Vlammende vuurzee verraste jongeman in zijn slaap Verdieping Leidse radiozaak geheel uitgebrand Ringrjiderij op de Voorschotense ijsbaan MAANDAG IT JANUARI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Reumatisch* pijnen TOG AL Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT Een snel om zich heengrijpende en uitslaande brand in het pand van radiozaak Van Geelen, heeft in de afgelopen nacht het leven geëist van de in Waddinxveen woonachtige werknemer van de fa. Van Geelen, de 23-jarige F. C. J. Etten. De jongeman, die waarschijnlijk in verband met de uitverkoop- drukte overnachtte op de tweede verdieping van het pand, moet in zijn slaap verrast zijn. Hoewel de Leidse brandweer, die luttele ogenblikken na het eerste brandalarm met groot materieel ter plaatse aanwezig was en de vuurhaard bestreed met zeven stralen, door een bewoner van een belendend perceel, de heer Labruyère, ervan op de hoogte was gesteld, dat zich in het in lichterlaaie staande huis een persoon moest bevinden, was het, gezien de enorme hitte- en rookontwikkeling, onmogelijk toegang te verkrijgen tot het huis. Met noodlottige gevolgen, want toen omstreeks half vier de brandweer met de nablussingswerkzaamheden in het huis zelf kon beginnen, ontdekte men in het bed op de tweede verdieping het verkoolde lichaam van de jongeman. gezocht worden In oververhitting van de kachel, die stond in de kamer naast de kamer waar de heer Etten zich ter rus te had gelegd. De heer Etten, wiens ouders in Australië wonen, was woon achtig en Inwonend by zijn verloofde in Waddinxveen. De bestryding van de brand, onder leiding van brandweer commandant S. W. Hagendoorn, ving omstreeks 2 uur aan. Na goed een uur blu.ssingswerk was men de brand in zoverre meester, dat geen gevaar meer bestond voor de be lendende en vanwege de hoge ouderdom zeer brandgevaarlijke percelen. In eerste instantie leverde de brand ook groot gevaar op voor de panden die naast en achter de brandende radio-zaak lagen doordat de bebouwing nogal dicht is. De vuurzee werd ontdekt door voor bijgangers die gelyk aanbelden by de zaken naast het brandende pand. Een van de bewoners heeft de brandweer daarop gealarmeerd. De Haarlemmerstraat was bezaaid met slangen die de zeven stralen moesten voeden om de brand zo snel mogelijk meester te worden. Een akelige bijkom stigheid was dat de vorst de magyrus- ladder glad maakte waardoor het werk van de brandweerman op de ladder Oorzaak: Oververhitting van kachel De oorzaak van de brand, die boven dien zeer aanzienlijke en nog niet te schatten schade aan het pand en de winkelinventaris heeft aangericht, moet aanzienlijk bemoeilijkt werd. Ook de Haarlemmerstraat werd spoedig voor zien van een laagje ijs wat zeer onge wenst was. De brandweer charterde daarom een wagen van gemeentewer ken met zand om de weg begaanbaar te houden. Om even drie uur was de brand zover bedwongen, dat er geen ge vaar voor uitbreiding meer dreigde. De omwonenden hebben, naast het ontberen van nachtrust ook nog bezoek van de brandweer gehad. Omdat men de radio zaak moeilijk van achteren kon benade ren moest de brandweer slangen laten lopen door de leerzaak en de parfumerie zaak. Kort na het uitbreken van de brand werden er pogingen gedaan om de eigenaar van de radio-zaak de heer W. de Jong te bereiken. De heer De Jong. die in Zwijndrecht woont was ech ter telefonisch niet te bereiken. