Crisis Italië is in moeilijk stadium Dichter Wesseling zoekt derde oor om zalig Hoger Bewustzijn te bereiken Moro geeft opdracht terug Hamburgse huizen van bewaring in opspraak Dronkemansrit Rotterdam in Erhard voor besprekingen naar Parijs Emigranten in hongerstaking Universitair onderwijs in gevangenis Duizenden daklozen in Grieks bergland Jazz-and poetry- happening in Haags theater PePijn Wilhelm Teil spelen onder politietoezicht r'A ilNA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 7 FEBRUARI 1966 (Van onze correspondent Jan Dijkgraaf) ROME Aldo Moro heeft zaterdag avond definitief de opdracht tot het vor men van een nieuwe regering aan «le president van de Italiaanse republiek teruggegeven. Daarmee Is deze crisis, de eerste onder het president schap van Saragat, in een bij zonder en delicaat stadium aangeland. Saragat heeft nu besloten opnieuw het parlement te raadplegen en wel in de vorm van consultaties met de di verse fracties. Hiertoe heeft hij aan alle partijen drie dagen de tijd gege ven. Deze termijn eindigt donderdag. Dan zullen in snel tempo de informa tieve besprekingen van het staatshoofd met de partijleiders en de andere daar voor in aanmerking komende personen worden hervat en dan zal de uiteinde lijke beslissing vallen. Op dit ogenblik is de politieke verwarring nagenoeg compleet. De enigen die victorie kraai- ~p, zijn de communisten, die het ver grijnen van Moro op hebben geëist op Kjtraffe van bloedige straatacties. Het fe duidelijk dat zij Fanfani als premier irillen hebben. Intussen is de eigenlijke reden waar om Moro zijn opdracht terug gaf, 'n dui delijk aan de dag getreden conflict tus sen de christen-democraten enerzijds Ex-gevangenen klagen over mishandelingen HAMBURG! (UPI) Politie en ge- meentefunctlonarissen ran de stad Hamburg hebben grotere prioriteit gegeven aan him onderzoek naar de mishandeling van gevangenen lil Hamburgse huizen van be- Dit valt samen met het gevagente- schandaal dat is begonnen met de officiële bevestiging van de moord op de 50-jarige genaturaliseerde Amerikaan Ernst Haase, die op' 30 Juni 1964 in een isolatiecel door zijn bewakers is doodgeranseld. Haase werd verdacht van diefstal. Twee 'dagen na deze bevestiging maakten de gemeenteautortteiten bekend dat de isolatiecellen tijde lijk niet gebruikt zullen worden. De i6olatiecel was bestemd om op vliegende gevangenen te kalmeren. Naar aanleiding hiervan hebben verscheidene dagbladen in Ham burg telefoontjes gehad van ex- gevangenen die ook in een derge lijke cel hadden gezeten. Deze men sen beweerden dat er speciale be wakers zijn aangesteld die recalci trante gevangenen moeten bedaren door ze „af te ranselen". zy ver telden verder dat ze „naakt in de cel werdeh geduwd en dan afwis selend ijskoud en gloeiend heet water over hun lichaam gespoten Autoriteiten van het Hamburgse gevangeniswezen hebben toegege ven dat gevangenen in voorarrest soms naakt in de cel worden ge worpen. zij het dan in „extreme gevallen". Op de andere bewe ringen van de e?-gevangenen ga ven zij geen commentaar. Tegen de gevangenbewaarder, de 41-jarige Albert Unke, die Haase volgens de aanklacht zou hebben doodgeslagen met een knuppel Is slechts een disciplinaire maatregel genomen. Hy werd drie maanden geschorst. en de beide socialistische partijen an derzijds. Mocht dit conflict, dat berust op zeer subtiele en personalistische mo tieven. werkelijk niet bij te leggen zijn, dan staan de zaken er wel hoogst ern stig voor. Al eerder is gemeld, dat president Saragat in het uiterste geval alleen nog maar een zakenkabinet kan laten vor men, dat dan moet zorgen dat vóór eind april, de begrotingen door de beide kamers van het parlement worden goed gekeurd en dat dan verder de zozeer gevreesde vervroegde