Leidse dierenbescherming voorziet watervogels van mondvoorraad Gladheid oorzaak valpartijen t frroomlevering aan l Acad, Ziekenhuis i ISchoolwedstrijden I te Leiden MGR. BEKKERS HOUDT STUDIUM GENERALE IN PIETERSKERK VRIJDAG VERGADEREN TE KATWIJK EN IN RIJNSBURG TUINDERS OVER FUSIEPLANNEN VAN VEILINGEN HILLEGOMSE KATH. MIDDENSTANDERS TEGEN MARKT EN MAANDAGSLUITING Grandioos optreden van Roshdestvensky en Zara Doulouchanova met Residentie-Orkest EENS IN DE 500 JAAR DAG 19 JANUARI 1966 DE LEIDSE COURANT JNDERD KILO VOER PER DAG *!>JU DE VORST aanhoudt en het bovendien regelmatig sneeuwt is de Leidse dierenbescherming weer actief geworden in het extra voederen 4. ran de watervogels. Tien Leidenaren, waaronder gepensioneerde, maar *>ok nog zeer jeugdige stadgenoten, hebben het op zich genomen om 4 gedurende de vorst in een bepaalde wijk regelmatig brood, graan en femengd voer te strooien, dat zij op bonnen van de dierenbescherming bij broodfabrieken e.d. kunnen krijgen. *t)P DE ROUTE THORBECKESTRAAT—HOGE RIJNDIJK zijn twee 4 I scholieren werkzaam, die zich dagelijks met grote zakken op weg be- geven. Tien kilo voer is het rantsoen dat de gulzige watervogels per wijk dagelijks ter beschikking staat. De toestand van de vogels is op het ogenblik vrij précair geworden. De singels liggen dicht; de eenden- kooi nabij de Plantage wordt met veel moeite nog een beetje open- gehouden. Geen wonder dus dat de jongens altijd met een blij gesnater iworden begroet! Scholieren voederen eenden op de Zoeterwoudseslngel Op het Rapenburg struikelde gister middag te 14.10 een oude heer uit Leiden, de 90-jarige J. Verhoeven, over het trottoirband, waarbij hij een ernstige val maakte. Met een bloe dende wond boven het rechteroog werd hij na hulpverlening van de E.H.D. naar het Academisch Zieken huis vervoerd. De gladheid eist in deze ijzige tijd haar tol. Om 17.15 slipte de 66-jarige F. Blom uit Leiden in de Zonneveldstraat met zijn rij wiel, waardoor hij ten val kwam en de linker-enkel brak. De E.H.D. ver leende eerste hulp, waarna de man naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht werd. Schaatspret allerwege, niet echter voor de 15-jarige scholier A. Schimmel uit Leiden, die bij het schaatsen op de Nieuwe Rijn gister avond om vijf over acht onzacht met het ijs in aanraking kwam en zijn rechterpols brak. De E.H.D. verrichtte de eerste hulp. Opname in het Dia- conessenhuis was noodzakelijk. Om streeks half elf gisteravond zegde de politie de schaatsers op de Nieuwe Rijn ter hoogte van de Botermarkt aan, het ijs te verlaten in verband met de onbetrouwbaarheid. Het pu bliek gaf gewillig gevolg aan dit ver zoek. KATWIJK Sa uitvoerige onderhandelingen met 5 t college van curatoren der Ryksunl- nlteit over de levering van stoom Prof. Van der Leeuw-Ulo Alle rlingen van de Prof. Van der euw-Ulo (Van der Brandelerkade) ten gisteren bij de lessen verstek in en waren ditmaal te vinden op sintel-ijsbaan van De Leidse Hout, ar voor 236 leerlingen-schaatsenrij- •s(sters) kortebaan-afvalwedstrij- 11 werden georganiseerd over een rtand van 100 meter. De overige ruim leerlingen fungeerden als luid- nmoedigende en meelevende toe- ïouwers(sters). Zowel de meisjes als jongens waren ingedeeld in twee oepen, t.w. groep A (leeftijd t/m 14 ar) en groep B (boven 14 jaar), ter- jl de leerkrachten als juryleden fun- erden. Er werd in alle groepen me- ;e felle strijd geleverd. Vooral de eindelijke finalestrijd in de beide groepen was ongemeen spannend, ©wel Marjorie Cossee als Eddy Staal nden slechts na een uiterste krachts spanning en met een zeer kleine orsprong op hun concurrenten be- ag op het kampioenschap leggen. De einduitslagen werden: Meisjes, groep