„Uitverkocht" Deventer gereed om Europese schaatselite te ontvangen Harster, dè centrale figuur bij wegvoering Ned. joden WENS BUITENLANDSE COACHES - RUST - GEVONDEN OP TOP VAN HOLTERBERG Okker verloor van Ashe maar Van den Berg neemt leiding speelde groots Zware straf: één jaar voor trainer-pikeur Piet Strooper Titelkansen Wijnen gedaald door onverwacht verlies op late avond Zöpf ondertekende zelf alle deportatielijsten DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 JANUARI 1966 20.000 toeschouwers zullen wedstrijden volgen (Van onze sportredactie) DEVENTER Deventer is gereed Europa'» achaalnelite te ontvangen. De stad aan de I.fssel is langzaam volko men In de greep van het toernooi om de Europese sehaatstitel 1966 gekomen en maakt dat met affiches, kleurrijke weg wijzers, vlaggen en andere speciaal op de schaatssport afgestemde versiering duidelijk. Ook op de baan. waar zich volgende week zaterdag en zondag dit evenement zal gaan afspelen, heerst 'n stemming van „laat re maar komen". Een leger van werklieden schroeft mo menteel in ijltempo de laatste tribunes die de 20.0(10 toeschouwers zullen moe ten dragen in elkaar. De administratie ve afdelingen raken door hun groot ste bergen werk heen en wat het be langrijkste betreft, zegt de baandirec- teur Piet Bergström, „de baan ligt er prachtig bij. I)e rijders kunnen komen." De eersten die van deze uitnodiging van de actieve Bergström gebruik zul len maken zijn de vertegenwoordigers van West-Duitsland. Zimmermann en Günther Traub worden reeds zondag in Deventer verwacht. Maandag als de baan voor het publiek dicht zal gaan tot na de titelstrijd zullen de Fransen ar riveren en tegen donderdag denkt men dan in Deventer de meeste van de ove rige elf-landenformaties wel binnen de muren te hebben. De Nederlandse kernploeg zal waar schijnlijk de laatste zijn die in Deven ter arriveert. Coach Anton Huiskes heeft aangekondigd pas op vrijdag 21 januari naar Deventer te zullen komen In to taal nemen aan het toernooi op de De- venterbaan 13 landen deel Noorwegen. Zweden Finland. Nederland Rusland. België. Oostenrijk, West-Duitsland. Oost- Duitsland, Frankrijk, Italië, en En geland. De kleinste ploegen zijn die van België en Oostenrijk, beide landen mogen met slechts één rijder uitkomen. Geen incidenten Het noemen van de namen West- en Oost-Duitsland roept de vraag op: zit daar geen vlag- of volksliedereninci- dent in? Baandirecteru Bergström maakt een afwerend gebaar. ..Daar hoeven we helemaal met bang voor te zijn. Alle rijders die hier komen vertegen woordigen hun nationale bond en niet hun land. Dat is een zeer mooie bepaling van de I.S.U. want hiermee omzeil je ook het visaprobleem, dat er zo vaak ;p^t Oost-Duitsland is". Vblledig uitverkocht Het Deventer-ijsstadion want dat is het. met zijn hoog oprijzende tribunes geworden is volledig uitverkocht voor beide wedstrijddagen. Het merendeel van de kaartjes is uiteraard aan Neder landers verkocht, maar in totaal ver wacht men in Deventer wel een goede 2000 bezoekers uit het buitenland. De Noren vormen het grootste contingent: met chartervliegtuigen en andere ver voermiddelen zullen maar liefst ruim 1400 Noorse liefhebbers naar Deventer komen om er hun rijders aan te moedi gen. Uit Engeland worden 40 bezoekers verwacht. De meeste toeschouwers zullen de duels tussen dp beste schaatsers van Europa staande moeten volgen. Rond de baan zijn ongeveer 8500 zitplaatsen De belangstelling van de internationale pers is overstelpend. Niet minder dan 175 journalisten uit binnen- en buiten land worden te Deventer verwacht. Daarbij komt dan nog de omvangrijke groep cameramensen voor televisie en journaal en een aantal persfotografen. Ten behoeve van de