'NIGERIA WORDT NU DOOR WD WIL Geërgerde ANP-man Witteboom LEGERLEIDING GEREGEERD 5 Veronica dank zij ons weer betrouwbaar" NVY wil looneisen kracht bijzetten Premier Aboebakar als I gijzelaar vastgehouden CUBAANSE TROEPEN IVOOR HULP HANOI? Pater Tromp candidaat kardinaal Op 10 maart feest in Hitzacker WEER IN KABINET Dr. Fischböck te vroeg in publiciteit SOEBANDRIO KOMT OP VOOR SOEKARNO Frey wist van zaak-Ben Barka Overvaller (16) kiest hazepad AL VOOR f4990: RIJDT U IN EEN VOLKSWAGEN 1200 A MAANDAG 17 JANUARI 1966 DE TiEIDSE COURANT tj3 ^et(A.GOS (U.P.I.). Nigeria, dat dit weekeinde aan de rand van een leturgeroorlog werd gebracht als gevolg van een mislukte staatsgreep, et-Je zaterdag werd gepleegd, wordt thans geregeerd door een tussentijds Rewind onder leiding van de getrouwe generaal-majoor Aguiyi Ironsi, veie 41-jarige stafchef van het Nigeriaanse leger. ;r_faar premier Sir Aboebakar Tafawa en diens minister van Financiën Festus lg.tkotie Eboh op het ogenblik verblijven, is niet bekend. Er gaan geruchten, dat |j worden gegijzeld door de rebellen, die naar het schijnt Kadoena, de hoofdstad ftin Noord-Rhodesië, in handen hebben. Ook wordt het niet uitgesloten geacht, Bit de beide functionarissen in Calabar, de hoofdstad van Oost-Nigeria, zijn. Ook ëze stad is, naar verluidt, in handen van de opstandelingen. Generaal-majoor tonsi kondigde gisteravond via de radio aan, dat hij zich aan het hoofd had èplaatst van het militaire bewind en dat de functies van premier, president en arlementslid zijn opgeschort. In Londen heeft president Nmamdi Azikiwe die Engeland herstellende is van een operatie verklaard, dat hij van plan is p spoedig mogelijk naar zijn land terug te keren. De minister-president van et westelijk deel, Samuel Akin-tola, en de premier van het noordelijk gebied, ihmadoe Bello, zouden door de rebellen zjjn vermoord. Ook wordt gemeld, dat e echtgenote van Bello om het leven is gebracht. Volgens de berichten wordt e staatsgreep geleid door majoor Nzoegwoe. Sir Aboebakai Balewa, premier van Nigeria, die vermoedelijk in handen >an de rebellen is gevallen. HAVANA Reuter-ÜPI) Premier del Castro heeft zaterdagavond ver aard dat Cuba bereid is vrijwilligers Vietnam. Laos en Cambodja te stu- en naar elke andere plaats in de d waar zij voor de revolutionaire ak nodig zijn. Hij zei dit tijdens de Dtplechtigheid van de zogenaamde soli- riteltsconferentie van drie continenten taraan communistische en revolutio- iire partijen en guerillabewegingen uil rika, Azië en Latjjns-Amerika hebben eigenomen. De Amerikaanse minister van Buiten- udse Zaken, Dean Rusk, heeft verklaard geen aanwijzingen zijn dat »rd- Vietnam een vreedzame oplossing de kwestie Vietnam wenst. De mi ster zei dit in een communiqué dat door ;n de Zuidvietnamest premier ;uyen Cao Ky was ondertekend. Gisteravond is de Japanse mmister van litenlandse Zaken Etsoesaboero SJiina Moskou aangekomen. Hij is van plan met Russische autoriteiten diverse pro- emen te bespreken, variërend van de in Vietnam tot een Sovjet-Japans edesverdrag. De Noordvietnamese ambassadeur in :ypte, Nguyen Xoean, heeft in een van- ag gepubliceerd interview met het dag- ad Al Ahram verklaard dat de Ver ngde Staten geen rechtstreeks contact t Noord-Vietnam hebben gehad over beëindigen van de Vietnamese oorlog, aar dat zijn land alle vredespogingen rwelkomt. Vrede moet echter gebaseerd ti op rechtvaardigheid, zo voegde hij eraan toe. Zijn land wil volgens hem vrede die Amerika het uit een achtspositie opdringt. Vletkongrebellen hebben vanmorgen Zuid Vietnamese officiersschool op s zes km ten noorden van Saigon assaal bestormd maar zijn door de ver- digers afgeslagen. Dertig aanvallers wamen om, aldus een militaire woord- ierder. Romeinse geruchten: ogenblik van geruchten staande benoeming van nieuwe kardina