SPANNENDE STRIJD IN HET SWIFT-CROSSKAMPIOENSCHAP Cock «au der Hulst «óór Bert Zoet Van PoSanen wederom Zuidholl. kampioen Matig spelend UZSC werd prooi voor LZC LEEUWENDEEL VAN ZWEMNUMMEftS WAS VOSR LEIDSCHE ZWEMCLUB DOVENSCHAAKCLUB „REVANCHE" VIERDE FEEST BIJ VIERDE LDSTRUM Hardrijders kregen hun kans in plaatselijke wedstrijden KORTEBAAN-CRACKS ACTIEF IN WEDSTRIJDEN HOOGMADE Kortebaantitel voor Nora Detmers eerste in Zoeterwoudse kortebaan-titelstrijd Weinig imponerende zege van Docos-team TREFFERS LEDEN GROOTST MOGELIJKE NEDERLAAG: 0-10 D. van Goozen Scylla won zonder veel moeite van Wibo SCHAATSAGENDA Hillegom oefende tegen Foreholte DE LEIDSE COURANT MAANDAG 17 JANUARI 19fl« WIELRENNEN In de duinen van Noordwykerhout organiseerde het Leidse Swift gisteren de onderlinge cycle-cross-kamploen- schappcn. By de profs en amateurs werd een spannende stryd geleverd, waarby Cock van der Hulst ulteindelyk aan het langste eind trok. Z\jn broer Ben hoefde by de nieuwelingen niet zo veel strijd te leveren: van start af lag hy aan kop. Valk ln de aanval BIJ de profs en amateurs nam Cock van der Hulst in de eerste ronde eeu kleine voorsprong op Bert Zoet, Ton van der Valk en Joop Zoetemelk. In de tweede ronde kwam Zoet als eerste door, terwijl in de volgende twee ronden deze koploper gezelschap kreeg van Van der Hulst met Van der Valk een 300 meter hier achter. Zoet viel echter terug, terwijl Van der Valk de leiding overnam. In de zesde en zevende om loop was het Van der Hulst die voor ging. maar een goede kilometer voor het einde lag Ton van der Valk voorop. In de laatste meters ging Van der Hulst echter nog juist over Van der Valk heen. Bert Zoet ging als derde over de finish op 200 meter, Zoetemelk plaatste zich als vierde op ongeveer 600 meter. De overige renners hadden allen één ronde achterstand. Uitslagen: Profs en amateurs over 8 ronden: 1. Cock van der Hulst; 2. Ton van der Valk; 3. Bert Zoet; 4. Joop Zoetemelk, 5. Siem Brandt; 6. Wim van der Berg; 7. Wim van Diemen; 8. Piet Bregman. Nieuwelingen over 6 ronden: 1. B. van der Hulst; 2. J. Witteman; 3. K. Vermeulen; 4. N. van der Sluis; 5. C. van der Bent; 6. L. de Jong; 7. C. van der Voort; 8. G. van Oven. Veteranen over 4 ronden: 1. B. Kruit; 2. J. de Jong. A-aspiranten over 4 ronden: 1. H. Key; 2. J. van der Berg; 3. T. van Emmerik; 4. B. Dragt; 5. J. Brandt; 6. M. Riethoven. B-aspiranten over 2 ronden: 1. C. Akerboom; 2. L. van Dam; 3. L. Riethoven; 4. A. Bergman. JUDO Zaterdagavond werden de Zuidhol landse judokampioenschappen voor ju nioren gehouden in de overvolle zaal van het sportcomplex van de Shell te Vlaardingen. Adri van Polanen, van Sportschool Luiten, wist voor de der de maal het districtskampioenschap junioren van Zuid-Holland te behalen In 1964 schreef de Leidenaar ook het Nederlands kampioenschap op zyn Over veertien dagen zal Van Pola nen in de Markthallen van Amers foort deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen. Van Polanen werd kampioen in de ze drukbezette klasse van 34 deelne mers door overwinningen resp. tegen van Brussel uit Middelharnis na 30 seconden met Tsuri-komi goshi (8e heupworp), van Bos na 3 minuten met o-sotogari (le beenworp), van Cinjee uit Delft na 15 seconden met wederom Tsuri-komi-goshi en ten slotte in de finalepartij van De Wringer uit Den Haag na 5 seconden met een linkse o-toto-gari wat een half punt oplever de, ogenblikkelijk gevolgd door Tsuri- komi-goshi. WATERPOLO In Utrecht heeft de Leidsche Zwem- club ln de Centrale Wintercompetitie gewonnen van een slecht op dreef zynde UZSC. De Leldenaars waren vanaf het begin duldel(}k de betere ploeg, zodat de overwinning geen enkel moment ge vaar heeft gelopen. LZC startte snel. Reeds vrfl kort het begin