E C. Borst verloor in finale van Renes SCHAATSAGENDA Goede resultaten van Scylla-teams „Handicap-tournooi" werd zege voor Nol Sikking KANGEROES NIET SUCCESVOL IN EERSTE WEDSTRIJD VAN '66 Jan Kijne wederom Leids jeugdkampioen SVL-dames meden militaire sporthal i.v.m. nekkramp DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 19 JANUARI 19( I Oud-Ade Onder grote belangstelling zyn dins dagmiddag de clubkampioenschappen voor dames verreden. Na felle strijd legde Riet Heemskerk Thd. uit Oud- Ade beslag op de eerste plaats. De twee de en derde plaats waren voor Bep Ver laan en Laura van der Geest, beiden i uit Oud-Ade. Sassenheim in en rond west Zuid-Holland van de KNSB ge- honden kortebaan wedstrijd voor ju nioren van 17 t.m. 19 jaar, wist D. v. Goozen Thz. uit Iioogmade van de 16 deelnemers als eerste te eindigen. Zijn broer H. v. Goozen moest ge noegen nemen met de 5de plaats. Over de drie laatste ritten werd een tijd van, 48,1 sec. voor hem afgedrukt, hij een rit wist te rijden in tijd van 14,6 sec. Warmond Jaarvergadering Kath. Vrouwengilde Zoetenvoude De prettige sfeer die het kenmerk is van de bijeenkomsten van het katholiek Vrouwengilde heerste ook gisteravond gehouden meer labeljjke jaarvergade- Na de opening door voorzitster mevr. de Jong-van Zon volgden enkele mede delingen. Hierbij werd de aandacht gevraagd de studiedag van het diocesane Voor de heden gehouden districts- koppelwedstrijden bestond ook van dt zijde van het publiek grote belang stelling. Het ijs verkeerde in goede S*lde °P 8 februari in Amicitia in Den I AÏrian conditie, dank zij de baanvegers. Hoe- Haag. Het thema van deze dag zal zijn Km w I U w 11 wel er fel werd gestreden, liet de vrouw en de Kerk". sportiviteit niets te wensen over. Het I Een der leden opperde in een inge- „i,.Hira»w ,u*as iammer dat de Gebrs. Heems- komen schrijven de mogelijkheid om te teTrjnn».!en H» finfihu. U" de Kwakel door een val de k°men lot oen toneelgroep. Het bestuur pioen te prolongeren. Hij finishte dan strijd moesten staken. De uitslag was zai zich hierover beramen, organiseerde 00 met een ruime voorsprong op als volgt: 1 Bozen-Pennings; 2. Zui- schaatswed- z,jn concurre"ten als eerste. Meer derduin-de Jong: 3. Duivenvoorde-de Schoon schipin SCHEEPVAARTRUBRIEK In de loop van vorig Jaar hebben wij voor onze abonnees de mogelijk heid geopend schepen, waarop verwanten of kennissen varen, te laten opnemen in de rubriek „Scheepvaartberichten". Aangezien wij thans nog steeds over nagenoeg dezelfde lijst beschikken als waarmee wij in dertijd begonnen en door de aanvragers vrijwel nooit op de hoogte ge steld werden van wijzigingen, nemen wij aan, dat de lijst, zoals wij die thans publiceren, nauwelijks meer in een behoefte voorziet. Om de lijst van schepen wat meer up-to-date te maken hebben wij daarom besloten de oude lijst te laten vervallen en aan de hand van nieuwe aanvragen een nieuwe lijst samen te stellen. Nog een vriendelijk verzoek: verandert een zeevarende van schip i bestaat er geen behoefte meer tot publicatie van het aanvankelijk op gegeven schip dan zullen wij dat gaarne telefonisch of schriftelijk ver nemen. Daarmee wordt voorkomen, dat wij te lang met een nutteloze lijst van schepen blijven ..voortdobberen". PAUZE strijden voor oe schooljeugd van 12 en 13 jaar. Over een afstand van 80 meter trachtten 39 deelnemers de beste plaats te veroveren. De uitslag was: 1. Kees van Goeverden, 2. Frits Nieuwold, 3. G. Noordermeer, 4. Frans Heemskerk. Deze vier zullen hedenmiddag deelne men aan de districts achoolwedstrijden ln Voorhout. Vinkeveen Gistermiddag werden in Vinkeveen Koppelwedstrijden verreden. Het kop pel Karstens-Meeuwisse blijkt in goe- j de vorm te steken, want zij behaalden de eerste plaats. Tweede werd het duo Vermeulen-Pos. Noorden Ook in Noorden werden Karstens i en Meeuwisse eerste in de aldaar ge- j houden koppelwedstrijden. Tweede I werd het koppel Aad en Siem Heems- kerk. Rijpwetering spanning leverde echter de strijd de overige ereplaatsen. Pas kort voor de eindstreep viel de beslissing. In een felle eindspurt gelukte het Jan Koot om de 2e plaats voor zich op te