GOUDEN MEDAILLE VOOR A.C.GODDIJN Aardgasgebruikers: draai vannacht hoofdkraan dicht! WINTER EIST OOK IN LEIDEN ZIJN TOL PIT '54 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 POLITIE ZET STOEP VOOR AFGEBRAND WINKELPAND VAN GEELEN AF Schade cum inventaris bedraagt ruim een ton r\E LEIDSE POLITIE heeft zaterdag j.l. over de nodige tact moeten beschikken om de vele Leidenaars, die op de Haarlemmerstraat ter hoogte van de in de nacht van vrijdag op zaterdag afgebrande radiozaak „Van Geelen" aan het winkelen waren, tot doorlopen te manen. Velen hadden het tragische nieuws via radio en krant kwamen zelf een kijkje TT O ALS REEDS GEMELD brandden de eerste en tweede verdiepirïg van deze zaak volledig uit. De op de begane grond gevestigde winkel is niet meer dan een ruïne. Platenbakken bevatten tientallen verkoolde of kromgetrokken platen. Die grammo foonplaten die nog intact zijn, staan helemaal in het water. Ook radio- en t.v.-toestellen en de grammofoon-com binaties zyn tptaal bedorven. De politie fieeft om geen risico te lopen de stoep voor het pand afgezet en de eigenaar heeft in de loop van zaterdagmiddag planken laten aanbrengen tegen de gevel van het uitgebrande pand. ^AAR ONS vanochtend door de Leidse politie is meegedeeld is de naam van de door de brand om het leven gekomen jongeman: F. J. K. LEIDSE AGENDA MAANDAG 17 JANUARI Dagboek van een gek Abonne mentsvoorstelling door toneelgroep „Studio". Schouwburg, aanvang 20.00 u. Centr. Organisatie van voetbal scheidsrechters Lezing door de heer Riemer over de opleiding van scheids rechters en over de arbitrage in het algemeen in relatie met de voetbal verenigingen. Zomerzorg, aanvang 20.00 uur. Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph Jaarlijkse vergadering pa rochiecomité. Maria Gijzensteeg, aan vang 20.00 uur. DINSDAG 18 JANUARI Dagboek van een gek Abonne mentsvoorstelling door toneelgroep „Studio". Schouwburg, aanvang 20.00 u. Abonnementsconcert Residentie-or kest Soliste Zara Soulouokanova, o.l.v. Gennady Rosjestrensky-. Stads gehoorzaal, aanvang 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO. afd Leiden Aanvangscursus, gebouw GG en GD, 20.00 uur. Gespreksgroepen Herensingelparo chie Bijeenkomst over „De Biecht", spr. A. v. d. Hulst van het Theologi- cum te Warmond. Aanvang 20.00 uur te Marnixstraat 113. Dameskontakt St. Anthoniusparo- chie Leiden Zuid-West Na verga dering gelegenheid om te kaarten en te sjoelen. Het Honk, aanvang 20.00 u. Week van Gebed Hartebrugkerk, Haarlemmerstr. 7.30-7.50 uur. WOENSDAG 19 JANUARI Aanvang K en O-cursus „Spreken in het openbaar". Huis over 't Hof, Gerecht 10. K en O-film van de maand „Echt scheiding op zijn Italiaans". Camera theater, aanvang 19.00 en 21.15 uur. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Ledenvergadering in Ger. Jeugdhuis, Breestraat 19, aan vang 20.00 uur. Kath. Vrouwengilde, afd. Leiden Jaarvergadering met bestuurswisse ling, lezing over aardgas. Gebouw van huish. en gezinsvoorlichting, Leven daal, aanvang 20.00 uur. Gem. Sociaal Raadsman Trouw kamer (parterre) stadhuis, spreekuur van 4 tot 6 uur n.m. Week van Gebed Vredeskerk, Burggravenlaan, 7.30-7.50 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrijdag 14 t m donderdag 20 jan. Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 210060. Op zaterdag 15 januari is in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 üur. bovendien geopend: Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Hess. De oorzaak van de brand moet vermoedelijk gezocht worden in de gaskachel, die tegen een houten schot en in de nabijheid van papier heeft gestaan. De schade aan het inventaris alleen al bedraagt ruim een ton. De verzekering dekt de schade. Week van Gebed PROGRAMMA VAN LEIDSE GEBEDS SAMENKOMSTEN De Oecumenische Raad van Kerken in Leiden, tezamen met het Dekenaat van de Rooms Katholieke Kerk, heeft in het kader van deze Wereldgeheds- week voor de Eenheid, de volgende ge- bedssamenkomsten belegd: Dinsdag 18 januari: 7.307.50 uur nam., Hartebrugkerk. Haarlemmerstr. Woensdag 19 januari: 7.307.50 uur nam., Vredeskerk, Burggravenlaan. Donderdag 20 januari: 7.307.50 uur nam. Lutherse Kerk, Hooglandse Kerk- gracht. Vrijdag 21 januari: 7.30—7.50 uur nam. Doopsgezinde Kerk, Pieterskerk straat. Zaterdag 22 januari: 7.307.50 uur nam. Bevrijdingskerk, Montgomerystr. Zondag 23 januari: 7.307.50 uur nam. St. Jozefkerk, Herensingel. Maandag 24 januari: 7.307.50 uur nam. Oud-Katholieke Kerk, Zoeterwoud- 8esingel. Dinsdag 25 januari: 7.307.50 uur nam. Pieterskerk. Pieterskerkhof. Alle christenen van Leiden worden uitgenodigd een of meerdere van deze samenkomsten te bezoeken en mee te bidden zoals zij weten dat de wil van hun Heer voor Zyn Kerk is - en steeds meer te bidden en te werken, zoals Hij deed, voor de Eenheid van al Gods kin deren, In liefde voor elkander en tot getuigenis voor de wereld. Op deze plaats wil Ik de katholieken van Lelden nog eens extra aansporen mee te komen bidden. W. HARING deken van Leiden. De heer A. C. Goddijn, procuratie houder en vertegenwoordiger van de af deling Verkoop van de N.V. Rotogra vure Maatschappij te Leiden is bij be vordering onderscheiden met de gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De gouden medaille Verstopping in aardgastoevoer Op het ogenblik het zal velen reeds opgevallen zijn doen zich bij de levering van aardgas enkele moei lijkheden voor die hedenmorgen zijn ontstaan bij een verstopping in de toe voerleiding van de Gas-Unie. Personeel van de L.S.F. en de Gas- Unie stellen alle pogingen in 't werk om deze verstopping op te sporen en het ongerief te verhelpen. Verbruikers van aardgas in Leiden Leids monteur redt ijs-drenkeling Wat verontrust keken zaterdagmid dag vele Leidenaren naar de brand weer, die gevolgd door de politiewa gen en ziekenauto met gierende si renes koers zetten naar het Rijn- en Schiekanaal, waar de achtjarige J. Fielemon uit de Kanaalstraat te Lei den, 15 meter van de wallenkant door het ijs was gezakt. Het jongetje had zich op het daar nog zeer zwakke ijs begeven, en was ter hoogte van het perceel Roomburgerweg 3 door het ijs gezakt. Toen de brandweer en po litie ter plaatse arriveerden, was hij reeds gered door het moedig optreden van de 22-jarige monteur H. J. M. W. de Nie, die door middel van planken op het ijs, de jongen uit het wak haalde. Door touwen en de hulp van omstanders bereikten het tweetal veilig de wal. De jongen werd door de Eerste Hulp Dienst naar de ouder lijke woning gebracht, waar hij wat kon bijkomen van de schrik. KOLENDAMP- VERGIFTIGING Omstreeks 15.20 u. heeft zich zater dag in een woning aan de Falckstraat een geval van koolmonoxyde-vergifti- ging voorgedaan. Drie bewoners wer den daardoor getroffen. Het waren de 52-jarige C. Siebert, de 24-jarige C. Siebert jr. en