Er hadden doden kunnen vallen GOED HERSTEL VAN KANGEROES EN SVL IN THUISWEDSTRIJDEN DOCOS GOOIT HOGE OGEN IN HOOFDKLASSE-COMPETITIE Ernstige vernielingen op bouwwerk in Oegstgeest Paardesportliefhebbers komen in Warmond aan hun trekken DRIE TREFFERS-JUNIOREN IN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 1 FEBRUARI 1966 De Leidse kantonrechter: Twee vrijwel identieke zaken. Twee „vrijspraakje" rekende, zeer laakbare inhaalmanoeuvres. Twee De kantonrechter hield zich echter achteronknmenrio --- de verklaringen van de getuigen en vonniste ook hier conform. NIET BETALEN Een 20-jartge chauffeur uit Haar lem gaf volmondig toe, dat hij met een door hem bestuurde auto al achteruit rijdende op de Gouverneurlaan te Sas- senheim tegen een geparkeerde vracht auto was opgereden. „Ik moest die parkeerhaven af en vergiste mij even de onderlinge afstand", aldus de aanrijding vrij t« pleiten. Wel om te protesteren tegen de hoge schade rekening, die hij gepresenteerd had gekregen. „Ik raakte alleen maar z'n bumper en nu wil hij, dat ik ook de kosten van het uitdeuken van een spatscherm betaal", lichtte hij zijn protest nader toe. „U staat hier niet terecht voor de schade, maar voor de aanrijding", lichtte de kantonrechter hem in. „Ik betaal toch niet", bleef verdachte aan houden. Nadat de officier op zijn beurt er nog de nadruk op had gelegd, dat het in de onderhavige zaak alleen om de aanrijding ging vroeg hij ter correctie een boete van 30.- subs. 6 degen „Hoe moet het dan met de schade?" bleef verdachte halsstarrig „op zijn stuk staan". „Dat zal wel via een civiel proces worden uitgemaakt", repliceer- hn kort en bondig. Hij was dan ook de de rechter en legde de „aanhouder" niet ter zitting gekomen om zich van vervolgens 25.- boete op. achteropkomende auto's de midden berm in. Twee flinke schaderekenin gen en tweemaal geen doden of ge wonden, dank zij de „stille medewer king" van vrouwe Fortuna. In de eerste zaak moest een 52- jafige vertegenwoordiger uit Haarlem zich verantwoorden voor het feit, dat hij in de avond van de 25ste november j.l. met zijn auto op Rijksweg 4a onder Alkemade een voor hem rijdende auto was gaan inhalen, alhoewel een ach teropkomende auto hem op de inhaal- baan al zeer dicht was genaderd. Ten einde een botsing te voorkomen ging de bestuurder hiervan „op de rem staan' hetgeen tot gevolg had, dat zijn auto de middenberm in slipte, over de kop sloeg en gedeeltelijk op de rijbaan van het tegenliggend verkeer kwam te liggen. Hij kwam met de schrik vrij en kon na uit zijn niet gering beschadigde auto te zijn ge kropen door lichtsignalen voorkomen, dat enkele passerende auto's tegen het opstakel opreden met alle gevolgen van dien. „Ik zag hem in mijn achtcruitkijk- S.V.L.-dames en Kangeroes-heren I van SVL resulteerde in een 20 voor spiegel wel aankomen, maar dacht, hebben zich van de zaterdag geleden sprong, met setzeges van resp. 1511 genoeg was om veilig nederlagen in een uitwedstrijd gister- en 15—9. AMVJ/RC trok in de 3e set voerde de verte- avond knap hersteld in een thuiswed- alle registers open en nu moest SVL terug: 815 voor de A'damse ploeg. Ook in de 4e set wilde het aanvan kelijk niet lukken bij SVL. De Am sterdamse dames namen een 08 voorsprong, maar toen Wilma Benus met enkele bekeken opslagen de hate lijke nul had weggewerkt, kwam de SVL-aanval weer op 'toeren. AMVJ/ RC reageerde o.i. wat te laat op het Leidse offensief en werd naar een 15 13 setverlies gespeeld. In de slot fase van deze wedstrijd waren het de spelverdeelsters Hanna Bosboom en Wilma Benus die de Leidse aanval steeds weer van uitstekende set-ups voorzagen. Hoofdklasse volleyhal dat hij nog te kunnen inhalen' genwoordiger tot zijn „verdediging" aan. Hij had zich echter in de afstand en de snelheid van de ander vergist. „Het was dan ook bijzonder slecht edelachtbare", probeerde hij nog als een geldig excuus te slijten. „Volgens de getuigen reed hij op slechts 10 meter afstand van U, toen U ging inhalen", citeerde de kantonrech ter, mr. W. de Koning, uit het proces verbaal en concludeerde hieruit, verdachte zeer afkeurenswaardig had gehandeld. Deze kon slechts repliceren: „Ik dacht, dat de afstand veel groter was". „Weer zo'n levensgevaarlijke haalmanoeuvre, waarbij meestal slacht- offers vallen", merkte de officier, mr J. A. J. v. d. Bruggen onder meer ir zijn requisitoir op. Hij vond dan ook, dat hier een ge voelige straf op zijn plaa'ts was er eiste naast een geldboete van 75.