eisen, direct gevolgd door Gerrit de Vries, die de 3e plaats bezette. Na afloop vond in café Roos de hul diging plaats. Met een toepasselijk woord van voorzitter J. de Vries mocht kampioen Herman Blom de wisselbeker wederom voor een jaar in ontvangst nemen. Vandaag organiseerde ..Excelsior" voor haar leden een wedstrijd in ring steken op de schaats voor paren. Na een f «gdurige sportieve strijd traden J. van Tol en F. Kort hier als win naars naar voren. De 2e plaats werd bezet door G. de Vries en N. Roos. terwijl G. van Tol en A. Noorman als 3e eindigden. haar leden en de jeugd achtereen korte baan wedstrijd i organiseerd. Zaterdagmiddag om 2 uur vingen de wedstrijden aan voor de heren leden. Jan Heemskerk toonde zich fa voriet en legde beslag op de eerste prijs. Goede tweede werd Wim Schoo, i terwijl Huub Oudshoorn Az. de derde plaats bezette. Zondagmiddag was de schooljeugd aan de beurt. Een groot aantal kinde ren had zich voor deelname opgege ven en de leuke en spannende strijd tussen de jeugdige ryders(sters) was het aanzien beslist waard. De uitslag hiervan was als volgt: le en 2e klas jongens: 1 Freddie Boere. 2 Kees Star, 3 H. Disseldorp; le en 2e klas meisjes: 1 Jozien Gansefles. 2 Ivonne Ouds hoorn, 3 Anja Zandvliet; 3e. 4e en 5e klas jongens: 1 Wim v d. Star Jz.. 2 Frans Zoetemelk, 3 Sjaak v.d. StarJz.; meisjes: 1 Coby Akerboom, 2 Els Brug man, 3 Ineke Uit de Bogaard. Jon gens t/m 13 jaar: 1 Ton v. Zeil, 2 W. v. d. Star, 3 K. Bisschop. Maandagmiddag om 2 uur wer den districts-kortebaanwedstrijden ge organiseerd, waarvoor helaas maar ge ringe belangstelling bestond, zowel van deelnemers als toeschouwers. Over eenkomstig de verwachting zegevier de in deze strijd Cees Borst van Hoog- made. Zijn broer Dorus Borst werd tweede. Joop Duivenvoorden uit Rijp wetering derde. Tenslotte traden gisteren, dins dagmiddag, de vrouwelijke leden van de IJsclub tegen elkaar in het strijd perk. Slechts een tiental dames ver schenen echter aan de start. Niette min ging het er spannend aan toe. Anny Zoetemelk legde royaal beslag op de eerste prijs. De tweede was voor Henny Kraan, en Truus Disseldorp mocht de derde prijs in ontvangst ne men. Het schaatsleest werd besloten met een estafettewedstrijd voor jon- gens en meisjes van 12, 13, 14 en 15 jaar. De uitslag hiervan was: 1 kop pel Simon Strijk en Hendrien Ganse fles, 2 koppel Wil Duivenvoorden en Gerry Baak. 3 koppel Dick en Lia Zoetemelk (broer en zus). HOOGMADE Op de verlichte ijsbaan zijn ook de vrouwelijke schaatsrijdsters aan hun trekken gekomen bij de gisteravond gehouden wedstrijd. Het publiek was getuige van ver schillende spannende ritten tussen de 22 deelneemsters. De uitslag is: 1. mej. Borst Sd; 2. mej. R. Kraan Wd.; 3. I V-. BUiai Ie B. Sijsers. Bij dc te Berkcwoude, door het ge- Groot. Het kwam in het bezit van de jubileum trofee. Naar de rijkspolitie te water heden mededeelde is het ijs op de Kager- plassen nog zeer onbetrouwbaar, en het schaatsen daar is levensgevaar lijk. De politie meent dan ook het schaatsen op de Kagerplassen. waar dan ook, met klem te moeten ontra den. BODEGRAVEN Kees Borst uit Hoogmade, sinds zi terdag Zuid-Hollands kampioen op de kortebaan. heeft gisteren in Bodegraven tijdens de wedstrijden, welke door de Bodegraafse ijsclub „De Toekomst" wer den georganiseerd, een verrassende ne derlaag geleden in de finalerit tegen Klaas Renes uit Nieuwpoort. Tweede in de kortebaanwedstrljden. welke door een zeer groot aantal toeschouwers werden bijgewoond, werd J. Wolvers uit Wou- brugge. D. Borst eindigde voor broer C. Borst op de derde plaats. WOENSDAG 19 JANUARI Noordwük Koppelwedstrijden voor heren op de KOGO-baan. Deelname staat open voor leden van de Noordwijkse IJsclub en verdere ingezetenen van Noordwijk. Tevens worden jeugdwed strijden verreden in de leeftijdsgroepen van 14, 15 en 16 jaar. Aanvang 19.30 u. Ter Aar Afvalwedstrijd voor vete ranen boven de 40 jaar. De Kwakel Jeugdpoldertocht tot 19 jaar over een afstand van 20 en 40 kilometer. Hazerswoude dorp 19.30 korte- baanwedstrijden voor dames en heren, leden van de KPJ, afdeling Leiden. Inschryving op de