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen wer den de navolgende percelen geveild t.o.v. Notaris J. C. van Eek te Leiden: Huis Heerengracht 98, 99 a voor 13.000,- door J. v. Iterson q.q. Huis Hooglandse Kerkgracht 16 voor 12.000,- door dhr. E. v. Rij. EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de universiteit zijn voor het doet. ex. Godgeleerdheid de heer J. W. W. v. d. Hoeven (Rotter dam), kand. ex. II Gen. de heer W. J. Latuasan (Leiden). A. DE WOLFF 40 JAAR TYPOGRAAF Donderdag j.l. vond in restaurant v. d. Heyden een feesteyke bijeenkomst plaats ter gelegenheid van het feit, dat het 40 jaar geleden was dat de heer A. de Wolff in dienst trad van N.V. Drukkerij v.h. Bilt tel jee Terpstra. De heer De Wolff die zicli heelt opge werkt van leerling iiandzctter tot voor man van de machinezetterij werd toege sproken door enkele leden van de direc tie, door verschillende collega's en be kenden, van wie wij noemen de bijna 80- jarige mevrouw Braggaarde Does. Het bleek duidelijk dat de heer De Wolff in de loop der jaren een grote waardering van zijn superieuren heeft verworven en hij ook privé vele vrien den heeft gemaakt. Men liet het niet alleen bij woor den want de jubilaris ontving van de directie een enveloppe met inhoud en van zijn collega's enkele fraaie geschen- Als bijzonderheid vermelden wij nog dat de jubilaris een dezer dagen pas 54 jaar geworden is zodat er alles kans is dat hij ook nog zijn 50-jarig jubileum bij Batteljee Terpstra zal kunnen vie- Beroepenten toonstelling in Boerhaarvezaalen Onder auspiciën van ..Studie- en beroepenvoorlichting Leiden en omstreken" wordt de door het Direc toraat voor de Arbeidsvoorziening be schikbaar gestelde beroepenverzamellng in de Boerhaavezalen tentoongesteld. Burgemeester mr. G. C. van der Willi gen zal de expositie donderdagmiddag 3 februari om 4 uur openen. OEGSTGEEST Geboren: Yvonne Catharina Maria d.v. J. C. A. Lelieveld en van B. M. van der Voort; Carolina Frederika Wilhelmina d.v. C. G. Verhagen en van J. van Veen. Overleden: H. Kikkert e.v. A. M. van Kimmenaede. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 15 JANUARI Café-chantant De Ruif Optreden van o.m. Hans van Wouw. Aanvang 20.30 uur. trek N.S. 9.3 ZONDAG 16 JANUARI Rijksmuseum voor Volkenkunde Film: „Landbouw van de Murrut" (Borneo) en „Rijst". Inleiding door dr. S. Kooijman. Aanvang 3 uur. vrijdag 14 t m donderdag 20 jan. 5 juni '41 onderwijzer. Velzen, Bilderdijk- laan 6, en van Oostenbrugge, Wille- mientje T. 16 aug. '43 kleuterleidster. Rusthoflaan 71. H. 26 jan. '66; Knetsch, Abraham, 19 mrt. '32 onderhoudsmon teur, Beatrixstraat 27, en van der Vis, Dina A. 15 mei '41, verpleeghulp. Lei den, De Laat de Kanterstraat 2. H. 25 Gehuwd te Middelharnis: Knape Marinus B. en van den Bos Jannetje. Overleden: van der Meij, Johannes, 10 april '85, zonder beroep, Westerstraat. Wilt U iets weten AMARYLLIS/PASSIEBLOEM De amaryllis heeft begin februari gebloeid en is groen gebleven. De plant heeft sinds eind oktober geen water meer ge kregen. De