Lissese IJsclub belangstelling vierde onder veel 75-jarig bestaan Biljartfinale bij Soldaatje - Voorhout NeVoBo - afd. Leiden PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 17 JANUARI 1M» Gemeentebestuur liet verstek gaan BESTUURSLEDEN ONDERSCHEIDEN I KNSB-wimpel, die thans trots de vlag- gemast van de ysclub siert. Als tweede spreker mocht het bestuur I begroeten baron van Dedem, burge- meester van Boskoop, die als voorzitter van het Gewest Zuid-Holland van de Btj gelegenheid van het 75-jarig be- KNSB de gelukwensen overbracht van staan van de Lissese IJsclub vond za- het Gewesteiyk bestuur. Hoewel hy pas terdagmlddag een receptie plaats in onKeveer «en maand deze functie waar- restaurant „De Nachtegaal" te Lisse. neemt. was het hem toch een groot ge- De grote zaal was door de kunstige noeK^n We* de IJsclub Lisse - handen van het bestuurslid de heer G. Verdegaal rykeiyk versierd met tulpen, hyacinthen en narcissen. Voorts werd de zaal door de vele bloemstukken, van zusterverenigingen ontvangen, omgeto verd In een waar bloemenpaleis. Veel belangstelling mocht de jubilerende ver eniging ontvangen. Als eerste spreker trad naar voren de heer Wesselo, voorzitter van de K.N.S.B., die, hoewel er op deze dag meer IJsverenigingen een jubileum vier den, speciaal Lisse had verkozen, omdat de naam Wesselo bij de oprichting in 1891 reeds vermeld staat; deze was dan ook van de huidige KNSB-voorzitter. Hy drukte de ijsclub op het hart alle krach ten in te spannen om, nu vooral in het westen van ons land recreatiegebieden zo bitterhard nodig zijn, óók voor de ijsverenigingen banen beschikbaar te krijgen om de zo typisch Hollandse schaatssport te kunnen blijven beoefe nen. Als waardering voor het vele werk dat de Ijsclub gedaan had. ook vooral voor de jeugd, overhandigde hij de jubileum te feliciteren en hy sprak de uit, dat deze vereniging met 1800 leden de tweede in ledental van het Gewest Zuid-Holland! op de Ingesla gen weg zal voortgaan in het belang an de yssport in het algemeen. Met welgekozen woorden speldde hij de jubilarissen G. Verdegaal en C. van der Zaal het insigne op van de KNSB, wegens 25 jaar met grote verdiensten bestuurslid te zijn geweest. Namens het Gewest bood hij de vereniging een beker Dr. G. A. Schalij, voorzitter van de Lisser Harddraverijvereniging wenste de IJsclub, die nu 75 jaar bestaat, toe, de 1000 te behalen en wilde om verschil lende redenen gaarne nauwer contact zien tussen belde verenigingen. De heer Hijdra, voorzitter van de technische commissie van de langebaan- wedstrijden, sprak over de moeilijkhe den, die de ijsclub bedreigen in verband met het kwijtraken van de baan. Hij herinnerde aan de prachtige wedstrijden die indertijd in Lisse verreden waren en spoorde het bestuur aan om voet by stuk te houden en te zorgen, dat Lisse een ysbaan behoudt. De voorzitter, de heer N. P. C. Mieloo, dankte de sprekers in juist gekozen woorden en wees er nog op, dat een ysclub zo belangryk Is, om vooral de jeugd op een veilige plaats de schaats sport te laten leren en beoefenen. Zoals reeds gezegd, van vele zusterverenigin gen mocht de ysclub prachtige bloem stukken ontvangen of een ander jubi leumgeschenk. De oud-secretaris, de heer W. van der Linden, bood nog een mooie beker aan. Verheugend was het, dat vele oud-bestuursleden hun vereni gingen kwamen feliciteren, des te gro ter was de teleurstelling by dit jubileum dat geen enkel bewys van waardering van het Gemeentebestuur van Lisse werd ontvangen; noch schrif telijk, noch persooniyk werd belangstel ling getoond. Vergeet men soms, dat een ijsclub met 1800 leden van zoveel belang is voor een gemeente? Had de IJsclub woensdagmiddag niet ruim 6 0 0 kinderen op de baan? Deze 600 kinderen konden veilig de gezonde jjssport be oefenen. Niettegenstaande deze teleurstelling is de receptie druk bezocht geworden en een voldoening voor het bestuur. De mu zikale hulde van „Canite Tuba" was een prachtig