ook VOOR JOU ons knutselhoekje! yerdient en niet verdiend Zangtoekomst voor Clementine Kortekaas! PAGINA 10 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 29 JANUARI 1 't ILiep tegen Kerstmis. Gijs, enig kind «van een welgestielde banketbak ker, Bag al verlangend) uit naar de a.s. vakantie; maar missdhien meer nog naar de geschenken, ctie meestal nogal royaak van de kerstboom kwamen af- geregjend. Op enkele kleinere cadeaus wist Thij al wel te kunnen rekenen. Maar ,hij vond zich mett z'n 10 jaar al w> graot, dat hij ditmaial meende wel eens leen groot gescfarenk te mogen verwalchten. Hij ging daarom te rade bij zijjn grote vriend, de instrument- handeRaar Jansen. Omdat hij geen broertjes of zusjes bad, kwam hij daar dikwijls kijken <sn een praatje makenj in zijn werkplaats. „Ik wil zo graag «pen heel mooi gescheeik krijgen met Kerstmis, maar ik wefl-t niet goéd, wtelk cadeau ik moet ragen. Wat zou u mij aanra den?" „NoiV dan mag je vooir dit keer eens in de winkel gaan neuzen, maar denk eraan, niet van alles dn je handen nemen. Ik heb je al zo vaak voor de etalage, zien staan, ik geïoof vast dat je al rteeds lang iets op 't oog hebt, ga mastr eens kijken". Geen' vijf minuten later kwam Gijs al terug* met stralende blik. „Mijnheer, ik durfti *t haast niet te zeflgen, maar ik zou zo dolgraag de microscoop willen ïiebben. die in die 'linkerhoek van de etalage ligt". Nou jc»ngen, dat heb je niet slecht uitgezocht, maar nogal prijzig, al is 't klein, 't kost 37.50". Gijs raakte aan 't weifelen, want zulk eert bedrag was er vast nooit aan zijn speelspullen besteed. Doch, wat zou een heerlijk bézit zijn zo'n toestel, wjaarmee je vlinders, insecten, bloemen enz. zo goed kom bekijken. En toen »Jansen hem verzekerde, dat zijn ouders het best wel konden be talen, als^ze in zyn keuze toestemden, was zijn besluit genomen. Thuis ge komen riep hij blij uit: „Pa, ik weet toch zo'n prachtig geschenk voor de Kerst". „Zeg eetis snotneus, zou ie dat maar niet aan jje vader en moeder over laten?" „Nee pa, ik wil dat beslist hebben als groot cadeau." „Zo, wil jij dat zo beslist hebben? En wat zou dat je vaders portemonnee kosten?" „Wel, 't is een microscoop van 37.50". Van verbazing sloeg vader de armen in de luchrt. „Wel, verdisvelde kwa jongen, hoe durf je zoiets in je hoofd te halen. Heeft iemand je sorts Wijs gemaakt, diat 't geld me op de rug groeit? Er komt niets van im,' Hoor je!" Maar Gij» was een vrij koppig en verwend jomg. Hij begon te trappelen van nijd en ongeduld. Z'n vader en moeder waren al zo dikwjjls bezwe ken voor aijn wensen en. eisen en ditmaal zou hij ook zijn zrn hebben. Maar pap» besloot deze keer zijn rug stijf te houden en toen Gijs zich opblies van kwaadheid, zei hij: „Hoor eens hier, manneke, als je nog eens j durft zeggen: „Ik wil dit en ik zal dat", dan krijg je van mij een pak op je billen, dat je een week later j nog voelt". Deze woorden, die hem toegevoegd werden in 't bijzijn van lachende knechts, maakten hem razend en kwaadaardig. Daar zou hij wraak op nemen. Toen er opgediend werd, sprong hy overeind en onder de woorden: „Ik eet niet," rende hij de kamer uit en trok zich nijdig terug in een hoek i van de bakkerij. „Ik zal toch mijn zin I hebben" en als een razende zocht hij allerlei zaken op en vernielde ze: speelgoed, schoolrapporten enz. Dan gooide hij zich op de grond en ging te keer als een wildeman en gilde daarbij als een varken, dat gekeeld Verscheidene dagen ging 't op deze manier door, alleen kalmeerde hij een weinig, zat dan stom en mokkend in 'n hoekje en weigerde zelfs naar school te gaan. Papa begon er sterk over te denken hem maar eens een fikse aframmeling toe te dienen. Z'n handen jeukten ernaar, maar hoewel hij nogal opvliegend van aard was en toch