len. Hoewel niemand enige zekerheid heeft, neemt men aan, dat de Paus enkele vooraanstaande theologen tot het kardi nalaat zal verheffen, om aldus zijn waar dering voor de bijdrage der periti aan de concilie-arbeid tot uitdrukking te bren gen. Reeds werden de namen genoemd van twee kopstuken der progressieve theologie, de Fransen Congar O. P. en De Lubac S.J. Het lijkt onwaarschijnlijk dat dit bericht juist zou zijn, aangezien aldus de waardering te eenzijdig terecht zou komen bij twee Fransen en bij twee progressieven. Van Duitse zijde werd al verondersteld, dat wellicht een man als Rahner in aanmerking zou kunnen ko men. In doorgaans conservatieve kring hoort men de naam noemen van pater S. Tromp S. J.- Een benoeming van deze laatste zou in Nederland ongetwijfeld enig opzien baren, aangezien de naam van pater Tromp geassioceerd wordt met enkele geruchtmakende affaires zoals de zaak Terruwe en het conflict rond pater Van Kilsdonk. De benoeming van een andere Nederlander, die eveneens enige kans schijnt te maken, nl. mgr. J. Willebrands, secretaris van het Secretariaat voor de Eenheid der christenen, zou waarschijn lijk geen moeilijkheden veroorzaken. Bij vliegramp in Griekenland 4 overlevenden ATHENE (UPI) Bij de C-47 van de Amerikaanse luchtmacht, die donderdag is neergestort op de berg Heimos in de om geving van Kalavryta, zijn vier overleven den aangetroffen Het ongeluk met het transportvliegtuig kostte zes personen het In Lagos, de hoofdstad van Nigeria, bewaakt politie de centrale telefoon post van de stad. Generaal-majoor Ironsi, d regering trouw bleef en nu tijdelijk het bestuur in Nigeria uitoefent. HITZACKËR DPA) Het stads bestuur van Hitzacker, de geboorteplaats van de heer Claus von Amsberg, heeft de plannen voor het huwelijksfeest op 10 maart, bekend gemaakt. Het ligt In de bedoeling dat straten en huizen met vlaggen in de kleuren van het konink rijk der Nederlanden, van het Huls van worden. Aan de vooravond van de trouwdag wordt een publiek toegankelijk bal gegeven in het Kurhotel. Op de feestdag zelf zullen herauten in historisch kleder dracht ,,den volke konde doen" van het huwelijk tussen kroonprinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Diezelfde middag komt de gemeenteraad in feeste lijke zitting bijeen. Tevens zal een regis ter voor gelukwensen worden gedepo- (Van een onzer verslaggevers) BREDA Oud-mlnlster van Binnen landse Zaken, mr. Toxopeus heeft za terdagmiddag tijdens een bijeenkomst van de WD-afdeling Breda in antwoord op een vraag te kennen gegeven, dat de VVD bij de eerstvolgende verkiezingen allee In het werk zal stellen om In de re gering te komen. „Het kan nooit doel van een partij zijn om oppositie te blijven voeren," merkte mr. Toxopeus op, die er niettemin aan toevoegde, dat de VVD in de oppositie een behoorlijk rol heeft kunnen meespe len. „Deze oppositierol heeft de WD overigens altijd betreurt", verklaarde mr. Toxopeus. „Wanneer er geen t.v.- kwestie was geweest, hadden wij de wet kunnen uitzingen". Hef liberale Kamerlid verwachtte de eerstkomende jaren geen coalitie, waar in VVD en PvdA. zouden samengaan. „De Tweede-Kamerverkiezingen," zo voorspelde hij, „worden voor socialisten 'n heel moeilijke aangelegenheid, om dat ze samenvallen met de uitvoering van de tweede belastingbranche, waar uit 600 miljoen gulden tevoorschijn dient te komen." Het was voor mr. Toxopeus nog een raadsel waar dit bedrag vandaan moet komen. „Ook Vondeling ligt die tweede branche loodzwaar op de maag", ver zekerde het WD-Kamerlid. Ir. WIESENTHAL WENEN (UPI) De Oostenrijkse nazi- Jager ir. Simon Wiesen thai heeft in Wenen verklaard dat hij reeds enkele maanden geleden de Nederlandse autori teiten over de verblijfplaats van dr. Hans Fisohböck had ingelicht. Hij vreest echter dat door de vroegtijdige puiblikatie