Er komt een vierde openbare lagere school Welke Officier van Justitie fulmineert eens tegen onze verstopte straten? KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS Leny Stevens Ridderhof blonk uit in Bela Bartokliederen PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 29 JANUARI 1966 Gemeenteraad van Voorschoten Nieuwjaarsrede burgemeester, onder- wijsvoorstellen, sociale maatregelen voor de ambtenaren, Stichting 4e openbare lagere school, aan- en ver koop van bouwgrond vormden de hoofdbestanddelen van de raadsagen- da van Voorschoten. De jeugd wordt heden ten dage te Voorschoten met haar neus gedrukt op het wel en wee van de publieke zaak. Leerlingen van de chr. en openbare ULO zaten in grote getale op de publieke tribune om te luisteren hoe het er nu in een gemeenteraad toegaat. Een voorstel van b. en w. door het college onveranderd in de raad terug gebracht vormde voor de heer Pels (PvdA) aanleiding om met de wet in de hand b. en w. erop te wijzen hoe zo'n commissie dient te worden sa mengesteld. Het betrof hier de vorde ringscommissie. Elke gemeentelijke commissie dient een afspiegeling te zijn van de aanwezige maatschappe lijke groeperingen. Burgemeester had begrip voor de inhoud en voor de do cumentatie van de heer Pels, doch b. en w. geven de raad slechts een aan beveling, de raad kan zelf besluiten nemen. B. en w. staan op het stand punt, personen, die dit werk ja- AVOND- EN* NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Op zaterdag 29 jan. ia ln Lelden 's morgens van 8 tot 12 uur, voor spoed eisende gevallen, bovendien geopend: Zulder Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegst- geestse Apotheek ls op zondag 30 jan. gesloten van 8 tot 24 uur. School- schaakcompetitie EERSTE NEDERLAAG VAN CHR. LYCEUM Na drie ronden is de stand in de mid delbare scholieren schaakcompetitie de volgende 1. Sted. Gymnasium 3 gesp. 6 pnt. 12-6 2. Rembrandt Lyc. 3 gesp. 4 pnt. 10-8. 3. Chr. Lyc. Leiden. 2 gesp. 2 pnt. 7-5. 4. Chr. Lyc. Alphen 2 gesp. 0 pnt. 4-8. 5. Rijnlands Lyc. 2 gesp. 0 pnt. 3-9. Een sensationele uitslag was de over winning in de derde ronde van het Rem brandt Lyceum op het Chr. Lyceum Leiden met 3%-2%. Dit was de eerste nederlaag, die het Chr. Lyceum in 5 jaar leed. Hierdoor is de strijd dit jaar geheel open en de drie koplopers zullen nog zware strijd leveren om zich te plaatsen voor de landelijke competitie. Doordat het Chr. Lyceum vorig jaar in de finale van de landelijk' competitie doordrong heeft de Leidse Schaakbond dit jaar het recht twee vertegenwoor digende zestallen af te vaardigen. De wedstrijd tussen Chr. Lyceum Leiden en Gymnasium is bijzonder belangrijk voor de bezetting van de topplaatsen en be looft dan ook een ware schaakslag te worden. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 29 JANUARI Jazzsociety Folk Beat 14. Optreden van het Carl Schulze trio en jam-ses sions. Hockey-kantine Sportpark Room burg, ingang einde Asserstraat, aan vang 20.00 uur. Finale Elmior-concours 1966. Stads gehoorzaal, aanvang 20.00 uur. Café-chantant „De Ruif". Cabaret Wiegewaai met „Ie-Wie-Waai-Weg". Jan Vossensteeg 57, aanvang 20.00 uur. ZONDAG 20 JANUARI Kynologenver. „Rijnland". Jaar lijkse clubmatch. Stadsgehoorzaal, aan vang 11.00 uur. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uit zondering van zaterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 uur). LEIDERDORP Vrijdagavond werd in het Dorps huis de jaarvergadering gehouden van de afdeling Leiderdorp van de Bond voor Veilig Verkeer. Het bezoek aan deze vergadering was in de verste verte geen afspiegeling van de be langrijkheid van een Veilig Verkeer. Slechts drie leden hadden gehoor gegeven aan de oproep van het be stuur. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat de afdeling momenteel 117 leden telt - op een inwonertal van 10.000 a 1,- per lid. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer G. Krol her- kozen en de heren P. de Vrind en J. Meeuse keerden niet terug, daar zij zich niet herkiesbaar hadden gesteld. In de vacature werd voorzien door de verkiezing van de heer J. Schutte. De plannen voor 1966 bestaan uit het houden van een ogentest èn film op één avond, terwijl getracht zal worden de verkeerstuin van de Shell hier ter plaatse te krijgen teneinde het gemeentebestuur van Leiderdorp van het nu van zo'n tuin te overtui gen en aanleg ervan in de toekomst in het Houtpark. Op 8 maart zal het schriftelijk examen worden gehouden voor de kinderen der lagere scholen. De heer Kronenburg opperde de idee om het houden van een brom fietscursus, hetgeen door het bestuur in overweging wordt genomen. Geboren: Willem Johannis, zn. van G. Branderhorst, en J. van Kuilen burg. Overleden: Bruin Hoogstraten, 70 jaar, echtgenoot van Neeltje van Wa- geningen; Maria Elisabeth van der Burgh, 64 jaar. Jobje Koning, 80 jaar, gehuwd geweest met Willem de Graaf. renlang tot tevredenheid van het ge meentebestuur voortreffelijk hebben verricht, te continueren. Dus 'n zuiver menselijk standpunt. De personen worden voor een jaar benoemd en voor 1 januari 1967 krijgt de raad weer gelegenheid om zich te beraden over eventueel andere samenstelling. Alle zitting hebbende leden t.w. mevr. M. Groot-Kingma en de heren A. Boes veld, G. v. d. Hulst, P. G. Niersman en dr. J. F. Sirks werden herbenoemd met alle stemmen. Schoenengeld De beladers van de vuilnisauto's kre gen een douceurtje in de vorm van f25.schoenengeld. Volgens de toe lichting lopen deze mensen elke week een vijfdaagse van 30 km per dag. De heer Iestra vond dit van alle sociale maatregelen die hedenavond aan df orde waren het meest sympathieke. 4e openbare lagere school komt Gisteravond ging men over tot de stichting. De raad voteerde f 15.000 voor het maken van een plan van 7- klassige school. De plaats voor het de finitieve gebouw zal- nog nader wor den bepaald. Er wordt begonnen met een noodschool. Mevr. Stoker dankte het gemeentebestuur voor de stichting van deze openbare school. De onder- wijsvoorstellen, die verder nog aan de orde kwamen waren hamerpunten. Het betrof hier de vaststelling van het bedrag per leerling en het verstrekken van voorschotten, vaststelling van het aantal lesuren voor het vakonderwijs en de aanschaf van overgordijnen voor de Sancta Maria-school. Varia Verder kwamen nog in behandeling de verbetering van de gemeentewo ning aan de Leidseweg 95a, de aanleg van de dienweg aan de Pauwenstraat, kosten f 70.000.de verkoop van bouwgrond in uitbreidingsplan Bosch geest en de aanvulling van de alge mene verkoopvoorwaarden, hetwelk alles z.h.st. werd goedgekeurd. Het voorstel van de aankoop grond 5.17.70 ha. gelegen in Noord Hofland van mevrouw J. NellPoot kreeg niet aller instemming. Deze grond wordt door de gemeente gekocht voor een bedrag van 161.527.70. De heer v. d. Ende be gon te zeggen niet accoord te kunnen gaan met deze aankoop. Waar het rap port spreekt van weiland van een goe de kwaliteit, kan ik zeggen, dat het de slechtste grond van Voorschoten is. Bo vendien kan ik het niet eens zijn met de vergoeding voor de hondenkennel! Wet houder Dekker ging af op het rapport van de deskundige, die dit taxatiewerk al jaren voor de gemeente verricht. Het werd stemmen. De aankoop geschiedde met 9 stemmen voor en 4 tegen. Te gen stemden de heren v. d. Ende, Kami minga. Vaandrager en Schuurman. Oorzaak ontploffing gasbedrijf nog niet bekend De gasontploffing te Voorschoten werd uitvoerig door de wethouder toe gelicht en verder in de raad bespro ken. Wethouder Dekker bracht hulde aan de heer C. W. Snippe, de getrof fen ambtenaar, voor zijn juist optre den in deze zaak zonder paniek. Over de oorzaak kon de wethouder nog wei nig zeggen. Er wordt door de arbeids inspectie en door de politie een uitge breid onderzoek ingesteld. Vast staat wel. dat de heer C. W. Snippe geen enkele blaam treft. Voor herstel van gebouw en reparatie is benodigd een be drag van 17.700 gld. Alle sprekers t.w. mevrouw Stoker en de heren Kamminga, Bakels en v. d. Laan spraken woor den van waardering voor de heer Snip pe en voor de dienst voor hun door tastend optreden. De alarmering van de bevolking werd aangemerkt als te laat gedaan. Alle sprekers waren bij zonder benieuwd naar het rapport dat zal worden uitgebracht en naar het ad vies, dat zal worden uitgebracht, hoe de veiligheid het grootst zal zijn. Op de niewjaadsrede van burgemees ter De Kool komen we nog nader terug. Pro Mundi Vita Op dinsdag 1 februari start men weer met de cursus „Pro Mundi Vlta". Om precies acht uur worden belang stellende verwacht. De cursusavond be gint met een inleiding van ongeveer een half uur, waarna gesprekken zullen plaats vinden ln kleine groepen (met koffiepauzen). Daarna wordt er een gezamenlijk gesprek gehouden. De avond wordt besloten met een korte eucharistie-viering, die uiterlijk om elf uur afgelopen zal zijn. De andere avon den zijn op dinsdag 8, dinsdag 15 en dinsdag 22 februari en op dinsdag 1 en 8 maart, de plaats is Zoeterwoudsesin- gel 34 (Lidwinahuis). De onderwerpen zijn: 1. Oecumenische mentaliteit. 