Z 12.90 Doctor $LMÜGATX &y&WAD W helanca dames bad- costumes 58- hleinr party 9.75 KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS 15.90 Aluminium FAUTEUIL* '37.50 Camera 290 3 DELIG SET 8.95 Warm. GEVOERD^ VROOM DREESMANN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 24 JANUARI 1966 Met „De Gastspelersen bal na FRANCISCUSBAND HIELD FEESTAVOND VOOR DONATEURS Zaterdagavond vond in hel Sint An- tonius Clubhuis de jaarlijkse feest avond plaats voor donateurs van de Franciscusband. De avond begon precies op tyd (een gewoonte die navolging ver dient) met een optreden van de band onder leiding van de tarabour-maitre, de heer L. van Strlen. Het geheel maakte een uitstekende indruk en het komt ons voor, dat de band, muzikaal gezien, goed vooruit Is gegaan. De band bestaat uit een veertigtal Jongens in de leeftijd van 14 tot 19 jaar. Het ledenaantal zou echter, zoals ook de voorzitter later in zijn openingstoe spraak vermeldde, nog wel wat uitbrei ding kunnen gebruiken, vooral onder de blazers. Na afloop van dit muzikaal op treden, dat ook door de zaal bijzonder gewaardeerd werd, heette de heer J. Kok, voorzitter van de Franciscusband, allen hartelijk welkom. Hij wenste de aanwezigen op deze dertiende feest avond een bijzonder genoeglijke avond toe. Met de band ging het volgens de voorzitter ultatekend. Doordat de Fran ciscusband muzikaal vooruitging, kwa men er meer aanvragen, en dit komt begrijpelijkerwijze de inkomsten ten goede. Desondanks zou het aantal do nateurs nog wel wat uitbreiding kun nen gebruiken. Ook deed de heer Kok middels de zaal een beroep op de jongens van 14 tot 18 jaar om eens een keer op maan dagavond een repetitie in het Antonlus Clubhuis bij te wonen, en zó eens kennis Bijzonder Joods ensemble in Leiden Collegium Musicum Judaïcum IN SAMENWERKING met het Leids Academisch Centrum wordt onder auspiciën van K O woensdag 26 ja nuari a.s. in de Marekerk een concert gegeven door het Collegium Musicum Judaïcum. Dit bijzondere ensemble, dat zeven jaar geleden werd opgericht door zijn huidige leider, cantor Chaïm Storosum, is de enige groep ter we reld die uitsluitend joodse muziek ten gehore brengt. Het ensemble is zowel vocaal als instrumentaal: harp, clave- cimbel, fluit, viool, cello, Israëlische handtrommel, sopraan, alt, bariton en bas. In Leiden zal men thans kennis kun nen maken met instrumentalisten en vocalisten die in hun vertolkingen ge tuigen van de voortdurende verbon denheid van de jood met God en het land Israël. Op zijn vele toernees heeft het ensemble reeds zeer goede kritie ken gekregen. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uit zondering van zaterdag van 1(M uur (zondags 1-4 uur). Tentoonstellingen "De Ruif", Jan Vossensteeg 59. Agua- rellen en pentekeningen van Hans Ducro. Tot 31 Januari. Gem. Museum De Lakenhal - wer ken van Herbert Fiedler. Tot 23 jan. Dagelijks 1016 uur, zondags 1316 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73 - schilderijn van Arthur Eduard van 21 januari tot half februari. Dagelijks 918 uur. Galerie Cartouche, Lange brug 67 - Charles Donker exposeert van 7 tot 31 januari. Dagelijks van 25 en van 79 uur, zaterdags en zondags van 25 uur. Burgerlijke stand Gehuwd: M. M. Cuiper en M. G. van Rossenberg. Geboren: Jacobus z.v. W. Boom en J. M. van Zijp: Cornelia Johanna Maria d.v. P. W. Markwat en G. J. E. Schreurs; Bibiana d.v. J. Voskuil en B. I. Bink; Pauline Maria d.v. J. A. N. van Leijden en J. G. van Wijk; Wilhelmina d.v. H. P. van der Luit en T. Cornelisse; Andrea Jolanda d.v. G. J. C. Dijksman en A. H. Krul; Marcus Quirinus Hendrikus z.v. Q. A. van der Voort en H. J. Philippi; Leonardus Ja cobus Antonius z.v. W. A. Q. Edelaar en C. A. M. Nederstigt; Margaretha Hendrika d.v. A. J. Helversteijn en A. A. M. den Dubbelden. Overleden: J. K. Sanders 80 