- subs. 15 dagen de voorwaardelijke ont zegging van verdachte's rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter wees verdachte's verzoek om clementie beslist van de hand. „Het liep nu wonder boven won der goed af, maar er hadden ook do den kunnen vallen", motiveerde hij zijn vonnis, dal geheel conform luidde. „VRIJSPRAAKJE"' In de tweede welhaast identieke zaak bleek, dat verdachte, een 26- jarige redactie-secretaresse uit Am sterdam, met haar auto op Rijksweg 4 onder Sassenheim een voor haar rij dende vrachtauto was gaan inhalen en wel eveneens op het moment, dat een haar achteropkomende auto op de inhaalbaan een inhaalmanoeuvre had ingezet. Ook hier kon de betref fende bestuurder door krachtig te rem men een botsing voorkomen, hetgeen in dit geval tot gevolg had, dat hij via de middenberm de andere rijbaan opschoot. Hij kon zijn auto nog tijdig naar de goede rijbaan manoeuvreren, zodat ook hier de gevolgen tot ma teriële schade beperkt bleven. „Ik ging wel iets naar links, maar had niet de bedoeling die vrachtauto in te halen", aldus wees verdachte de tenlastelegging van de hand. „Als hij niet zo dicht achter mij had gereden, zou hij niet zo sterk hebben moeten afremmen en er dus niets zijn ge beurd", poogde zij vervolgens de schuld op de ander af te schuiven. De kanton rechter las echter in 't proces-verbaal, dat drie getuigen destijds tegen de politie hadden verklaard, dat verdach te wel degelijk naast de vrachtauto was gaan rijden en dus de vrije door gang voor de achteropkomende auto had geblokkeerd. Desondanks bleef de automobiliste dit feit ontkennen, het strijd. SVL bleef het Amsterdamse AMVJ/RC met 31 de baas en Kan- geroes won met 32 van Zandvliet (Den Haag). S.V.L.—A.M.V.J./R.C. De Amsterdamse dames waren voor al in de le en 2e set aanvallend iets minder dan SVL. Mej. Rom van AMVJ/ RC wist met haar harde, diagonale smash wel vele punten voor haar ploeg te scoren, maar SVL had in Wil v. d. Wijngaard, Hanna Wang, Josien v. d. Bosch en Xandrie Kikkert ook hete ijzers in het vuur. De sterkere aanval PRESTATIEPRIJZEN BIJ A.V. HOLLAND Gisteravond hield de A.V. Holland haar jaarvergadering, die bezocht werd door ongeveer 50 belangstellenden. Daarin werd de technische commissie in zijn nieuwe samenstelling gepre senteerd. Deze commissie zal bestaan uit de heren W. Rietbergen, J. van Royen, K. Smit, J. v. Heek en R. Pommee. Een feestelijk karakter had deze vergadering door de uitreiking van diverse prijzen. De in memoriam Her man Vorstemans-beker ging naar Frits Hemerik als meest verdienstelijk lid in 1965. Een nieuwe beker, de Cor Guldemond-beker, werd toegekend aan W. Rietbergen voor het vele ver dienstelijke werk in de afgelopen ja ren. Voorts werden twee bekers uit gereikt aan Frans Beker voor de beste atletische prestatie (400 meter in 48,9 sec.) en aan Renée v. d. Water voor de beste technische prestatie (ver springen 7.06 meter). Verder werden nog een aantal prestatie- en stimu- lansprijzen uitgereikt. De vergadering verliep in een ge animeerde sfeer. Besloten werd te trachten het huidige goede peil te handhaven en zo mogelijk nog meer op te voeren. Het ledental kan opge voerd worden van 237, het huidige aantal, tot maximaal 300. Er zal zeer zeker getracht worden dit te halen. KANGEROES—ZANDVLIET Voor de derde maal in vier dagen kwam Kangeroes gisrteravond binnen de lijnen. Vrijdagavond wonnen Koos Taconis c.s. met 31 van VVS, za terdag werd in Den Haag met 31 verloren van HMC/CLV en gister avond bleven onze stadgenoten met 32 de baas over het Haagse Zand vliet. Afier punten dus uit drie wed strijden, voorwaar geen slecht resul- De van ongeveer gelijke kracht zijn de ploegen gaven elkaar in de le en 2e set weinig toe. Kangeroes schreef de le set met 1512 op zijn n; terwijl Zandvliet met 1416 in de 2e set zegevierde. Een kleine inzinking bij de Hagenaars buitte Kangeroes in de 3e set goed uit en door een ruime 157 setzege namen Koos Taconis en zijn mannen een 21 