BLOEMENCORSO BOLLENSTREEK ZAL SCHITTEREN VAN KLEURENPRACHT IN „LEVEN EN BEWEGING" 2 leerlingen van Bonaventura- Lyceum om het leven gekomen JAARVERGADERING K.A.V. „DE BATAVEN' Alle Scylla-teams boekten een goed resultaat G. VAN KLINK KAMPIOEN 2e KLAS VAN DISTRICT VEEN- EN RIJNSTREEK WOENSDAG 26 JANUARI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ORGANISATOREN GAAN BEZUINIGEN Bestaansrecht warm ven dedïgd Op de voorliehtings- en keuzeavond, die gisteravond in restaurant „Tres long" te Hillegom werd gehouden in ver band niet liet bloemencorso 1966 wer- rake dingen gezegd over het be- t van dit internationaal be faamde evenement. De oorzitter van ■ntraal comité „Bloemencorso Bol- eek", de heer H. Zwetsloot, open de de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord. Hij merkte vervolgens op, dat de avond een sober karakter zou dragen, met het oog op de kostenstijgin gen. Geen films dus, en geen dia's over de glorie van vorige jaren. De beziiini- gingsactie zal ook worden doorgevoerd in de praalwagens. De gestegen kosten smeedwerk, rietmatten en arbeids tijd-verslindende werkzaamheden zullen oor vereenvoudiging in de uitvoering an de ontwerpen worden teruggebracht ot verantwoorde -bedragen. .Grote vlak ken Heeft de ontwerper vermeden, ter wijl ook meer groen verwerkt kan wor- Over de route van het corso, dat voor lopig op 23 april is gepland, waren geen bijzonderheden te vermelden, omdat de traditionele weg van de Ui ver te Sassen- heim naar Bennebroek, en vandaar naai de Parklaan in Sasssenheim geen ver anderingen inhoudt. DALENDE INTERESSE De interesse voor deelname uit eigen streek is sterk dalende, aldus de voor zitter. Hij betreurde het, dat de recla mefactor die in het corso aanwezig is, als waardeobjéct in twijfel wordt ge trokken. De Nederlandse industrie le verde het vorig jaar een waardevolle bijdrage met vijf wagens, onder het motto „Nederlands fabrikaat"* Dit was Hoogste eer. De ontwerper van de zesendertig creaties voor 1966, de heer W. A. („Jos") Driel, stelde nog eens in vurige be woordingen de waarde van het corso vast. „18 Jaar lang hebben we met el kaar een corso op straat gebracht, in heel de wereld gesproken wordt. Buitenlanders treffen vergelijkin gen met de corso's in Montreux, Nice, Ventimig, en geven ons corso de hoog- Desondanks heeft men de groot ste moeite de bloembollenhandelaren de propagandawaarde te doen inzien. Keu kenhof móést eens verdwijnen, we móés- .1- eens stoppen met het corso protesten zou dat oproepen! Het geen bollenzaak die winst moet maken, nee; het is veel meer, het v tolkt 'de essentie 'van het leven, het', luk".. sy Met klem vroeg de heer Van Driel aller samenwerking om ook 1966 tot groot succes te maken. Zijn v ien eenmalige geste, en indien deze zijde dit jaar geen deel- zal de streek vijf praalwagens ior haar rekening moeten ne- den brachten in de zaal een gloed van enthousiasme teweeg, dat zich uitte in de grote interesse bij het vertonen van de ontwerpen. De ontwerper heeft zijn collectie 1966 de titel „Leven en Bewe ging" gegeven. Schoonheid en fantasie. ritmische bewegingen door de bollen streek glijden in de stralende kleuren van de lente. Naar eenvormigheid is bij de keuze van de onderwerpen niet gestreefd. Men treft sprookjesmotieven aan, de uitbeelding van Oosterse tafe relen, alles echter sierlijk, rank en kleu rig en zal als ieder voorgaand corso opnieuw een bron van schoonheid zijn. De natuur openbaart zich in haar bloe menpracht, doch