sluitstuk van deze ge slaagde receptie. ROELOFARENDSVEEN In café Heemskerk werden vrijdag avond de rayonwedstrijden van de EHBO rayon Leiden georganiseerd. De organisatie was bij de afdeling Roe- lofarendsveen in goede handen. Voor een grote belangstelling van de zijde van het publiek werd door niet min der dan 7 senioren- en 8 junioren- ploegen op sportieve wijze gestreden om in de ogen van de jury de beste resultaten te behalen. Er werd over het algemeen vrij goed gewerkt. De uitslag werd tenslotte bij de senioren: 1 Leiden 120 pnt. comman dante 20 pnt; 2 Roelofarendsveen 112 pnt., comm. 23 pnt; 3 Zoeterwoude 110 pnt., comm. 20 pnt; 4 Stompwijk 110 pnt., comm. 16 pnt; 5 Hoogmade 110 pnt., comm. 18 pnt; 6 Voorhout 108 pnt., comm. 18 pnt; 7 Meerburg 107 pnt., comm. 17 pnt. Junioren: Hoogmade 101 pnt., comm 19 pnt; 2 Meerburg 97 pnt., comm. 19 pnt; 3 Stompwijk 88 pnt., comm. 21 pnt; 4 Roelofarendsveen 84 pnt., comm. 17 pnt; 5 Leiden 84 pnt., comm. 19 pnt; 6 Zoeterwoude 81 pnt., comm. 20 pnt; 7 Rijpwetering 78 pnt., comm. 16 pnt; 8 Voorhout 74 pnt., comm. 20 pnt. De eerste prijs voor de commandant bij de senioren was voor mevr. Elst- geest-Vesseur, 2e pr. mevr. Nijssen, 3e pr. E. Janmaat. Bij de junioren waren dit: le pr. C. J. van Nouweland, 2e pr. N. van Leeuwen, 2e pr. Joke v. Beek. STOMPWIJK G. v. d. Luit veertig jaar werkzaam in Sassenheims bollenbedrijf Vrijdagavond werd in „De Oude Post" het jubileum gevierd van G. v. d. Luit, die 40 jaar in dienst was by N.V. Van Zonneveld Co te Sassenheim. Voor af had een diner plaats van de jubilaris, echtgenote en kinderen met de directie en de echtgenoten van de overleden di recteuren. Hierbij hield de oudste direc teur, de heer W. van Zonneveld, 'n korte toespraak tot de jubilaris. Hy roemde diens werkzaamheid en trouw en zei, dat niets hem teveel was. Als schuur- chef te Sassenheim neemt deze een bij zondere plaats in de onderneming in. In de avondbijeenkomst, waar het gehele omr J personeel aanwezig was, werd uitvoerig Feestaxond STV Op zaterdag j.l. het woord gevoerd door de heer G. van I fen 8Toot aantal leden van de STV Zonneveld, eveneens directeur van de 8ev°16 Sneven aan de oproep tot N.V. Als bedrijfsleider te Sassenheim 1 va" de ^tavond in „1 Bruine Slipparty Zaterdagavond omstreeks 10 uur slipte in de Acacialaan een cara van, waarvan de bestuurder kennelijk veel haast had. Hy kwam tegen een lantaarnpaal terecht, die afbrak en to taal werd vernield. De bestuurder kwam met de schrik vry, maar de voorzyde van zyn auto kwam er niet zo best af. Zo verspeelde hy o.a. de voorruit en de koplampen. Ongeveer een kwartier te voren had hij zijn linkerspatbord ver speeld, toen hij in Warmond tegen het Tolhek aanreed. KADERBIJEENKOMST NKV. Zaterdagmorgen werd in het K.A..B.- gebouw aan de Schoolstraat te Lisse een druk bezochte kadervergadering voor de streek gehouden van het Ned. Ka tholiek Vakverbond. Vooraf werd een H. Mis opgedragen in de kapel van Huize Plus, waarna een gemeenschappelijke maaltijd werd ge houden. De voorzitter, de heer J. H. Salman, sprak een woord van welkom tot de heer Van der Veldt, wethouder van Soc. Zaken te Haarlem, oud-bondsbestuurder vc üOMcuiicimvan de vroegere K.A.B., voorts tot de heeft de jubilaris een moeilijke taak. i Paar_d'avond, waaraan dit jaar geen geestelijk adviseyr, pater Jansen, die Niet alleen om het werk. maar vooral sPeciaal karakter was gegeven en waar- zeer grote belangstelling heeft voor de van de dansmuziek verzorgd werd door vakbeweging en ook voorging in gebed het Dixieland orkest „The Sunny Side tijdens de H. Mis en in zijn toespraak mooiste jonge duivln: H. Spaargaren. De mooiste vogel van de tentoonstelling had W. v. d. Zwart. Bij de mooiste vier tallen was W. v. d. Zwart no. één; G. Ammerlaan no. twee; H. v. d. Lans no. drie en J. Wowys no. vier. Volleybal Teyllngen De teams van Teyllngen hebben de laatste wedstrijden voor de eerste competitieronde gespeeld. Het