jaar, man; P. J. de Graaf 65 jaar, man; A. J. Eradus 7 weken, dochter; M. S. Reumermann 37 jaar, echtgenote van B. Mookhoek. te maken met de band. Het speet de heer Kok dat de muzikaal leider, de heer Romljn, wegens familieomstandig heden niet aanwezig kon zijn. Even eens betreurde hij het. dat hij afscheid moest nemen van de penningmeester, de heer C. Vink, die dit werk gedurende een lange reeks van jaren op voor treffelijke wyze verricht heeft. Hij stelde de heer Vink alvast een afscheid in meer intieme kring In het vooruit zicht. Geslaagd bal. Met veel genoegen stond de heer Kok vervolgens zijn plaats op het toneel af aan De Gastspelers. met het vrolijke mysteriespel „Als de klok waarschuwt" van R. en Ch. Feenstra. Dit stuk is al eerder in ons blad be sproken. We volstaan met er op te wij zen, dat het een amusant stuk is met tal van onverwachte complicaties. Het spel van mevrouw Nell de LangeRei- zevoort als freule Sminia maakte op ons een goede indruk. Ook de heer W. Houps als kapitein Brouwer, en Coby Kok als de dochter Babette, voldeden uitstekend. Zoals steeds bij De Gastspelers speel de ook regisseur Jac. Buis mee. Deze keer in de rol van Lolke, een rol die hij ook dit keer weer uitstekend vervulde. Een niet te onderschatten prestatie van iemand, die tevens regisseur is. De rol van dr. Van Gendt, gespeeld door de heer P. Jacobs, zou echter meer aan echtheid winnen als deze wat minder geforceerd gespeeld zou worden. Het publiek leefde volop mee en toonde zijn dankbaarheid met een alleszins ver diend ovationeel applaus. Na afloop vond nog een geanimeerde verloting plaats met prachtige prjjzen. De avond werd besloten met een ge slaagd bal onder leiding van Henny Boe6 met medewerking van The Ryth- me Club. Het was zoals steeds b(j de Franciscusband weer een avond waar op met voldoening kan worden terugge- Zaterdag is op aanwijzing van een der omwonenden aangehouden een 32- jarige bouwvakker uit Leiden. Hy was bezig in te breken in een school aan de Sumatrastraat. Daartoe had hij al een ruitje van het toilet geforceerd. Zon dagmiddag tien voor half vier werd een 18-jarige bromfietsbestuurster uit Katwijk aangereden door een personen auto op het kruispunt Hoge Woerd- Kraaierstraat. Zij verleende geen voor rang. Met een rechteronderbeenfractuur werd zij naar het Academisch Zieken huis te Lelden vervoerd. Haar 18-jarige duo-pas8agiere liep schaafwonden aan belde knieën op. Om acht uur gister- gisteravond brak er brand uit in een in aanbouw zijnde school aan de Ber- nardkade. De oorzaak was een verstop ping van de carburateur van de olie kachel, waardoor de olie over de vloer EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd zijn voor het Kand. ex. Franse taal- en letterkunde: mevr. M. Ernst-Fokker (Delft): mej. M. C. Noordhof (Nuenen-Eeneind)de heer G. L. Pape (Haarlem). Doet. ex. II Gen. mej. M. J. Hoogenens (Bergschenhoek): mej. A. M. de Jonge (Leiden); mej. L. Joustra (Leeuwar den); de heer H. E. D. J. ter Keurs Leidschendamde heer B. J. Niessink (Heemstede); de heer A. C. B. Peters (Wassenaar); de heer J. J. v. d. Sande Leiden Semi-artsex.: mej. P. Th. A. v. d. Stap (Voorburg); de heer J. J. Jansen (Leiden); de heer M. Singelenberg (Den Haag). Artsex.: de heer R. E. M. Hekster (Leiden); de heer D. Polsky (U.S.A.); de heer J. M. Verschure (Brussel). liep en in brand raakte. Met een straal van de nevelspuit heeft de brandweer het vuur geblust. De schade was vrij gering, daar het vertrek, waar de kachel zich bevond, in beton opgetrokken en nog niet afgewerkt was. Om half één vannacht ontstond er in een levensmid- delenbedrijf aan de Brahmslaan veel waterschade. Oorzaak was het door midden breken van een waterleidings buis op de verdieping boven de super market, die nog niet afgebouwd was. Het water liep via het plafond de winkel in