SPAARDEPOSITO ALPHENSCHE BANK AFDELING DEP 0 SI TO B 0 E K J E S N.V. nil 9 PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 15 JANUARI 1 Vragen en antwoorden over Alphense begroting „DE BIJ I,EN" IN HOOFDZAAK BESTEMD VOOR PASSIEVE RECREATIE Voor Tuinbouwproject wordt principeplan ontworpen Het opgespoten gebied, gelegen ten oosten van de weg „De Bijlen" te Al phen a. d. Rijn is, voor zover gelegen in de Kortsteekterpolder. in hoofd zaak bestemd voor passieve recreatie en voor de uitbreiding van de Ooster begraafplaats. In dit deel zai o.m. een speciaal R.K. begraafplaats worden aangelegd. De coupépolder behoort te worden bestemd voor woningbouw In een wat duurder type. Dit antwoorden b. en w. op vragen van raadsleden met betrekking tot de begrotingen 1966. Daarin lazen wij o.m. nog dat de aan besteding van de bouw van de riool waterzuiveringsinstallatie aan de La ge Zijde hoogstwaarschijnlijk in april of mei van 1966 zal plaatsvinden. Instructiebad In 1966 kunnen definitieve mededelin gen worden verwacht i.v.m. het te bouwen instructiebad. Met de realise ring van dit object hangt ten nauwste samen het plan om het badhuis aan de Javastraat definitief te sluiten en de ruimte te bestemmen voor de open bare school aan dezelfde straat. Zowel de bouw van een instructiebad met badhuis als de uitbreiding van ge noemde openbare school zijn urgent. Een termijn voor beide is thans nog niet definitief te bepalen. Het gemeentebestuur acht het ge wenst, dat in Noord gelegenheden ont staan, waardoor het culturele leven zich kan ontplooien. Particuliere ini tiatieven daartoe zullen worden toe gejuicht en zijnerzijds zo mogelyk worden gestimuleerd. Tuinbouwproject Voor de ontwikkeling van het tuin bouwproject is thans circa 25 ha grond beschikbaar. De Ned. Heide Mij. heeft opdracht een principe-plan hiervoor te ontwerpen. Verwacht wordt dat dit zeer binnenkort gereed zal zijn. B. en W. zullen de PTT verzoeken openstelling van meer loketten op de drukste tijdstippen te overwegen. Dit n.a.v. de vele klachten, dat men vaak moet wachten omdat slechts één of maar enkele loketten in gebruik zijn. Personeelsschaarste is daar mogelijk niet geheel vreemd aan. Demping Spoorhaven. De demping van de Spoorhave.n zal zo spoedig mogelijk in 1966 worden vol tooid. Een begin is er inmiddels mee ge maakt. Het daardoor beschikbaar ko mende terrein is bestemd voor nieuw bouw t.b.v. de gemeentelijke bedrijven. Een herzien plan zal zo spoedig moge lijk de gemeenteraad ter behandeling worden overgelegd. Met betrekking hiertoe zal de aldaar liggende kwekerij langs de Molenvliet, geleidelijk naar de Steekterweg worden overgebracht. De woning bij de kweke rij aldaar, zal, zodra ontruimd, bewoond gaan worden door een toezichthoudend personeelslid. Het gunstige resultaat over 1964 van de gemeentelijke sociale werkplaatsen ia voornamelijk te danken aan de hoge opbrengst van de door de afdeling mon tage geleverde werkzaamheden. Naar wordt verwacht zal over 1966 een aan- ienlijke lagere opbrengst worden ver kregen i.v.m. het vervallen van ee financieel opzicht voor de werkplaats zeer gunstig object. Verkeerstechnisch gesproken is het zebra-pad aan het einde van de Van Boetzelaerstraat niet op zijn plaats. Verleggen van dit pad zal tot gevolg hebben dat men het negeert en de rij baan vóór dit pad oversteekt. De direc teur van gemeentewerken en de korps chef van politie worden verzocht na t« gaan of op andere wijze in de situatie verbetering kan worden gebracht. Helaas kon het bevolkingsonderzoek op tuberculose, dat verzorgd wordt door het Bureau F.O.TU. (Leiden) en spronkeiyk in de loop van 1965 zou den uitgevoerd, wegens tijdgebrek geen doorgang vinden. Het onderzoek zal nu plaatsvinden van 14 maart 1966 t.m. 14 april 1966. Als streefdatum voor de ingebruik neming van het streekziekenhuis wordt 1 april 1966 aangehouden. Tegen hin derlijk, onwettig en onrechtmatig ge bruik van bepaalde delen van