verkiezingen wel moeten voorbereiden. In de huidige in ternationale situatie levert Italië een beeld van zo ongelooflijk gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel bij de voor naamste partijleiders mey uitzondering van Rumor, de secretaris van de De- mocrazia Christiana), dat de bijzonder scherpe commentaren in de zondagsbla den van gisteren alleszins begrijpelijk en gewettigd zijn. Vrijdag lancering derde Franse satelliet PARIJS (UPI) De torpedobootja- ger Guepratte van de Franse marine ls dit weekeinde naar de Middellandse Zee vertrokken In verband met de lan cering van de derde Franse aardsatel- liet op vrijdag. Het schip, dat zijn basis heeft in Brest, zal dienen als volgstation voor de 19 kilogram zware D-l-A satelliet die met behulp van een drietrapsraket in Zuid-West Algerië zal worden gelan- De satelliet is uitgerust met antennes waarop 2304 zonnecellen zijn aange bracht, terwijl de kunstmaan verder kleine batterijen bevat. Voorts is de sa telliet voorzien van tal van wetenschap pelijke instrumenten die gegevens moe ten verzamelen over de vorm en sa menstelling van de aarde, de atmosfe rische druk en temperatuur en andere verschijnselen. Wanneer de proef met de D-l-A slaagt heeft Frankrijk drie aardsatellieten in de ruimte cirkelen. ROTTERDAM. (A.N.P.). Een dronken Noorse zeeman, de 17-jarige Sven S. heeft gisteravond in Rotterdam met een gesto len auto een brokkenrit. gemaakt, waarbij vijf personenauto's ernstig werden bescha digd. De Noor, een olieman van de tanker „Varenna", stal de auto op de Westblaak. Enige honderden meters verderop ramde hij drie geparkeerde auto's. De rit eindig de kort daarop, toen hij op een kruising tegen twee van rechts komende auto's botste. Er waren geen persoonlijke onge- HEER. Twee wachtmeesters eerste klasse van de rijkspolitie groep Heer zijn zaterdag om het leven gekomen toen hun auto in Cadier en Keer in een flauwe bocht van de weg raakte en tegen een boom botste. De 39-jarige gehuwde wachtmeester J. Jansen uit Amby (bij Maastricht), vader van vier kinderen, en zijn 26-jarige ongehuwde collega A Heije uit Heer waren op slag dood. (Van onze correspondent L. Kleijn) Bondskanselier Erhard is vanmorgen niet zijn twee ministers van Buitenland se Zaken en Defensie in Parijs aange komen. Tweemaal zal Erhard door De Gaulle op het Elysée worden ontvan gen. De besprekingen zullen voorname lijk lopen over De Gaullcs reis naar Moskou, de gemeenschappelijke markt na de conferentie in Luxemburg en Viet- Niemand aan beide kanten van de Rijn verwacht een spectaculair succes zowel in Parijs als in Bonn heeft men het gevoel om niet te zeggen de over tuiging, dat het Frans-Duitse vriend schapsverdrag van januari 1963 'n dood geboren kind is. Wat Vietnam betreft Btaan beide op vattingen lijnrecht tegenover elkaar. Frankrijk distantieert zich in toene mende mate van de verenigde volken, het Atlantisch verdrag en Amerika. Duitsland voelt zich zonder Amerika tegenover Rusland verloren en ruilt in geen geval de atoombescherming van Amerika tegen de paar atoombommen waarover Frankrijk beschikt. Over de reis van De Gaulle naar Moskou waar hij met open armen zal worden ontvangen heersen in Duitsland ongerustheid en wantrouwen. Nu Frankrijk weer op de lege stoel gaat zitten van Brussel, zal De Gaulle andermaal pogen Erhard voor het plan Fouchet te winnen, dat wil zeggen een losse confederatie van Europa zonder enig bindend supranationaal gezag. Politiek zijn Frankrijk en Duitsland van elkaar vervreemd. De grote band tussen de twee landen is de economi sche, want zij zijn eikaars beste klan ten, maar daar houdt de vriendschap die in januari 1963 zo uitbundig en over dreven werd gevierd dan ook wel mee op. Bonn ruilt Washington nooit voor BRISBANE (Reuter) Een Neder- i landse moeder van vijf kinderen, wier naam wordt opgegeven als Freda Veer- behr, is achttien dagen geleden in Bris bane in hongerstaking gegaan uit protest tegen de voorwaarden in Australië. Ge durende de afgelopen dagen heeft zij 9lechts zwarte koffie, thee, vruchten sap en water gedronken. Haar man de 45-jarige Frederick Wil lem Veerbehr, die drie dagen geleden het voorbeeld van zijn echtgenote volg de, zegt dat de emigratieautoriteiten in Nederland hem niet juist hebben voor gelicht. Hij heeft de Australische mi- gratiedienst verzocht voor hem en zijn gezin (vijf kinderen waarvan er twee werken) passage te verzorgen naar derlan<L De heer Veerbehr, die anderhalf jaar geleden met zijn gezin uit Haarlem ln Australië kwam, heeft sedert april van het vorige jaar niet gewerkt. Hij zegt bij de Nederlandse en Australische au toriteiten ondermeer te hebben aange klaagd dat er voor hem in Australië geen passende werkgelegenheid is. BERKELEY (UPI) In de gevan genis van San Quentln in California zal mogelijk binnenkort een hogeschool met vierjarige cursus worden opge richt. Dit Is zondag meegedeeld door Joseph D. Lobman, deken van de criml- j mologische faculteit van de universl- teit van Berkeley. Lohman zei dat hij een onderzoek zal leiden met als doel San Quentin als eer ste gevangenis ter wereld universitaire status te geven. Het onderzoek wordt gefinancierd door de Fordstichting Volgens Lohman kan door het ver strekken van hoger onderwijs in de ge vangenissen een „werkelijke rehabili tatie" en betere voorbereiding op te rugkeer in de maatschappij van de ge vangenen worden verwacht. Noodtoestand afgekondigd Prov. redemptoristen overleden AMSTERDAM (KNP) Zaterdag middag overleed in het O. L. Vrouwe gasthuis te Amsterdam op 57-jarige leeftijd pater dr. Chris Oomcn, provin ciaal overste van de Nederlandse pro vincie der redemptoristen. Van 1938 tot 1962 doceerde hij dogma tische theologie aan het groot-semi narie te Wittem, waar hem ook meer dere jaren de leiding van de studenten was toevertrouwd. In januari 1962 werd hij benoemd tot provinciaal overste der redemptoristen, welke functie hij tot aan zijn dood heeft vervuld. ATHENE. (U.P.I - In het Centraal- Griekse berggebied Evrytania hebben mili tairen en politieagenten met behulp van fakkellicht en de koplampen van leger auto's samen met de plaatselijke bevol king tenten en geïmproviseerde onderko mens opgericht voor «ie 4.000 personen die dakloos zijn geworden tengevolge van •n serie van 24 aardbevingen. Door de aardbevingen, die zaterdag be gonnen. zijn twintig dorpen vernield. Slechts één persoon een vrouw werd gedood en 21 liepen, verwondingen op. Vele daklozen hebben de nacht in de open lucht moeten doorbrengen op de hellin gen van de bergen Timfristos en Papai- tolikoa Gisteren hebben koning Con stanten en koningin Anne-Marie een be zoek gebracht aan het getroffen gebied. De zwaarste aardschok werd zaterdag tot in Athene gevoeld en had volgens geolo gen een kracht van 6.4 op de schaal van Richter. Volgens de geologen was de schok veroorzaakt door verplaatsing van grote hoeveelheden aurde of water in de onder grondse grotten in Evrytania. In het getroffen gebied is de noodtoe stand afgekondigd. Het reddings- en hulp ver leningswerk staat onder leiding van luitenant-generaal Panayotis. onder super visie van minister van Sociale Zaken Mimmis Galinos. Uitvaartdienst J. Borghouts DEN HAAG (ANP) Woensdag 9 februari 's morgens om elf uur wordt in de Sint Dominicus kerk te Rotterdam de uitvaartdienst gehouden voor de za terdag jongstleden in een ziekenhuis te Rotterdam op 55-jarige leeftijd overle den staatssecretaris van Defensie (ko ninklijke luchtmacht) de heer J. J. F. Borghouts. Aansluitend aan deze dienst zal het stoffelijk overschot ter aarde worden besteld op de begraafplaats aan de Nieuws Krooswijkse weg te Rotter dam. DAG-IN—DAG-UIT-DAG-IN—DAG-UIT-DAG-IN—DAG-UIT-DAG-IN—DAG-UIT- Voor de gestadig kalende dichter-onderwijzer Hans Wesseling is het leven één zalige, gepro longeerde happening.