POLEN EN FRANSEN DOMINEERDEN IN UTRECHTSE CINEMANIFESTATIE' l hm Vanavond in de ether Teel de Braak Kans op t.v. uit Gotenburg vergroot Pianolerares gedood onder Leidschendam moord aan de br®n PAGINA 2 DE LEIDSE COURANi MAANDAG 31 JANUARI 1966 Gave „Le feu follet" ANTENNE van Louis Malle (Van onze filmredactie) De Utrechtse clnemanifestatie, die men nu rustig een Nederlands fllmgebeuren mag noemen, blijft onvermoeibaar de ene premiere na de andere over de toeschou wers uitstorten. Dit weekeinde was het behoudens een enkele onvermijdelijke misser weer raak. De zondag stond ge heel In het teken van de Poolse film. me: Andrzy Wajda's knap gefilmde en knap gesneden „Niewlnni czarodzleje" (On schuldige tovenaars) als grote troef. Op de clnemanifestatie zelf aanwezig was ook Jerzy Strawlnskl, regisseur van de andere Poolse vertegenwoordiging „Plngwtn", een sympathieke film die over jeugdproblemen handelde. De grote troeven zaterdag namen de Fransen voor hun rekening Louis Malle met een bijzonder sterke ..Le feu follet". waarin Maurice Ron et vrijwel de gehele film op indrukwekkende wijze het doek beheerste als de alcoholist, die aan het slot van een ontwenningskuur er vier-en- twintig uur voor uittrekt om al zijn vroe gere vrienden nog eens te bezoeken vóór hij zichzelf van het leven zal beroven. Niemand kan hem tenslotte van zijn be sluit afbrengen. Verrassend was ook „Les baisers". vijf zeer aardige verhalen over de kus, gemaakt door vijf verschillende aankomende regisseurs met Raoul Cou- tard aan de camera. Wat lang uitgespon nen en daardoor moeilijker verteerbaar was de Hongaarse film „Als de vogels zwijgen" van Zoltan Fabri en nog moei lijker te aanvaarden de Engelse ballet- film „A soldiers tale" met o.a. Robert Josef Winekler overleden KEULEN <DPA)- losef Winekler is z dom van 85 Jaar overleden. Winokler heeft voornamelijk door zijn Westfaalse schel menroman „Der tolle Bomberg'. die ver- filmd Is. ook in het buitenland naam ge- Onlangs ls een uitgave van zijn 3000 bladzijden tellende oeuvre gepubliceerd. Het omvat romans, vertellingen, novellen, gedichten, legenden en toneelstukken. Maurice Ronet, die het doek beheerst in Louw Malles „Le feu follet' UW MENING De harde koppen van Staphorst Uit da reportage in uw blad van za terdag 29 jan. j.l. blijkt, dat men in Staphorst over een harde kop beschikt. Niet alleen de ronduit onmenselijke ta feralen dia zich vrijdagnacht in het plaatsje hebben afgespeeld bewijzen dit, ook in het verleden demonstreerden de Staphorsters dat zij, met hun „Volksge richt" niet ln 1966 maar In de middel eeuwen thuishoren. Maar gelukkig: de overheid vond het nu nodig om Staphorst duidelijk te ma ken dat de maat vol was. Zonder aan zien dea peraoona werd duidelijk ge maakt, dat men genoeg had van het ei genzinnig optreden van de Staphorstera tegenover een plaatsgenoot die zich, vol gens hen, van de rechte weg van het leven had begeven. Ondanks hun overbekende godsdien stigheid achljnen de bewoners van dit Overijaaelae dorp nog nooit gehoord te hebben van Chriatus woorden: „Hij, die zonder zonden la, hij werpe de 'eerste Als men ln Staphorst met deze uit spraak wordt geconfronteerd, zijn de koppen hard. Hard als beton. Maar misschien gaan ze nu nadenken. Eerst over de genadeloze afstraffing die ze hebben moeten ondergaan en dan over andere woorden van Chlstus: „Weest barmhartig, zoals uw vader barmhartig la. oordeelt niet. dan zult ge niet beoordeeld worden; veroordeelt niet, dan zult ge niet veroordeeld wor den; spreekt vrij. en ge zult vrijgespro ken worden, geeft, en u zal gegeven worden: een goede, gestampte, geschud de en overlopende maat zal men u in de schoot storten; de maat die gij ge bruikt, zal men ook voor u gebruiken. Ter verduidelijking voor Staphorst: Deze goddelijke woorden zijn te lezen bij Lukas 6. 