^fieidóeSoti/fccait In grote Zonnebloemivedstrijd Eddie Christiani was ditmaal de „boon55 Weekend in de ether Wraakneming van Fanfani TELEVISIE moord aan de bron RADIO PAGINA 2 DE T.ETDSE COURANT ZATERDAG 22 JANUARI 1066 Zivare pijp voor V.V.D. "Y7" OOR de V.V.D. is het vandaag een belangrijke, tevens moei lijke dag. Na veel misère moet een algemene vergadering in Dord recht de beslissing nemen over een nieuw beginselprogram, dat het oude, anno 1948, dient te ver vangen. Het partijbestuur is daarbij op veel hindernissen gestoten; een aanvankelijk ontwerp vond geen genade in de ogen van een meer derheid en op een nieuwe tekst waaraan ook door prof. Oud medewerking werd verleend is door afdelingen en Kamercentrales weer een stortvloed van amende menten ingediend. De partijraad heeft begin van deze maand geprobeerd wat orde in de chaos te scheppen door een groot deel van de amendementen vandaag te laten verwijzen naar 'n zogenoemde redactiecommissie, waarvan het resultaat dan verder niet meer ter beslissing aan de algemene vergadering, maar aan de raad zal worden toevertrouwd. Als dit lukt is er al heel wat ge wonnen. MAAR andere amendementen liggen vandaag toch op de operatietafel en hoewel de partij raad in vele gevallen duidelijk tot uitspraken als „overnemen" dan wel „afwijzen" gekomen is, moet afgewacht worden hoe de verga dering reageert. Interessant is bijvoorbeeld dat deze partijraad met een stemver houding van 41 tegen met 4 in andere zin afwijkende stemmen gekomen is tot het voorstel om artikel 3 van het beginselprogram te wijzigen in de zin zoals in ver schillende amendementen ge vraagd werd. Dit artikel beschrijft de houding van de partij tegenover de Nederlandse samenleving en de visie op de zedelijke beginselen van christendom en humanisme. Een ander artikel dat kennelijk pijn heeft veroorzaakt behelst de P.B.O. en op dit punt is de partij raad met het radicale voorstel ge komen om het omstreden punt vrijwel geheel uit het beginsel program weg te laten. ONJUIST zou het zijn te be weren dat de onenigheid in de liberale gelederen op deze en andere punten steeds samenvalt met divergente stromingen binnen de V.V.D.waarvan de één een meer vooruitstrevende politiek be geert en de ander behoudensgezind is. Maar die controverse speelt op de achtergrond wel' degelijk mee. En het zal vooral de moeite waard zijn op te letten hoe de verhou dingen worden wanneer straks op het nieuwe beginselprogram een politiek program gestalte gaat krijgen. Want 't spant binnen de V.V.D. zeker niet minder dan binnen an dere politieke partijen. De memoi res van oud-minister Stikker hebben deze week in een paar pikante alinea's weer eens eraan herinnerd dat het onder het libe rale dak toch lang niet altijd zo aangenaam leven is als wel eens van V.V.D.-zijde wordt voorgege ven. En de veel geroemde politieke duidelijkheid, waarin de liberalen (met de socialisten) beweren de meerdere van de confessionele partijen te zijn, laat diverse malen te wensen over. Dat blijkt zelfs in de perikelen rond het nieuwe libe rale beginselprogram. Touwtje trekken DB discussies tussen overheid, onder nemers en vakbeweging over lonen en prijzen blijven nog altijd sterke ge lijkenis vertonen met een spelletje touwtjetrekken. Ieder werkt het liefst met cijfers die hem voor de bewijs kracht van zijn stellingen het best uit komen. Ondernemers klagen dat prijsbeheer- sing en loonpolitiek sommige bedrijven naar de ondergang leidt, maar praten er niet over dat loonexplosie en contro le van Economische Zaken'ten spijt het zakenleven voor een groot deel flo reert en dat de meeste zorgen die drei gen toch zorgen op iets langere termijn De werknemers laten niet af erop te wijzen dat hun levensstijgingen voor 'n goed deel door het duurdere levenson derhoud en het oplopende prijsniveau te niet worden gedaan. Maar zelden wordt erkend dat er vrijwel altijd een stukje reële welvaartsverbredlng heeft plaats gevonden en nog minder dat