van de andere kant week, kon hij er niet toe besluiten. Hij stapte naar een paar verstandige vrien den om hun raad te vragen in deze aangelegenheid. „Nooit toegeven!" was hun advies. Nou, dat zou hij dan ook niet, vast niet. Maar toen hij weer thuis kwam en moeder zijn ernstig, vastbesloten gezicht zag, sprak deze met tranen in haar stem: „Man, kijk liever zelf eens goed naar Gijs, die jongen wordt vast en zeker ziek". „Kom, kom, moeder, laat je door zijn aanstellerij niet om de tuin leiden, hij wil ons slechts een beetje vrees aanjagen en zo zijn zin zien te krij gen. En luid en zorgeloos lachend ging hij weer aan 't werk. Met een onwelwillend gezicht was Gijs de laatste dagen toch maar weer naar school gegaan uit vrees daar an ders gestraft teworden. En wat gebeur de er? Toen hij de laatste ischooldag thuiskwam, stak hij triomfantelijk zijn rapport in de hoogte met een eerste- prijs-beloning. Stom en blij verbaasd riep papa uit: „Dat betekent een dubbele over winning!" Hij greep hem bij de hand en trok hem mee naar de instrumen tenwinkel! Maar op de terugweg zei vader: „Hoor eens hier Gijs, .ik ben zwak geweest en bezweken door je rare capriolen en je berekende aanstellerij. Maar onthoud goed: ,,'t Is de laatste keer, dat je op deze manier je zin hebt doorgezet, want anders zou ik strenger tegen je moeten optreden. Afgesproken?" „Ja, pa?" CORRESPONDENTIE Wilma Bey, Leiden. Het verhaaltje dat je gemaakt hebt is niest het ver haal van Hans en Grietje^ maar het begin van het sprookje Klem Duimpje. Jammer dat je het niet afgemaakt hebt. Of komt de rest nog?, EEN SPROOKJE Iedereen kent Hans en Grietje wel. Je weet wel die arme kinderen. Hun vader en moeder waren z» arm. dat ze geen geld hadden om eten te kopen. Op een keer, op een avond toen Hans en Grietje al naar bed waren zei va der: „Zeg vrouw, we kunnen de kin deren geen eten geven en daarom brengen we ze morgen naar het bos. We zeggen tegen de kinderen dat ze wat moeten gaan spelen en dat wij hout gaan hakken en ook dat we ze gaan ophalen als we klaar zijn. Maar we gaan ze niet ophalen hoor!" Vader en moeder dachten dat de kinderen sliepen, maar (le slimme Hans had alles gehoord. Wacht hij zou even alles aan Grietje vertellen. Grietje sliep echter al lang. Hans maakte haar toch wakker. Ze keek eerst vreemd op, maar toert Hans al les verteld had, werd ze angstig en bang. „Ga maar lyeer lekker slapen en maak je niet ongerust. Ik weet wel wat", zei hij, om haar gerust te steLlen. „Hans wat ga je dan doen?" „O, ik ga een zak vol kiezelstenen zoeken en die strooi ik op de weg, waar we langs komen. Als vader en moeder dan niet terugkomen, vinden we zelf wel de weg naar huis. Vind je dat geen leuk plannetje?" „Ja, het is wel leuk, maax toch wel Robbie Jansen, Leiden: OUDEJAARSAVOND Op oudejaarsavond waren we in Arnhem, daar logeerden we. We moch ten vuurwerk afsteken. Ik kreeg tien rotjes en later nog meer. Een jongen, die naast ons woonde had een melk bus gevuld met papier en daar tussen vijf rotjes gestopt. Toen hij een rotje aanstak ging het: plof! plof! plof! en het knalde verschrikkelijk. We zijn nog even gaan Kijken. Na nieuwjaar gingen we weer terug naar huis. Arnhem is ver hoor! Eerst met de bus, dan met de trein en dan nog een keer met de bus, zoveel reizen is dat. We gingen die avond om half elf naar bed en nu moet ik nog zeg gen, dat mijn zusje van vijf jaar er ook bij was. Annemieke Wolters, Lelden. Wat heb jü een lief zusje Annemieke! Heerlijk hè, zo'n lief kindje in huis. Veel leuker dan een grote pop. Je kan al fijn voor je zusje zorgen en dat zal mama wel leuk vinden. CLEMENTINE KRIJGT HAAR EERSTE HAPJE Ons zusje Clementine kreeg voor 't «erst yoghurt. Ze at nog niet eens een half kopje vol. Als er twee lepeltjes pap in haar mondje zit, gooit ze het er weer uit, maar m'n moeder moet natuurlijk de baas blijven en lepelt het er weer rustig in. Mama had wel een uur nodig, eer het halve kopje op was. Ze krijgt om de twee of drie uur yoghurt, want soms slaapt ze wel eens door. Ik mag haar vaak een schone broek geven, maar ze ligt dan wel erg te draaien en dan heb ik vijf minuten nodig om haar broek aan te doen. 