over de ontdekking van Fisohböck deze gewaar schuwd is. Wiesenthal, hoofd van het Joods docu- mentatiecentrtun in Wenen, verklaarde te geloven dat de Nederlandse ambassade in Bonn bij de Duitse autoriteiten stappen heeft ondernomen om te weten te komen of er kans is op uitlevering van Fisch böck, in de oorlog secretaris-generaal voor financiën en economie in Nederland. Volgens Wiesenthal heeft de naam van Fischböck op de lijst van Oostenrijkse j Het bracht my op de gedachte dat het oorlogsmisdadigers gestaan, maar is hij nuttig zou zyn de luisteraars te waar- daarvan geschrapt toen de economischeschuwen voor zwakke plekken in het ijs oorlogsdelicten in 1957 verjaarden. Wie-i onder het sneeuwdek, die niet te zien senthal gelooft echter dat Fischböck nog I zouden zijn en daardoor nog verraderlijker vervolgd kan worden wegens zijn rol in en gevaarlyker konden worden. Radio- de dood vandwangarbeiders. Veronica nam deze waarschuwing plomp- VAN A TOT Z ANP-NIEUWS (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM l>e heer S. Witteboon, hoofdredacteur van de radionieuwsdienst ANP. die inmiddels een reprimande kreeg te verwerken voor het gefingeerde bericht over de verbrande kippen In Withuizen (Velawe)gaat nochtans zwaarder gedrukt onder de ergernis die hem bekruipt wan neer hij het Veronlcanleuws beluistert. „Veronica neemt van A tot Z het nieuws van ons over. De omroepers gebruiken zelfs dezelfde formuleringen." De heer Witteboon is al achttien Jaar hoofd van de radionieuwsdienst en staat er by het personeel om bekend dat hy het uiterste eist aan exactheid van het radionieuws. Dat geeft een hele zorg, zelfs al steunt het ANP op een uitgebreid net van cor respondenten. De „eigen nieuwsgaring" van Veronica neemt hy dan ook met een korreltje zout. Journalisten zijn bij deze omroep niet in dienst. „Ik las in de bladen", zo zegt hij, „dat Radio-Veronica sinds 1 januari elk uur een nieuwsbulletin uitzendt. De woord voerder zei o.a. tegen verslaggevers: „Hoe wij eraan komen? Dat houden wij geheim. We zijn erg Inventief. We hebben in dit nieuwsbulletin wel een eigen stijltje, hebt u dat gemerkt." De Veronicadirecteur sprak over zoge naamde vrije nieuwsgaring. Hij ontkende niet dat op het schip ook wel naar Neder landse radiostations wordt geluisterd en naar de Nederlandse televisie wordt ge keken. Van deze gegevens werd echter geen gebruik gemaakt. Deze dagbladbe- richten intrigeerden hoofdredacteur Wit teboon zodanig dat hij naar Radio-Vero- nica ging luisteren. „Ik hoorde het nieuws van 8.58 uur. Er zaten zes berichten in. Ze waren stuk voor stuk gegapt uit de uitzendingen van de radionieuwsdienst van 7.00 en 8.00 uur. Radio-Veronica had uè stenografisch of met bandrecorder opgenomen. En las van door ons gemaakte berichten de eerste nieuwtjes zonder meer voor. Onze nacht- redactie, die 's nachts om twee uur haar werk moet beginnen, had deze berichten met de grootste zorg samengesteld. Zo is het de hele dag door gegaan. Donderdag: alle uitzendingen van Radio-Veronica van 's ochtends 8.58 uur tot 's avonds 18.58 uur afgeluisterd, vastgelegd en vergeleken met onze uitzendingen, die we tevoren hadden laten uitgaan." Herziening van proces tegen Van der Lubbe (Van onze correspondent DEN HAAG Een in Amsterdam wo nende broer van Marinus van der Lubbe heeft namens de familie de Berlijnse ad- vokaat dr. Arthur Brandt opgedragen een verzoek in te dienen om het Rijksdag proces te herzien. Het gaat hier om de vraag onder welke omstandigheden Marinus van der Lubbe bij deze brand betrokken was. Zoals bekend werd Van der Lubbe in 1933 als hoofdschuldige aan de brand veroordeeld en ter dood ge bracht. De brand zelf vormde de inleiding tot de machtsovername door de nazi's „Als jullie me niet moeten, trap me eruit" DJAKARTA (ANP-UPI) Vlce-pre- heeft Djakarta