evenzeer in de gekozen onderwerpen. De fantasie verleend er het speelse element aan. De inventiviteit van de uitvoerders van de ontwerpen zal de praalwagens uiteindelijk tot leven moeten brengen door beweging te bren gen in de koppen der dieren, de armen van kobolten en wat er meer aan figu ren meerijdt. Aspirant-deelnemers hadden niet veel moeite een ontwerp van hun gading te ontdekken. Deze avond verdwenen reeds 16 ontwerpen van de expositiewand, hetgeen een belofte inhoudt voor een groot aantal deelnemers. PROF. KAMPMAN VOOR K 0: PERZIE DOOR DE EEUWEN HEEN" Leidse bouwvakker voorzag zich van nieuwe kleren Een 24-jarige bouwvakarbeider uit Leiden had zich in de nacht van 29-30 oktober eens flink in de kleren ge stoken; dubbel en dwars zelfs. Want niet alleen dat hij een keurig nieuw costuum aantrok en zich van een over jas voorzag, hij nam ook nog zo eer en ander mee; zoals twee colberts, en kele pantalons, overhemden, dassen er een jekker. Het ongewone tijdstip wijst er reeds op, dal de bouwvakarbeider geen gewone klant was van het grote kledingmagazijn, waarin hij zich van dit alles voorzag. Hij was trouwens ook niet door de voordeur binnengekomen, doch dakte zich een toegang tot het magazijn, dat eén verbouwing onderging. Eenmaal in het winkelmagazijn, paste hij een nieuw costuum aan, overhemd, das en jas. Vervolgens pakte hij de andere goederen benevens zijn oud costuum in, welk laatste hij, eenmaal weer bui ten zijnde, in een oude auto wierp. Ook het pakket kledingstukken ver stopte hij enkele nachtelijke uren, want pas met de eerste ochtendtrein vertrok de jongeman naar Maastricht. Daar legde hij het pakket in een be- waarkluis van het station en trok de stad in om werk te zoeken. Dit deed hij kennelijk zo onhandig, dat hij de aandacht van de Maastrichtse politie trok, die hem arresteerde. En zo werd de inbreker ontdekt. Het verhaal voor de Haagse recht bank vervolgend zei verdachte, dat hij uit de ouderlijke woning was ge zet omdat zich daar echtelijke moei lijkheden voordeden. En voorts beriep hij zich erop, de bewuste avond twin tig glazen bier te hebben gedronken. En dus meende de officier, dat ver dachte het plan wel goed had over dacht en voorbereid, alvorens tot uit voering er van over te gaan. De eis luidde zeven maanden gevan genisstraf waarvan drie maanden voor waardelijk en aftrek van h"1" De raadsvrouwe, mej. mr. Keemel, wees op de moeilijke jeugd van verdachte, die weinig huiselijk le ven had gekend en zo maar aan het zwerven was geraakt. Zij bepleitte daarom clementie. Uitspraak op 8 februari. PROF. DR. A. A. KAMPMAN, direc teur van het Nederlands Historisch Ar cheologisch Instituut te Istanbul, hield gisteravond in de foyer van de Stads gehoorzaal een lezing voor K O over '„Perzië door de eeuwen heen". Het was eigenlijk geen lezing in de ware zin des woords. Meti rasse schreden ging hij, met als leidraad de Perzische dynastieën, door de geschiedenis heen. De bedoeling daarvan was de aandacht te vestigen op de eeuwenoude cultuur van Perzië. Het land heeft al meer dan 2500 jaar dynastie. In al die tijd is het een belangrijk cultuurgebied geweest. Een uitgestrekt gebied, waaronder zelfs een gedeelte van Rusland valt, getuigt nog van de Perzische cultuur. Het was een beschaving, die fraaie handgesmede voorwerpen heeft voortgebracht. Bij de inval der Mongolen in 1250 werd bijna alles platgebrand. Timur Lenk was de grote vorst der Mongolen. Deze grote veroveraar regeerde van 1365 tot 