en richtte daar nogal wat schade aan. De Leidse Duinwatermaatschappij heeft inmiddels het lek gerepareerd. De directies van Wernink's bedrijven boden op zaterdag 22 januari 1966 aan kantoor- en technisch personeel en ge decoreerde gepensioneerden het gebrui kelijke jaardiner aan. Tijdens dit diner, dat in „Avifauna" te Aiphen aan den Rijn plaatsvond, besprak de heer ir. A. Sitsen, algemeen directeur van Wer nink's Beton- en Aannemings Maat schappij N.V.. de gang van zaken bij de bedrijven in 1965 en de verwachtingen voor het jaar 1966. In de week van 21 t/m 27 januari '66: Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Op zaterdag 22 januari is in Lei den voor spoedeisende gevalen, 's mor gens van 8 tot 12 uur, bovendien: apo theek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn geopend. De Oegst- geestse Apotheek is op zondag 23 januari gesloten van 8 tot 24 uur. N0N-ST0P CABARETSHOW VAN SMIT I RÖNTGEN ONTSPANNINGSVERENIGING lllllllllllllS In de vrtywel tot de laatste plaats be zette grote zaal van „Den Burcht" heb ben zowel de leden van de Smit Rönt gen Ontspanningsvereniging als de go- nodigden zaterdag volop genoten van de feestavond, waarmede de feetivltelten rond de viering van het komende 20- Jarig verenlglngsbestaan werden lnge~- luid. In zijn openingswoord moest de voor zitter van de vereniging, de heer C. Braat, de feestgangers (sters) verzoe ken nog even geduld te willen betrach ten alvorens het feestprogramma van start kon gaan. Het trio Wlm Jong bloed. dat zowel enkele programma - nummers als de muzikale omlijsting zou verzorgen liet namelijk zonder enige kennisgeving verstek gaan. Bij nadere Informatie bleek, dat genoemd trio za- Wilt U iets weten LOODSWEZEN: Voor een spreek beurt op school over het loodswezen had lk graag inlichtingen en adressen waar ik brochures kan krijgen over deze Antwoord: Voor bedoelde inlichtingen en materiaal over het Nederlandse loods wezen kunt u zich wenden tot de direc teur-generaal van het loodswezen, Groen- hovenstraat 7-9 's Gravenhage. BOTERVLEK: Op mijn jabovloerbe- dekklng is gesmolten boter gevallen. Ik ben met strijkijzer en grauw papier be zig geweest, maar de vetvlek blijft er in. Wat te doen? Antwoord: U kunt hiervoor een vetop- lossend middel gebruiken zoals tri, tetra of vlekkenwater. Ook een vlekkenpaata kan in dit geval uitkomst brengen. CHINESSE ROOS Mijn Chinese Roos Is uitgebloeid. Hoe moet lk hem nu ver der behandelen om hem weer in bloei te krijgen? Moet hij gesnoeid worden? Antwoord: De Chinese Roos vraagt ge durende de zomer zeer veel water en één maal per week opgeloste kamermest. De grond moet ook zeer voedzaam doch niet te zwaar zijn, b.v. 2 delen bloemisten- aarde, 1 deel verteerde graszoden of goe de tuingrond, 1 deel verteerde stalmest en wat scherp zand. De standplaats niet al te warm, daar ze in de zomer ook zeer goed buiten kan staan op een luwe, licht beschaduwde plaats. De bloei per bloem duurt maar een paar dagen. In de winter de plant wat droger houden, in het voor jaar sterk terugsnoeien en, indien nodig verpotten in bovengenoemd grondmeng- sel. HUURVERHOGING: Mijn huls is ge bouwd in 1925. De huurprijs na de laat ste verhoging bedraagt 69,55 per maand. Mijn huisbaas heeft de huur tien procent verhoogd. Volgens my moest dit maar 7,5 procent zfln. Is dit juist? Zo niet, welke huizen worden dan wel met 7,5 procent verhoogd? vraagt de heer M. P. Antwoord: Woningen gebouwd tussen 1 januari 1921 en 5 mei 1945 zijn per 1 januari 1966 met 10 procent in huur ver hoogd. Als de huurprijs op 31 december 1965 minder bedroeg dan 75,-, 70,- of 60,- per maand al naar gelang de gemeenteklasse) bedraagt de huurver hoging 7,5 procent. Aangezien uw ge meente derde klas is, is de huur van uw woning terecht met tien procent ver hoogd. terdagavond de muzikale omlijsting