de 7-jarige Freddy Sie bert, die door een verontruste buur vrouw, die de huiskamer binnen drong, bewegingloos werden aange troffen. Zij waarschuwde de politie en een hoofdagent, die vrij snel ter plaatse was, paste bij de 7-jarige jongen mond-op-mond beademing toe en zorgde tevens voor ventilatie in de vertrekken. De inmiddels gearriveer de Eerste Hulp Dienst-zorgde voor de zuurstof-toediening. De jongste zoon, die spoedig weer bij bewustzijn was. werd bij de buren ondergebracht, de vader en de oudere zoon werden naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar zij even later bij kennis kwamen. Er is geen levensgevaar. De kolendamp vergiftiging ontstond omdat de schoor steen van de haard in de huiskamer tegen een buitenmuur zat en er een sterke afkoeling tot stand kwam. De kou oefende daardoor druk uit op de gassen van de haard; bovendien sloot de pijpaansluiting tussen kachel en schoorsteen niet geheel, waardoor de giftige gassen de kamer konden bin nenstromen. Meisje uit Voorschoten komt om het leven Een personenauto op de Voorscho- terweg, bestuurd door een 23-jarige timmerman uit Voorschoten, raakte zondagmiddag van de rijbaan af en kwam met zijn rechterwielen in de berm terecht, waarna de auto over de kop sloeg. De 20-jarige kantoorbe diende Francina Kooien, eveneens uit Voorschoten, die ook in de auto zat, raakte hierbij zo ernstig gewond, dat zij bij aankomst in het Academisch Ziekenhuis overleden bleek te zijn. De bestuurder kwam er met een hoofdwond je van af: zijn auto werd vrij ernstig beschadigd. Schaatsijzers wat al te glad Een 23-jarige onderwijzer uit Leiden, die aan het schaatsen was op de 'Oranjegracht, vloog zondagmiddag met zijn hoofd tegen de Naussaubrug op. Hij liep daarbij een hevig bloeden de wond boven het rechteroog op en een hersenschudding. Een 20-jarig meisje uit Leiden is tijdens het schaatsen op de ijsbaan in het Roomburgerpark zo gevallen, dat zij een linkersleutelbeen brak. Zij is ter behandeling naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. en omgeving thans zijn ca. 14.000 woningen op dit gas aangesloten worden aangeraden onregelmatigheden in de gastoevoer terdege in de gaten te houden. Blijkt de gastoevoer te stagneren, dan dient de hoofdkraan afgesloten te worden. Aanbeveling verdient het om deze voorzorgsmaatregel in ieder geval in de komende nacht te nemen. Burgerlijke stand Geboren: Gart Diederlk z. v. M. M. Davis en J. Muhlmeister. Gerardus Cor nells z. v. G. Brouwer en J. C. Rijnhout. Maria Janna d. v. C. den Uijl en M. J. de Jonge. Raymond Franciscus z. v. C. J. M. van Haasteren en C. T. Dickhoff. Bastiaan z. v. H. Roman en B. Bekooy. Karin d. v. L. C. J. van Delft en V. M. Moser. Jansje ,d. v. G. Pardon en J. van der Hoogt.' Quintus Marco Vincent z. v. \V. A. P. F. L. van der Bijl en H. M. van den Bijllaardt. Mauro z. van A. Podda cn M. Zee. Johannes Hendrikus Petrus z. v. J. Went en H. J. Damen. Elizabeth d. v. M. J. Vermeulen en M. Verblaauw. Johannes z. v. J. J. van Tongeren en W. Crama. Gerrit Pieter Lucas z. van P. L. Bakker en M. Brom- meijer. Alida d. v. J. van der Ster en J. Dongelmans. Paulus Petrus Cornells z. v. P. J. Bel en E. M. Bakker. Maria An toinette d. v. W. Slootweg en A.. Maat. Auke Sieger z. v. S. Tiemersma en J. de Jong. Gerbrig Trijntje d. v. S. Tie- J. de Jong. Colinde Ilona d. J. Korpershoek en J. G. S. Willemse. FIJNZINNIG CONCERT DOOR