amaryllis staat in een don kere hoek van de (niet verwarmde) ka mer. Eén amaryllis heeft nog 2 bladeren en een andere grotere bol nog 4 blade ren. Wanneer kan ik deze weer opnieuw oppotten. Vorig jaar deed ik 't om deze tijd. Ik heb een passiebloem die ik 1% a 2 jaar geleden heb gestekt. De passiebloem heeft afgelopen zomer in de tuin (zuid west muur) niet gebloeid en is weinig gegroeid. Ook de blaadjes zijn niet zui ver van vorm, niet zo ingetand. Weg gooien? vraagt mevr. H. C. P., Gerrit Kasteinstraat 20, Leiden. ANTWOORD: 1. Het groene blad nu boven de bol afsnijden en de bollen op een donkere niet te koude plaats, b.v. in een kast van een verwarmde kamer plaatsen. In januari de oude aarde ver wijderen, rotte en verdroogde wortels verwijderen cn opnieuw oppotten in de zelfde pot in een grondmengsel van 2 dl. bladaardé. 1 deel oude niest en 1 deel scherp zand. De bol voor 1/3 in de grond zetten. Dearth de potten op een warme plaats zetten, de grond voorlopig droog houden. Is de bloemknop boven de bol uit. dan geleidelijk meer gieten en als de bloemen zich openen ook wekelijks bijmesten. Licht en warm zetten. 2. We begrijpen dat de plant in de volle grond staat. In het voorjaar sterk terug snoeien, zodater zich flinke scheuten ontwikkelen, die dan wel bloeien zullen. Rond om de plant een geultje maken en hierin verteerde stalmest brengen en weer met grond afdekken. Zodoende zullen de bladeren ook wel hun geëigen de vorm krijgen. Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 210060. Op zaterdag 15 januari is in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur, bovendien geopend: Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Tentoonstellingen "De Ruif", Jan Vossensteeg 59. Agua- rellen en pentekeningen van Hans Ducro. Tot 31 januari. Gem. Museum De Lakenhal - wer ken van Herbert Fiedler. Tot 23 jan. Dagelijks 1016 uur, zondags 1316 Academiegebouw, Rapenburg 73 schilderijn van Arthur Eduard van •21 januari tot half februari. Dagelijks 918 uur. Galerie Cartouche, Langebrug 67 - Charles Donker exposeert van 7 tot 31 januari. Dagelijks van 25 en van 79 uur, zaterdags en zondags van 2—5 uur. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uit zondering van zaterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 uur). KATWIJK Geboren: Jozina A., dr van L. van Delft en A. J. van der Meij. Marcel M„ zn van M. W. C Kuiper en G. J. Nijen- huis, Jacoba, dr van M. Ros en J. Barn- hoorn, Leonieke A., dr van H. v. Mierlo en Y. M. v. d. Maesen, Ryn. zn van R. Barnhoorn en P. Guyt, Anna M. H., dr van H. C. W. Aanhaanen en C. M. v. d. Berg, Elisabeth M. D.t dr van H. G J. Gommers en A. J. van Dijk, Cornelia J., dr van D. Schoneveld en W. C Schonen berg. Ondertrouwd: A. J Erdes en P. Krom hout, J. van Duyn en L Barnhoorn, H. Visser en E. van der Meij. Getrouwd: W. J. N Pauw en W. J. den Hollander, P van Duyvenbode en A. van der Ster. Overleden: C. H. Scheefhals, w. v M. W Bakker, 85 jr. vr., A. C. Roest. 