van de wedstrijd wist Roltmd Koedooder zich vrij te spelen e stand op 01 te brengen. Nog voo: einde van de eerste periode wisten de Domstadbewoners de score echter weer ln evenwicht te brengen. Ook de tweede speeltijd verliep ongeveer als de eerste. Bij één der schaarse goed opgezette aanvallen lukte het Dick Timmermans het Utrechtse doel te doorboren, maar dank zij een nummerieke meerderheid kon Wormgoor de stand opnieuw nivel leren. Eerst nu gelukte het de Leidse spelers een definitieve voorsprong te men. Vrij kort na de aanvang van derde periode loste Hans Parrel afstandsschot, dat Kees Schoof Juist even van richting kon veranderen, zo dat de bal onbereikbaar voor de Utrecht se doelman ln het net verdween. Enige ogenblikken later bracht Dick Timmer, mans de stand op 24, en hoewel UZSC de score nog kon terugbrengen tot 3- was er voor LZC geen gevaar mi Vooral niet toen Dick Houthoff in de laatste speeltijd voor het vijfde Leidse doelpunt wist te zorgen. Kringwedstrijden in Overdekte De Leidsche Zwemclub heeft zater- meter vrije slag dagavond bij zwemwedstrijden van de kring Gouwe-Rijnstreek ln de Leidse Overdekte een goed figuur geslagen. Van de zeven nummers van deze avond wisten zij er vijf te winnen. De Goud- sche Zwemclub nam één nummer voor haar rekening, terwijl de laatste over winning gedeeld werd door De Zijl en Sleutelstad. Typerend is het feit, dat de Leidse Golfbrekers tot geen enkele overwinning kwam, al moet er wel opgemerkt worden, dat er nogal wat zieken waren. De 50 meter rugslag meisjes 8-9 jaar werd een overwinning voor het meisje Bakker (LZC) in 56 rond, ter wijl er bij de jongens geen belang stelling was voor dit nummer. De meisjes van 10-12 jaar verzwommen dit nummer eveneens, waarbij A. W. van Ingen Schenau (LZC) het snelste was met de tijd van 43.- De Goudse J. de Edel nam dit nummer bij de jongens voor zijn rekening in 44.- Gonnie Eradus (LZC) leverde een veelbelovende 100 meter schoolslag bij de meisjes van 13 tot 15 jaar met haar tijd van 1.33.2, terwijl haar club genoot Henk Versluis in 1.29.5 de snelsrte was b(j de jongens. De 100 meter vrije slag dames had een span nende strijd kunnen worden. Bertha van der Waals (de Zijl) en Bep Schlag- wein (Sleutelstad) kwamen beiden tot dezelfde tijd: 1.15.6. Jammer genoeg kwam het bij geen enkele der nummers voor dat de snel ste zwemmers en zwemsters in één serie waren ingedeeld, zodat de strijd beperkt bleef tot een zenuwachtig wachten op de tijden van de concur rent. Hans Parrel zwom voor zijn ver trek naar Utrecht nog even de 100 Zaterdag vierde de schaakclub „Re vanche" haar 20-jarig bestaan. Dit ls een uniek feit als men bedenkt, dat de vereniging bestaat uit mensen die een goed functionerend gehoor moeten ont beren De feestvreugde onderling was er niet minder om, want met gebarentaal en liplezen kan men elkaar goed ver staan." Het feestcomité had er een groot feest van gemaakt, dat 's-ochtends om elf uur begon. Het hoogtepunt van de dag was een anelschaaktoernooi, dat om twee uur aanving. Er waren vele mooie prijzen te winnen die beschikbaar waren ge steld door de winkeliers en het bedrijfs leven. De schaakclub telt 20 leden, die door het hele land verspreid wonen Als ze bijeenkomen ls het net een grote familie want leder kent elkaar. De schaakclub De heer J. Vers telle (links) en de heer K. Vreeswijk ln gevecht tegen elkaar en met de klok omdat per party slechts een kwartier gespeeld mocht worden. „Revanche" werd op 10 dec. 1945 op gericht door o.a. de heer K. Vreeswijk, de 8ekretaris van de vereniging. Om zeven uur volgde de feestavond waarop naast veel lovends ook veel ca deaus te voorschijn kwamen De secreta ris ontving een vulpenset met Inscriptie en voor de vereniging