of licha melijke gezondheid. Het is ongetwijfeld nuttig het geheel van behoeften aan voorzieningen en het reeds aanwezige arsenaal van voorzieningen te inventa riseren, opdat men in de toekomst weet, welke taken nog wachten, als een zelf standigheid, maar niet als een onafhan kelijkheid. Telkens valt het op, dat niet alleen Sociale Zaken en Volksgezondheid maar ook andere departementen ermee te maken hebben, men denken aan Ver keer en Waterstaat, aan woningbouw en ruimtelijke ordening, aan recreatie, aan justitie. In een tijd, waarin dikwijls over prio riteiten wordt gesproken, is het van be lang dat in de discussie de plaats van de volksgezondheid duidelijk wordt ge steld. Niet alleen bij de overheid, maar ook in het maatschappelijk leven. Hoe zeer men zich in dat maatschappelijke leven vaak verdienstelijk maakt, aan de onderlinge communicatie en aan de communicatie met de overheid mankeert nog wel iets. Dat de nota een poging aanwendt om tot Integratie te komen, is al een verdienste! Een verdienste is eveneens dat de no ta met de belde benen op de grond blijft. De doelstelling ia geen utopia, waarin ons niets meer kan gebeuren, maar een situatie waarin de risico's tot een aan vaardbaar minimum worden terugge bracht. Een situatie, waarin evenwicht (Advertentie) onstaat tussen wat gewenst en wat noodzakelijk is. Weliswaar vertoont de nota ten aan zien van het te vernachten beleid nog „witte plekken" die in de komende ja ren nog ingevuld moeten worden, maar het algemeen patroon ligt er thans. De thans gepresenteerde nota heeft nog een andere achtergrond. Wanneer men de discussie in het parlement over het regeringsbeleid en over de fiscale maatregelen in de herinnering terug roept, dat weet men. dat de overheids- middelen tot '70 in feite al hun bestem ming hebben gevonden, ook 't deel dat voor de volksgezondheid is bestemd, zelfs de jaarlijkse stijging van die mid- Maar na 1970 komt de overheid weer wat ruimer in haar jasje te zitten, on der meer omdat dan verschillende ach terstanden zijn ingehaald, zoals in de volkshuisvesting. De volksgezondheid1 moet zorgen, dat zij dan de boot niet mist en haar deel meekrijgt van de Dat deel zal groot moeten zijn. Alleen al voor de drinkwatervoorziening zijn bedragen nodig in de orde van grootte van het Deltaplan. Daarom is het ver standig dat er nu een programmerings commissie is ingesteld, die straks de claims voor de volksgezondheid zal in dienen. Daarnaast dringen ook zaken die op wat kortere termijn geregeld kunnen worden om een energieke aanpak. Het ambulancevervoer, maatregelen te gen de luchtverontreiniging en de finan cieringsvraagstukken van de verschil lende ziekenhuizen en ziekteverzekerin gen zijn nog slechts enkele van deze problemen. Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, overonzeloon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, seplein 39 twee weken vakantie, vrij ver- LEIDEN Elke donderdag- voer en uitstekende sociale avond in het N.Z.H.-haltekan- Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onze wekelijkse contactavonden DEN HAAG: Elke dinsdag en vrijdagavond in café-res taurant „Paviljoen", Rijswijk- ■(jlllllllBB! „Te gast in de Waag" met Don Paulin Gedurende vier weken trad de hier onbekende Amerikaanse folk-singer- gitarist-entertainer Don Paulin, als gast in de Waag te Haarlem op. in welk historisch gebouw ook de Cobi Schreiers Folk-club is gevestigd. Hij oogstte daar veel succes Zijn uitgebreid repertoire bestaai uit blues en volks liedjes. niet alleen van Engelse makelij, maar ook van Russische herkomst. Vanavond is hy te gast bij Cobi Schreier, die zelf ook zal optreden (Nederland I, 20.20). ..Een studio vrij voor Connie van den Bos De Internationaal bekende Neder landse zangeres. Connie van den Bos. is vanavond hoofdpersoon in het N.C.R.V.