voorsprong. De meer pratende dan spelende Kan- geroes-ploeg, oorzaak een misverstand tussen Koos Taconis en Jaap Broers- ma, kreeg in de 4e set een zware ne derlaag te incasseren: 115. Gelukkig bleken onze stadgenoten in de 5e set hun lesje te hebben ge leerd. Wel nam Zandvliet de leiding (03), maar daarna sloeg de aanval van Kangeroeè met Frans Pasman, Jaap Broersma en Bert v. d. Linden haar slag: 148. Zandvliet zelf zorgde voor het beslissende punt door op deze stand een 3e time-out aan te vra gen, hetgeen prompt door de scheids rechter bestraft werd met verlies van een punt: 158 en een 31 zege voor Kangeroes. TULPEN IN OPMARS OP DE HAARLEMSE KEURING Veel tulpen en weinig narcissen op ie wekelijkse keuring in Haarlem, geen de magistraten zichtbaar afkeu- Opmerkelijk was de uitstekende kwa- renswaardig vonden. liteit van alle getoonde bolgewassen. Ook hier memoreerde de officier dc Een sport uit de bekende (en gewilde) ernst van het geval en de gelukkige tulp Lustige Witwe werd door diverse afloop, waarna hij eveneens 'n geld- inzenders naar voren gebracht. Dacht boete van 75.- subs. 15 dagen en de men aanvankelijk aan een nieuwe voorwaardelijke intrekking fan de rij- I sport, bij nader onderzoek bleek dat bevoegdheid voor de tijd van 6 maan- deze verloping reeds jaren geleden den met een proeftijd van 2 jaar eiste, was geregistreerd. Van de kleur kon- Ook in haar „laatste woord" gaf den we niet bepaald „weg" zijn. In de verdachte te kennen, dat zij zich niet 1 warmrode tulp Prominence had de fa. schuldig voelde en derhalve op een Bakker uit Waarland een dubbele ge- Gezamenlijke landbouworganisaties bespraken te Leiden ruilverkaveling Op de zeer druk bezochte bijeenkomst, die gisteravond in „De Burcht" te Leiden onder voorzitterschap van de heer P. C. van Rijn, voorzitter van de kring Lei den Veehouders van de L.T.B., werd ge houden voor leden van de drie Hollandse landbouworganisaties, de Holl. Nljj. voor de Landbouw, de C.B.T.B. en de L.T.B., sprak mr. N. M. van Zijp, secretaris van de commissie Grondgebruik van het Landbouwschap, over een onderwerp, dat zeer In de belangstelling van de agrarische bevolking staat: ruilverka veling. NADELEN De nadelen mag men evenwel niet uit het oog verliezen. Om een boerderij te kunnen bouwen, die aan de eisen voldoet, zijn de gestelde normbedragen beslist veel te laag. Wanneer de bouw som het gestelde normbedrag over schrijdt, zal men het verschil contant moeten betalen. Ean voorstel tot ver hoging van ae normenschaal is echter in studie. De deelnemers aan een ver kavelingsplan dienen er zich voorts van bewust te zijn, dat 2 3% van de waar- de van ieder deel gratis moet worden aftaan te» behoeve van de herstruc- turering van wegen en waterlopen. Nog eens vijf procent mag aan publiekrech telijke organen worden toegekend, ter wijl de openbare lichamen eveneens vijf procent toekomen. De vergoeding, die voor het laatste percentage gegeven wordt, komt echter indirect weer in de verkavelingskas terug. dat de grote betekenis van her structurering door ruilverkaveling dooi de betrokken bestuursorganen in stij gende mate wordt ingezien. Dit Jaar is 140 miljoen gulden gereserveerd voor de ruilverkaveling tegen 80 miljoen gul den in 1960. In 1965 was in uitvoering een gebied met een totale oppervlakte van een kleine 400.000 ha., terwijl een zelfde oppervlakte in voorbereiding was. Voltooid is er echter slechts 200.000 ha. Hel vorig jaar kwam daar een opper vlakte van 20.000 ha. bij. Het vlot dus blijkbaar niet erg met de afwikkeling, die meestal ruim 10 jaar vergt. Toch is het streven jaarlijks 50.000 ha. af te ronden, VOORDELEN De ruilverkaveling heeft zijn voor delen: rijkssubsidie tot de helft van de totale kosten, zeer gunstige leningsmo gelijkheden voor de financiering van de andere helft. Voor de verplaatsing van de boerderij heeft men normatieve stich- tingskosten vastgesteld, die bijvoorbeeld voor een bedrijf van 20 ha. 92.600,- bedragen. Hiervan wordt één derde door de overheid betaald, de opbrengst van de 'oude boerderij wordt ervan afgetrokken, en voor de financiering van het restant van de kosten kan men eveneens onder gunstige voorwaarden een lening sluiten (5% rente en aflossing gedurende 