de vakbonden bij afzonderlijke loononder handelingen zich weinig bekommeren om eventuele prijsrepercussies ln de be drijfssector waarvoor ze werken. De overheid waarschuwt en publi ceert minzaam haar gegevens en dan liefst in zulke termen dat wijziging van haar beleid vrijwel nooit als noodzake lijkheid daaruit af te leiden valt. Minister Den Uyl laat het Nederland se volk via de Tweede Kamer weten, dat het prijsindexcijfer vorig jaar van 116 naar 123 punten opgelopen is, wat pre cies de eenderde geraamde kostenstij ging van het levensonderhoud met vijf procent opleverde. Terecht herinnert Economische Za ken eraan, dat dezer dagen de kosten van het levensonderhoud wel weer een paar punten zullen stijgen als gevolg van huurverhoging en fiscale verzwarin gen. Wanneer nu de overheid met betrek king tot lonen en prijzen het tot dusver re gevoerde beleid trouw blijft, zal het uiteindelijke resultaat eind '66 wel weer zijn, dat de burger (voorzover hij ten minste loontrekkende of daarmee ge- l(jk te stellen is) plusminus zeven pet. min plusminus vijf procent bete-r gewor den zal zijn. Aannemend tenminste dat de twee procent batig saldo reëel blijft. Nu we het loon. en prijsniveau van de omliggende landen dicht genaderd zijn, wordt de vraag interessant waarom men niet tot dit batig Baldo kan komen door een aftreksom van minder hoge getallen. De beveiliging tegen inflatie zal dan sterker zyjn. Maar misschien moet de overhand dan wel iets krachtiger optreden in het spel letje touwtrekken, waaraan ze nu trou wens ook zo aardig pleegt mee te spe- Boos op minister vakarbeidersbonden. Het zint hen nieit, dat de bewindsman zich kritisch uitgela ten heeft over de looneis die ze bij de werkgevers op tafel hebben gelegd: 2 x acht procent voor 1966 en 1967 plus nog wat niet onbelangrijke „kleinigheden". Formeel kunnen de bouwvakkers natuur lijk beweren dat drs. Bogaers op die man nier ingrijpt ln loononderhandelingen waarvoor van de overheid alleen het laatste woord voorbehouden is. Maar van zijn kant kan de minister stellen, dat hij evenmin formeel vroeger bij herha ling gepleit heeft voor bijzondere voorde len ten gunste van de bouwvakkers, zon der dat daar bezwaar tegen werd gemaakt. Natuurlijk blijft de belangrijkheid van een voldoende sterk en goedwerkend korps bouwvakkers erkend. Maar dit behoeft nog niet te impliceren, dat bij verdere verbe teringen van de arbeidsvoorwaarden deze werknemers sector steeds meer moet wor den gegeven dan in andere CAO's kan worden bedongen. Drs. Bogaers moet denken aan de in vloed van elke procent loonsverhoging op het kostenpeil var de nieuwe woningen en de relatie tussen oude en nieuwe huren. Hij weet dat bij zijn voortvarend beleid één aspect weinig tot gelding gekomen is: het drukken van de prijzen, wat onder meer zijn door stromingstheorie ernstig verstoord heeft. In feite heeft de minister nu slechts zijn waarschuwende stem laten horen. Dit is altijd beter dan dat later binnen het raam van de kabinetspolitiek minister Veltkamp een overeenkomst tussen bouw vakkers en werkgevers als onaanvaartbaar afwijst. it********************************************************************************-**** „Straatje om met Dorus Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Met een Inspirerend enthousiasme weet Alex van YVayen- burg telkenjare rond Driekoningen de talloze zieken te inspireren om mee te doen aan de muzikale „Boonwed strijd". Wat de gezonde bezoekers van de Hllversumse KRO-studlo tel kens het meest ontroert en verbaast, Is de Inventiviteit, die duizenden bed- legerlgen ontplooien, om hun goede oplossing vergezeld te doen gaan van onder andere prachtige tekeningen, maquettes, beschilderde en versierde platenhoezen. Al die Inzendingen staan twee weken lang in de grote studiohal geëxposeerd. Het is intussen wel bekend, dat de zie ken, die luisteren naar deze muzika le wedstrijd moeten proberen de vo calist of musicus aan te wijzen die als de „boon" in