1405. Deze Aziaten waren een volk met een hoogstaande beschaving, doch waren daarnaast zeer wreed. Tot 1500 zijn zij in Perzië aan de macht geweest, waarna de dynastie van de Cefawieden volgde. (In 1623 kwamen Nederlanders in Per zië en hadden een vestiging in de hoofd stad Isfahan.) In 1925 kwam de vader de huidige Sjah op de troon, it is een land, dat in het Oosten belangrijke rol kan gaan spelen. De belangrijk. Prof. Kampman vestigde er de nadruk op, dat Perzië beslist geen onderontwikkeld gebied ii zoals wordt aangenomen, doch een land ;en hoogstaande cultuur. HIERNA VERTOONDE HIJ dia's, die seer goede kwaliteit waren. Daarin liet hij enige magnifieke staaltjes beeld houwkunst en handsmeedwerk zien, om vervolgens te belanden bij de moskeeën, waarbij de een de ander nog overtrof kunstzinnigheid en schitterende vorm geving. Door moskeeën te vergelijken, neer dan duizend kilometer uit el kaar lagen, bewees hij, dat door de op vallende gelijkenis in decoraties deze inderdaad voortbrengselen waren van dezelfde cultuur. NA DE PAUZE werden twee films ver toond, één over het moderne Perzië, de ander over het bezoek van koningin Ju liana en prins Bernhard aan Perzië. enthousiasme, waarmede prof. Kampman de Perzische cultuur belichtte werkte bepaald aanstekelijk. Meerdere malen wekten de vertoonde beelden diepe bewondering op bij het talrijke publiek. LEIDERDORP Agenda gemeenteraad van Leiderdorp De gemeenteraad van Leiderdorp gadert dinsdag 1 februari des namid dags op 7.15 uur. De agenda vermeldt de volgende punten; voorstel tot het geven van een uitkering ineens i 1965 aan het gemeentepersoneelv stel inzake de decoratieve versiering schoolgebouwen; voor-stel tot aankoop een perceel grond in de Munniken- polder, eigendom van Maria en Nicolai, Collator van twee Prebenden, gefun deerd in het Capittel ten Hoogelanden te Leiden; voorstel inzake verhuur vai gebouw Hoofdstraat 103 (oude school gebouw); voorstel tot het in exploitatie geven van de jachthaven aan de Water sportvereniging Doeshaven; voorstel tot restauratie van de molen in de Munnik- kenpolder; voorstel tot verlening var subsidie aan enige plaatselijke vereni gingen en instellingen uit het Cultuur fonds; voorstel tot beschikbaarstelling een krediet voor de inruil van motormaaimachine; voorstel tot het lenen van eervol ontslag aan de heer Lans wegens overgang naar de zwem vereniging; voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het aanschaf- van uitgaansuniformen vooi brandweer. Doortrekking Persant Snoepweg De doortrekking van de Persant Snoep weg is door het gemeentebestuur var Leiderdorp gegund aan de fa. gebr. Schouls N.V. te Leiden. De fa. Schouls was met 568.500 de laagste inschrijf- ster voor dit werk. De overige inschrij vers waren: fa. A. Th. Stuifzand (Lei den) ƒ584.000; Joh. Visscher N.V. (Lei derdorp) ƒ587.000 en N.V. Zwammer- dam (Alphen a. d. Rijn) ƒ592.000. „Veilig Verkeer" Vrijdag 28 jan. a.s. wordt In het Dorpshuis de jaarver gadering gehouden van de afd. Leider dorp van Veilig Verkeer. Op de agenda staat o.a. bestuursverkiezing, er is één vakature, bespreking plannen voor 1966 zoals verkeersexamens, ogentest, ver- keerstuin enz. De vergadering begint om 20.00 uur. GOUDEN BRUIDSPAAR KEIJZER Op 16 februari a.s. is het echtpaar H. G. Keijzer, Korteraarseweg 31, Ter Aar. 50 jaar getrouwd. Mevrouw Keij zer, 74 jaar, en de heer Keijzer, 79, die het wat rustiger aan moeten gaan doen en geen feestviering op prijs stellen ho pen