BILJARTUITSLAGEN EN STANDEN DISTRICT „DE BOLLENSTREEK" PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 26 JANUARI 1966 Groslijststemming Statenkring Gouda P. J. VERHOEF KREEG STEMMEN GENOEG MAAR PUNTEN TE KORT Aan de groslyststemmiiig in de Sta tenkring Gouda der KVP ter definitieve aanwyzing van de kandidaten en hun plaatsen op de ranglyst voor de komende Provinciale Statenverkiezingen, werd door 29 van de 85 afdelingen deelgeno men. Het aantal KVP-leden in deze kring bedraagt 8825. Het aantal geldig uitgebrachte atemmen op de groslijst was 2988, dJ. plm. 84%. De uitslag met betrekking tot de ge stelde kandidaten Is als volgt: 1 mr. A. Q. C. van Ruiten (Gouda) 1089 stem men, komt overeen met 4877 punten: 2 A. P. J. v.d. Weyden (Zevenhoven) 488 stemmen, 6899 punten; 8 P. J. Verhoef (Woerden) 1151 stemmen, 6922 punten; 4 mevr. E. C. P. de Groot-Hoonhout (Gouda) 42 stemmen, 12.044 punten; 5 .1. J. M. Bakker Roelofatendsveen177 stemmen, 14.273 punten; 6 mr. H. van Schalk (Waddinxveen) 41 stemmen, 17.728 punten. Gekozen zyn dus de le en de 2e kan didaat. Hoewel de heer P. J. Verhoef te Woerden, voor wie een reglementair ALPHEN A.D. RIJN Uit de Alphense raadsstukken Nabij de Willem de Zwijgerlaan zal ln de toekomst een school worden gebouwd voor gewoon lager onderwijs, ten behoe ve van de Vereniging "Scholen met de Bijbel", ter vervanging van de school Hooftstraat 242. Deze school heeft thans voldoende leerlingen voor 7 klassen. De desbetreffende school kan nu worden ge bouwd volgens het Muwi-systeem. De nodige urgentie-verklaring zal worden verstrekt. De openbare gemeenteraadsvergade ring, die vrijdag a.s. voormiddag half 10 in het raadhuis zal aanvangen, zal behalve aan een korte routine-agenda, voornameiyk worden gewijd aan de be handeling der begrotingen voor 1966, en het houden van algemene beschou wingen door de onderscheiden raads fractievoorzitters. Ter voorziening in de vacature ont staan door het aan de heer A. Buysman, op zyn verzoek verleende ontslag als hoofd van de openbare school aan de Javastraat, geven b. en w. de gemeente raad de volgende voordracht: 1 de heer N. A. Segaar, hoofd van een geiyke school te De Lier; 2 de heer H. Lodewyk, idem van de Prinses Marijkeschool voor o.l.o. te Dordrecht. De overgang van de gemeente op het gebruik van aardgas brengt bepaalde veranderingen met zich mee in de ver houding van het Alphense gasbedrijf en het Leidse, van welk bedrijf de eerst genoemde gemeente tot dusver gas be trekt. De bedoelde verandering betreft ook het aan de Oudshoornseweg gepro jecteerde regelstation. Toen de overeen komst werd gesloten, dat de Stedelijke Lichtfabrieken de inrichting van ge noemd station zou verzorgen, was nog niet voorzien dat in'1966 in Alpben -reeds aardgas zou worden geleverd. Als gevolg van deze verandering ach ten b. en w. van Alphen a.d. Rijn het juister om het gehele regelstation met ingang van 1 maart a.s. van Leiden over te nemen. Het station zal op de plaats waar het nu staat nog wel 5 jaar dienst doen en daarna nog op andere punten in de gemeente kunnen worden gebruikt. De kosten van de overneming worden geraamd op 20.375,-. toelaatbaar kiescomlté in het leven was geroepen, om hem, ondanks zijn derde plaats op de groslijst, toch nog gekozen te krygen, volgens deze uitslag 1151 stemmen op zich heeft verenigd, méér dan de eerste en de tweede op de gros lijst. komt hy volgens het ingewikkeld puntensysteem 24 punten te kort om een verkiesbare plaats (in dit geval een tweede of eerste plaats) te verkrijgen. KOUDEKERK HET ZWEMBAD PLAN LEEFT! In het jongste meentepost", het contactblad tussen gemeentebestuur en inwoners, wordt medegedeeld, dat op de ingestelde en quête omtrent de bereidheid om me dewerking te verlenen, vele inwoners gereageerd hebben. Velen hebben gel delijke bedragen of materialen toege zegd, terwijl anderen bereid zijn om graaf-, timmer- of metselwerken te verrichten. Pas werden voor de Stichting van het Eigen Zwembad spontaan enkele geldelijke bijdragen ontvangen op de postregening no. 183880 van de Spaar bank „Koudekerk-Hazerswoude" te Koudekerk. Oud-burgemeester