de Hoof tst raat als opslag-, c.q. werkter rein. is de korpschef van politie op gedragen verbaliserend op te treden. De ervaring leert dat betrokkenen niet voor waarschuwing vatbaar zijn. Uit zondering geldt voor het laden en los sen van voertuigen voor de veevoeder fabriek „De Leerhoeve". Inderdaad ligt het in de bedoeling zo mogelijk met financiële medewerking van het rijk de gehele Prins Bernhardlaan van een slijtlaag te voorzien. Het is nog niet bekend wanneer vanwege de provincie begonnen zal worden met de verbetering van de verkeerssituatie nabij de kruising Nieuwkoopseweg-Dorpsstraat (Aarlan- derveen). Bekend is wel, dat het pro vinciaal bestuur nog steeds pogingen in het werk stelt de zo zeer gewenste verbeteringen binnen het bereik der mogelijkheden te krijgen. B. en W. zijn ervan overtuigd, dat door omwonenden veel hinder wordt ondervonden van het sterk vervuilde water van de Aar. Meerdere malen is nagegaan of het treffen van bepaalde voorzieningen wellicht tot een meer aanvaardbare 'toestand zou kunnen leiden. Realisering van daarvoor no- lige voorzieningen, bleek echter, stuit af op dermate hoge kosten, dat het college het niet verantwoorden kan daartoe over te gaan. De directeur van gemeentewerken zal nogmaals worden verzocht te bezien of het wellicht mo gelijk is de toestand eventueel door het opstellen van een vijzel als door enkele raadsleden is gesuggereerd, enigszins acceptabel te maken. ALPHEN A.D. RIJN JEUGDIGE LADENLICHTER AANGEHOUDEN De Alphense politie heeft vier jon gens van 14-17 jaar aangehouden op vermoeden de geldladen van automa ten te hebben gelicht en een inbraakje te hebben gepleegd. Na een kort ver hoor op het politiebureau bekenden Met ingang van heden stellen wij de mogelijkheid open tot het storten op een Rente 5%, met een jaar opzegging ANDERE SPAARMOGELIJKHEDEN BLIJVEN: DEPOSITOBOEKJES rente 3%% per jaar SPAARREKENINGEN rente 3%% per jaar AMBTENARENSPAARREGELING rente 4 per jaar JEUGDSPAARREGELING rente 4 per jaar SPAARDEPOSITO rente 4%% per jaar met drie c.q. zes maanden opzegging. AFFILATIE VAN DE ALGEMENE BANK NEDERLAND N.V. zij spoedig twee gasautomaten by de N.V. Oosthoek aan de Emmalaan een buiten-automaat bij drogisterij Hobma aan de Pr. Irenelaan te hebben gelicht en vorige week te hebben gebroken in het pakhuis van de lom penhandel Spruijt en Co. aan de Em malaan. Geboren: Geertje Jacoba dr v. Klaas Vergunst en J. Langenberg; Ellen dr Andreas C. Pouw en G. Sneeuw; Mir jam Petronella Margaretha dr v. Bron Hekkema en G. T. Vergunst; Mar jam dr v. Willem van Beek en C. J. Noor- lander: Hans zn v. Willem van Beek er C. J. Noorlander; Franklin William zr v. Hendrik A. Verschuur en W. E. var der Hoeven; Gerrit zn v. Bastiaan Cu perus en J. A. van Diggele; Bert zn v Herman Terhell en T. J. Olieroock; Jan netje Maria Margaretha dr v. Jan var Klompenburg en W. C. M. Kleijn; Louise Josephine dr v. Willem van Zwieten T. E. van den Bosch; Rodger John v. Jan C. Struijk en D. Vonk; Edina Babette dr v. Willem de Bruijn en G W. Hakkesteegt; Leonardus Maria zr v. Simon Overes en J. T. van Leeuwen Edward Franciscus zn v. Cornelis A. var Leent en S. T. Straver. Ondertrouwd: Cornelis Schoen er Hendrika van Ofwegen; Andries v. d. Beek en Adriana S. Veerman; Johan- H. Rienstra en Irene M. J. van He- sen; Willibrordus de Goede en Pe tronella A. Gerse; Hendrik Hogervorst i Jansje P. G. Belt; Arie B. de Gans i Aaltje Timmer: Johannes A. Marsé i Maria J. van Tol. Getrouwd: Aart van de Weerdt Johanna H. M. Heemskerk; Jan C. Bui telaar en Petronella Engelberts. Overleden: Gerrit Dirkzwager, 70 jaar; Willem Wljma, 53 jaar; Boude- wijn van Dam, 62 jaar; Maria M. Pijn- acker, w.v. G. van Deuren, 66 jaar. ROELOFARENDSVEEN Advertenties, drukwerk en abonnementen voor DE LEIDSE COURANT worden aangenomen door; VAN KLINK, FLORAWEG 74 TELEFOON 01718—759 TER AAR KOPPELWEDSTRIJD De eerste ijswedstrijd die door het be stuur van de Ter Aarse IJsclub