Kamernood van Leidse studenten wordt minder Smakelijke hapjes uit vrolijke muzikale keuken ASPIRIN is reeds vele jaren de meest gebruikte pijnstiller ter wereld. Waarom? BAYER LBV SLUIT EERSTE COMPETITIE AF MET KAMPIOENSCHAP TWEEDE KLAS Oefenwedstrijd UVS-HBS Adjudant Rijkspolitie vraagt begrip nieuwe verkeersregeling bij leden „Oegstgeest Actief" VRIJDAG 21 JANUARI 1966 DE LEID SE COURANT PAGINA 1 IN TWEE JAAR: 550 KAMERS VOOR 1970: NOG 1500 In twe« jaar tijd heeft de Leidse studenten wereld, dankzij bemoeienissen van de stichting „Studenten Huisvesting" de beschikking ge kregen over 550 nieuwe kamers en voor 1970 hoopt men op nog eens 1500 nieuwe kamers. Aldus meldt het Leids universiteits Blad deze week bij monde van dr. Den Haan, voorzitter van de Leidse Stichting Studenten Huisvesting. De stichting beschikt in Leiden over 24 jon gens- en 22 meisjeshuizen, waarvan er vele zijn verbouwd en gerestaureerd. Op het ogen blik worden er 193 kamers en binnenkort nog 103 verbouwd. In oude Leidse panden zijn bijna 650 kamers beschikbaar voor studenten. Eerste stenen zijn of worden gemetseld voor 416 kamers aan de Rijn- en Schiekade en de Wassenaarseweg. In twee jaar tijd werd er voor de huisvesting van 117 echtparen gezorgd. Deze cijfers betekenen dat de ergste nood in Leiden, wat de studentenhuisvesting althans is opgeheven. Om het tekort en de kwalitatief slechte kamers te elimineren zou het dubbele nodig zijn, aldus het „LUB". FOTO Papengracht 8, gerestaureerd op initiatief van de Stichting Leidse Studentenhuisvesting en bewoond door meisjesstudenten. LEIDSE UNIVERSITEIT DE STUDENT EN ZIJN ORGANISATIE VORMEN IN DE TOEKOMST N.S.R. organiseert congres in Leiden BOERDERIJ IN 0EGSTGEEST TOT GROND TOE AFGEBRAND Gisteravond omstreeks half zes ont dekte een passerende Wegenwacht ter zijde van Rjjksweg 4 tegenover de al daar In het land staande viaducten in de zgn. „Slaagh" een brand in de boer derij van de heer Kemp, wonende in de Assendelftstraat te Oegstgeest. Hij waar schuwde onmiddellijk de Rijkspolitie te Oegstgeest die de brandweer waar schuwde. Deze kon echter niet voorkomen dat het gehouw volledig afbrandde. Een gro te partij hooi en stroo ging verloren. Met het blussingswerk was twee uur gemoeid Valpartijen door gladheid Vanmorgen moest de EHD In drie ge- vallen uitrukken om slachtoffers van de j gladheid naar het Academisch Zieken huis te vervoeren. Op de Lage Morsweg kwam omstreeks vijf voor aelit de 45- jarige mevrouw C. Keijzer-Bartels uit Lelden door de gladheid te vallen. Zij liep daarbij een bekkenfractuur op. Om kwart over negen gleed de 85- jarige mevrouw J. v. d. Mee-v. d. Tuin uit in een poortje bij haar woning aan de Prinsenstraat. Zij brak haar linker dijbeen. Om tien over negen tenslotte moest de EHD naar de Doezastraat, waar de 19-jarige mej. W. Hageman uit Leiden met haar fiets was geslipt op. het spekgladde wegdek. Mej. Hageman kreeg een hersenschudding. Huisvrouwen tr acteer den bejaarden op: Zaterdag 22 en zondag 23 januari organiseert de Nederlandse Studen ten Raad te Leiden een congres met het thema: „De student en zijn orga nisatievormen in de toekomst". De be doeling is te komen tot gedachten over en structuur van het studentenleven. Op het ogenblik bestaan, zoals bekend, gevoelens van ongenoegen over de verhoudingen tussen de gezelligheids verenigingen en andere studentenor ganisaties, verder over de aantallen studenten, die in werkelijkheid gebon den worden door organisaties en het te geringe contact tussen studenten van verschillende denkwijzen. ALGEMENE STUDENTENVERENIGING Deze problemen worden besproken aan de hand van stellingen van prof. Hofstee uit Wageningen, die zijn ver schenen in het