's Avonds krijgt ze een stuk brood of een lange vinger. Ook wel eens een stukje appel. In vijf minuten heeft Clementine de lange vinger op. Dan krijgt ze melk, een schone broek en hoepelakee naar bed. Ze slaapt in een ledikantje, een heel klein ledikantje, want ze is pas vijf maanden. 's Avonds krijgt ze op haar bedje drie dekentjes en ze heeft ook een flanellen lakentje. Dat is lekker warm. 's Morgens mag ze een poosje in de boks. Ze krijgt dan ook thee. Ze doet ook wel eens stoute dingen. Ze gooit het kopje thee om. „Dat mag niet Clementine", zegt mama dan, maar ze doet net of ze het niet hoort. De dokter zegt: „Ze doet maar net alsof". Toen ze l'/s dag oud was, kon ze al lachen. Ik kijk altijd graag, als ze in 't bad gaat. Dan vraag ik aan mama of ik haar mag wassen en dan zegt mama: „Nou vooruit dan „Goed zo, Annémieke!" zegt mama, terwijl ze het bedje opmaakt. Mijn zusje Josanne mag haar ook wel eens vasthouden, 's Middags krijgt ze weer yoghurt en dan weer naar bed. Zo groeit onze Clementine op. Ik hoop dat we nog een zusje krijgen en dan hoop ik, dat het Joke zal heten. (Zeg Annemieke, plak dit verhaaltje in je plakboek met een foto van Cle mentine. Tante Jo). Bertram Wesselman, Leiden: IN DE DERDE KLAS De juffrouw van ons heet juffrouw De Leeuw, dat is een heel aardige juf- Soms draaien we dia's en dan ver telt de juffrouw er bij. Dat is dan heel mooi, vooral over Prikke-prak. Ik mag nog steeds voor de vogels zor gen. Dat is een leuk werkje. We heb ben nu al elf vogels in de klas. Wij zijn nu met rekenen aan de tafels van twaalf en dertien bezig. Ook sommen onder elkaar geschreven vind ik fijn. Taal vind ik niet leuk, alleen dictee is wel leuk. Ook natuur kunde vind ik prettig; we zijn pas aan het paard begonnen. Aardrijkskunde is wel moeilijk, want je moet steeds foto's uit de krant knippen en mee brengen. Soms staan ze niet in de krant, die mijn moeder heeft. Met Kerstmis mochten we ieder een kaarsje met een standaard meebren gen en als we dan gingen bidden moch ten alle kaarsjes aan. Maar nu is Kerst mis al voorbij en ook Nieuwjaar. Nu zijn we weer flink aan het leren. Joke Mathot, Leiden DE DIEF IS GEVANGEN „Mam er staat in de krant, dat er twee dieven in het paleis van de ko ningin geweest zijn en daar goud en meer gouden dingen hebben gestolen", zei Jaap tegen zijn moeder. „Ja, jongen, ik weet het, ik heb het ook gelezen." „Mam, nu dacht ik zo, ik ga de die ven vangen." „Hoe wou je dat dan doen?" „Dat is gemakkelijk. Ik ga naar het paleis en verstop me in de bosjes." „Ja maar als de schildwacht je dan ziet?", vroeg moeder. „Nou, dan vlucht ik weg of ik zeg, dat ik de dieven kom vangen." Zo gezegd, zo gedaan, 's Morgens al heel vroeg ging hij op pad. Hij ging achter een bosje zitten, dicht bij het I paleis, en al gauw hoorde hij gekraak. Ja, hoor, daar zag hij twee mannen sluipend aankomen. „Als ze dichtbij zijn, dan pak ik ze", dacht hij, en toen de eerste dief dicht bij was, sprong Jaap op en pakte hem I in zijn kraag. De dief schrok en g een gil. De schildwacht hoorde het kwam aangelopen. De tweede dief liep I in de armen van de schildwacht samen brachten ze de dieven in de gevangenis. René Kallenberg, Leiden WINTERPRET Toen Hans 's morgens wakker werd, keek hij naar buiten naar de snee' vlokken. „Ha! sneeuw!", riep hij. Hij kleedde zich vlug aan en holde I naar buiten naar zijn vriendje