deze dag zonder al te veel drukte in intieme kring samen te herdenken. Al de jaren van hun huwelijk zijn bruid en bruidegom trouwe lezers van de Leidse Courant geweest. LEIDERDORP Uit de raadsstukken van de gemeente Leiderdorp Ter afsluiting van de aankoop van gronden ln de Munnikenpolder ten be hoeve van de realisering van het uit breidingsplan is het noodzakelijk, dat de gemeente nog een perceel grond van I.29.70 ha thans in eigendom van Ma- Nicolai, Collator van twee Pre benden, gefundeerd in het Capittel ten Hoogelanden te Leiden, verwerft. De inkomsten uit deze grond komen op grond van het oude z.g. collatierecht ten goede aan de St. Vincentiusver. te Den Haag. Het vervreemden van de goederen, waaruit de inkomsten verkre gen worden is ook gebonden aan zeer sterk beperkende bepalingen en moet het oordeel van de Kroon worden' onderworpen. De Kroon heeft nu bepaald, dat de grond wel aan de gemeente Leiderdorp mag worden verkocht, maar dat de op brengst blijvend ten bate van de Vincen tiusver. verzekerd zou worden en wel door inschrijving in een der Grootboeken der Nationale Werkelijke Schuld. De ge meente is met de heer J. M. Rottier, ge machtigde van de hertog Van Arenberg te Monte Carlo, die het collatierecht in handen heeft, een prijs overeengeko- 34.590.B. en w. vragen de raad lot aankoop van deze grond te be sluiten. De medewerking van de raad wordt ook gevraagd voor het in stand houden het oude schoolgebouw, Hoofdstraat 103. B. en w. willen dit gebouw, waarin thans nog kleuter- en muziekonderwijs gegeven wordt, in de toekomst be stemmen voor verhuur voor daarvoor in aanmerking komende particulieren. De huurprijs voor het gebouw of een gedeelte daarvan zal worden gebaseerd op de exploitatiekosten. Voor de decoratieve versiering van schoolgebouwen glas-in-lood ramen, mozaieken, vaste kunstwerken etc. is het op grond van een rijksregeling mogelijk een procent van de bouwkos ten (exclusief de installatie en inrich tingskosten) te bestemmen voor decora tieve versiering. B. en w. vragen hier voor de medewerking van de raad. De regeling zal alleen gelden voor defini tieve schoolgebouwen. Voorgesteld wordt de jachthaven in de grote zandpunt in exploitatie te ge ven bij de watersportvereniging „Does haven". „Doeshaven" zal de gemeente jaarlijks een bedrag van 1320.be talen alsmede de rente en afschrijving van door de gemeente gedane of nog te doene investeringen. Met de restauratie van de wipmolen in de Munnikenpolder, welke zal wor den uitgevoerd door de heer H. J. Ver bij te Hoogmade, zal in totaal 31.700 gemoeid zijn. De verwachting wordt uit gesproken dat het Rijk en de Provincie met subsidies zover tegemoet zullen ko men, dat uiteindelijk van de restaura tiekosten 14.265.door de gemeente opgebracht moet worden. Conform het advies van de Culturele Raad wordt de medewerking van raad gevraagd voor het subsidiëren enige plaatselijke verenigingen. Voor gesteld wordt aan de Stichting „De Lei- derdorpse Padvinders" een subsidie te geven van 935.aan de chr. korf balver. „Velocitas" 776. de Stichting Muziekschool „Leiderdorp" 23.710.22. Tragisch ongeval op Herensingel j Na bezoek aan gewonde klasgenoot in Oude Wetering Twee leerlingen van het St. Bona- ventura-lyceum te Leiden, de 17- jarige L. H. J. M. Beuk uit Noord- wijk en de 18-jarige D. Th. van Niekerk uit Hazerswoude zijn gistermiddag om ongeveer kwart over zes bij een botsing met de aanhangwagen van een vracht auto om het leven gekomen. Het ongeluk