baan. Hazerswoude-Ryndijk Nationale kortebaanwedstrijden voor junioren tot en met 18 jaar. Aanvang 19.00 uur. Hoogmade Koppelwedstrijden op de Does. Voor jongens van 13 tot 18 jaar kortebaanwedstrijden op de ver lichte ijsbaan. Deelname slechts voor inwoners van Hoogmade. DONDERDAG 20 JANUARI Voorschoten 19.45 Nationale serie- wedstrijden 1500 meter. Koudekerk a. d. Rijn Ringrljden voor paren op „Het Torentje" in de avonduren. Zoetenvoude Om 19.30 worden op de baan Noord Aa afvalwedstrljden voor heren verreden. Deelname is moge lijk voor inwoners van Zoeterwoude. Ook vanavond is de baan al geopend. Hazerswoude Rijndijk 19.00 uur afvalwedstrijd voor leden. Warmond Nationale kortebaanwed strijden voor heren op het Poelmeer, ge organiseerd door het Merendistrlct Sas senheim. Tel. melden: 01711-214. Hazerswoude Dinsdagavond organiseerde de ijs- sportvereniging „Hazerswoude-Rijn- dijk" op de veldijsbaan een schaats wedstrijd ringrijden voor paren. Wel geteld zes-en-twintig paren schreven in voor deze amusante tak uit de schaatssport. Winnaar van dit evene ment werden Sjoukje R. Vriese- koop en Aat Wortman. De tweede prijs was voor het paar De Boer. terwijl het echtpaar Van de Voort-Kraan met de derde prijs ging strijken. Rondewedstrijd Voor de ronde- wedstrijd. die de Hazerswoudse IJs club dinsdag op de veldijsbaan organi seerde aan de Voorweg, schreven twee- en-twintig deelnemers in Van hen toonde Jacques van de Eijk zich de sterkste. De andere prijzen werden behaald door A. Tom uit Zegveld, Jan van Beek uil Hazerswoude-Rijndijk. Overdevest uit Bodegraven, L. Ketels uit Haarsteeg en Peter Akerboom uit heim-merendistrict. Aanvang 14.00 vond*. Inschrijven ZATERDAG 22 JANUARI Toertochten Op zaterdag worden er diverse toertochten verreden. De eer ste is de Amstelland-toertocht vanuit Uithoorn, georganiseerd door de IJsver eniging Zijdelmeer op 22 en 23 januari, 20 en 40 km. Start tussen 9 en 14.00 uur vanaf hotel „Het Rechthuis" in Uit hoorn. Reeuwijk Tienplassentocht, geor ganiseerd door de ijsverjniging Wilhel- mina, start vanaf 10.00 uur vanaf café Dam in Reeuwijk. Voorschoten 14.30 uur: prikslede voor heren boven de dertig jaar. Hazerswoude-Rijndijk De eerder op het programma staande langebaan kampioenschappen komen te verval- Hazerswoude-Dorp Afvalwedstrrj- den voor junioren (twee categorieën. 14-15 jaar en 16-17 jaar). Uit het goed verzorgde jaarverslag van de secretaresse bleek dat er ook in het afgelopen seizoen weer vele activi teiten zijn ontplooid. Het aantal leden steeg met 6 tot 173. Mevr. v.d. Akker-v. Leeuwen had ook nu weer kans gezien om ondanks de ge stegen uitgaven de eindjes aan elkaar te knopen. De ontvangsten bedroegen 1290,45, het batig saldo ƒ7,01. 16 keer mocht een der damesleden éen keus maken uit de babykoffer. Het batig saldo was hier 49,60. De aftredende bestuursleden mevr. Zandbergen-Koek, mevr. Buitendijk-' Krogt en mevr. v. Diemen-v.d. Veld \v den bij acclamatie herkozen. Wilt U iets weten Leerling verpleegster Is het mo gelijk als Nederlandse in een Engels ziekenhuis als leerling-verpleegster werkzaam te zijn? Antwoord: Wanneer u als leerling- verpleegster wilt gaan werken in een Engels ziekenhuis kunt u informaties inwinnen bij verschillende instanties. Het Maatschappelijk Advies- en In- a y u lichtingenbureau te Utrecht. Stations- ontvouwde" LTB-Noorrlu ijker hout vierde oogstdankdag Met overrijpe fantasie een ruimte-schip kunnen denken, dafl snelheid van het licht bereikt, 300.000 kilometer per sekonde. In deze lichtsnelheidskruiser gaan het „het heelal veroveren". De jo mannen, die monter en levenslu in de cabine worden afgeschoten, j stok-oude grijsaards worden en dai zij nog steeds aan het eerste begin, liggen al 160 eeuwen dood in de cat als hun ruimteschip eindelijk sterrenstelsel, de Melkweg, lan kortste weg doorboort. De ruimte op I zich dan eerst goed! Voorwaarts j de lichtraket en zet koers naai „zuster", die wij vanaf de aarde het blote oog nog nét kunnen en als de Andrómeda-nevel. Aanko na anderhalf miljoen jaar. Het steeds het begin. Er zijn sterrensteh bekend, die 2 miljard lichtjaren 11 ijderd zijn. Dieper spiedt