ARDITO-KWINTET IN LEIDEN de Reede, fluit, Rob Visser, hobo, Sjef Douwes, klarinet, John Mostard, fagot, en Peter Hoekmeijer, hoorn enkele maanden geleden aan de muziekkritici presenteerde en toen reeds een buitenge woon goede indruk achterliet, heeft gis termiddag in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal een fijnzinnig en op hoog artistiek peil staand concert ge geven. De belangstelling was, op dit voor velen wellicht ongunstige tijdstip, helaas zeer matig. Uitgevoerd werd allereerst een kwin tet van F. Danzi (met een zeer sugges tieve Polacca). Grote technische vaar digheid en perfect ensemblespel demon streerde het kwintet in een uitvoering (voor een tweede maal in het land) van Hendrik Andriessens Kwintet. De heer Andriessen was zelf bij deze uitvoering aanwezig en complimenteerde na afloop van zijn kwintet de uitvoerenden met dit bijzondere succes. De heer Andries sen vertelde ons buitengewoon ingeno men te zijn met deze vertolking. „Het was voor mij een grote verrassing deze jongelui zö te horen spelen. Zij hebben een uitgesproken gevoel voor polyfonie, zodat iedere partij feilloos tot haar recht komt". Van de Parijzenaar Jac ques Ibert werden gespeeld Trois pièces brèves met een geladen Allegro en char mant Andante en Allegro Scherzando. Al- phons Diepenbrock, nl. „Wenn ich ihn nur habe" en „Come raggio di sol". Het ensemble bereikte ook hierin een grote klankschoonheid. De sopraan beschikt over een prachtige, glasheldere stem. De uitspraak bleef evenwel bij haar grote techniek ten achter. Medewerking werd hier verleend door Tom de Ligt. contrabas. Het concert werd besloten SLEUTELGAT Bij de politie is aangifte gedaan van twee lege Esso-propaangasflessen die zijn ontvreemd van het terrein van de voetbalvereniging UVS. Het stoken gaat nu ook zo in de papiéren lopen....! De Leiderdorpse mej. L. M. G. C. van der Kroft is aan de Lucia Kweek school te Rotterdam geslaagd voor de hoofdakte. LEIDSE UNIVERSITEIT met een wederom bewonderenswaardige uitvoering van het naar het sextet op. 71 bewerkte kwintet in Es van Van Beet hoven. Het Ardito-kwintet liet deze middag een hoogstaand en weldadig spel horen zoals dit in een dergelijke bezetting slechts zelden in Leiden te beluisteren valt. T. P. werd vanmorgen opgespeld door de bur gemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, in de woning van de ju bilaris aan de Lammenschansweg. Later op de ochtend werd de heer Goddijn, die een halve eeuw geleden op 13-jarlge leeftijd in dienst van Rotogravure kwam, in het directiekantoor ontvangen. Tijdens deze bijeenkomst sprak de di recteur, de heer J. C. Stafleu, woorden van dank en waardering, waarna de onderdirecteur, mr. S. C. H. Coebergen, namens de directie een gouden polshor loge aanbood. De heer Streefland ver tolkte de dank van het personeel in de vorm van een fototoestel. De heer Goddijn, die 64 jaar is, heeft in de afgelopen 50 jaar niet alleen de verkoop uitgebreid, ook toonde hij eeu helder inzicht in alle facetten van de druktechniek. Ook de kunstzinnige kant van het drukkerswerk heeft altijd zijn bijzondere belangstelling gehad. Gerardina Hedmina Helena Hester d. v. C. A. van Noort en H. T. Noordermeer. Overleden: J. van Leeuwen 72 j. man. P. M. van der Bijll 85 jaar wed. van B. B. Neuteboom. J. van Roonu 78 jaar wed. van C. van Duijn. F. J. Quentemeyer 2 maanden dochter. J. W. M. Hoebink 58 jaar echtgenote van H. Wolfe. Ten toonstellingen "De Ruif", Jan Vossensteeg 59. Agua- rellen en pentekeningen van Hans Ducro. Tot 31 januarj. Gem. Museum De Lakenhal - wer ken van Herbert Fiedler. Tot 23 jan. Dagelijks 1016 uur, zondags 1316 Academiegebouw, Rapenburg 73 - schilderijn van Arthur Eduard van 21 januari tot half februari. Dagelijks 9—18 uur. Galerie Cartouche, Langebrug 67 - Charles Donker exposeert van 7 tot 31 januari. Dagelijks van 25 en van 79 uur, zaterdags en zondags van 2—5 uur. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uit zondering van zaterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 uur). LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB De donderdag j.l. gehouden bridge avond voor de viertallencompetitie van de Leiderdorpse Bridgeclub heeft zich gekenmerkt als de avond met weinig krachtsverschil. In groep rood heeft niet één viertal de maximale score van 60 kunnen behalen, zodat het niet aan spanning ontbroken heeft. De he ren Loof-Witkamp, als viertal samen spelend met Tijssen-De Winter, behaal den een 42 overwinning op het echt paar Danz en de heren Van der Bijl- Zwanenburg en behielden daardoor de leiding. A s. donderdag spelen de no's 1 en 2 tegen elkaar, Loof-Witkamp en v. d. Bijl-Zwanenburg tegen Tijssen- De Winter en de dames Van Gelder- De Jong. Dat belooft spannend te wor- In groep zwart doet het echtpaar Verduyn het prima. Het behaalde nu een 60 overwinning met de dames Hoogervorst-Zandbergen als team-ge noten en gaan nu fraai aan de kop. De stand is nu in groep rood: Loof-Witkamp 102 +94 Tijssen-De Winter 102 +44 dames v. Gelder-de Jong... 93 +29 v. d. Bijl-Zwanenburg 84 +70 echtpaar Danz 84 +20 mevr. Zwarts-Karstens 75 +13 Gerlich-v. Leeuwen 57 13 dames Jans-v. Zonneveld 48 20 Jans-Pouw 48 70 echtp. v. Klaveren 39 29 Pias-De Vries 3—9 —29 echtp. v. d. Pool 21054 Groep zwart: echtp. Verduyn 111 +75 d. Hogervorst-Zandbergen 102 +69 Veldhuyzen-Van Vliet 57 10 De Koning-Van Zonneveld 57 16 echtp. Stokhuyzen 57 37 dam. v. d. Bijl-Zwanenburg 48 18 v. Berge Henegouwen... 48 22 echtp. Schutte 48 43 WISSELPRIJS JUNIOREN Op de Leiderdorpse ijsbaan zijn za terdagmiddag onderlinge wedstrijden gehouden door de „IJsvereniging IJs- sport" om de wisselprijs voor junior leden, beschikbaar .gesteld door wijlen de heer J. de Lange, die jarenlang deel uitmaakte van het bestuur. Deze „In memorlam De Langebeker" is des tijds als wisselprijs door de heer De Lange beschikbaar gesteld ter stimu lering van de wedstrijdsport bij de ju niorleden. Aan de start verschenen 26 deelnemers en 1 deelneemster, nl. An neke Hagenaar, die zich echter door het grote mannelijke overwicht niet liet imponeren. Op fraaie wijze wist zij beslag te leggen op de vierde plaats. In zo'n veld een prestatie op zich. De uitslag was: 1 Paul Lanzing, winnaar wisselbeker, 2 Herman van Leeuwen, 3 Hans van Basten. 4 Anneke Hage naar, 5 Wlm Huizen. Geboren: Ronaldus Petrus Arnoldus, zn van P. A. E. van Riet en J. J. M. Mooijman, Mariska Liduina Theresia, Maria, dr van J. H. A. Goddijn en M. J. T. Meijer, Johanna Adriana, dr van .T. B. Sprei] en A. v. d. Bijl, Dina Ida, dr van W. Koolmoes en D. I. Bosman. Ondertrouwd: Gerardus Velthuljzen, 21 jr en Agatha Maria H^braken, 19 jr. Getrouwd: A. J. M. Preenen en I. Langbroek, H. v. d. Groep en H. van der Linden. Overleden: Elisabeth Cornelia Rekel- hoff, 71 jr., geh. gew. met P. Montagne. Gouden