eerste damesteam had voor het be halen van het kampioenschap in de le klasse voldoende aan een gelijk spel te gen DIO. Na een spannende wedstrijd moest toch de volle winst in Noordwijk blijven. Na de spannende eerste set, wel ke door DIO met het kleinst mogeiyke verschil werd gewonnen, namen de Sas- semse dames het initiatief (15-7), DIO kwam echter terug en bracht de derde set zonder al te veel moeite op haar naam. In de laatste beslissende set ging de strijd gelijk op. Teylingen kwam nog met 13-10 voor te staan, maar wist daar na niet door te drukken. Uitslag 13. Teylingen 2 (dames) speelde gelijk te gen MSV 2 en won de thuiswedstrijd te gen KVC 6. Tijdens de laatste wedstryd waren de Sassemse meisjes duidelijk sterker. De eerste twee sets gaven geen moeilijkheden: 15-11 en 15-9. In de der de set leken de groen-witten ingedom meld; toen er weer wat leven in het team kwam was de achterstand al te groot om nog tot winst te komen (12- 15). Teylingen was gewaarschuwd en in de vlot gespeelde vierde set kwamen de Katwijkse dames er in feite niet meer aan te pas (15-2), uitslag 31. By Tey lingen zagen we vooral Margaret Prins en Elly Meiman vaak uitstekend werk doen. Na de eerste competitie kan de volgende balans worden opgemaakt: Teylingen 1 heren 10-8-1-1-17, sets 27-9; Teylingen 1 dames 10-7-2-1-16, sets 26-8; Teylingen 2 dames 10-4-4-2-12, sets 22-15 Gehuwd: van Wetering, Franciscus H. Hillegom, en van Leeuwen, Cornelia M.; te Voorschoten: Blom, Johannes A. M. en van Kampen Cornelia Q. A. te War mond: Mosseveld, Bartholomeus W. en Steenvoorden, Anna. Voorhoutse raadsagenda Verlichting Leidse Vaart Een achttal raadsstukken zal 21 jan. a.s. aan de orde konten, als loco-burge meester De Groot de vergadering van de gemeenteraad om 8 uur zal hebben geopend. Na de ingekomen stukken zal het di rect al gaan spannen als voorstel 3 ter tafel komt, om een perceel bouwgrond aan de heren Noordermeer en v.d. Berg te verkopen. Het betreft hier een stukje grond ter grootte van 190 m2, dat ge legen is op de hoek Herenstraat-Dins dagse Wetering, dat voor de gemeente Voorhout Incourant mag heten, maar voor belde kopers een noodzakelijk stuk is om hun bouxx-plannen kunnen ver- wezeniyken. De gemeente vraagt 65,— per meter; belde heren willen 45,— ge- De raad zal hierover wel een Salo- mons-oordeel moeten vellen. De zaak loopt trouwens al sinds de cember 1961. Het wordt de raad echter wel moeilijk gemaakt met het volgende agendapunt, dat wederom verkoop van grond inhoudt, nu aan de heer H. A. v.d. Berg uit de Boerhaavestraat, die met de aankoop van 20 m2 't pad naar de achterzijde van zyn woning wil verbreden. B. en w. vragen hiervoor 60,— per meter. Dit is de calculatieprijs van de grond van het dorpsplein, waaraan deze 20 m2 ont trokken wordt. Het zal onafhankelijk de uit; niet. paar witte gymm. schoenen maat 35, bos Wel een hamerstuk wordt voorstel 5, j sleutels, step rood, leren tas inh. cheque dat handelt over een wijziging van het boek, portemonnaie inhoud plm. 50,—, IZA-ziekteko.trn-reglement. zilveren armbandje. De volgende twee agendapunten be- Noort, 2 Jan Bierman, 3 Hans Koomen, 4 Piet Turenhout Jongens van 14 t/m 15 jaar: 1 Peter van Zanten, 2 John van Dyk, 3 Leo van Kes- teren, 4 Peter van Steijn. Jongens van 16 t/m 18 jaar: 1 Theo v.d. Nouland, 2 Cor van Steyn, 3 Hans van Kampen 4 Henk v.d. Berg. VALKENBURG SCHAATSWEDSTRIJDEN De IJsclub Valkenburg organiseerde op zaterdagmiddag een schaatswedstryd op de Kas Wetering voor meisjes en jongens van 8 t.e.m. 15 jaar. De uitslag luidde: Meisjes 8 t/m 11 jaar 1. Ginnie de Vries Dz, 2. Wilma Gravenkamp, 3. Truus Plekker; Meisjes 12 t/m 15 jaar: 1. Netty Rhijnsburger; 2. Nelly de Roden; 3. Ellen Tangerman. Jongens 8 t/m 11 jaar: 1. Kees Inthern; 2. Kees de Vos; 3. Rob Hogewonlng; Jongens 12 t/m 15 jaar 1. Joop de Vries Dz.; 2. Leo de Mooy; 3. Plet de Vries. Gevonden: etui ruit groen-wit, motor- want linker, zwarte sjaal