de welluidende pro- grammakoek fungeert. Medewerken den waren ditmaal Trea Dobss, Wim Sonneveld, Willy en Willeke Alberti, Jules de Corte, Eddy Christiani en Ronnie Tober. Eddy Christiani, die zong „Daar aan die waterkant", was dit Jaar de „boon". Slechts een klei ne honderd patiënten van de duizen den deelnemers (sters) stuurden een foutieve oplossing in. De drie prijzen voor de categorie verpleeginrichtin gen gingen nu naar de stichting „Rei- nier van Arkel" in Den Bosch, het sa natorium „Maria-Oord" te Rosmalen en de psychiatrische inrichting „Cou- dewater" eveneens in Rosmalen. Dorus is een poos b\j het t.v.- kijkend publiek wat uit de gunst geweest. Oorzaak? Zijn minder gelukte persiflages op het operagenre. Hij komt echter vanavond terug met een nieuwe show in een geheel andere omlijsting. Dorus draait rond een zonnig pleintje met terrasjes, huisjes en winkeltjes. Of Dorus zijn eens zo grote populariteit hier in Nederland terug zal krijgen, is de yraag. Feit is, dat hij in Duitsland met Toon Hermans en Rudl Carrell tot de populaire programmamakers behoort. (Nederland I, 21.20). „Rendez-vous a Paris met Brigitte Bardot In „Rendez-vous k Paris" wordt van avond aandacht besteed aan de Franse ster Brigitte Bardot. Deze thans 30-jarige actrice behoeft geen w nadere toelichting; vrijwel iedereen kent Brigitte en haar nogal veel besproken filmcarrière. Andere gasten in dit Frans gestemde programma zijn: Michèle Arnaud, Michel Auclair, André Courrèges, Johnny Hallyday, Louis Malle. Les Compagnons de la Chanson, de balletten van Dick Sanders en de hond Duke. Het traditionele signalement is dit keer gewijd aan Jo Manassen, één ln Parijs werkzaam zijnde Nederlandse journaliste. (Nederland II, 20.01). „Handtekeningen uit de nor", luisterspel Er zijn al heel wat methoden uit gedacht om een bank te kraken. De hoofdrolspelers in „Hand tekeningen uit de nor", een luister spel van Detlev Müller, doen het vrij gemakkelijk en tevens enorm brutaal. Zij beroven namelijk op klaarlichte dag een bank onder het motto, dat zij aan het filmen zijn. Een jonge scenarioschrijver komt achter het complot en dwingt de gangsters vervolgens zijn ideeën écht té verfilmen, bloem met op alle grote bladeren hetgeen de gangsters grote filmroem verschaft! Uiteraard zegeviert het langs de stengel poppen, die bijzonder recht, maar pas na veel spanning. In de hoofdrollen spreken: Paul van de Lek goed geleken op de deelnemende ar- en Tine Medema. (Hilversum I, 20.20). tiesten. Een kleine in deftig zwart ge- stoken pop lijkt sprekend op Jules de 4 Corte met zonnebril en staande aan een zwarte vleugel, terwijl een ande- ranpIe'°ev"%fr«„fXnffly i „Stadhuis op stelten Vierde serie De serie „Stadhuis op stelten" is bij de doorsnee-kijker meer populair dan bij de deskundige t.v.-criticus. De K.R.O. besloot echter toch een nieuwe serie in het dorpje „Blijkerk" uit te zenden. Daarmee wordt morgenavond Gistermiddag was de heer Eimert Koot het aantal deelnemende sanatoria la- begonnen. Het rustieke dorpje wordt bedreigd met annexatie, tot de KRO-studiodienst druk bezig de prachtige voorwerpen, teke ningen, poppen en maquettes in de de vijftien voorgaan de wedstrijden. Dit kwam lijk tengevolge van de koude, genoegen onder anderen van boer Voorthuizen. Niet alleen hij komt als oude bekende terug, ook gemeentesecretaris Jansen, die het nog steeds betreurt, 4 dat hij familie van boer Voorthuizen is geworden. Verder natüürlijk bode grote studiohal te rangschikken tot'n zien veie patiënten nu in open pavil- Bulthuis, kapper Spoelman en gemeenteraadslid Van Dommelen. Van onze correspondent Jan Dijkgraaf) ROME. De toch noc onverwachte val van het kabinet Moro komt voor Italië ln alle opzichten hoogst ongelegen. Deze regering vormde alles door elkaar een sterk team, waaraan ook voor het eerst de Nenni-soclallstcn deelnamen, terwijl de grote hereniging van deze socialisten met de sociaal-democraten van Saragat, ln volle voorbereiding Is. Nu werd het on verwacht, gisteravond laat in de minder heid gebracht, toen ruim honderd chris ten-demoeraten bij een geheime stemming stiekum tegen stemden. Een bijzonder betreurenswaardige me thode. die helaas in het Italiaanse parle ment door de volgelingen van ex-minister Faiïfani al herhaaldelijk is toegepast. 