Verheul, van '39- '51 burgemeester-secretaris van Kou dekerk a. d. Rijn, die thans in Rotter dam woont, heeft als blijk van mede leven met de gemeente en met het zwembadplan reeds een gift overge- Tijdens het 45-jarig huwelijksfeest van de heer en mevrouw H. Batclaan mocht de kleindochter Hermina Bea trix Schellingerhout „met de pet" rond gaan en zij haalde f 31.40 voor het zwembadplan op! Een voorbeeld dat voor herhaling in verenigingsverband of in de familiekring vatbaar is. Een plaatselijke bedrijf heeft de op brengst van de verkoop van 1500 lege vaten (zgn. one-trip-drums) eveneens voor de Stichting van het Zwembad afgestaan. Naar wij vernemen zal in het voor jaar een grote financiële actie bij de bevolking worden ondernomen, waar uit dan ook zal kunnen blijken of het bezit van een zwembad in de eigen gemeente de inwoners ook een „offer" Bijdragen kunnen overgemaakt wor den op de rekening van de bovenge noemde spaarbank en te allen tijde ook worden afgegeven op het gemeen- Hand verbrijzeld tussen ijzeren blokken Op het terrein van de Grofsmederij is gistermiddag omstreeks half drie de 48-jarige transportarbeider S. Linting uit Alphen a. d. Rijn met zijn hand tussen twee ijzeren blokken bekneld geraakt. Het ongeval gebeurde bij het vervoeren van ijzeren blokken die elk een gewicht van 600 kg hebben. De heer Linting raakte met zijn rechter hand bekneld, waardoor een gedeelte van de hand werd verbrijzeld. DeEHD vervoerde hem naar het Diaconessen- ziekenhuis. LEWSE AGENDA WOENSDAG 26 JANUARI Opening tentoonstelling Edouart Ar thur Aacademie, aanvang 4 u. Extra concert K. en O. en L.A.K. door Collegium Musicum Jadaïcum. Marekerk, aanvang 20.00 u. Ver. van oud-leerlingen van de Am bachtsschool lezing en film over „Een stoet van reuzen". Ger. Jeugd huis, Breestraat 19, aanvang 20.00 u. Spreekuur Sociale Raadsman Trouwkamer (parterre) stadhuis, 4 tot Uitvoering Leidsch Politie Muziek gezelschap Stadsgehoorzaal, aan vang 20.00 u. Leidse vereniging van postzegelver zamelaars Gebouw Steenschuur 6, aanvang 20.00 u. Gespreksavond par. O. L. Vr. Hemel vaart en St. Joseph over „Geloofs opvoeding in 't gezin". Fam. Smeding, Oude Herengracht 12. aanv. 20.15 u. DONDERDAG 27 JANUARI L.K.K. „Voor Allen" Concert met medewerking van Jeanina Dacosta. pia no. Stadsgehoorzaal, aanvang 20.00 uur K. en O. - Nieuw Rotterdams To neel „Een jaar voor iedere roos" er „Ach, arme Fred". Schouwburg, aan vang 20.00 u. Leidse Assurantieclub lezing ovei levensverzekering en geldontwaarding door de heer J. R. A. Baars. Rest. Van der Heijden, aanvang 20.00 u. Oranjevereniging Noordwijkerhout omringt 10 maart met feestelijkheden Krediet gevraagd voor werken op industrieterrein De gemeente Alphen a.d. Rijn heeft in 1962 ten oosten van de Heimanswete ring gelegen gronden voor industrie terrein bestemd. Het betreft een terrein ter grootte van ca. 6.12 ha. Voor het op hogen van dit terrein voteerde de raad destyds 700.000,—. De hieraan verbon den werkzaamheden zyn reeds geruime tijd geleden uitgevoerd. In verband met de v» ling van het industrieterrein "Heimans wetering" en mede met het oog op de daar inmiddels plaatsgehad hebbende £unne gronduitgifte, is het thans noodzakelijk Keuze dat overgegaan wordt tot het uitvoeren van de overige werken, waarmede naar raming 495.000,- gemoeid zal zyn. De werkzaamheden zullen o.m. be staan in het maken van een taludbe kleding, het maken van een openbare loswal, het verbeteren van een gedeelte van de Woubrugseweg, het uitvoeren van baggerwerken voor de oever en het aanleggen van rioleringen in de kalk- ovenweg. Met een sinds jaren ongekend groot aantal van 18 leden en 9 bestuursle den hééft de Oranjevereniging dins dagavond in hotel Van der Geest te Noordwijkerhout haar jaarlijkse al gemene ledenvergadering gehouden. De vele honderden leden, die niet ter vergadering kwamen, toonden door hun wegblijven, dat zij zich met het bestuursbeleid kunnen verenigen. Zulks deden echter ook de wèl aanwe zige leden, die bij acclamatie de af tredende bestuursleden J. A. M. Pij nenburg, C. Wassenaar en J. P. v. d. Ploeg herkozen en