- Hij ligt daartoe languit op de grond in zijn smalle huiskamer en luistert naar jazz. „Mijn oren zijn op dat moment twee grote speakers. Ik drink de muziek in, ik weet van niks meer." Hij gaat daartoe voor zijn 59 centimeter beeldbuis zitten en kijkt ademloos naar de televisieprogramma's. „Soms is het zo onge- „Er is een tijd geweest, dat ik aggres- sief was, dat ik met Jan Cremer vlammende protesten schreef. Ik stik te van de problemen, ik schreeuwde me wezenloos. Dat hoeft nu niet meer. Ik ben innerlijk veranderd, ik streef nu naar het verhoogde bewustzijn. De problemen, die ik vroeger had, zijn opgelost". Hij leest daartoe in snel tempo de werken van courante filoso fen. Rondom de kachel liggen boeken van Teilhard de Chardin, van Spino za. gedegen kost, waar hij zich een indigestie aan eet. „Ik vond het vroe ger geweldig, als mijn gedichten in 'n blad stonden. Dat is niet belangrijk meer. Ik dicht niet meer voor de schoonheid, maar vanwege de bood schap. Een dichtbundel zegt me niks. Ik lees ze zelf ook niet. Het is zonde het papier". Vrije jazz Hij draagt daartoe zijn boodschap uit tijdens bijeenkomsten, waarop zijn vrienden hem met vrije jazz naar de grote extase stuwen. Daartoe stelt hij zich op tussen drums en fluit en slaat hij zijn teksten hijgend de zaal in. Vrijheid en verhoogd bewustzijn zijn de thema's, die met de onont koombaarheid van boemerangs bij hem terugkeren. „Publiek is voor mij één man, één groot gezicht. Ik pro beer te overtuigen. Het kan me ook niet schelen, of ik goed dicht of slecht. Het kan best zijn, dat ik niet gewel dig schrijf, maar het gaat dan ook om de bevrijding. Van mezelf, van 't pu bliek". (Hij heeft het een paar Keer geprobeerd. In Zwolle stond hij met zijn „jazz-and-poetry-happening" voor een zaal met christelijke jongeren. De plaatselijke krant schreef de vol gende dag: „Het leek net, of ze de hele avond zaten te stemmen. Het ws allemaal flauwekul." Wesseling: „Klopt. Er was die avond niks ge beurd. De vonk sloeg niet over. Latei- in Gouda ging het beter. Ik heb die krantenkritieken nu in een gedicht verwerkt"). Superieur Hij geeft daartoe les op een lagere school in de Haagse Van Ravesteyn- straat. Een somber, hol gebouw in een uitgewoonde volksstraat. Zijn leerlin gen trakteert hij tijdens een kerstbij eenkomst op vrije jazz. „Geen kerst liedjes. dat is allemaal waardeloos". Hij vertelt over de cultuur van de Egyptenaren, de Babylonlërs, de Tibe- tanen. „Het geschiedenisonderwijs op de scholen hangt van oorlogen aan el kaar; de cultuur zit in de verdomhoek. Ik doe daar niet aan mee". Hij trotseert daartoe het onbarmhar tig- oog van de onderwijsinspecteur, die in zijn zesde klas naar uitwassen zoekt. ..Er is een tijd geweest, dat ik hem kneep voor die man, maar dat is over. Ik voel me nu superieur en ik weet. dat het niet subjectief is, maar objectief. Dat maakt het voor mij ook zo moeilijk om met mensen te praten. Waar hun denken ophoudt, vind je eerst een stuk wit en daarna begint mijn denkwereld". Extase Hij zoekt daartoe nochtans met grote hardnekkigheid naar contact met ge lijkgestemden, die ook streven naar 't Hoger Bewustzijn. „De één boort er een gaatje voor in zijn hoofd, de an- looflijk slecht, dat het voor mij een complete happening is. Ik geniet ervan, ik vind 't eindeloos." Hij hangt daartoe aan de schemerlamp een op blaasbare plasticvis, zeven kerstboomballen en een handvol gekleurde kralen; hij hangt vervolgens aan alle andere lampen in het huis