2. Typisch Rooms. 3. Is bidden nog van deze tijd. 4. Wat betekent verlossing in het atoomtijdperk? 5. Een nieuw hu- welljkstype. 6. Een nieuw type opvoe ding. De onkosten zijn 15,te vol doen op de eerste avond. Opgave aan H. A. van der BergHuibers, Plantsoen 29. Leiden. LEIDSE SLAGER BESTE VAN LANDELIJKE COMPETITIE De heer Theodorus Wilhelmus Koe kenbier (geboren 1943) en wonende aan de Hogewoerd 155 te Leiden, is te voorschijn gekomen als de beste vakman op een dezer dagen gehouden landelijke competitie tussen geslaag den van slagerspatroonscursussen in 1965. Deze competitie werd gehouden in het Stedelijk Abattoir van Rotter dam: er werd aan deelgenomen door 16 geslaagden, onder wie één vrouwe lijke. De heer Koekenbier volgde de pa troonscursus (1 dag per week) in Den Haag. Er zijn 18 cursussen van der gelijke aard in ons land, buiten de slagersvakschool, een dagschool, in Utrecht. De best geslaagden van deze scholen konden in onderlinge wed ijver een zgn. meesterproef afleggen. Deze scholen en cursussen zijn een vrucht van samenwerking tussen de slagerspatroonsbonden en de werkne mersbonden in Nederland van alle richtingen. Grote problemen eerste deugdelijke oplossing van voorwaarde Wetenschappelijk verkeersonder- zoek door de ANWB met kracht bepleit, moet ons de wezenlijke achtergronden van het beangsti gend snel stijgende aantal ver keersongevallen leren. Pas daarna kan "van boven af" (en niet bij Incidentele verkeerszondarende beste remedie worden gezocht. On ze stadskernen moeten systema tisch worden ontlast, even syste matisch moet worden gewerkt aan verkeersaders voor het doorgaan de verkeer en het steeds nijpender parkeerprobleem. Enige tfjd geleden kreeg de Amster damse rechtbank de gevolgen van een voor onze tijd helaas typerend gewor den automobilistenruzie te berechten. De inzittende van een bestelwagen had de bestuurder van een vrachtwagen ln een der hoofdstedelijke grachten ge werkt en hem, toen hij verkleumd weer op de wallekant stond, nog met een krik bedreigd. "Franse toestanden!" zei een klaarblijkelijk goed ingelichte belangstellende, die net van de publieke tribune kwam toen wij de rechtszaal verlieten, "vijftig dagen! Die knul had vijf jèèr moeten hebben! Of niet Wij vreesden dat deze snel en kras oordelende Amsterdammer ons op zijn beurt in de gracht zou werken of met Iets heel stevigs tot betere gedachten zou brengen, toen wij heel bedachtzaam antwoordden: "U zégt het: óf niet!" Ter voorkoming van misverstanden: wy vinden het rondweg beangstigend dat steeds meer automobilisten en an dere deelnemers aan ons koortsachtige snelverkeer onderling in weerzinwek kende en vaak catastrofale ruzies ver wikkeld raken. Wie daarbij beledigend of zelfs handtastelijk wordt, verdient scherpe afkeuring en een Justitiële correctie. Maar het komt ons voor, dat deze betreurenswaardige ontwikkeling keer op keer wel wat erg eenzijdig wordt bekeken, wy opperen de serieuze vraag, of er niet wellicht veel méér verantwoordelijken zijn dan sommige rechtiynige conclusies op het eerste gezicht doen vermoeden. Onlangs is bijvoorbeeld van officiële zyde meedegedeeld, dat Amsterdam 500 600 politiemannen tekort komt. Die komt ze overigens al vele jaren tekort. Zou de rechter de hierboven vermelde automobilistenruzie ooit te berechten hebben gekregen, als één van die 500 ontbrekende politiemannen ter plaatse niet ontbroken had? Het ontbreken van een politieagent geeft uiteraard niemand het recht, zijn mede- nens in het water te gooien en met een krik te dreigen. Maar als iedereen al- tyd en overal de innerlijke kracht wist op te brengen zich onberispeiyk te gedragen, konden ook de (te weini ge) politiemannen die niet ontbreken wel naar huis gaan. Wij hebben reke ning te houden met realiteiten, met menselijke tekortkomingen. Het is niet voldoende, de staf te breken over lieden die zich misdragen. Het is ook nodig te zorgen voor een politieappa raat, groot en efficient genoeg om een redeiyke waarborg tegen al te drif tige medeburgers te verschaffen. Wij kunnen geen politieman zetten naast elke driftkop. Maar als de "ver- keershandtastelijkheden" hand over hand toenemen, in aantal en in ernst, mogen wij dat feit niet gemakshalve toeschrij ven aan een nieuwe bacil, die drift-epi- demiën teweegbrengt. Wq mogen het verschijnsel evenmin als een toevallig heid wegwuiven. De simpele conclusie behoort te zyn dat het politionele appa raat in vele steden sinds lang niet meer toereikend is om de snel groeiende ver keersproblematiek baas te blqven. Als ergens 500 politiemannen ontbreken, moet er geen (bij elke gemeentebegro ting herhaalde) mededeling komen, er moeten politiemannen komen. De achtergronden van de hierboven vermelde gracht-en-krik-affaire leveren nóg zo'n punt ter overweging. De ruzie kwam hier namelijk aan, doordat een enorme, stilstaande vrachtwagen een voudig alle verkeer onmogelqk maakte. Komt U wel eens met een auto in Am sterdam? En moet U dan wel eens op een der grachten zyn? Dan ként U het probleem waar wij op doelen. In de hoofdstad des lands gaat elke vracht wagen die aan zo'n gracht wil laden of lossen dag-in dag-uit rustig in de smalle rij-geirl tussen de huizen en de gesloten rij aan de waterkant parkerende auto's staan. De eindeloze file auto's, die zich achter zo'n vrachtwagen in een omme zien vormt moet maar wachten, tot het hele laadproces voltooid en alle bqbe- horende formulieren afgetekend zijn. En dat kan bij zo'n moderne vrachtkolos n hele tyd duren! Nu kunnen wy best hoog van de toren blazen en schande roepen tegen die ge wetenloze vrachtwagenchauffeurs, die doen, wat immers bij de wet verboden is: het verkeer ernstig hinderen. Maar hoe ter wereld moeten die ongelukkigen an ders hun weinig benydenswaardlge werk verrichten? De hoofdstedelijke overheid praat sinds jaar en dag over spreiding en decentralisatie van bedrijfspanden, over het overbrengen van kantoren en opslag plaatsen uit de city naar nieuwe buiten- wyken, over brede verkeersaders voor doorgaand verkeer. Maar de binnenstad groeit zienderogen dicht. Evenzo horen wij periodieke vertogen over het nood zakelijke verdwijnen van langparkeer- ders. Langs de grachten groeit het aan tal langparkerende auto's sinds Jaren niet meer, eenvoudig omdat er niet één tje meer by kan. De condities die de overheid aan het stadsverkeer weet te verschaffen zyn ai- lang niet meer toereikend. Daarom schryven de Amsterdamse politieman nen. als er bij ongeluk eens een lid van het (onvoldoende bezette) corps, op een der grachten wandelt langs zo'n ver keersopstopping door in- of uitladen, géén procesverbaal. Natuuriyk, nie mand mag over een afstand van honder den meters het verkeer in de knoop hel pen. Maar in het gegeven geval ont breekt de morele grondslag om er straf rechtelijk tegen op te treden. Zullen wy straks ook de man die een andere auto mobilist in de gracht duwt en hem dan met een krik opwacht, maar ongemoeid laten? Deze mogelijkheid Iqkt nog heel verre. In wezen is ze echter een stap op dezelfde weg: vergoelijken van een straf baar feit, dulden van een onhoudbare toestand, omdat hogere verantwoordeiyk- heden faalden. AANWINSTLIJST KATH. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK HOGEWOERD 57 Albee: Wie is er bang voor Virginia Woolf?; Anciaux: God ontmoeten in de biecht; van den Berg: De dingen; Bernlef: Ben even weg; v. d. Boomen en Lammers: Beatrix-Claus; Booy: De levensavond van Koningin Wilhelmi- na; Borrebach: Alles over vergroten en retoucheren. Bossard en Stoker Boll: Het meisje dat je trouwt; Bouvy: Schilderkunst; Cornelissen. Harmsen en de Jong: De taaie rooie rakkers; Dam: Paarden en pony's; De intermen selijke verhoudingen; De paus van Rome; De volkshuisvesting in Neder land; Dierickx: De Jezuïten; Dirkse: Wij rijden auto; Dominicus: Portret van Zwitserland; Dresden: Wereld in woorden; Dupont: Schaduwen over het witte doek; Eldersheim-Levensbach: Henrietta Szold een Moeder in Israël; van Eeghen: De gilden; Gans: De han delsbank als financiële instelling: Ge mengd gehuwd; Groenveld: Het grote bijeenboek; van Gijn en Eilander. Gids voor Tunesië: Gijsen: Harmagedon; idem: Zelfportret. Halbertsma: Snee- ker hardzeildag; Het Oostenrijkse ski leerboek; Het rassenvraagstuk in de moderne wetenschap: Hoedeman. Mi niatuur-autobanen; v.d. Hoeven: Scheel DE LEIDSCHE COURANT voor LeideD en Voorschoten Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. lü Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 32, Leiden. Telefoon 