15 jr. m., A van den Burg, 61 jr., m., C. T. de Bruin, 67 jr, m., M Schaap, e.v. M. A. de Jong, 81 jr., vr., H. Jagtman 80 jr., W van der Kooy, 83 jr., m. SASSENHEIM Geboren: Marco z.v. Jansen H. M. en van v.d. Zwet M. T.; Johannes C. J. z.v. v.d. Berge J. C. en van Korsuize F.; Gerardus H. J. z.v. van Gent J. G. en van de Ree J. A. Ondertrouwd: Nieuwenhuis Willem J. NOORDWIJK GRONDAANKOOP DUINWEG Voor de 1 econstructie van de Duin weg moet de gemeente Noordwij k in eigendom verkrijgen gedeelten ter ge zamenlijke grootte van ongeveer 3510 m2 van percelen bollenland, eigendom van de heer V. J. M. Zonneveld alhier. De heer Zonneveld is bereid boven bedoelde grondstrook voor een prijs van f 2.per m2 of f 1.020.in totaal vrij van pacht aan de gemeente te ver kopen, onder voorwaarde dat: 1. de overdracht uiterlijk in de maand januari 1967 zal plaats hebben; 2. vrijstelling wordt verleend van de te betalen reconstructiekosten voor een door verkoper op het resteren de gedeelte van het perceel sectie C no. 8 te bouwen woonhuis; 3. door de gemeente op de nieuwe perceelsgrenzen aan de zijde van de Duinweg betonnen palen wor den geplaatst, hoog één meter en op een afstand van 1.50 meter hart op hart. De verkoper zal de afschei ding verder voorzien van harmoni cagaas. B. en w. achten de bedongen prijs en de gestelde voorwaarden redelijk, zo dat zij voorstellen het aanbod te ac cepteren. In de algemene inleiding lot de be groting 1966 van Noordwijk hebben b. en w. reeds gewezen op de nood zaak tol verhoging van enkele belas tingen in verband met de niet sluiten de begroting en de eisen welke in ver band daaarmede van hogerhand wor den gesteld. Als minimum-tarief voor de straat belasting geldt thans 15 pet. van de belastbare opbrengst van de gebouw de- en 7 y, pet. van die van ongebouw de eigendommen, zodat ons huidige tarief 10 pet. en 5 pet met de helft moet worden verhoogd. REINIGINGSRECHTEN Bij een niet sluitende begroting moet minimaal een recht van f 15. per emmer worden geheven, zodat het huidige tarief van f 10.per emmer met de helft moet worden verhoogd. In de begroting 1966 werd wegens reinigingsrechten aanvankelijk voorde rechten per emmer f 80.000.en voor overige rechten f 5.000.geraamd. Bij conformatie aan het nieuwe ta rief kan de raming terzake met f 40.000.worden verhoogd en in to taal worden gebracht op f 125.000. De kosten van de vuilnisophaaldienst en vuilnisbelt worden voor 1966 ge raamd op bijna f 160.000.zodat nog f35.000.ongedekt blijft. WATERLEIDING In het uitbreidingsplan „Wassenaar" te Noordwijk, gelegen in het noorden van de gemeente Noordwijkerhout, moet gerekend worden op de totstand koming van ruim 100 woningen, waar dus water zal moeten worden geleverd. Voor het leggen van een hoofdbui zennet met toebehoren is een begro ting opgemaakt tot een totaalbedrag van f 24.900.Het is de bedoeling dat de werkzaamheden in het tweede kwartaal zullen worden uitgevoerd. Nadat door de raad kredieten zijn verleend voor verlegging van de wa terleidingbuizen in de provinciale weg te Noordwijkerhout van respectievelijk f 40.000.