A: 1 Lia v. Kommer, Nienke Haanstra, 3 Als Paes; groep 1 Marjorie Cossee, 2 Helma Koen, An ja v. Kesteren. Jongens, groep A: 1 Matty Overdijk, Pieter v. d. Leek, 3 Ton Nieuwen- irg; groep B: 1 Eddy Staal, 2 Rudie astenbroek, 3 Albert Wilhelm. De prijsuitreiking en huldiging van kampioenen zal een dezer dagen op hooi plaats hebben. Christelijke Technische School an de Joh. Wagenerlaan heeft deze hooi gisteren, tijdens de schooluren, )or de leerlingen schaats- en prik- eewedstrijden georganiseerd. Dewed- rijdbaan was de voor de school ge- gen Korte Vliet: de prijzen beston- :n uit een platen-, een boeken- of ïreedschapsbon van f 15.-, f 10- en De winnaars waren bij de schaats- edstrijden: lste groep (12-13 jaar): 1 Jaap Ko- hg, 2 Ko Koetsier, 3 Bram de la Rie. 2de groep (14-15 jaar): 1 Jan Bos- Wim v. Tongeren, 3 Krijn v. d. ent. 3de groep (16 jaar en ouder): 1 Rudi ermeulen, 2 Hennie Koetsier, 3 Hans d. Ven. Priksleewedstrijden >te groep: 1 Teun v. d. Bosch, 2 Niek d. Kommer, 3 Arie de Jong. 2de groep: 1 Charles Bos, 2 Wim fakker. groep: 1 Koos Redegeld, 2 Jaap fcn Werkhoven. het Academisch Ziekenhuis Is over eenstemming bereikt omtrent de leve ringsvoorwaarden. De. overeenkomst waarin deze voor waarden zijn vastgelegd, bevat onder een prijsbepaling, overeenkomstig die, welke ook in de reeds eerder geslo ten stoomleveringsovereenkomsten werd opgenomen en bepaalt, dat naast een tegemoetkoming in de kosten der nood zakelijke aansluitingen jaarlijks een vast bedrag, per geleverde ton stoom, ver- schuldigt is, met een correctiefactor ten aanzien van de brandstofprijs en één lanzien van de loonkosten. Het jaar lijkse bedrag zal over tenmintse 30.000 ton zijn verschuldigd. De aanleg van de stoomleiding naar het Academisch Ziekenhuis kan worden gecompleteerd met een leiding langs de spoorbaan bij de Haarlemmervaart, aan sluitend op de bestaande leiding naar het Diaconessenhuis. Hierdoor zal een ringleiding worden gevormd, welke de levering zöwel aan het Academisch Zie kenhuis als aan het Diaconessenhuis en de andere afnemers in het Houtkwartier verzekert. De totale kosten voor de stoomleve- ring worden met inachtneming van de tegemoetkoming van de zijde van curato- der Rijksuniversiteit geraamd op 1.500.000,-w Burgerlijke stand Geboren: Marco P. z.v. A. Visser en M. A. Breijer; Jan J. H. z.v. L. de Beukelaar en U. Clever; Veronica A. M. P. d.v. J. P. H. F. van Rooij en M. C. J. de Romijn; Isabelle J. M. d.v. F. J. G. Wijdicks en M. J. P. van Arendonk; Robert z.v. W. H. Lammers en E. Schiemanowski; Carmen E. A. d.v. B. C. J. Stampraad en E. Arnol- dus; Christian z.v. A. G. Dorrestijn en H. MUller;» Elisabeth d.v. C. Zand bergen en L. van Velzen. Overleden: F. J. K. Hess, 23 jaar, man; F. C. Koole 20 jaar, dochter; A. W. Schaperkötter 40 jaar, man; W. Zandbergen 77 jaar, echtgenote van L. Marijnus; E. Looyestein 78 jaar, wed. van G. Ruigrok van de Werve; N. Breedijk 66 jaar, man; J. M. C. Bink 62 jaar, vrouw; J. Valstar 86 jaar, echtgenote van C. Klinkenberg; J. F. Vellekoop 88 jaar, man; G. Ver- gunst 88 jaar, echtgenote van C. Dis sel; J. H. Brugman 63 jaar, man. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 19 JANUARI Aanvang K en O-cursus „Spreken in het openbaar". Huis over 't Hof, Gerecht 10. K en O-film van de maand „Echt scheiding op zijn Italiaans". Camera- theater, aanvang 19.00 en 21.15 uur. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Ledenvergadering in Ger. Jeugdhuis, Breestraat 19, aan vang 20.00 uur. Kath. Vrouwengilde, afd. Leiden Jaarvergadering met bestuurswisse ling, lezing over aardgas. Gebouw van huish. en gezinsvoorlichting, Leven daal, aanvang 20.00 uur. Gem. Sociaal Raadsman Trouw kamer (parterre) stadhuis, spreekuur van 4 tot 6 uur n.m. Week van Gebed Vredeskerk, Burggravenlaan, 7.30-7.50 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrijdag 14 t m donderdag 20 jan. Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 210060. Op zaterdag 15 januari is in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur, bovendien geopend: Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Tentoonstellingen Zaterdag 22 januari wordt in Tastevln aan de Beestenmarkt een tentoonstel ling geopend van gouaches en tekenin gen door L. Shaman uit Leiderdorp. Deze expositie duurt tot 22 februari. In Pardoeza aan de Doezastraat houdt Bert Jonk een kleine tentoonstelling var tekeningen en schilderijen, welke ten toonstelling op de avond van 24 januari zal worden geopend. "De Ruif", Jan Vossensteeg 59. Agua- rellen en pentekeningen van Hans Ducro. Tot 31 januari. Gem. Museum De Lakenhal - wer ken van Herbert Fiedler. Tot 23 jan. Dagelijks 1016 uur, zondags 13—16 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73 - schilderij n van Arthur Eduard 21 januari tot half februari. Dagelijks 9—18 uur. Galerie Cartouche, Langebrug 67 Charles Donker exposeert van 7 tot 31 januari. Dagelijks van 25 en 79 uur, zaterdags en zondags 25 uur. Ten bate van de autotocht der be jaarden had nogmaals een klaverjas- wed8trijd plaats, nu in hotel „Riche" aan de Zuid-Boulevard. Zoals gebruikelijk was er ook nu weer veel belangstelling. De uitslagen waren als volgt: als eerste- prijs-winnaar kwam uit de bus de heer Kroeger met 7041 punten; 2e werd W. van Duyvenvoorden met 6666 pnt; 3e W. v. d. Plas 6401 pnt; 5e A. de Vreugd 6221 pnt; 6e D. Hus jr 6150 pnt; 7e D. Hus sr 5914 pnt; 8e J. Remmelzwaal 5675 pnt; 9e KI. Kleen 5655 pnt; 10e D. Kuyt 5479 pnt; lie J. Witteveen met 5086 punten. OP DE VLUCHT Volgens een 21-jarige losarbeider uit Katwijk was hij op de vlucht voor en kele aanvallers, toen hij struikelde en door de ruit van een koffietent viel, doch erg geloofwaardig vond de offi- van justitie bij de Haagse politie rechter dit verhaal niet. Er werd n.l. aan verdachte zonder eer „vernieling" verweten, hetgeen h(j op die manier probeerde te ontkennen. In elk geval was de ruit aan scher- •n gegaan en de vernieling was ge pleegd. De eis luidde 75.boete, om dat de officier het niet als een al te boos opzet wilde zien. Het vonnis werd con form die eis. KATWIJK AAN DEN RIJN Schorseneren Met een aanvoer var 19.000 kg schorseneren was er redelijke kooplust met iets lagere prijzen dan rige weken. Voor A I werd 67.tot 94,per 100 kg betaald. B I bracht 58,tot 7.4,— op. B II ging'voor 31, tot 32,— en C I ging voor 21,— tot 40, gulden per 100 kg. Toegankelijk voor alle belangstellenden Congres Intern. Vereniging voor Geografische Pathologie ditmaal in Leiden Monseigneur W. M. Bekkers, bis schop van Den Bosch zal op 25 januari a.s. te 17 uur in de Pieterskerk spreken over de waardering van de op het Vati caans Concilie tot stand geko men resultaten. Op 1 februari, eveneens te 17 uur, volgt een tweede college, eventueel, als de plaatsruimte zulks eist, ook weer in de Pieterskerk. Mons. Bekkers geeft deze col leges, die voor alle belang stellenden toegankelijk zijn, in het kader van het Studium Generale der Leidse universi teit. De Internationale Vereniging voor Geografische Pathologie (Internatio nal Society of Geographical Patholo gy) houdt" van 7 tot en met 10 sep tember 1966 in het Fysiologisch Labo ratorium van de Leidse universiteit haar negende congres. Het vorige con gres vond twee jaar geleden in Mi laan plaats. Tijdens deze bijeenkomst, die ge wijd is aan de studie van hart- en vaatziekten, zullen de resultaten wor den besproken van