kerstboom- ballen en gekleurde kralen. Voor hem is het eeuwig Kerstmis, eeuwig lente, eeuwig eindeloos. In afwachting van de Grote Extase hebben diohter Hans Wesseling en zijn combattanten Chris Hinze en Dick van de Capellen hun Hoger Bewustzijn op een Scheveningse bank gezetEen kwestie van belegging. ómdat er nu eenmaal betalende be zoekers in de zaal zitten?" Die vraag bewijst, dat \ve het niet begrijpen. De jazz is de grote demon, die brengt je het Hoger Bewustzijn, of je wilt of niet. Zo zit dat. Derde oor Hij streeft daartoe momenteel naar een complete happening, waarin het publiek niet meer bestaat uit toe schouwers, maar uit deelnemers. Hij heeft daartoe voor dinsdagavond het Haagse Theater PePijn afge huurd, waar maximaal 100 uitverkore nen a raison van vier gulden vijftig de grote extase mogen bereiken. Dat moet dan gebeuren tussen acht en el ven. Om twaalf uur moet de zaal ont ruimd zijn. Hij heeft daartoe een schrift vol nieu we gedichten gemaakt. Eén ervan ein digt: „Wij zochten u, wij zoeken u, wij raken in contact met u, wij vragen u slechts, luister, luister, luister met al uw oren, luister met uw derde oor, just relax, en luister met uw derde Denkt hij, dat Den Haag en ran«ige- meenten een voldoende aantal perso nen op de been kunnen brengen, die zijn uitgerust met een dergelijk extra der neemt LSD of mescaline. Mijn geestelijke antenne is de jazz. Wat ik schrijf is muziek. Als wij onze jazz and poetry brengen ben ik niet de verteller, maar de vierde musicus. Wat zij doen, doe ik, wat zij denken, denk ik. Na mijn eerste gedicht ren ik de zaal in en dan roep ik alleen: vrij- Hans Wesseling: Vrije jazz op Kerst heid, vrijheid! Totdat ik er bij neer val. Dat is extase". „En als er nou eens een avond is, dat je geen zin hebt om zoveel keer „vrij heid" te roepen, doe je het dan toch, Hij hoopt het vanwege die vier gul den vijftig, maar nod!& is het niet. Daarvoor is de kloof al te diep, de afstand te groot. Hij geeft de burgerij alleen een kans. Hij heeft daartoe met opzet zijn teksten niet volledig afge maakt. „Op het laatste moment pak ik een krant en voeg ik er nog wat actualiteiten bij". Hele land Hij zuigt behoedzaam aan zijn siga ret. Zegt: „Als het lukt, organiseren we meer van zulke avonden. In het hele land. Ik noem het met opzet geen happening, want dat ruikt naar school- avondjes, waar niks gebeurt. Bij mij gebeurt altijd wat". Hoe hij dat bereikt? Luister. Hij schrijft daartoe, hij spreekt daartoe, hij onderwijst daartoe, hij declameert daartoe, hij berust daartoe, filosofeert daartoe. Er is nog veel meer, maar ach, wat doet het er toe. Met de aanbieding van een origi neel werpmes van 19 centimeter doet een Rotterdams verzendhuis de laatste maanden een ferme gooi naar het commercieel top- succes. Compleet met smeuïge foto staat bedoelde schedelkliever in de advertenties ingeklemd tussen een anti-regenbril van negen vijftig en 'n Lotto-geluks- sleutel met 49 rollende kogeltjes (duizenden mogelijkheden). Een lekker mes, zo te zien, écht een om Wlliem Teil mee te spelen in de huiselijke kring. „Moeder, ga jij nou effe tussen de schuifdeuren staan met een goudrelnet op je hoofd, dan zal Henkie hem dwars doormidden gooi en. Neen, niet je hoofd. Malle moe. Die appel natuurlijk. Met één klap het klokhuis d'r uit en de pitjes tegen het behang. Die appelmoes in Je haar was je er met een beetje lodaline zo weer uit. Wat zeg je moeder? Wat er gebeurt, als Henkie misgooit? Je bedoelt, als hij met zijn hand trilt, als hij het heft te lang vasthoudt. Ja, hoor eens hier. Als je zo begint, komen we nooit er gens. Henkie is een gis jongetje, dat heus wel weet, wat ie doet. Pas heeft ie nog met zijn plastic bal het sèvres- porselein aan diggels gegooid. Geen koppie meer heel: zelfs de tuut van het melkkannetje vl«jog er af. Nou moeder, komt er nog wat van. Stel je op en wees geen spelbreker. In de advertentie staat, dat het mes feil loos doel treft; daar hebben we dus ook'al geen omkijken meer naar. Welk doel, vraag je? Ja, hoor eens, als je alles van tevoren wil weten, is de aar digheid er af. Er moet ook 'n element van verrassing in blijven. Per slot van rekening is het een spelletje, een geintje". Een spelletje dus. Dat is ook de me ning van de Haagse politie, die bij monde van haar slag-stoot- en werp- deskundige verklaarde, dat Herman- Betaling _bU optv»j^t+po"_<>Jtt dad geen enkel bezwaar heeft tegen de verkoop van circuswerpmessen. „Zo'n mesje kan geen kwaad", zei hij, „mits men het thuis gebruikt. In de gang bijvoorbeeld. Er zijn mensen, die een schietschijf op de buitendeur prikken en wedstrijden houden. Anderen heb ben een hoek van de kamer voor .dat doel ingericht. Ook daar is geen be zwaar tegen. Ieder zijn meug niet waar en de welvaart brengt dit soort grappen nu eenmaal met zich mee. De mensen krijgen steeds meer vrije tijd en je kunt toch niet de godganselijke dag klaverjassen of een potje dam- ,,En op straat. Als je nou met de bu ren op de schutting Wil gaan oefenen, omdat je gangetje te klein is?" De politiedeskundige schudt het hoofd. „Geen messen op de openbare weg", zegt hij resoluut, „dat is al geregeld bij de wapenwet van 1890. We knijpen wel eens een oogje dicht voor padvin ders, die een mes bij zich dragen, want dat is een historisch privilege. Die jongens doen met dat mes geen vlieg kwaad en gebruiken het om een tak af te snijden of een aardappel te schil len. Dat is gezond, dat is positief en als je zo'n jongen dat mes afneemt, is hij gelijk onthand". Akkoord, daar kunnen we inkomen. Zo'n jongen moet zijn pieper schillen en een tak kuAnen Bnijden. Maar kan hij dat ook met een werpmes van 19 centimeter? (treft feilloos doel). Nou, daar gelooft de politiedeskundi ge niet in. Hij heeft het mes welis waar nog niet gezien, maar afgaande op gedetailleerde beschrijving, neemt hij aan, dat de Goede Daad er wel mee in de knel komt. „Ze kunnen er natuurlijk een puntje aan slijpen", probeert hij nog, „maar dan nog ben ik bang, dat je er niet dun mee schilt". Er ls met dat werpmes dus geen vuil tje aan de lucht. Wel met de valmes- sen, stiletto's, boksbeugels en ploer tendoders, die in juni 1965 defenitief taboe zijn verklaard. Dat geldt zelfs voor mensen met een lange gang en een huiskamer, waar je een hoek kunt afschermen. „Maar dat werpmes mag", zegt de politiedeskundige, „dat is heel wat an ders". Juist, dat is dan een pak van het verzendhuishart. Rest ons één vraag: „In de wet van juni 1965 wordt gesproken over een verbod van mes sen, groot en klein, aan beide zijden geslepen en met een punt in het mid den. Dat zijn nu precies ook de gege vens, die in de advertentie over het werpmes worden verstrekt. Daar staat: „Uitgebalanceerd model, met doorlopend tweesnijdig lemmet. Hoe zit dat?" „Dat zit goed", zegt de deskundige geruststellend, „van mij mag iedereen een werpmes kopen. Natuurlijk kun je er rottigheid mee uithalen, als je per se wilt, maar daar kunnen we geen rekening mee houden. Dan zou je de breinaalden en de aardappelschilmes jes ook moeten verbieden". Nou moeder, beleven we het vandaag nog? Henkie staat al een kwartier te tandhakken bij het dressoir. Je kunt zo'n jongen niet het bloed onder zijn nagels wegpesten. Het werpmes snijdt nu eenmaal aan twee kanten en als het niet goedschiks gaat, dan maar kwaadschiks. Pa, geef jij even de goudrelnet aan. Neen, die grote, want Henkie moet het nog leren. Daar gaat ie dan. Mes goed mevrouw? Pot voor meneer (van het verzend huis).

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4