vierkant, he ren rubberjas zwart, jongensjas, blauwe overall, gryze damesfiets, dames glacé handschoen rechter, cowboyrlem, bedel- kettinkje met 9 bedeltjes, padv. riem, schepnet met bagage "spin", armband goudkleurig, kinderdriewielertje rood wit, portemonnaie, autowiel compleet, das blauwe ruit, sleutel, rechter kinder- want groen-wit-rood-bruln. Verloren: Portemonnaie inh. abonne- Concert Juliana Zaterdag jL heeft het r.k. fanfarekorps „Juliana" een avond voor de donateurs verzorgd in „Het Blesse Paard". In zijn ope- wezig ningswoord merkte de heer J. v. Bo- hemen op, dat dank zij de donateurs de financiële lasten voor het fanfare korps niet zo zwaar zijn. Voorts viel het hem op, dat er weinig bezoekers waren, terwijl toch genoeg uitnodi gingskaarten uitgedeeld waren. Dit was waarschijnlijk te wijten aan de ijsbaan, die er zo aanlokkelijk bij lag. Vervolgens speelde het fanfarekorps o.l.v. de heer v. Hilkhuizen enige stukken muziek w.o. Negro Spirituals en „Arnhem" (een compositie gewijd aan Engelse luchtlandingstroepen, die in 1945 in Arnhem landden). Tot slot speelde Platlandia" het toneelstuk „laat mij maar begaan". De heer K. Lexmond vertolkte zijn rol zeer goed en de diverse personen werden goed uitgebeeld. Priksleewedstrijden Dinsdag om 7.30 uur zyn er bij voldoende deel name priksleewedstrijden voor dames en heren. U kunt zich op de baan op geven. De v.v. Stompw. Boys organi- beginnen seerde op zondagmiddag priksleewed strijden voor de jeugd. Van de op de Stompwijkse Vaart gehouden wed strijden waren de uitslagen: Junioren cl, c2 en bl: le prijs: Jan Verhagen; 2e prijs Ton v. d. Horst; 3e prijs Jan Jansen; 4e prijs r ns Olie hoek; 5e prijs Simon v. d. n. Pupillen: le prijs Cor v. «__ijlswijk; 2e prijs Wim de Groot; 3e prijs Sjaak Jansen; 4e prijs Ton Zuidgeest. omdat hij met zoveel mensen moet gaan. De heer Van Zonneveld riep hier na een aantal namen in herinnering van overledenen, die in de loop der jaren een belangrijke plaats in de onderneming innamen. Aan 't eind van zijn toespraak overhandigde hij een enveloppe met In houd. Namens het personeel sprak de neer A. C. Brandenburg. Van der Luit had zorg voor zijn werk en zorg voor de mensen, overal waar dat nodig was. Thans is het een prachtige gelegenheid hlerby stil te staan en te bedanken. Ook hy bood een enveloppe met inhoud aan namens het personeel. Om de gezellig heid van de avond te verhogen was de accordeonist Henny v. d. Wijngaard uit Leiden aanwezig. De jubilaris dankte aan het slot van de avond de directie voor het gebodene, en zijn medewerkers en zei voorts te ho pen dat de band die op 'deze avond aan blijven bestaan. Distr. Bollenstreek Vry dagavond 21 jan. begint in biljart zaal Soldaatje de eindstrijd om het kam pioenschap tweede klasse van het dis trict Bollenstreek. Voor deze finale heb ben zich geplaatst: P. Koek, Oude Post 4.43, P. Muilwijk, Soldaatje 4.41, J. Die- deriks, VIOS14.40, C. Hoek, Passage 4.45, H. van Gerven, De Turk 3.80, F. van Geren, De Engel 4.10, Th. van Tol, De Turk 3.92, J. Hopman, De Turk 3.89. Reserves zijn: W. Verstegen, Concordia 4.19, P. Vermolen, Luto 3.65 en C. Don ker, Amicitia 3.34. De eerste partyen half acht. Jazzband" uit Leiden, mag als volkomen geslaagd worden beschouwd. Een tact in het gesloten seizoen komt het verenigingsleven ten goede. Dit is geble ken in de 16 jaar dat de STV thans be staat en waarin een dergeiyke avond steeds in de maand januari werd geor ganiseerd. Tot diep in de nacht werd naar hartelust gedanst, afscheid nam tot de maand april, de maand waarop de banen weer worden geopend en het tennlsseizoen weer een aanvang neemt. Po8tduivenexpositie De 14e post- duivenexpositie van „De Blauwband", jl. vrijdagavond en zaterdag gehouden, heeft een succesvol verloop gehad. Het aantal inzendingen was beduidend hoger dan vorig jaar. 400 tegen 300. Alle in zendingen waren van duivenliefhebbers ter plaatse. Ondanks de ijspret, was er heel veel