36—38. Maar... de koppen zijn hard ln Stap horst, ook al zijn ze nu bont en blauw. Th. J. van der Meer, Den Haag. Helpman, onder regie van Michael Birkett. De film. voor zover men van film kan spreken, legde het af bij een van de beste poppenfilms, die Jlri Trinka de laatste jaren maakte en die in het voorprogram ma werd vertoond. „De hand" ls de sug gestief verfilmde geschiedenis van een goedig pottenbakkertje. dat door een enorme hand wordt geterroriseerd. Naast de vele Nederlandse premières van op buitenlandse festivals bekroonde films, was er op deze zeer geslaagde clne manifestatie ook nog ruimte voor de jeugd die met de film „De jeugd van Iwan" een discussie-ochtend kreeg en voor de jeugd van de Nederlandse filmakademie. die enkele gedeelten uit examenfilms ver- Veel van het in Utrecht vertoonde zal zeer binnenkort ook de andere grote ste den bereiken. Nicolai van der Heyde's bejubelde „Een ochtend van zes weken" het kritisch succes op zeer worden uitgebracht film dubbel en dwars verdient. via Madera in publieke belangstelling Dave Berry brengt duiven mee AMSTERDAM (ANP) De Engelse tienerzanger Dave Berry zal zaterdag 5 februari om 12 uur 's middags op de Dam in Amsterdam een koppel duiven loslaten als „geschenk" voor zijn Nederlandse fans. De duiven zijn afkomstig van Trafalgar Square ln Londen. Dave Berry is op 5 februari in ons land in verband met zijn optreden in circus Boltini in Soesterberg. Beatles herenigd LONDEN (UPI) Twee „Beatles" John Lennon en Ringo Starr, die met vrouwen vakantie op de Bah ama - ei 1 anden hebben gehouden, zijn zondag ln Enge land teruggekeerd. Met de woorden „wij hebben ons best geamuseerd" vertrokken de twee bruinverbrande „Beatles" en vrouwen naar hun huizen. Het baardje dat Ringo Starr zo i moedig de laatste weken had gekweekt had hij kennelijk gedurende zijn vakantie afgeschoren. EERST ADVIES OOGARTS Autorijden met contactlenzen AMSTERDAM (A.N.P.) In het nieuwste nummer van het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde snijdt dr. 'an Walbeek, oogarts in Zaandam, het vraagstuk van het al of niet toe staan van het gebruik van contactlenzen bij autorijden aan. Een belangrijk voor deel van de contactlenzen noemt de schrijver het feit dat de afstand tussen en „brilleglas" heel klein is. wat beperking van het gezichtsveld tegen gaat. Er zijn ook nadelen en daarom it dr. Van Walbeek, dat het gebruik contactlenzen bij autorijden alleen dan mag worden toegestaan indien de drager aan zijn contactlenzen gewend is. Het beste acht de commissie van con tactlenzen van het Nederlands Oogheel kundig Gezelschap het als de automobi list die contactlenzen wil gebruiken het advies van zijn oogarts vraagt. Liturgische kalender DINSDAG, 1 februari. Heilige Ingnatius van Antiochlë. Mis: Mihi. Rood. Provo-rel-op-klompen PTAPHORST heeft belangstelling gestaan. Een jong paar heeft de ergerrus van dorpsbewoners op gewekt en wordt daarom openlijk te schande gezet Het is duidelijk dat een dergelijk volksgericht helemaal niets te maken heeft met bezorgdheid voor de goede zeden Het ls een ordinaire provo- de I rel-op-klompen, ingegeven door dezelfde zucht naar sensatie, die de „happenings" ln de wereld heeft gebracht. De liefdeloosheid, die ln Staphorst ten toon is gespreid, maakt iedere verwijzing naar bijbel, moraal en religie tot een ergerniswekkende aanfluiting (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Enige tijd geleden kende het grote publiek de Amsterdammer Ted de Braak. 