(Herenweg) en f 10.000. (Ruigenhoekerweg) verzoekt nu de hoofddirecteur van de provinciale wa terstaat wederom bedoelde leiding te verleggen en wel het gedeelte dat zich bevindt in de Corneliabrug. Deze brug wordt door de provincie gedeel vernieuwd en het is niet mo gelijk de leiding door het dek van de nieuwe brug te voeren, zodat ten be hoeve van de kruising met het Steen- grachtkanaal een zinker moet worden aangebracht. De kosten van het op nieuw leggen van een leiding over 'n afstand van 400 meter worden met in begrip van die van de zinker geraamd op f24.000.Deze kosten komen ten laste van het waterbedrijf. „DOOR EENDRACHT VERBONDEN" VIERDE 13e LUSTRUM De jaarlijkse feestavond van „Door Eendracht Verbonden", in de volksmond gejnoemd ,,'t Bondje", had deze keer wel een bijzonder karakter, doordat ook het 13e lustrum van de vereniging werd herdacht. In 1900 was er nog geen sprake van een vereniging1 voor werklieden en deze is destijds in het leven geroe pen met het doel door een luttele con tributie een fondsje te vormen om by ziekte van een werkman het gezin enigs zins te steunen, want sociale wetten bestonden er toen nog niet. Dit jaar was men afgestapt van de gewoonte om het jaarfeest te vieren met een toneelvoorstelling en was men over gegaan een cabaretgezelschap te enga geren. Hierbij had men een goede greep gedaan, want met het cabaret „De feest neuzen" werd het een intiem en vrolijk feest, waarop de vereniging met genoe gen kan terugzien. ZILVEREN PROFESSIEFEEST ZUSTER AMBROSIA Zuster Ambrosia, een echte Noord- wijkse (Annie van Bohemen) gaat haar 25-jarig kloosterfeest vieren. Als Zuster van het „handwerken" is zij aan vele meisjes bekénd en zij ver vult deze taak, ondanks haar zwakke gezondheid, met veel enthousiasme. Met haar familie viert zij dit feit in de Kapel, Bronckhorststraat, om half 10 op zondag 16 januari, terwijl op deze dag gelegenheid is om haar te feliciteren van half 12 tot 1 uur, Bronckhorststraat 28. KATWIJK KABINE VOOR DE ESTEC Voor het Europese Ruimtevaartpro ject, waarvan het laboratorium te Noord wijk is gevestigd worden regelmatig in strumenten aangevoerd, waarvan de grootste over het water worden vervoerd en in het Prins Hendrikkanaal worden gelost. Zo werd ook een hogedruk- kabine aangevoerd als testKabine 0111 instrumenten te testen op gedragingen welke volkomen identiek zijn als bui ten de dampkring. Deze kabine met een gewicht van 16% ton is in een con- structiefabriek voor ruimtevaart in Fir- I mini. Frankrijk, vervaardigd en geheel per schip naar Rotterdam vervoerd en vandaar eveneens per schip naar Kal- I wijk. Een ploeg cameramensen was uit j Frankrijk meegekomen om het geheel te filmen. Ondanks het slechte en koude weer had het lossen en transport van de ongewone kabine veel bekijks. De politie zorgde, dat het transport geen hinder van het verkeer ondervond. De kinderzegels. De opbrengst van de kinderzegelverkoop door de dames op het -postkantoor bedroeg te Katwijk aan Zee en Valkenburg 6.793.34. Te Katwijk aan (jen Rijn was dit 3.208,70. KATWIJK AAN DEN RIJN LEERZAME AVOND VOOR „DE BRUG" De wekelijkse bridgeavond van de bridgeclub „De Brug", die in hotel „De Roskam" werd gehouden, had ditmaal wel een bijzonder karakter. Vier leden van het nationale bridgeteam, dat kort geleden tijdens de Europese kampioen schappen te Oostende een tweede plaats wist te bezetten, waren aan wezig om de Katwijkse bridgers iets van hun kunnen te tonen. De heren Slavenburg en Kreijns hadden zestien probleemspellen samengesteld, waarop de 42 spelers van „De Brug" en de twee