vond plaats op de Heren singel ter hoogte van de Lusthof laan. De verslagenheid op het ly ceum was vanmorgen groot. Voor de hogere klassen werd een H. Mis voor de zielerust van beide jon gens, die op de HBS-A in klas 4b zaten, opgedragen. De twee jongens hadden gistermid dag een bezoek gebracht aan een mede klasgenoot te Oude Wetering, Emiel Lohman, die enkele weken geleden zelf bij een ongeval gewond was ge raakt. Ze hadden hem een mandje fruit meegebracht. Op de terugweg naar school waar Do van Niekerk zijn bromfiets had laten staan den de jongens op de bromfiets van Leo Beuk op de Herensingel in file. Vooraan reed in een langzaam tem po, omdat de bestuurder ter plaatse niet bekend was, een vrachtwagen met aanhanger uit Noord-Beemster. Ver moedelijk vond Leo Beuk het te lang zaam gaan en hij wilde met zijn brom fiets de vrachtwagen inhalen. Fatale manoeuvre Een getuige, die uit de richting Mare- singel kwam, verklaarde later aan de politie, dat hij toen al vreesde, dat hier een ongeluk van zou komen. Toen hij zich omdraaide zag hij achter zich de koplampen van een personenauto. Onmiddellijk daarop gebeurde 't dra- TAFELTENNIS Van de landelijke Scylla-teams zijn vooral de Scylla-reserves met een alles zeggende 10-0 overwinning op het Hil- versumse U. B. T. V. uitstekend voor dt dag gekomen. In deze wedstrijd, waarin slechts twee partijen in drie games be slist werden, gaf het trio Wil v. Zoelen, Giel Kuiper en Ed Fallaux de tegenstan ders geen kans. Scylla 3 behaalde in een rumoerige wed strijd een verdienstelijk gelijk spel tegen het sterke Quick, eveneens uit Hilver sum. Hans Schouten en Nico Weeier scoorden elk tweemaal. Ellen Kort be zorgde bij de stand 4-5 haar team de hal- Het eerste juniorenteam kwam tegen Phoenix 1 (Delft) tot een gelijk spel. Theo Bakker legde ook deze keer met drie winstpartijen de basis voor dit re sultaat. Vooral de zege op Robby Ha- gendorp was een knappe prestatie. Karei en Peter van Schie boekten beiden eenmaal winst op hun tegenstanders. Uitslagen afdeling Den Haag: Senioren: 3e klasse Scylla 6-Wibo 7 5-5. Scylla 7-Wibo 6 8-2. 4e klase Scylla 9-T.T.S.C. 1 8-2 Gisteravond hielden de Bataven hun jaarlijkse algemene vergadering in het Prytaneum. Voorzitter M. B. v. d. Klugt memoreerde in zijn openings woord de goede gang van zaken in het afgelopen jaar, de vele goede presta ties van de jeugd en het kampioen schap van Thom v. Rooyen. Notulen en jaarverslag van de se cretaris, beiden zeer uitvoerig, lever den geen discussie op en werden on der applaus voor de samensteller aan- De penningmeester daarentegen kreeg wel de nodige vragen te beant woorden, maar na enige discussie kon de vergadering toch het financiële be leid goedkeuren. De kascommissie voor 1966 wordt gevormd door Th. Borst, Ria de Win ter en Mirian Lourier. De voorgestelde contributieverho ging kreeg door een voorstel uit de vergadering nog een stootje naar bo ven en werd na enig debat met alge mene stemmen aanvaard. Bij de hierna volgende bekeruitrei king mocht de heer J. G. Le Rutte als eerste naar de bestuurstafel komen om de beker van verdienste in ontvangst te nemen voor het vele werk voor de vereniging verricht, o.m. het verzor gen van de Toto-administratie. De pres tatiebekers gingen naar Gerda Kraan, Thom v. Rooyen, Caroline Cival, Nico v. Doornik, Lidwine v. Niel en Wil- bert v. Niel. Om tot meer eenheid te komen in de te dragen trainingspakken stelde het bestuur voor, voortaan bij schaf hetzelfde te