eveneens bij ac clamatie op voorstel van de heer Pij nenburg het mandaat als voorzitter van de heer J. P. v. d. Ploeg verleng- Laatstgenoemde opende de verga dering met een uitvoerige rede, waar in hij uitvoerig de z.i. grote betekenis van het koningschap in het algemeen en de betekenis van het huis Van Oranje voor onze natie belichtte. Het aanstaande huwelijk van Prinses Bea trix met de heer Claus von Amsberg en de verdeeldheid der meningen in ons volk over dit huwelijk liet de heer Van der Ploeg natuurlijk in zijn ope ningswoord niet onvermeld. Hij meende echter te mogen vast stellen dat onze Kroonprinses zoveel verdere ontwikke- bliJke" beett gegeven van de ernst. waarmede zij zich op haar toekom stige taak voorbereidt, dat wij gerust kunnen aannemen, dat zij bij de haar echtgenoot niet alleen haar hart maar ook haar roepingsbesef heeft laten spreken. Opvallend achtte spreker het, dat zo weinig waardering is uitgesproken voor hem, die de uitzonderlijke status van echtgenoot van een regerend vor stin wil aanvaarden. Dat de Koningin en Prins Bernhard er duidelijk blijk van hebben gegeven, dat zij geheel achter de verbintenis van hun doch ter met Claus staan, achtte spreker In de kosten van de ten eerste en ten een waarborg. Tenslotte wenste de tweede genoemde werkzaamheden draagt voorzitter de verloofden veel geluk de provincie ƒ109.200,- bij. en voorspoed culminerend in een hu- Voor de kosten der ten derde genoemde welijk, dat mag leiden tot groei en uitvoeringen hebben b. en w. eveneens bloei van onze Oranje-dynastie, een bydrage van de provincie gevraagd. Vervolgens werden de notulen van doch hieromtrent is door haar nog niet de vorige ledenvergadering door de besloten. secretaris, de heer J. A. M. Pijnen- B. en w. verzoeken de gemeenteraad i burg voorgelezen en onveranderd tot uitvoering der genoemde werken te vastgesteld, besluiten en genoemd krediet 495.000.- beschikbaar te stelen. I Geen reserve in kas. VOLLEYBAL den, ere-voorzitter dei" Oranje-ver eniging en de jaarvergadering van begin tot einde meemakend, richtte hartelijke woorden van dank en lof tot het scheidende bestuurslid, de heer P. A. Duivenvoorden. De ere-voorzit- ter stelde voor de heer Duivenvoor den tot erelid te benoemen en met luid applaus gaven de aanwezigen blijk van hun instemming met dat voorstel. De heer Duivenvoorden bedankte voor de hartelijke woorden en het erelidmaatschap. Hij verklaarde slechts om leeftijds- en gezondheidsredenen als bestuurslid te zijn afgetreden. Viering 10 maart. Hierna deelde de voorzitter mede, dat bij gelegenheid van het huwelijk op 10 maart aanstaande aan alle schoolkinderen een beker met inhoud zal worden gegeven. Op de beker prijken de beeltenissen van Beatrix en Claus. In de beker zal snoep worden gedaan. De heer Van Buijtenen toonde zich niet erg enthousiast over de bekers, vooral niet voor grote kinderen. De voorzitter verklaarde echter, dat een boekje voor de groteren en een beker voor de kleineren veel te duur wordt. 25 JAAR BIJ WOLSPINNERIJ Vanmorgen vond in de Leidse Wol spinnerij een feestelijke gebeurtenis plaats. De heer J. J. Bey werd daar gehuldigd, daar hij 25 jaar in dienst was bij dit bedrijf. Hij heeft daar in de loop der tijd verschillende functies bekleed. In zijn toespraak tot de jubilaris sprak de president-directeur zijn waar dering uit voor de aan het bedrijf be wezen trouw. De heer Bey bezit een groot verantwoordelijkheidsbesef en is bijzonder vakbekwaam. Namens de directie werd een enveloppe met in houd aangeboden. Namens het personeel voerde de ver koopleider, de heer W. Bark, nog het woord. Ook hij betuigde zijn erkente lijkheid voor de heer Bey's verdien sten. Namens het personeel werden diverse geschenken aangeboden. Burgerlijke stand Geboren: Robert zn v. P. C. Monfils en K. F. van de Weerdt; Franciscus zn v. F. Kleer en E. W. de Tombe; Dallea Margaretha Hendrika dr v. C. P. van Oyen en C. Beekman; Magdolna Irma Alida Antje dr v. Jonkh. J. van Suchte- len en E. van den Akker; Johan Ger hard Brian zn v. M. Fransz en E. Volk; Hennie Ivette dr v. R. Hellendoorn en H. Kuneken; Willemina