koorzanger te Nieuwkoop K. Twaalfhoven kreeg „Pro Ecclesia" I Pastoor Van Rooyen spelt de gouden koorzanger de pauselijke onderschei ding op. Naast de jubilaris diens echtgenote. Zondag na de Hoogmis heeft pastoor A. C. J. van Rooyen van Nieuwkoop de heer Kees Twaalf hoven bij gele genheid van diens 50-jarig lidmaat schap van het parochiale zangkoor de onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice uitgereikt. Voor enige jaren werd hem wegens langdurige dienstbetrekking bij een plaatselijke firma ook reeds een koninklijke onderscheiding ver- Tijdens de Hoogmis had het pa rochiale zangkoor ter ere van de gou den jubilaris op ouderwets» wijze zijn best gedaan. Daarna volgde een gezellig samenzijn in het parochiehuis van de jubilaris en zijn familie met de collega's-zangers en 't kerkbestuur. Pastoor Van Rooyen herdacht de verdiensten van de heer Twaalfhoven gedurende byna een mensenleeftijd voor de parochie. Het was hem een grote vreugde te kunnen meedelen, dat het Z.H. de Paus behaagd had, de heer Tw. J. F. Teunissen, de kwa liteiten van de heer Twaalfhoven, waarbij hij het o.m. betreurde, dat er bij de jongeren van nu zo weinigen zijn, die roeping en animo hebben het voorbeeld van de jubilaris te volgen door zich met al hun krachten i zetten voor de goede zaak van onze kerk door als koorzanger aan haar liturgie de gepaste luister bij te zetten. Namens 't zangkoor bood hij de heer hem daarvoor de hoge onderscheiding Twaalfhoven een mooi geschenk Pro Ecclesia te verlenen. Vervolgens waarna allen nog enige tijd byeen roemde de directeur van het zangkoor, i bleven. VOORSCHOTEN Nieuwe plannen van R.K. schoolbestuur Ten behoeve van de geïnteresseerde ouders maakt het r.k. schoolbestuur van de H. Laurentius haar plannen voor 1966 bekend. Kleuteronderwijs Na de kerstvakantie ls de Montessori- kleuterschool o.l.v. hoofdleidster mej. Gerritsen, met een klas uitgebreid. Deze klas is tijdelijk gehuisvest in een lokaal van de school aan de Veurseweg no. 16 en staat onder leiding van mej. E. de Mots. Per 1 september a.s„ of mogelijk en eerder tijdstip, zullen beide klas- (M.O.C. en Veurseweg) worden on dergebracht in een nieuwe noodkleuter- school aan de Woelwijklaan/Douw v. d. Kraplaan In de wyk Bosgeest. Tevens zal per 1 september a.s. wor den gestart met een vierde r.k. kleuter school in de wijk Adegeest. omgeving Ri chard Wagnerlaan'Haydnlaan. Bedoe ling is te beginnen met 2 klassen en één speellokaal. Aanmelding kan reeds nu geschieden bij het schoolbestuur. Oranjeboomstraat 40. tel. 2972. Gewoon Lager Onderwas Ingaande het nieuwe schooljaar aug.J sept. 1966 zal worden begonnen met coëducatie op de Sancta Maria en de St. Jozefschool en wel voor beide scholen ïn de eerste klassen. Het ligt ln de bedoe ling dat in de toekomst dus ook deze scholen „gemengde" scholen worden. Tezelfdertijd zal dan de heer P. Appel starten met een nieuwe school welke voorlopig gehuisvest zal worden h» een drietal lokalen van de schóól aan de Veurseweg no. 16. Een urgentieverklaring voor de nieu we Willibrordschool is inmiddels ver kregen en de Welstandscommissie heeft bereids haar goedkeuring aan het bouw plan gegeven. Rest ons nog het wachten op de bouwvergunning. Uitgebreid Lager OnderwQs Het ligt in de bedoeling de ULO met 4 klassen te gaan uitbreiden. De moge lijkheden zijn hiervoor aanwezig, terwijl er tevens kans bestaat op de bouw van een eigen