30 jaar). VERKOOP Indien een landbouwer zijn bedrijf ten gunste van de verkaveling wenst te verkopen, zal hij onder bepaalde voor waarden aanspraak kunnen maken op een levenslange lijfrente. Houdt iemand I op zijn vijftigste jaar op met het boeren- 1 bedrijf, dan kan hij als hij de leeftijd van de gemiddelde Nederlander bereikt, een bedrag aan lijfrente ontvangen van zo om en nabij de 35.000,-. Hier staat tegenover, dat bij de overdracht de prijs vaak moeilijkheden oplevert. Aangezien men de verworven grond voor de koop prijs doorverkoopt aan een andere boer voor bedrijfvergroting, zal men, om hei voor eventuele kopers aantrekkelijk te maken, geen hoge prijs bieden aan de vertrekkende landbouwer. Na de pauze werden door velen uit de vergadering wensen en grieven naar voren gebracht, die door de spreker en de voorzitter naar beste vermogen wer den behandeld. vonden. Een dubbele verloping uit deze sterk „en vogue" zijnde tulp zou zijn gewicht wellicht niet in goud, maar misschien dan toch wel in zil ver waard zijn. Maar dit is stellig geen sport uit Prominence. Vermoede lijk een bestaande variëteit die per abuis in het partij is geraakt. De fris gekleurde Lucky Strike, rood met witte rand, voerde de fa. J. H. Cle ment uit Lisse ten tonele en plaatsge noot Hoogkamer etaleerde de mooie rode Red Star. Daarnaast stond de randtulp Mademe Spoor, een prima bostulp, voor het voetlicht gebracht door J. H. Veldhuyzen van Zanten uit Hillegom, De typische paarspurperen Poussin werd door J. Rijkelijkhuizen uit Hillegom naar voren gebracht en van de fa. Smakman uit Lisse noteer den we de mooie rode Abé Pierre. Stoere tulpen bracht C. Colijn Zn te Voorhout. Naast de karmijnkleuri ge Cantor stond de kersenrode Dixie land geflankeerd door de pioenrode Astoria. Jac. Tol uit St. Pancras zond de mooie crèmegele Winter Queen met de heldergele rand in en daarnaast de zeer aparte oranje High Society. Ruigrok's Broeiproevenbedrijf uit Hillegom showde o.m., de kardinaal rode Margot Fonteyn en van A. Mes kers uit Hillegom stonden er de zo even genoemde High Society, Prince Charles en de gele Citronella. De fa. Ant. Nijssen uit Santpoort bracht weer een tafel vol tulpen en P. Her mans uit Voorhout presenteerde pa radepaarden zoals Golden Melody (die we ook van de fa. J. Schoorl uit Lisse zagen) London en de gele Beauty of Apeldoorn. Een voorname tulp was Dutch Princess van G. B. de Vroomen Zn uit Warmond en de fa. Gorter uit Andijk stelde de grote rose semi- parkiet Rosy Parrot ten toon. Hyacinthen en narcissen. Hyacinten waren dun gezaaid. We zagen prachtige kwaliteit van de rose Eros, die door M. Veldhuyzen van Zanten Zn N.V. uit Lisse te pronk waren gezet. Narcissen waren er ook niet veel. Wonderlijk beste en rijk- bloeiende Golden Harvest van de fa. Berbee uit Julianadorp, de bicolor Giuseppe Verdi van de fa, Lieftinck uit Breezand, de elegante grootkro- nige Prof. Einstein van J. W. A. Le- feber uit Lisse, de gele trompet Artois van de fa. Gerritsen uit Voorschoten en verder nog een stuk of wat bekende gezichten. Van het bijgoed noemen we het sierlijke irisje Histroides van de fa. Bijl van Duyvenbode uit Hille gom - Breezand en de exotische Eucharis Amazonica wasachtig witte op veredelde narcissen gelijken de bloemen die afkomstig waren uit de kassen van de fa. Berbee te Lisse. TAFELTENNIS Alleen onverbeterlijke optimisten hebben Docos aan het seizoenbegin vermoedelijk een kampioenstitel in de hoofdklasse toebedacht. De voorzitter van de vereniging, de heer H. Huijsing, is zo'n optimist. Na de 6-4 overwin ning van Docos op Eendracht, afge lopen zaterdag bevochten, is een der gelijk optimisme echt wel gerechtvaar digd. Het gaat trouwens met de ge hele vereniging florissant, hoewel het spelersmateriaal op de komst van Ton l'Ami na. niet is uitgebreid. Samen met de al jarenlang voor Docos uit komende Jacques van Veen (22) en Wim van Steenbergen (26) vormt de 25-jarige l'Ami kloppen team. Opvallend is, dat de basis van de hogere Docosteams altijd de verdedi ging is geweest. Heel waarschijnlijk is dit niet >n het minst te danken aan Gerard Bakker, die ruim 5 seizoenen voor Docos uitkwam, voor hij na een met geslaagde poging om met v. Steen bergen en