30 jaar oud en vader van twee kinderen, bijna nog niet. Thans staat h(j ln het middelpunt van de publieke belang stelling door zijn „'n Glaasje Madera mv dear?", een ondeugend cabaretliedje, fiat hij uit het Engels vertaalde. Zelfs de tie nera blijven ln het enthousiasme niet ach ter. Dat bleek gistermiddag wel in het overvolle Casino van Jacques Senf te Schevenlngen. naar hij geheel onver wachts zijn entree maakte en het pu bliek tot laaiend enthousiasme bracht. De cabaretier en tekstschrijver, Ted de Braak, zit overigens al bijna tien Jaar in het vak. Hij begon in Amsterdam met het „Tripple Sec", waarmee hij als free lance van het ene cluboptreden naai- het an dere reed. Ook in Den Haag genoten zij een goede bekendheid door hun optreden in „L'Etoile" en de „Seven Club". Samen brachten zij daar parodieën op onderwer pen, die normaal niet geaccepteerd zou den worden. Het gezelschap ging echter uit elkaar en Ted kwazn terug met de „Kleine Drie". Nadat ook die verdwenen was. creëerde hij het voormalige „Poker Trio" dat nog steeds een goede bekend heid geniet onder de iets ouderen. Grote papulariteit verschafte hen om. hun op treden in AVRO's boottocht „Caroussel". Momenteel viert Ted triomfen met zijn trio, bestaande uit Theo Roosen. Herre Jager en Herman Vis. allen Jongens uit het radiowezen Via zijn ,,'n Glaasje Ma dera my dear?" kwam Ted door het pro gramma „Naplaten" echter pas goed in de landelijke publiciteit. Onlangs was hij te bewonderen in het t.v.-programma van Willem Duys „Voor de vuist weg", waar hij Willem echt voor de vuist weg een show ten beste gaf. die een der hoogte punten van de avond vormde. Thans txeedt hij vrijwel elke avond ergens in het land op. Gisteimiddag maakte hij ln Den Haag zijn grote „blltzoptreden". voor zon der tienhonderd tieners, die op tafels en stoe len kropen, om dat „gekke" ventje uit Amsterdam toch een in levende lijve te Ongetwijfeld zal zijn plaat die deze week op het ongeluksgetal 13 van de hit parade staat, weer stijgen. Deze hardwerkende cabaretier heeft het wel verdiend om na tien jaar eens in de publieke belangstelling te komen. DEN HAAG. (A.N.P.De kans op een J directe tv-reportage van het wereld- kampioenschap hardrijden op de schaats, dat op 19 en 20 februari a.s. in Gotenburg zal worden verreden, is tanmerkel ijk vergroot. Door tussenkomst J van de heer Voorwinde. die optrad namens de Benelux Travel Service, zijn thans alle praktische belemmeringen uit de weg geruimd, zodat het al of niet doorgaan van de uitzending nu alleen J nog maar afhankelijk is van het resul- taat van de „normale" onderhandelln- gen over de prijs tussen de NTS en het organisatiecomité van de titelstrijd, Dit comité had oorspronkelijk een tv- uitzendlng onder meer geweigerd om de belangen van de reisbureaus, die de grote schare Nederlandse supporters zou vervoeren naar en onderbrengen in Go tenburg, niet te schaden. De heer Voor winde benadrukte zaterdag tijdens een gesprek met de organisatoren in Goten burg. dat de reisbureaus van een even tuele t.v.