,THE KNACK" Timmerman redde jongetje uit ijs SCHAATSAGENDA Geslaagde VEBO familie-avond met Sempre Avanti opgeluisterd VRIJDAG 14 JANUARI 1966 DE LEIDSE COURANT Gaaf filmwerk in Trianon-Theater TRIANON Het is altijd een hachelijke onderneming voor een cineast een film te maken van een toneelstuk, zonder de portée daarvan min of meer ge weld aan te doen. De film biedt nu eenmaal meer mogelijkheden en ook al door de minder sterke verbondenheid met de toeschouwer dan op het toneel, waar tussen publiek en de spelers een veel sterker persoonlijk-geestelijk con tact bestaat, moet de cineast gaan fantaseren, knippen en bijplakken om een filmisch aantrekkelijk geheel te verkrijgen. Naar ons gevoelen is Richard Lester echter met zijn film „The Knack" naar het gelijknamige toneelwerk van Ann Jellicoe uitnemend in zijn opdracht geslaagd, zelfs zo dat wij de film als geheel beter achten dan het toneelwerk, zoals dat enkele maanden geleden ook in Leiden op de planken werd gebracht. is het verhaal van een drietal jongemannen, samenwonend in een huis waarop een gegeven ogenblik een meisje op zoek naar een meisjesver- blijf tei-echt komt. De jongemannen zijn geheel verschillend van karakter met betrekking tot sex: de een is een schijnbaar alles lukkende vrouwen- eraar, de tweede een naar ge meenschap met vrouwen hunkerende wiskundeleraar, wien het echter nim- lukt tot contact te komen en een derde, die dat alles passief gadeslaat. De komst van het meisje brengt echter een heel andere situatie te weeg. De vrouwenveroveraar, die eens de wiskundeleraar wil laten zien een vrouw nu eigenlijk moet wor den veroverd, -lijdt een pijnlijke neder- \iag en de wiskundeleraar behaalt een eflatante overwinning. Daar tussen door speelt een kolderieke reis met een oud ledikant, welk meubel even eens een grote rol speelt in dit milieu en dat alles bij elkaar culmineert in een bijzonder gaaf filmwerk, dat vorig jaar werd uitgeroepen als de beste film op het Cannes-festival. We kun- en dit, nu we deze film hebben ge en, volkomen begrijpen. De hoofdrollen worden beheerst vertolkt, de regisseur gaat nergens buiten de schreef, waartoe het gege ven zo licht aanleiding zou kunnen geven en de enkele filmische experi menten, die Lester te baat neemt, geven het geheel dat tikje geheim zinnigheid, die ook het toneelwerk kenmerkt. De film is toelaatbaar voor 18-jarigen en ouderen. CHAMPAGNE EN SEX LUXOR Bruisend als de champagne, die daarin een belangrijke rol speelt, is de film „Champagne en sex", met in de hoofdrollen het geroutineerde drietal Leslie Caron, Rock Hudson en Charles Boyer. Het is een comedie, waarin met de nodige dingen de draak gestoken wordt. Ondanks het feit, dat het geheel niet uitblinkt door origina liteit en vooral het slot een domper op de toeschouwersvreugde is, heeft regisseur Michaël Gordon er een amli- sant geheel van kunnen maken, met hier en daar grappige vondsten. Het verhaal is vrij simpel. Advo caat Paul Chadwick weet in Parij: een rechtszaak voor een Amerikaanse oliemaatschappij te winnen, daar hij de vrouwelijke rechter voor zich weet te winnen. In het vliegtuig naar huis maakt hij nader kennis met zijn tegen stander, Michel Boullard (Charles Boyer), die naar Amerika gaat orr zijn dochter, die hij 25 jaar niet ge zien heeft, te bezoeken. Paul (Rock Hudson) ontpopt zich als een enorme