nemen, nl. zwart met rood-wit afgezet. De bestuursverkiezing vormde een van de kortste agendapunten. De af tredende leden waren herkiesbaar, geen tegenkandidaten waren gesteld en de enige mutatie, de opvolging van Joke Dorlandt door Gerda Kraan, kreeg vlot de goedkeuring van de ver gadering. voor zijn ogen. Leo Beuk had de tegenligger, die zich toen nog op een betrekkelijke grote afstand van de jongens bevond, ook opgemerkt en automatisch week hij naar rechts uit. Bij deze manoeuvre raakte de brom fiets de vrachtwagen, waardoor de jeugdige bestuurder de macht over 't stuur verloor. Leo Beuk en Do van Niekerk kwamen op het wegdek te recht, waarna zij de wielen van de aanhangwagen over zich heen kregen. De jongens werden zo zwaar gewond aan het hoofd, dat zij ter plaatse over leden. Verzoek van politie De politie verzoekt de bestuurder van de personenauto, waarvan de gegevens onbekend zijn, die uit de richting Ma- resingel kwam, zich in verbinding te stellen met de afdeling Verkeer van het bureau Zonneveldstraat. Noordwijkse politie pakte vier plezierrijders Een Noordwijkse politiepatrouille heeft gisteravond vier jeugdige Haarlemmers in hun kraag gepakt, die onbevoegd met een andermans auto een plezier tocht maakten. De politiemannen kwa men de wagen op de Nieuwe Zeeweg, zonder licht rijdend tegen. Zij vertrouw den de zaak niet en stelden onmiddellijk een achtervolging in. De vluchtende joy riders veroorzaakten op de Molenstraat bijna een aanrijding, waarna de wagen het trottoir opschoot en daarna slechts ternauwernood bestuurbaar bleek. Bui ten'de bebouwde kom nabij het Boeren- burgerlaantje wist de politiewagen de auto klem te rijden. De bestuurder, 16 jaar oud, en een drietal vriendjes van ongeveer dezelfde leeftijd, werden inge rekend en naar het politiebureau ge bracht. Aldaar bekenden zij bij hun verhoor, dat zij de auto bij een bedrijf te Heemstede hadden weggenomen. Na dat tegen de jongelui proces-verbaal ter zake joy-riding was opgemaakt, zijn zij 's nachts aan hun ouders overgegeven. ROOFOVERVAL IN JUWELIERSZAAK TE N00RDWIJK AAN ZEE Steen door ruit geworpen Gisteravond was Noordwijk aan Zee het toneel van een onvervalste roof overval, toen een inbreker omstreeks half elf met grote kracht een trottoir tegel door een der etalageruiten van de juwelierszaak van II. A. L. van den Berg in de Hoofdstraat wierp, en zich aldus vrij toegang verschafte tot de waardevolle geëtaleerde artikelen. En kele tableaux met gouden ringen en andere sieraden, o.a. een kostbaar col lier werden weggegrist. De gestolen sieraden vertegenwoordigen 'n waar de van f7000. De eigenaar is verzekerd tegen dief stal. De heer Van den Berg en ver schillende omwonenden werden door het glasgerinkel gealarmeerd en zetten onmiddellijk de achtervolging in. Een overbuur had de dader zien wegvluchten, en op zijn aanwijzingen ging men snel op onderzoek uit, doch de dief bleek spoorloos verdwenen. Een late wandelaar had de man op 300 meter van de juwelierszaak nog waar genomen, maar wist van de overval niets af en had hem zijn weg laten vervolgen. Tot laat in de nacht zochten politie en recherche met behulp van 'n speur- Gaarne zou de politie inlichtingen ontvangen aangaande auto's, die in de omgeving stonden geparkeerd. 