-programma „Studio vrij voor mij". In een luchtig verhaaltje zingt zij enkele van haar Engelse, Franse en Nederlandse liedjes. Vanavond wordt het haar tweede grote optreden voor de N.C.R.V.-televisie. want in 1964 was ook een aflevering uit de serie ..Zeg maar voor haar bestemd. Connie won vorig jaar het Nationale Songfestival en deed mee aan het Eurovisiesongfestival, het songfestival in Polen en het Noordzeesongfestival in Knokke. Ter afwisseling treedt het bekende Leedytrio op met hun vertolking van onder meer „Vous permettez madame". Regie: Kitty Knappert. (Nederland I, 21.45) voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. toor. Stationsplein. Telkens van half acht tot half negen. ,,De ivïllozé", speelfilm van Fred Zinneman Of vul onderstaande coupon in: Snelheid onder controle nog niét veel voor een algemeen snel heidsmaximum op de wegen omdat de omstandigheden die op het te stellen maximum invloed hebben, soms zeer ver schillend zjjn. Die omstandigheden bestaan bijvoor beeld uit de aard van de wegen: twee- baans. driebaans, vierbaans, gescheiden wegen: of uit de intensiviteit van het verkeer op de weg in kwestie. Graag zouden we nog eraan willen toevoegen de omstandigheden waaronder gereden moet worden, maar die zaken zoals bijvoor beeld het weer laten zich helaas moei lijk reglementeren. En todh ligt in dit vlak een van de grootste moeilijkheden. Een der gevaar lijkste bijdragen tot de verkeersonvei ligheid Is niet het feit dat er öp bepaal de wegen constant te hard gereden wordt, maar het gebrek aan verant woordelijkheidsgevoel of het gebrek aan kennis van de omstandigheden op be paalde momenten. Op dezelfde weg waar bij redelijk weer en een normale drukte een snelheid van boven de hon derd kilometer weinig risico met zich mee brengt, kan onder andere omstan digheden tachtig kilometer al onverant woord zijn. Zouden de verkeersautoriteiten op de duur toch niet in ons zeer druk bevolk te en dus ook zeer verkeersintensieve land niet aan een andere wijze van be- bakening moeten gaan geloven? Aan het b(j wegenaanleg en wegenmodemisering aanbrengen van borden die bijvoorbeeld door middel van verlichte cijfers de. dan dus wisselend geworden, maximumsnel heid aangeven? Op die manier kan er ook tijdig gewaarschuwd worden tegen plotselinge gladheid, plotselinge mist en onverwachte verkeersopstoppingen. Er zou een proef genomen kunnen wor den door op bepaalde trajecten bij langs de verkeerswegen beschikbare benzine pompstations met zulke snelheldsindica- ties te gaan werken. De vraag wie de be slissingen neemt, kan nabuurlyk de no dige moeilijkheden opleveren, maar lijkt ons niet onoplosbaar. De technische uit werking ervan, moet niet moeilijk te verwezenlijken zijn. Volksgezondheidsnota Onder meer anti conceptiva (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Nederlandse rege ring zai dit Jaar dertien wetsontwerpen op het terrein van de volksgezondheid bij de Tweede Kanier Indienen, In de periode van 1967 tot en met 1970 elf en na 1970 nog een drietal ter afronding. Dit ambitieuze programma is weerge geven in de volksgezondheidsnota die vandaag Is gepubliceerd. Tot de be langrijkste wetsontwerpen voor dit Jaar behoren die betreffende de hygiëne veiligheid in zwembaden plaatsen, het brengen middelen (die de gebruiker in 1 .U 5 6 7 8 9 dere stemming brengen) onder de opium wet. Met name van urgent belang zijn de wetsontwerpen, die