'Het is de wraak van een man, die enkele we ken geleden ontslag moest nemen als minister van Buitenlandse Zaken. Het op treden van hem en zijn groep is heden morgen door de katholieke fractie-voor zitter met ongewoon scherpe woorden ge laakt. Moro begaf zich gistel-middag om vijf uur naar president Saragat en bood hem een ontslag van zijn regering aan. Zoals gebruikelijk droeg Saragat de demissionaire premier op. om voor het af doen van de lopende zaken aan te blijven, totdat hij zelf tot een besluit is gekomen om ofwel een nieuwe formateur te benoe men. of Moro wederom te belasten met op de door hem ingeslagen weg voort te gaan. eventueel met een enigszins gewij zigd kabinet. Moeilijk De crisis belooft in ieder geval zeer moeilijk te worden. Daarbij komt nog de omstandigheid, dat alle begrotingen on verbiddelijk op de laatste dag van april moeten zijn goedgekeurd, hetgeen volgens de grondwet op 31 december het geval had moeten zijn. Die vier maanden uit stel zijn evenwel voorzien, maar door deze crisis, waardoor zowel regering als parle ment zijn lamgelegd, bestaat een grote kans dat straks het gevaar gaat dreigen dat men de eindstreep van 30 april niet haalt, waardoor een constitutioneel va cuum zal ontstaan, dat de president van de republiek zal moeten vermijden. Wij bedoelen maar dat er wel degelijk kans bestaat dat Saragat iemand zal benoemen om een zakenkabinet samen te stellen, met als enige taak de begrotingen erdoor te krijgen voor de fatale datum. r Liturgische kalender ZONDAG, 23 januari: Derde zon dag na Driekoningen. Mis: Adorate. Credo. Prefatie van de Heilige Drieëenheid. Groen. MAANDAG, 24 januari: Heilige Timotheus. Mis: Statuit. Rood. vJ joens de pittige vrieslucht inademen. Daarentegen was de deelname van de thuis verpleegde zieken groter 4 dan ooit tevoren. De Zonnebloemleider liep thans met de gedachte rond, om volgend jaar al- leen een Driekoningenwedstrijd uit te schrijven voor de zieken, die thuis lig- in het voorjaar een zoge (Nederland I, 21.40 - zondagavond). Hollywood a Go Go met Jewel Akens De maker van de hit „The birds and the bees", Jewel Akens, werd in 1939 in Houston, Texas, geboren. Als tien jarige knaap zong hij al in het kerk koor en vormde later vocalgroups als The Four Dots, Jewel and Eddie naamde Lentewedstrijd voor de grite The F»"! Tunes. Het vorige jaar kreeg hij plotseling internationale bekendheid verpleeginrichtingen in ons land. Dan door de hierboven vermelde plaat. Jewel bleek echter maar een ééndagsvlieg kunnen ook de zieken in de open pa- te 2«nj w«nt 21 deze hit. werd er niet veel mBe1, van hem viljoens meedoen. ANTENNE Sleeswijk en Duys met variatie en vrolijkheid J Het was over het algemeen een onder- 4 houdende avond op Nederland I maar meer niet. Hetgeen betekent, dat o.a. „Alleen voor u" door Walden en Muy- selaar.de nodige vrolijkheid bevatte, J dóór gezongen cn gedanste show een 4 spectaculaire inslag had, echter met de pianist-entertainer niet bepaald verras- jf te. Bovendien de vraag: heeft de grimeur het gelaat van onze Teddy Scholten niet des- 4 kundig behandeld? Het was duidelijk merkbaar, dat het een zaalopname was. Waarom laat leider Sleeswijk dit speel- aal voor de t.v. bestemde programma J niet opnemen in de grote studio in Hilversum? Willem Duys eigenlijk moest hij bij voorbaat concurreren met de ongeveer gelijke uitzending Mies-en-scène: mor- genavond - .lanceerde weer de nodige rechtstreekse variatie in „Voor de vuist weg". Dit hield onder meer in de ken- 4 nismaking met de vriendelijke stem uit de telefonische tijdmelding (al uit 1947!J en een vluchtig contact met de niet van allure gespeende