een enquête ge houden onder pathologen in 41 lan den over veelvuldigheid en verbrei ding van het hartinfarct. Voorts zijn verschillende aspecten van aderver kalking onderwerp van bespreking. Tweehonderd specialisten Vele specialisten hebben toegezegd lezingen te houden of op andere wijze tot de besprekingen bij te dragen, o.a. prof. dr. H. Ungar. patholoog-ana toom en hoogleraar te Jerusalem, prof. dr. C. J. F. Böttcher, hoogleraar te Leiden, dr. J. E. French uit Ox ford, prof. dr. Th. Francis, epidemio loog en hoogleraar te Ann Arbor in de Verenigde Staten en prof. dr. G. Schettler, hoogleraar in de interne ge neeskunde te Heidelberg. De voorzitter van de Internationale Vereniging voor Geografische Patho logie. dr. H. E. Schornagel, hoofd van het Centraal Pathologisch Laborato rium van het Gemeenteziekenhuis Dijkzigt te Rotterdam, is tevens voor zitter van het organisatie-comité. Vice-voorzitter van dit comité is prof. dr. A. Schaberg, hoogleraar in de pa thologische anatomie aan de Leidse universiteit. Het wordt vrydag f i belangrijke niet Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 i zondags i-4 i Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uit zondering van zaterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 uur). dag voor de tuinders in Katwyk Rijnsburg. Dan komt nl. aan de orde een voorstel van het bestuur tot het aangaan van een fusie van de Katwijkse met de Rynsburgse Groentenveillng. Het bestuur van Katwijk stelt name lijk voor: „Gehoord de uiteenzetting van het be stuur over de wenselijkheid om een fusie aan te gaan met de vereniging „Veiling Tuinbouwproducten Rtjnsburg" te Rijns- burg teneinde aldus gezamenlijk te ko men tot een 3terkere eenheid, die haar aanbod van producten zal concentreren te Katwijk en die te Rijnsburg zal be schikken over de aldaar reeds gevestig de peenwasserij en gehoord de mede delingen van het bestuur over de fusie- voorwaarden, zoals deze tussen de beide besturen zijn besproken", te besluiten: 1. Tot overname van de activa en passi va der veiling „Tuinbouwproducten Rijnsburg" te Rijnsburg ten einde die aldus in de nieuwe eenheid in te brengen; 2. De leden der genoemde veilingver eniging te Rijnsburg op hun verzoek tot het lidmaatschap van de Katwijk- se veiling toe te laten; 3. Het bestuur op te dragen, de met het bestuur der veiling te Rijnsburg overeengekomen regeling betreffende het personeel der nieuwe vereniging uit te voeren; 4. De Statuten der vereniging te wijzi gen volgens een aan de leden ver strekt concept. 1 maart 1966 tenminste 75% de leden der veiling „Tuinbouwpro- ducten Rijnsburg" dan wel zoveel leden van die vereniging als overeenkomt met 75% van haar ledenomzet in het boek jaar 1965 als lid tot onze vereniging zullen zijn toegetreden, of de vereniging „Veiling Tuinbouwproducten Rijnsburg" op 21 januari 1966 in haar algemene vergadering zich heeft uitgesproken vóór de Katwijkse voorstellen. Na indiening der voorstellen zullen én te Katwijk aan den Rijn én te Rijns burg, dus in belde plaatsen, algemene beschouwingen volgen, met toelichting door het bestuur. Het bestuur verwacht voor deze vergadering grote belang stelling. Verwacht wordt, dat ongeveer 200 specialisten uit de gehele wereld aan de bijeenkomst zullen deelnemen. Prof. dr. J. H. Waszink, hoogleraar in de Latijnse taal- en letterkunde en Romeinse oudheden aan de Leidse universiteit, is benoemd tot buiten lands lid van het Koninklijk Genoot schap van Kunsten en Wetenschap pen te Göteborg. Openbare les drs. Boer: 'Evolutie in de toxicologie' In het Groot-auditorium heeft drs. D. de Boer, buitengewoon lector in de toxicologie, een openbare les gehou den over de evolutie in de