ontving hij en kele schaakborden en klokken Tenslotte ontving hy nog een luist om alle schaak benodigdheden ln op te bergen. Het peil van de diverse schakers ls zeer goed, enkele van de Leidse leden met name staan bovenaan ln de gewone schaak- competitls van Lelden. Hoofdprijs voor Cees Borst Voor de nat. kortebaan wedstryd wel ke zondagmiddag onder ideale weersom standigheden werd gehouden, had zich ongekend aantal deelnemers (nl. 42) aangemeld. De uitgeloofde prijzen van waardebonnen van 100,-, 60,- en 40,- als hoofdpryzen zullen hieraan ze ker niet vreemd zyn. Onder de deelne- bevonden zich zeer prominente ry- ders als Renners uit Nieuwpoort, Nagel, Alphen a.d. Rijn, Hoogeveen, Woubrug- ge, Baas en Van Wapeningen, Nlenw- kerk a.d. IJsel, Zoetemelk, Rjjpwetering, gebr. C. en J. Borst en D. v. Goozen nog vele zeer goede ryders uit Hoog made. Het zeer talrijke publiek dat zich langs de afzetting, soms ook wel er voor had opgesteld is getuige geweest van een spannende en sportieve wedstrijd. De schemer was reeds gevallen, toen de laatste spannende ritten b.v. tussen Borst en Rennes werden verreden. De winnaars waren als volgt: 1. C. Borst Hoogeveen Woubrugge waardebon 60,-, ~l. Rennes Nieuwpoort waardebon ƒ40,-; 4. C. Baas Nieuwkerk a.d. IJsel waardebon ƒ25,-; 5 M. v. Wageningen Nieuwerkerk a.d. IJsel waardebon 15,-; v. Goozen Hoogmade waardebon 10.-. De prijzen werden door de voorzitter de heer C. Th. van Rijn, in restaurant' \d. Ploeg uitgereikt. Als vertegenwoordiger van het gewest Z. Holland van de K. N. S. B. sprak de heer v.d. Linden, die vergezeld van de heer Mol de wedstrijden bijwoonden woorden van dank tot de deelnemers >r hun geleverde prestaties en sportie- strijd. Ook het bestuur van de plaat selijke ijsclub kreeg voor de goede orga nisatie waarmede de schaatssport zeer is gediend, veel lof toegezwaaid. Hazerswoude Pim van Wetten is zaterdagmiddag op de veldijsbaan aan de Rijndijk kortebaan- kampioen van de ijssportverenlging 'Hazerswoude-Rijndyk" geworden. Hy toonde zich de sterkste van de twee-en- twintig deelnemers, die voor deze wed strijd over honderdzestig meter hadden Ingeschreven. De nog jeugdige Jan van Teylingen legde op verrassende wijze beslag op de tweede plaats; derde werd Rijkelijkhui- l De kampioen kreeg een beker en een entreebiljet voor de komende weekeinde te houden Europese kampioenschappen in Deventer, de andere prijswinnaars ont vingen een bekertje respectievelijk me daille. De prijzen werden uitgereikt door erevoorzitter M. Scheel. Hazerswoudes schaats-ster Jaques van' de Eljk en Boskoopse Bas Slingerland hebben zaterdagmiddag de door hun ver eniging H. IJ. C. uitgeschreven nationale koppelwedstrtjd op de veldijsbaan aan de Voorweg gewonnen. In totaal hadden vijftien koppels ingeschreven, waaronder De Utrechtse combinatie Verdouw-Cor- sten en Rotterdamse ploeg Koolmees- Kapteln hun gevaarlijkste tegenstanders waren. Genoemde koppels legden dan ook beslag op de tweede respectievelijk der de plaats. De Leiderdorpers Molema en Krulder moesten genoegen nemen met de vierde plaats, te meer daar een van hen ln de finale over tien ronden kwam te De organisatoren hadden reden om te vreden te zijn: niet alleen werd ln de pools en finales door de deelnemers een strijd op leven en dood geleverd, vooral ook al omdat de heel groten elders aan de start verschenen, ook het publiek was in grote getale naar de in prima conditie verkerende Ijsbaan getrokken. Extra spanning kregen de toeschouwers voor geschoteld, toen het H. IJ C.