-uitzending geen noemenswaar dige nadeel zouden ondervinden en on derstreepte zijn bewering door voor 1500 plaatsen een garantiebedrag van 33.000 Zweedse kronen (ruim f. 23.000) te be- talen. Voor deze geste zwichtten de orga nisatoren. waarmee de praktische bezwa- ren van de baan waren. TELEVISIE Hedenavond Scene uit het televisiespel „Het t i" met onder anderen Leen Jongewaard uppoost. (Nederland II, 21.1,0). digheden maken door een exorbitant Neder). Songfestiv kederland i - NTs: i9i» nws. Voorronde Nederlands 19.01 Klaas VaakCVK-IKOR-RKX 19.05 Kenmerk: NTS: 19.3o Flipper. 19 55 Nationale actie tbv. het ICEM- ^OTl 2TeStlVCll 00 vhichtelingenvervoer, 20.00 Inleiding van deze actie door Z.Exc. de Minister president 20.05 Journaal, 20.20 Uitzen ding van' de Kath. Volkspartij. 20.30 hoog bedrag voor de uitzending te eisen. kunnen de Nederlandse kijkers de strijd zeker op het scherm volgen". ..Alleen een werkelijk goed bod van de NTS kan een directe te le visieui trending - van de wereldkampioenschappen sohaat- sen in Gotenburg op de Nederlandse schermen brengen". Dit zei de voorzit- ter van de Zweedse Schaatsbond, Sven Laaftman. vandaag aan een UPI-ver- slaggever. Hij ontkende berichten dat reeds tot directe uitzending zou zijn be- sloten. Vorige week bood de NTS 12.500 Zweedse kronen. „Zolang de Neder- landers ons zulke boden doen verknoei- en we slechts tijd", meende Laaftman. Naar verluidt verwachten de Zweden ten- minste 75.000 kronen (ruim vljftigdui- zend gulden) rijker te worden van de NTS. i Russische uitvinder televisie overleden MOSKOU. (U.P.IDe Russische na tuurkundige Boris Grabofski ls op 65- jarige leeftijd overleden. Grabofski. die in de Sovjet-Unie beschouwd wordt als de uitvinder van de televisie, zou op 26 Juli 1928 de eerste televisiebeelden ter wereld: hebben uitgezonden. Overigens vond in 1926 in de VS al een experi mentele t.v -uitzending plaats De beelden zouden over een afstand van 40 meter zijn uitgezonden naar een „telefot". een voorloper yan het huidige televisietoestel. Volgens de Russen ge beurde dit in Tasjkent. de hoofdstad van de SoVjet-Republiek Oezbekistan. VERKEERSONGEVAL (Van een onzer verslaggevers) LEIDSCHENDAM Op de rijksweg 12 onder Leidschendam werd gisteren de 50-jarige mevr. B. J. H. Geisse-Holt- haus, planolerares te Rotterdam op slag gedood toen haar stilstaande wa gen van achteren werd aangereden. Vermoedelijk doordat zij onwel werd. bracht zij op de rijweg haar auto tot stil stand. Een achteropkomende auto, be stuurd door de 29-jarige R. M. uit Voor burg, wist haar nog te ontwijken. Enige ogenblikken later hoorde deze een enor me klap en zag de wagen van Mevr. G. met een snelheid van negentig kilome ter aan de rechterzijde langs zijn wagen voorbijschieten, naar links zwenken en in de berm van de weg tot Btllstand ko- Een 20-Jarige autobestuurder J. Z. uit Voorburg die met een snleheld van circa 120 kilometer reed, had de stilstaande auto te laat opgemerkt en kon een bot sing niet meer voorkomen. Door de enorme schok was mevr. G. van de voor bank tegen de achterzijde van de auto gesmakt, waarbij zij op slag gedood moet zijn. De beide wagens werden to taal vernield. 21.00 De grote klok, speelfilm, 22.30 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws AVRO20.01 Moef Gaga - Moef Gaga Licht muzlekprogr 20.30 Flightdeck, tv-füm, 21.20 Opera-aria's, 22.15 Toe spraak (herh. uitzend. 