gymnastieklokaal aan deze school. Per 1 september 1968 wordt onze ULO. evenals vele andere, een M.A.V.O. krachtens het in werking treden van de z.g. Mammoethwet. In het kader van de esthetische vor ming van de jeugd hield de heer Otto Sterman vrijdagmiddag voor de leerlin gen van het voortgezet lager onderwijs in het Cultureel Centrum een serie voor drachten. Deze voordrachten moest de heer Otto Sterman houden voor circa 900 leerlingen van de plaatselijke u.l.o.'s, de M.M.S. en de leerlingen van het Mont- fortaans seminarie. De leerlingen wer den in drie groepen ingedeeld. Het pro gramma van de heer O. Sterman om vatte proza, poëzie, negersprookjes en negerlegenden, waarin de slavernij van de negers eertijds en de huidige strijd van de neger nu werden weerspiegeld. De thema's waren niet alleen ernstig, doch vaak ook humoristisch. Geboeid en geïnteresseerd werd het gebodene door de leerlingen in zich opgenomen. VALKENBURG Als vroege lenteboden in een winters klimaat zagen gisteren twee lammetjes het levenslicht op de boerderij van de heer J. van der Marei aan de Voorscho- terweg. Het nieuwe jaar is voor de meeste teams niet zo gelukkig verlopen als de verwachting was. De dames echter waren hiervan niet de oorzaak. Zo wist het eerste damesteam DDC met 7-3 te kloppen, dank zij vooral een in ouder wetse vorm gestoken F. v. d. Geest- Schuur. Zij wist 3 maal te zegevieren, terwijl haar beide teamgenoten ieder 2 overwinningen boekten. Het tweede leam ging naar Delft en liet DHC met een 1-9 nederlaag zit ten. Het derde team speelde de uiterst belangrijke wedstrijd tegen PTT Delft. Het krachtsverschil was minimaal ge tuige de 5-5 uitslag. Het eerste herenteam schijnt z'n oude vorm gevonden te hebben. Dit ondervond Te Werve 2. dat slechts 2 tegenpunten kon scoren tegen P. v. d. Raadt en G v. Velzen. Uitslag 8-2. Het tweede team werd een illusie armer door met 6-4 de eerste neder laag te lijden tegen Smash. Het vierde team ging bij concurrent NSSS op bezoek. Ér werd een span nend gevecht verwacht. Hoe anders is het verlopen. J. Koek c.s. namen geen enkel risico en stevende recht op een 8-2 zege af. waarmee zij hun promo tiekansen aanzienlijk vergroot hebben. Het vijfde team kwam uit tegen TTCS en wist zonder veel moeite een 10-0 overwinning in de wacht te sle- Bij de junioren waren slechts ne derlagen te noteren. Het eerste meis jesteam verdedigde zich fel tegen het ongeslagen Salamanders 1, maar moest toch het onderspit delven. Niet veel beter verging het het tweede meisjes team. Hier wist alleen T. de Jong twee Salamandermeisjes de loef af te ste ken. Uitslag 2-8. Ook het eerste jongensteam kreeg een grote nederlaag te slikken tegen Seylla. Slechts één zege werd geboekt door L. v. d. Hoeven. De reeks van nederlagen wordt gesloten door de 6-4 nederlaag van het tweede jongensteam tegen de Treffers 5. Hier zorgde Th. v. d. Helm voor 2 tegenpunten en W. v. Veen voor 1 succesje. Programma Dames 21-1 Kitno 1-PIT'54; 18-1: Plo- Fair 1-PIT '54 2; 17-1: PIT'54 3-RK DEO 2. Heren 22-1: PIT'54 2-PTC4, Phoe nix 5-PIT'54 3: 17-1: PIT'54 4-The Skippers 2, Sparkler 3-PIT 54 5, RTC 1- PIT '54 1. Meisjes: Gossima 1-PIT'54 1, Gossi- ma 2-PIT '54 2. Jongens: St. Vooruit 1-PIT '54 2. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM. 17 jan. Vee Aan voer runderen 269 stuks; prijs 3.40-4.50. Handel kalm.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3