beatgroep „The Golden Earrings" uit Den Haag. Interessant if was het „voorproefje" van de nieuwe Maigret door Jan Teulings. Hoe heel J andere van stijl dan Kees Brusse. Wat in onze herinnering is blijven han- J gen? De merkwaardige aflevering in ..Zoo Zoo" met een ontleding van de evolutie onzer gelaatstrekken, afgeleid if van vissen en apen! We kunnen het echt helpen.verder bleef zijn „Georgie Porgie", dat een enorme overeenkomst met „The birds and the bees" vertoont. Morgenavond is hij te gast in „Hollywood a Go Go", met f. onder anderen The Dixie Cups, Bobby Goldsboro en Major Lance, een bekende rithm- and bluesartiest. (Nederland II, 20.30 - zondagavond). Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nws. 19.01 KI. Vaak; VARA: 19.05 Rawhide. t.v.-film, 19.55 Tentoonstellingsagenda. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter 't nieuws. 20.45 Tel uit je winst, quizprogramma, 21.20 Straatje om met Dorus, gevar. progr., 22.00 Mies en scène: een programma met mensen, dingen en gebeurtenissen van gisteren, vandaag en morgen. NTS: 22.40-22,45 Journaal 1 1 NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws, NCRV: 20.01 Rendez-vous k Paris, een maandelijks magazine. 20.45 Poli tiemuseum. t.v.-thriller (deel 4). 21.45 Attentie. 22.05 Dagsluiting. NTS: 22.10- 22.15 Journaal. Zondaa NEDERLAND I RKK: 11.00—12 30 Viering van de H, Liturgie van St.- Johannes te Orthen (Den Bosch). NTS: 12.55-17.30 Eurovisie: Europese schaatskampioensch 1966 te Deventer: 1500 en 10 000 meter. CVK-IKOR- RKK: 19.00 Woord voor woord: bijbel vertelling voor kinderen. NTS: 19.06 De Jetson. tekenfilm; CVK-IKOR: 19-30 Een beeld gesneden naar het woord: gesprekken met kunstenaars, die expo seren op de tentoonstelling Bijbel en kunst van nu NTS: 20.00 Journaal, 20.05 Sport in beeld. KRO: 20.30 Stu dio 1: Grand Hotel, muzikale komedie. 21.40 Stadhuis op stelten, t.v -spel (dl. 17). 22.10 Amsterdams Kunstmaand Orkest: klassieke muziek. 22.45 Epiloog. NTS: 22.50-22.55 Journaal. Brigitte Bardots vanavond gaste in „Rendez-vous a Paris". (Nederland 11, 0.01 - zaterdagavond 22.15 Lichte zijn zeeramusante madeira voor de geeet l\ 19°° S"?rt ZoildaS zweven v d Vk beeld. 19-05 Engelse les (les 16 en herh. cjVllLllLg Westduitse lied op Songfestival les 15). 19.30 Peters avonturen, teken film. 19.35 Het geheim van de oude molen, t.v.-film v. d. jeugd (dl. 4), 20.00 Journaal, 20 05 De Zweedse gou vernante, t.v.-feuilleton, 20.30 Holly wood a go go: een beatshow. 21.20 FRANKFORT. West-Duitsland zal dit Festival rubriek. 22.00 Sport in beeld. jaar op het Eurovisie Songfestival het liedje ..Die zeiger der Uhr" (De wijzers 4 van de klok) brengen Het is geschreven door Hans Bradtke en de woorden zijn J van Walter Dobschinski. De Hessische Rundfunk deelde mee dat de jury die de inzendingen voor het Eurovisie Song- J festival had beorodeed, lheeft bestaan uit persoonlijkheden uit de radio-, tele- visie- en perswereld, 'n disc-jockey en een verkoopster van grammofoonplaten. zei hij en legde de „U bent een kranige hoorn op de haak. Hij was nauwelijks achter het bureau vandaan of de hotelportier verscheen. Hij wiste zijn mond af. En Alleyn zei: „Dokter Maine moet onmiddel lijk worden'gebeld. Er is een ernstig ongeluk ge beurd. Kent u zijn telefoonnummer?" „Maar maar....", zei hij. „Wat is er gebeurd? Een ongeluk' Lieve deugd!" Terwijl hij wachtte tot Maine aan het toestel was, zag Alleyn dat er een aankondiging, dezelfde als die hij bij het hek van de omheining had gezien, boven het brievenrek hing. „Waarschuwing". En getekend: „Emily Pride." Hij begon die aankondiging te lezen toen de ver binding tot stand kwam en de portier hem de hoorn overhandigde. Alleyn zei: „Dokter Maine? Ik spreek namens de politie, namens hoofdinspecteur Coombe. Hoofd inspecteur Alleyn hier. Bij de bron is een ernstig ongeluk gebeurd. Kunt u onmiddellijk komen?" „Bij de bron?" „Ja. U zult voor een brancard moeten zorgen". „Wat is er