schrijvende, filmen de en fotograferende pers is een pers centrum op de baan ingericht. Men is Henk van der Grift (met Reyka) als receptionist? er van alle denkbare gemakken t van schrijfmachines tot apparatuur voo het telegrafisch overseinen van foto'i Rust Een zeer speciale zorg van de orga nisatoren is geweest het onderbrengen van de deelnemers in hotels. Alle coaches hadden een wens bovenaan hun verlanglijstje staan: rust. Die rust voor de rijders heeft men gevonden op de top van de Holterberg, 18 kilometer ten oosten van Deventer. De deelnemers die met autobussen van en naar De venter worden vervoerd worden in drie hotels op de in deze tijd van het jaar paradijselijk rustige Holterberg on dergebracht: Hoog Holten, Het Losser Hoes en Het Dieken. l>e grootste groep HOOGOVENTOERNOOI BEVERWIJK De uitslagen van de partijen gespeeld voor de tweede ronde In de grootmecstcrgroep van het Hoog- overschaaktocriiooi luiden Van den Berg Langeweg 1—0: Sza- boPoloegajewski 'a1 Bobotsov Donner 'a 1 Fiiip Damjanovic i 0 NeiVan Scheltinga 1 -Czerniak Bilek 01; Lehmann Kuijpers afgeor BachtiarIvkov lk 'a De stand na 2 ronden luidt: 1/5: Van den Berg, Fiiip, Ivkov en Poioegajewski 1U; 6/10: Bachtiar, Botosov, Donner Sza- bo en Van Scheltinga 1 11/14: Damjanovic, Langeweg, Nei en Czerniak 'a 15: Kuijpers 'a en afgebroken partij 16: Lehmann 0 en afgebroken partij. Reislust Cellic minder groot dan Russen wensen GLASGOW l)e Schotse club Celtic, die in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars Go Ahead uitschakelde, weigert In Tiflis de ret urn wedstrijd voor de der de ronde te spelen tegen Dynamo. Reeds eerder waren er moeilijkheden geweest tussen beide clubs, omdat Cel tic erop stond voor dit doel een recht streekse vliegverbinding met Kiev te krijgen. De Russen echter wilden het Schotse gezelschap de reis via Moskou in vliegtuigen van hun nationale maat schappij laten maken. Dit duurt vele uren langer! Enkele dagen geleden werd Celtic toegezegd, dat het inderdaad rechtstreeks naar Tiflis kon vliegen, maar deze belofte is nu dus weer onge daan gemaakt. Celtic won woensdag de eerste wedstrijd van Dynamo met 30. HENK VAN DER GRIFT rijders 56 man gaat naar het ho tel Hoog Holten, waar de exploitant G. A. Heek nu al weken doende is om de ontvangst van zijn befaamde gasten voor te bereiden. De heer Heek een geboren Haar lemmer, ex-voetballer van H.F.C. en o.a. ex-bedrijfsleider van het Amster damse Bellevue werkt de gehele vol gende week met een zomerse personeels bezetting. Dat betekent dat de winter- bezetting met zeven personen wordt uit gebreid. De heer Heek krijgt in ieder ge val de deelnemers van Nederland. Noor wegen, Zweden, Finland, W.-Duitsland, Italië en Oostenrijk in huis". Er is ook reeds sprake van dat de Russen bij mij komen", zegt hij. De exploitant van dit riante hotel verheugt zich bij zonder op de komst van deze voor hem wat vreemde gasten. Goede receptionist „Het is de eerste keer, dat ik sport mensen onder mijn dak krijg. In vind het enorm fijn, dat de organisatoren aan ons hebben gedacht. De rijders zul len hier worden ondergebracht in een- en tweepersoonskamers. Dat was een eis van de organisatie. Wij zijn hier klaar om de deelnemers te ontvangen. Alleen hoop ik spoedig de wensen te krijgen van de diverse leiders voor wat betreft de voeding van de rijders. Ik heb'altijd gehoord, dat deze top mensen allerlei speciaal samengestelde enu's voorgezet krijgen". De deelnemers die in het hotel van de heer Heek worden ondergebracht zullen daar zeer waarschijnlijk een oude en goede bekende ontmoeten. Ieder rijders hotel krijgt namelijk een contactpersoon toegevoegd, iemand die in de schaats wereld thuis is en die de speciale wen