van de life-tv-uitzending „Mies en scène" verzorgde en de heer Jongbloed zyn Leids contract was „vergeten". Deze musicus maakte dus een wel heel slech te beurt en zal, aldus het SRO-bestuur, de gevolgen van zijn contractbreuk spoe dig gewaar worden. GEZELLIG SAMENZIJN Gelukkig bleek de bekende Leidse pianist en accordeonist Joop Lancet te elfder ure bereid te zyn de nodige bege- leidlngs- en omiystingsmuziek te ver zorgen, zodat het gehele programma zy het met een wat verlate start toch nog kon worden afgewerkt. Het omvatte een non-stop cabaretshow tot het wel slagen waarvan meewerkten de confe rencier Jan Blaaser, The Lucky Cam- blers, die zowel met hun „Country and Western Show" als „Latin American Show" veel bijval oogstten, Annemarie van Tol en Cor Martelly in een drietal geestige schetsjes, en het zangeresje Conny van Solingen met enkele succes nummers uit haar internationaal reper toire w.o. haar versie van „Yesterday' en „I believe". Voor de uitstekende wijze waarop hij zich geheel onvoorbereid van zijn taak kweet, kreeg Joop Lan- cel na afloop een alleszins verdiend „open doekje". Een gezellig samenzijn met medewer king van „Rythm. Combo" o.l.v. Henny Mieremet vormde het besluit van een weer alleszins genoeglijke SRO-feest- DE LEIDSCHE COURANT Voorschoten Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 32, Leiden. Telefoon 20935. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Het met veel spanning tegemoet ge ziene topduel in groep rood tussen de heren Loof-Wltkamp en Zwanenburg- Van der Bijl tegen Tljssen-De Winter met de dames De Jong-Van Gelder als teamgenoten Is ln een overwinning voor laatstgenoemd viertal geëindigd, zodat de heren Tljssen-De Winter nu aan de kop gaan, op de voet gevolgd door de dames De Jong-Van Gelder. Ook het echtpaar Van Klaveren, sa men met de heren Pias-De Vries, de den van zich spreken door een fraaie 60 overwinning op de heren Jans- Pouw met het echtp. v. d. Pool, die hun goede vorm van de parencompe titie nog niet gevonden hebben. LEIDSE AGENDA MAANDAG 24 JANUARI Leidse Amateur Fotografenvereni ging bijeenkomst. Rest. De Doelen, aanvang 20.00 u. DINSDAG 25 JANUARI K. en O.-filmlezing „Perzië door eeuwen heen". Stadsgehoorzaal, aan vang 20.00 u. Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, afd. Oegstgeest Lezing over charme en hygiëne. Witte Huis, aanvang 20.00 u. Studium Generale mgr. W. M. Bak kers „De waardering van de op het Concilie tot stand gekomen resultaten". Pieterskerk, aanvang 5 uur n.m. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Jaarvergadering bovenzaal „Old Dutch". 2e Binnenvestgracht 15, aanvang 19.45 u. WOENSDAG 26 JANUARI Opening tentoonstelling Edouart Ar thur Aacademie, aanvang 4 u. Extra concert K. en O. en L.A.K. door Collegium Musicum Jadaïcum. Marekerk, aanvang 20.00 u. Oplettendheid van boerenzoon voorkomt brand in stallen Dank zy de oplettendheid van de 14- jarige Ceee den Hertog en diens kor daat optreden ls gisteravond in de Rid- derbuurt te Alphen aan den Rijn voor komen dat een felle brand de kapitale boerenhofstede van zyn vader geheel in de as heeft gelegd. Het was omstreeks 18.30 uur, dat een kortsluiting de veestallen plotseling in duister zette. Dit werd opgemerkt door Cees, zoon van de veehouder M. den Hertog. Hy ging op onderzoek uit en con stateerde dat ln een der stallen een par- tytje jute zakken in brand was geraakt. Hij greep onmiddellijk een schuimblus- dames Hoogervorst-Zandbergen profi teerden door. na een daverende over winning, met fraaie cijfers de leiding over te nemen van het echtpaar Ver- duyn, dat naar de vierde plaats zakte. Fraai is ook de positie van de heren Veldhuyzen-Van Vliet die nu de tweede plaats bezetten. Stand in groep rood: Tijssen-De Winter 14—4 59 dames v. Gelder-De Jong 135 Loof-Witkamp 12—6 79 mevr. Zwarts-Karstens... 