ladykiller, hetgeen in de film nogal geridiculiseerd wordt. Als Michel zijn dochter gevonden heeft blijkt zij hard op weg 'n oude vrijster te worden, ge koppeld aan een weinig mannelijke verloofde. Hij doet daarom een beroep op Paul om haar eens wat vrouw te maken. Vanaf dat moment begint eigenlijk de film, waarin zij beurte lings elkaar wat op de mouw spelden. Uiteindelijk weet hij haar voor zich te winnen, zij het dan door een hu welijk. Hieraan vooraf gaan echter 'r groot aantal dwaze situaties, waarir vooral de scène erg geestig is, waarir hij wraak gaat nemen op haar en tij dens het moed indrinken onderweg een soort leger verzamelt van man nen, die hem zien als de leider var de opstand tegen de tirannie van de vrouw. Hoe dit er allemaal aan toe gaat kunt U deze week zien in JLuxor. Het spel van het genoemde drietal is belangrijke bijdrage tot de kwaliteit van;deze film. Wanneer men diverse flauwiteiten voor lief neemt is deze produktie amusant en goed voor een ontspannende avond. (KFC volw.), MENSELIJKE HUWELIJKSCANDIDAAT STUDIO Charmante dame in bez. v. woning, fin. onafh. z.k.m. nette heer, 40-50 jaar. Br. gaarne m. foto o.e.r. Nr. 1897, b.v.d.bl. De ongehuwde, niet onaantrekke lijke Pina, die in een klein dorpje bij Ferrara woont, is het alleen zijn moe en plaatst een huwelijksadvertentie. Bij de vele reacties die zij krijgt is die van Adoifi di Palma uit Rome en dagje i i briefwisseling komt Adolfo t Bij de foto: een scène uit de film j „Champagne en sex", waarin Paul Chatwick behandeld wordt J door de psychologe, dokter Boul- I lard, als onderdeel van zijn tac- tische veroveringscampagne. Hoewel de echte humor er in ont breekt vloeit de film wel over van dwaze vondsten. Er is een show van vrouwelijk schoon en een uitstalling van de speelgoedafdeling van een wa renhuis in het paleis van een denk beeldige sjeik, die niet goed weet, waar hij met zijn geld naar toe moet. Daartussendoor een aantal onsamen hangende onderwerpen: het Ameri kaanse bestuursapparaat, spionnage, kennis te maken. Dat hamerleven, rugby, elektrische treinen is eigenlijk het zo op het oog wat pele gegeven van een film van Anto nio Pietrangeli, die de grote prijs van de internationale filmpers verwierf. In de film heeft de regisseur de ken nismaking van de ogenschijnlijke vrolijke, wat kokette Pina, met de fer vente vrijgezel Adolfo uitgesponnen tot een heel verhaal. Het schuchtere begin, de ontmoeting van twee men- die vreemd voor elkaar zijn, maar niettemin voornemens zijn om daar gauw een eind aan te maken, de eersatie, een geforceer de gedachtewisseling geven de toe schouwer gaandeweg een indruk van de karakters die zij voor zich hebben. De ontleding van de karakters is bij zonder scherp gedaan door de regis- Hij toont Pina, het wat oudere meisje, dat haar spulletjes fijn voor elkaar heeft, niettemin naar de grote stad verlangt en naar wat meer wer kelijke belangstelling dan de aan dacht die een te hooi en te gras voor bijkomende vrachtrijder haar schenkt. Adolfo is door jaren van eenzaamheid egocentrische, wat afgestompte figuur geworden, voor wie eten een van -de hoogtepunten van de dag is. die ontzettend zuinig is en op veel punten een ontstellende kleinzieligheid aan de dag legt. Kennismaking, ver wijdering en tenslotte de verzoening van twee eenzame mensen, die ieder weer hun eigen weg