20935. Hj engeltje dl. 1; idem: De engel en de blinde man dl. 2; de Iongh: Madama: Isaaca; Inleiding tot de natuurweten schappen: Janssen: Speelkaarten; Jar- mai: Door het vuur geboren; de Jong De overval; Koning en de Man: Kleu renleer; Kühn: Inleiding tot de erfe lijkheidsleer; Lammèr: Bedruk zelf uw stoffen; idem: Allerlei van raffia, stro en pitriet; idem: Zelf cadeautjes maken en origineel verpakken; Mael- staf; Het beeld van de moderne jeugd in de film; van der Mark: Wevers en wida's; Marsman: Zelfportret van J. F., en andere verhalen; van Nierop: Schets van het. bankwezen; Nuchelmans: Da vid Hume; Packard: De naakte maat schappij: van Peype: Wat is sociolo gie9: Presser: Amerika 2 dln.; Rackl: Duik in het verleden; Rooswinkel en Kreutzer: Biologie van de mens; Ros- cam Abbing: Beroepsethiek; Scholte- Hoek: Het gastmaal en de tafel in de loop der tijden; Simons: Vloerbedek king; Stellwag: Moeilijkheden bij de opvoeding; Tadema Sporry: De ge- schiedenis van China: van Tricht: Louis Couperus: Thijsse: Vogelzang; Tijdgenoten over Teilhard de Char- din; Vedder: Kinderen met leer- en gedragsmoeilijkheden: v.d Ven: De arbeidende mens; idem: Geschiedenis van de arbeid; Vervuurt; Oordeel zelf over effecten; Visscher: Gerontologie; Volkskunst der lage landen 3 dln.; van Vriesland: Ondoordacht; Werner: Per ezel door Griekenland; Wright: Dochter van Napoleon; Zischka: Licht voor S miljard analafabeten. Nederlandse romans Breed veld: Seger Baas; Carmiggelt: Mooi weer vandaag; Hofdorp: Kata- strofe in Kijkduin; idem: Rafels aan de franje; van Hoorn: Moeder Maaike; Lam po: De belofte aan Rachel; Lan- sink: De duizendschoon; Lennart: Twintig ramen aan de straat; Nathu- sius: Inplaats van moord; Nijnatten- Doffegnies: Tobias en Tjloela; Presser: Moord in de poort; Romijn-Meyer: Duivels oorkussen; Smets: Het vier- BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT Bij onderscheiden besluiten van Cu ratoren der Rijksuniversiteit te Leiden zyn: Mevr. B. N. AppakKatlama, weten- schappeiyk ambtenaar le klasse in tJjde- ïyke dienst bij de faculteit der Lette ren, voor het tydvak van 1 sept 1965 tot 1 sept. 1966 wederom in deze functie benoemd; Dr. B. N. Bachra. wetenschappelijk hoofdambtenaar in tydeiyke dienst bij de Fysiologische Scheikunde, met in gang van 1 febr. 01966 in vaste dienst benoemd; Drs. H. J. M. van Beek. wetenschap- peiyk ambtenaar in tydelijke dienst by de Natuurkunde, voor het tydvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie benoemd; Mevr. mr. H. H. Bloembergenvan der Most, wetenschappeiyk ambtenaar tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid, voor net tydvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie benoemd; Dr. G. T. A. M. Bots. wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdeiyke dienst by de Pathologie, voor het tijdvak van 1 okt. 1965 tot 1 okt. 1966 tot weten schappelijk hoofdmedewerker benoemd; Dr. D. A. Curtis, voor het tydvak van 1 dec. 1965 tot 1 dec. 1966 tot weten schappeiyk medewerker le klasse in ty- deiyke dienst by de Natuurkunde be noemd; M. H. M. A. Gobin, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tydelijke dienst by de Oogheelkunde, voor het tijdvak van 1 nov. 1965 tot 1 nov. 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker be noemd; Drs. J. N. Haasbroek, voor het tijd- ik van 16 dec. tot 1 jan. 1967 tot we tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bq de Natuurkunde benoemd: Dr. M. S. H. G. Heerma van Voss, wetenschappeiyk ambtenaar in vaste dienst by de faculteit der Letteren, met ingang van 1 Jan. 1966 tot wetenschap pelijk medewerker le klasse benoemd; Drs. C. E. Gischler, wetenschappelijk ambtenaar* le klase in tydeiyke dienst by de Structurele en Toegepaste Geolo- voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot i jan. 1967 wederom in deze functie benoemd; M. P. Hennink, arts, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tydelqke dienst de Sociale Geneeskunde, voor het tqdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan 1967 wederom in deze functie benoemd; Dr. P. Hörchner, wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tydelqke dienst bij de%Inwendige Geneeskunde, 2e leer stoel, voor het tydvak van 1 dec. 1965 tot 1 dec. 1966 wederom in deze func tie benoemd; Drs. R. H. C. Janssen, wetenschap peiyk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bq