-bestuur be sloot de koppels de Vries-Houwer (Rot terdam en Rijkaard-Duivenvoorden (Hazerswoude) tegen elkaar te laten uit komen, toen tijdens een van de verreden pools door eerstgenoemd koppel een on gerechtigheid was begaan. Rijkaard en Duivenvoorden wonnen weliswaar deze ontmoeting, doch konden toch niet de fi nale bereiken. Hazerswoude-Rietveld Martien de Frankrijker, Corrie van de Lip en Kees Out hebben zaterdagmiddag op de Rietveldse Vaart beslag gelegd op de schaatstitels. Eerstgenoemde werd Rietvelds kampioen ln de herencategorie, Corrie VEin de Lip bij de dames en Kees Out bjj de jeugd tot en met veertien jaar. Ongeveer dertig Rietvelders namen aan de wedstryden deel, terwijl de overige be- :rs als enthousiast supporter de schaatsers aanmoedigden en premies in het vooruitzicht stelden. Uitslagen: He- 1 M. de Frankrijker, 2 L. de Frank- ryker, 3 J. v.d. Lip, 4 G. v.d. Lip. dames: 1 C. v.d. Lip, 2 C. van Dorp, 3 M. van Dorp. Jongens t.e.m. 14 jaar: 1 Kees Out, 2 Bert van Dorp, 3 Martien Out. Gezien de geringe vorst in de afge lopen dagen durfde het ysclubbestuur terecht het risico niet te nemen, dat verbonden ls aan het organiseren van langebaanwedstrijd op de Noord Aa. Men wilde deze prachtige middag ech- sec. rond de snelste. UITSLAGEN 50 meter rugslag meisjes 8-9 jaar: 1 M. Bakker, LZC 56.-; 2 J. Ratten GZC 1.30.8. Idem meisjes 10-12 jaar: 1 A. W. van Ingen Schenau, LZC 43.-; 2 W. Kleinman, Sleutelstad 44.-; 3 M. Hen- drikse, LZC 48.3. Idem jongens 10-12 jaar: 1 J. den Edel, GZC 44.-; 2 B. Voskuil, de Zijl 44.8; 3 B. Tegelaar, LGB 44.9. 100 meter schoolslag meisjes 13-15 jaar: 1 G. M. Eradus, LZC 1.33.2; 2 L. Ritselaar, LGB 1.36.6; 3 H. Zwartjes, LGB 1.36.7. Idem jongens: H. Versluis, LZC 1.29.5; 2 H. de Zwijger, LWV 1.29.9; 3 P. Zandvliet, LGB 1.34.8. 100 meter vrije slag dames: 1/2 B. v. d. Waajs, de Zyl 1.15.6; B. Schlag- wein, Sleutelstad 1.15.6; 3 C. Hoogen- boom, LGB 1.19.3. Idem heren: 1 H. Parrel, LZC 63. 2 M. van Beukering, LGB 64.8; 3 J. de Haas, de Zijl 65.- TAFELTEJNNIS Een goed volhoudend Luto (Tilburg) heeft Docos zaterdagavond meer hoofd brekens bezorgd dan verwacht werd. De tameiyk geringe training, die het Leidse team in de voorafgaande weken heeft gevolgd, heeft de gehele wedstryd haar sporen achtergelaten. Alleen Ton l'Ami had het goede „ritme" te pakken en scoorde 'n hattrick. Zaterdag a.s. speelt Docos in Deventer tegen Swift, vaariyke outsider met Jaap v. Hummel als excellente kopman. Onderstaand de volledige uitslag van de wedstrijd tegen hekkesluiter Luto: J. v. Veen-A. Leenhouwers 21-10, 21-10: 10; T. l'Aml-C. Broerse 21-17, 21-19: 1O; W. v. Steenbergen-R. v. Dyk 15-21, 23-21, 19-21: 0—1; v. Veen/l'Ami- Broerse/v. Dyk 21-23, 18-21: 0—1; Ton l'Ami-A. Leenhouwers 21-14, 14-21, 21- 13: 1—0; J. v. Veen-R. v. Dyk 14-21, 21-14, 16-21: 01; W. v. Steenbergen- C. Broerse 21-10, 21-17: 1—0; T. l'Aml- R. v. Dyk 21-16, 21-18: 1—0; W. van Steenbergen-A. Leenhouwers 19-21, 21- 14, 21-15: 10; J. v. Veen-C. Broerse 19-21, 21-18, 21-16: 1—0. Totaal 7—3. Overig© teams: Docos 2 (le klasse) handhaafde haar 2e positie op de rang- ïyst ruimschoots door St. H./TSB 5 met 82 te kloppen. Jos Vreeburg (3 x), Gerard en Peter Brouwer (elk 2 x) zul. len, ter afsluiting van de le helft, tegen St. H./TSB 3 de moeliyke taak hebben hun achterstand op deze koploper te ni velleren. Het 3e team biyft in de 2e klas se ruime overwinningen behalen en i" rechtvaardigt de eerste plaats van drietal Cap Kreffer, Siem v. Iterson Jan Brouwer, die vorige week TOV 3 met 91 versloeg. Docos 4 verspeelde een punt op DSB 3, maar is niet kans loos voor een hogere klassering. Ver wacht mag worden, dat 1 of 2 derde klas6e-teams dit seizoen zullen promo veren. Docos 8 behield in deze klasse haar fraaie ongeschonden blazoen: met 73 werd Netbal 3 geklopt, ondanks een zwakke dag van Fred Heuzen. Joop v. Steenbergen en Plet Bik sleepten op nieuw 3 partijen uit de stryd. Docos 5 hield Unltas 