1965 was goed verenigingsjaar EHBO-ers VAN „PEERKE DONDERS" HIELDEN VERGADERING Voorzitter van de afdeling Leiden maken. Bij de 3-oktoberfeesten en het de Katholieke Bond voor EHBO heette gisteravond de aanwezigen har telijk welkom in „Old Dutch". De heer Juffermans was blij zoveel jongeren te mogen begroeten. Hij verwees naar een goed verenigingsjaar 1965. Vele malen kon de bond zich verdienstelijk NARCISSEN GEVEN DE TOON AAN OP HAARLEMSE KEURING De technische commissie onderging ook enige wijziging: De plaats Joke Dorlandt zal worden ingenomen door Miriam Lourier en Peter Brug man, die wegens drukke werkzaam heden zijn functie moest neerleggen zal worden opgevolgd door Helmut Stubbe. Op het programma van 1966 ko- i weer voor, de Bosloop op 6 febr., de Zilveren Molenloop over 20 km op 26 maart en dit jaar de jubileum Trialmeet op 15 mei. De rondvraag leverde nog stof voor discussie over de verlichting op de sintelbaan, instelling van een jeugd commissie en een te houden feest avond. zijn nu in volle opmars. We hebben er dit seizoen nog niet zo veel gezien in de keuringszaal van het Krelagehuis als gistermorgen. En ze waren stuk voor stuk goed van kwali teit ook. Zo toonde de fa. P. Hermans uit Voorhout wonderlijk beste Golden Harvest, terwijl J. Schoorl uit Llsse de aparte grootkronige Bridal Crown liet zien: wit dekblad met kroezig, half dub bel oranje kroontje. De statige dubbele Texas etaleerde N. van Reewijk uit Ab- benes in heel goede conditie en de immer boeiende grootkronige Barret Browning voerde de fa. G. B. de Vroomen Zn. uit Sassenhelm ten tonele. De gele trom pet Golden Marvel zag er goed uit. In zenders de fa. Elsgeest uit Roelofarends- veen. De charmante grootkronige Gold Flake werd in goede kwaliteit geëxpo seerd door H. P. Zwetsloot Zn te Sas senhelm. Machtig mooie Golden Harvest bracht de fa. Berbee uit Julianadorp en de fa. Gerritsen uit Voorschoten er weer een mooi bloemstukje van de merkwaardige narcis Split met de gespleten, plat liggende cup. Een zeer groot deel van de ten toon gestelde nar cissen was in bloei getrokken door Ruig- roks Broeiproevenbedrijf te Hillegoni. Hyacinten waren er niet veel. We za gen de beste roserode Eros van M. Veld- huyzen van Zanten Zn N.V. te Lisse en uit dezelfde plaats kwam de fa. P Dames met heel goede multiflora's var o.m. Delfts Blauw en van Eros. Er was veel belangstelling voor deze meerbloe- mige hyacinten. Tulpen In café Heemskerk te Roelofarends- veen werd in het afgelopen weekend het persoonlijke kampioenschap 2e klas libre van het district Veen- en Rijnstreek verspeeld. Van Klink en Weenink, beiden lid van de organi serende vereniging Roelofarendsveen, gaven de toon aan, hoewel beiden in de le ronde respectievelijk 1 en 2 pun ten verspeelden. In een knapgespeel- de finale kwam de winst bij v. Klink. De eindstand werd: pnt. car. brt. h.s. moy. G. van Klink (R.A.Veen) 13 1050 197 33 5,32 C. Weenink (R.A.Veen) 10 1002 197 34 5,08 P. Akerboom (Monopole) 8 931 245 42 3,83 A. H. Egberts (De Plas) 7 971 251 29 3,86 Jac. v. d. Tang (De Sport) 6 J. Huigsloot (Verg. Vos) 6 N. Bouwmeester (N. Wetering) 4 D. v.d. Wereld (N. Wetering) 2 827 233 42 3,54 892 234 24 3,81 815 247 26 3,29 Voor de titelstrijd 71/2, welke vanaf morgen tot en met donderdag in café Heemskerk wordt gespeeld, zijn door de KNBB de volgende arbiters be noemd: de heren Pieterse uit Den Haag, Janse, Berkelouw en Klaasen uit Rotterdam. Bezoekers voor deze wedstrijd worden dringend verzocht vroegtijdig aanwezig te zijn, omdat tijdens het spelen geen bezoekers wor den toegelaten. Bij de tulpen was een zeer bejaarde variëteit, die steeds schaarser wordt: de dubbele oranje El Toreador van de fa. Stoop uit