het volk opgeroepen tot „ver dediging van Soekarno" tegen de pogin gen deze af te zetten. Soebandrio zei dat Soekarno in de studentendemonstraties tegen de forse prijsverhogingen een po ging om hem af te zetten zag. Zowel za terdag als gisteren hebben in Djakarta en Bogor studentendemonstraties tegen de regering plaatsgehad. Leger, marine en luchtmacht hebben president Soekarno gisteren in een ver klaring, die door radio Djakarta werd omgeroepen, verzekerd van hun volledige In een andere verklaring die eveneens door de radio werd verspreid bevestigen 175 massa-organisaties hun loyaliteit aan de president. „Als jullie me niet meer moeten, trap me er dan maar uit", zo riep zaterdag president Soekarno. trillend van woede, in het Nederlands op een openbare kabi netsvergadering in zijn zomerpaleis te Bogor. terwyi buiten ongeveer dertigdui zend studenten het ontslag van „die stomme ministers", eisten. De studenten, gewapend met potten verf in zeventig vrachtwagens en andere vervoermiddelen uit Djakarta naar Bogor gekomen, dron gen op een gegeven moment zo op. dat de paleiswacht de bajonet op het geweer plaatste en een aantal waarschuwings schoten loste, waarna dp menigte wat tot bedaren kwam. Soekarno had zyn ongeveer honderd PARIJS De zaak Ben Barka. de (Van onze correspondent Lucas Kleijni ontvoerde en vermoorde Marokkaanse oppositieleider, gaat zulke vormen aan nemen, dat men zich afvraagt hoe lang generaal De Gaulle zyn minister van Binnenlandse Zaken Frey nog kan hand haven. Zouden de nu gepubliceerde bij zonderheden over ontvoering en moord bekend zijn geweest tUdens de jongste verkiezingscampagne, dan zou het zeer de vraag zyn of De Gaulle zyn 55 pet. zou hebben gehaald. Dat de onderwereld van Parijs vol schurken en boeven is, was bekend. Maar dat op zeer hoge posten in de bovenwereld ook gangsters zouden zit ten. aan wier banden bloed kleeft, dat durfde niemand veronderstellen. En toch is het zo. De Marokkaanse oppositieleider Ben Barka werd op 29 oktober j.l. midden in het hart van Parijs op klaarlichte dag ontvoerd, Er was maar een getuige, die de vlucht nam en pas begon te spreken tie gal dat ook zij niet zouden worden vermoord. De zaak werd in handen ge geven van commissaris Bouvier en later van de voortvarende rechter van onder zoek Zollinger Maar hoe laatstgenoemde ook zijn best deed. hij kwam met zijn onderzoek slechts langzaam vooruit. Want van hogerhand werden hem stelselmatig Hen blik naar buiten inlichtingen onthouden. In de gevangenis zaten een paar handlangers, onderge schikte individuen. Bijtijds de vlucht hadden genomen de schurken van de on derwereld die voor veel zilverlingen Beh Barka hadden verraden en verkocht. Maar op hun hogestoelen bleven zitten de mannen die aan de touwtjes hadden getrokken en precies wisten wat er met toen de politie hem en zijn vrouw garan-1 Ben Barka was gebeurd. Om maar enkele namen te noemen: sedert 3 november wisten van ontvoering en moord de vol gende personen: Caille, commissaris voor de informatiedienst bij de Parjjse pre fectuur van politie. Simbille. onderdiiec- teur van de Parijse judlciaire politie. Papon, prelect van politie, en Frey. mi nister van Binnenlandse Zaken De heer Godard, kabinetschef by de directeur van de nationale veiligheidsdienst, was op 2 november volledig ingelicht door de com mandant van de contru-spionnagedienst Leroy. alias Finville, die deze inlichtingen had verstrekt op verzoek van zijn hoogste chef, generaal Jacquier. Men ziet hoe deze vuile sneeuwbal aan het rollen is gegaan. De gehele politie wist ervan, schrijn maandagmorgen de Figaro. Behalve de rechter van onderzoek Zollin ger, wie men bewust alle Inlichtingen heeft onthouden. En de Figaro besluit het korte hoofdartikel met deze woorden: „Waarom? Wie heeft men willen dekken? Wie wil men nog meer