sen van de rijders aan de hotelier kan overbrengen. In hotel Hoog Holten zal die contactpersoon zeer waarschijnlijk de oud-wereldkampioen op de schaats Henk van der Grift zijn, die zijn vrouw Reyka zal meebrengen. Een betere re ceptionist lijkt nauwelijks denkbaar. Willem Calkoen ski kampioen VAL DTSèRE iMelanie Kramers en Peter Lukowski, beiden uitgesproken fa voriet bij de Nederlandse ski-kampioen schappen in Val d'Isère, hebben niet aan de verwachtingen kunnen voldoen. Melanie Kramers werd door een val op de tweede dag uitgeschakeld voor een hoge plaats in de eindklassering en Pe ter Lukowski werd in de speciale slalom van de laatste dag verslagen door Wil- kem Calkoen, die ook reeds de reuze- slalom op zijn naam had gebracht. De nationale titels werden behaald door Evelyne de Weger en Willem Cal koen. Beiden zegevierden op het laatste onderdeel: de speciale slalom. De wed strijden van gisteren werden gehouden bij een temperatuur van 18 graden bene den nul. Het hoogteverschil bedroeg 120 Het eindklassement luidt: Dames: 1. Evelyne de Weger 165.85; 2. Nella Kleyn 195.70; 3. Simone Krom 205.01. Heren: 1. Willem Calkoen 143.48; 2 Peter Lukowski 144.64; 3. Frits Deiters 154.51. HOBART (Tasmanlë) Twee en een half uur lang heeft de Amerikaan Ar thur Ashe moeten vechten voor hij Tom Okker op de knieën had in de kwartfi nale van het toernooi om de tennis kampioenschappen van Tasmaniö. As he, die zes dagen geleden in Perth eveneens veel moeite met Okker heeft gehad, bereikte de halve eindstrijden met een overwinning van 75, 119, 11—IS en 10—8. In die vier „long sets" heeft de Amerikaanse neger-tennisser zijn rijk voorziene arsenaal van techniek, tack- tiek en accuratesse volledig moeten aanspreken. Okker bood prachtige te genstand met sterk volleren en een vlijmscherpe service, die hem verschei dene malen het initiatief- bracht. Toch waren de service en vooral de returns van Ashe nog sterker. Tevoren had Okker in de derde ron de een gemakkelijke overwinning (6-1 6-0) geboekt op de Australiër John Cot- trill. Het was een drukke dag voor de ten gere Haarlemmer. Na zijn nederlaag te gen Ashe trokken beide spelers samen ten strijde om in de derde ronde van het dubbelspel met 61, 63 Richard Russell (Jamaica) en Peter Peter Mc- Cumstrie (Australië) te verslaan. Nieuw geval doping van paarden Alchemistontving, vreemde stof (Van onze sportredactie) DEN HAAG De Strafcommissle de Nederlandse Draf- en Rensport heeft de beroepstrainer P. A. Strooper uit 'l Zand gestraft met volledige uitsluiting en ontzegging van toegang tot alle wed strijd- en trainingsbanen voor de periode van l januari 1966 tot en met 10 januari 1967 Na een onderzoek op 12 december in Hilversum bij het paard Alchemist kwam namelijk vast te staan, dat er zich in het speeksel van de draver een vreem de stof bevond, die er niet in thuis hoor de Bij het onderzoek luidde de uit spraak zeer twijfelachtig. Piet Strooper verklaarde ons zeer be slist geen schuld te hebben: „In de brief die ik van de Stichting ontving stond, dat de uitslag van het speekselonderzoek zodanig was dat de klassificatie „twij felachtig" moest worden gegeven. Het zal allemaal wel zo zijn. maar vooi staat vast. dat ik het paard geen enkel opwekkend middel heb toegediend. Ik weet zelfë niet eens waar ik dergelijke spullen kan kopen. Natuurlijk ga i hoger beroep, ofschoon ik er wel bijna Europees biljartkampioenschap 47/1 „Driebandenkeizer Ceulemans in nastoot remise met Galvez ZWANENBURG üet Europese kadertoernooi te Zwanenburg is op de tweede dag ondanks de zwevende ballen en andere feilen toch duidelijk in de lift gekomen. Slechte partijen zoaU op de openingsdag waren er nu niet meer bij en dankzij een remise van Josc