dr v. S. de Lan ge en P. de Jong; Martha Lena Annette dr v. C. J. Schijff en A. L. Hamerling. Overleden: A. Heemskerk, 69 jaar, wed. van D. van Egmond; W. G. Hertog, 69 jaar, echtgen. van J. P. P. Achtien; J. Janssen, 58 jaar, echtgen. van J. A. Meijlink; M. J. de Wit, 80 jaar, vrouw; C. van Dyk, 52 jaar, man; J. Ouwen- hand, 10 maanden, zoon; W. J. J. Scheerder, 57 jaar, man; I. den Daas. NOORDWUK Het Chr. Muziekgezelschap „De Echo der Duinen" te Noordwijk aan Zee hield in „De Rank" haar jaarvergade ring. In zyn cpeningswoord deelde voor zitter W. J. Kruyer mede, dat de diri gent, de heer H. van der Veld, door ziekte verhinderd was deze bijeenkomst van „De Echo" by te wonen. Uit het jaarverslag van secretaris Th. Admiraal bleek, dat de kapel thans ongeveer zestig leden telt. Hij liet di verse aktiviteiten uit het afgelopen jaar de revue passeren. Aan verschillende evenementen in en buiten het seizoen had „De Echo der Duinen" medewerking verleend. Een druk programma wacht. In dit verband werd gewezen op het huweiyksfeest van prinses Beatrix ei viering van het eeuwfeest van de bad plaats. Ook de concerten in het seizoen zullen weer plaatsvinden. Met het oog op de trouwdag van de prinses, zal de Jaariykse uitvoering dit jaar wat later plaatsvinden, vermoedelijk in de tweede helft van maart. By de bestuursverkie zing werden de aftredende heren W. J. Kruyer, Th. Admiraal, C. Duindam, W. de Bruin en A. Timan herbenoemd. Schietnieuws van „Biyf voor 't Land" Bij de laatste schietwedstrijden var „Blijf voor 't Land" te Noordwyk heb ben de volgende schutters met de buks beslag gelegd op een wisselmedaille le klasse: N. W. Gaspers 48 punten 2e klasse; P. Slingerland 41 punten 3e klasse; M. de Jong 40 punten In de 2e klasse behaalden P. Slinger land, L. Haasnoot en W. de Mooij allen 41 punten, maar door 'n beter geplaatst laagste schot werd P. Slingerland win- In de K.S.O.rCompetitie w slagen als volgt: le klasse: J. P. Goudriaan 2e klasse: L. Ter Laak i de uit- 57 punten 58 punten In de le klasse waren ook drie schut ters met een geiyk aantal punten, nl. J. P. Goudriaan, N. W. Caspers en A. W. Bedljn. J. P. Goudriaan had een beter geplaatst laagste schot en werd hier door winnaar. Daarmede won hij de wis selmedaille definitief. LEIDSE UNIVERSITEIT Buitenlandse studenten hebben nieuw (te)huis op Binnenvestgracht Op 4 februari a.s. zal in Leiden een „Internationaal Students' House" wor den geopend, dat de „Leiden Internatio nal Students' Foundation" in staat zal stellen buitenlandse studenten, die voor kortere of langere tijd naar Leiden ko men, op velerlei terrein van dienst te zijn. Hoewel geinspireerd op reeds lang in het buitenland bestaande soortgelyke instellingen, is dit project gebaseerd op eigen ervaringen van een Leidse Uni- versiteits Commissie voor Buitenlandse Studenten. Nadat deze commissie in fe bruari 1963 een bescheiden International Club had opgericht, bleek uit de grote toeloop van de buitenlandse studenten huis mogelijk Het tegenover het Oudheidkundig museum en biedt de in ternationale studenten veel faciliteiten, zoals een conversatiezaal voorzien van een bar, een televisie- en een tafeltennis- kamer. De Leiden International Students' Foundation zou echter graag aan haar buitenlandse gasten een meer dan mi nimale gastvrijheid verlenen. Om dit te verwezenlijken heeft de Raad van het Bestuur door het verspreiden van een folder getracht belangstelling te wekken bij personen en instellingen die haar .ngstelling van de betreffende, hierbij zouden kunnen helpen. Achter- s dat een grótere opzet nood- j in de folder bevindt zich een formulier, zakelijk en gerechtvaardigd was. De i waarop men een bijdragen kan invullen, hulp die van verschillende kanten werd die gestort moet worden op giro No. aangeboden was voldoende om de in- 199850 t.n.v. de Leiden International I Students' House. Openbare les dr. Rood 250 NIERTRANSPLANTATIES PER JAAR IN NEDERLAND Feestverlichting. Verder deelde hij mede, dat een comité pogingen doet om voldoende gelden bijeen te brengen voor een verlichting met Flood-light van het Witte Kerkje en het