toxicologie, bij de officiële aanvaarding van zijn ambt. Toxicologie is de wetenschap, wel ke zich bezighoudt met de eigenschap pen van vergiften, het fysiologisch wer kingsmechanisme, de opsporing van vergiften en de bescherming van de mensheid tegen de schadelijke inwer king. De schadelijke inwerking is larvgs verschillende wegen mogelijk, en wel via de huid, de longen, het spijsver teringskanaal en na doorboring van de huid rechtstreeks in de bloedbaan. In de laatste eeuw zijn vooral de vergif- tingen, welke ontstaan zijn door ab sorptie door de huid en welke het ge volg zijn van inademing van giftige gassen en nevels, op de voorgrond ge treden. Deze als recent te beschou wen wijze van vergiftiging is te wij ten aan de enorme ontwikkeling van de techniek en de chemische industrie. Ook de snel toenemende motorisering van het verkeer levert een voor de volksgezondheid ongunstige bijdrage. Schade aan het organisme kan worden toegebracht door onjuiste dosering van stoffen, welke voor consumptieve of the rapeutische doeleinden zijn bereid (gif tige stoffen), of door contact met che mische prdukten, waarvan geen gun stige invloed op het organisme bekend is of verwacht kan worden (vergiften). FYSISCHE MEET APPARATUUR Tot de toxicologie behoort tevens de bestudering en uitvoering van methoden ter opsporing van giftige agentia in te onderzoeken biologisch materiaal. In de laatste decenniën wordt naast zeer ver fijnde mlcrochemlsche methoden in steeds toenemende mate gebruik ge maakt van fysische meet-apparatuur, waardoor een meer uitputtend onder zoek mogelijk is geworden. Chromato- grafische, spectrografische en Röntgen- diffractie analyse methoden spelen daaj- bij een uiterst belangrijke en onmisbare Met de recente oprichting van „Poi son centers" wordt beoogd de medicus bij gevallen van acute vergiftiging zon der verwjjl noodzakelijk toxicologische informaties te verschaffen tot steun bij de keuze van de door hem te nemen maatregelen ter behoud van het leven. Ook in ons land bestaat een dergelijke Instelling. Op de vergadering, die de katholieke middenstand gisteravond in hotel Sis- termans te Ilillegom hield kwam ter sprake, het by het gemeentebestuur in gediende verzoek van „De Hema" met het ondersteunend advies van de Ka mer van Koophandel, om In plaats van op dinsdagmiddag te sluiten de maan dagmorgen daarvoor in de plaats te stel len. Het lid van de raad, de heer Fr. Out, had uitstel van dit voorstel gevraagd en de raad was daarmede accoord gegaan. Het was nu de bedoeling om tegen dit voorstel het oordeel van de midden stand te stellen en ook de mening van het personeel. Er was door de vakbon den (2) te kennen gegeven dat zij vóór sluiting op maandag waren, maar vol gens het bestuur zou het winkelperso neel maar voor 5% georganiseerd zijn en de mening van de vakbonden hier gerust buiten beschouwing kunnen blij ven. Een enquête onder dat personeel zou daarom een algemener beoordeling duidelijker maken of men vóór of tegen de sluiting op maandagmorgen was. Wat het advies van de Kamer van Koophan del betrof, achtte men het wenselijk een nader onderzoek in te stellen naar de mening van de Hillegomse winkeliers, ook leden van de K. v. K. De voorzitter zal hiervoor de contact-commissie in schakelen. Ook de „marktkwestie" kwam weer in de belangstelling. De voorzitter merkte op dat men zich in Haarlem op dit moment aan het bera den was over de vraag of een voortzet ting van de markt nog wel enig nut had. De heer Verschoor wees er op dat een historisch gegroeide markt zijn eigen nut bewees, doch dat hiervan in Hlllegom geen sprake is. Over het alge meen was men van mening, dat de con sument, die er behoefte aan heeft naar LISSE