René. René kwam al aan met de slee er gingen sleeën. Na een poos hadden ze er genoeg van en gingen een snee man maken. Gelukkig was het zater dag, fijn, de hele dag vrij! Toen de sneeuwman klaar was, gen ze sneeuwballen maken en sneeuwman bekogelen. Wat hadden ze een pret. Toen gingen ze schaatsen. Ze kon den al goed rijden, vooral René. Ze I vielen wel eens, maar iedereen valt Opeens, plons!!, een jongen zakte I door het ijs. Gelukkig kwamen gauw mensen helpen, maar Hans René gingen van het ijs, alles begon te kraken. Thuis vertelden ze wa gebeurd was. Kok Jansep DE WINTER Jan begon met een kleine bal te maken, toen. ging hij rollen de bal werd groter en groter. Na een half uur was hij met één bal klaar. Hij ging nu naar Elsje en vroeg haar of ze mee wilde helpen, goed. Hij maakte weer een kleine bal i en ze begonnen samen te rollen, wel I twee uur lang, en toen was de bal groot genoeg voor het lijf sneeuwpop. Ze gingen naar de schuur I en zochten daar een bezem, een hoed, twee kooltjes voor de ogen peen voor de neus. Toen was de sneeuwman klaar. Ze gingen n poosje glijden, maar om 5 uur ten ze naar binnen. Ze gingen nog een spelletje doen. Om 6 uur ten ze eten en toen naar bed. Moeder I ging mee naar boven. Samen baden f ze hun avondgebedje: „Lieve Heer, ik dank U voor deze mooie dag „Dat papa en mama heel lang leven mag. „Dank voor al die mooie dagen. „In de naam van de Vader. Amen." Dag allemaal! Wie vertelt er eens iets over „Mijn leventje". Tot de volgende week. TANTE JO EN OOM TOON I De oude boom aan de oever van 't beekje moet geveld worden. „Jammer", zucht Hans, ,,'t was toch nog zo'n mooie boom! Hoe oud zou hij wel wezen?" „Dat kim je zelf uit rekenen", antwoordde de boswachter, die de opmerking en de vraag van de hardop denken de Hans gehoord had. „Hoe kan dat nou", protesteerde Hans, „daar heb ik toch geen ver stand van." „Heb je nog niet le ren tellen?", lachte de boswachter. „Ja, natuurlijk wel!", zei Hans licht veront- „Dan kun je zelf ook de ouderdom van de boom vaststellen. Kijk, je ziet de ringen op de van de stam. Iedere ring van één jaar gegroeid. Tel 'N PIJLSPEL Met 5 pijlen heeft de jongen 100 punten be- Nu zijn de apderen aan de beurt om dat aantal te zien evenaren; niet overtreffen! De kunst is hier dus om ook precies 100 te schieten, en niet meer en ook niet minder van zelf! 'N VROLIJK DRIETAL (TRIO) 'n Klein driemans-orkest is gauw in elkaar gertet. Zoals jullie zien, heeft de ene muzikant het wasbord van z'n moeder uitgekozen. Op zijn vingers heeft hij vingerhoeden geschoven, die men heel goedkoop kan krijgen. Als hij ze zo over 't gegolfd nlaatijzer laat gaan of dansen, kan hi] allerlei gé- luiden vwortbrengen, die in 'n trio orkest te; pas komen. Nummfer 2 heeft 'n stukje papier om een kam gewikkeld, daar blaast hij dan op en 't geluid dat hij dan voortbrengt lijkt op dat van een mond- harmonika. Het hoeft geen wijsje te zijn, alleen maar zoemende klanken op verschillende hoogte. Een derde ontlokt aan een drink glas hoge zingende tonen. Daarbij moet hij met een natte vinger over de rand van 't glas wrijven, terwijl hij dit laat ronddraaien. Hoe dunner 't glas is, hoe beter 't klinkt. Daarbij moeten de spelers er wel op letten, dat zij hun instrumenten in 't zelfde ritme laten spelen, anders steken de toehoorders hun vingers in de oren! In deze Ook Voor Jou stellen we voor: Clementine Kortekaas, dochter uit de zingende „Trapp-familie" uit Noordwijk, voor wie wellicht nog een grote toekomst met haar vocale kwali teiten in het verschiet ligt. We schreven het onlangs al: Cees van Oyen is een jong cabaretier, van wie men beslist in de toekomst meer zal horen. Welnu, dat is dan al heel binnenkort! Zoeterwoudse Duifje Gout vervolgens springt in het oog mid dels haar (vocale) medewerking aan de Nederlandse film „10.32". Daarnaast zijn er in ons lezersgebied nog andere op vallende zaken, die alle in een egg-shell zijn vervat in deze aflevering van Ook Voor Jou. De mimiaars van de beat kunnen we nu vast mededelen, dat zeer binnenkort aandacht aan hun activiteiten zal worden besteed!!! DE GOUVERNANTE VAN DO-RE-Ml Vorige week al viel in onze Ook Voor Jou-rubriek te lezen, dat de Noord- wijkse familie Kortekaas het er tot nog toe geweldig heeft afgebracht in de zangwedstrijd „Do-re-mi", een van de songs uit de musical „Sound of Music", waarvan de filmpremière de aanleiding vormde voor Fox Film Corporation deze zangwedstrijd op touw te zetten. Besloot grammofoon platenmaatschappij Inelco de zingen de familie uit de Duinstreek een pla tencontract aan te bieden, nog vóór de binnenkort te houden finale, ook anderen raakten onder de indruk van de vocale prestaties van het gezins koor. Auditie bij KRO Overigens sprongen vooral de vo cale kwaliteiten van de tweede dochter uit het gezin, de negentien jarige Clementine, in de kijker. Leo Nelissen, voorzitter van de jury, die de prestaties van de zingende „Trapp- gezinnen" uit het gewest Den Haag beoordeelde, complimenteerde aller eerst de jonge Noordwijkse. Vervol gens bood deze KRO-radiopresentator van het programma „Vreemd" haar een radoi-auditie aan bij zijn om roep, verguld als hij was van haar prachtige stem en perfecte ademha lingstechniek. Musical Clementine, emplooi vindend in Lei den bij een horloger en bij de ver tolking van het lied „Do-re-mi" de rol van de soliërende gouvernante voor haar rekening nemend, wil wel doorgaan in de zang. „De bedoeling is wel klassieke muziek", aldus haar vader, P. J. Kortekaas, in het dage lijks leven heilgymnast-masseur. Waarop zijn dochter: „Nou, voor mu sicals voel ik ook heel veel. Neem nu eens die „Sound of Music", dat is toch prachtige muziek. Nee, met beat kan ik niet zo weglopen Dans-ster Deze vierde telg uit het gezin van dertien weet overigens van wan ten wat muziek betreft: de piano is een van haar geliefde instrumenten. „Wanneer we met ons koor iets nieuws instuderen, speelt Clemen tine het voor op de piano. Ook houdt ze er zich mee bezig de jongsten dat in te pompen", aldus haar vader, die terloops nog even opmerkt, dat zijn tweede dochter diverse onderschei dingen heeft behaald tijdens dans wedstrijden bij de Leidse school van de heer Evert Castelein. Wellicht, dat dit, met daarbij de zanglessen die op stapel staan, ertoe kan bijdragen, dat Clementine Kortekaas in de toekornst nog eens gaat schitteren op de mu sical-planken Cees van Oyen en Co.: cabaretensemble Leidens cabaretier Cees van Oyen, onlangs op televisie in AVRO's „Studio Stalles" met een liedje over Amsterdams Vondelpark, gaat spannende dagen tegemoet. Op 8 februari immers gaat in het Haagse Theater in de Steeg de première van het cabaretprogramma „Lach 'ns in de spiegel". Cees, voorheen administratie doende bij Leidse Onderwijs Instellingen en, weer later, in heel andere sfeer, bij het cabaret van Frans en Fiet Kosterin Haarlem, kwam vorig jaar in het nieuws tijdens het ICC-cabaretconcours in Amsterdam, waar hij de derde prijs in de wacht sleepte. De Leidenaar treft in een andere stadgenoot, nu Lissenaar, pianist Joop Stokkermans, die we, dachten we, niet meer behoeven te introduceren, een geweldig steun. Het jonge, nieuwe ensemble wordt gecompleteerd door Janine van Wely, oud-medewerkster onder andere van Jaap van de Merwe's cabaret. We menen er goed aan te doen het jonge ensemble, dat de teksten vooral gaat putten uit bijdragen van Hans Andreus en anderen, bij de laatste voor bereidingen alle succes toe te LEIDSE TOPTIEN We can work it The Beatles Till the end of the day - The Kinks To whom it