was uitgeschreven is woensdagavond een succes geworden. Er verschenen 29 van de beste kop pels uit ons land aan de start. In zes poulen verdeeld begon de eerste strijd, die al direkt flink werd aangepakt en die door het afvallen van de laagst ge- klasseerden steeds een sterker veld re ders aan de start bracht. De gebroeders Siem en Aat Heems kerk uit de Kwakei, die reeds elders suc cessen hadden geboekt, weerden zich ook op de Ter Aarse Landijsbaan ge ducht en steeds wonnen zij in hun poule. Een valparty in de finale bracht hun nu echter de zege niet en zij eindigden als zesde. Dat was Jammer, maar de wedstrijd was er niet minder span nend om, want tot en met de demi-fi nale konden deze gebroeders zich sterk plaatsen. Ook de ouder wordende crack Wim Vermeulen uit Ter Aar meldde zich aan en wist samen met W. Huizer uit Waddinxveen zich goed te plaatsen. Bekende rijders als Tinus Rozendaal uit Warmenhuizen en Van Heeswyk uit Haarsteeg lieten de kaas niet van het brood halen. Voor de demi-finale waren twee se ries gekozen, waarvan winnaar werden: j serie I: J. Baarzen en N. Pennings, J. j van Heeswyk en D. Pos. W. Vermeulen en W. Huizer en in serie 2: Siem en Aat Heemskerk, Tinus Rozendaal en Wim Llgthart, T. Kors en J. van Hemert. I Zes koppels wisten de finale te be reiken en daarin werd prachtige strijd geleverd, waarvan het vrij talrijke pu bliek kon genieten. By het eindklas8eemnt werden als eer- sten genoteerd J. Baarzen uit Zeven hulzen en N. Pennings uit Nieuw-Ven- nep, de tweede prys was voor T. Kors te Lisse en J. van Hemert te Leiderdorp, 3. M. Rozendaal uit Warmenhuizen en W. Ligthart te Schoorl, 4. J. van Hees wyk te Haagsteeg en D. Pos uit Vree land. de vyfde prijs was voor Wim Ver meulen uit Ter Aar en W. Huizer te Waddinxveen en de zesde plaats was voor de gebroeders Slem en Aat Heemskerk te De Kwakei. Donderdagmiddag organiseerde de Ter Aarse IJsclub wedstrijden op de schaats, waarbij het kampioenschap van Ter Aar op het spel stond. De wedstrijd werd verreden over 500, 1500 en 3000 m. De vorige winter kampioen geworden Kees Jan Kroon is inmiddels naar Noor wegen verhuisd en kon dus de wissel- beker niet verdedigen. De wisselbeker voor dit kampioenschap is destyds ge schonken door burgemeester B. J. Ho- genboom. In 1954 en 1955 kwam deze beker in bezit van Wim Vermeulen, in 1956 won Kees Jan Kroon de wedstrijd. Enkele jaren later in 1961 legde Joop Koeleman beslag op het kampioenschap, maar daarna won Kees Jan Kroon weer twee keer achter elkaar in '63 en '64. Donderdag was het dan weer zover dat de beker verreden kon worden. Te vens gold de wedstrijd voor het club kampioenschap, waarvoor alle leden van de IJsclub konden inschrijven, dus ook niet-inwoners van de gemeente. En deze bleken het sterkst te zyn in hun prestaties. Na de 500 meter was de stnad: 1 A. Heemskerk, De Kwake, 46,5, 2 J. Wol vers. Woubrugge 47,6, 3 E. van Hemert 49,2, 4 W. Vermeulen 49,5, 5 J. v. d. Hoorn Gz. 50,3. De 1500 meter was eveneens een over winning voor A. Heemskerk in 2 min. 28,6 sec; 2e werd J. Wolvers met 2,37,1. 3 J. v. d. Hoorn Gz. in 2.39,5, 4 P van Rijn 2,40,0. 5 H. Molkenboer 2.43,5. Op de 3000 meter eindigde K. van Hemert als eerste in 5,16,2, J. Wolvers was ook hier tweede met 5,24,3, 3 J. v. d. Hoorn Gz. 5,31,6, 4 W. Nieuwen- hulzen 5,39,5, 5 W. Vermeulen 5,39,8. Opmerkelijk zijn zeker de prestaties van Joop Wolvers uit Woubrugge, die een snel opkomende ster schijnt te zyn. Voor de eerste keer nam hij deel aan deze wedstrijd en hij werd op alle drie de afstanden tweede, dus een goede prestatie. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1 K. van Hemert 153,033, 2 J. Wol vers 154,017, 3 J. v. d. Hoorn Gz. 158.734, 4 W. Vermeulen 160,666 en 5 A. van Rijn 161,533. Kampioen van Ter Aar werd Jan v. d. Hoorn Gz en clubkampioen werd Aat Heemskerk. Na afloop van de wedstrijd reikte bur gemeester Hogenboom in café 't Veer de pryzen uit aan de kampioenen. Omdat „het hemd nader is dan de rok" over handigde de burgemeester eerst de wis selbeker voor het kampioenschap var Ter Aar aan Jan v. d. Hoorn Gz. Daar- by memoreerde de burgemeester de prestaties van deze rijder in de Elfste dentocht en nu voor het eerst kampioen van Ter Aar. Daarna kwam Aat Heems kerk naar voren om de beker voor het kampioenschap van de ijsclub in ont vangst te nemen. De burgemeester feli citeerde de beide kampioenen en wenste hen verder veel succes. Voorzitter Th. A. Hydra reikte de overige pryzen uit. Bij de dames-wedstrijd, waarvoor geringe belangstelling bestond en w aan de kampioene Wil Burgmeyer niet kon deelnemen, eindigde Riet Heems kerk uit Oud-Ade als eerste, gevolgd door Hetty van Ryn uit Roelofarends- veen als tweede en Agnes Rotteveel uit Oude Wetering als derde. Overwinning van de damclub De damvereniging „Nooit Gedacht" speelde dea laatste competitiewedstrijd tegen Lisse 1. De uitsag werd 12>8 voor Aar. Persoonlijk deden de dammers als volgt hun best: W. J. v. d. Starren (N. G.) n.o. (Lisse) 20. Jac. Landwaart-n.o. 20, Ant. Hartveld-G. Lammens 11, H. C. A. Broer-P. Balkenende 20, W. Snaterse- C. Imthorn 1—1, W. van Vliet-A. var Wynhout 20, Nic. Kalshoven-Th. Bec ker 02, Jac. v. d Starren-J. Eigen- brede 02. D. van Leeuwen-C. v. d Voet 11, J. v. d. Starren sr-B. van Zon 11. Klaverjaswedstryd By de klaver- jaswedstrijd in café 't Veer wisten de volgende deelnemers het hoogste tal punten te behalen: mevr. Ubink 5086, B. Pieterse 5076, E. Hoogenboom 5041, W Ouwerkerk 5012, A. Wetter 4984, J. Bader 4929, H Bader 4922, M. v. Kem pen 4908, Th Verlaan 4866, mevr. Van Tol 4824. Geboren: Jacobus J. z.v. J. J. Fransen e M. W. C. v. Zwieten; Ingrid J. M. C. d.' A. Wetter en J. M. C. v.d. Laarr; Adrana W. J. M. d.v. A. v.d. Zwaan en W. A. v.d. Berg. Gehuwd: H. G. Th. Spekman 29 jaar en A. P. Keijzer 23 jaar. BOSKOOP Geboren: Margriet d.v. A. M. Kaat- hoven en G. Beekhuizen; Harold R. O. z.v. O. B. M. Krijgsman en M. I. Dik- hooff; Antonio M. z.v. A. J. Straver en A. Schouten. Overleden: Jan Rozeboom, 58 jaar. „Schoon schipin SCHEEPVAARTRUBRIEK In de loop van vorig jaar hebben wij voor onze abonnees de mogelijk heid geopend schepen, waarop verwanten of kennissen varen, te laten opnemen in de rubriek „Scheepvaartberichten". Aangezien wij thans nog steeds over nagenoeg dezelfde lijst beschikken als waarmee wij in dertijd begonnen en door de aanvragers vrijwel nooit op de hoogte ge steld werden van wijzigingen, nemen wij aan, dat de lijst, zoals wij die thans publiceren, nauwelijks meer in een behoefte voorziet. Om de lijst van schepen wat meer up-to-date te maken hebben wij daarom besloten de oude lijst te laten vervallen en aan de hand van nieuwe aanvragen een nieuwe lijst samen te stellen. Nog een vriendelijk verzoek: verandert een zeevarende van schip en bestaat er geen behoefte meer tot publicatie van het aanvankelijk op gegeven schip dan zullen wij dat gaarne telefonisch of schriftelijk ver nemen. Daarmee wordt voorkomen, dat wij te lang met een nutteloze lijst van schepen blijven „voortdobberen". HAZERSWOUDE Ringrijden op de schaats Liefst zesentwintig paren hebben donderdag avond deelgenomen aan de wedstrijd ringrijden, die de ijssportvereniging „Hazerswoude - Rijndijk" organiseerde op de veldijsbaan. Zes koppels behaal den een gelijk aantal punten (vijf ringen) en van hen legden in de finale de paren Van Dorp-Van Rijn, Vriese- koop-Wansink, Bisschop-Spierenburg van Van de Voort-Kraan beslag op de prijzen. Overigens leverden twee laatstgenoemde paren tot vier maal toe strijd met elkaar omtrent de be zetting van de derde plaats. Jacques v. d. Eijk schaatskampioen Jacques v. d. Eijk uit Hazerswoude is vrijdagmiddag op de landijsbaan de Voorweg langebaanschaatskampioen van de Hazerswoudse IJsclub gewor den. Hij toonde zich de sterkste in veld van zesendertig deelnemers, die drie afstanden dienden af te leggen: 500, 1500 en 