v. Veen het hoofdklasse kampioenschap te bereiken, via Scylla toch de ereklasse binnenkwam, waar in hij qua sterkte al enige jaren thuis hoorde. Hoewel sommigen toen een terugval verwachtten heeft Docos zich, ondanks de handicap van een 3e spe ler die het nèt niet haaMe en van mi litaire dienst, toch steeds in de hoofd klasse kunnen handhaven. Dit seizoen zit er plotseling meer in, hoewel het team eigenlijk geen „jeugdig talent" in zich bergt. Ervaring, degelijk spel en een goede wedstrijdmentaliteit vor men de belangrijkste pijlers van het drietal. Overigens beseffen zij, dat het met hun amateuristische spelopvattin gen moeilijk zal zijn de selecte ere klasse binnen te treden. Maar eerst zal aan het kampioenschap moeten worden gewerkt, want A VGA en JCV zijn obstakels van betekenis in de ko mende weken. Ook de lagere teams zijn, na de le competitiehelft, kansvol. In de le klas se heeft het reserveteam de kans in eigen hand om de Overgangsklasse een al lang gekoesterde wens te bereiken. Het 3e team is mede-kop loper in de 2e klasse, terwijl Docos 4 in dezelfde klasse in de kopgroep mee draait. De jeugdige Lian Rodenburg, die voor de eerste maal in de heren- competitie uitkomt, maakt o.m. deel uit van dit team. Goede prestaties van de 3e klasse-teams en het le dames drietal brengen het Docosbestuur op jarige Docos betekent dit z'n minst in goede stemming. en een verdere uitbouw wordt bespeeld na 14 jaar „Potgieter- laan" biedt eigenlijk niet meer dan een noodoplossing voor een vereni ging van 65 leden. Een lejdenstop is niet ingevoerd, maar nieuwe leden kunnen, nu slechts beperkte speelruim te kan worden geboden, nauwelijks worden geaccepteerd. Hopelijk gaat dit volgend seizoen veranderen. De Sportstichting werkt al maanden hard aan het in orde ma ken van het door de gemeente gekoch te pand aan de Vestestraat, waar ook voor andere sporten een verre van nieuwe of moderne, maar wèl zeer ruime sportgelegenheid zal ontstaan. Scylla en Den Burcht zullen, als alles in kannen en kruiken komt, even eens daar hun domicilie verkrijgen. De tafeltennissport in Leiden kan dan ademen. Voor het bijna 15- eer jeugd deze Zorgen zijn - overigens wel. De eniging, waarin goede sfeer en gezel- heeht, moeilijk te zaa] aan Vrouwenkerkhof, die sinds ligheid altijd factoren van betekenis 1 oktober 1965 door de vereniging I hebben gevormd. SCHADE VAN TIENDUIZENDEN GULDENS Naar eerst thans in breder kring is bekend geworden hebben onbekenden enkele weken terug op een bouwwerk aan de Aert van Neslaan te Oegstgeest zich schuldig gemaakt aan ernstige vernielingen, waarvan de schade wordt geraamd op tienduizenden guldens. Men heeft b.v. van de treden van een groot aantal trappen in de in aanbouw zijnde flats hoeken afgeslagen, zodat deze trappen geheel moeten worden vernieuwd. Ook kozijnen werden uitge broken en later bleken ook vernielingen te zijn aangericht aan de daken, zodat lekkages ontstonden. Van de dader (s) ontbreekt nog elk spoor en ook omtrent de reden van de vernielingen schijnt men nog in het duister te tas ten; hoe langer hoe meer echter gaan de gedachten uit naar wraakoefening. Het onderzoek van de politie ondervindt moeilijkheden door de gTote hoeveel heid onderaannemers en z.g.n. werkbazen, die op zulke grote objecten werk zaam zijn. Dit onderzoek is echter nog steeds gaande. PAUZE „Pegasus" nam nieuwe binnenmanége in gebruik Nog altijd zijn er men sen, die in deze tijd, waarin de techniek het voor het zeggen heeft, liefde hebben voor de paardesport en er tijd en moeite voor over hebben om deze in stand te houden en te bevor deren. Een aantal van deze mensen uit Oegst- geest en omgeving heb ben vóór enige jaren de Stichting Pegasus in I bet leven geroepen, die j aanvankelijk beperkt bleef tot een pony-rij- I school, maar uitgroeide I tot een rijschool voo de jeugd, die er zijl mag. Begonnen werd U Oegstgeest, maar d> moeilijkheden om t> komen tot een goed' manége waren zovele, dat naar mogelijkheden elders. Dank zij de bereidheid van mevr. Rosenwald te Warmond, om vrijwel belangeloos terrein beschikbaar te stel len op het mooie en rustig gelegen Teylingerhof, is men kunnen komen tot een oplossing van de moeilijkhe den. In juli vorig jaar