126 32 v. d. Bijl-Zwanenburg 108 55 Gerlich-v. Leeuwen 108 6 echtp. v. Klaveren 99 8 echtp. Danz 99 1 Pias-De Vries 810 7 dames Jans-v. Zonneveld 513 39 Jans-Pouw 414 107 echtp. v. d. Pool 2—16 —131 Groep zwart: Hogervorst-Zandbergen 162 +124 Veldhuyzen-v. Vliet 117 45 echtp. Stokhuyzen 117 22 echtp. Verduyn 117 20 echtp. Schutte 108 +16 De Koning-v. Zonneveld 513 75 d. v. d. Bijl-Zwanenburg 414 81 dames v. Bergen Henegouwen- Kengen 414 81 de brand t« Bij een ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat de brand was ont staan in een der varkenshokken, waar biggetjes werden verwarmd door middel van een elektrische lamp. Boven deze lamp lagen op een stelling een aantal jutte zakken, welke op die manier kon den drogen. Naar wordt aangenomen heeft de zeug de zakken van het rek getrokken: ze vielen toen op de lamp en geraakten langzamerhand in brand. Doordat de lamp, mede door de extra hitte en de steeds zwaarder drukkende last van de zakken, brak, ontstond de gemelde kortsluiting en viel de i lichting van de stallen uit. VOORSCHOTEN Raadsagenda De raad van de ge meente Voorschoten is voor een open bare vergadering bijeen geroepen op vrijdag 28 januari des avonds om 20.00 uur. In behandeling komen dan o.a. de punten: herbenoeming van de leden in de Adviescommissie ingevolge de woon- ruimtewet. Wijziging van de „innings verordening". Diverse voorstellen rege lende de rechtspositie van de ambtena ren en onderwijsaangelegenheden. Stich ting van een vierde openbare lagere school. Het treffen van een noodvoor ziening voor het openbaar lager onder- wijs in het complex Bijdorp. Het treffen van voorzieningen aan het pand Leidse- weg 95a. De aanleg van een dienweg nabij de Pauwenstraat. Aankoop van 5.17.70 ha. grond ln Noord Hofland voor de som van 161.526,70. Verkoop van bouwgrond in het complex „Boschgeest" aan de N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten. VIERDE OPENB. LAGERE SCHOOL De drie openbare lagere scholen wor den thans bezocht door ongeveer 350 leerlingen. De Adegeestschool, die on langs in gebruik is genomen telt mo menteel 76 leerlingen en biedt nog vol doende gelegenheid om de leerlingen in de wijk Adegeest op te vangen. De Park en de Vlietschool zijn volledig volge boekt Blijkens het onderwijs- en scho lenrapport zullen voor het oostehjk deel van de gemeente 13 leslokalen exclusief vaklokalen nodig zijn. Hiervoor zyn 7 lokalen aanwezig. Er bestaat dus nog behoefte aan 6 lokalen. De noodzaak staat vast. Indien thans de raad besluit tot stichting van de school kan opdracht worden gegeven tot het maken van een schets-ontwerp. Met het ontwerpen van een plan, het verkrijgen van een urgen tieverklaring en een rijksgoedkeuring is minstens 2 3 jaar gemoeid. Deze pe riode dient te worden overbrugd. De school onderbrengen in een bestaand ge bouw ia niet mogelijk. Een noodvoor ziening moet uitkomst bieden. B. en w. stellen de raad voor te besluiten tot de stichting van een vierde openbare lagere school en een krediet van 15.000 be schikbaar te stellen voor het ontwerpen van een plan van een 7-klasslge school. Noodsehool Daar deze vierde openbare lagere school echter nog wel enkele jaren op zich zal laten wachten, wordt uitgezien naar een noodvoorziening. Deze komt in het uitbreidingsplan Vlletwljk-Bljdorp. Dit noodgebouw zal bevatten 3 lesloka len en wordt geplaatst aan de Molen laan nabij de 9-klassige noodschool. Met de mogelijkheid tot uitbreiding van deze school met 3 lokalen is rekening gehou den. Deze noodvoorziening zal voor een periode van 10 jaar tegen een huurprijs van 11.735 per jaar kunnen worden gehuurd, waarna de opstal tegen beta ling van 3500.in eigendom kan wor den verkregen. De bijkomende kosten worden geraamd op 4000.en komen voor rekening van de gemeente. DIENWEG PAUWENSTRAAT In oktober