3000 meter. Van de Eijks puntentotaal: 157.533. De klasseringen van de andere prijswinnaars: 2 W. Rijkaard 164.133; 3 W. van Wetten 166.300; 4 J. v. Duivenvoorden 167.100; 5 A. Rijkaard 169.684; 6 J. van Beek 170.654. HAARLEMMERMEER Geboren; Edwin Winnifred Pan- cras z. v. P. Vis en L. J. van As. Geer lof Johannes z. v. J. Rademaker en G. van Staveren. Eric z. v. J. de Vos M. J. Ruighaver. Cornelia Catharinaf Petronella d. v. J. A. Imanse en E. van Ryssel. Marcel Caspar Gerard z. v. J. Pleijsier en M. A. van der Raad. Pe tronella Maria d. v. A. W. Schrama en C. M. B. Goes. Marlin z. v. L. Kollof en W. F. Helsloot Erik z v J Steen en H. Oostwoud. Angelina Marguerite d. v. C. A. Reijnhoudt en J. M. J. Cashoek. Er- win Pieter z. v. D. Schermer en A. C. M. Schmale. Christina Frederika d. v. C. Oskam en J. Hulsman. Petra Maria Wil- helmina d. v. K. Zoet en M. A. T. van der Werff. Gertrud Joanna Maria d. v. H. H. Schnieders en J. M. Bieldeman. Jacqueline Mathilde d. v. J. Maarse en J. A. Eveleens. Marco z. v. C. Schoo M. M. Kraayenoord. Jan z. v. J. Mid delkoop en C. den Butter. Martinus Ni- colaas z. v. M. A. Metzelaar en M. P. C. A. van Deenen. Ondertrouwd: Andreas Lodewyk Roe- landts 28 j. en Maria Bastiaantje Eick- hoff 21 j. Jentje Boltje 22 j. en Wil- helmina Maria Kosten 22 j. Willem de Roode 23 j. en Agatha Hillekonda Hen drika Maria Nieuwenhuijse 20 j. Jaco bus Gerardus Ignatius van Beek 48 j. Adriana de Nys 45 j. Joost Corne lis Koolhaas 22 j. en Klaasje Jansen 21 Johannes Hendrikus Gerrits 25 j. en Johanna Maria de Vos 22 j. Kees Corpe- leijn 23 j. en Neeltje Combe 21 j. Jan Anton van Wijck en Johanna Knoester j- Gehuwd. Egbert Dirk van Eede en ABtrid Bakkum. Nicolaas Johannes Flink Marianne van der Marei. Adrlanus Hendrikus Davitus Hoppener en Gerritje Rademaker. Overleden: Dirk Langereis 69 j. e. v. J. H. Arensman. Willemina Maartje Tamboer 13 maanden. Cornelis van Wij- gerden 59 j. e. v. J. van der Weide. Jeltje Schaap 81 j. e. v. J. Tromp. Cecil Morris Mc Daniel 48 j. e. v. A. A. S. Lückemeier. NIEUWKOOP L. T. V. Een dezer dagen hield de L. T. V. haar maandelijkse bijeenkomst. Na opening door de voorzitster kreeg r. Clemens-v.d. Hulst, Secretaresse de L. T. V. het woord, een verzorg de deze avond door vertoning van een film onder het motto: „Hoe geef ik goe de voorlichting aan mijn kinderen". Mevr. Clemens bracht heel duidelijk tar voren, dat voorlichting zo vroeg mogelijk moet beginnen, liefst vóór dat de kinderen naar school gaan. Beter te vroeg wat gezegd, al wordt alles nog niet begrepen, dan te laat. Werd hier roeger op geheimzinnige wyze over ge sproken, nu is de tijd wel zo ver. dat het gewoon bij de dagelijkse dingen hoort. Vooral de gj-ote openheid tussen ouders n kinderen is hlerby van groot belang, n dat krijgt men alleen, als er over het rote levenswonder normaal gesproken wordt, aldus spreekster. Aan de hand •en zeer duidelijke film. leefde ieder dit levensproces mee. Mevr. Clemens be sloot haar betoog, door de wens uit te spreken, dat iedere moeder het juiste woord zou mogen vinden, om ook dit lame deel van de opvoeding tot een goed resultaat te brengen. Daarna werd gelegenheid gegeven om vragen te stel- vaar dan ook gebruik van werd ge maakt. Ook kwam de opmerking naar i, dat op ouderavonden en scholen meer dergelijke films zouden wor den vertoond. Aan belangstellenden wil mevr. Cle- ens graag haar medewerking verlenen. Hierna dankte de voorzitster mevr. Cle- voor haar leerzame uiteenzetting, overhandiging van een boekenbon besloot ze deze avond. LEIDSCHENDAM DERDE DIëS „KAPRIES" De R.K. Jongerensociëteit „Kapries" hoopt zaterdag 22 januari a.s. haar derde dies te vieren. Dit gaat vergezeld van een receptie en een huiselijk feest voor leden en introducées. Receptie 's zaterdags van 79 uur. „Kapries" is in deze drie jaar uitgegroeid tot levenskrachtige vereniging met steeds toenemend aantal leden. Haar activiteiten staan niet stil. Dit