le wetenschap voorshands n is het einde En wat li- de goegemeente waam fI Dank werd gebracht aan mevr. Paar- plein naast Centr. Station, verzekerde dekoper-Rodewijk. die ook het bestuur ons da* het beschikte over enkele vertegenwoordigde in het kringbestuur, adressen van Engelse ziekenhuizen, voor hetgeen zij voor het Gilde deed. zy waar Nederlandse meisjes kunnen wer- had de wens te kennen gegeven af te ken- Telefoonnummer van dit bureau: treden, mej. C. v.d. Kolk die met alge- 030-22428. Voorts zoudt u kunnen in- mene stemmen werd gekozen zal haar formeren bij het Maatschappelijk Ad- plaat» Innemen. vies- «n Inlichtingenbureau te Den Er was geen interesse voor de rond Haa6. Tasmanstraat 182. Tenslotte kunt vraag, waarna onder het genot van een 2>c,h "enden tot de Bond van kop koffie de gebruikelijke verloting ^!flendf,n' v Halsslraal 23- plaatvond. Haarlem, lel. 02500-65914. Na de pauze maakten de dames ken nis met mevr. J. A. Noordanus, schoon heidsspecialiste uit Rotterdam die onder het motto „Hoe kunnen wij er verzorgd uitzien" een demonstratie gaf die door de dames met veel belangstelling werd gevolgd. 26 Januari is er in het Don Boscohuis om 7.45 uur een kaartavond waarop ook de heren-echtgenoten weer worden ver wacht. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER Informaties betreffende emigratie naar Zuid-Afrika vroeg ons G. v. L. te L. Een instantie, waar U alle gewenste inlichtingen kunt verkrijgen is de Zuid- Afrikaanse immigratie-attaché, Raam- weg 8, Den Haag. SOCIALE LASTEN Zoudt u in de vragenlijst kunnen meedelen welke en hoeveel sociale lasten ik moet betalen voor een dienstmeisje dat 4*4 dag per week b\j ons werkt en in de middag een broodmaaltijd heeft. Zo mogelijk wat de kosten zijn voor tweede halfjaar 1965 en eerste halfjaar 1966. Aldus de G. TAFELTENNIS Dinsdag vierde de afdeling Noordwy- kerhout van de L. T. B./K. V. O. B. de jaarlykse oogstdankdag. Het feest begon met de viering van de Eucharistie in de St.-Jozefkerk met de aalmoezenier pastoor C. C. Standen- meyer, tijdens welke heilige mis de spe ciale gast van die dag, pater L. Hendrlx S. V. D., uit Argentinië, zyn gedachten de opzet en het doel van de oogstdankdag. De goed gevulde kerk kreeg voor de lange winterdagen een reeks puntjes ter overdenking mee. Inmiddels hadden nyvere handen, waar onder die van de leden van de K. P. J. In hotel Van der Geest een pracht van een ontbijttafel gereed gezet, waaraan het goed toeven was. Hier sprak pater Hen- drix by de koffie in de warme sfeer van het gezellige samenzijn over zijn werk in Buenos Aires, over de ellende en de misère daar, over de harde tegenstel lingen tussen de weinige zeer rijken en de vele hongerende armen. Hij ging niet met lege handen uit Noordwijkerhout weg. 's Avonds waren de LTB'ers de gasten van de plaatselijke K.P.J. en deze jon geren toonden zich ook nu weer uit stekende gastvrouwen- en heren. zy haden deze avond gecombineerd met hun ouderavond en boden hun gas ten en ouders een opvoering aan van het toneelstuk "Die brave meneer Pot". Prettige vlotte humor, leuk gebracht en als goed zaad vallende in een welwil lend ontvangende akker van goed ge stemde gasten. Natuurlijk was er de met uitstekende prijzen verzorgde loterij leeftyd, dus kunnen wij geen bedragen het'e-ezelsrlfan^-i"^ 'h'68 vermaakte m~*r* w« H» u„izlch het gezelschap met dans en spe op noemen. Vraagt u even bij de belasting- de toneQ yoii n v - F F inspectie formulieren aan. daar kunt u op aflezen wat u moet inhouden resp. afdragen. Geeft u het meisje ook op bij de bedrijfsvereniging Detam, Nijennoord, Utrecht. U krijgt dan een opgave van uw betalingsplicht. de 1 1Eén lichtjaar ls de afstand, een lichtstraal in één jaar aflegt, d. 9.460,800.000.000 of byna tweeduizei miljard kilometer. PUNT Antwoord: U geeft geen loon op e de O. K. Rythm Stars. In de Overgangsklasse gingen de Scylla-reserves voort op het pad der overwinningen en boekten een ruime overwinning (91) op VVGA 3 (Am sterdam). Captain Will van Zoelen en de steeds beter spelende Ed Fèllaux had den weinig moeite met hun tegenstan ders en zegevierden dan ook driemaal. Giel