2055—21.00 over Nederland I. 22.20 Journaal. Net zoals het vorig jaar zal het Nederlands songfestival weer uit vijf J voorronden en een finale bestaan. In elke voorronde worden drie liedjes gezongen, waaruit het beste wordt gekozen door een kijkersjury, die uit bestaande uit vertegenwoordigers de N.T.S., het comité voor Nederlandse amusementsmuziek „Conamus" en de Commissie Collectieve Grammofoonplaten Campagne heeft de volgende vocalisten voor deelname aangewezen: The Luckberries, Bob Bouber. Milly Scott. Helen Sheperd en Piet Sybrandy. Vanavond „bijt" Helen Sheperd 4 de spits af. bijgestaan door haar triogenoten. De gehele muzikale omlijsting wordt verzorgd door het Festival Orkest onder leiding van Dolf van der J Linden. De presentatie is in handen van Teddie Scholten. Nederland I, 20.30). vijftien personen bestaat. Een Dinsdas NTS: 10.45 School- RADIO Hedenavond HILVERSUM I (402 m> NCRV: 18 00 Kapel van de Kon. Luchtmacht. 18 20 Uitzending van de VVD, 18 30 „De grote klok", die vanavond op het scherm komt, is al een oudje. Hij werd namelijk in J 1948 gemaakt door de echtgenoot van hoofdrol- speelster Maureen O'Hara, John Farrow. Een invloedrijke hoofdredacteur, George Stroud, houdt er achter zijn wezenlijke baan een misdadige praktijk op na. Met één van zijn redacteuren als onbewuste getuige vermoordt hij een vriendinnetje. Om nu het verhaal exclusief voor zijn krant te krijgen, J stuurt hij dezelfde redacteur erop uit de zaak op te lossen. Hoe dat gaat, zullen wij niet verklappen, want dan gaat de aardigheid eraf. Zeker is, dat het een .genoeglijke thriller is, waarin alleen dharles Laughton met zijn fraai gecreëerde persoontje van de hoofdredaoteur boven de middelmaat uitkomt. (Nederland I, 21.00). ..Moef Ga Ga" Momenteel staat de Engelse componist en tekstschrijver Chris Andrews in het middelpunt van de tienerbelangstelling. J^f'3o'Gr™leuws- 1910 Radl°" met Chris Andrews S (onder andere „Long live love"), onlangs maakte hij naam als zanger met zijn (uiteraard) eigen compositie J „Yesterday-man". Vanavond is hij te beluisteren in „Moef Ga Ga" met andere sterren als Adam Faith, die in de publiciteit kwam. doordat hij in Zuid-Afrika NATIONAAL PROGRAMMA: 20 00 hen naar Veilige Haven (vervolg van programma van Hilversum II), 20 30 Klass. r lomuziek. 20 40 Klassieke en mod. m ïek. 21.40 Brengt hen naar Veilige Haven. 21.45 Kamermuziek. 22.10 De vluchtelingen herbergen: oecumenische dagsluiting van Leid se studenten in de Pieterskerk te Leiden, 22.30 Nieuws, 22-40 Gram.. 23.55 Nws. HILVERSUM II (298 m) VARA: 18.00 Nieuws, 18.15 Actualiteiten, 18 25 Stereo: Licht ensemble met zang, 18.50 Openbaar kunstbezit, 19.00 Onder de afwas: licht programma, 19.30 Brengt hen naar veilige haven: start van de nationale actie ten bate van het ICEM-vluchtel ingenvervoer NATIONAAL PROGRAMMA: 20 00 Brengt, hen naar veilige haven (verv. 20.30 Nieuws. 20.35 Nog vele jaren: gevarieerd programma, 22.15 Gram. of reportages. 22 30 Nieuws, 22.40 Actua liteiten .23 00 Jarig met d„- jarige: verzoekplaten. 23.50 Brengt hen naar veilige haven: mededelingen over het verloop van de actie. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) Van 18.00 tot 20 00 uur. vlak voor het hele uur nieuwsberichten - 18 00 Veronica s Jukebox. 19-00 Rolling-Stonesshow. Ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Koninkljjkq .Hoogheid Prin- ses Beatrix is er vanavond een extra- feestelijk nationaal programma, waaraan tal van bekende Nederlandse artiesten hun medewerking hebben toegezegd. Onder anderen Mieke Bos, André Carrell, Trea Dobbs en Henk Elsink. ((Hilversum II, 20.35). J „Nog vele jaren", nationaal programma 1915 Wereld Hitparade, 20 00 Gram met o.a. Indonesian Teenagercorner. 