Grote dlerenshow. Er is dezer dagen enorm hard gewerkt in de grote veiling hal van de Hobaho om de grote dieren- show op te bouwen en gereed te heb ben. Gisteren is aan deze show de laat ste hand gelegd en zijn alle dieren door bekwame vaklieden gekeurd. Donder dagavond 7 uur zal de officiële opening plaats hebben, waarna de tentoonstel ling tot en met zaterdag geopend is. grote Russische dirigent Gennady Roshdestvensky gisteravond, na twee jaar, zjjn rentree gemaakt te Leiden. Het concert, dat onder zijn leiding door het Residentie Orkest in de Stadsge hoorzaal werd gegeven, bevatte drie werken die evenzovele hoogtepunten waren en een grote indruk op de con certbezoekers hebben gemaakt. Rosh destvensky'» landgenote, de sopraan Zara Doulouchanova de mooiste so praan, naar men zegt, die Rusland thans kent deelde daarbij met de grandioze vertolking van Strauss' Vier letzte Lieder volkomen in het grote succes, dat dirigent en geïnspireerd or kest hadden. De derde Leonore-ouverture van Van Beethoven, zo vaak gespeeld, kreeg onder deze leiding een prachtige uitvoe ring. De inzet, zo zacht en volmaakt zuiver, hield reeds een belofte in die ge heel werd vervuld. Een beklemmende sfeer werd opgeroepen door de triolen van de fluit en de eerste violen in de langzame episode na de inleidende me lodie. Aan het slot werd een sterke dra matisch effect bereikt. De opvatting van de Russische dirigent getuigt van een romantische voorkeur, maar niet temin werd deze ouverture een nieuwe openbaring. Richard Strauss zijn zwanenzang, de Vier letzte Lieder op gedichten van Her mann Hesse en Joseph von Eichendorff. Nadat over het algemeen zijn latere werken aan diepgang en schoonheidszin hadden ingeboet en plaats gemaakt voor behendige trucjes en vaak buitengewone vindingrijkheid, bereikte Strauss in deze laatste liederen het hoogtepunt van zijn artisticiteit, die evenwel niet meer van deze eeuw was. Het zijn ontroerende lie deren die door de verbluffend knappe vertolking van Zara Doulouchanova, wier stem in alle registers een prachtige schakering heeft, tot grote schoonheid kwamen. Ook de klank van het orkest was opvallend mooi. Over de voortbrengselen van de Sow- jet-componist Dimitri Sjostakówitsj mo gen de meningen verdeeld zijn, de tiende symfonie onder leiding van deze ge- j weldige 34-jarige dirigent Roshdestvens ky, die tot de grootsten gerekend mag worden, maakte een onvergetelijk en monumentaal slot aan het concert. De uitvoering was zo boeiend, dat zelden een symfonie ons dermate kort toe scheen. Het Residentie-Orkest werd door Roshdestvensky volkomen meegesleept. Hij liet de instrumenten zingen of de vuurpijlen ervan afspatten. Magistraal hield hij het orkest in zijn ban en dreef het naar grote hoogten. Het dankbare applaus (onbegrijpelijk was de zaal lang niet geheel gevuld) voor dirigent, so liste en orkest was ovationeel. T. P. In het oude Egypte kwam eens in de 500 jaar Phoenix, de mythologische vogel om zichzelf in de tempel van de Zonnegod te verbranden en uit z(jn as verjongd weer te verrijzen. In ons 300 jaar oude gebouw heeft de Leidse Courant i ondergaan, waardoor zjj thans de vernieuwing MOOISTE KRANT VAN LEIDEN EN VERRE OMGEVING geworden is. i dan ook niet moeilijk om een abonnee voor deze formidabele krant Voor Iedere nieuw aangebrachte abonnee ontvangt U Ondergetekende: i jubileumblok. geeft als abonnee van De Leidse Courant op: plaats: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na Invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Lelden. de markt te gaan, in de naaste omge ving wel aan zijn trekken kan komeu. Ook vond men de plaats daarvoor niet geschikt. De gedempte Nieuwe Haven niet gunstig