kocht de Vereniging van Melkhandelaren „De Samenwerking" 't perceel grond op de hoek Schoolstraat- Pauwenstraat. De melkhandelaren wil den daar een spoel-, koel- en berginrich- ting vestigen. De rijksgoedkeuring is verkregen en met de bouw is begonnen. Thans zal er een dienweg moeten ko men. De aan het bouwrijp maken van de aan de bedoelde dienweg gelegen gronden omvatten aanleg van bestra ting, trottoir, riolering, brandkranen, straatverlichting en het aanbrengen van een groenstrook langs de Pauwenstraat. De kosten bedragen 70.000. B. en w. stellen de raad voor het benodigde kre diet beschikbaar te stellen. GRONDZAKEN Voor de realisering van het uitbrei dingsplan Noord-Hofland kan de ge meente nu aankopen 5.17.70 ha. grond in de Noord-Hoflandse polder van mevr. J. Nell-Poot. Er is overeenstemming be reikt over een prijs van 161.526,70 bij pachtvrije levering. Verkoopster heeft bedongen, dat, zolang de gemeente niet over de grond zal behoeven te beschik ken, zij dit weiland zal blijven kunnen gebruiken, dan wel zal kunnen pachten. Voor de bouw van twee woningen met garages zal de gemeente 525 m2 grond in Boschgeest verkopen aan de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten te 's-Gravenhage voor de prijs van 50,50 per m2. Het bouwplan verwierf de instemming van de welstandscom missie en van het college van b. en w. De aula, waarvan met de bouw in het najaar 1965 was begonnen, is gereed en door de aannemer aan de gemeente opgeleverd, zodat dus tot ingebruikne ming kan worden overgegaan. De aula kan met of zonder orgelbespeling dan wel uitsluitend voor het condoleren na afloop van een begrafenis worden ge bruikt, terwijl bovendien de mogelijk heid aanwezig is koffie of thee te doen serveren. Een koude bevalling, wanneer we daar by schapen tenminste van mogen spre ken, vond vanmorgen om half 10 plaats op de speelweide achter de speeltuin vereniging Professorenwyk aan de Lo- rentzkade. Een lammetje maakte daar al direct kennis met ons winterse kli maat. Bewoners van het flat constateer den dit vanmorgen. Het bleek boven dien nog een energiek vertegenwoordi- s te zijn, want zyn de andere twee schapen ook dracli- kraam veld" bereikte, j tig. Over enkele weken zal de speel- bleek de pasgeborene al onder de ver- weide-bevolking dus wel verdubbeld zyn. I sperring te zijn door gekropen. Naast j j de sloot keek hij geïnteresseerd naar j Bij informatie bij een veehouder over de 1 al die nieuwe dingen. Met wat stro I tijd van drachtig zijn, zei hij: „myn- werd voor het dier een soort nest ge- heer, er is een oud gezegde, in oktober maakt, waar hy enigszins beschut is j by de ram, in maart een lam". We kun- tegen de kou. De trotse vader loopt er I nen alleen maar constateren, dat deze I steeds omheen te draaien. Overigens 1 ram dit gezegde niet kende unieke PARTIJ Grote verscheidenheid van modi euze modellen en dessins. Van 2 zeer bekende Ned. Febrikenten. Maten 38 - 50 massage apparaat voor intensieve vibrerende draai en wrljfmassage. 1 jaar garantie 220 Volt. a ïï- r\r\ met losse kussens. Geheel in klapbaar. dus makkelijk mee te nemen. Een bijzonder koopje Sportehop 4&50 Breestraat 73 Kleinbeeld 24 x 36 mm. Kodak Retina IF met ingebouwde transistor flitser en gekoppelde bellchtlngsmeter. Slui tertijden van 1/500 seconde. Parterre Maaramansst. iQC. Alleen Leiden 275T- IwJ> Boodschappen TAS j tassen in i van rltssli emaille kookpannen maal cm. Ook In ivoor- dameslaarsjes in zwart of bruin suède. Met elastieksluiting. Maten 36 42. Nu slechts Parterre 18.90" 11.90 Haargaren Bouclé tapijt Kamerbreedte380 Extra lage prijs. Per 82^0 2e etage Alleen Leiden Kteine partij velours gordijn stof B keus, van onze bekende kwaliteit. Verkrijgbaar in enkele zeer mooie kleuren. Per meter nu ALPHEN

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4