belangstelling van het publiek en uiteraard ook van zusterverenigingen uit de omgeving. Vrijdagavond om 7 uur vond de opening plaats, nadat eerst een keuring werd gehouden door een jury bestaande uit D. Passchier te Noordwijk en Joh. Westenbrink te Voorschoten. Beide heren hadden de handen vol om tot een juiste beslissing te komen, daar de collectie niet alleen groot van om vang was. maar ook sterk van kwaliteit. Dit laatste is evenwel niet te verwon deren, daar „De Blauwband" de naam heeft met zeer goede vogels te vliegen en met dienovereenkomstige resultaten voor de dag te komen. De wisselbeker werd voor de tweede maal gewonnen door W. v. d. Zwart, die hiermee voor de achtste maal kampioen werd op de ten toonstelling. De belangrijkste uitslagen zyn als volgt: ere-pryzen: de .mooiste collectie W. v. d. Zwart; 2. H. v. d. Lans; 3. H. Spaargaren; 4. A. Schrama; de mooiste oude doffer W. v. d. Zwart: mooiste oude duivin: gebr. v. d. Krogt; mooiste jonge doffer; H. Spaargaren; heizen de onbewoonbaarverklaring een drietalwoningen, Prinsenxveg 4 en Kerkweg 17 en 17a. De noodzaak hiervan zal wel worden ingezien. Het nadeel Is echter, dat het gemeentebestuur binnen een half jaar voor drie andere woningen moet zorgen, wat deze voorstellen wel met een rouxv- randje zal omringen. De 50.000,--, die gemeente ontvangen heeft voor een perceel grond bij het via duct Postbrug, waarop een benzinesta tion zal verschynen, worden besteed om de Leidse vaart van verlichting te voor zien. Dit was trouwens overeengekomen met de koper van de grond. Voorstel 9 betreft aanpassing aan de voorwaarden, die de gemeente Sassen heim heeft gesteld voor de stichting van een bejaardentehuis in Sassenheim. De vaststelling van het bedrag per leerling voor de explotatiekostenvergoe- ding 1966 van het gewoon lager onder wijs sluit de ry van voorstellen. FOREHOLTE SCHAATSTE Zaterdagmdidag organiseerde Forehol- te schaatswedstryden voor de jeugd van 7 t/m 18 jaar. De jeugdleiding van Fore- holte had een prachtige baan op de Dinsdagse Wetering uitgezet. Verheu gend voor dit team van jeugdleiders was de grote deelname en de enorme publie ke belangstelling. De uitslagen waren: Jongens van 7 t/m 11 jaar: 1 John War merdam, 2 Hans van Gent, 3 Albert Ruigrok, 4 Jan v.d. Zalm, 5 Jos Bel. Jongèns van 12 t/m 13 jaar: 1 Wim van NOORDWIJK INTERNATIONALE GEBEDSWEEK Het comité „Een goed woord voor Noordwyk" heeft het initiatief geno men om tydens de gebedsweek in Noordwyk-Binnen een samenkomst te houden op dinsdag 18 januari a.s., des avonds om 8 uur in de Geref. kerk 'aan de Vinkenlaan. Ds. W. Dekker, kapelaan J. van Winkel en de heer J. Rikkert zullen voorgaan in gebed en Te Noordwyk aan Zee zal een sa menkomst plaats vinden op vrijdag 21 januari a.s. om 8 uur ln het Vereni gingsgebouw aan de Hoofdstraat, waaraan medewerking zullen verlenen pastoor Perquin en ds. Lapré. Ieder die de eenheid der christenen ter harte gaat. wordt op deze byeen- komsten verwacht. Geboren: Louisa J. M., dr van W. J. ter Laak en E. C. M. Braun, Ronald J. P., zn van P: C. Bal en E. Duijn- dam, Jacob, zn van Q. J. Verloop en A. H. v. d. Meulen, René St., zn van K. Vet en A. C. Stork, Anja, dr van L. van Duijn en J. Barnhoorn. Ondertrouwd: T. v. d. Oever (Noord- wykerhout) en H. G. P. v. Bohemen. Getrouwd: Th. G. Duivenvoorden en A. C. van Dijk, J. P. v. d. Berg en C. P. M. Th. Roeleveld. Overleden: Herman J. Kryger, 54 j., Maria M. A. Ballings, 83 j., w.v. Gjriens- ook de nadruk heeft gelegd op de be- langryke taak welke de N.K.V. Is op gelegd. Oud-voorzitter J. de Koning word eveneens hartelyk welkom gehe ten. De voorzitter dankte ook allen die aan de gehouden enquête hebben mede gewerkt, welke nog nader moet worden uitgewerkt. Er is gelukkig goede, acti viteit. Ook de afgevaardigden van de N.K.V.