de Conflictpsijchologie, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie benoemd; M. C. C. de Jong. arts, voor het tyd- ik van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker In tijdeiyke dienst bij de Urologie benoemd; Dr. H. F. P. Knaap, met ingang van 1 dec. 1965 tot wetenschappelijk mede werker le klasse in vaste dienst bij de Natuurkunde benoemd; Mej. dr. L. D. F. Lemeijer, weten schappeiyk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Werkgroep Nierziekten, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie be noemd; Drs. W. T. A. M. van der Lugt, we tenschappeiyk ambtenaar ln tydelijke dienst by de Theoretische Organische Chemie, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie benoemd; Drs. D. H. D. MacGillavry, weten schappeiyk medewerker in vaste dienst by de Psychodiagnostiek, met ingang van 1 jan. 1966 tot wetenschappelijk me dewerker le klasse benoemd; Mr. M. M. Mendel, voor het tqdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot we tenschappelijk medewerker in tijdelqke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerd heid benoemd; J. Rohmer, arts, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot weten schappelijk hoofdmedewerker in tijde lijke dienst by de Kindergeneeskunde benoemd; Mevr. drs. E. W. M. Rutten-Keule- mans, voor het tqdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk me dewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Organische Chemie benoemd; H. van der Schaap, arts, voor het tqd vak van 1 sept. 1965 tot 1 sept. 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Thorax-Chirur- gie benoemd R. C. Schokker, arts, wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdeiyke dienst bij de Inwendige Geneeskunde, 2e leerstoel, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie benoemd; Mej. S. Schouten, arts, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelqke dienst bij de Microbiële Ziekten, het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie benoemd; A. P. van Seters, arts, wetenschappe lijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde. 2e leer stoel. voor het tijdvak van 1 jan. 1966 kant; Speelman; De bange twijfel; var der Veen: Jacht in de diepte; Wolkers Terug naar Oegstgeest; Zikken: Code voor Dander. Vertaalde romans Achebe: Weerzien m*t vreemden; Ayer: De man in de speigel; Berthold 's Nachts komt de duivel; Brancati De mooie Antonio; de Bremond d'ars Het vergeten portret; Caldwell: De dochter van John Ames; Ciszek: Met God in Rusland; Faut en Seberg: Vlam men boven Aken; Gallico: Ada Harris verdwaalt in de politiek; Konsalik Het hart van het 6e leger; Meissner De verdwijning van prof. Sartorius; Rinser; Totdat de dag aanbreekt; Rob- bins: De droomfabrikanten; Rothberg De duizend deuren; Sandstrom: En de koekoek riep over het water; Stolpe Midzomernacht; Troy: Een verre neef Weidenheim: Violen zingen door de zomer: West: De ambassadeur. Engelse romans Ames: Murder. Maestro, please; Ber- mant: Berl make tea; Bingham': The Paton street case; Byrom: Or be he dead; Carr: The demoniacs; Conrad: Nostromo; idem: The secret agent; Duncan: My friends the Mrs. Millers; Gasner: Nina upstairs; Harrison: Death- world; Heyer: Frederica; Innes: The Crabtree affair; diem: The long fare well; Marshall: Father Hilary's holi day; Mc Bani: King's ransom; Mittel- holzer: A morning at the office; Mur doch: The flight of the falcon; idem: The Italian girl; idem: The red and the green; Prokosch; The dark dancer; Smith: The case of torches; idem: The town in bloom; Stewart: Airs above the ground; Wain: Hurry on down; Wodehouse: Money in the bank. KLEURIG JUBILEUMCONCERT VAN „HARPE DAVIDS" TE N00RDWIJKERH0UT De chr. muziekvereniging „De Har- pe Davids" hield vrijdagavond in ho tel Van der Geest haar winteruitvoe- ring, die nog gerekend diende te worden tot de viering van het gouden jubileum van de fanfare, in september 1965. De bij die gelegenheid door de burgerij van Noordwijkerhout geschon ken nieuwe instrumenten voor de vol ledige bezetting van het orkest, zijn op dit concert als het ware in het openbaar ingewijd en voorzitter G. W. Laros voelde zich dan ook gedrongen om in zijn welkomstwoord de schen kers van het instrumentarium nog maals voor hun buitengewoon mee leven tijdens de jubileumfeesten te bedanken. Het is nu bijna 1% jaar, dat de fan fare onder de tegenwoordige directie van