andere spelers van het Neder landse team. de heren Blitzblum en Rijke, hun krachten konden beproe ven. Ieder spel kon door logisch den ken worden opgelost en werd gehono reerd met winstpunten, waarvan het Het gelegenheidspaar Nelly van der Ven, Voorschoten, en Dick Kieft, Wassenaar, is gisteravond winnaar geworden van de wed strijden ringsteken voor paren, welke door de ijsclub „Voorscho ten" georganiseerd werden op de ijsbaan langs de A. v. Leeuwen hoekkade. Ongeveer 15 paren had den ingeschreven voor deze wed strijden, die door velen werden gadegeslagen. Foto: het winnende paar Van de VenKieft steekt voor de laat ste keer raak en verdient daar mee een zilveren schaal. aantal was afgestemd op de prestatie. Het was een zeer leerzame avond. De uitslagen luiden als volgt: 1 P. van Paridon—M. D. Hage 131 pnt; 2 B. BlitzblumT. Rijke 128 pnt; 3 B. de BruijnC. den Duik Jzn. 119 pnt; 4 J. de Jong-D. van der Plas 117 pnt; 5 J. van Rhijn-T. Stikvoort 114 pnt; 6 S. Visser-C. Duijndam 106 pnt; 7 de heer en mevr. D. Parlevliet 104 pnt; 8 de heer en mevr. J. de Lange 99 pnt; 9 mej. M. PluimgraaffJ. Pluimgraaff 97 pnt; 10 de heer en 1 mevr. N. Parlevliet 90 pnt; 11 mevr.' Van der ValkP. Parlevliet 87 pnt; 12 L. HaasnootA. den Hoed 82 pnt; 13 mevr. Van der Hoogenmevr. Van der Spek 72 pnt; 14 W. C. van Beelen C. Wassenaar 71 pnt; 15 W. Guijt C. Ouwehand 63 pnt; 16 E. J. van LeeuwenA. de Ruiter 62 pnt; 17 mevr. De BruijnA. de Lange 61 pnt; 18 mevr. Den DuikJ. Parlevliet 57 pnt; 19 mevr. DuijndamW. H. Agema 56 pnt; 20" mej. J. de JongH. Booij 51 pnt; 21 H. van der MareiC. Bik 51 pnt: 22 de heer en mevr. M. van den Anker 42 pnt. Het paar mevr. Den Duik—J. Par levliet speelde tegen de heren Blitz blum en De Rijke, in welk licht bezien een resultaat van 57 punten als een mooie prestatie mag worden be schouwd. De gasten kregen elk een heerlijk pakketje zeetong aangeboden, terwijl voorts de leden nog een bedrag hadden ingezameld, dat werd bestemd als bijdrage in de kosten verbonden aan het uitzenden van hel nationale team naar de wereldkampioenschap pen in Aosta. KATWIJK 1 VERLOOR VAN RIJNSBURG 1 In de competitie van de Leidse Schaak bond speelde het eerste tiental van de Schaakvereniging Katwijk een uitwed strijd tegen Rijnsburg 1. Met twee afge broken partijen werd een 4%-3% stand in het voordeel van Rijnsburg bereikt. Gezien de posities in de afgebroken par tijen is te verwachten dat Rijnsburg een definitieve overwinning zal weten te be halen. Uitslagen individuele partijen: W. Binnendijk (Rijnsburg) D. Hoek (K* wijk) 1-0; M. J. Goudriaan-E. H. van Galen 1-0; H. Tijsterman-M. v.d. Plas 0-1; A. Vletter-W. B. Swets 1-0; R. Tijsterman-C. Barnhoorn 0-1; L. J. Gou- driaan-G. Haasnoot afgebr.; J. Schone- veld-P. Rous afgebr.; D. Schoneveld-A. Vermeer %-%; A. Ravensbergen-H. Oos terink 0-1; T. Beekhuis-P. Bavelaar 1-0. Daninieuws Betreffende de borden- wedstrijden het volgende: In de hoofd klasse is weer fel gestreden om de be geerde punten en de verrassingen zijn nog steeds aan de lopende band. De eerste ronde is vrijwel afgewerkt en nu gaat de strijd opnieuw beginnen daar de spelers elkaar andermaal bntmoeten. Hier volgen de uitslagen van de laatste wedstrijden: H. Koelewijn-H. Klinken berg 1-1, J. Gotwold-Fr. Spierenburg afgebr., J-. Passchier-Ar. van Beelen 2-0. J. v. Duyvenbode-T. van der Plas 2-0. H. Klinkenberg-J. Passchier 1-1, J. Scho- neveld-J. Zwaan 0-2, Ar. van Beelen- J. Gotwaldt 1-1, J. van Duyvenbode- H. Koelewijn 1-1, J. Schoneveldt-J. Pas schier afgebr., H. Koelewijn-J. Gotwaldt 0-2, J. van Duyvenbode-H. Klinkenberg 2-0, Ar. van Beelen-J. Zwaan 1-1. In de eerste klasse vordert de strijd in de bordenwedstrijden niet zo snel, dit vindt zijn oorzaak In het feit dat KDC II nog steeds in het competitievuur zit en bovendien is de groep wel iets te groot om tot een goed einde te komen. De resultaten geven tot nog toe een duidelijk beeld dat drie spelers hoge ogen willen gooien naar de bovenste plaatsen. Vooral de onberekenbare C. v. Duyn komt hier verrassend voor den dag. We zijn benieuwd of hij een sprint vol weet te houden. De uitslagen van de eerste klasse: C. van Duyn-R. Ouds- hoorn 2-0. Am. van Beelen-~J. H. Sloot weg 0-2. C. van Klaveren-J. Schoneveld 0-2, H. Voorzaat-M. L. Dijkstra 2-0, J. Heemskerk-Ab van Beelen 1-1, F. van Wolde-P. Ketting 0-2, J. Slootweg-C. v. Klaveren 0-2, J. Schoneveld Pz.-R. T. Oudushoorn 2-0, J. Slootweg-C. de Win ter 2-0, Am. v. Beelen-J. v. Slooten 0-2, Ab. van Beelen-C. de Winter 2-0, F. van YVolde-C. van Duyn 0-2, M. Dijkstra- P. Ketting—J. Heemsker-Am. v. Beelen 1-1, F. van Wolde-R. Oudshoorn 0-2, J. van Slooten-C. van Duyn 1-1, C. van Klaveren-C. de Winter 2-0, KDC I zal met een of twee vijftallen deelnemen aanwedstrijden uitgaande van de propagandacommissie van de L.D.D.B. Bovendien zal worden ingeschreven op het Vijfdorpentoernooi dat deze maand zal beginnen. VOORSCHOTEN Voorlichtingsavond Op woensdag 19 januari a.s. is er in het Cultureel Centrum een voorlichtings- en denion- stratie-avond.De organisatie is in han den van het r.k. Vrouwengilde. Mede werking verleent de Stichting Huishou delijke voorlichting ten plattelande. Lid of geen lid, ieder is welkom. Aanvang BRANDWEERFEEST IN VOORHOUT J. BOERE KREEG ZILVEREN KRUIS Met een geestig speech je overhandigde gistermiddag locoburgenieester A. \V. de Groot van Voorhout het contact-sleu teltje van de nieuwe brandweerwagen aan een glunderende commandant, de heer H. Phllipaen. Deze overdracht, die de inleiding vorm de van de festiviteiten rond het 25-jarig bestaan van het corps "Vrijwillige Brand weer" en rond het honderd jarig brand weerwezen, vond plaats In Voorhout'» mooie raadzaal, waar zich onder de aan wezigen talrijke prominente figuren uit de brandweerwereld van Zuid-Holland bevonden. Het gemeentebestuur had daarbij alle oud-brandweerlieden en oud-brandweer commandanten uitgenodigd, onder wie de pas van een zware ziekte herstelde heer F. Stickelbroek uit Noordwijker hout. Ook de vroegere burgemeesters van Voorhout mr. G. F. W. van Berckel uit Noordwijk en P. M. F. Smolders uit Alkemade gaven blijk van hun belang stelling. Sprekend namens de gehele bevolking van Voorhout, dankte locoburgemeester de Groot het brandweercorps voor de bereidheid, die het zich in zijn 25-jarlg bestaan heeft getoond, om mensen in nood te helpen. Het deed hem dan ook deugd, dat hij daarbij de heer J. Boere het zilveren kruis van