Gabez tegen Raymond Ceulemans en een ruime zege van Tini Wijnen op Johann Scherz nam de spanning in ruime mate toe. Het meest ver heugend was natuur' yk dat Wijnen en ook Schoite. die Tiedk verpletterde (300—36 in veertien beurten; zich onder de kanshebbers handhaafden. Praktisch gesproken kunnen alleen Galvez en de beide Duitsers Rudolph en Tiedke niet meer voor de titel in aanmerking komen, maar zelfs dat. is in een dergelijk sterk gezelschap, waarin de ene k.o. na de andere toegebracht kan worden, pure theorie. tij was een reeksje van 63 een demon stratie van meesterschap. Zijn groot ste tegenstander is het weglopende ivoor en dat laat Marty te duidelijk en demonstratief blijken. Hij had de lieve ling van het publiek kunnen worden, maar heeft nu door zijn vreemde gri massen alle sympathie verspeeld. pie gunst werd nu verleend aan Wij nen. Schoite en Ceulemans. De Neder landers werden uiteraard toegejuicht voor hun overwinningen en Ceulemans kreeg een ovatie toen hij er in de na- beurt in slaagde met een serie van 47 Galvez een gelijkspel af te dwingen. Het was inderdaad een groots slot van een opperbeste en enerverende par tij, waarin eerst Galvez dank zij een se rie van 82 gunstige winstkansen leek te hebben (128-80 na zes beurten). De kracht van Ceulemans ligt echter niet Henk Schoite voert grote kopgroep, agn Wat te zeggen bijvoorbeèicévan Jetin Marty, de Parijse biljartprofessor, die tegen Rudolph een ruim winnaar werd en in deze partij eindelijk bij vlagen zijn grote kunde en kennis van het bil jartspel overduidelijk demonstreerde. Hij kan nog voor geduchte verrassingen gaan zorgen, als hij tenminste wat min der zorgeloos gaat spelen. De frêle Fransman schitterde in een rap gespeelde serie van 90. die op een te haastig gestote snijbal over twee ban den afbrak en ook wat later in de par- Advertentie) I alleen in zijn solide spel, maar ook in zijn sterke moreel en toen de rondborsti ge Vlaming, die qua figuur uit een schil- derij van Breughel gestapt lijkt te zijn, terugsloeg met onder meer een reeks van 67, gaf niemand meer een cent de kansen van Galvez. De Spanjaard, na een geneeskundige tour de force een stuk opgeknapt na zijn zware verkoud heid, was echter nog niet verslagen en toen hij met een serie van 70 in de 16e beurt de finish haalde, stond Ceule mans nog pas op 253. Nastoot Vastberaden ging de driebandenkeizer voor de nastoot naar de tafel. Zorgvul dig caramboleerde hij de punten bij el kaar en hield niet op voordat ook hij de eindstreep had behaald. Hij had daarbij veel geluk toen een te zacht gespeelde bal toch nog caramboleerde en het 40e punt een feit werd, maar de remise was hem van harte gegund. Van de Nederlanders ondervond Wij nen de meeste tegenstand. Johann Schertz vocht voor zijn koppositie en bleef vijf beurten gelijk met de Neder landse kampioen, die daarna, hoewel hij niet tot zijn normale spel kwam, gelei delijk uitliep en tenslotte ruim zegevier de. Ruimer dan de cijfers aangeven. Want toen Wijnen uit was. stond Schertz op 143. De Oostenrijker gaf de uitslag een voor zichzelf wat dragelij- (Van een onzer verslag gevers) .JEN IIAAG De in IVIünchen tcyelijk met W. Zapt en G. Slottke geadresseerde dr. Wilhelm Horsier is <!e centrale figuur geweest in het dodentransport van 100.000 Nederlandse joden Deze ex-SS generaal werd in 1940 als hoofd van de Sicherheits- dienst door Ilevdrieh naar Nederland gestuurd om de joodse tegenstanders, zoals hij dal /elf noemde, op a'Ie mogelijke manieren te bestrijden. Willy Zöpf wordt door de Amsterdamse hLstoruas prof dr. .1 Presser („De Ondergang"! een zeer begaafde man genoemd, door en door nazi Hij voerde destijds in Berlijn zeer vele besprekingen over het afvoeren