raadhuis. Het be stuur wil 200,- aan dit comité schen ken in de hoop, dat reeds op 10 maart en anders toch zeker op 30 april de verlichting reeds zal kunnen branden. Verder is het bestuur van plan de 10e maart zo goed mogelijk te vieren, maar concrete mededelingen konden nog niet worden gedaan. Men denkt o.a. aan een concours van plaatselijke muziekensembles van jongeren. Ds. Smits stelde voor om de kleuters één of meer door onze plaatsgenote mevr. Rosenwald te maken toneelstukjes te laten opvoeren. De heer B. v. d. Hoorn stelde een bijzondere kegelwedstrijd Einde zwemdemonstraties. De heer Th. v. d. Ploeg deelde mee, dat de Reddingsbrigade geen mede werking meer kan geven aan demon straties en zwemwedstrijden tijdens de ■olksfeesten in september. De tempe- het water is telkenjare zo laag, dat het eigenlijk verwonderlijk dat de zwemsters Dr. J. J. van Rood, benoemd tot ge- non lector in de immunohaematologie, heeft gistermiddag ln het Groot-Audi torium een openbare les gehouden over Immunohaematologie, contradictie of ymbiose?", bij de officiële aanvaar ding van zyn ambt. De immunohaematologie is een com binatie van twee ogenschyniyk tegen strijdige zaken. n.l. immunologie, leer der immuniteitsverschynselen van ouds een typisch laboratoriumvak haematologie, leer van het bloed in normale en ziekelijke toestanden een klinisch specialisme. Immunohaematologie in de huidige zin van het woord vond zijn aanvang met Landsteiners ontdekking van de ABO bloedgroepen. In een historisch overzicht wordt de ontwikkeling van de drie onderdelen van de immunohaema tologie. te weten de immunogenetica, immunopahtologie en de immunoche- mie in het kort geschetst. Op 30 april i i zullen de ge- I Penningmeester V. C, F. Vink bracht I zijn financieel verslag uit, waaruit ratuur^ Het eerste herenteam van Castelluin bleek, dal contributies, subsidies en is er niet in geslaagd om aan de ont- inschrijfgelden voor de volksfeesten jo uai_ moeting tegen het opkomende D. S. S. 1 het bestuur veel te weinig inkomsten gèe^na'delige gevolgen hèbb^'onde'n in Lelden ook maar een punt over te verschaffen voor de festiviteiten op vonden houden. 30 april, 5 mei en begin september. Een gemakkelijke overwinning behaal- Als er geen kermis werd gehouden, Van medische zijde is men er op de het tweede herenteam op het tweede waarvoor de exploitanten flinke staan- attent gemaakt, welke grote risico's team van Catena. Na 2 setoverwinnin- gelden betalen, dan zou de Oranje- het zwemmen van niet speciaal ge- gen geloofden de Castellum-spelers het vereniging nooit de kinderen zo trainde jongelui bij een zo lage wa- wel waarvan Catena dankbaar gebruik royaal kunnen trakteren en niet zulke tertemperatuur meebrengt, maakte. In de vierde set moest Caste!- mooie prijzen bij de kinder- en volks lum eerst een 6-1 achterstand wegwer- spelen beschikbaar kunnen stellen, ken voor de eindoverwinning kon wor- Ook zou er geen vuurwerk den behaald. ÜMf®™8, We'ke j? V', '°Ch ,m°e' gehoudenTp'T"m ^September. Het derde herenteam heeft het sterk hebben om onverwachte tegenslagen op te kunnen vangen, kon dit jaar Om de inwoners van Noordwyker niets worden toegevoegd. De commis sie, die kas en boeken van de pen- ningmeester controleerde bracht een j cadeau zeer gunstig verslag uit en de heren Jac. Broekhof en Th. v. d. Berg zullen de volgende controle verrichten. Zoals vermeld in de aanhef dezes werden niet alleen de aftredende be stuursleden bij acclamatie herkozen ook voorzitter J. P. v. d. Ploeg als voorzitter. spelende D. S. S. 2 bijzonder goed tegen stand geboden. De eerste set ging zelfs naar de Alphenaren, die in de volgende sets echter niet altijd hun antwoord klaar hadden op de taktische smashes van hun tegenstanders. 