-besturen uit de gehele ètreek werden byzonder welkom geheten. Daarna deelde hy, als voorzitter mede, dat de landelyke voorzitter, de heer Mer- tens, door drukke werkzaamheden ver hinderd was te komen spreken en zyn plaats werd ingenomen door de heer Van der Veldt. De heer Van der Veldt heeft in de kadervergadering gesproken over de Algemene Bijstandswet en de GWS-rege- ling. Er is nog veel misvatting en begrip over deze nieuwe wet. Er hiervan gebruik te maken, zogenaamde Onder-kapelmeester P. C. de Smit onderseheiden ..dermpelvrees"! 1 Als dank voor zijn verhelderend be- De Wassenaarse Muziekvereniging de Kort en Ir. M. Elion en gemeentese- toog wérd de heer Van der Veldt een "Excelsior" heeft zaterdag het 65-jarig cretaris E. F. Zwartelé de gelukwensen prachtig bloemstuk aangeboden voor zyn bestaan gevierd met een receptie en met van het gemeentebestuur kwamen aan- echtgenote. een concert in het Jeroenhuis. bieden hield tijdens de receptie een toe- De voorzitter heeft in deze verga- De receptie aangeboden door het ge- spraak. Hij sprak woorden van xvaarde- dering alle aandacht gevraagd voor de meentebestuur - werd gehouden in de rin£ namens gemeentebestuur en namens Concilie-bijeenkomst welke op 4—6 febr. raadzaal van Raadhuis "De Paauw". In gehouden wordt in het retraitehuis j de raadzaal was een kleine expositie in- wïv A Sericht van foto's en getuigschriften en fifi andere documenten uit de 65-jarige ge- de vereniging -I WASSENAARSE MUZIEKVERENIGING EXCELSIOR VIERDE 65-JARIG BESTAAN Afscheid rector B. Drost ipj-p St. Elisabeth-ziekenhuis 1 Rector B. Drost van het St. Elisabeth- ziekenhuis is, zoals reeds gemeld, doo de bisschop van Rotterdam benoemd to rector van het St. Bernardusgesticht Sassenheim. Gisteren was de dag van afscheid Nadat de algemeen overste van d congregatie, moeder Aldegonda, de over ste van het ziekenhuis, moeder Zita, d directeur, mr. J. G. Bergmeljer i bestuurslid J. C. J. Lambermont d scheidende rector een afscheidsbezoei hadden gebracht, waarbij de dank alles wat rector Drost in de tien jarei van zyn werkzaamheid in het zieken huis heeft gedaan onder woorden in een enveloppe werd kenbaar ge maakt, was er van 3 tot 4.30 i de hal van het ziekenhuis een druk be zochte gelegenheid afscheid te n Velen, w.o. deken Haring, wethoudei S. Menken, doktoren werkzaam In he ziekenhuis, oud-patiënten, ouders misdienaars, misdienaars, enz. maakte: van die gelegenheid gebruik. Zondag a.s., 23 jan., zal de nieuwbe noemde rector, kapelaan P. M. Olsthoor: uit Schiedam, op bovengenoemde plaats en tyd gaarne met belangstellenden ken- nis maken. PAUZE HOEDJE AF Bij een van de schaars geworden weggetjes in de omgeving van Leiden! die geen avondverlichting hebbenl zetten we de brommer neer om de| duisternis in te gaan. De plotselinge! overgang uit de schei-verlichte drukte] van de stad is een merkwaardige satie. Het is fatsoenlijk in God te ge-| - loven en de gebruikelijke gebeden te verrichten; iets heel anders is het on verwacht alleen met Hem te zijn, en dat gebeurt op zo'n duister weggetje onder de sterren. Nu hadden we meer uit sport dein uit noodzaak een hoed j op, een groen jagershoedje. In de duis- ternis was de kleur van geen belang I en men zal zich afvragen wat die hele hoed voor belang had. Toch wel. Want'A toen we in de zwarte eenzaamheid hetlui vinnig besef kregen om de ikweetniet-je wat helemaal niet alleen te zijn, wasL. het .vanvelfsprekend, dat we begon-r nen het „Onze Vader" te zeggen. Wejp begonnen dus: „Onze Vader tend dat we niet alleen in de duister-® nis waren. Toen hebben we r tig ons mooie hoedje afgenomen. PUNT 0-:- ;n. we1' ,uister-?a; """'I gen 25.—, doch de N.K.V. ki-ygt 10.