Kuiper liet een steekje vallen, waardoor met dé winst in het dubbel de einduitslag 91 werd bereikt. Scylla 3 behaalde eveneens de beide punten op De Salamanders uit Den Haag waarmee het degradatiegevaar voor lopig is afgewend. Hans Schouten was met drie overwinningen en zyn aandeel in het dubbel met v. d. Helm de match winnaar. Ook Ton v. d. Helm bleek. ondanks de weinig trainingsmogeiyk- schoten vraagt inlichtingen heden door militaire dienst toch nog opleiding tot gezinsverzorgster, goed voor twee winstpunten. Nico Wee- ber schreef het zevende Leidse punt op Antwoord: Een dergelijke opleiding zyn naam (73). (wordt verzorgd door de R.K. Huis- Het eerste juniorenteam kwam ook i houdschool aan het Galgewater 1 te dit weekeinde niet tot een overwinning, Leiden. Eisen zijn het gevolgd heb- A. O. W.-UITKERING Wanneer een ongehuwde vrouw, al of niet weduwe van boven de 65 jaar en dus enkelvoudig a.o.w. pensioen heeft, huwt met een on gehuwde van boven de 65 jaar en dus ook in het bezit is van a.o.w. pensioen, houden beiden dan hun enkelvoudig a.o.w. pensioen, of wordt het bedrag ge- HJk aan wat normaal reeds gehuwden ontvangen van boven de 65 jaar vraagt J. de G. te N. Vraag: De heer M. J.D. te Voor al is dit tegen het sterke Steeds Hoger- TSB 1 geen schande. Met 82 werden de jeugdige Leide- naars verslagen. Enigszins teleurstel lend was het. dat de talentvolle gebr. Van Schie niet eenmaal tot winst wisten te komen. Theo Bakker, broer van de „grote" Gé Bakker, leverde daarentegen een keurige prestatie door twee maal zegevierend uit de stryd te komen. de primaire opleiding alsme de de assistentenklas. Uw dochter vol doet dus ruimschoots aan de eisen. De opleiding duurt één jaar, waarna een schoolexamen moet worden afgelegd. Men kan daarna nog een jaar een practische opleiding volgen, waarna men ook in koloniehuizen kan wer ken. Hazerswoude-Dorp Nationale kor tebaanwedstrijden. Aanvang 14.00 uur. Leiderdorp Nationale kortebaan wedstrijden voor heren. Aanv. 19.30 uur. Bllderdam Koppelwedstrijden op de «eerde spelers of speelstei baan naby de Bilderdamse plas. Aan vang 14.00 uur. Inschrijving staat open Voorhout Kortebaanwedstrijden voor dames en heren op de landijsbaan nabij het sportpark Foreholte. Eenieder kan deelnemen. Aanvang 19.30 uur. VRIJDAG 21 JANUARI Roelofarendsveen. Gidsen Twintig meisjes schreven in voor de schaatswedstrijden van de gidsen uit Hazerswoude-dorp. Bij de junioren legden Marijke Koot en Li- dwien de Frankrijker beslag op de Koudekerk a. d. Rijn SCHAATSWEDSTRIJDEN Opgeven tel. 01710-33133. Leiderdorp Nationale koppelwed strijden, aanvang 19.00 uur, opgeven tot 18.00 uur aan de baan, tel. 34414. RUpwefering Kortebaanwedstrijden aanvang 14.00 uur. Aanmelden tot half tel. 01912-419. Lisserbroek Nationale koppelwed strijden. aanvang 14.00 uur; inschrijven j tot half twee. tel. 02530-3789. j Voorschoten Sleetjerijden met hin- dernissen voor paren, aanvang kwart Tafeltennis Warmond Het op zondag 16 Januari gehouden onderlinge tafeltennistoernooi als voor- wedstrijd op de eluhkampioenschappen heeft door de wyze waarop deze georga niseerd en opgezet was. een bijzonder spannend verloop gehad. Doordat elke speler, die hoger in competitieklasse was ingedeeld voor sprong moest geven aan lager geklas seerde spelers of speelsters was niemand De gisteravond in de sporthal Mors-het ritme geheel uit het spel van Kan kansloos. singel gespeelde wedstrijd tegen het geroes, waardoor ook de 4e set ve Dit bleek al spoedig toen kampioen Amsterdamse A.M.VJ./R.C. 2 heeft I loren ging. Nol Sikking in de tweede ronde van Kangeroes een 18 nederlaag opgele- Gerard Sehuylenberg verloor. Sikking verd. De soms wat onzeker spelende per game 6 punten voorsprong Leidenaars, die het zonder de Volleybal in hoofdklasse Haagse politierechter „Geolied" op de weg „Als de politie het zegt. dan zal het zo wel zijn," verklaarde een 22-jarige zeeman uit Bodegraven bereidwillig en dat maakte de zaak voor de Haagse po litierechter wel eenvoudiger. Zelf wist de zeeman zich weinig of niets meer te herinneren van diens es capades achter het stuur van zijn auto. Dat kwam allemaal