mei-nr. van de vijfde «ver de vorm van het studentenleven (gesteld. De ideale toestand zou zijn geheel open studentenleven met algemene voor ieder toe gankelijk gespecificeerde verenigin gen (sport, toneel etc.). Daarnaast zou den dan verschillende open sociëtei ten moeten bestaan, die natuurlijk wel een eigen karakter zullen hebben. Dit alles zou samengevat kunnen wor den in een algemene studentenvereni ging per stad, die dan ook zorg zou kunnen dragen voor belangenbehar tiging en dergelijke zaken. De bedoeling van het congres, dat in Leiden in hotel Nieuw Minerva ge houden wordt, is om een mening en nieuwe stellingen te vormen aan de hand van uitgebreide discussies. Hier zou dan in de toekomst uit de oude verenigingen een nieuwe toestand ge schapen kunnen worden. Gevarieerde week voor het SIA-lustrum Het SIA, de culturele onderafdeling van de katholieke studentenvereni ging „Sanctus Augustinus", organi seert volgende week vier avonden die aan de eigenlijke lustrumviering, vrij dag en zaterdag, voorafgaan. Maandagavond speelt Ad van den Berg, deelnemer aan het Hoogoven toernooi, simultaan tegen Augustinus- leden. Top-dammer Evert Bronstring, zelf Augustinus-lid, doet op het dam bord hetzelfde. Dinsdagavond worden de oud-hol- landse spelen in ere hersteld: verguis de cultuurspelen als Mens erger je niet, Halma, Ganzenborden, Monopo lie en Een-en-twintigen komen rijke lijk aan bod. Daags daarna spreekt drs. H. J. A. M. van Haaren over „Kunst en Kun stenaar in een veranderdende wereld". Wie is bijvoorbeeld de moderne pop en zero-kunstenaar en wat wil hij? Zal de mens in de toekomstige massacul tuur rechtstreekser betrokken kunnen worden in de kunstuitingen? Deze en dergelijke vragen zal drs. van Haaren behandelen. Als slot van de prae-lustrale activi teiten vindt op donderdagavond een bridge-drive plaats. PROMOTIES Aan de universiteit is de heer A. G. Vlasbom, geboren te Leiden in 1927 en thans wonende te Wemeldinge, ge promoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op proef- schrrift „The physical gill of some adult insects as a respiratory adapta tion to aquatic life". Promotor was prof. dr. H. P. Wolvekamp. Voorts is de heer M. C. Planje, ge boren te Leiden in 1938, en thans wo nende te Leiden, gepromoveerd tot doc tor in de wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift „Halogeen- tetrahydropyranen (onderzoek naar de conformatie)". Promotor was prof. dr. E. Havinga. EXAMENS Kandidaats Egyptische taai- en let terkunde, de heer R. Vos (Haarlem); kand. Duitse taal- en letterkunde, de heer J. H. Rritzen (Susteren). Burgerlijke stand Geboorten: Amanda Irmine d.v. J. Harms en B. J. Hoeve; Peter Rudolf z.v. R. P. Penseel en E. L. Menger; Robertus An- tonlus Jozef z.v. J. J. Maasdijk en M. J. M. Linderhof; Robertus Nicolaas z.v. N. J. v.d. Hulst en E. Blansjaar; Johanna d.v. C. Delsman en M. Antvelink; Maria Johanna d.v. N. W. Kors en E. M. v. R(jn- Johanna Maria Jacqpeline d.v. P. J. d. Kool en J. d. Koning; Louwrens Cornells z.v. B. Rhijnsburger en A. H. Groeneveld; Maria Magdalena d.v. P. W. A. v. Wijngaarden en M. T. J. G. Blom; Johanna Francisca Altda d.v. J. F. Groe- nendaal en W. J. T. Steenbergen; Susan na Wilhelmina Sophia d.v. A. M. van Rooijen en A. E. Liesker; Babs Ester d.v. H. Koome en G. J. P. Groeneveld. Ondertrouw: E. R. v.d. Steur en M. A. C. Halderen en A. Kramers; M. N. M. Jongmans; W. A. J. Maaskant en E. v. Boot en B. C. M. Weijermans; J. Verver Baaren; R. Piers en C. W. E. Ket; C. M. H. J. v.d. Haven; J. E. A. v. Ruiten beek en E. E. Voss; J. J. v. Steenbergen M. C. H. Wallaart; J. Zeegers en H, Bleiji; G. Gressie en C. J. Verduin. Gehuwd: A. F. J. M. v.d. Eerenbeemt en