het toezicht op de kwaliteit van medische hulpmiddelen zullen regelen. Volgens de nota zijn „kwaliteitseisen" voor bijvoorbeeld hoogtezonnen, gehoorapparaten, brillen en dergelijke hard nodig. In dit verband acht men het ook wen selijk de anticonceptiva aan een wet telijk toezicht te onderwerpen. De zoge naamde ovulatieremmende middelen (de pil) vallen al onder de geneesmid delenwet. In die wet horen echter tot op heden mechanische anticonceptiva niet thuis, zodat hiervoor een aparte rege ling nodig is. die bovendien de verkrijg baarheid van de middelen vergemakke- kanipeer- j lijkt. Voorts zullen gelden worden be- erdovende schikbaar gesteld voor de voorlichting betreffende geboorteregeling. Tot het beleidsprogramma van jaar behoort verder een planning op 't gebied van het ziekenhuiswezen, wijzi- £'nS van het me<*isch tuchtrecht en wij f/7 een (IQ no omu TOO I ziging van de hinderwet om doeltreffen der tegen luchtverontreiniging te kun- nen optreden. 1 De overheidsuitgaven zullen met dit omvangrijk programma wel kritisch I bekeKen moeten worden, merkt de nota op. en wellicht zullen ook overheidsuit- I gaven moeten worden beperkt. In ieder geval zal er, wanneer de volksverzeke ring tegen zware geneeskundige risico'i (het wetsontwerp werd onlangs inge- diend I en de bestrijding van de iucht- verontreiniging die het belangrijkst I worden geacht aan hun trekken zijn gekomen, voor het overige tot 1970 niet erg veel geld meer overblijven. H. J. de Koster onderscheiden DEN. HAAG (A.N.P.'. Koning Bou- dewijn der Belgen heeft de heer H de koster voorzitter van net verbond van Nederlandse werkgevers, benoemd tot commandeur in de Kroonorde. Het bij die onderscheiding behorende com mandeurskruis werd hem gisteren door de ambassadeur van België. F. X. baron van der Straten-Wall let. omgehangen De onderscheiding werd hem mede ver leend voor zijn rol bij de toenadering tussen Nederland en België Rorliontaal: 1 put, stad in Duitsland. 2. Euro peaan. 3. drinkgerei. 4. ijzerhouden de grond, schoenmakersgereedschap. 5. vruchtennat. Turks bevelhebber. 6. familielid, kunstprodukt i. boei. 8. aantal. 9. grote man, tijdsaanwy- Vertikaal: 1. vaartuig, rivier in Duitsland. 2. boom. 3. onbebouwd. 4 waterkering, kunstprodukt. 5. sportartikel, bevel. 6. onheilsgodin, ieder. 7. neerslag. 8. stuk hout. 9. deel van .het ge zicht, vleessoort. Oplossing van glsterer steel. Vert. 1. eb. lts. ui. 2. olieman. 8 ka. ara, os. 4. Is, la. 5. reu. ave. 6. ik. ds. 7. ga, ree, el. 8. kaaiman. 9. as, ski, do. De hoofdfilm van vanavond „De willoze" i..A hatful of rain") speelt rond 'n schijnbaar gelukkig gezin, waarvan de vader echter leeft onder immense spanningen, daar hij een fervent narcotica- liefhebber is. Hij tracht dit voor zijn vrouw en gezin verborgen te houden, waardoor zijn echtgenote tot de overtuiging komt, dat hij haar met een andere vrouw bedriegt. De daaruit voortkomende conflicten laten zich raden. Regisseur Fred Zinneman wist van dit gegeven een boeiende, soms ontroerende film te maken. Vooral Eva Marie Saint en Anthony Franciosca dragen hel verhaal door hun levensechte typering. Hoewel de film hier en daar in dialogen te langdradig is, is „De willoze" een film om met belangstelling naar te kijken. Op het filmfestival van Venetië in 1957 'kreeg „De willoze" de prijs van de Internationale Katholieke Filmorganisatie. (Nederland II, 20.55). Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE ANTENNE Nationale Ballet krijgt buitenlandse t.v.