3 kleine set overwinningen behaalde D. S. S. met 3-1 de verdiende overwinning. Ook in de tweede wedstrijd heeft het vierde team met een nederlaag genoe gen moeten nemen. S. U. E. S. 2 bleef met 3-1 de meerdere. In een van beide kanten aantrekkeiyk gespeelde wedstrijd deelden Castellum 2 domes en Rynsburg 3 de punten. hout in de gelegenheid te stellen hun bijdragen te geven aan het nationale cadeau aan Beatrix en Claus zal het bestuur van de O.V. een huis-aan- huis-collecte houden. Binnenkort kan men een circulaire terzake van de burgemeester in huis verwachten. De rondvraag verliep zeer geani meerd en aan het thans 14 leden tel lende bestuur zijn vele suggesties ge daan. De voorzitter zegde toe, dat alle ideeën voor een geanimeerde feest viering ernstig overwogen zullen wor- Zomertentoonstelling in De Lakenhal Gewijd aan Gabriel Metsu Zoals wij reeds eerder hebben ge meld is de jaarlijkse zomertentoonstel ling in het Stedelijk Museum De Laken hal te Leiden dit jaar gewijd aan de 17e eeuwse schilder Gabriël Metsu, die in Leiden werd geboren en leefde van 1629 -1667. De tentoonstelling zal worden ge houden van 23 juni tot 5 september. Gevonden voorwerpen Paraplu, sjaal, benzinelankdop, por- temonnaie, sleutels, herenhandschoe nen, dameshandschoenen, kinderwan ten, kinderhandschoenen, rijwieltas, babycape. tabak, pantoffels, dames mantel. bankbiljetten, transformator, riem papier, rugleuning auto. dames polshorloge, flesje lotion, damesporte- monnaie, legerjas, etui iph. contact sleutels, kinderportemonnaie, couran tentas. tennisrok, sigarettenaansteker, damesbril, doos inh. elektr. snoer, rij wielbanden, ring (goud), bedelkettink- je, jongens-regenjas, babykleren, he renpolshorloge. broche (goud), dames- vest, stuurmandje, badtas met inh., 1 paar nylon wanten, regenbroek, week endtas met inh., wasgoed, actetas met inh., sportschoen, passer, autostep, postzegels, ballpoint, damesbril, man chetknoop. beursje, damesportefeuille, geldzakje met inh.. damestrui, koffer inh. elektronenbuizen, damesschoen, kinderschoenen. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen, Nieuwsteeg 8, te Lei den, ingang poort, op woensdagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Hierna ging dr. Rood in op bovenge noemde schijnbare contradictie en toon de aan de hand van een voorbeeld aan dat het samengaan van deze twee werkwijzen ook leiden kan tot een vrucht- ha re symbiose. Dit voorbeeld betreft de selectie van dnnores voor niertransplan taties. In Nederland konten ongeveer 250 patiënten per jaar voor een nier transplantatie in aanmerking. Tot voor kort vond slechts een op de drie van deze patiënten baat by een dergeiyke operatie. Dit moet naar alle waarschijn lijkheid geweten worden aan het feit dat „groepen" vergelykhaar met de bloedgroepen, maar daarvan onafhanke- „Charme en hygiëne" bij de Stichting Huish. Gezinsvoorlichting te Oegstgeest Op uitnodiging van de Stichting Mevr. Dencher wees haar gehoor op Huishoudelijke Gezinsvoorlichting Oegstgeest sprak gisteravond C. Dencher-Joseph van de Stichting Bevordering Hygiënische Gewoonten, te Den Haag, in het Witte Huis over „Charme en Hygiëne". SASSENHEIM Frontale botsing in Sassenheim vernielde 2 auto's Op de Ter Leedebrug in de Provinciale weg te Sassenheim zijn twee luxe auto's frontaal met elkaar in botsing gekomen met gevolg dat beide wagens volledig werden vernield, overigens zonder dat persoonlijk letsel daarvan het gevolg Een Mercedes, bestuurd door een in woner van Zwammerdam, komende van af Ryksweg 4, haalde vlak voor de brug een met een snelheid van ongeveer 30 km. rijdende vrachtauto in. Van de te genovergestelde richting doemde plotse ling naast de vrachtwagen een Ford Taunus op, bestuurd door een inwoner uit Lisse. Stoppen was niet meer moge- lyk en de beide wagens ramden op el kaar in met het reeds gemelde gevolg. De snelheid was gelukkig niet groot, zo dat de bestuurders er zelf zonder letsel afkwamen. Gisteravond hield de „Speeltuinver eniging Bijdorp" haar 5e jaarvergade ring in de „Oude Post". Voorzitter Dofferhof zei in zijn 'openingswoord heel tevreden te zijn over de gang van zaken. Hoewel door de weersgesteld heid de speeltuin niet geheel gereed is gekomen en de officiële opening werd uitgesteld, kon er door de kin deren al volop worden gespeeld. De secretaris zei in zijn jaarverslag dat in het 5e jaar van het bestaan der vereniging er een jubileumstemming mag zijn. nu het hoofddoel bijna is bereikt: het in bezit nemen van een