vanwege de „paar borrels", aldus de zeeman doch de rech ter meende, dat het wel meer dan een paar borrels geweest zullen zijn. De zeeman had laverend met zyn auto een paaltje omver gereden en daar had den de borrels dan de schuld aan. Nu vond de Officier van justitie het echt niet zo noodzakehjk. dat een zee man in het bezit van een rijbewijs dient te zijn en daarom was hy van oordeel dat het rijbewijs wel gedurende tien maanden kon worden ingetrokken met daarnaast een week gevangenisstraf, wegens het besturen van een auto onder invloed van drank. De rechter veroordeelde tot een week gevangenisstraf en ontzegging der rij bevoegdheid gedurende negen maanden met aftrek van de tijd waarin het rybe- wijs reeds is ingetrokken. STRAFFEN IN SERIE stuiver. Voor de goe LEIDSE BIOSCOPE De films in de week van 13 tot 19 ja zyn door de Katholieke Film Centra als volgt gekeurd: Camera: John Goldfarb kom terug (14; Wo. 19 jan.: Echtscheiding op Italiaans (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.0U en 9.15 uui Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 i Lido: My fair Lady (prol. a.l.) Dagelijks: 2.30 en 8 uur. Zondag: 2.30 en 8 uur. Luxor: Champagne en sex (volw Wo. 19 jan.: Les Parapluies de Che: bourg 14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4 45. 7.00 en 9.15 i Studio: De huwelijkscandidaat (volw Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 ui Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 eD 9.15 Trianon: Je hebt het of je hebt he niet (The Knack) 18 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 t Rex: Spervuur (14 j.) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag": 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE De loop van het leven kan i: seconde 'n keer nemen, zodat vrede e geluk met één slag weggevaag nen worden. MARKTBERICHTEN TER AAR, 17 jan. Groenten. V lof I 1.17—1.26. II 1.00—1.15, afwijkem 871.11, prei 1.10, stoofsla 46, boert kool 46, spruiten export 941.39. bin nenland 3497, alles per kg. Sla C 17, sla C II 13 per stuk. Stoofsla 19 per bak. LISSE, 18 jan. Plantgoedveiling gla diolen. De aanvoer van plantgoe gladiolen was nog slechts klein Beste prijzen werden besteed voor he bijgoed. Plantgoed gladiolen 6/8: Car 1.30; Elan 0 75; Emilia 0.75; Hoch ner 0.90; Life Flame 0.75; Lila: Wonder 0.80: Memorial Day 1.10; Steil Maris 0.75. Bijgoed: Lilium tigrinur Dinsdagavond is er onder grote be- j SCHAKEN langstelling op het Torentje in Koude kerk a. d. Rijn een afvalwedstrijd gere den onder zeer gunstige omstandighe den. De ijsvereniging „Het Torentje" had deze wedstrijd georganiseerd en er wa ren ook veel deelnemers. De uitslag werd: 1 J. Letels. 2 P. van Heeswijk. 3 C. Wilhelmus (allen uit Haarsteeg). Lelmuiden Gisteren hield de ijsclub „Excel sior" Bllderdam haar clubkampioen schappen op een baan nabij de Bil derdamse Plas. Een dertigtal leden meldde zich om de strijd aan te bin den. Na loting, waarbij de deelnemers in poules van 6 man werden inge deeld, reed elke ploeg 3000 meter. De eerste en tweede aankomende van elke groep plaatsten zich voor de fi nale. In de laatste en beslissende rit werd het reeds gauw duidelijk, dat het Herman Blom ernst wa» (en ook mo- Jan Kijne zal evenals vorig jaar ook dit jaar de Leidse Schaakbond mogen vertegenwoordigen op het nationaal kampioenschap voor jeugdschakers, dat omstreeks Pasen in Delft wordt gehou den. Kijne verwierf dit recht maandag avond, toen hij in de laatste ronde van de finalegroep remise maakte tegen de Noordwijker Scherpenisse. Aan het hal ve punt uit deze partij had Kyne vol doende om zijn naaste concurrenten voor het jeugdkampioenschap van Lei den op afstand te houden. De eindstand ln de finalegroep was als volgt: 1 J. Kijne (LSG) 2«j p.. 2 H. van Loon (Alphen) 2 p., 3 Scherpenisse (Noordwyk) 1 p., 4 S. Hilarius (LSG) Vi P- geven en verloor na 3 games met 21 23. Voor de 3e klasser een fraai succes. Na 4 ronden was tot ieders verrassing alleen Nora Broxterman (3e klas) nog ongeslagen. Zij liet alle tweede klassers het hoofd buigen Dit tot de laatste wed strijd, De organisatie had de wedstrijd Nora Broxterman-Sikking tot het laatst bewaard. In deze wedstrijd, waarin zij 6 punten per game voorsprong kreeg, boekte zij de eerste nederlaag en stond Sikking met een gelijk aantal punten. De beslissing werd eveneens gewonnen door Sikking. Vermeldenswaard de winnaar een totaal voorsprong moest geve 16 wedstrijden. De tweedeklassers Louis Ritsen en Arie Versluys resp. 96 en 88 punten. Dat dit toernooi voor herhaling vatbaar is bleek wel uit het enthousias me na de wedstrijden. De totale uitslag is als volgt: 1 Nol Sikking 30 p. le kl). 