jaar hebben reeds commissaris Treffers een lezing over „Krimininologie" en de heer Van den Akker een inleiding tot de „Grafologie" gehouden. J. Ro vers sloeg discussies los over de „Nood zakelijkheid van ontwikkelingshulp" en de „Inmenging van de geestelijk heid op de verantwoordelijkheid van de individuele mens". Jonge mensen tussen 1727 jaar zijn steeds weer welkom op de Veur- seweg 16. WOUBRUGGE Gezellige feestavond van Veilig Ver keer Voor de vrijdag in Het Oude Raedthuys gehouden propaganda- feestavond van de Vereniging voor Veilig Verkeer bestond vrij grote be langstelling. In zijn openingswoord sprak voorzitter A. L. Louwerse zijn vreugde uit over de sterke stijging van het ledental, van 140 tot 210! Vervol gens zette hij de doelstellingen van de vereniging uiteen, waarbij hij wees op de actie, om de situatie rond het ge vaarlijke kruispunt Herenweg-Kruis weg te verbeteren, hetgeen de Provin cie ook inderdaad had laten uitvoeren Bij gebrek aan voldoende gegadigden was er dit jaar geen verkeerscursus gehouden. Burgemeester J. C. v. Wageningen prees de verschillende activiteiten van de afdeling, waarbij hij aandrong op hogere contributies, teneinde deze ac tiviteiten nog te kunnen uitbreiden, vooral wat betreft de verkeersveilig heid. Nadrukkelijk waarschuwde hij nog voor twee grote verkeersfouten. nl. het rijden van fietsers zonder licht en het lopen van voetgangers op de rechterzijde van de rijweg, beide bij duisternis. In de pauze konden de aanwezigen hun verkeerskennis nog testen rond allerlei verkeerssituaties op de grote verkeerstafel. De rest van de avond genoot men van de vlotte opvoering van de klucht van Joh. Blazer, door het gezelschap Toreca uit Stolwijk: „Drie neemt va kantie", een vervolg op „Drie is te veel". The Rowdies uit Woubrugge verzorgden het gezellige bal na. ALPHENSE INSLUIPER AANGEHOUD! „Werkte" ook in Leiden Op verdenking -van het plegen van enkele diefstallen in scholen, ten nadele van leerlingen en van leden van gym nastiekverenigingen die gebruik maak ten van de turnzaal, heeft de recherche van Alphen, na enkele weken knap speurderswerk, te Zandvoort aangehou den een 26-jarige directie-assistent, een vroegere in woner van Alphen. Het succes van de Alphense recherche blijkt achteraf groter dan zij ooit heeft durven verwachten, want de jongeman biykt zich schuldig gemaakt te hebben aan 25 diefstallen, die hij in tal van gemeenten in Noord-Holland en Zuid- Holland en Drente in korte spanne tijds heeft gepleegd. De politie is er echter van overtuigd, dat met deze 25 reeds door hem toegegeven ongerechtigheden, zijn straflijst nog lang niet volledig is. Zy zet derhalve het onderzoek krachtig Naar blykt had hij het steeds in hoofd zaak op geld gemunt, maar wat dit be treft was de buit niet altyd benijdens waardig en vaak nauwelijks „lonend' voor zijn duistere praktijken. Maar wat hij aan goederen, zoals kledingstukken, radio- en tv-toestellen en schaatsen her en der wegnam, beloopt een veel hoger bedrag. Naar het eerste onderzoek heeft uitgewezen, heeft hij o.a. ten huize ds. Anesz te Haarlemmermeer, waa had ingebroken, maar het liefst vrijwel alle costuums, 12 overhemden en ee t.v.-toestel ontvreemd. UITGEBREID „WERKTERREIN" Voorts had hy tot zijn werkterrein gekozen, behalve Alphen, waar hij o.a diefstallen pleegde in de Christ. Nyver- heidsschool voor meisjes en de openbare school aa.n de Javastraat, Leiden, Gou da, Woerden, Boskoop, alsmede ge meenten in Noord-Holland en Drente. Het liefst sloop hij scholen in en door zocht daar kleedkamers, gardarobes er andere bergplaatsen van eigendommen van leerlingen. In de Nijverheidsschool aan de Ambonstraat/Willemstraat stal hij portemonnaies en kledingstukken ten nadele van leden van de sportvereniging DES, die als regel in de gymnastiekzaal van deze school plegen te turnen. Nog kort geleden, nl. op 6 januari, stapte hij 's avonds de openbare school aai Javastraat binnen en eigende zich uit kledingstukken in de gymzaal kleine bedragen toe tot een gezamenlijk bedrag van resp. 45.