concerns Chris Andrews Here it comes again The Fortunes Yesterday The Beatles Take me for what I worth The Searchers I gonna take you there Dave Berry Get off of my cloud The Rolling Stones The sounds of silence Simon and Gérfunkle That day The Golden Ear-rings CURSUS ELEMENTAIR BEWEGEN Het Werkverband Katholiek Am teurtoneel gaat binnenkort neelspelers, vooral ook de jongere! een cursus organiseren in elementi bewegen. Karin Hauer gaat de sis, te houden op 8, 15, 22 en 29 ma leiden in de bovenzaal van het taurant „Old Dutch" aan de Steef straat te Leiden. WAARHEEN? Onze reizénde vriend is weer gedoken. Waar wil hij heen met al die I bagage? Je weet 't nog wel. Als je de letters aan zijn hoofd en hoed in juiste I volgorde zet, dan kom je 't vanzelf I B0SK00PSE PLATEN- EN DANSNIEUWS Op de lagere school leert men, dat Boskoop wereldvermaardheid geniet om zijn heesterteelt. Wellicht, dat 't dorp midden in de randstad Holland nu ook meer bekendheid gaat ge nieten, nu negen-en-twintig-jarige Joop Koster een grammofoonplaatje het licht heeft doen zien met zijn niet-Boskoopse collega's Peter Bo ehum en Wim Arendzen? De Micro's, want onder deze naam treedt het drietal op, hebben ver scheidene bestsellers, als „Yes sir, that's my baby", „Perdido" en „Mar gie", op de plaat vastgelegd, die als „Swing and Sweet" door het (ver- koopjleven gaat. Joop (gitarist), Wim (slagwerk) en Peter (orgel) ho pen binnenkort weer met wat nieuws voor de dag te komen!!! Een andere Boskoper, te weten Peter de Wit, kwam in een danswedstrijd in het kader van de AVRO Danstest '66 goed voor de dag. Samen met Reeuwijkse Joke van Leeuwen sleep te hij in een veld van 259 paren een derde prijs, een fraaie beker, uit het AVRO-vuur. Dit tot genoegen even eens van Leids dansleraar M. Visser! Jazz in Leiden Kwam de Leidse Jazz amateurgroep The Attics vorige week in de Room burgkantine een jazzavond opluisteren op uitnodiging van de vereniging Eu reka" Uk heb het gevonden Ivanavond komen Le jazz-minnendep in deze zelf de kantine weer aan hun trekken. Op uitnodiging immers van Folk Beat Ui" zal het Carl Schulze Trio er op treden. „Het is met enige trots, dat we ook voor deze avond weer een trio van prominente jazzmusici kunnen presen teren", aldus valt te lezen in „Jes", het orgaan van de jazz society Folk Beat 14. Het trio bestaat behalve uit vibrafonist Carl Schulze, een van de groten uit Neerlands jazzwereld, uit bassist Arend Nijenhuis en slagwerker Martin van Duinhoven. Na afloop wordt weer een jamsession gehouden. VANAVOND: Finale Elmior amateurs-concours Onder de kritische ogen en oren van juryleden Victor Conselman, Jan van Veen, Joost de Draaijer, Jan Cordu- wener jr. en Lou Boellaard, de leden van de personeelsverenigingen van El- mi en Hartogs dl Co. en anderen gaan vanavond drie solisten, en even zoveel ensembles en xiocal groups hun proe ven van bekwaamheid afleggen. Voor de finale van dit zo langzamerhand tot traditie uitgegroeid amateurconcours plaatsten zich Ensembles: The Black Ventures, Star Lights en Johnnie Highway The Head Hunters. Solisten: Jose Lucardo, zang; He ny Jansen, zang en Dlneke Herru Vocal groups: The Portland Singe The Vendelly's en The Black Birds. Ronnie Tober en Rita Corita trei als gasten op in het programma, wordt gepresenteerd door Elles H hes-Berger. Gouden echtpaar H. G. Keyzer-Vork in Ter Aar Het echtpaar H. G. Keijzer, H. G. Keijzer-Vork hope: gouden huwelijksfeest te vieren in hun woning aar le Ter Aar, waar beiden ook geboren zijn. De heer Keijzi zeven jaar ziek is, geniet een uitstekende verzorging van zijn vroul Dit dwingt respect af, te meer als men weet, dat beiden een hoge leeft! hebben; de heer Keijzer is nL 79 en mevrouw Keijzer-Vork 74 jaar oi|

Leidse Courant | 1966 | | pagina 10