gelegen. Ook zou daar door weer parkeerruimte gemist worden. Als de dag voor de viering van het 50-jarig bestaan van de afdeling werd 2 februari a.s. vastgesteld. Over de w(jze van viering volgen nog nadere gegevens. BOSKOOP „Wü moeten streven naar nog meer vakkennis, nog hetere producten dan tot dusver hetgeen zal moeten reoulte- n een hoger rendement. De nieuwe kweekmethodes en verdere mechanisatie zullen ons aller aandacht dienen te heb ben, dit zowel voor het persoonlijk als algemeen belang", aldus voorzitter J. Nes tijdens de 85e jaarvergadering van de vereniging Boom- en Planten- beurs. De boomkwekerij kan, ondanks de moeilijkheden met de afzet naar Canada, een gunstig jaar terug zien. Blijkens het jaarverslag was de secre taris het eens met de voorzitter doch er op dat de ziektebestrijding der gewassen intensief moet worden aange pakt. Voor onbekende ziekten kan men zich ten alle tijden wenden tot de Plan- tenzlektekundige Dienst. De afsluiting de CAO bleek geen eenvoudige aan gelegenheid te zijn geweest. De boeken van de penningmeester konden met een batig saldo worden afge sloten. In verband met de kostenstij ging zullen de tarieven van de Bos- se Beurs met 5.worden ver hoogd. De bestuursverkiezing had tot resul taat dat de heer A. Hoogendoorn werd herkozen, terwijl als nieuwe leden wer den gekozen de heren J. Raaphorst en J. Zwijnenburg. De nieuwe richtprijzen aan de betreffende instantie ter goedkeuring voorgelegd. Het richtprij- zenboekje zal zo spoedig mogelijk aan de leden worden uitgereikt. De areaalheffing is vervallen. In de plaats hiervan is een heffing op de om zet gekomen. Aangezien een en ander door de EEG is besloten kan het be stuur daar geen wijziging in brengen. SASSENHEIM Gisteravond waren velen naar het geref. kerkgebouw gekomen om de 10e uitvoering van „De Lenteklokjes" te be luisteren. Zij werden niet teleurgesteld, want de meisjes zongen weer met over gave en enthousiasme. Het samenspel tussen koor en dirigent Dirk van Vliet, die deze avond voor de 5e maal de uit voering leidde, was voortreffelijk, waar bij ook uiteraard Ada v. d. Bent met haar pianospel genoemd moet worden. Het uit 10 nummers bestaande'program ma werd begonnen en besloten met re ligieuze liederen, door alle drie de afde lingen gezamenlijk gezongen. Hierbij werden in het bijzonder de Israëlische canon „Shaloom" en „Trouw wakeu Gods engelen" gevoelvol vertolkt. Bij de a-groep (69 jaar) was het vooral „De zeven dwergen" dat uitstak. B(j de b- groep. (1012 jaar) bleek uit de vertol king van het moeiiyke „Al onder de weg van Maldegem", dat deze afdeling tot zeer goede prestaties in staat is. Zij zongen verder ook nog „Daar was laatst een meisje loos", wat het altijd goed doet. Bij de c-groep (13 jaar en ouder) sprong het „Hollands lied" bijzonder uit, maar dat kon haast niet anders, want met dit lied behaalden zij een eerste prijs op het concours. Zonder aan hun verdere pres- stampt moest worden. Bjj de a-groep viel ook bijzonder op dat ze zo gecon centreerd zongen, toen ze eenmaal los waren. Dit laatste houdt niet in, dat dit met de b en c-groep niet het geval zou z(jn, want over de hele linie had de diri gent de zaak goed in de hand. Voorzitter Wijntjes dankte na afloop van het pro gramma het koor voor hun fraaie pres taties, dirigent Van Vliet voor de leiding en Ada v. d. Bent voor de sublieme pianobegeleiding. De dirigent kreeg een fruitmand, zijn echtgenote en Ada v. d. Bent bloemen. Verder deelde de voorzit ter nog mede dat het koor weer naar een concours gaat en is uitgenodigd om in de „Bergstichting" te Noordwyk te ko men zingen. Da. te Winkel sloot deze mooie avond.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3