v«n de Nederlandse joden. Gertrud Slottke, die onder Harster weikte. krijgt van n.r. Abel Herzberg de volgende karakteristiek: „Een spookachtige verschijning met vin- muisachtige allures, schichtig opduikend binnen en weer weg- schir lend uit het leg-otn van verdoemden. Kinderen die zij haatte, omdat ze ze zelt' niet bezat, geluk dai /ij vernietigde, omdat zij het zelf niet kende." Seyss-Inquart voor joodse aangelegenhe den. De rijkscommissaris heeft deze be noeming echter verhinderd, omdat hij in deze kwestie niet uitgeschakeld wilde worden. Harster diende zich te beperken tot de zuiver ..politiële" maatregelen. Wat onder de laak van Harster ver staan moet. worden blijkt uit een stuk uit Duitse archieven van 3 februari 1942. ondertekend door Harster zelf, waarin hij dit nauwkeurig omschrijft: „De voorbe reiding van algemene regelingen, voor schriften, verordeningen, decreten enz., de bestrijding van joodse overtreders van deze bepalingen, de behandeling van af stammingskwesties (de laatste strohalm voor een kleine groep joden) en de in beslagneming van joodse vermogens en bezittingen". Presser verhaalt dat Harster een cen traler figuur in de jodenvervolging is ge weest dan uit de processen in Nederland ls gebleken. (In 1949 weid Harster door SLOTTKE ALS „VLEERMUIS" Harster was aan het eind van de be zetting bij de gemiddelde Nederlander nauwelijks bekend. Weinigen hadden evenwel meer te maken met de vervol ging van de Nederlandse joden als juist deze indertijd 35-jarige. stipte, zeer in telligente jurist en politie-officier Na verschillende politiefuncties in Duitsland en Polen te hebben bekleed, werd hij in 1940 naar het Binnenhof in Den Haag gezonden als uitvoerder van de bevelen van Eichmann en Rauter. de chef van de Duitse politie in Nederland. Heydrich had aanvankelijk nog grotere plannen met Harster: hij heeft hem in 1941 wil len aanstellen tot ondercommissaris van het bijzonder gerechtshof in Den Haag tot 12 jaar veroordeeld met aftrek van preventieve hechtenis van twee jaar. Maar reeds in 1955 werd Harster voorwaarde lijk op vrije voeten gesteld en over de grens gezet, waarna hij een hoge functie kreeg bij een ministerie van de bondsstaat Beieren. Rauter waardeerde Harster bij zondei- als de man die de versnelde af voer van joden doorvoerde. Presser ver meldt verder dat Harster in 1943 vrijwil lige sterilisatie van de joodse partner in een gemengd huwelijk aanried en bij wei gering een gedwongen sterilisatie beval Hierdoor zouden volgens hem de partners aan deportatie kunnen ontkomen „Emigranten" Ook Zöpf was jurist Hij was opgeno men in de SS. waur hij in 1942 promo veerde tot Sturmbahnfuchrer. Volgens zijn eigen verklaringen heeft hij by Amt IV van de Gestapo in Den Haag op de Emigrantenabteilung" niet-joodse kwes ties behandeld. HU was er evenwel het hoofd van de beruchte afdeling B4 die zorg droeg voor een perfecte organisatie van ongeveer 13.000 Haagse joden Het is niet duidelük wanneer liij precies in Neder land is gekomen, maar reeds in 1941 werk- Ad ver', entte) Kosthuizen gezocht Noord-Zuid-Holandsche Vervoer-Maat schappij. Leidsevaart 396 te Haarlem. Telefoon: 02500—18460 toestel 44. te hü onder zijn oude schoolvriend Har- Hij ontving veel bevelen rechtstreeks van Eichmann. wiens standpunt om zoveel mogelijk joden te deporteren hij ook moest vezdedigen. wanneer andere Duitse instan ties bepaalde groepen joden in Nederland wilden houden. Hij liet herhaaldelijk aan vullende razzia's houden, waarbij hij soms persoonlijk aanwezig was. De deportatie- bevelen aan de kampcommandant van Westerbork. Gemmeke. werden door hem ondertekend. Bijna 100 000 joden werden op zijn bevel naar de vernietigingskampen gezonden. Beetje hoop