2 Nora Broxter man 28 p. (3e kl.), 3 Rob Ritzen 22 p. (3e kl.). 4 Harry v d Wardt 20 p. (3e kl.), 5 Gerard Schuylenburg 20 p i3e kl.), 6 Louis Ritzen 18 p. (2e kl.), 7 Dick Homberg 18 p. (4e kl.). 8 Jack deze met v. d. Voort 18 p. (3e kl 9 Arie Ver sluys 18 p (2e kl 10 Jan de Vroomen 14 p. (4e kl), 11 Cees Broerse 12 p. (3e kl.), 12 Lenv van Wissen 8 p. (3e kl.). 13 Marlies Broxterman 6 p. (3e kl.), 14 Lex v. d Post 6 p. (3e kl.). 15 Plony Versluys 2 p. (3e kl.). 16 Gerard van Tongeren 2 p. (4e kl.). Bert van der Leeden en Hugo Lieuwen» moesten stellen, hebben zeker kansen op de overwinning gehad, maar toen zij by de stand 11 en 14-7 in de 3e sel deze sel toch met 14-16 verloren, was Voordat overigens de wedstryd kon aanvangen is er door belde teams uit voerig gediscussieerd over wel of niet spelen. De wedstryd moest namelijk ge speeld worden in de militaire sporthal de Morssingel en aangezien de In Prie gingen verloren en de zo belang- ryke 8e partij eveneens (3—5). Louis Ritzen wist te winnen zodat de spanning geheel terugkeerde (4—5). In de laatste partij tussen Jan du Prie en Brandt was miu ia uai het Brandt met de sterkste zenuwen en 193 punten konden de Hagenaars met beide punten Lelden gelegerde militairen geconsig- erdeeld over huiswaarts gaan. neerd waren met het oog op een geval Hat tweed» herenteam verloor met de- I vs" «kkn™P b« .old.ten, wa. zelfde cijfers van Excelsior (46). Steeds Vooruit 4 won van Kitno 2 met de sprekende cijfer, 10—0 steeds, i„ tegenatellinz tot de dame» van Vooruit 5 kwam tegen TTCS niet verder SVL en PVC. die geen risico wilden lo- dan 2 8. pen en dua njet Bpee|den besloten Kan- Het eerste damesteam heeft door een geroes en AMVJ/RC 2 het er maar op te 7 -3 overwinning op Baronie zich wat wagen, maar het was aan het spel van vaster op de eerste plaats genesteld. beide teams te merken, dat er toch Het eerste juniorenteam heeft zich onder een zekere druk werd gespeeld. ATTC ontdaan door AMVJ'RC 2 nam in de le set direct 3 te kloppen. j,et ^eft in handen en hoewel Kangeroes De beide meisjesteams speelden tegen tegen het einde nog even kracht,g kwam 1 Team 1 speelde geiyk opzetten, ging de winst van deze set a met 12-15 naar de Amsterdammers. Kangeroes nam. duidelijk sterker spe- Een vrachtautochauffeur uit Alphen aan de Ryn kreeg een lystje van straf- fen, omdat hij een lijstje verkeersdelicten had gepleegd. Dat begon met chaufferen onder in- splendens 25. Liatris spicita 200 p. vloed van drank. Voorts bleek de man maind 9.85; idem 250 per mand 8.& niet In het bezit te zijn van een geldig Udem 400 per mand 5.25; idem 600 pe rijbewijs en ten derde, had hij geen ver- mand 4.45. Dahlia Helli Boudewyn zekering voor zijn voertuig. 20.25; idem II 11. Dahlia Murillo II 10 Zo iemand moet maar een poosje van Dahlia Firebird II 10. Dahlia Irene de weg. opperde de Officier van justi- ^er Zwet II 10.10. Aru mcornutuir tie bij de Haagse politierechter en hij 20/22idem 18/20 17.20. Lilium Regalf vorderde terzake van dè dronkenschap, 30' Lilium Rubrun 45. Amaryllis •l drie weken gevangenisstraf beneve: ooion 10e ST. VOORUIT-SALAMANDERS 46 Zaterdag ia het het le team niet ge lukt een kostbaar punt te behalen. Na een goede start van Du Prie en Sikking had Steeds Vooruit een voorsprong van 20. Invaller Louis Ritzen verloor hier na (21). Het dubbel, wat voor Steeds Vooruit had moeten zijn, ging na drie lange games tenslotte naar de gasten, 21—11. 22—24, 22—24. Opnieuw kwam Steeds Vooruit aan de leiding door een overwinning van Sikking (32). Doch de volgende partyen van Ritzen en Du Gossima 1 (5—5), terwijl het 2e met 91 zege Het programma dames: 21 jan. Gona 1-Steeds V uit 1. Heren: 21 jan. NVO-Steeds Vooruit 4, 22 jan. Steeds H.