gebeurd?" „Schedelbreuk met daarna verstikking". „Dodelijk?" „Ja". „Ik kom onmiddellijk". „Dank u". Hij legde de hoorn op de haak. De portier keek hem met open mond aan. Alleyn haalde een bank biljet van tien shilling voor de dag. „Luister", zei hij. „Kunt u uw mond houden? Ik wil geer oploop. Wees zo goed en roep brigadier Pender aan de telefoon. Vraag hem naar de bron _i_ te gaan Zeg dat die boodschap van mr. Coombe QOOr ngaio marsh komt Wilt u dat doen? En zwijg erover!" Hij schoof hem het bankbiljet toe en ging. Toen hij langs het voetpad terugkeerde, zag hij 'n wagen over het strand naar de dam rijden. Een man met een zwart koffertje stapte uit. Coombe. die bij het hek wachtte, gluurde door het ijzergaas. „Misschien heb Ik de automaat wel beschadigd", zei Alleyn Maar het ding werkte nog en ze gingen binnen Hij had het lijk naar de rand van de poel gesleept en zo goed mogelijk met behulp van de open pa raplu aar het oog onttrokken. Coombe zei: „Verdraaid, toen ik die paraplu zag, dacht ik dat ik u verkeerd had verstaan en dat het die andere ouwe ik bedoel miss Pride was". „Weet Ik". „Wanneer is het gebeurd, denkt u?" „Ongeveer een uur geleden, schat Ik. Maar we zullen afwachten wat de dokter ervan zegt. Hij is onderweg. Kijk hier eens, Coombe". De nek was stijf. Hij moest het lijk bij de schou ders optillen om de achterkant van het hoofd te kunnen zien. „Nee maar", zei Coombe. „Bewusteloos gesla gen. voorover in de poel gevallen en toen verdron ken. Zou het zo gebeurd zijn?" „Het lijkt er veel op. niet? En kijk eens hier?" Alleyn schoof voorzichtig haar mouw op en toen zagen ze de rechterhand van miss Cost, witbleek en gerimpeld. Die was krampachtig gesloten om een lang snoer van glinsterende kralen. „Hemel!" zei Coombe. ..Overal voetafdrukken. Maar lk geloof dat u die van haat gemakkelijk er tussenuit haalt. Die leiden naar de rotswand. Dat meisje liet gis teren die kralen van de rotswand vallen, dat her inner ik me nog. En ze kwamen gedeeltelijk in de poel terecht. In de chaos die volgde heeft nie mand die opgeraapt". „En zou zij teruggekomen zijn om ze te halen?" „Dat is een mogelijkheid, vindt u niet? Op de rots- rand ligt nog haar handtas". Coombe maakte de tas open. „Gebedenboek en por temonnee", zei hij. „Wanneer is de eerste dienst?" „Zeven uur, denk ik". „Er is er ook een om negen uur. Ze ging dus naar de kerk of kwam er juist uit. Het moet ge beurd zijn vóór zeven uur, als ze naar de eerste dienst is geweest. Of ongeveer kwart voor negen als ze uit de kerk kwam of op weg was naar de la tere dienst. Wanneer is het opgehouden met rege nen? Ik geloof zowat tegen half negen. Als dat haar voetafdrukken zijn, dan regende het toen nog. want ze staan vol regenwater, en bovendien had ze haar paraplu opgestoken. Kijk eens". Er was een scheur in de paraplu die oud was en versleten Alleyn draaide hem om en liet Coombe de binnenkant zien. De randen van de scheur ver toonden vlekken, maar het was geen regenwater. Hij wees „Daar heb je een haar van haar", zei hij. „Er lag een stuk steen in de poel. Ik heb dat stuk eruit gehaald en op de rand gelegd. Die steen kan ei niet lang gelegen hebben en ik vermoed dat dit het voorwerp is wat we zoeken". „Ongetwijfeld", zei Coombe. Ze hoorden voetstappen en een metalig geluid. Ze keken om en zagen dokter Maine die een muntje in de automaat had gestopt en het terrein op kwam. Coombe liep naar hem toe. „Wat is er aan de hand?" vroeg hij. „Goedemor gen, Coombe". „Kijk zelf maar dokter". (Wordt vervolgd) 2.15-22 20 Journaal. Hedenavond HILVERSUM I (402 m.) KRO: 4 18.50 Lichtbaken, lez., 19.00 Nws., 19.10 Actualiteiten. 19.30 Nabeschouwing Europese kampioensch. hardrijden op de schaats te Deventer, 19.40 Nwe. klas je sieke gr.platen, 20.20 Handtekeningen if uit de nor, hoorsp.. 21,00 Licht gevar. muz.progr„ 22.00 Gramm.muz., 22.10 Roulette: muzikaal spelletje, 22.25 Boekbespr, 22.30 Nws., 22.40 Tussen licht en donker, overweging, 22 55 4 Utrechts symf. ork. en zangsol popu- laire klassieken. 