M. Meiinders; J. J. W. M. Feiten en G. M. UI jé; J. M. J. Feiten en F. E. M. Scheffer; M' B. Taoukil en J. Delfos; F. Vink en J. v. Duuren; B. L. Kiel en G. P. Overdijk. Overledenen: A. Witmar 73 jaar vrouw; "1. J. Anneeze 77 jaar man; J. W. Dirkse 9 jaar man; G. Walen 87 jaar wed. van A. Montfoort. Wij allen weten: Aspirin helpt. Bayer verzekert met z'n ervaring van tientallen jaren zuiverheid en betrouwbaarheid. Aspirin is fijn gegranuleerd en werkt dus zeer snel. De pijn verdwijnt. De koorts daalt. Snel en zeker. Miljoenen mensen vertrouwen erop. Bij hoofdpijn, verkoudheid, griep: Aspirin helpt. 0DAAR STAAT ACHTER Sled. R.K. VrouwenbèivPging Na jaarvergadering en bestuurswisseling kaarten en sjoelen i een reeks van overwinningen in de districtscompetitie 2e klasse B, af deling 5 van Zuid-Holland, speelde het eerste team van de Leidse Badminton Vereniging afgelopen zondag zijn laat ste wedstrijd tegen de Haagse vereni ging Eclair 1. De laatstgenoemde ver eniging verloor kansloos van 't Leidse team met de cijfers: 8 tegen 0. Veel tegenstand heeft LBV 1 in deze laatste wedstrijd dus niet gehad, want dit blijkt wel uit de puntenverscliillen van de gespeelde games, die alle in over tuigende cijfers werden gewonnen. Deze Leidse badmintonvereniging, die pas een jaar oud is en direct al vier teams de competitie ingestuurd heeft, waarvan het eerste team ook eens een kampioenschap op zijn naam heeft gebracht, zal zeer waar schijnlijk in de toekomst nog meer van zich laten, horen. Met Veglo 3 ging het minder goed. Deze verloor in haar thuiswedstrijd tegen Mariahoeve met 2-6. Alleen het eerste heren-enkel van Neys tegen Hoeke met 15-12/15-3 en de eerste mixed-dubbel van Neys en Omtzigt tegen R. Kneefel en R. v. Berge He negouwen met 16-18/15-7/15-11 wer den in winst omgezet. Mariahoeve-Veglo 2 eindigde in een gelijkspel, nl. 4-4. Het was mevrouw v. Egten die helaas in haar dames enkel tegen mej. R. v. Berge Hene gouwen eerst met een achterstand van 10-1, dit ophaalde tot 10-10, toch nog deze partij verloor met een minimum verschil van 12-10 en 11-8. Smash 2 speelde in haar thuiswed strijd tegen Drop Shot 5, waarbij Smash 2 met een vrij redelijk resultaat uit de bus kwam, nl. 6-2 in het voordeel van Smash 2. Een spannende strijd werd gestreden in het eerste dames enkel van mej. R. v. Meigaarden te gen mevr. Jutte, waarvan laatstge noemde het toch moest afleggen met een klein puntenverschil van 12-9/12-9. Smash 3 won ook van zijn tegen standers DES 6 met 5-3. Vooral de heer J. Post wist in deze wedstrijd uit te blinken, door alle door hem gespeelde partijen met volle overgave te win- LBV 2 won de laatste wedstrijd in de competitie tegen BIOS 2 met 7-1. Het spel leed veel afbreuk door de bijzonder lage zaal waarin werd ge speeld. Ondanks dit alles verloor LBV 2 alleen maar het dames-dubbel van mej. J. v. Hoven/mej. B. v. d. Waals tegen mevr. Blom en mej. Varken visser met nogal groot puntenverschil van 15-3/15-7. LBV 3 speelde in haar thuiswed strijd tegen de zeer sterke vereniging Elan 3. Maar ondanks het moedige strijden van de jeugdige Leidenaars verloren zij toch met niet minder dan 7-1 van Elan 3. De enige winstpartij was het eerste mixed-dubbel van mej. W. Lunenburg/G. Ligtvoet-mej. An- tens/P. Born, die in een zeer spannen de wedstrijd van drie games werd ge wonnen met de cijfers: 12-15/18-14/ 18-15. Gisteravond hield de R.K. Vrouwen beweging in de bovenzaal van de Kleine Burcht haar jaarvergadering. De presi dente mevr. C. Uphoff-Visser opende de vergadering door haar vreugde uit te spreken over de (ondanks slechte weers omstandigheden) grote opkomst. Tevens maakte zjj van de gelegenheid gebruik om alle aanwezigen alsnog een