6 op afstand (F. Bracké P. v. d. Staak 3 x), maar Docos 7 moest genoegen nemen met een draw tegen Seth 3. Het le damesteam versloeg Te Werve 1 ln Ryswyk met 73 en blijft hierdoor een verdiensteiyke mede-koploper. An v. Cassel onderstreepte haar goede vorm door zich naar 3 wlnstpartyen te spelen. Het 2e team was met dezelfde cijfers succesvol tegen Rustenburg 1. Loes Kok had voor dit team een flink aandeel in de zege. Het treffen dat de Veense Treffers Ruiten, Kees Vesseur en Wout Heems in de competitie van de Nederlandse kerk. De twee laatstgenoemden kwa- Tafeltennisbond dit weekeinde te Roel- men beiden slechts tot één gewonnen ofarendsveen hadden met Nedlloyd, game, hetgeen van geen invloed wa: bracht de thuisclub weinig eer. Met op de einduitslag. Vooral Kees Ves- een nitslag van 0-10 vertrok Nedlloyd, seur bleef beneden de maat, waar- na het team van de Treffers op over- schijnlijk omdat hij de hele dag al op tuigende wijze verslagen te hebben. de schaats had gestaan. Enige voorbe reiding op competitiewedstrijden kan De Amsterdammers Frans Schoofs, beslist geen kwaad, dachten wij. Of Bert Schoofs en Wim Schoonemeyer schaatsen een goede training is voor hadden weinig moeite met Jack van I het tafeltennis betwijfelen wij echter. Bij de schaatswedstrijden, welke za terdag door de plaatselijke IJsclub van Hoogmade werden gehouden is de be geerde beker, welke vele jaren achter in bezit is geweest van de gebroe ders C. en Th. Gerster, veroverd door D. ui Goozen. Het moet echter gezegd worden, dat de gebroeders Borst, deze maal door wel byzondere samenloop van omstandighe den, nl. het samenvallen met het kam pioenschap Z. Hollandse kortebaan he ren, dat in Z. Beierland gehouden werd, niet konden deelnemen. Hun verre reis Is beloond geworden ook, daar nl. C. Borst als eerste en Th. Borst als tweede eindigde, waarmede het kampioenschap van Z. H. korte baan r op hnn naam kwam, met de daar- verbonden beker. Voor de wedstryd hadden zich 18 deel nemers aangemeld, welke nu de stryd aanbonden voor het clubkampioenschap, en voor elkaar niet veel onderdeden. Na veel spannende ritten werden als winnaars aangewezen: 1. D. v. Goozen Th.z., (clubkampioen), 2. A. v. Goozen P.z.; 3 H. van Schie. Hiermede was het werk voor het be stuur van de IJsclub nog niet ten einde, want bij het houden van de wedstrijd voor de schooljeugd welke hierna volg den, bezorgde dat hun handen vol werk. Waarvan de uitslag is als volgt: Meisjes: 6 jaar: 1 Lenie v. Goozen; 2 Bernadeth van Leeuwen; 7 jaar: Monique v.d. Ing; 2 Son ja van Leyden; 8 jaar Ineke v.d. Salm; 2 Anneke Bax; 9 jaar Jose Els- geest; 2 Nellie Oudshoorn; 10 jaar Greetje Zwetsloot; 2 Cobie v.d. Salm; 11 Annemarie Kaptein; 2 Lenie Borst; 12 jaar: Cleta v. Leeuwen; 2 Ineke Zwetsloot; 13 jaar Cobi Elsgeest; 2 Marja Elsgeest; Jongens: 6 jaar, Sjonnie van Wieringen; 7 jaar Leon Elstgeest; 8 jaar Gerard v.d. Ploeg; Sjonie Eist- geest; 9 jaar Rene v.d. Voorn; Harrie v. Leeuwen; 10 jaar Cor v. Wieringen; 2. Hans Elstgeest; 11 jaar Sjaak v. Leeu wen; 2. Jan v. Leeuwen; 12 Rudi v.d. Pouw Kraan; 2 Sjaak van Goozen; 13 jaar Sjaak v.d. Pouw Kraan; 2 Ton Hoogenveen; 14 jaar Jan Pouw; 2 Jan van Leyden. ter niet onbenut laten, dit tot genoegen de dames, die nu de kans kregen elkanders krachten te meten op de kortebaan. 