gaan, worden ons menselijk en mild, met een ontwape nende Italiaanse humor getoond. KFC-keuring 18 jaar. Sjieke Sjeik van de costumezolder CAMERA Wie - „John Goldfarb, please come home", ziet, zou zich kun- afvragen, waar het verhaal moet (voor de ingewijden) en onvermijde lijk: de liefde. Het waarom van een en ander wordt er niet duidelijker door ondanks het spel van Peter Ustinov, die goed acteerde, maar de niet geloofwaardig maakte. Shirley Maclainc is heel wat ge wend als 't om kolderieke enscenerin gen gaat, maar ditmaal bleek het ook voor haar moeilijk iets van haar rol te maken. Wie geen behoefte heeft aan diepzinnigheid, doch graag een ongecompliceerde film wil zien, of alleen maar een kleurrijk schouw spel verlangt, zal in „John Goldfarb, kom terug" tevreden gesteld worden. (Toegang 14 jaar). alles kan met CEtalMT VELPON VOORSCHOTEN Gistermiddag heerste erin "Bosgeest" een hele consternatie. Het 6-jarig zoon tje van de fam. Ouwehand van de Van Houwendreef was door het ijs gezakt van een in de nabijheid gelegen sloot. De heer J. N. van Leeuwen van de Leid- seweg, timmerman, die daar in de nieuw bouw aan het werk was, zag het en wist het jongetje te redden. Daar het kind met nog een vriendje gesignaleerd was, rees het vermoeden, dat zijn vriendje onder het ijs kon zitten. De politie werd gewaarschuwd en men ging aan het dreggen, totdat het bericht kwam, dat het vriendje gezond en wel thuis bij de kachel zat. Toen hij zag dat de 6-jarige Ouwehand door het ijs zakte, kreeg hij de schrik te pakken en was naar huis gegaan. Dr. Swen ver leende de 6-jarige Ouwehand de eerste hulp maar oordeelde het nodig hem voor observatie naar het Academisch Zieken huis te Leiden te sturen. Latere berich ten meldden ons, dat het kind het goed maakt. PAUZE DE T, V. VAN OPA an kinderen en kleinkinde- krijgen en enige uren voor de verrekiek werd afgeleverd is opa overleden. Hij was zacht en kalm uit gestapt" heet dat gewoontjes, ofschoon het uitstappen uit een met grote snel heid voortreizend ruimteschip (zoals de aarde er een is) een nogal sensationele onderneming moet zijn. Het gaat hier echter over de t.v. van de uitgestapte opa. Toen het overlijden werd doorge beld, zei een van de kinderen, het kan look'een van de kleinkinderen geweest 'zijn, in een vrome bui: "Nu heeft opa zijn eigen t.v.". Dit vonden we een goede I noot. Als iemand uitgestapt is. krijgt hij j een televisie-programma te zien, dat wij, j hoe we ook draaien en morrelen, op geen enkel net kunnen bereiken. Ons menselijk bestaan is er wel op afge- stemd. maar we kunnen het niet zien tot dat we in het heelal zijn overgegaan. De ontvangst wordt gehandicapt door dat wij volstrekt niets anders kunnen zien dan ons kleine ogenpaar ziet. In dien men zich heel koest houdt en zyn privé radar naar het heelal draait kan men er soms een fluistering van op vangen. een zwak lichtend vermoeden dat verlokkend Is. Voorlopig houden we j het maar bij het le en 2e net. PUNT SPERVUUR REX „Spervuur" is de veelzeg gende titel van de film, die deze week in het theater in de Haarlemmerstraat draait met in de hoofdrollen nogal onbekende acteurs als Carl Crow en Pamela Crey. De regie is in handen van John Patrick Hayes. Johnny, een Amerikaanse soldaat, loopt na een Duitse hinderlaag een shock op. Een jaloerse gedegradeerde sergeant beweert, dat hij simuleert