21.00 Rock. Beat en Boogie. 2130 Veronica's Rhythm and Blues Hop. 22.30 tot 1.00 Gevar gram muziek ter Katin. 1 roosje op door ngaio marsh 45 „Ik heb niets bijzonders opgemerkt." „En ook niet toen u terugging?" „De wind joeg de regen uit de richting van het dorp. Ik moest mijn paraplu dus schuinhouden en kon niets zien." „Juist". Ze zwegen. Alleyn liep naar het raam. Hij zag een kleine tuin aan de achterkant van 't oude gebouw. Terwijl hij daar zo afwezig stond te staren, kwam er beneden iemand de tuin in. Het was mrs. Barri- more. Ze had een mandje aan de arm en een tuin schaar ln de hand. Ze liep naar een perk met herfst- asters en begon er enkele af te snijden. Maar ze deed het zo onhandig dat de bloemen op de grond vielen. Ze wilde ze oprapen, liet toen haar tuin schaar vallen en ook haar mandje. Ze sloeg haar handen voor haar gezicht en bleef een ogenblik in gebukte houding staan, volkomen roerloos. Toen kwam ze overeind en liep doelloos langs de paden he*gi en terug, als was de tuin de binnenplaats van een gevangenis. Haar vingers waren ineengestren geld. Het leek alsof ze vol zaten met ringen die ze eraf wilde trekken. „Dat." hoorde hij miss Emily's stem, „ls een zeer ongelukkig schepsel. Ze was zonder dat hij het merkte naast hem komen staan. „Waarom vroeg hij. „Wat is er met haar „Ongetwijfeld wordt ze zeer slecht door dat ondier van een man van haar behandeld." „Ze ls een mooie vrouw," zei Alleyn. Zonder het te willen, haalde hij een ongetwijfeld weinig toepasselijke paasage aan. „Wat doet zij nu? Kijk hoe ze haar handen wrijft". En miss Emily vulde onmiddellijk aan: „Het is een gewoontegebaar van haar te doen alsof zij haar handen wast". „Goeie hemel!" riep Alleyn uit. „Wat zitten we te Margaret Barrimore hief het hoofd op en deed on willekeurig een stap achteruit. Alleyn liep van het raam weg en keerde toen, met 'n blik ap miss Emi ly terug naar het venster. „Ze iB weer kalm," zei miss Emlly. „Ze heeft haar bloemen weer opgeraapt. Die vrouw heeft karakter en zelfbeheersing." Even later ging miss Barrimore met haar mandje het huis in. „Was ze goed bevriend met miss Cost?" vroeg hij. ..Nee. Ik geloof dat er integendeel van de kant van miss Cost een zekere vijandigheid was. Niet van de kant van mrs. Barrimore, voorzover ik weet. Cost"4 zei miss Emily, „naar mijn mening was zij een jaloerse vrouw. Dat ls niets ongewoons bij oude vrijsters van de leeftijd en van de positie van Cost. Ik ben blij dat ik op haar leeftijd vrij was van der gelijke emoties. Mijn zuster Fanny zei op haar over dreven manier, dat ik allesbehalve manziek was. Misschien had ze wel gelijk." „Bent u nooit verliefd geweest, miss Emily?" „Dat," zei miss Emily, „doet hier niets ter zake." „O nee?" „In alle geval heeft het hier niets mee te maken. Maar wat wil je dat ik nu zal doen, Roderique 0 Moet ik hier blijven?" Ze keek hem onderzoekend aan. „Ik geloof dat je je daar nogal ongerust over maakt." Alleyn dacht: „Ze is intelligent genoeg om in te zien dat ik me zorgen over haar maak, en toch ziet ze niet in waarom. Of misschien wel?" Hij zei: „Het ls een moeilijke beslissing. Als u naar Londen teruggaat, zal ik waarschijnlijk verplicht zijn met u ln contact te blijven om u met vragen te vervelen en misschien moet u ook nog terugkomen. Na de lijkschouwing heeft er natuurlijk een eerste onderzoek plaats. Ik weet niet of men u zal dag vaarden. Het is mogelijk". „Wie