24 Dames stonden inge schreven. Bij deze wedstryd bleek dui delijk, dat ook onder de Zoeterwoudse dames de animo steeds groter wordt over te stappen van de kunstschaat- naar de „hoge noren". Hoewel som migen nog wat onwennig reden, bleken de meeste dames op deze schaatsen superieur. Dat ondervond ook oud-kam pioene Nel Paardekooper-v. d. Geest, die al in de eerste ronde werd terugver- n. Zij kon zich troosten met de ge dachte dat haar tegenstandster haar op volger werd. De laatste zes waren: Greet de Eisen Bep de Vette, Nora Detmers, Bea Kap tein, Leny de Jong en Ria Schippers. De jeugdige, felle Nora Detmers plaat ste zich na enkele ritten, waarbij zij zich volledig moest geven als eerste. Ria Schippers werd met klein verschil twee de. Bea Kaptein zowaar op kunstschaat- n eiste de derde prijs voor zich op. Ideaal schaatsweer trok zaterdagmid dag veel publiek en een groot aantal deelnemers naar de ijsbaan nabij de Geerbrug; 32 deelnemers lieten zich in schrijven voor het kortebaankampioen- schap van de vereniging „IJssport Zoe- terwoude". De aanwezigen genoten van vele mooie ritten waarby de deelnemers el kaar maar weinig toegaven en het ver schil op de finish soms nauwelyks waar neembaar was. Voor de vier prijzen plaatsten zich W. Borst, H. Borst, A. Berg en J. v. d. Geest. In de eerste halve finale kreeg W. Borst geen kans tegen J. v. d. Geest. H. Borst plaatste zich in 2 ritten tegen A. Berg eveneens in de finale. In de eerste rit om de le en 2e prys won J. v. d. Geest royaal van H. Borst. In de tweede rit bood Borst fellere te genstand maar hij zag toch geen kans om zijn tegenstander van prolongatie van zijn kortebaantitel af te houden. In de strijd om de 3e en 4de plaats zege vierde A. Berg over W. Borst. Met deze perfect georganiseerde wed strijd presenteerden het vernieuwde be stuur en nieuwe technische commissie hun visitekaartje. Roelofarendsveen Op de ringsloot nabij café „De Franse Brug" werden door de ijsclub „Wilhelmina" onder grote belangstel ling de clubkampioenschappen korte baan verreden. Zaterdagmiddag ver schenen 27 heren leden aan de start. Evenals vorige maal was het ook nu weer Peter de Jong, die zich kam pioen mocht noemen. De overige prij zen waren voor 2e Joop Bakker, 3e Peter Akerboom, 4e Har Kerkvliet, 5e Sjaak van Rijn, 6e G. v. d. Meer, 7e Jos v. d. Hoorn. Zondagmiddag werden de wedstrij den voor de dames gehouden, en nu een sfeerloze wedstryd heeft het Leidse Scylla een 82 overwinning be haald op Wibo. De Hagenaars speelden zeer ongeïnteresseerd, hetgeen niet by- zonder stimulerend werkte voor onze stadgenoten. Vooral toen de Leidse overwinning by de stand 60 eenmaal een feit was, bleek alle strijdlust ver dwenen. Van de resterende vier partyen gingen er twee naar de thuisclub. Gé Bakker met zijn gedachten kennelyk by de volgende dag te spelen NTTB- achtkampen liet de party aan zijn tegenstander Michel van Maade. Ook de slotparty tussen Dick Springer en oud international Jan Hogendoorn werd een Haagse zege, waardoor de eindstand 28 werd bereikt. Uitslagen ereklasse: De Treffers-Ned- lloyd 010; SNL Smash-Belcrum 73, AMVJ-SVE 8—2; WGA-Maasbree 1—9; Wibo-Scylla 2—8. Nedlloyd 1018 Scylla 10—13 Maasbree 1018 AMVJ 10—13 Smash 10—12 verschenen er 13 dames-leden aan start. Klupkampioene werd mej. Ag nes Rotteveel, 2e Riet Heemskerk, 3e Hette v. Rijn, 4e Anneke Olijerhoek, 5e Elma Schouten, 6e Ans v. Rhoon. Vermelden wij nog dat hieraan nog twee extra prijzen werden toegevoegd, beschikbaar gesteld door restaurant „De Woelige Baren". Nieuwe Wetering De ijsclub „Ijsvermaak" doet haar naam alle eer aan, want ook de laatste dagen is men weer bijzonder actief ge weest met het organiseren van ysfesti- viteiten. Vrijdagavond werd de prachtige verlichte baan benut voor het organi seren van estafette-wedstrijden. Dank zij het mooie winterweer verschenen er niet minder dan 34 paren aan de start, welke voor een grote belangstelling een zeer aantrekkelijke stryd te zien gaven. De uitslag werd le pr. Joop Möl- lers en Greet Kalker; 2e pr. J. Bouw meester en Marjan Bouwmeester; 3e pr. Leo van Veen met Truus Bouwmeester; 4e pr. Teun Roeloffs en Lla Vis. Zater dagmiddag