- reductie. Mogen de vakafdelingen dit ac'hiedenis voorbeeld volgen! Men gelieve zich feeë„ dle ln de der jaren veroverd spoedig op te geven,bp de afdeling»- werden concoursen e,d. Voorzitter J. secretaris of de secr. van het NKV. de R A. Boermana en z«n medebestuurs- heer C. Warmerdam. leden dlrigent M Brilleman mochteo Geboren: Marco Cornelia en Jo. ve'e gelukwensen in ontvangst nemen, hannes zns v. J. Oppelaar en A. M. de En vele van die "«sen- gingen verge- Kooker. zeld van geschenken onder couvert: by- Gehuwd: L. J. M. Weerdenburg en dra£an voor de nieuwe uniformen, die C. C. M. Langeveld. G. A. Westra en M. 1 ter gelegenheid van het jubileum wer- P. A. Goedemans. J. C. W. A. v. Rumste den aangeschaft. A. de Vries. J. N. Wessels en M. E. Loco-burgemeester Dr. J. J. M. Ver- Rusman. aart, die met de wethouders Ir. G. A. P. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Om het schafttskampioensch: i» van Meerburg Voor deze titel zijn zater dag en zondag op de Meerburgerwete ring .onderlinge wedstrijden gehouden voor leden van de afdeling voetbal van de sportvereniging Meerburg. Bij de drie jaar geleden gehouden wedstrijden was het N. J. M. Zwetsloot die destijds op de titel beslag wist te legger- Zaterdag kwamen aan de start de c- en b-junioren. Er' volgden een aantal spannende ritten daar de winnaars el kaar op het ijs niet veel toegaven. Al leen bij de c-junioren klasseerde Ben Groep zich als een klasserijder i de b-junioren de 16-jarigen kwam hij net iets te kort. Niettemin een zeer goede prestatie van deze 13- jarige rijder. De uitslag van zaterdag was: c-jun.: 1 Ben v. d. Groep, 2 Rob slierings, 3 Ger. Boere, 4 Hans,Meijer. B-jun.: 1 Jan Zandbergen, 2 Frans van Mil, 3 Renée Keizer, 4 Koos Romijn. Zondag volgde de strijd voor de a- Junioren en de senioren. Aan de start verschenen 18 deelnemers en er volgd- de een geanimeerde en zeer sportieve stryd waarbij, wanneer een rijder ten val kwam, de tegenstander afstopte waarna opnieuw werd gestart zodat leder het volle pond kreeg. De uitslag was: 1 Gerard v. d. Poel. kampioen van Meerburg, 2 Kees Janmaat, 3 Leen van Velzen. Pr ijskla ver Jassen A.s. woensdag 19 jan. is er weer een prijsklaverjas- avond in de kantine van het clubge bouw van Meerburg. Aanvang 8 uur. De uitslagen van de wedstrijden welke gespeeld werden in de afdeling Leiden van de NeVoBo luiden: le klas: DES 1-WW 1 2—2, LUSV 1- KVC 2 0—3, Nw. Brunhilde 2-Raaphorst 31, Castellum-Rijnsburg 1 13, Rijns- burg 1-LUSV 1 2—2. SVL 2 heeft zich teruggetrokken. 2e klasse: DES 2-De Vinnen 1 22, Kangeroes 2-De Valken 1 03, GGV 1- Nw. Brunhilde 3 31, De Alvo's 1- RMnsburg 2 03. 3e klasse: Argos 3-De Vinnen 2, De V. niet opgek., In de Moriaan 1-Rijnsburg 3 3 1, DVO 1-Castellum 2 3—0, Donar 1-VVVV 2 3—0. 4e klasse: Rynsburg 5-De Valken 2 1 -3. In de Moriaan 2-DES 3 Des niet opgek.. Donar 2-Rijnsburg 5 30, Ar gos 4-SVL 3 3—0, De Valken 2-Rljns- burg 4 22. Heren: la iprom.klasse)SVL 1-Castellum 1 1—3. 2a: VVS 4-Catena 2 Cat. niet opgek., KVC 2-Catena 1 0—3, Castellum 2-GGV 1 3—1. 2b: DVO 1-In de Moriaan 1 22. Raaphorst 1-Donar 2 geen scheidsr., Rijnsburg 2-PSVA 1 3—1. 3a: GGV 2-Blijft Fit 1 0—3, DOG 1- SVL 3 3—1, De Alvo's 1-Advendo 1 1—3. 3b: Armada 1-DES 1 1—3, Gemini 1- DSS 2 2—2, De Valken 2-Castellum 3 03. 4a: In de Moriaan 2-VVS 5 13, De Vinnen 2-Donar 3 22, DVO 2-De Val ken 3 2—2. 4B: Advendo 2-Gemini 2 1—3, LUSV 4-VVS 6 13, Catena 3 is teruggetrok- 5: DSS 3 Sues 1 13, Sues 2-Armada I 2 30, Rijnsburg 4-In de Moriaan 3 31, Castellum 4-Rynsburg 5 13. de gehele gemeente voor de wijze, op de vereniging zich verdiensteiyk maakt voor de plaatselijke gemeenschap. Dr. Veraart richtte zich daarna tot de ere-vóorzitter, de heer J. L. F. C. van dei- Vis, die van 1945 tot 1959 de voorzitters hamer heeft gehanteerd. Zijn grote ver dienste is geweest, dat hij na de oorlog, toen de instrumenten van Excelsior no dig vernieuwd moesten worden het In strumentencomité Excelsior heeft weten te inspireren tot een grootscheepse ac tie, die tot resultaat had, dat bij het gouden jubileum in 1951 nieuwe instru menten en nieuwe uniformen konden worden aangeboden namens de burgerij. .nengingen. LEIDSEBIOSCOPEN De films in de week van 13 tot 19 jan. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: John Goldfarb kom terug (14 j.) I Wo. 19 jan.: Echtscheiding op z'n r Italiaans (str. volw.) Dagelijks: 2.3Ü, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. j Lido: My fair Lady (prol. a.l.) Dagelijks: 2.30 en 8 uur. Zondag: 2.30 en 8 uur. Dr. Veraart sprak vervolgens de heer P. C. de Smit toe, sinds 1925 lid van de vereniging, sinds 1927 bestuurslid thans 2e voorzitter en ruim 20 jaar onder kapelmeester. De heer De Smit is al vele jaren een centrale figuur in de ver eniging. Daarom deed het de loco-burge meester byzonder veel genoegen hem te kunnen mededelen, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft hem toe te ken nen de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer De Smit toonde zich met deze onderscheiding zeer verrast. Op de receptie werd ook nog het voord gevoerd door de heer Groenendaal, lid van het dagelijks bestuur van de Kon. Federatie. Hij bracht namens dit bestuur de gelukwensen over. Voorzitter J. R. A. j Boermans sprak een dankwoord voor de j gelukwensen en voor de ontvangen bij- dragen voor het uniformenfonds. Hij deelde mede, dat de echtgenoten van do leden een praktisch geschenk hebber: aangeboden: een nieuwe inrichting vi de bestuurskamer in het Excelsior-ge- bouw in de Schoolstraat. Zaterdagavond presenteerde Excelsior zich in nieuwe uniformen in het Je roenhuis. waar onder leiding van diri gent M. Brilleman een concert werd aangeboden aan de genodigden. Tijdens dit concert werd hulde ge bracht aan de heer M. Brilleman, die 10 jaar dirigent van Excelsior is. Wo. 19 jan.: Les Parapluies de Cher bourg (14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De huwelijkscandidaat (volw.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Je hebt het of je hebt het niet (The Knack) 18 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 i Rex: Spervuur (14 j.) Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 i KORRELTJE Zaterdag was het feest bij de zusters van Jezus, Maria en Jozef, aan de Bronckhorststraat te Noordwijk Binnen. Zuster Donato, hoofd van de meisjesschool, en zuster Am brosia, die op school aan de meisjes het handwerken bijbrengt, vierden namelijk hun zilveren professiefeest. De hele schoolgemeenschap vierde liet feest mee. Des morgens was er eerst een H. Mis in de St. Jeroenkerk en om 10 uur werd in café Royal met zeer veel succes de operette „Repelsteeltje" door de kinderen opgevoerdHet spel was ingestudeerd door de dames mej. I. Bec kers en mej. J. Meyer; de begeleiding was van mej. A. van Ruiten. Na afloop van „Repelsteeltje" werden de beide zusters verrast met geschenken en veel bloemenZuster Donato kreeg een Maria-plastiek voor de school en zuster Ambrosia kreeg een boekwerk ten geschen ke. Het was voor de zusters en de meisjes een kostelijke dag. Zuster Laurentia leidde de festiviteiten. (Links op de foto zuster Donato, rechts zuster Ambrosia tijdens de bloemenhulde). Honderdjarige Leidenaar overleden Gistermorgen om vjjf uur is de oudste inwoner van Leiden, de heer Pieter Stuifzand, overleden. De heer Stuifzand, die op de Haarlemmerstraat woonde, zou op acht februari 101 jaar geworden zijn. Ily Is gpboren en getogen Leidenaar. Houdt de trottoirs voor iedereen begaanbaar Een aardig gezicht zo. die wit be sneeuwde straten. De jeugd, in haar eerste enthousiasme rond sneeuwbalgevechten en sneeuw poppen, is overigens wel de enige categorie die met deze narigheid in een stad in haar nopjes is. Voor de ouderen betekent gladde en straks modderige straten en wegen alleen maar ellende. Het be gint al met 'de trottoirs. Zolang die niet met zout of door het weg vegen sneeuwvry zijn gemaakt le veren ze voor ouden van dagen of mensen die niet best ter been zyn gevaar op. Herhaaldeiyk komt het voor, dat men de besneeuwde trottoirs mijdt en op de rijweg gaat lopen met alle risico's van dien. Het is niet alleen onze plicht de trottoirs begaanbaar te maken, we stellen daardoor ook een daad van menslievendheid.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4