beslist daar over?" „In de eerste plaats de politie". „Ja. Het hangt af van ons rapport. Gewoonlijk worden als getuigen bij het eerste onderzoek na de lijkschouwing de personen opgeroepen die het lijk vonden. In dit geval ben ik dat zelf. Een ver der de politiemannen die het onderzoek leiden, de patholoog-anatoom, en iedereen die de overledene vlak voor het misdrijf gezien heeft of met haar sprak. En dan allen van wie de politie aanneemt dat ze enig licht kunnen werpen op het gebeurde. Denkt u dat u dat doen kunt?" vroeg hij. Miss Emily scheen van haar stuk gebracht. Het was. meende hij, de eerste keer dat hij haar zo besluiteloos zag. „Nee", zei ze. „Ik geloof het niet". ..Miss Emily, gelooft u dat Wally Trehern terug kwam nadat u het omheinde terrein verliet, dat hij miss Cost onder haar paraplu zag, langs een om weg naar de rots kroop de varens daar zijn hoog zoals u weet en toen die steen gooide in de mening dat u daar zat?" „Hoe zou dat mogelijk zijn? Hoe kon hij binnen komen? Het hek van de omheining was gesloten". „Misschien had hij een muntje, weet u". „Wat zouden ze met hem doen?" „O niets ergs. Misschien naar een verbeteringsge sticht sturen". Ze lieD heen en weer ln de kamer, heel besluite loos, en deed hem op verontrustende wijze aan mrs. Barrimore denken. „Ik kan alleen maar her halen", zei ze eindelijk, „wat lk weet. Ik zag hem. (Wordt vervolgd) BRUSSEL Nederlands '324 mi - iek. 19!00 Nle xit Nederland. 19 40 Volks- 20.00 Operaprogramma. 1 (484 m) 18.30 I 7.00 Nws, 7.10 Ochtend gymn., 7.20 Gram., (7.20 Nieuws, reportage wedstrijd Mara thon. 8 00 Nieuws. 8.10 Nieuws v. d. wed strijd Marathon, 8.12 Gram., (8.25 De groenteman, praaèje v. d. vrouw), 8.45 Morgenwijding. 8.55 Boekbesprek., 9-00 Nieuws wedstrijd Marathon. 9.02 v. d zieken, 10.00 v. d. kleuters. 10.10 Nieuws wedstrijd Marathon, 10.12 Gram., (11.00 Nieuws en lezing: De Indiase vrouw 12.00 Stereo: Metropole Orkest, 12.27 Voor land- en tuinbouw, 12 40 Licht en semble .13.00 Nieuws. 13.10 Nieuws wed strijd Marathon. 13.12 Actualiteiten, 13.30 Gevar. muziekprogr. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Zang en piano. 16.00 Nieuws. 16.02 Draaiorgelmuziek (gr 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New-York cal ling, praatje, 17.20 Gram. vd. teenagers eik. 0.15 Kamer Dinsdag HILVERSUM I (402 m) tiuziek HILVERSUM III (F.M.-kanalen) nuifék5 N RU-NCRV9 00 Nieuws, reportage van i.3l Ge- de Marathon, 9.03 Instrumentaal allerlei, Tiuziek, 10.00 Nieuws, reportage wedstrijd Mara thons, 10.03 Licht muziekprogr,. om 11.00 Nieuws, reportage wedstrijd Marathon. 12.00 Nieuws, volksmuziek (gr.). NRU- KRO: NCRV: 12.30 De Top Tien van deze week, inroinatiedienst): 8.00 Nieuws. 8.10 Gram., 13.30 Gram., 14.00 Nieuws, lichte vocale (8.30 Nieuws, reportage wedstrijd Mara- muziekjes, 15.00 Nieuws. 15.02 Gevarieerd thon); 8.40 v. d. huisvrouw. 9.35 Waterst.. platenprogr., 16.00 Nieuws. Tienerama: 9.40 Schoolradio. 10 00 Nieuws v. d- wed- platenshow v. d. tieners. NRU-VARA: d vrouw. 1130 Nieuws v d. wedstrijd Marathon. 11.31 Gram.. 11.50 Praatje. 12 03 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. 12 20 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. actualiteiten of gram 13 35 Voor de plattelandsvrouwen. 13.45 Gevar. muziek programma. 14.45 Cursus over geloofs leven en godsd vorming 15.00 Orkest muziek. 16.00 Voor de zieken. 16 40 Voor oudere luisteraars. 17 00 Voor de jeugd. 