- en 25.-. Op 16 februari van het vorig jaar bedroeg zyn buit eerstgenoemde school circa 100.-. De directie-assistent zocht zijn geluk op het pad van de misdaad ook in parkeerde auto's. In Boskoop o.a. hij uit een auto 50.-. In voormelde ste den nam hij complete costuums mee in Drente stal hij zeven bromfietsen er een paar schaatsen (Noren). Dit zijn enkele grepen van de duiste re loopbaan van de jonge directie assistent. die hierdoor zijn veelbelo vende carrière in de waagschaal gooi de. TERUGKEER De jongeman had de gewoonte op de plek van zijn misdaad meerdere malen terug te keren. Door deze ge woonte ervoer hij, dat de kruik net zo lang te water gaat tot ze barst, want zijn tweede bezoek aan Alphen aan den Rijn werd hem tenslotte nood lottig. Toen hij op 13 december 1.1. zich in de Chr. Nijverheidsschool slenterend in een der gangen ophield, werd hij toevalligerwijze ontmoet door een der leden van de Sportvereniging DES. Deze herkende hem vaag van aanzien. Hoewel de „vreemdeling" op het eerste moment een aanvaardbare verklaring gaf van zijn aanwezigheid in de school, bracht het DES-lid de bal toch aan het rollen, toen later op de avond vermissing van enkele eigen dommen van zijn clubleden bekend Hij vertelde de politie van zijn er varing met de persoon, die volgens hem daar niets van doen had. Een bijzonder uiterlijk herkenningsteken had het DES-lid goed in zich opgeno- en dit verschafte de politie een gemakkelijk hanteerbaar hulpmiddel de gangen van de directie-assistent Zilveren eremedaille van Oranje-Nassau voor A. Hogendoorn te Boskoop Temidden van familie, vrienden en zakenrelaties werd gisteren in hotel Neuf te Boskoop het feit herdacht dat de heer A. G. Hogendoorn gedurende eertig jaar zijn beste krachten heeft geschonken aan de Handelskwekerij .Florex" te Boskoop en in het bijzonder tan de afdeling rozenkwekerij- Burgemeester G. W. baron van De- dem was het een genoegen bekend te mogen maken dat de jubilaris in ver band met dit feit de ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau ln zilver werd toegekend. Voordat de burgemeester het ereme taal opspeldde wees de burgemeester er zijn toespraak op, dat hem al meer dere malen gebleken is dat de Boskopers grote trouw en gehechtheid aan bedrijf vak tonen. Hij betreurde het dat dit bij de jongere generatie zeldzaam ls ge worden en maakte van deze gelegen heid gebruik om de nadruk op deze goe de ouderwetse eigenschappen te leggen. In verband met het vroegtijdig over- ïyden van de heer P. Ravensberg, nu 15 jaar geleden, was de heer Hogendoorn niet alleen chef van de rozenkwekerij doch werd hij tevens een grote steun voor de familie, die dit voor Boskoop zo bijzondere bedrijf wilde voortzetten. De jubilaris is geen man, die op de voor grond wil treden en daarom achtte de burgemeester het nu een geschikt mo ment om op de vele werkzaamheden van de jubilaris de aandacht te vestigen. Naast het vele werk in en ten behoeve van het bedrijf vond hij ook nog tijd om in de vakorganisatie, de Ned. Chr. Agra rische Bond, mee te helpen bouwen en tevens op kerkelijk terrein nog belang rijk werk te verrichten. De zoon van wyien de heer P. Ravens berg gaf in het kort een overzicht van de vele werkzaamheden welke door de ju bilaris zowel voor het bedrijf als voor de familie in de afgelopen veertig jaren zijn verricht. Onze dank is niet volledig in woorden uit te drukken, aldus spr., waarom wij u ook nog een blyvend aan denken in de vorm van een televisietoe stel willen aanbieden met de wens dat u daarvan nog vele jaren zal mogen kun nen genieten. De heer Hogendoorn sprak een kort dankwoord. Een intiem diner vormde het slot van deze feestelyke dag. in het verleden na te trekken en sedert die voor hem fatale 13e de< ber, nauwgezet te volgen. Weldra stuitte de politie hierbij feilen, die haar deden vermoeden