Zalig Nieuwjaar toe te wensen. Vervolgens maakte zij hekend dat er op 15 februari a.s. een grote feestavond zal zyn, die verzorgt zal worden door Sempre Avan- ti. Zij wekte de leden op hier met hun familieleden in grote getale naar toe te Hierna verleende zij het woord aan de secretaresse mevr. E. Franse-Hey- merlks die verslag uitbracht over de aktiviteiten van de R.K. Vrouwenbewe ging in het afgelopen jaar. Deze aktivi teiten bestonden ondermeer uit verschil lende bezoeken aan o.a. enkele grote le- vensmiddelenbedrijven, diverse feest avonden, Mariaochtend, en niet te ver geten het jaarlijkse uitstapje met de bus. Met een hartelijk applaus werd met algemene stemmen het uitstekende ver slag van de secretaresse goedgekeurd. De presidente maakte zich tot tolk van de aanwezige dames en bedankte de secretaresse voor het vele werk door haar voor de R.K. Vrouwenbeweging in het afgelopen jaar verricht. Vervol gens gaf de presidente het woord aan de penningmeesteresse mej. A. Neyen- huis. Deze gaf in het kort de financiële stand van zaken weer. Tot haar genoe gen kon vastgesteld worden dat er zelfs een batig saldo bereikt was. PRESIDENTE HERKOZEN De tweede penningmeesteresse mevr. A. C. v. d. Meer-Haestrecht bracht ver volgens verslag uit over de diverse door haar beheerde fondsen, ook hier was een batig saldo gekweekt. Nadat ook de kascommissie, bestaande uit de dames Scheffer en Van der Heiden, verklaard hadden dat de financiën door hen in orde bevonden waren, bedankte de pre- Schaatspret eiste tol De schaatspret heeft ook gisteren weer haar keerzijde laten zien. Op de Witte Singel, ter hoogte van de Groenhoven- straat, kwam gistermiddag om ongeveer half 3 de 10-jarige Mirjam Wirtz uit Leiden bij het schaatsen te vallen. Zij kreeg een vleeswond aan het linker been en moest naar het St. Elisabeth-zieken- huis worden vervoerd nadat zij door een ter plaatse aanwezige arts was verbon- Gisteravond omstreeks tien voor half tien kwam de 18-jarige ver koopster T. van Alfen uit Warmond on gelukkig terecht op het ijs van de open bare ijsbaan aan de Zoeterwoudse sin gel. Zij liep vermoedelijk een hersen schudding op en moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. sidente allen voor het dikwijls ondank bare werk door hen verricht. Mevr. A. C. v. d. Meer werd een geschenk aan geboden. Het volgende punt van de agenda was de bestuursverkiezing; aftredend was de presidente mevr. C. Uphoff-Visser. Eerst had mevr. Uphoff gemeend te moeten aftreden om plaats te maken voor een jongere kracht, maar door de grote aandrang op haar uitgeoefend door bestuur en leden stelde zij zich toch weer herkiesbaar. Onder langdurig ap plaus werd vervolgens mevr. Uphoff bij acclamatie herkozen. Hierna kwam het laatste punt van het programma aan bod, de rondvraag. Nadat vragen door de presidente naar genoegen waren beantwoord werd een kopje koffie aangeboden en begon het tweede gedeelte van de avond bestaande uit sjoelen en kaarten. Zoals gebruike lijk waren er ook deze keer wederom bijzonder aantrekkelijke prijzen. U. V. S. zal zondag, nu het competitie programma voor amateurs en de afde lingen is afgelast, een oefenwedstrijd spelen tegen H. B. S. De wedsti-ijd welke In de kikkerpolder gespeeld wordt, be gint om 2 uur en de toegang is vrij. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 21 JANUARI Café-Cliantant De Ruif speciaal gastoptreden Johanniek van der Mo len. Vanaf 20.30 u. Interscholaire Contact Commissie Welsprekendheidsavond. Louise de Co- ligny-HBS, aanvang 19.30 u. Contact Commissie Kinderbescher ming Leiden en omstreken Tweede contactavond met inleiding van dr. G. Mik over „Onaangepaste jongeren". Lidwinaschool, Lammeschansweg 6. Aanvang 20.00 u. ZATERDAG 22 JANUARI Café-Chantant De Ruif speciaal gastoptreden Johanniek van der Mo len. Vanaf 20.30 u. Donateursavond van de Franciscus- band Opvoering van^het toneelstuk „Als de klok waarschuwt", daarna bal. Anthonius Clubhuis, aanvang 20.00 u. Smit Röntgen ontspanningsver. feestavond in de Grote Burcht. Aan vang 20.00 u. In de week van 21 t/m 27 januari '66: Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136. Op zaterdag 22 januari is in Lei den voor spoedeisende gevalen, 's mor gens van 8 tot 12 uur, bovendien: apo theek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn geopend. De Oegst- geestse Apotheek is op zondag 23 januari gesloten van 8 tot 24 uur. t'SB AND De donateurs, die voor de feestavond op zaterdag 22 en 29 januari a.s. geen plaats hebben besproken, wordt mede gedeeld, dat er op beide avonden nog plaatsen beschikbaar zijn. Met de uitnodiging bent U van harte welkom, totdat de zaal volledig bezet is. LEIDERDORP Bestuurswisseling Het Groene Kruis. - In het bestuur van de afdeling Leider- dorp-Zoeterwoude van Het Groene Kruis hebben onlangs enige mutaties plaats gevonden. Het nieuwe bestuur is thans als volgt samengesteld: mr. R. M. Gal las. voorzitter, mevr. M. Doorn-Blok, se cretaresse. A. Verrips, penningmeester, mevr. B Seret-Cruden. mevr. T. Teijge- laar-de Maa, W. Molenaar en P. Vlugt, leden. De plaatselijke huisartsen H. Ba- kema, G. A. de Bruijne, M. P. Hennink en P. van 't Woud zijn adviserend lid. VOORSCHOTEN J. II. Krooshof te Voorschoten benoemd tot inspecteur L.O. Een groot aantal bejaarden afdeling Leiden van de R.K. Bond van Bejaarden heeft gisteravond in het St. Antonius-clubhuis met volle teugen genoten van het concert van het Eerste Utrechtse Huisvrouwen-Orkest. En terecht, want het optreden van de Utrechtse Huisvrouwen was wel beslisl iets meer dan een voortdurend la waaiig goochelen met potten, pannen en andere huishoudelijke apparaten. Ware dit het geval geweest, dan zou den de Utrechtse dames waarschijnlijk niet ruim twee en een half-uur dc aan dacht zó geboeid hebben gehouden, van de Openbare Parkschool te Voor schoten, benoemd tot rijksinspecteur van het L.O. in de inspectie Amster dam. Op 1 september 1943 werd de heer J. H. Krooshof, geboren 15-10- 1914 te Deventer, benoemd tot hoofd van de Openbare Lagere School te Voorschoten. De heer Krooshof volgde de Rijkskweekschool te Deventer. Tussen 1933 en 1938 aanvaardde hij diverse tijdelijke functies bij het on derwijs. Van 1-9-1938 tot 1-1-1941 was hij zelfstandig kwekeling met akte aan de bijzondere neutrale school te Helmond. Van 1941 tot 1-9-1943. on derwijzer aan een openb. lag. school te Delft, waarna hij hoofd werd van de openbare school te Voorschoten. De belangstelling van de heer Kfops- hof gingen in het bijzonder uit naai de expressie-vakken. Hij was aktief voor de gehele gemeenschap en in het bijzonder voor de Voorschotense. Naast hoofd van de Openbare Park school was hij ook leraar Engels aan de avond U.T.S. (Mathesis scientia- rum Genitrix) te Leiden. Sedert 1956 rijksgecommitteerde bij de eindexa mens van de 2e leerkringen van de Kweekscholen. Examinator handenar beid van het Lager onderwijs. Voor het Openbaar Onderwijs te Voorscho ten heeft hij zich bijzonder verdien stelijk gemaakt. Hij is de mede-oprich ter van de neutrale kleuterschool. Voorts heeft hij initiatieven genomen voor de stichting van de Openbare ULO en twee nieuwe openbare lagere scholen. Hij was secretaris van de Voorschotense commissie tot wering van schoolverzuim. Van zijn hand verschenen een 5 tal boekjes, bedoeld voor de sefie „Levend Land", bron- nenboekjes voor het onderwijs. Jaren lang was hij correspondent voor