-TSB-Steeds Vooruit 1, SQPP-Steeds Vooruit 2. Meisjes; 22 jan. Steeds Vooruit 1-Ba- ronie 1, St. Vooruit 2-Baronie 2. Jongens 22 jan. Steeds Vooruit 1-Plt '54 2. De juniorenwedstryd jongens wordt dus in Warmond gespeeld en niet by Pit '54, daar deze de zaal niet ter be schikking hebben. Tevens worden de wedstrijden van de beide meisjesteams thuis gespeeld om dezelfde redenen. Ge lieve hiervan goede nota te nemen. de komende week lend, de 2e set met 15-12 kening en drukte in de 3e set door een 14-7 voorsprong, maar deze voor sprong bleek niet voldoende voor de set zege. Coach Frank Bonte trachtte met time-outs en spelerswissels de rust in het Kangeroea-team te herstellen, maar dit lukte niet. Sterk aanvallend met o.a. Suser en Finga drukten de Amsterdam mers door naar een 14-16 setzege. Even dachten wy dat Kangeroes in de 4e set nog terug zou kunnen komen, maar toen AMVJ/RC 2 het tempo ver hoogde en de Leidse verdediging con stant onder druk hield, gingen Koos Ta conis c.s. door de knieën: 10-15 en 13 voor AMVJ/RC 2. jaar ontzegging van het rybewijs met aftrek van de tijd waarin dit reeds is in getrokken voorts 100.- boete vanwege het ontbreken van een rijbewijs en 200.- voor het niet verzekerd zijn, welk bedrag in het Wegenverkeersfonds wordt ge stort. De rechter veroordeelde verdachte overeenkomstig de eis, behalve de boete voor de verzekering, welk bedrag op 100,- werd bepaald. ZOETERWOUDE Prettige voortekenen. In deze win terperiode waarin de bouwactiviteiten tot een minimum teruggelopen con stateren wy toch een voor Zoeterwoude verheugende activiteit achter de Dorps straat De fa. Hogeboom uit Rijpwetering die bij de enkele maanden geleden ge houden aanbesteding van het bouwrijp maken van een gedeelte van het uit breidingsplan Westeinde de laagste in- schryver was is gistermorgen begon nen met de aanvoer van materiaal. Weer 'n stap verder op de moeizame weg tot realisering van dit voor Zoeterwou de zo belangrijke plan. 26/28 155; Amaryllis Rood 28/30 185. RIJNSBURG. 18 jan. Bloemen. Hyacinten: 19002700. Am. Anjer» Farah Diba 32004100. Desiré Sim rood 30003400. Selecta 3300. Sin rose 2800—3200. Sim Wit 2500—2SCK per 100. Tulpen: lang Apeldoorn 200- 235. Copland 180190. Demeter 130- 160. Paul Richter 130—155. v. d. Eerdi 140 145. Ralph 130. Chander 130, bernia 130. Krelage 100115. Levan! 120. Tommy 120130. Lustige 95110. Preludium 95110. Narcissen Dutch Master 80. Carlton 7095. Call- fornë 7075. Helios 70, alles per bos. WARMOND BURGEMEESTER VERHUIST Burgemeester drs. F. K. Langemeijer, die tot nu toe gehuisvest was in de woning van oud-burgemeester von Fi- senne, heeft thans zijn intrek genomen in de door de gemeente gebouwde ambtswoning, Beatrixlaan 6. WASSENAAR G**laagd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht Is geslaagd voor het kand.-ex. geachiedenla de heer J. G. Smit. LEIDSE UNIVERSITEIT EXAMENS Op 18 januari 1966 zijn geslaagd voor de volgende examens: Doet.ex. Geschiedenis, de heren A Lammers, cum laude (Rijswijk Z.-H en G. O. Junge (Leiden); doet.ex. Na tuurkunde, de heer B. Vis (Leiden) doet.ex. Scheikunde, de heren J.P. V- Janson. H. J. Takken, cum laude. J Lugtenburg. cum laude. en mej. L. Do ting, allen te Leiden; doet.ex. Geolo gie. de heren F. J. Werre (Den Haagl W. K. Boehmer (Leiden). A.J. Wij- waard (Hazerswoude); doet.ex. Biolo gie, de heer M.S. Hoogmoed (Baren- drecht); kand.ex. Al W. en N.. P. M. J. de Haan (Leiden) en de he ren W. de Haas (Leiden) en P. H. For tuin (Leiden); kand.ex. A W. enN.,d< heren P. C. v. Deelen (Gouda), R.J- v. Wissen (Den Haag), J. J. E. N. M Creyghton (Leiden) en mej. R. C. v. Wijngaarden (Leiden); kand.ex. F W en N., de heren G. J. Alsema, M Leent, R. J. Joostens van IJsseldijk, en mej. A. Bosselaar (allen Leiden); kand ex. G W. en N., de heren A. J. de Hoog N. J. v. Sittert en R. A v. Santen al len Leiden); kand.ex. Kl W. en N„ mej M. M. D Hoogendoorn (Leiden); kand- ex. L W en N.. de heer D. H. ter Hof* stede (Leiden).

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4