dekken? Wij heb ben er recht op dat te weten. Men zal verplicht zijn het ons te zeggen". ministers bijeen laten komen ter bespre king van de catastrofale economische toestand in zijn land. In zijn toespraak, die rechtstreeks door radio-Djakarta werd uitgezonden, bood de president ieder die zich daar maar geschikt voor achtte de functie van premier aan. die hij al zes jaar naast zijn presidentschap bekleedt. Ook wilde hij ieder die het ambieerde de kans geven de economische leiding van het land op zich te nemen, maar hij waarschuwde dat hy die man zou laten doodschieten wanneer hij er niet in drie maanden in slaagde .de toestand te ver beteren. Soekarno riep. opnieuw in het Nederlands uit: „Men leeft niet van brood alleen" en vervolgde: „Hier staat Soekarno. de grote leider van de revo lutie. Dat zij die mij trouw zijn me vol gen. me verdedigen, hun gelederen slui ten. want ik zie dat men mij probeert weg te werken" ROTTERDAM (ANP) De Rotter damse recherche heeft in een cafetaria in de Maasstad de 16-jarige Duitse kok B. L., zonder vaste woon- of verblijf plaats, aangehouden, die vrijdagavond even na zes uur de 57-jarige eigenares se van een bakkerij In haar winkel be dreigde met een pistool. De jongeman bekende de overval op de winkelierster beraamd te hebben met het doel ln het bezit te komen van de inhoud van de kas. De overval die L. pleegde met behulp van een lucht drukpistool had overigens weinig suc ces. De vrouw liet zich in het geheel niet intimideren door het nogal angst aanjagende optreden van de kok. Met een bars „Wil je wel eens verdwijnen" had zij succes. De jongeman rende als een haas de winkel uit. L. is overgege ven aan de Rotterdamse kinderpolitie. verloren over. Hoe konden ze op het sohlp weten dat het In Hilversum sneeuwde?" „Se uitzending van Veronica van don derdag 14.58 uur leverde me een diepe teleurstelling op. Een uur tevoren hadden wij geprikkeld door ergernis het bericht uitgezonden over de verbrande kippen. Een boeiend bericht. Een hoogst uitzonderlijk bericht. In de jaren dat ik hier mijn werk doe zyn er onder mijn verantwoordeiyk- held ten naaste bij één miljoen nieuwsbe richten uitgezonden. Ze waren stuk voor stuk omringd met alle zorgen en waar borgen voor een zo groot mogeiyke juist heid. Voor liet eerst in al die achttien jaar hadden we nu eens de aardigheid een bericht uit te zenden dat omringd was van de grootst mogeiyke waarborgen van onjuistheid. Ik had mij ervan over tuigd dat in Nederland geen gemeente Withuizen bestond en er dus geen kippen- boerderij kon afbranden en geen 5000 stuks pluimvee het leven konden laten. Een op de miljoen gevallen moet de mens zich een kleine nonchalance kunnen veroorloven. Weliswaar had ik medelijden met de 5000 kippen. Aangezien ze niet waren omgekomen kon ik daar wel over heen stappen. Om 14.58 geen gebraden kippen bij Radio-Veronlca. Wat een on derscheidingsvermogen. Een ereprijs voor Veronica. Om 15.58 uur als openlngsbe- richt in het nieuwsbulletin van Radio- Veronioa: bij de gemeente Withuizen op de Veluwe is een kippenboerderij afge brand. waarbij 5000 kippen zijn omgeko men. De schade bedraagt enkele tien duizenden guldens, letterlijk onze lezing. Een mysterie hoe Radlo-Veronlca aan zyn nieuws komt? De heer Verwey kan gerust zyn. wy zullen geen fietieve be richten meer uitzenden. Radio-Veronica wordt weer betrouwbaar dank zy het ANP." Bent u zeker van een Volkewegen tót en-mét. MET de degelijke noeste VW-lucht- gekoelde motor echterln. De motor die u nooit In de steek laat. Bij welk weer u ook etert. MET de uniek beechermende, vier voudige laklaag. MET de sterke, gladde, dichte bodem plaat. MET da hoge topsnelheid, die tegel!