23 55-24.00 Nws. HILVERSUM II (298 m.) VARA: 18.00 Nws. en comm.. 18.20 Tijd voor 4 teenagers (gr), 19.20 Boekbespr.. 19.40 Lichte gr.muz., 20.00 Nws., 20.05 Dans- muz.. 20.40 Licht lnstr. trio. 21.05 Een nieuwe man op de brug. hoorsp.. 22.40 Dansmuz. (gr), 22.30 Nws,, 22.40 Ste- 4 reo: Tango-yumba Qrk en zangsol.. 23.10 Even naplaten: licht platenprogr.. J 23.55-24 00 Nws, RADIO VERONICA (298 m> - 18 00 4 Veronica's jukebox.' 18.45 The Dutch Swing College Band. 19 00 Joost mag 4 het weten: Engelse top 20;' 20 00 Weekendsurprises. 21.00 Muziek voor J u. 22 00 Italiaans progr 22 30 Dans je muziek. 0 00-1.00 Gevar gram muziek i BRUSSEL-NEDERL. (321 m.) - 18.00 Z Nws,, 18.03 V ii. soldaten, 18.28 Paar- m desportber., 18.30 Klelnkunstprogr.. 18.45 4 Sportkroniek. 18.52 Gramm.muz., 19.00 jf Nws.. weerber. en radiokron., 19.40 1f Lichte muz.. 20.00 Licht gevar. muz.pro- gramma. 21.00 Gev. muz.. 21.30 Gev. >er., 22.15 3.30 Gev. Dorus, met hangsnor en bolfioed, in J zijn nieuwe show. (Nederland 1, 1.20 - zaterdagavond 9.30 Gram., 10.00 Nieuws, gevarieerd J muziekprogr.. 10.30 Piano-, orgel- of accordeonmuzlek. 11.00 Nieuws, gram., 12.00 Nieuws, llohte orkestmuziek en zang; NRU-VARA: 12.30 Ankara- Madrid: platenprogr. v. buitenlandse J arbeiders. 13.00 Nieuws, gram., 14.00 Nieuws. Rome-Athene: platenprogr., v. d. buitenl. arbeiders. 13-32 Strijk- orkest. 15 00 Nieuws. Trammelant ln Loeren aan de Hor. amusementsprogr., J 15.53, Gram., 16.00 Nieuws, gevarieerd platenprogr., (16.25 Voetbaltoto-uitel.), J 17.00 Nieuws, operamuziek (gr.): NRU- AVRO: 17.30—18. Gevar. muziekprogr. RADIO VERONICA (192 m) Van 8.00 tot 20.00 uur, vlak voor het hele uur: Nieuwsberichten 7.00 Ook goeiemorgen. 900 Gevar. gr. muziek. 9 30 Vlaams progr.. 10.00 Koffietijd, J 10.30 The Dutch Swing College Band. 10-45 Koffietijd (verv). 11.15 Cabaret. 11.30 Gevar. progr.. 12.15 Sjoo-tijm, 13.15 Gevar. progr., 13 30 Vervolg Sjoo- tijm, 14.00 The Teenbeatclub. 14.30 J Men vraagt en wij draaien (verzoek- platenprogr.. voor het hele gezin), 15.30 Gram. muziek, 16.30 Hits, 17.00 Paradepaardjes (lichte muziek), 17.30 Show programma, 18.00 In de Gilde J Taveerne. 18.15 Verzoekjes uit de juke- box. 18.45 The Dutch Swing College Band. 19.00 Hits hot en haar door elkaar. 20.00 Artiesten uit vervlogen dagen. 20.30 Populair zondagavond- J concert. 21.30 Griekenland zingt 22 30 tot 100 u. Gevar. gram. muziek. BRUSSEL Ned. (324 m) 12.00 Nws, 12.03 Lichte muziek. 13.00 Nieuws 13.20 v d. sold,. 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en beicantoconeert 15.00 Sport. 18.30 Kath. uitz., 19.00 Nieuws. 19.40 Dana- en amusementsmuziek, 20-00 Gevarieerd progr.. 22.00 Liedjes 23.00 Stemmige muziek. 23.55 Nieuws. BRUSSEL Frans (484 m)23.00 Jazz- NDR-WDR (309 mtr)12.00 Klassieke muziek. 13.1o Amusementsmuziek. 15.00 J Verzoekprogr., 16.50 Dansmuziek. 18.00 Klaas, muziek, 18.30 Liederen. 22.00 Dansmuziek, 0.15 Jazzmuziek, 1.00—5.00 J menzang. 23.Oo Gram., 0.31 Jazzmuz. Maandag HILVERSUM I (402 m.) - NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverzicht, 8.15 Ge wijde muz. (gr), 8.30 Morgenw., 9.00 De Platenbijbelgew. muz. m comm., 9.45 Nws. en waterst. KRO: 10.00 Inleiding hoogmis, 10 05 Hoogmis. 11.15 Cavalade. licht muz.progr.. 12.05 De Springplank: jonge artiesten. 12.25 Het geheim v. d. SUS-krant. pr., 12.30 Nws. en meded.. 12.37 Buitenl. comm.. 12.50 Licht ork. met zangsol13.30 V d. kinderen. 14.00 Fragmenten uit Russische opera's (gr). 14.15 Marathon: sportuitz. met lichte gram. muziek, (16.25 Toto-uitsl), 16.30 Voor kunst en cultuur: CVK: 17,00 Kerkdienst van het Leger des Heils; NCRV: 18 00 Negro spirituals, 18.10 Oude en mod. muziek. 18-30 Ge sprek. 18 45 Geestelijke liederen.. 19.15 Lezing. 19.30 Geestelijke liederen, 20.00 Nieuws. 20.07 Over leven en samen leven; KRO: 20.15 Licht progr., 20.40 Gesprek. 21.00 Klass. en mod. muziek, 21.30 Verzoekprogr. (gr.). 