het Leidsch Dagblad. In het actie-comité Carrillon Voorschoten was hij een ac tief lid. Met de schooljeugd organi seerde hij de papier-acties, waardoor het voor de jeugd mogelijk werd 2 klokken voor het carillon bijeen te brengen. Receptie „Kapries" Ter gelegen heid van de 3e Diësviering zal de Kath. Jongerensociëteit „Kapries" za terdag 22 januari a.s. een receptie houden van 19.00 tot 21.00 uur. Te vens wordt het een huiselijk feest want uit fluitketels, pollepels, droog- I rekken, zeepkloppers en trechtertjes kan onmogelijk een stukje onderhou dende muziek komen. Al deze en nog veel meer huishoudelijke apparaten vervulden een nederige, doch onmis bare ritmische rol in de muzikale show van de dames uit de Domstad. Het orkest, hei eerste van Neder- land. bestaat nu ruim twaalf jaar en in die tijd hebben de dames onder leiding van Loes Linschoten („ik ben ook maar gewoon huisvrouw, maar in mijn jonge jaren deed ik wel eens wat aan amateur-cabaret") een uit stekend liederen-repertoire opgebouwd. Niet alleen van bestaande populaire melodieën, maar ook liedjes, die men zelf maakte. Het Eerste Utrechtse Huis vrouwen-Orkest is niet alleen in de Domstad, maar in geheel Nederland een bekend en geliefd gezelschap ge worden, want uit alle delen van Utrecht komen de dames zich aanmel den. („We hebben een lange wacht lijst", verzekerde de dirigente ons) en komen de aanvragen voor een op treden binnen. Hun populariteit dan ken de dames behalve aan het goed gekozen repertoire, aan hun eigen en thousiasme. hun gevoel voor vaart, show en ritme, het goede stemmen- materiaal en de perfecte regie. De faam was het orkest kennelijk al vooruitgesneld naar de Sleutelstad, want de volijverige voorzitter van de Bejaardenbond, de heer F. A. van Hees constateerde verwonderd in zijn ope ningswoord. waarbij hij o.m. pastoor F. van Berkel ofm, de geestelijk ad viseur van de afdeling welkom heette, dat ondanks de kou nog zovele be jaarden gekomen waren. Spijt, dat men gekomen was, zal niemand gehad hebben, want het einde van de muzikale show, waarbij de aanwezigen actief betrokken werden met meezingertjes efi meedèine'rtjes', kwam voor allen veel te vroeg, hoe- wel het elfde uur al was ingegéah, toen voorzitter Van Hees namens al len een hartelijk en geestig dankwoord sprak. voor leden en introducé's. De sociëteit ontplooit zich steeds en staat open voor jonge mensen van 17 en 27 jaar. Zij, die zich willen aansluiten kunnen zich melden op Veurseweg 16. Oecumenische bijeenkomst in St. Laurentiuskerk Maandagavond 24 januari om 8 uur wordt er in de St. Laurentiuskerk aan de Leidseweg een gebedsbijeenkomst gehouden. Dit bij gelegenheid van de „internationale bidweek", wordt georganiseerd door de verschillende kerken van Voor schoten. Damescontactclub De damescon- tactclub organiseerde gisteravond in het Bondsgebouw een klaverjasavond, waarbij ook de heren van harte wel kom waren. De wedstrijdorganisatie berustte bij de heer L. J. van Aken. 50 personen meldden zich aan voor het kaarten. De damescontactclub zorgde voor mooie prijzen. Er werden door elke deelnemer 4 partijen ge speeld. De winnaar werd de heer A. Valkenburg met 7344 punten, direct gevolgd door de heer P. van Bohemen en mevrouw A. v. d. Geest. Het werd een gezellige en geslaagde avond. Eenrichtingverkeer in De Kempenaerstraat De Oegstgeester middenstanders, ver enigd in „Oegstgeest Actief" waren gis teravond in grote getale bijeen gekomen in café-restaurant „De Gouden Lan taarn" alwaar een algemene ledenverga dering werd gehouden. De voorzitter, de heer L. M. Tryselaar, liet voor wat betreft de groei van de ver eniging een optimtstisch geluid horen: met 3 nieuwe leden heeft men thans een