de aanzienlijke jonge functionaris wel duister dubbel leven leidde hoogstwaarschijnlijk meer dan de kele diefstallen die in Alphen aan i Rijn werden aangegeven, op zijn weten kon hebben. FEITEN Spoedig had de politie zoveel fei verzameld, die belastend voor h konden zijn, dat zij deze week d derdag de tijd rijp vond om "toe slaan. Zij arresteerde de jongen die qua maatschappelijke functie, i der meer allerminst een dergeli verdenking op zich had geladen. A vankelijk trachtte hij wel het spel a de verdrukte onschuld te spelen, i toen de recherche het ene belaster feit op het andere stapelde, was vi hem geen andere weg open dan m te bekennen. Voetje voor voetje hij zijn tweede natuur toe, nadat huiszoeking tenslotte de kroon had zet op het knappe speurderswerk i de Alphense recherche. Het gestol geld kon uiteraard niet, ir deel van de ontvreemde goederen v worden achterhaald. Nog is de film niet ten einde, wa m.b.t. een groot aantal diefstalletj en diefstallen wordt nog nagegaan hij mogelyk ook ten aanzien daarv een scheve schaats kan hebben ger PAUZE Morgen: 2de zondag na Drlekoninge Mis: „Dat de gehele aarde U moge aa bidden (uit psalm 65) VROLIJK VERHAAL Op de Leidse dekenale byeenkoniji over de „verkondiging", over de preel dus!, bond de inleider zijn gewijde kudq (we mochten er als ongewijd bokje bij op het hart zich bij de preek tot ét{ ding te beperken. Dit vermaan is i aan onze ongewassen, ongewijde o voorbygegaan. We pikken dus één netje uit het evangelie van morged „De moeder van Jezus zeide: ze hebbel geen wijn meer". Men moet zich dat t» fereel te Cana voorstellen: een vroliji Joods gezelschap vol gein en een vrJ ïyke Jezus, waarom niet? De apostj Johannes heeft er een stroef verhak van gemaakt. Maar het zal er met die al verdwenen wijn een jolige boel zijji geweest. Met een blos op de wange| zien we Maria de feestende Jezus ieti in het oor fluisteren. Zij moet uit huise. ïyke ervaring hebben geweten, dat Jezm wonderen deed. Het is ook duidelijk, da| haar Zoon er niet zoveel zin in had, da) nu reeds te laten biyken. Het is kente kenend voor de verhouding tussen moei ders en zoons, dat zij zich daar niets va; aantrok en de kelners met de lege fles sen konden aanrukken. Uit dit vrolijki voorval is op te maken, dat Maria's in vloed op haar Zoon een moederiyke is Grote zoons weten, dat dat niet zo ge ring is! PUNT M'n beste vriend, ik heb nog drie1 dochters, wilt U die niet eens zien?1 LEIDSE BIOSCOPEN j De films in de week van 13 tot 19 jan l zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: John Goldfarb kom terug (14 j.J Wo. 19 jan.: Echtscheiding op z'n Italiaans (str. volw.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: My fair Lady (proi. a.l.) Dagelijks: 2.30 en 8 uur. Zondag: 2.30 en 8 uur. Luxor: Champagne en sex (volw.) Wo. 19 jan.: Les Parapluies de Cher bourg (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De huwelijkscandidaat (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Je hebt het of je hebt het niet (The Knack) 18 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Spervuur (14 j.) Dagelyks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9 15 uur. KORRELTJE MARKTBERICHTEN LEIDEN 14 jan. groenten; Andijvie 77- 98; kroten gekookt 50; boerenkool 40-48: prei 80-122; stoofsla 70-75; spruiten 50- 164; uien 4-19; winterpeen 30; witlof 100-182 per 100 kg. Knolselderij 50-75; j sla 12-55 per 100 stuks KATWIJK a. d. RIJN, 14 januari. Groente Waspeen p. kist: A-extra 10.20-10.60, Al 8.10-10.60, A2 4.80-8.80, B-extra 9.20, BI 6.50-9.60, B2 2.70-4.20, Cl 5.70-7.30, C2 5.60-6.10, breekpeen p. kist 4.50-6.90, boerenkool 40.00-49.00, groenekool 18.00-23.00, rodekool 23.00- 48.00, spruiten: A 88.00-129.00, B 23.00- 60 00, uien p. kist 3.90-4.60, witlof 83.00-118.00, knolselderie p. 100 st. 39.00-66.00, selderie p. 100 bos 18.00- 24.00. Aanvoer waspeen 120.000 kg.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4