Waarland, terwijl Jac. Tol utt St. Pancras weer de buitenbeentjes High Society en Winter Joy (sport uit Winter Queen) voor het voetlicht bracht. Ant. Nljssen uit Santpoort liet een aantal be kenden opdraven, waarvan we Thule en Stockholm noteerden. Een boeiende tulp blijkt Golden Olga, die in bijzonder goe de kwaliteit werd geshowd door H. P. Zwetsloot Zn uit Sassenheim en A. Tholen uit Heemstede. Een zeer opval lend kleurtje heeft de goudoranje Best Seller, die nu was ingezonden door de fa. Gebrs. van Eden uit Noordvvijker- hout. De prachtige gele Cup Etnal van P. Hermans uit Voorhout kreeg weer veel bekijks. Van deze firma was er ook de mooie gele Golden Melody. De typisch getinte paarspurperen Poussin was in gezonden door J. Rijkelijkhuizen uit Hil- iegom en de parkiet Comet, die veel fris ser en levendiger van kleur is dan de parkiet Karei Doorman (waar deze uit verliep) werd door de fa. Gebrs. Graven uit De Zllk voor het voetlicht gezet. Danseuse, een stevige tulp die destijds door de fa. Colijn uit Voorhout werd gewonnen, bracht de fa. Hoogka mer uit Lisse ter keuring. Voor het rige waren er tal van bekende gezichten die we hier al meerdere malen hebben genoemd en die nu gevoeglijk buiten beschouwing kunnen blijven. ziekentriduum hebben leden Peerkc Donders hun belangrijke dien sten bewezen. De voorzitter bracht de „drie pijlers waar de vereniging op rust" nog even onder de aandacht. Hij hoopte op een gunstige afloop voor wat betreft de komende pleister actie en op een groter ledenaantal, want er was in het afgelopen jaar een kleine teruggang te zien. Veel geld nodig Ook het aantal donateurs kan gemak kelijk uitgebreid worden. Het EHBO kost immers veel geld, men denke aan de aanschaf van ver band trommels en ander werkmateriaal. In het bestuur werden vervolgens weer herkozen me vrouw H. v.d Berg-Huibers en de heer B. A. Alberts. Als nieuwe leden van het bestuur traden de heren Ver hoog en Van der Veer toe. De verga dering verliep in een gemoedelijke stemming. Geapplaudisseerd werd er voor de verslagen van de secretaris en van de penningmeesteresse. De finan ciële toestand van de vereniging is gunstig te noemen, al blijft waak zaamheid geboden. De beker van ver dienste van de vereniging ging dit jaar naar mevrouw De Graaf-Van Bil- sen. voor haar vele activiteiten in de afdeling. Zelden werd tevergeefs een beroep op haar gedaan. Dokter Visser, die ais arts-docent voor Peerke Don ders is aangezocht, hield daarna een voordracht over „Hersen-operaties". Wel benzinepomp aan Kagerstraat Protesten van buurtbewoners tegen het besluit van b. en w. van Leiden, waarbij aan de Caltex Petroleum Maat schappij vergunning is verleend voor de oplichting van een benzinepomp- installatie aan de Kagerstraat te Lei den, hebben niet gebaat. De Kroon heeft hun beroep ongegrond verklaard omdat de benzinepomp niet de drukte zal opleveren, die de buurtbewoners De binnenplaats, waarop de benzine installatie is geprojecteerd, is slechts toegankelijk vanaf de Kagerstraat en de Faljerilstraat door een tweetal smalle gangen die voor mensen, die niet met de situatie ter plaatse be kend zijn, moeilijk zijn te berijden. Van dit benzineverkooppunt zal dus slechts gebruik worden gemaakt door de huurders van de in de buurt ge legen autoboxen en buurtbewoners. Naar de Kroon verwacht zal de ben- zine-installatie er niet toe bijdragen dat de verkeersintensiteit in de Kager straat zal toenemen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3