-opdrachten DEN HAAG De televisie-afdeling van de West-Deutscher Rundfunk zal In de eerste helft van het seizoen 1966 1967 een tv-film maken van het bal let „Monument voor een gestorven jongen", choreografie van Rudi yan Dantzig, decors en kostuums van Toer van Schayk en elektronische muziek van Jan Boerman. Het zal worden uitgevoerd door dansers van het Nationale Ballet. De belang rijkste rollen worden vertolkt door Toer van Schayk. José Lainez, Chris- ne Anthony en Danny Navon. De BBC heeft ean van Dantzig op dracht verleend twee choreografieën van 20 minuten te verzorgen voor het televisieprogramma „Codiac". In beide choreografieën zullen Anna- Marie en David Holmes als solisten optreden; de overige medewerkenden zullen Engelse dansers zijn. I DEN HAAG (ANP) - Volgens De Tabaksdetailhandel, vakblad voor de detailhandel ln tabaksfabrikaten en rokersbenodigdheden, laat het zich aan zien. dat de verkoop van ..goedkope" sigaretten nog wel even zal voortduren. Het blad vestigt de aandacht op wat het noemt de zeer merkwaardige situatie, waarin men met de sigarettenprflzen verkeert. Van een prijsverhoging, die officieel per 1 januari had moeten In gaan Is namelijk, xo constateert het blad. nog niet veel te merken. De oorzaak van deze situatie als regel is een fabrikant blij als hem wordt toegestaan een prijsverhoging toe te passen is volgens het blad gelegen in de concurrentie tussen de fabrikanten. Het blad herinnert eraan, dat de fabri kanten in de maanden september, okto ber en zelfs nog in december de winke liers min of meer op rantsoen stelden, maar plotseling van politiek veranderden en de wuikeliers, zelfs ongevraagd, extra - hoeveelheden gingen toezenden. Voordat de winkeliers het wisten, hadden zij tweemaal zoveel in huis dan anders. Dit hield verband met het feit. dat er plotseling twee (bijna) nieuwe merken op de markt verschenen, merken in de 1,25-klasse. in 25 stuks verpakking en met een zeer aantrekkelijke introductie korting. De fabrikanten van andere goede merken, vooral van het topmerk van 1.25 per 25 stuks sloeg toen de schrik om het hart. Het gevaar dreigde immers, dat na 1 januari beide nieuwe merken nog volop voor 1.25 te krijgen zouden zijn naast de bestaande gangbare merken tegen verhoogde prijzen. Als één fabrikant tegen de oude prijs gaat door leveren, dan kunnen de anderen niet achterblijven Hun concurrentiepositie zou dan immers gevaar gaan lopen Vandaar, dat geen enkele fabrikant haast heeft gemaakt met nieuwe prijzen geheel toch wel. redelijke routinestof. Stadhuis op Stelten is tegenwoordig best aardig, de Intertel-reportage over Iran kritisch genoeg en Vanavond in Nieuws poort actueel en goed aangepakt. Maar wat er tussendoor liep heeft ons ver wonderd. We bedoelen Prentjes plukken, het programma rond Huub Matron. Teksten en uitvoering waren van een onzegbaar slechte kwaliteit. Jammer, 't programma had beter achtergehouden kunnen worden, maar slechte uitzendin gen komen nu eenmaal voor. Wat ons verwonderde was dat er bij deze zaal opname af en toe gelachen en geapplau- diseerd werd. Wel niet spontaan, maar toch onmiskenbaar. Wij zouden een con stante neiging tot boe-roepen gehad hebben. Betaalde de KRO dit publiek snjtutegeld? i. Vg. Liederen van Mahler door Elly Ameling TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I NTS 18.30 Teleac 1900 Nws. 19.01 Klaas vaak. 19.05 Franse les. NCRV: 19.35 De Beverly Hillbillies. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Te gast. in de Waag. 20.50 Plus minus. 21.45 Licht instr. trio en zangsoliste. 22.10 Attentie. 22.30 Dagsluiting NTS: 22.35—22 40 Journaal. NEDERLAND II NTS. 20.00 Nws. VARA: 20.01 Tim Frazer thriller- feuilleton. 20.30 Achter *het nieuws. 