|k kruissnelheid is tvoor hoge gemiddel den I). MET de altijd voor u klaar ataanda VW-servica (goedkoop in onderhoud, reparatie en onderdelen I). MET de hoge inrullwaarde. MET ruimte voor vijf. METmaar maak even een afspraak met uw VW-dealer voor een (vrij blijvende) proefrit in deze V.W. va. f 4990,-. Dan merkt u zélf dat d© Volkewagen 1200 A een V.W. Is met Paul de Groot uit Tweede Kamer DEN HAAG (ANP) De heer S. (Paul' de Groot zal ln de komende weken op eigen verzoek aftreden als lid van de Tweede Kamer, waarin hij zitting heeft voor de CPN. H ijzal worden opgevolgd door mevT. H. J van Ommeren-Averink, thans lid van de Eerste Kamer. Zielzorgplan Bijlmermeer Mevrouu Indira Gandhi, dochter van wijlen Pandit Nehroe, heeft de beste papieren als woensdag beslist zal worden ivie premier van India wordt. Haar tegenspeler Dasai heeft nochtans te kennen gegeven zijn kandidatuur te handhaven. UTRECHT (ANP) De vice-voorzitter van het NVV, de heer A. de Boon. heeft op het demonstratief congres van de al gemene bedrijfsgroepencentrale in Utrecht verzekerd, dat de drie vakcentra les moreel maar ook financieel achter de by hen aangesloten bonden staan indien strijd moet worden gevoerd voor mini muminkomen en andere loonwensen. NAGEKOMEN PRIESTERJUBILEA Reguliere kanunniken van Sint-Augun- HAARLEM. IK.N.IM - Ken ,e,nensde i 25Ja"PrlMt«' ma.rt R. D commissie van ,lc»ki,ndiEen nil Amsler lt°fdlLk' Puto™- Gerptaaes-Us dam en de Vechtstreek heeft voor de zielzorg in de Bijlmermeer opge steld. Dit plan is als advies toegezonden aan mgr. J. A. E. van Dodewaard. de bisschop van Haarlem. Binnenkort zullen ook de zaken van onderwys en maat schappelijk werk aan de orde worden ge steld in samenwerking met de desbetref fende organisaties. Uitgangspunt voor het overleg is ge weest. dat de opbouw van de Bijlmermeer een gemeenschappelijke taak is van de Amsterdamse en de zuid-oostelijke rand gemeenten. die het werkterrein zijn van de Opbouwstichting Vechtstreek en Am- stelland. Deze stichting heeft ook con tact met de Nederlands Hervormde Bijl- merraad. Flaches, België; 14 april R. D. Jan Ra- 'demaker, "missieprocurator, priorij St.- Augustinus, Sluis (Z.V.); 6 juli R. D. Ge rard Hesper, directeur College St.-Au- gustinus, Gerpinnes, België: 6 juli R. D. Theodoricus Evers, pastoor Gerpin- nes-Hymlée, België. Kruisheren: 22 december: 60 jaar priester, pater G. Klaverweijden te Zoe- terwoude, oud-pastoor van Zoeterwoude. Paters H. Geest: 25 jaar priester: 19 Juli C. van Zeeland; Piet Verdijk; drs. J. Koekoek; C. van Uden; M. van de Burgt; C. Pouw; P. de Louwere; Th. Peters; C. de Kort; Hub. Verdijk; Th. van Maastrigt (Door een misstelling zijn deze jubilarissen eerder abusieve lijk vermeld onder de oblaten van de H. Franciscus van Sales. betrokken te zyn bU het verdelen van de armoede in het naoorlogse Nederland, waarvoor de vakbeweging ook verantwoor delijkheid heeft gedragen. Nu het er evenwel op aankomt een portie van de welvaart te verdelen, wordt het overleg steeds moeilijker en verschuilen de werk gevers zich achter regeringsbeslissingen. De werkgeversorganisaties willen thans geen commentaar geven op deze uitlatin gen. De hele zaak komt woensdag aan de oixie in de Stichting van de Arbeid. „Wij willen ons niet nu al vastleggen", zo werd desgevraagd medegedeeld Het woord sraking is op het congres niet gevallen Er was slechts sprake van acties, waarbij de namen van de AKU en de aardewerk Industrie werden genoemd. Christine Keeler weer weg van liaar man Brits zcdenschandaal dat tot het aftreden van minister van Oorlog John Profumo leidde, leeft niet meer samen met haar echtgenoot, aldus haar advocaat. De advocaat, Walter Lyons, zei niet te weten of het 23-Jarige vroegere fotomodel een echtscheidingsprocedure zal voeren tegen haar man, de 24-Jarige James Lever more. Christine Keeler trad in alle stilte in oktober in het huweiyk met Levermore.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5