17.40 Boekbespreking v. d. jeugd, 17 50 Overheidsvoorlichting: lezing (Nederland I, 21.00). HILVERSUM II AVRO: RADIO VERONICA (192 m> - Van 8 00 tot 20 00 uur, vlak voor het hele uur: Nieuwsberichten - 7.00 Ook goeiemnrgen 9 00 Muziek terwijl u werkt, verznekplatenprogramma. 10.00 Koffietijd. 1100 Verznokplatenprogr v d huisvrouw 12 00 Lunchmuziek. 14 00 Populair klassieke muziek. 15 00 Gram 16 00 Dinsdagmiddag-speciaal (gram 1. 1700 Gevar programma BRUSSEL Neder! (324 m) 12.15 Lichte muziek. 13.20 Kamermuziek. 14 03 Schoolradio. 17.15 Jazz V- Slechts twee uitspringers .IJWEL alles wat in het afgelopen weekeinde op het beeldscherm kwam had het karakter van al-eens-gezien Met de beste wil van de wereld is het niet goed mogelijk om nog iets zinnigs te schrijven voor programma's als (do laatste) Willy en Willeke, Wie van de drie?, Johnny en Rijk. de Rob dc Nijsshow, De wereld vtfn vandaag Caesar en Cleo en Uit Allemaal uit zendingen die beurtelings redelijk of minder goed uitvallen, maar die we als programma-type nu wel door er door kennen Hiermee willen we niets kwaads zeggen van dergelijke routineuze seriepro gramma's, doch als doorsnee-kijkei beleven we toch meer genoegen aan uitzendingen die er werkelijk uitsprin. gen. Er waren er twee, dit weekeinde: zaterdag het tweede deel van Melissa het Durbridgefeuilleton, dat opnieuw onverdachte ontwikkelingen toonde en vooral de al te korte) bloemlezing uit Fiesta Gitana 1966.' Fiesta Gitana is dit jaar temperamentvoller dan ooit en dat vurige temperament werd door regisseur Nico Knapper knap geregis seerd. De grandioze gitaarsolo "an José Motos trouwens óók. We hopen dat de VARA het niet bij deze ene reportage laat! Op zo'n regenachtige zondagmiddag doet het deugd -:l6 het scherm niet leeg blijft De gisteren geboden repor. tages van zwemmen (Bremen) en volleybal (Antwerpen) boden sportlef kijkvermaak voor vele gedwongen thuiszitters. Dergelijke uitzendingen plegen niet hevig in de papieren te lopen en daarom zouden we het op prijs stellen als onze tot zuinigheid gedwongen t.v.-kopstukken ernstig de mogelijkheid gingen overwegen om regelmatige zondagse sportprogram ma's heel hoog op het verlanglijstje te plaatsen zodra enige uitbreiding van zendtijd mogelijk is. Miljoenen kijkers zouden dit zéér op prijs stellen. Vg Minder aanvragen voor zendtijd (Van onze radio- en t.v.-redacteur) 'EN HAAG Het aantal aanvragen voor radio- en t.v.zendtijd ls aanmerke lijk teruggelopen sinds alle oorspronke lijk ingediende aanvragen moesten wor den herhaald en aangepast aan de regel» voor het overgangsbestel. Het met het omroepbeleid belaste ministerie van C.R.M. heeft tot dusver tien aanvragen ontvangen voor zendtijd voor radio en televisie en vier aanvragen voor alleen radiozendtijd. lot de eerstgenoemde categorie van tien behoren om. de TROS, de Bond zonder Naam, het Humanistisch-Verbond, de Federatie van Werknemersorganisaties (FEWO) en een aantal dagbladen. Je aanvragers voor alleen radio-zendtijd zijn de Academische Radio-Omroep 1ACRO), dc stichting „Het Algemeen Gesproken Weekblad voor Blinden, de voorlichtingsdienst van ..Christian Science" en de fanclub van discojockey Joost de Draaijer (van Radio Veronica). binnenkort zal aan dit lijstje nog kunnen worden toegevoegd de aanvraag voor radio- en televisiezendtijd van de natio nale omroepstichting „Radio en Televisie Nederland" (RTN), het geesteskind van de ex-hoofdredaoteur van „Televizier" Pieter A. G. de Ruwe.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2