20.55 De willoze. NTS 22.40—22.45 Journaal Donderdag r I Liturgische kalender I DONDERDAG. 10 februari: Heilige Scholastica. Mis: DUexisti. Wit. VIUAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS NR. IS Ni MIELE. GOUOSESINGEL »2. Ondertrouwfeest in Ridderzaal op Nederland I Beatrix en de heer Claus von Arns- berg door de gemeente 's- Gravenha- ge georganiseerde feestelijke bijeen komst In de middag van donderdag 17 februari in de Ridderzaal verzorgt de NTS op Nederland 1, een recht streekse reportage, die om 14.55 uur begint en omstreeks 16.15 uur eindigt. Aan de bijeenkomst wordt o.a. mede werking verleend door het Residentie- Orkest onder leiding van Willem van Otterloo, het Nederlands Danstheater, de cellist Anner Bijlsma. de „Die Haghe Sanghers" onder leiding van Jos Vrancken en de conferencier Paul van Vliet. De reportage vanuit de Ridderzaal ein digt op het moment waarop het bruidspaar het Binnenhof verlaat voor een korte rijtoer door Den Haag. Na ongeveer een half uur wordt nog verslag gedaan van de aankomst bij het Paleis Lange Voorhout, waar het paar een zanghulde wordt gebracht. De reportage hiervan eindigt om streeks 17.15 uur. Gedurende de tijd, die ligt tussen het vertrek van het Binnenhof en de aan komst bij het Paleis, wordt een film vertoond. De reportage van de ge beurtenissen op deze middag wordt door Ad Langebent van commentaar voorzien. De cameraregie is in han den van Kees van Langeraad en Wim NEDERLAND I VPRO 14.30 Voor de vrouw. RADIO Hedenavond HILVERSUM I (402 m) NCRV: 18.00 Mannenkoor met pianobegelei ding. 18.20 Klassieke kamermuz. (gr.), 18.30 Het Spektrum. 18.50 Lichte gram. muziek. 18.58 Nws Marathon. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Op de man af 19.35 Muziek Leger des Heils. 19.50 Wereldpanorama. 20.00 Stereo: Metropole orkest. 20.35 Stereo: Radio- kamerork. met solisten. 21.15 Koeien als waarhpden. 21.30 Amusemtents- muziek. 22.00 Sport. 22.10 Gram. muziek of mededelingen 22.15 Avond overdenking. 22.30 Nws. 22.40 Sopraan üily koub Uerfil Paris. Desafin 5, Aires c&lés. ince a Córdoba. 'nc,,Oui. je suis i Paris. Olierche I arukou. Sous 1 samba O gr a i The ice cream surf. Burning doivn. Alright. BRUSSEL Ned er 1 Lichte muzeik. 19.00 sementsprogr.. 20.00 K Kamermuziek. 22.00 I BRUSSEL Frans <4& gl pl. .20.00 Klass n NDR-WDR (309 m> ciun30Ureia. irs. Les plus beaux v« voir Paris. Ue o nu ciel de Paris. So dai man. Mockingbird. Chi kingbird. China J the evening - 18,00 Nw Sport. iek, 22.15 Jazi 2öTO^ Klassiek Begeleid door de pianist Felix de Nobel zingt de sopraan Elly Ameling vanavond zes liederen van Gustav Mahler en André Caplet. De 3 liederen van Mahler, uit de bundel „Lieder aus des Knaben Wunderhorn", zijn van be slissende invloed geweest op de ontwikkeling van de Duitse romantiek. De drie liederen van André Caplet. die Elly vervolgens zingt, worden algemeen beschouwd als zijn meesterwerk ln het liedgenre. Het zijn humoristische liederen, waarvan de tekst ontleend is aan drie fabels van La Fontaine. (Hilversum I, 22.40). (Nederland I, tl.45). J Donderdag HILVERSUM II (298 m) VARA: 18 00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending KVP. 18.30 Dansorkest. 1900 Voor de kinderen. 19.10 Jazz muziek. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Amusementsprogr. 21.00 Soc. commentaar. 21.15 Stereo: Tango-rumba orkest. 21.45 Langs de partijlijn. P.v.d.A. 22.15 Licht progr. 22 30 Nws. 22.40 Actualiteiten 22 50 Muziekrevue. 23.25 Mezzosopraan en piano. 23.5524.00 Nws. RADIO VERONTCA (192 m) - Van 18 00 tot 20 00 uur. vlak vnor het hele uur nieuwsberichten - 18 00 Veronica s jukebox, gezellige muziek. 