werd met een buitenmanége van 20 bij 40 meter be gonnen. En precies met het begin van het winterseizoen was de bouw van de binnenmanége gereed. Deze is royaal van opzet (15 bij 30 m) met zelfs een kleine tribune voor ruim 60 toeschouwers. Voor een en ander had men van de zijde van het Warmonds gemeentebestuur alle medewerking. Werd bij de aanvang met een 30-tal leerlingen begonnen, dit is snel uit gegroeid tot 125, waarvan de jongsten 8 jaar zijn. Deze jeugdige beoefenaars van de hippische sport zijn afkomstig uit War mond. Sassenheim, Lisse, Noordwijk. Katwijk, Oegstgeest en Leiden, Zij hebben één uur les per week, waarbij zij leren op verschillende paarden te rijden. Want ieder dier heeft zijn eigenaardigheden en de leerlingen moeten met alle paarden leren om- De lessen worden door twee deskun digen gegeven, die daarnaast ook de jongelui, die in hun vrije tijd en va kantie geregelde gasten zijn, leiding geven bij het verzorgen, waaronder het oppoetsen en zadelen der dieren. Uiteraard brengen ook de bestuurs leden menig uurtje vrije tijd in de manége door. Verder worden er ook nog buitenritten gemaakt in duinen, bossen en langs het strand. Éénmaal per jaar is er ponykamp, waarbij alle paarden meegaan naar het oosten van het land, zoals b.v. naar Kootwijk en Gorssel. Het eigen clubblad wordt door de jongelui zelf geredigeerd. Dat dit alles van veel pedagogische aarde is, be hoeft geen nader betoog, evenals het feit dat liefde tot het dier wordt aan gekweekt. De stal telt momenteel 12 paarden, waaronder enkele pony's voor de jongste leerlingen, en enkele klei ne paarden. Vorige zomer werd het eerste veulen geboreh. Wedstrijden Afgelopen weekend werden voor de eerste maal in de nieuwe birtnenma- nége onderlinge wedstrijden gehouden, waaraan enthousiast door de leerlin gen Werd deelgenomen. Voor een over volle tribune kwamen de beginners in groepjes van vier zich opstellen voor de jury, om daarna hun parcours te rij- De jongste deelnemers reden zater dagmiddag. De eerste prijs ging toen naar Sabien Kroese (beker), tweede was Barbara Duyfjes, derde Roelie Houweling en vierde Marinus Mac kenzie. Zondagmorgen waren de ge vorderden aan de beurt. Van hem was Patricia Meeuwse nummer een (be ker), Eliane Polanen tweede, Trix van Dugteren derde en Karei Beukema vierde. De vergevorderden toonden zondag middag hun kunnen. Bij hen was Lies- beth Verboog de eerste (beker), Da nielle Bodt tweede en Annemarijke v. Ingen derde. De prijsuitreiking werd gehouden door voorzitter Gerlach, die daarnaast de verschillende medewer kers nog een attentie uitreikte. In het bijzonder werd mevr. Gerlach voor haar activiteiten met bloemen beloond. Tot slot kregen alle wedstrijddeelne mers een herinnerigslint, en een be oordelingslijst met op- en aanmerkin gen. Pegasus heeft nog plaats voor een 25 leerlingen. Het juniorenteam van De Treffers heeft zaterdag met sukses de leiders positie in de afdelingscompetitie ver dedigd. Door een 64 overwinning op het Haagse Salamanders bleven de Roelofarendsveenders op gelijke hoog te met het Rijswijkse STH/TSB, elk met een verliespunt door hun gelijk spel in de onderlinge ontmoeting. Ook tijdens de zondag gespeelde jeugd- achtkampen behaalde De Treffers een sukses, drie van hen schaarden zich onder de laatste zes, die in februari de afdeling Den Haag gaan vertegen woordigen in de strijd om het Neder lands jeugdkampioenschap. Bij de da mes zijn dat Mary van Ruiten en Nel ly Elstgeest, terwijl Kees Vesseur in de herengroep gaat meespelen. Enerverend. De zaterdag gespeelde juniorenstrijd was bijzonder enerverend. De Treffers nam via overwinningen van Bert Akerboom en Fons van Rijn een 20 voorsprong, die door Mary van Ruiten bijna op 30 werd gebracht tegen de sterkste Hagenaar Timofeef, maar zij struikelde in de laatste fase. Een over winning in het dubbelspel bracht de stand op 31, welke echter door de Hagenaars werd ingelopen door winst van Timofeef op Bert Akerboom, Wijnberg op Mary van Ruiten en zeer onverwacht van Wagenaar op Fgns van Rijn. Het jeugdige trio van De Treffers had echter het kruit niet ver schoten, Fons van Rijn nivelleerde de inmiddels opgelopen 43 achterstand door een grandioze overwinning op topman