en laat hem ontsnappen in de hoop, dat hij door de Duitsers neergeschoten zal worden. Hij wordt echter gevangen genomen. Hij wordt door dezelfde ser geant bevrijd, zij het in opdracht van de kapitein. Hij gaat door met sarren en Johnny vlucht weer. Hij komt te recht op een Italiaanse boerderij, waar hij verzorgd wordt door het meisje Gina. Daar vinden de sergeant en Johnny's boezemvriend Gil hem, ge heel hersteld. Op het punt staande om terug te keren worden zij overvallen door een Duitse patrouille. De ser geant sneuvelt hierbij. In samenwer king met Gina slagen zij er SU de aan val af te slaan. (KFC 14 jaar). PROLONGATIES LIDO prolongeert wederom „My fair Lady", met in de hoofdrollen Rex Harrison en Audrey Hepburn. Deze voortreffelijke comedie achtte de KFC geschikt voor dïle leeftijden. Kampioenschappen op Ter Aarse landijsbaan Op de landijsbaan van Ter Aar zijn gisteren de clubkampioenschappen en het kampioenschap van Langeraar voor langebaanrijders gehouden. In alle op zichten waren de wedstrijden, waarbij gestreden werd op de 500, de 1500 en 3000 meter, spannend en kwamen er verrassende resultaten uit de bus. Niet zo verrassend was het optre den van J. v. d. Hoorn Gzn, die het kampioenschap van Langeraar weer eens op zijn naam schreef, maar wei de verrichtingen van Aad Heemskerk uit De Kwakel. die b.v. Wolvers (lid van de Ned. B-ploeg) geen schijn van j kans gaf. Aad Heemskerk veroverde j ook het clubkampioenschap. j Na de wedstrijden werden door bur- j gemeester B. J. Hogenboom in café j Papenveer de prijzen uitgereikt aan de winnaars. Foto: links J. van der Hoorn Gzn; rechts Aad Heemskerk, resp. kampioen van Langeraar en clubkampioen. Voor de Haagse politierechter NA BIERTJES EEN AANRIJDING, NA SCHRIK LAF OP DE VLUCHT Een 24-jarige ijzervlechter uit Al phen aan den Rijn had wel reden om bang te zijn na een aanrijding, die hij te Bodegraven had veroorzaakt; hij had. zoals de man voor de Haagse politierechter verklaarde „een paar biertjes op" en dan is gewoonlijk wel duidelijk wat er aan de hand is. Dat de ijzervlechter er na de aan rijding ijlings op zijn motor tussenuit was gegaan, betekende een strafbaar feit. De feiten speelden zich af op 21 augustus op de Gouwsluis. Daar nam verdachte met te grote snelheid een bocht in de weg en daardoor schoof hij met zijn motor tegen een gepar keerde auto. De eigenaar van de auto riep de motorrijder, doch deze gaf geen antwoord en reed snel weg. beginnen, en waar het einde zal zijn. Toen de politie hem achterhaald had, Men krijgt de indruk, dat Hollywood j weigerde hij een bloedproef te onder eens op de costumezolder is geklom-1 gaan. De officier vond het ook een achter de coulissen een aantal rariteiten bijeengegaard heeft en met de meest dwaze dingen in handen zei: „Wat zullen we hier nu eens van brouwen". faffe streek om een aanrijding te oorzaken en dan een ander met de schade te laten zitten. Hij vorderde voor de aanrijding 75 boete doch voor het doorrijden 100 boete en Dank zij de organisatoren van de V.E.B.O. is de bijeenkomst van gister avond in de Stadsgehoorzaal een echt familiefeest geworden. Op overtuigende wijze kwam dit tot uiting in de samen zang in de loop van de avond. „Geef mij maar Holland" zongen agrariërs uit Leïdens omstreken, Rijn- en Duinstreek. Allen voelden zich thuis op dit feest. Een uitgebreid