19 00 Joost mag het weten: Hot Hondesd USA 20.00 Klass. verzoekplatenprogr 22 00 Populaire muziek. 2215 Leer dansen. 22.30 tot 100 Gram. muziek. DRAADOMROEP 14« l(jn) 18—20 uur: Lichte muziek. 19.00 Nieuw* «I 40 Amn. La Revoltosa. El HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Lichte gram. muziek. 7.30—7.32 Nws. 7.45 KNAC/ANWB. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram. muziek. J 8.308.32 Nws. 8.40 Voor de huls- vrouw. 9 35 Waterstanden. 9.40 School- radio. 10.00 Lichte gram muziek. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Metro- pole orkest.. 12.10 Agrarisch nieuws. J 12.27 Land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12 40 Deze week. praatje 13.15 Klas- J siek strijkkwartet (gr.). 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Militair orkest (gr i. 14.30 Pianotrio. 15.00 Bijbelover- denking. 15.30 Geestelijke liederen (opn.). 16.00 Stereo: Omroeporkest. 16.40 Klassieke gram. muziek. 17.00 Voor de jeugd 17.15 Zang en plano. J 17 35 Lichte gram. muziek. 17.50 Sport- rubriek. HILVERSUM n (298 m) AVRO: J 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gram. muizek. VPRO: 7.50 J Dagopening AVRO. Nws. 8.10 Lichte gram. muziek 8 25 De groenteman. 8 45 Morgenwijding. 9.00 Ópera (gr.). J 9.40 Lichte gram. muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen J (gr.). 11.00 Nws. 12.00 Dansorkest. 12.27 Land- en tuinbouw. 12.30 Zelf- standig zijn en blijven. 12 40 Licht instrumentaal ensemble 13.00 Nws. 13.10 Journaal. 13.30 Licht instrumen- J taal ensemble. 13.55 Voor de vrouw. 14.10 Volksliedjes (herh 14.35 4 Sans. radiostrip (herh.). 15.05 Dansmuziek. 15 20 Sjalom Mirjan (III). 15.40 StereoBrabants blaastrio. 16.00 Nws. J 16 02 Van vier tot vijf 17.00 Voor de jeugd. Nieuws Marathon. HILVERSUM III (240 m en FM- i kanalen - NRU/VARA 900 Nws. 9 02 Licht platenprogr. 10.00 Nws. 10.02 Gev. muziekprogr. 11.00 Nws. 11.02 Licht platenprogr. 12.00 Nws. 12.02 Top Talent Tjjd 12.25—12.30 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.02 Amuse- mentsmuzlek (gr.). 13.30 Lichte mu- ziek. 14.00 Nws 14 02 Licht instrumen- taal kwintet. 14.25 Gev. gram muziek. 15.00 Nws. 15.02 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.02 Lichte gram muziek voor tieners. 17.00 Nws 17.02—18.00 Gev. Muziekrpogr. (gr.). 17.25—17.30 Ac- tualiteiten. RADIO VERONICA (192 m) Van 8 00 tot 20 00 uur. vlak voor het hele uur nieuws- en weerb.; 7.00 Ook goeiemorgen. 9.00' Muziek terwijl u werkt (verzoekplatenprogr v. d. be drijven. 10.00 Koffietijd. 11.00 Ver zoekplatenprogr voor de hulsvrouw, 12.00 Lunchmuziek, 13.00 Uit en thuis, 13.15 Vervolg lunchmuziek, 14.00 Van concertzaal tot Jukebox. 15.00 Voor alle zieke vrienden van Veronica; 16.00 Donderdagmiddagparade, voor jong en oud gezellige muziek: 17.00 Interna tionale muziek, 17.15 Tcenertoptune- parade. 17 45 Platenpalet 1800 Juke box: Verzoekplaten. Eve Marie Saint Fred Zinneman. mt „Narcotica", 1 J (Nederland 11, 20.55). S yi 1 dan het pad bereikt hebben door ngaio marsh „En dat niet alleen", zei Jenny. Hij is een buiten gewoon eerlijke jongen. Hij liegt nooit nooit". „Dat is zeer belangrijk," zei Alleyn. „Dank u, gaai u nu maar gauw u met uw jonge vriend ver- „Kom nou Dat ligt op zijn weg", antwoordde ze. maai Aiieyn voelde dat zij heel erg op Patrick ge steld was. Hij bleef staan toen ze 111 het roeiboot je stapte Het sch jmmelde even. Ze keek op en wuifde naar hem, Haar donkerblonde haar glans de in de heldere zonneschijn. „Een erg aardig meisje", zei Coombe. „Wat denkt u van Wally?" „We schieten niet erg op. vindt u wel?" .O