werden de clubkampioen, schappen georganiseerd. Ook nu mocht er weer van een zeer geslaagde wedstryd gesproken worden, waarbij een woord van lof aan het or ganiserend bestuur niet mag worden onthouden. De uitzonderlijk grote wis selbeker werd gewonnen door de nieuwe kampioen Joop Möllers, 2e werd Sjaak Schoo, 3e P. Bouwmeester Nz., 4e Jac. Schoo, 5e Th. van Veen. Gaarne wil men ook de oudere ryders en rijdsters uit vroegere jaren weer eens op het ijs zien. Daarom heeft men voor woensdag 19 januari des avonds ts 8 uur op de verlichte baan een ring- ryderij voor paren georganiseerd spe ciaal voor ouderen boven de 20 jaar. Ongetwyfeld zullen dezen de altijd ge zellige wedstryden uit vroegere jaren nog wel herinneren. Het bestuur heeft hiervoor aantrekkelijke prijzen beschik baar gesteld en vertrouwt er dan ook op dat vele oude „gebouwen" nog weer eens aan deze wedstryd zullen deel- Stompwijk Een ongekend groot aantal toeschou wers Js zondagmiddag op de Nieuwe Vaart getuige geweest van de door de aktieve ijsclub „Nut en Vermaak" ge organiseerde kortebaanwedstrijden. Men heeft tenvolle genoten, want in de wed stryden ging het dikwijls zeer spannend toe. In totaal hadden 32 heren en 16 da mes ingeschreven. Vooral by de heren bleek, dat er zeer goede jonge schaats talenten onder de Stompwijkse jeugd schuilen. De uitslagen by de heren (van 16 tot 40 jaar) was als volgt: 1. G. Le lieveld, 2. K. Lelieveld, 3. G. v. d. Brink, 4. A. v. d. Voort (Naaldwyk). Dames (15 tot 40 Jaar): 1. Tlni Styn- man, 2. Wilma Janson. Hedenavond is de baan op'de Nieuwe Vaart, wegens werkzaamheden, niet voor het publiek toegankeiyk. Oud-Ade Het bestuur van de IJsclub had een fraaie baan laten vegen langs de Leid- seweg. Om 2 uur zondagmiddag start ten daar de rijders voor het clubkam pioenschap voor heren. Uit deze span nende wedstrijd, waaraan 41 leden deelnamen, kwam aan de top: 1 Hen- nie y. d. Fits; 2 Leo v. d. Poel Az.; 3 Wim Schoo; 4 Gerard v. d. Ing; 5 Dammie v. d. Poel Dz.; 6 Gé v. d. Fits. Voorschoten Voor de Nationale afvalwedstryd zaterdagochtend, meldden zich 40 de- nemers, waarvan velen van buiten de meente Voorschoten. Er werd gereden drie series en uit elke serie kwamen i vdjftal winnaars, zodat in de finale personen tegen elkaar moesten strijdt De pry zen werden behaald door 1 J. Eijk uit Hazerswoude, 2 G. v.d. Geest Zoeterwoude, en 3 P. Akerboom uit R* lofarendsveen. De beste Voorschotenai werd de kampioen van de kortebaan heer A. Ravensbergen en 2 Ton v.d. Val Hierbij dient te worden opgemerkt. Ravensbergen zeker bij één van de sten had behoord, als een der deelnemi zich sportiever had gedragen. In de nale moest deze deelnemer de baan v laten, daar hy was afgevallen, doch de* dit niet. In een korte bocht hinderde Ravensbergen, die daardoor kwam vallen en ln de wedstrijd achterop raakt* Warmond De Warmondse IJsclub die, als he schaatsenrijden maar enigzins mogelij is, direct aktief in de weer is, had op he Poelmeer een wedstrijd op de korte baa: georganiseerd voor de leden van eniging. Met vereende krachten baan geheel sneeuwvrij gemaakt, zoda! het ijs uitstekend berijdbaar was. Voor deze wedstrijd bestond vooral van de zi]- de van het publiek grote belangstelling Het aantal deelnemers bedroeg 33. D* stryd ging in hoofdzaak om het bezit vai de wisselbeker die destyds door oud burgemeester von Fisenne aan de vet eniging beschikbaar was gesteld, en d: laatste keer werd gewonnen door di heer C. van Tongeren. Na een feilt stryd, waarby zeer goede tijden werde; gemaakt kwam ditmaal de beker in he bezit van de heer N. Kortekaas. De uit slag was als volgt: 1 N. Kortekaas, dit tevens de trofee wist te bemachtigen, C. van Tongeren, 3 H. Vergeer, 4 R Straatman, die naast een geldprijs