verdienste mocht opspelden, een onderscheiding, die ver leend wordt door de Zuidhollandse bond voor het Brandweerwezen, voor 25 jaar trouwe dienst. De gemeentesecretaris, de heer Van de Aardweg, diepte vervolgens wat humor op uit de geschiedenis van de brandweer, waardoor hij vanzelfsprekend de lachers op z'n hand kreeg. Woorden van gelukwens werden nog uitgesproken door de heer Heemskerk namens de Zuidhollandse Bond. Aan het eind van deze zeer geani meerde bijeenkomst dankte de huidige brandweercommandant, de heer Philip- sen, iedereen, die bijgedragen heeft tot de verwezenlijking van het aangeboden cadeau, de nieuwe brandweerwagen. Dank bracht hij ook voor alle gelukwen sen het corps toegezwaaid, waarbij z'n erkentelijkheid in het bijzonder uitging naar het college van b. en w„ dat het mogelijk heeft gemaakt om het 25-jarig jubileum op gepaste wijze te kunnen vie- KORTEBAAN-AFVALWEDSTRIJD F. Bohemen, klasse apart. Op de zonovergoten landijsbaan bij het Voorhoutse Sportpark organiseerde gistermiddag de ijsclub „Voorhout" korte-baan afvalwedstrijden voor haar Bij de series van vier. die over onge veer 1000 meter gingen, maakte de voor de finale getipte Voorhouter Van Zan ten de tactische fout te lang m de ach terhoede te bleven, waardoor hij in de laatste ronde niet meer in staat bleek, zich bij de halve-finalisten te scharen. Voor deze Ji&lve-finale plaatsten zigh achtereenvolgens de Voorhouters A. YV. v. d. Burg. de sterke rijder Fr. v. d. Berg, H. Schrama en J. v. d. Ploeg, F. van Bohemen uit Noordwijk en de Warmonder Nol Kortekaas. Doordat v. cl. Berg in de eerste se rie van de halve finale kwam te vallen, overleefden v. d. Burg en Schrama de strijd. In de tweede serie miste van de Ploeg de aansluiling, waardoor Korte kaas en Van Bohemen zich, zonder al te veel inspanning een plaats in de finale Dat de finale een éénmanszaak voor Van Bohemen zou gaan worden, had hij in zijn series al bewezen. Schrama en v. d. Burg moescten uitmaken wie de sterkste Voorhouter zou worden. Voor Kortekaas zat er nog een tweede plaats in. In een weinig spannende finale, waar bij uiteindelijk alleen het stijlvolle uit stekende rijden van v. Bohemen opviel, legde v. d. Burg beslag op de tweede plaats en op de beker voor de sterkste Voorhouter, Nol Kortekaas werd derde en Schrama, die te traag gestart was. eindigde tenslotte als vierde. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 14 jan. Bloemen Irissen: Wedgewood 280, Tulpen: Apel doorn 250-260, Ghander 180-185, Cop land 150-160, Karei Doorman 140-150, Tommy 120-125, Bellona 120-125, Su- perba 110-120, White Sail 110-120, Win ter Queen 110-115, Lustige Witwe 100- 115,Preludium 95-110, Christmas Gold 100-105, Ralph 100-105, Krclage 95-110, Hillegarde 95-100, Freesia's: White Sail 140-150. Golden Yellow 130-140, Stock holm 180, Souvenir 110-120, Narcissen: Insurpasseble 120-130. Golden Harvest 110-120, Early Glory 95-100. California 85-85, Flower Record 70-80 alles p. bos, diverse Hyacinthen 20-28 p. stuk. Am Anjers: Desire 2000-2800, Sim rood 2000-2600. Sir Arthur 2000-2400. Dustv 2000-2300. Sim G.J. 2000-2300. Sim wit 2000-2200, Sim rose 2000.2200 p. 100.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3