Fraulein Slottke. tijdens de bezetting achter in de dertig, klein donker en met. een spitse neus een jodin dacht menige kampingezetene van Westerbork voerde de boekhouding van de vrijstellingen van deportatie Iedereen die een verzoek in diende wilde zij zelf zien en spreken. Voor al in Westerbork dook zij regelmatig op Zij deed vaak een laatste beetje hoop op flikkeren bij haar slachtoffers: ze was zakelijk en vriendelijk zelfs en wees dan meestal het veranek resoluut van de In zijn „Amor Fati". een jaar na de oorlog verschenen, spreekt mr. Abel Herz berg over Gertrud Slottke „met haar tanige fanatieke kop. die ons bijblijven zal als een nachtmerrie Ze droeg een bloedrode ridderorde, ten teken harer ver dienste bij de Entjudung Europas boven haar vermoedelijke borst". Vrije Burgers: stemt VVD HAARLEM (ANP) De heer J. Tromp, die in de Provinciale Staten Noord-Holland als enig .id deel uit maakt van de vrije burgers, heeft tij dens de vergadering van de Provinciale Staten meegedeeld, dat zijn partij niet de komende verkiezingen zal deelne- Aan de kiezers zal worden gead viseerd op de WD te stemmen, aldus de heer Tromp. de nastoot. Henk Scholten en Laurent Boulanger handhaafden in de avonduren hun aan spraken op de titel door overwinningen op Johann Schertz en August Tiedtke. De overwinning van Schoite was wei nig overtuigend. De Einhovenaar had in het verloop van de partij een voor sprong van ruim honderd punten ver overd (155-259 in 14 beurten), maar ging daarna zo slecht spelen dat zijn zege nog in gevaar kwam. Alleen omdat Schertz ook niet veel caramboles kon produceren werd het toch nog een over winning (254-300 in 20 beurten) voor Scholte.- Heel wat eenvoudiger lagen de zaken voor Boulanger, die van Tiedtke de Duitser behoort echt niet in dit gezel schap thuis in 19 beurten weinig te genstand ondervond. Aanwinst Dat Jean Marty een aanwinst voor het amateur-biljartwereldje is, bleek toen de Parijzenaar in een sublieme i strijd van zeven beurten Galvez defini tief uitschakelde. Er zijn haast geen superlatieven te bedenken voor de wijze waarop Marty in series van 39, 92, 84 en 76 met het ivoor toverde. Dit was ka- derspel volgens het boekje, in een ver bazingwekkend tempo en feilloos uitge voerd. Als deze kwikzilverachtige ex- professional zo bezig is, vraagt men zich af hoe er ooit een eind aan de se rie kan komen. Maar dat bleek dus toch wel mogelijk en wederom was zorgeloosheid de oor zaak van de meeste onderbrekingen. De serie van 84 echter eindigde kort na dat Marty al spelend arbiter Jan Swee- ring, die, in het Frans tellend, zich na zeventig tot driemaal toe vergiste had gecorrigeerd. Het is moeilijk om deze rappe kadrist, die de eerste tachtig pun ten van deze reeks in nog geen twnall minuten scoorde, in hel Frans' bij te houden. Daarom schakelde Swee ring- over op Nederlands en dat ging ten kos te van de concentratie van Marty. Da' men in de komende dagen geducht re kening moet houden met de Franse kampioen is zeker. Voor liet thuisfront was er tenslotte een teleurstelling in «Ie vorm van een nederlaag van Tiny Wijnen tegen de Duitser Rudolph. Wjjnen nam na /.exen beurten met een serie van 98 een grote voorsprong (150-80), maar hraeht er daarna niets meer van terecht en strandde lenslotte op veertien poolen De uitslagen van de derde en vierde ronde luiden: Wijnen-Schertz 300-211 (12); Scholte- Tiedtke 300-36 (14); Galvez-Ceulemans 300-300 (16), Marty-Rudolph 300-11 (16) Tiedtke-Boulanger 169-300 (19), Schertz- Scholte 254-300 (20); Galvez-Marty 161-300 (7), Wijnen-Rudolph 286-300 (2). zeker van ben de straf toch niet te len ontlopen". De strafcommissie heeft bij de 1 stelling van de straf 'in aanmerking ge nomen dat trainer