programma vermeldde naast officiële momenten gedeelten van veel belovend amusement. Wethouder Sannes van de gemeente Leiden en de burge meester van Zoeterwoude, de heer J. Detmers, behoorden tot de gasten op deze traditionele avond. Ter opening van het festijn sprak de heer J. Goedhart, voorzitter van de jon- gerencommissie, die dit jaar haar 10- jarig bestaan viert, een welkomstwoord. Hij wees er in verband met de jubile rende jongeren commissie op, dat de continuïteit van ouderen en jongeren een vaste vorm had gekregen, die een waarborg kan zijn voor de toekomst. De op de V.E.B.O.-tentoonstelling van 't vorig jaar september behaalde hoofd prijzen werden vervolgens uitgereikt aan de gelukkigen, waartoe ook burge meester Detmers behoorde. In zijn dank voor de zilveren zuil, eremetaal voor de winnaar van de z.g. dorpenwedstrijd, sprak de Zoetenvoudse burgemeester de hoop uit, dat de bouwexploitatielasten niet hierop van toepassing zou zijn, waarmee de zaal met een hartelijk ge lach instemde. Na de lange rij bekers en plaquettes, die werden overhandigd door ir. M. M. Veldman, rijksveeteelt- consulent. ging men over tot een avond van onbezorgde ontspanning. In kleurige costumes getoken meisjes van Sempre Avanti's koor Jong en Jolig zes maanden ontzegging der rijbe voegdheid. De rechter veroordeelde tot resp. 50 en 100 boete, benevens de zes maanden ontzegging der rijbevoegd heid. DE PERKEN TE BUITEN GEGAAN „Ik dacht binnen een straal van 500 meter, geen vergunning voor de Ves tigingswet nodig te hebben". Dit zei een Leidse restauranthouder, die zich voor de Haagse politierechter had te verantwoorden, omdat hij de Vestigingswet had overtreden. Hij had nl. voor zijn restaurant geen ver gunning ingevolge die wet. Het feit wil echter, dat verdachte op enkele honderden meters afstand nog een dergelijk bedrijf heeft, waarvoor wel een vergunning aanwezig is en hij meende daarmee beide zaken te heb ben gedekt. Dit bleek 4- zoals ook een deskun dige op dit terrein als getuige mee deelde niet het geval te zijn. Wel iswaar heeft de Vestigingswet er dan niet zozeer mee te maken, doch wel de Kamer van Koophandel die een ver klaring heeft af te geven en verdachte had die niet aangevraagd. De officier van justitie constateerde, dat verdachte dus in elk geval in overtreding was, voor ieder pand moet een vergunning zijn en daarom eiste hij 35 boete. „Er wordt in de dagvaarding over vergunning en niet van ontheffing gesproken", bracht de rechter als ju ridische aanmerking, die evenwel niet zo zwaar bleek te zijn, dat het vonnis overeenkomstig de eis werd. brachten opgewekte melodieën ten ge hore, begeleid door het eigen orkest, met als zangsolist Nel de Vries, Lyda Spaans, Tiny Arnoldus, Jo Zuidema. Wim Brugman en Gerard Koolhaas. Met veel afwisseling klonken tophits anno 1900 naast chansons van Frangoise Har dy in een vlot tempo, slechts onderbro ken door een gezellige koffie-pauze. Het tweede gedeelte ving aan met een onder scheiding vanwege de Bond van Kaas producenten, uitgereikt door de secre taris van deze vereniging, de heer J. L. de Vries aan mevrouw Van der Hulst uit Voorschoten wegens het veertig jaar lang bereiden van boerenkaas. Semper Avanti vervolgde haar showbiz" en no digde eenieder uit de refreinen van som mige liedjes mee te zingen, waaraan graag gehoor werd gegeven. Een reeks in