aantal van 85 aangeslotenen bereikt. Ten aanzien van bet nieuwe winkel centrum gaan geruchten omtrent een vestiging van V'. en I). „Dit publieke geheim wordi echter door het AMF niet bevestigd noeli ontkend" aldus de voor zitter, die voorts mededeelde dat het ver dwijnen van de tuintjes in de Kempe naerstraat gestadig voortgang vindt, „Er bestaat in de vereniging een sterke stroming «lie een lijst wil samen stellen om te komen tot een zetel in de gemeenteraad", verklapte de heer Trjjselaar, die toezegde hier t.z.t. op te rug te komen. „Het staat als een paal boven water dat wij deze richting uit gaan Verkeersregeling De adjudant der Rijkspolitie, de heer A. Koerten heeft een nieuwe verkeers regeling ontvangen welke verbetering moet brengen in de huidige benarde ver keerssituatie in en rond de Kempenaer straat. De regeling gaat heden in! De maatregelen lopen praktisch parallel met het advies dat van de ANWB werd gevraagd. Verreweg het belangrijkste punt ls dat in de Kempenaerstraat éénrichting- verkeer is ingevoerd. Komende met de wagen vanaf de Leidse Buurt kunt u niet meer linksaf genoemde straat in rijden. De volgende maatregelen zijn van Eénrichtingverkeer in de Kempenaer straat vanaf de Warmonderweg voor alle voertuigen. Ook voor verkeer ko mende uit de zijlanen. Van de Warmonderweg tot Terwee- weg, voor 't noordelijke gedeelte van de Kempenaerstraat, geldt een algeheel wachtverbod. Voor de zijlanen blijven bestaande waebtverboden van kracht. Voorts zijn er parkeerzone's ingesteld te weten: de gehele Kempenaerstraat. de Koninginnelaan. de Terweeweg tot Prins Hendrikla^n. de Spaargarenstraat tot de Duivenvoordestraat, het gedeelte Ter weeweg tot „De Beukenhof" en de Ge versstraat van Kempenaerstraat tot ga rage Kamsteeg. De parkeertijden zijn van maandag t.m. zaterdag van 8-18 u. telkens voor een periode van 1 uur. Par- keerschljven zijn verkrijgbaar aan het politiebureau 0.75 (luxe uitvoering) of gratis. Vanaf het Wilhelminapark geldt voor de Endegeesterlaan eveneens eenrich tingverkeer. Vanaf het raadhuis tot ,,'t Witte Huis" geldt eenzijdig wachtverbod voor de rechterzijde. Voorts kan in het Wilhelminapark alleen aan de zijde van het postkantoor geparkeerd worden. De parkeerzones zijn alleen van kracht voor motorvoertuigen op meer dan twee Begrip gevraagd De heer A. Koerten vroeg als politie chef alle begrip voor deze ingrijpende maatregelen en verzocht de aanwezige middenstanders volledig hun medewer king te verlenen. Automobilisten wordt verzocht goed op de nieuwe verkeers- aanduidingen te letten, i In een inleiding deed de adjudant nog eens duidelijk uit de doeken de moeilijk heden die de oude verkeerssituatie met zich meebracht waarbij, helaas, niet aan de indruk ontkomen kon worden van „men wist het niet", maar „men wilde niet". Men zal er nauwlettend op1 toezien dat de maatregelen nauwkeurig worden opgevolgd". Tegen overtreders zal vanaf het begin af ann streng worden opgetre- Men verwacht goede resultaten. Uit vragen bleek dat er in het noorde lijke gedeelte van de Kempenaerstraat nog wel eens auto's op het trottoir wor den geparkeerd voorzover een bepaalde strook eigendom was van een bewoner. Ook tegen het „onder het raam" par keren zal worden opgetreden, aangezien men met het voertuig het voetpad moet kruisen om op te bestemder plaatse te Jcomen. De heer L. M. Trijselaar dankte de adjudant voor zijn uiteenzetting waarna de agenda der vergadering verder werd uitgewerkt. Goedkeuring werd gehecht aan het financiële verslag der vereniging. Het bestuur blijft in zijn huidige vorm gehandhaafd. Voorts kwamen nog tal van huishoudelijke punten aan de orde.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3