P. A. Strooper in 19 en 1964 reeds officiële waarschuwingen heeft ontvangen omdat, er zich vreemd» stoffen hadden bevonden in het speek sel van de paarden Xenocraat en Bastogne Na de wedstrijd op 12 december ln de Allround Stayersprijs. waarin Alchemie- met klein verschil Quicksilver S klopte is trainer-pikeur Strooper aan een ernstig verhoor onderworpen naar aanleiding van de tegenstrijdige prestaties van de draver Een" week tevoren nog ha Alchemist zeer matig gelopen. Traine: Strooper zei daarop, dat hij had ver geten te melden dat aan Alchemist een hoestpasta was gevoerd. Het paard Alchemist* is vanaf 12 december 1965 ge diskwalificeerd voor de tijd van drie maanden, hetgeen betekent dat de volg orde van aankomst in de Allround Stayersprijs opschuift, waardoor Quick silver S alsnog eerste wordt geplaatst. Januariprijs te Hilversum (Van onze paardesportmedewerker In de Grote Januariprijs, die zondag middag in Hilversum wordt gegeven, staan zestien paarden. Maar van dit aantal kan er heel wat al tevoren als kansloos w» den beschouwd. De strijd zal in eer instantie gaan tussen Azalea Hanover C Alkestis van E en als zich daar twee paarden tussen kunnen dringen, dan zijn dat Yonker Aster .die in grote vorm is en het eerste startnummer heeft, en Al chimist. Met dit laatste paard is het al lemaal een beetje wonderlijk. Het zou ons verwonderen, wanneer prachtige staaltjes van „versierwerk" zoals die met Alchimist gespeeld worden in enig ander land ge tolereerd zouden worden. Hier kan het blijkbaar dat je als pikeur met een ver klaring komt in de geest van „Tja. toe vallig heb ik de vorige week de verkeerde tactiek gevolgd, waardoor ik verloor. Nu ben ik vooraan gaan rijden en beb ik gewonnen" Het is een leuk stukje voor een bookmakerscabaret In het leerlingenkampioenschap is Christine Williams lang geen zeker win naar. maar als zij kans ziet haar volle vermogen uit te leven op de waarschijn lijk harde baan. komt zij een eind want de leerlingen van Wagenaar (Zand en De Boer) zijn behoorlijke stuurlui. Het programma begint om half twee en het luidt: Aldebaranprijs (2000 m autostart): Cap tain Williams Darina Brown Cot- land Outsider: Ciscana Altairprijs (2000 m met trio, autostart): Duveltje van Akerendam Cunera Alert Hanover Outsider: Darlin' Jill. Algolprijs (2040 m): Chief Volann Domingo Bernostara. Outsider: Dabio- la Norton. Androffldaprijs (2020 m eerste aid,).' Billy Boy^BelJe .Arcue.n B^ios. Leerlingen WinterkampioenschapIt (2000 m met trio): Christine Williams Aga Khan Bentoprise. Outsider: Zea lot Hollandia Grote Januariprijs (2420 m): Azalea Hanover - C Alkestis van E Yonker Aster Outsider: Alchimist Andromedaprijs. tweede afd Brillant Heny Dibbels W Bianca Scotch Gemmaprijs (2000 m autostart, met trio): Yonker Hanover Zamora Bra silia Bertha P Hamalprijs (2000 m autostart)Arion Athel Abdullah Hanover Bromelia. ,ml> rangschikking Algei gen: 1. Schoite 6 uit 4, 14.09; 2. Ceulemans 5 uit 3, 20.00; 3. Boulanger 4 uit 3. 23.44; 4. Marty 4 uit 3. 18.53; 5. Wijnen 4 uit 3. 12.30; 6. Schertz 4 uit 4, 13.65; 7. Ru dolph 4 uit 4, 10.84; 8 Galvez 1 uit 4, 13.33; 9. Tiedtke 0 uit 4, 7.20. kaartjes voor het wereldtoe mooi voet lint. Hij zal tenslotte drie miljoen tickets moeten verdelen. Geen wonder, dat Jim wel eens een zweetdruppel moet wegwissen van het voorhoofd. Uitstel Molentochten ALBLASSERDAM Tot grote te leurstelling van de organisatoren en ve le schaatsliefhebbers konden de aange kondigde molentochten in de Alblas- serwaard ten gevolge van het afnemen van de vorst gisteren niet doorgaan. Deze tochten zijn opnieuw vastgesteld op zaterdag 15 januari (morgen). De afstanden bedragen 35, 45 en 55 kilo-

Leidse Courant | 1966 | | pagina 8