Zuid-Holland: P J. den Hertog, Al- fragmenten uit bekende musicals oogtte phen a. d. Rijn; legpenning Kamer van algemeen bijval, vooral toen de heer Koophandel: A. H. Rotteveel, Oude We- DOOR IJS GEZAKT Een 13-jarige jongen uit Leidschen- dam is gisteren op de Herengracht door het ijs gezakt. Hij kwam tot borsthoogte in het ijskoude water te recht. Door bewoners is hij er uitge haald en van droge kleren voorzien. Door de E.H.D. is hij naar het gebouw van de geneeskundige dienst gebracht, alwaar hij door zijn ouders werd af gehaald. Koolhaas „As het effe kan" inzette. Na dit non-stop programma, gearran geerd door de heer Koos Kukler, dankte de voorzitter van het V.E.B.O.-bestuur ir. P. P. Buck, de prijswinnaars van de tentoonstelling. Zij werden aangemoe digd tot nog betere resultaten te komen. Sempre Avanti kreeg de hoogste lof •van de heer Buck, wat hij uitdrukte in de vorm van goudgele kaasjes voor de solisten en de dirigent. Enkele van de uitgereikte prijzen waren beschikbaar gesteld door het mi nisterie van Landbouw en Visserij, de Commissaris van de Koningin in Zuid- Holland. en de Kamer van Koophandel. PRIJZEN: Medaille minister van landbouw en visserij: J. Ruitenberg, Maarsbergen en A. Bol en M v. d. Vis, Aarlanderveen. Legpenning commisarls der koningin afd. Deze week zeker geen Molen- en Merentochten Jammer voor dè vële schaatsliefheb bers, die reikhalzend uitzien naar de populaire Molen- en Merentochten van het Zuidhollands Merendistrict, maar behoeft er niet meer op te rekenen, dat deze tochten nog deze week gehou den kunnen worden. Hoewel het parcours van de Molen tocht reeds nagenoeg is bevroren, is de vorst toch niet voldoende geweest. Een illig parcours is er dus nog niet. Met ime gedeelten van de Kagerplassen en de brede poldervaarten zijn niet betrouw- Blijft het vriezen dan bestaat de moge lijkheid, dat begin volgende week de eerste Molentocht gehouden kan worden. Op de Merentochten die over de grote plassen voeren, zal men waarschijnlijk nog iets langer moeten wachten. Koudekerk IJsvereniging „Het Torentje" te Koudekerk a. d. Rijn organiseert mor genmiddag, zaterdag 15 januari, schaatswedstrijden om het kampioen schap van Koudekerk op de korte baan, afstand 150 meter. De wedstrij den beginnen om half 3; plaats: Lage- waardse Wetering, nabij J. D. Reijne- veld. Bovendien zal de baan bij het Torentje 's avonds verlicht zijn. De Kwakel Zaterdag en zondag organiseert de Ijsver. „Frisse Vreugd" een polder- toch over 20 en 40 km. Start vanaf 10 uur op de Ringdijk in De Kwakel en bij Vendrik te Uithoorn. Hoogmade De ijsclub Hoogmade, heeft ijs en weder dienende, voor het komende weekend de volgende wedstrijden ge organiseerd: zaterdagmiddag 13.30 uur het clubkampioenschap voor heren, met als inzet de wisselbeker en geldprijzen. Tevens wedstrijden voor de schooljeugd. Zondagmiddag, 13.30 uur, nationale korte baan-wedstrijd voor heren. Opgave voor deelname is mogelijk. Tel. 01712-369 en op de Hazerswoude Rijndijk Zaterdagmiddag vervolgens wordt op deze zelfde baan het kortebaankam- pioenschap van de club georganiseerd. Voor de winnaar is een beker beschik baar gesteld. Hazerswoude Dorp Zaterdag worden er nationale kop pelwedstrijden voor heren gehouden. Deze beginnen om twee uur. Inschrij ving aan de baan tot een kwartier voor aanvang. Ijs weder dienende, de volgende