22.25 Boek bespreking. 22 30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Gram.. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VARA: 8.00 Nieuws, sportmededelingen, 8.18 Weer of geen weer. gevar. programma, (9.00 Sportmededelingen), 9.45 Toe spraak; IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10-30 Kerkdienst ln de week van het gebed, 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Gram. muziek. 1145 De kerk in de spiegel van de pers. 12.00 Kerk en cultuur; AVRO' 12.30 Bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing, 13.20 Carrousel, gevar progr metonderbreking voor directe reportage Europ. schaatskam pioenschappen te Deventer; 14.30 Mod. muziek. 15.30 Gevar. muziekpro gramma. 16.30 Sportrevue, 17-00 Bonte muzikale show; VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws. sportmededelingen, 18.05 Sportjournaal met o.a. Europees kampioenschap hardrijden op de schaats te Deventer; 18.30 Nederlandse amusementsmuziek. 19.00 Bij nader inzien: discussie over actuele gebeur- tennissen. 19.35 Cabaretprogr AVRO; 20.00 Nieuws, 20.05 Gram-, 22.10 Licht muziekprogr,. 22.30 Nieuws, actualitei ten. 23.00 Mod. Nederl. orkestwerken. 23.55 Nieuws. HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-ber., 7.10 Dag- opening. 7.20 Lichte gr.muz., (Om 7.30 Nws.). 7.45 Radiokr., 8.00 Nws.. 8.10 it Gr.muz.. 8.15 Gewijde muz. (gr). 8.30 Nws.. 8.32 Lichte gr.muz.. 9.00 Verzoek- progr. v. d. zieken, 9.35 Waterst., 9.40 V. d. vrouw, 10.10 Oude muz. (gr), 10.20 J Rondom 't Woord: theologische ether- leergang, 11.05 Lichte gr.muz., 12.22 J Voor boer en tuind., 12.27 Meded. t.b.v. land- en tulnb.. 12.30 Nws.. 12.40 Va- riant: actualiteiten, report., berichten J en lichte gr.muz.. 13.30 Prom. ork. en sol.: Nederl. progr.. 14.05 Schoolradio, 14.35 Mod. gr.muz.. 15.00 Bijbeloverd., 15.30 Oude Nederl. muz. (opn), 15.55 Klass. gr.muz., 16.20 Herh. steravond- J wedstrijd Uit ben Je van donderdag 13 jan. j.l., 17.00 V. d. kleuters, 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Lichte gr.muz. v. d. tieners. 17.50 Overh.voorl: Het mens- beeld in de Saramaccaner, spr.: E. O. J I. Jozef zoon. HILVERSUM II (298 m.) AVRO: 7.00 Nws., 7.10 Gymn., 7.20 Licht gr.- muz., 8.00 Nws., 8.10 Lichte gr.muz., J (8.25 De groenteman), 8.45 Morgen- wijding. 9.00 Klankjuwelen (gr). 9.40 Stereo: meisjesk. m. pianobegel. (opn), 10.00 V. d. kleuters. 10.10 Arbeidsvita- minen (gr). (Om 11.00-11.02 Nws.). 12.00 Lichte ork.muz. (opn). 12.27 Med. i, t.b.v. land- en tuinb.. 12.30 V. h. plat- teland, 12.37 Licht instr. ens. en zang- soliste. 13.00 Nws.. 13 10 Journaal. 13.30 De ontwikk. v d. opera. muz. klankb., J 15.15 V. d. vrouw. (16.00-16.02 Nws.). 16.15 Van mens tot mens. les.. 16 25 Stereo: planorecital: klass. en mod. if muz.. 17.00 V. d. padvinders. 17.05 Jazz Corner. J HILVERSUM III (F.M.-kanalen) NRU-KRO: 9.00 Nws.. 9.02 Licht gev. platenpi-ogr.. 10.00 Nws., 10.02 Actuali- teiten. 10.05 Bettv: licht pl progr.. 11.00 Nws.. actual it.. 11.05 Toedeloe... licht J pl.progr. met report.. 12.00 Nws., 12.02 Act.. 1205 Licht gev pl.progr. 13.00 J Nws.. 13 02 Act.. 13.05 Licht pl.progr.. 14 00 Nws.. 14.02 Act. 14 05 Licht gev. pl.progr.. 15.00 Nws.. 15 02 Act., 15.05 Vertel dat maar In...: praten en platen op een dorpsplein. 16 00 Nws.. 16 02 Act. 16.05 Licht gr muz. v d. tieners. 17.00 Nws.. 17.02 Act.. 17.05-18.00 Licht gev. pl.programma. RADIO VERONICA (192 ml - Van 8 00 tot 20 00 uur. vlak voor het hele uur: Nieuwsberichten 7.00 Ook goeiemorgen. 9 00 Muziek terwijl u J werkt, verzoekpiatpnprogramma. 10 00 Koffietijd, lino Hulsvrouwenprogr 12 00 Lunchmuziek (met oa Berichten over liefdadige acties. Teenagershows enz). 13 00 Gram-. 14 00 Melodieus programma p.d maandagmiddag. 15 00 Nederl allerlei 16 00 Hits uit zee. met o.a de Duitse Top 10 en verzoekjes van scholen, 17 15 Gevar. programma. 17-45 Platenpalet. J BRUSSEL-NEDERL. (324 1 1 13.20 4.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2