oo een medaille kregen. IJs en weder dienende zullen op do: derdagmiddag a.s. grote Nationale wee strijden op de korte baan worden gehoi den, welke eveneens op het Poelmeei zullen plaats vinden. Koudekerk De IJsclub ,,'t Torentje" hield op Lagewaardsewetering korte baanwed- 8trijden op de 150 meter. Aangezien dit de eerste wedstryd de IJsclub was, waren er maar 14 deel nemers aan de start verschenen. De eerste prys ging naar Ant. Meijden die hiermede het kampioenschap van Kouderkerk aan den Rijn op deze afstand beha.alde. Tweede werd Hans Post terwijl W. Rijlaarsdam met de derde prys ging strijken. Het bekende water om het torentje wat het ijsdomein is van de Kouderkerk- se IJsclub is 's avonds helder verlicht, zodat zaterdagsavonds veel liefhebbers van de schaatssport naar hartelust kon den genieten. DINSDAG 18 JANUARI Bodegraven Nat. Kortebaan wed strijden voor heren. Warmond Koppelwedstrijden Poelmeer, georganiseerd door Merendis- trict Sassenheim. Hazerswoude-Dorp Nationale Ron- denwedstryd, aanvang!* 14.00 uur. Oude-Ade Clubkampioenschappen voor dames. Aanvang 2 uur. Hoogmade Kortebaanwedstryden voor inwoonsters van Hoogmade. Aan vang 19.30 uur. Hazerswoude-Rijndyk Ringsteken voor paren. Aanvang 19.00 uur. WOENSDAG 19 JANUARI Hazerswoude-Rijndyk Nationale kortebaanwedstrijden voor junioren tot en met 18 jaar. Aanvang 19.00 uur. Hoogmade Koppelwedstryden op de Does. Voor jongens van 13 tot 18 jaar kortebaanwedstryden op de ver lichte ijsbaan. DONDERDAG 20 JANUARI Warmond Nationale kortebaanwed stryden voor heren op het Poelmeer, ge organiseerd door het Merendistrict Sas senheim. Tel. melden: 01711-214. Hazerswoude-Dorp Nationale kor tebaanwedstryden. Aanvang 14.00 uur. Leiderdorp Nationale kortebaan wedstryden voor heren. Aanv. 19.30 i ZATERDAG 22 JANUARI Hazerswoude-Rijndijk Kampioen schappen langebaan voor leden van de ijssportver. „Hazerswoude-Ryndyk". Aanvang 14.00 uur. Hazerswoude-Dorp Afvalwedstr(j- den voor junioren (twee categorieën: 14-15 jaar en 16-17 jaar). SVE Wibo Belcrum WGA De Treffers 100 Voetbal in de sneeuw Een voor beide partijen interessante oefenwedstrijd speelden gistermiddag Foreholte en Hillegom tegen elkaar op een met een kleine laag sneeuw bedekt Foreholte-veld. Voor de rust, toen Hille gom de stand op 10 had gebracht, was Hillegom de betere ploeg. Na de rust wogen belde partyen, wat het vertoonde spel betreft, aardig tegen elkaar op, hoe wel Hillegom weer de enige ploeg was, die doelpunten kon maken. De 40 eindstand geeft echter geen juiste krachtsverhouding weer. Een 42 stand had een boter beeld van de wedstryd gegeven. Ter Aarse IJsclub boekte 1000ste lid Nog nimmer in de 58 jaar, dat de Ter Aarse IJsclub bestaat is het aantal leden de duizend gepasseerd, die boven de 15-jarige leeftijd zijn. In 1908 werd de huidige vereniging op gericht uit de samenvoeging van de drie bestaande verenigingen namelijk „Werkverschaffing", „Ons Genoegen" en „Prik Lust". Uit de fusie is de huidige vereniging gegroeid. Sinds 27 januari 1962 heeft deze vereniging de beschikking over de prachtige landijsbaan aan het Pape- veer. Direct na de ingebruikneming van deze baan is het aantal leden met grote snelheid toegenomen en gegroeid van 240 aanvankelijk tot het huidige aantal van duizend. Voorzitter Th. Hydra kon dit weekeinde het 1000ste lid, Sjaak Loos uit Oudewetering, har telijk welkom heten. Hij wees er op, dat mede dank de mooie baan en de dit seizoen in gebruik genomen ver lichting tot dit resultaat hebben ge leid. Namens de vereniging, zowel als namens het Gewest Zuid-Holland van de KNSB bood spreker gelukwensen aan en een vaantje van de bond en een mooie plant van de vereniging.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 12