tering, H Angenent, Woubrugge Leiderdorp. Andere hoofdprijzen werden uitgereikt aan: A. Bol en M. v d. Vis, Aarlander veen, H. F. J. Mooren, Leimuiden, W. Los, Bodegraven, fokclub Leimuiden, Vita Nova, Hazerswoude, gebr. v d. Boon, Leimuiden, J. Ruitenburg, Maars bergen, Jac. Verwey, Rijpwetering. Zuil, aangeboden door de federatie van Ver. van kaashandelaren, werd ge wonnen door de gemeente Zoeterwoude met het hoogste aantal punten behaald by de z.g. dorpenwedstryd afd. zuivel. Tinnen bekers voor: Leidse kaas, N. P. Heemskerk, Oud-Ade, Goudse kaas, J. G. L. Captein, Zoeterwoude, D. Sol, Hazerswoude, J P. v d. Poel, Oud-Ade, T. F. W. v d. Bas, Moordrecht en L P. Hillenaar, Hoogmade. Pryzen voor schapen: Joh. Speelman, I Schaat»\vedsirijden Het bestuur van Bodegraven en Jac. Verkley, Leiderdorp. plaatseiyke ysvereniging heeft besloten, Zaterdag 15 ji de Zwet) 10.30 uur: Wedstrijden om het kampioenschap van Woubrugge heren-leden, alle leeftijden; 13-15 Wedstrijden voor jongens en meis jes 9-10-11 jaar; 15-17 uur: idem 12-13- 14 japr. Zoeterwoude De vereniging IJssport Zoeterwoude heeft haar eerste wedstrijd van dit sei- vastgesteld. Zaterdagmiddag zal het kortebaan-kamploenschap over 160 meter voor inwoners van Zoeterwoude worden verreden. Er zal een baan worden uitgezet op de Zuidbuurtsevaart nabij de Geerbrug. Aanmelden aldaar 13.30 uur. By gunstige ijsontwikke- ling bestaat de mogelijkheid, dat er zondagmiddag op de Noord Aa lange- baanwedstrijden zullen worden georgani- SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart Acteon 11 te Pladju verw.; Alamak 12 te Khoramshar; Alchiba 13 v. Livorno n. New York; Alcor 13 650 ZW Guardafui n. Aden; Algorab 11 v. Cal- lao n. Beunaventura; Alkes 11 v. New York n. Port Said; Alnitak 13 te Dam man; Area 12 75 NO Trinidad n. Re cife; Asterope 11 250 O Kp Kennedy n. Tarragona; Calamares pass. 12 Fris co. n. Armuelles; Colytto 12 480 Kp Race n. Belfast; Garoet verm. 15 v. Dubai n. Ummsaid; Hector 12 te Tripoli; Lagersfontein 12 te L. Mar ques; Japara ve rm. 12 v. Aqaba n. Port Said; Kabylia 12 150 O Tobago n. Pte Noire; Kara 13 te Wgangharei verw.; Kennemerland 12 300 NNO Fernadonorona n. Natal; Kloosterdijk 12 te Miami; Kloosterkerk 13 te Mar seille; Kopionella 13 te Port Moresby; Koratia 12 te Yokkaichi; Korendijk 12 te New York; Maasdam 13 te Los An geles verw.; Mainlloyd 12 560 WZW Azoren n. Cristobal; Merwelloyd 12 te Tanga; Musilloyd 12 v. Beyruth n. Port Said; Nieuw Amsterdam 12 v. St. Tho mas n. New York; Onoba 13 te Faw- ley verw.; Overijsel 12 170 WtZ Kp St. Vincent n. Kaapstad; Poeldijk pass. 12 Azoren n. Vera Cruz; Rotterdam 13 te Port of Spain; Streefkerk 13 v. Fre- mantle n. Adelaide; Videna 12 te New York; Wonogiri verm. 14 v. Sorong n. Straits; Wonosari verm. 15 v. Karachi n. Colombo. Kleine vaart Aerdenhout 13 v. Kasko n. Shoreham; Jurjen de Vries 13 te Rotterdam verw.; Mirach-N. 13 te Marseille; Sirius verm. 14 v. Rotterdam n. Londen; Thea 12 v. Rotterdam n. Bayonne. Vreemde vaart Aurelia 10 te Melbourne; Regenstein 10 v. Melbourne n. Sydney. Is het niet de plicht van de onder wijzer, de kinderen iets bij te bren gen? Dat zal ik hem nog eens onder ieus wrijven! LEIDSE BIOSCOPEN als volgt gekeurd: Camera: John Goldfarb kom terug (14 j.) Wo. 19 dec.: Echtscheiding op z'n Italiaans (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: My fair Lady (prol. a.l.) Dagelijks: 2.30 en 8 uur. Zondag: 2.30 en 8 uur. Luxor: Champagne en sex (volw.) Wo. 19 dec.: Les Parapluies de Cher bourg (14 j;) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De huwelijkscandidaat (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Je hebt het of je hebt het niet (The Knack) 18 j. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Spervuur (14j.) Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE De hele wereld is als 'n camera: vriendelijk kijken alstublieft. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 13 jan. Bloemen Freesia's: Stockholm 200-260, White Swan 150-160, Golden Yellow 140, Sou- venier 110-130, Tulpen lang: Apeldoorn 300-350, Copland 200-220, Gander 205- 215. Karei Doorman 160-170, Superba 140-150. Tommy 140-150, Bellona 140- 150. White Sail 130-140, Lustige Witwe 115-130, Krelage 115-125, Preludium 110-125, Irissen: Wedgewood 280-300, Narcissen: Unsurpasseble 145. Golden Harvest 130-140. Carlton 110-120, Ear ly Glory 100-110, California 80-85, Flo wer Record 75-85 alles p. bos, Hyacin then diversen 23-32 p. stuk. KATWIJK a. d. RIJN. Schorsene ren Er was op de spéciale schorse- nerenveiling te Katwijk a. d. Rijn weer flinke aanvoer en ook de prijzen wa ren bevredigend. Er werd betaald voor Al 67.00-94.00 p. 100 kg, BI 53.00-74.00, B2 30.00-31.00, Cl 21.00-44.00, C2 9.OO IT.00. Er was een aanvoer van 19.000 kg- ROELOFARENDSVEEN, 13 jan., Bloemen Iris Wedgwood 2.80; Free sia's 802.15: Blauwe Druifjes 49; Narcissen: Early Glory 801.05; Mag nificence 90; Carlton 951.00; Tulpen; Krelage 901.15; Lustige Witwe 90 1.20; Wintergold 851.25; Preludium 1.00—1.15; Paul Richter 1.15—1.55; Tommy 1.45; Rose Copland 1.851.90; Sulphur Triumph 901.10; Christmas Gold 1.151.25; Tulpen gemengd 1.20 1.25 per bos. Hyacinten 1823; Am. Anjers: Sim Rose 2130; Sim Rood 20 —31; Sim Wil 14—22; Sim Arthur 22 24; Keefer Sim 26 per stuk. Lisserbroek Op de nieuwe landijsbaan langs de Hillegommerdijk in Lisserbroek zullen zaterdag nationale koppelwedstrijden voor heren worden gehouden. Aan- Voorschoten Vrijdagavond zijn er wedstrijden ringsteken voor paren, aanvang kwart voor acht. Inschrijving aan de baan een half uur voor aanvang der wed strijden. Woubrugge „Schoon schijr'1 in SCHEEPVAARTRUBRIEK In de loop van vorig jaar hebben wij voor onze abonnees de mogelijk heid geopend schepen, waarop verwanten of kennissen varen, te laten opnemen in de rubriek „Scheepvaartberichten". Aangezien wij thans nog steeds over nagenoeg dezelfde lijst beschikken als waarmee wij in dertijd begonnen en door de aanvragers vrijwel nooit op de hoogte ge steld werden van wijzigingen, nemen wij aan, dat de lijst, zoals wij die thans publiceren, nauwelijks meer in een behoefte voorziet. Om de lijst van schepen wat meer up-to-date te maken hebben wij daarom besloten de oude lijst te laten vervallen en aan de hand van nieuwe aanvragen een nieuwe lijst samen te stellen. Nog een vriendelijk verzoek: verandert een zeevarende van schip en bestaat er geen behoefte meer tot publicatie van het aanvankelijk op gegeven schip dan zullen wij dat gaarne telefonisch of schriftelijk ver nemen. Daarmee wordt voorkomen, dat wij te lang met een nutteloze lijst van schepen blijven „voortdobberen".

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3