Timofeef, Mary van Ruiten zorgde voor een voorsprong (54) door Wagenaar snel van tafel te spe len en Bert Akerboom maakt het suk ses compleet door een ruime twee games overwinning op Wijnberg (6—4). Achtkampen. De zondag gespeelde jeugdachtkam- pen leverden De Treffers drie plaatsen in de derde ronde. Kees Vesseur be haalde een fraaie 2e plaats (verlies tegen Bert v. d. Helm en Herman van Ruiten), Mary van Ruiten werd even eens 2e (verlies tegen v. d. Laan) en Nelly Elstgeest kwam op de 3e plaats (verlies tegen v. d. Laan en M. v. Rui ten). Dick v. d. Meer en Herman van Ruiten eindigden met 2 winstpartijen als 6e, wat door Marjan v. Klink in de damesklas geëvenaard werd. Juniorencompetitie. De Treffers 1 (meisjes) won thuis met 82 van Gossima 1, het 2e team evenaarde dit tegen Gossima 3 en het derde team verloor met 91 van Gossima 2. Het 6e jongensteam ver loor met 7—3 van STH/TSB. In de seniorencompetitie speelde De Treffers 2 voor de tweede maal gelijk tegen TOV 1. Jos van der Veer leverde met drie winstpartijen een leeuwenaan deel, Dick van der Meer won eenmaal, terwijl het dubbel de puntenverdeling opleverde. De Treffers 6 verloor met 7—3 van RK Deo 1. Programma zaterdag a.s.: meisjes 1 en 2, thuis tegen Steeds Vooruit 1 en 2. De Treffers 3 rust. Jongens: De Treffers 2De Treffers 1, en De Tref fers 4De Treffers 3 De Treffers 5 Steeds Vooruit 1 De Valken 2De Treffers 6 (uit). De Treffers 7 rust. Advies gemeentebestuur van Koudekerk a. d. Rijn: Woningzoekende, help u zelf In Koudekerk zullen in 1966 18 pre- miewoningen gebouwd worden aan de Burgemeester Verheullaan. welke even wijdig ligt aan de Dr. Vlaanderenlaan loopt. De woningen, die gebouwd zullen worden door de N. V. Grootstad te Noot dorp, zullen nagenoeg gelijk zijn aan de Dr. Vlaanderenlaan (noordelijk gedeelt- te). De architect is J. G. van Heek te Rotterdam. In verband met het grote aantal wo ningzoekenden. waardoor het contigent woningwetwoningen bij lange na niet vol doende is, hebben burgemeester en wet houders daarvoor in aanmerking komen de woningzoekenden een brief geschre ven en hen geadviseerd, indien enigzins mogelijk, zichzelf te helpen, door één van de premiewoningen aan te kopen. ALPHEN AAN DEN RIJN Morgen: Maria Lichtmis, de opdracht van het kind Jezus in de tempel. Mis: „W« hebben Uw barmhartigheid onder vonden in uw tempel.... (uit ps. 47). HET GESLOTEN RAAM Gek, niemand zou er zin in hebben nu weer Sinterklaas of Kerstmis te gaan vieren. Het idee wekt zelfs onoverkome lijke weerzin op. Onze mond staat open om lentelucht te happen, ons oog staat open om de zon toe te juichen op het lichtfeest van morgen: de ontluikende Christus-lente. Deze Christus-lente wordt passend begeleid door de eerste vogelzang. Dit jaar was dat op een hoek van de Leidse Herenstraat! Tussen het gerommel en gestink van het ver keer vingen we de melodie op van een merel. Het zwarte muziekdoosje neu riede het deuntje: „Je moeder roept je, rezewietje!" 'Dat deden die merels al toen we nog een broekje waren. Zij kun nen er evenmin als wij genoeg van krij gen. Ons mee-luisteren wekte, tenslotte arg waan bij een omwoonster, die achter een bovenraam kwam kijken wat we mösten. We wezen naar de struik met merel. Volkomen dwaas. Zij hoorde im mers niets. Zij keek en bleef ongelovig, omdat zij niets hoorde van die melodie uit het verre paradijs. Daarom zijn er zo vele ongelovigen. Het zijn gehandi capten, die het raam moesten open schuiven. LEIDSE BIOSCOPE1S Camera: De vrouw in het zand (18 jaar) Dagelijks. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: O.S.S. 117 - Furie in Bahia (14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: 10.32 (Ned. speelfilm) (14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Beslist niet op zaterdag (a.l.) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: The Collector (18 jaar) (Geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Rex: Ursus in de vuurvallei (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur PUNT KORRELTJE Als mens hebben we allen van een opdracht gekregen, die we goed mogelijk moeten trachten te vullen. Maandagmiddag omstreeks drie uur heeft een onbekend gebleven persoon bij de familie L. Ammerlaan. wonende aan Oostgouweweg 2 te Alphen aan den Rijn. twee meisjes binnengebracht en de familie verzocht zich over de kin deren te ontfermen. Hij had de meisjes in de contreien van Gouwsluis aange troffen, kennelijk naar iets zoekend. Wat zij zochten kon hij niet uit de kin deren krijgen. Aanvankelijk lukte het ook de heer Ammerlaan niet hun nar en woonplaats te weten te komen waarom ze zich daar bevonden op tijdstip dat ze eigenlijk in school moes ten zijn. De meisjes waren beide in het bezit van een fiets. De vele vragen, die hun werden ge steld en Waarop ze geen antwoord wilden geven, maakten de kinderen was onrus tig en ze wilden bij de heer Ammer laan dan ook wel graag weg. Dit stond de heer Ammerlaan uiteraard niet toe, want hij vond het niet verantwoord de kinderen weer aan eigen wieken over te laten, temeer niet omdat hij het geval steeds onverklaarbaarder was gaan vin den. Hij lichtte de politie in, die de kin deren ophaalde en meenam naar het poltiebureau. Daar vertelden ze weldra dat ze onderscheidenlijk Cobie Webbers (8 jaar) en Karin Klein (7 jaar) heet ten. Zij woonden respectievelijk Hoef- straat 42 a en Hoefstraat 44a te Lei- Zij vertelden de politie ook, dat ze onderweg waren naarschool De verdwaalde kindertjes werden la ter op de middag door de ouders aan het politiebureau opgehaald. INBRAAK IN VALKENBURG 2000,- ontvreemd Gisteravond ongeveer 11 uur, ter wijl de bewoners wegens familiebezoek niet aanwezig waren, is ingebroken in de kruidenierswinkel van de heer Meyer aan het Marktveld. De dader of de daders is of zijn het pand binnen gedrongen door het verbreken van een ruit. De grootte van de buit kon nog niet precies worden vastgesteld, maar zal ongeveer 2000.- hedragen. De politie heeft de zaak in onderzoek. MARKTBERICHTEN TER-AAR, 31 jan. Groente. Wit lof I 84—98, II 66—82, id. stek 41—58, andijvie 1.01, uien 716, uien nep 24, goudreinetten 3040, sterappelen 30, Giesev wildeman peren 2530, spruiten export 3181, spruiten binnenland 24 aller per kg. R'ARENDSVEEN. 31 jan. Bloemen. Irissen Wedgwood 3.00, Freesia's 1.35 1.75, Blauwe druifjes 3257, Narcissen Fortuna 901.05, Early Glory 85—1.20, Carlton 1.15—2.15, Buxton 70—85, Dutch Master 1.20, Magnificence 1.10 1.15, Tulpen Sulphur Cloud 1.051.45, Crown Imperial 1.35, Rose Copland 1.25—1.70, Lustige Witwe 1.05—1.35, Christmas Gold 1.101.35, Wintergold 1.051.20, Paul Richter 1.251.55, Br. Star 6585, v. d. Eerden 1.251.55, Golden Harvest 1.401.45, White Sail 1.351.50, Krelage 1.00—1.20, Prelu dium 1.051.30, Apeldoorn 2.002.50. Emmy Peeck 1.20 -1.40, Prominence 1.55, Topscore 1.55, Pax White 1.40, Blenda 1.65 per bos, Am. Anjers Sim Rood 2038. Sim Rose 2442 p. st. SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart: Acmaea 29 190 m z Flores nr Cura sao; Acteon 29 400 m z Bangkok nr Bangkok; Alcor pass. 29 Oporto nr Antwerpen, pass. 31 Beachyhead nr Antwerpen; Algorab 29 375 m w Kp. Finisterre nr Amsterdam; Area 29 vn Rio de Janeiro nr Santos; Asterope 31 le Lipari verw.: Bovenkerk 31 te Ant werpen; Calamares 29 100 m zw Port land nr Seattle: Garoet 29 te Rasta- nura, 31 te Damman; Jagersfontein 29 vn Kaapstad nr Tenneriffe; Japara pass. 29 Vlissingen nr Antwerpen: Ka- bylia 31 le Douala verw.: Kermia 30 vn Hamburg nr Frederica; Klooster kerk 31 700 m no Seychellen nr Fre- mantle; Kopionella 29 145 m w Suma tra nr Perz. Golf; Koratia 29 te Pladju nr Balikpapan; Korendijk 29 te Ham- Burg; Ladon 30 te Rotterdam; Lopper- sum 29 vn Le Havre nr Nassau. 31 360 w Landsetid nr Nassau; Maasdam 30 vn New York nr Cobb; Mainlloyd 29 te Papeete: Men-mon 29 vn Parama ribo nr Georgetown; Merwellyod 29 vn Massawah nr Suez; Nushaba 30 120 m zzo Recife nr Porto Alegre; Onoba 31 180 ono Bahrain nr Khargisland; Steenkerk 30 van Kaapstad nr Las Palmas; Ulysses 29 800 zw Azoren nr Antwerpen; Videna 29 400 m ono Kp. Kennedy nr Curasao; Vitrea 29 130 nno Kp. Finisterre nr Rot'erdam; Vlie land 1 febr. te Bombay verw.; Wono- sari 30 te Chittagong. Kleine vaart: Breehees 31 75 m nnw Kp. St. Vincent nr Oran; Eerbeek 30 te Rotterdam; Jurjen de Vries 29 te Bayonne; Mi- racht-N 29 150 m w Beiroeth nr Ben ghazi; Volharding pass. 30 Sicilië nr Beiroeth.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4