eigen speeltuin. Op 10 april vorig jaar, het was nog een modderpoel, werd begonnen met de afbouw van de tuin. Onder leiding van penningmeester v.d. Merwe werd door vaklieden gegraven, getimmerd, gemetseld en geschilderd, met al§ resultaat een clubhuis dat er zijn mag. Ook werd een zandbak aan gelegd. De gemeente zorgde voor drai nage, een grasmat, beplanting en af rastering. Door overname van speel- werktuigen van een andere vereniging, was de voorgenomen actie voor een obligatie-lening niet nodig. De samen werking met de zusterverenigingen ter plaatse verliep weer prettig. Van de NUSO werd belangrijke adviezen ont vangen. Het ledental is gestegen tot 251. waarmee 635 kinderen in 't werk zyn betrokken. In verband met de kos ten werden geen zomerfeesten gehou den. De gelden moesten besteed wor den aan de tuin. Het St. Nicolaasfeest werd een groot succes. Verder bracht 'de secretaris dank aan de zakenmen sen, die veel steun verleenden. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek dat er veel is omgegaan in 1965. Het geheel gaf een gunstig beeld, er was een klein batig saldo. De overname van de speelwerktuigen voor f 250.w.o. een glijbaan, was een koopje, al moest er nogal wat aan wor den gerepareerd. De post van de op passer in de toekomst baart zorg. Men hoopte op een grotere subsidie van de gemeente, voor deze onmisbare kracht. Na de pauze deelde de voorzitter mee, dat als streefdatum van de fees telijke opening 2 april is vastgesteld. Maar eer het zover is, moet er nog veel gebeuren, waarvoor hij een her nieuwd beroep deed op de leden. Ook ligt het in de bedoeling a.s. zo mer weer spelmiddagen te organise ren. Bij de bestuursverkiezing werden voorzitter Dofferhof en de heren Ho- man, v. d. Merwe en Eikelenboom her kozen. In de vacature-Havenaar werd gekozen H. J. Hoogduin. Vervolgens werden enkele filmpjes vertoond over het speeltuinwerk. Na de sluiting was er nog een gratis verloting. RIJNSATERWOUDE Afscheid voorzitster. De bejaarden- 31 januari. Dagelijks het feit dat Nederland een vuil land is; er zijn nog teveel mensen die zich onvoldoende wassen, die hun douche cel als bergruimte gebruiken, die hun kinderen niet genoeg tot lichamelijke i reinheid aansporen. Geestelijke reinheid „Een Amerikaans huis bezit minsten? een douche en een bad, in Nederland ontbreekt dikwijls zowel het een als het ander", zei mevr. Dencher ter ver gelijking. Niet alleen lichamelijke, geestelijke reinheid is van belang.1 „Zonder vriendelijk te zijn geen charme mogelijk", aldus spreek- Na de pauze besprak mevr. Dencher nog een aantal details, waarover aanwezigen vragen konden stellen. PAUZE Heden: Polycarpus, bisschop Smyrna (Kleln-Azië), gemarteld In hei jaar 156. De pro-consul drong aan; „Zweer, dan laat ik u vrq. Vervloek de Christus". Polycarpus: „Zesentachtig jaar dien ik Hem en nooit heeft Hy mij kwaad gedaan. Hoe zou ik myn Koning en losser kunnen vervloeken?" De pro-consul: „Denk er aan: ik heb wilde dieren ter beschikking. Ik werp hun uw lichaam voor, indien u niel gedachten verandert." Polycarpus: „Roep ze maar. Als ooit van gedachten veranderen, dan niet I van betere naar slechtere". Deze zinnen zijn ontleend aan ooggetuigen-verslag van de veroorde ling van Polycarpus in het (stamp- j volle) stadion te Smyrna. Het dreige ment met de wilde dieren was loos. „daar het seizoen van de dierengevech- ten gesloten was". Polycarpus werd brand en op de brandstapel doodgesto- ken. Zyn verkoolde beenderen werden door de christenen begraven. „Daar zul- we telkens samenkomen om vreugde de verjaardag van zyn martel- 1 dood te vieren". Ook wij zijn christe- LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Tom Jones (18 j.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uui Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 i Lido: My fair Lady (prol. a.l.) Dagelijks; 2.30 en 8 uur. Zondag: 2.30 en 8 uur. Luxor: Victorie in de Pacific (14 j.) Wo.: Avonturen van Prins Valiant I (14 j.) Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Beslist niet op zaterdag (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: The Collector (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag; 2-15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Spaanse driften (str. volw.) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 i 9.15 i Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 i Legermuseum (Pesthuislaan): Met uit zondering van zaterdag van 10-4 u (zondags 1-4 uur). T entoonstellingen "De Ruif", Jan Vossensteeg 59. Agua- I rellen en pentekeningen van Hans Ducro. Tot 11 februari. Academiegebouw, Rapenburg 73 schilderij n van Arthur Eduard va: 21 januari tot half februari. Dagelijks tatie. doorslaggevende betekenis zijn sociëteit werd gi8termiddag in h'et Nuts- 7-9 ie s agen an een niertransplan- ge^K)UW druk bezocht. De voorzitster, 25 I mevr. Kammenga, nam afscheid van de c_ bejaarden. Na vanaf de oprichting van i Pf, i vervolgens uiteen hoe de soclëtel, voo„,uter te a)jn geweest de uitwerking van een klinische obser- moet zlJ nu vertrek e|ders va tie te combineren met een uitgebrei- deM functie aan mevr Reum„raa„ af. de laboratoriumanalyse bet mogebk staan Mevr Klnke| de scheidende maakt deze transplantatiegroepen- of voorzltater narae„a alle bejaarden een antigenen te herkennen. Deze analyse staande petroieumlamp aan. Mevr. Bar- was zonder de hulp van computers niet tels hie,d haar ei komische wijze mogelqk geweest. Indien de voorteke-era voordr£.bt. De 6nieuwe voorzitster, hen met bedriegen is het zeker moge- mev,. Reumerma„, bedankte mevr. lijk dat het herkennen van deze trans- Kammenga en aprak „„„derende plantatie-ant,genen op den duur van „oordan. Tot slot van deze midd be_ •v.n IhgrUpehde ^betekenis zal blyken dankte mevr. Kammenga een leder voor de prettige samenwerking met de be jaarden. i de bloed- De uitslagen van de teamcompetitie van het district Bollenstreek van d( KNBB zijn als volgt: C la. Amicitia-De Taveerne 27; D« Engel-Vios 54; Luto-Concordia 7—2 Passage-De Turk 72; Centraal-Berg en Dal 7—2. C lb. De Turk 2-Soldaatje 54; Wel gelegen Royal Sport 27; De Turk 3- Flora 36; Piet Gijs-Oude Post 54. C 2. De Zeekant-Amicitia 3 54; Vios 2-Piet Gijs 2 7—2; Luto 2-Sport 2 Concordia 2-Amicitia 2 72. Piet Gys 2 De Turk 2 Sport Vios 2 De Zeekant Luto 2 Concordia 2 Amicitia 2 Amicitia 3 10 9 1 1 64—26 52—29 50—40 4842 4545 4149 36—54 31—59 29—52 C Sa. Sportrust-Soldaatje 2 7-2; KOT- De Engel 2 45; Piet Gys 3-Oude Post 2 9—0. C 8b. Passage 2-De Parel 54; Oude Haven 2-KOT 2 3—6; Royal Sport 2- Luto 3 45; Concordia 3-De Beurs 27. C 4a. De Engel 3-Sportrust 2 63; De Parel 2-Welgelegen 2 27; Sport 2- Welgelegen 3 72. Sportrust 2 Welgelegen 3 De Zeekant 2 Sport 2 Welgelegen 2 De Parel 2 4 5 47—34 5 4 44—37 5 3 42—30 4 4 32—40 2 7 29—52 0 9 12—69 C 4I>. Soldaatje 3-Zeekant 3 90; Oude Post 3-De Engel 4 7—2; KOT 3-Passage 3 2—7; Vios 3-Oude Haven 3 4—5. Passage 3 10 7 De Engel 4 10 6 Soldaatje 3 9 7 Oude Haven 3 10 6 De Zeekant 3 10 6 De Taveerne 3 9 6 Oude Post 3 10 3 Vios 3 10 2 KOT 3 10 1 55—35 55 35 51—30 48—42 4842 46—35 34—56 33—57 26—64 C 4e. Welgelegen 4-De Zeekant 4 36; De Engel 5-De Taveerne 4 72; Amicitia 4-Luto 4 27Sportrust 3- Piet Gijs 4 6—3. De Engel 5 10 Luto 4 10 Piet Gys 4 9 Vios 4 9 Amicitia 4 10 De Taveerne 4 10 Sportrust 3 10 De Zeekant 4 Welgelegen 4 76—14 49—41 42—39 42—39 4248 39—51 36—54 35—55 10 2 8 34—56 „Pardoeza", Doezastraat. Tekening en schilderijen van Bert Jonk. Tot februari. PUNT toch eens een straatje on nd! KORRELTJE Wij leren nooit MARKTBERICHTEN R'ARENSVEEN, 25 januari, Bloenu- Fieesia's 1.402.00, Irissen Wedg wood 3.303.35, Blauwe druifjes 34- 61, Narcissen Early Glorie 901.1 Fortuna 8590. Carlton 9095. Bu: ton 85. Tulpen: Karei Doorman 2.10, d. Eerden 1.05—1.30, Lustige Witwe l.( 1.25, Paul Richter 1.00- 1.50, Krelaf 951.25, Sulpher Triumph 951.2 Rose Copland 1.401.80, Glga 1.20, Pr ludium 1.151.25, Christmas Gold 1.2 White Sail 1.251.30, Golden Harve 1.35—1.45, China Pink 1.15—1.25, Ape doorn 2.402.75, Wintergold 901.2 Sulpher Cloud 1.201.30, Hillegarda 1.1 1.25, tulpen gemengd 1.35 per bo Am. Anjers Sim Rose 3445. Sim Roe 44, Sim Wit 33. Keefer 38 p. st.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4