de heer Wijbe Schoon staat en men heeft niet geschroomd om het programma van vrijdagavond tot een waar jubileumprogramma te maken. Het hoofdpunt vormde daarin de door de zustervereniging in Noordwij kerhout de harmonie „St. Jeanne d'Arc" geschonken ouverture „The Pirates of Penzanes", aan de uitvoe ring waaraan bijzondere zorg was be- De trombone-sectie gaf bijzondere akte de presence in het werk „Trom bones to the fore", terwijl de trom pettist W. Pors 'n uitstekende vertol king gaf van de solo voor trompet van M. Everaarts. De soepele en indringende directie van de heer Schoon kwam bijzonder tot uitdrukking in de poerette-selectie „lm weiszen Rössl", waarin de wisse ling der tempi door het orkest uitste kend werd opgevangen. Een bijzonder geslaagd experiment vormde het gastoptreden van de har monie „Soli Deo Gloria" uit Koog- Zaandijk, met welke muziekvereni ging „De Harpe Davids" sedert haar jubileum bijzondere banden onder houdt. Ook deze muziekvereniging musiceerde onder leiding van dirigent Wijbe Schoon, die dus een bijzonder tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie benoemd Dr. H. W. van Soest, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst by de faculteit der Rechtsgeleerdheid, met ingang van 1 jan. 1966 tot wetenschap pelijk hoofdmedewerker benoemd; Mej. drs. L Spiele, wetenschappelijk ambtenaar in tydeHjke dienst bq de fa culteit der Letteren, voor het tijdvak 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot weten schappelijk medewerker le klasse be noemd; Dr. W. Swanenburg, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bq de faculteit der Letteren, met ingang 1 jan. 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker benoemd; N. Treurniet, arts, wetenschappeiyk hoofdambtenaar ln tijdeiyke dienst by de Psychiatrie, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 sept. 1967 wederom in deze functie benoemd; Dr. A. A. Verduyn Lunel, voor het tijd vak van 1 okt. 1965 tot 1 okt. 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tydelijke dienst bij de Cardiologie be noemd; Dr. P. F. Werre, voor het tijdvak van 1 dec. 1965 tot 1 dec. 1966 tot weten schappeiyk hoofdmedewerker in tyde lijke dienst by de Psychiatrie benoemd; Dr. J. F. de Wijn. wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tqdeiyke dienst bq de Sociale Geneeskunde, voor het tyd vak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 we derom in deze functie benoemd. werkzaam aandeel in deze muziek avond had. De verschillen in kleurvormen tus sen beide muziekverenigingen vormde een welkome afwisseling en dit ex periment is zeker een herhaling waard. Het optreden van „Soli Deo Gloria" werd op hoge prijs gesteld en het ap plaus na afloop vertolkte dit overdui delijk. BODEGRAVEN GETUIGEN GEVRAAGD Vrijdagmorgen omstreeks acht uur heeft op de noordelqke rijbaan van rqks- weg 12 in de gemeente Bodegraven, tus sen Woerden en Bodegraven, een ernstig verkeersongeval plaats gehad, waarbij een inzittende van een zwarte personen auto (volkswagen 1200) om het leven is gekomen. Zonder tot dusver aanwijsbare oorzaak is de auto vanaf de noordelqke rijbaan van genoemde rijksweg (dus rij dende in de richting Den Haag-Rotter dam) in het water „De Kleine Wierke' gereden. Een ieder die inlichtingen kan geven over de oorzaak van dit ongeval, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de groepscommandant der rijkspo litie te Bodegraven, telefonisch te berei ken onder netnummer 01726, abonnee nummer 2990, of contact op te nemei met de plaatselijke politie. ALPHEN AAN DEN RIJN TWEE INBRAKEN In de nacht van donderdag op vrydag werd te Alphen a. d. Rijn op twee plaat sen ingebroken: in een der katholieke scholen op de Paradyslaan en in de par ticuliere woning van de farh. Schouten aan de Wielewaalstraat 21. Daar de fam. S. momenteel haar wintervakantle in Zwitserland doorbrengt, kon nog niet worden vastgesteld of er iets vermist wordt. In de woning werd een grote wanorde geschapen. Buren merkten de inbraak op. Ook voor wat de school be treft konden wij geen nadere bijzonder heden verkrijgen omdat het onderzoek nog niet volledig kon worden afgesloten door de recherche. LISSE Fotoclub Bollenstreek De ama- teurfotografenver. „Fotoclub Bollen streek" heeft vrijdagavond vergaderd in de filmzaal van het bloembollen laboratorium te Lisse, in welke gadering de heren P. Boeren en N. van der Tuin