nee" Het was toch anders vrij duidelijk dat hij die avond die stenen gooide, en bovendien gaf hij te verstaan dat zijn vader hem zei zijn mond te houden „Ja, ja. daar leek het veel op". „Nou dan?" „Hij wou niets zeggen over die grote steen. Hij zei dat hij miss Pride zag weggaan en terugkomen. De persoon die terugkwam zou miss Cost hebben kunnen zijn". „Aha", zei Coombe voldaan. „Dokter Maine zag. zoals u zich herinnert, Wally op de weg naar de bron. En toen was het even over acht. Miss Pride zag hem ongeveer op de zelfde tijd Miss Pride kwam om vijf voor acht ln haar hotel terug. Ze is miss Cost niet tegengeko men. Laten we aannemen dat de dienst van zeven kwart over acht". „En ik vond haar lijk om tien over negen". Coombf zei: „De jongen zou dan van half acht tot kwart over acht tijd gehad hebben om het omhein de terrein binnen te gaan en zich achter de rotsen te verschuilen. Voordat zij kwam". „Waarom zou hij dat gedaan hebben? Hij dacht dat miss Pride weg was. Hij zag haar gaan. Waarom zou hij denken dat miss Pride weg was?" „Misschien een van die dwaze ideeën van hem". „Ja zei Alleyn. „Een van die dwaze ideeën van hem Roep die jongen als getuige op, dan slaan we een even dwaas figuur als hij. Als hij erachter zit, Coombe, zullen we alleen een veroordeling op grord van bezwaren en omstandigheden kunnen krijgen niet op grond van wat die arme stakker zegt. Duidelijke afdrukken van zijn schoenen bij voorbeeld achter de rotsen". Coombe kreeg een kleur. „U zag de grond daar. Al les was vertrapt. Ik geloof dat ik daarboven een fout maakte. We liepen óp het terrein van de misdaad rond voordat ik eraai: dacht". ..Dat overkomt de beste van ons", zei Alleyn, om het prestige van zijn collega te redden. „Al die voetstappen daar! Het leek bijna alsof...?" „Ja?" „Ja, bij nader inzien bijna alsof iemand het op zettelijk gedaan had. voordat de dokter en ik gin gen kijken". „Inderdaad. Achter de rotsen en bij de plek waar die steen had gelegen. Hebt u gezien dat er een platte steen lag vlakbij „Ik denk", zei Coombe, „dat je in zo n rustig poli tiedistrict als hel mijne een beetje afstompt. Ik maak me verwijten. Op mijn leeftijd!" „Och hei zal wel niet zo erg zijn. In elk geval kunnen we de voetsporen van u en van dokter Mai ne duidelijk van de rest isoleren". „Ja. ja inderdaad. Maar toch..." Alleyn keek op zijn horloge. Het was bijna twaalf uur. Hij stelde voor terug te gaan naar het vasteland en een bezoek te brengen aan de dominee. De vloed kwam op en ze namen de boot. Bij de stei ger stond Alleyns wagen met zijn bagage erin. Als all^s volgens plan verlopen was. zou hij nu bijna bij Troy zijn. Ze lieten de wagen staan waar hij stond. Het huis van de dominee was een vijf minuten lopen ver demp langs de kust. Het stond tussen een kleine, bekoorlijke Noormannenkerk en het sanatorium van dokter Maine. Het was een aardig huis ge bouwd tegen het einde van de vorige eeuw, zag er echt ais een pastorie uit en was niet al te goed on derhouden. „Het was nog armzaliger", zei Coombe, „maar in de laatste twee jaren, toen het hier ineens zoveel drukker werd. is het wat opgeknapt. Het stipen dium van de dominee werd bijvoorbeeld verhoogd. Een massa mensen die dachten dat ze bij de bron genezing vonden, gaven schenkingen. U zou er ver steld ove' staan hoe vol de collectebussen zijn voor het restauratiefonds. Ikzelf ben ouderling", voeg de hij eraan toe. „en ik had eigenlijk om half elf in de kerk moeten zijn. Hoogstwaarschijnlijk is de dominee nu thuia. Hij heeft het vandaag natuurlijk heel druk". (Wordt vervolgd

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2