uit Zwartewaal een voordracht hebben gehouden over „De camera in de natuur". Deze heren namen hun gehoor mee naar „Sloot Plas" en gaven constructief onderricht over de juiste wijze van opnamen maken in de vrije natuur. Zij lieten vele macro en micro-opnamen zien waarbij toelichting werd gegeven. Op de volgende avond, 18 febr. a.s., gaat men zich weer in de zelfprodukten verdiepen. TER .AR Klaverjaswedstrijd De uitslag van de klaverjaswedstrijd in café 't Veer is als volgt: P. de Graaf 5692 p.; H. v.d. Laan 5503; A. Touw Wz. 5437; mevr. v. Kempen 5419; P. v.d. Ploeg 5415; Joh. Versluis '5080; A. Janmaat 5002; mevr. Poelwijk 4994; W. Ouwer- kerk 4977; P. Verlaan 4965. WASSENAAR GESLAAGDEN Aan de Tech. Hoge school te Delft zqn gaslaagd voor het prop. ex civiel ingenieur de heren N. G. de Jong en A. J. Veraart. Aan de Stich ting Klinisch hoger onderwijs te Rotter dam is geslaagd voor het artsexamen de iheer E. Reijnierse. Muzikale begeleiding van Jan van der Meer IN DE GEHEEL gevulde Harteveld- zaal van de Lakenhal gaf Leny Ste vens-Ridderhof, sopraan, een zeer ge varieerd programma. Hierdoor waren we in staat de vele mogelijkheden te horen van haar stem. Deze stem heeft een groot volume gekregen en tevens een zeer hoog toonbereik. Daarnaast bezit ze een zeer gedegen techniek, zowel wat de klankvoortbrenging als wat de ademhaling betreft. Een en kele maal in het middenregister kwam het geluid uit de keel. Ook zette zij, mogelijk niet bewust van haar volume, de hoge tonen wat te sterk aan. het geen soms gepaard ging met een lichte scherpte. Maar dit zijn kleinigheden, die aan de totaal-indruk geen afbreuk deden. Wij hebben ons wel afgevraagd of het programma niet wat té uitge breid was. Leny Stevens heeft 't zich niet gemakkelijk gemaakt. Om als in zet „Ridente la Calma" van Mozart te zingen is een heel vraagstuk, maar 't werd volbracht. De zes Mozart-lie- deren, vooral „Mein Liebster Freund" en „An Chloe" werden mooi gezon gen. maar ..Dans un bois solitaire" muntte uit in klank, mogelijk door de Franse tekst Van Rob Schumann zong zij zeven liederen waarvan wij speciaal de voor dracht van „Die Lotosblume" en „Der Himmelhat eine Trane geweint" wil len noemen. Het hoogtepunt van het le deel lag in Joh. Brahms' „Zigeuner- lieder", opus 103. DEZE LIEDEREN liggen Leny Ste- •vens uitstekend. Hierin kan zy zich uitleven. Brahms had ook, reeds in zyn jonge jaren, een bepaalde affiniteit in zichzelf ontdekt tot de Hongaarse en Zi- geunermuziek. Mogeiyk Leny Stevens ook, gehoord de prachtige vertolking van de Bela Bartók-liederen „Dorfze- nen" na de pauze. De interpretatie van deze liederen bracht de aanwezigen in grote verrukking. Ook hoorden wij nog in werkelijk gevoelvolle zang de „Ariettes oubliées" van Cl. Debussy. Het „II pleure dans mon coeur" trof heel sterk door de wee moed die Leny Stevens in dit lied wist te leggen. Van Marius Flothuis zong zy een „Kleine Suise op. 74". Een vocaline op de a en oe-klank hoofdzakelijk. Vooral het Molto tranquille op de klank werd zeer innig en mooi gezongen. Op het ovationeel applaus volgden nog een Cauzonette van Puccini en een Rus sisch volksliedje. Vooral de Cauzonette werd een kost baar stukje muziek. Beladen met bloemen verliet de zan geres het podium. Maar niet onge noemd mag blqven haar begeleider Jan van der Meer. Een pianist die haar ner gens in de steek liet, maar van iedere begeleiding muziek maakt en dan den ken we vooral aan de ontzettend moei lijke pianopartij by de Bela Bartók-lie- deern. Leny Stevens, die op een zeer geslaagd recital terug kan zien, betrok Jan van der Meer dan ook terecht in de LEIDEN GESLAAGD Aan de Rijksuniversi teit te Utrecht is geslaagd voor het kand. ex. Tandheelkunde de heer A. de Vlaming te Leiden. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Nota rissen werden de navolgen de percelen geveild: T.o.v. Not. W. F. Karstens te Leiden: Herengracht 104 uit de hand verkocht. Leliestraat 40 op 5500.- door dhr Kühn. Ten Katestraat 7/9 op 17.125.- door dhr. Paas. Willemstraat 2/2a op 10.800.- door dhr v. Schie. Koningstraat 7 op 5000.- door P. v. d. Kley. Magd. Moonstraat 28 op 6.800.- door dhr Goddijn q.q. Te Oegstgeest: Pr. Frederiklaan 13 op 49.300.- door P. v. d. Drift q.q. T.o.v. Not. F. K. Lagerwey te Leiden: Pasteurstraat 10 en 12 op 10.301.- door dhr v. d. Star

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4