Kath. partij niet dringend nodig wel diep christelijke overtuiging In oecumene niet op Kerk vooruitlopen Gemenebestlanden achter Engeland in de kwestie-Rhodesië LUEBKE TWIJFELT AAN ERHARD r» WESTDUITSERS WAT SOMBER GESTEMD Medische congressen ramp voor patiënt Nieuw bestand Vietnam op 20 jan. PAGINA 8 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 JANUARI 1966 (Vervolg van voorpagina) DEN" HAAG Na vele jaren van studie Is het rapport van de KVP, dat zich met de grondslagen van de katho lieke partij grondig bezighoudt, einde lijk verschenen. De grote, moeilijkheid, zo blijkt zonneklaar, Is het vraagstuk geweest van de christen-democratische samenwerking. Op het ogenblik, aldus het rapport, is het niet meer noodza kelijk een katholieke partij te hebben om bepaalde gerechtvaardigde verlan gens te verwezenlijken. Wel echter zal het christelijk geloof leiding en Inspira tie aan de politicus moeten geven, om dat zijn handelen een belichaming Is van zijn christelijke overtuiging. „Wij kunnen ons alleen maar verheu gen over het gezamenlijke streven van de verschillende christelijke Kerken om de eenheid terug te vinden, zoals Chris tus die heeft gewild. Maar een katholie ke partij kan lil de politiek niet force ren, wat in een dialoog tussen de katho lieke en de andere christelijke Kerken langzamerhand groeit en gestalte krijgt. Daardoor zou de partij de oecu mene alleen maar kunnen schaden". Na te hebben geconstateerd, dat het instandhouden van een katholieke par tij geen kwestie van beginsel meer is, gaat het rapport diep in op de beteke nis, die de vroegere r.-k. Staatspartij en d« huidige KVP voor het land heb- Voor een Düsseldorfs bankgebouw staan zogenaamde waterplastieken plasticzuilen, waarin en waaromheen voortdurend water druipt, Het nu bevroren waiter maakt de palen tot reuze-ijslolliea voor kinderen. Vel gevaarlijk, want hun tong kan ben gehad. Beide partijen hebben vele wensen kunnen verwezenlijken, die niet alleen voor het katholieke volksdeel, maar ook en evenzeer voor alle groe pen en lagen van de bevolking van be lang waren. Industrialisatie, bezitsvor ming, hulp aan zwakkeren, kinderbij slagwet, algemene bijstandswet, tijdelij ke invaliditeitswet, economische mede zeggenschap, hulp aan pntwikkelingslan- den, zijn de voorbeelden, die de KVP geeft van haar initiatieven, die na de oorlog tot opmerkelijke ontwikkelingen hebben geleid. Het verwijt, dat de KVP als confessionele partij geen politiek pro gram en geen politieke daadkracht bezit, wordt door deze feiten weersproken, aldus het rapport. Visie Het stelt vervolgens vast, dat de re delijkheid en doelmatigheid van een ka tholieke partij ook blijkt uit de feitelij ke verhoudingen In ons geestelijk ver deelde, maar democratisch gezinde land. Het rapport meent, dat beraad en overleg tussen politici en gelijkgezinde leden van de partij een eerste vereiste is, ook als men erkent, dat het politiek handelen berust op een door het chris telijk geloof geïnspireerde visie op mens en maatschappij. In een democratisch staatsbestel ech ter is niet alleen overredingskracht maar ook politiek machtsvorming nood zakelijk om werkelijk politieke invloed te kunnen uitoefenen. Daartoe is het ef ficiënter de katholieke politici in een eigen partij samen te brengen dan hen te verdelen over diverse andere par tijen'. De Nederlandse parlementaire ge schiedenis toont op overtuigende wijze aan hoe krachtig en hoe efficiënt het te voeren beleid kan worden beïnvloed door een sterke positie van de KVP, met wier opvattingen en inzichten rekening moet worden gehouden. Dat geldt zowel de politieke propaganda als nog meer bij de vorming van kabinetten en de opstel ling van een regeringsprogram. Mede gelet op de houding van libera len en socialisten meent de commissie, dat handhaving van een katholiek par tijverband een beter alternatief is dan de verspreiding der katholieken over drie of vier andere partijen, teneinde daarin en daardoor het politieke den ken en handelen in christelijke geest te beïnvloeden. De kwestie der christen-democrati sche samenwerking besprekend zegt de commissie dat het niet van de KVP, alleen afhangt of het gestelde doel van een gezamenlijke actie voor een politie ke ordening op basis van de christelij ke visie, bereikt kan worden. Het is be kend, welke sterke weerstanden er nog bestaan tegen een fusie van alleen AR en CHU. Indien ook de KVP van meet af in deze fusiebesprekingen zou wor den betrokken, dreigt de weerstand nog groter te worden. Een fusie van de drie partijen is niet haalbaar en zou ook geen goede weg tot het doel zijn. Deze zou immers een zekere ballast van het verleden met zich gaan dragen. Program Daarom is in de commissie de vraag gesteld of het niet beter zou zijn een geheel nieuwe partij te stichten, die al lereerst een door christelijke beginse len geïnspireerd program zou moeten ontwerpen. Deze partij zou zich moeten richten tot alle christenen, die dat pro gram aanvaarden, tot welke partij zij thans ook mogen behoren. De commis sie verwerpt de gedachte, dat de KVP thans het Initiatief voor een dergelijke partij zou moeten nemen. Het zou ster ke reacties in protestants-christelijke kring kunnen oproepen. Daardoor zou men het risico lopen bij het zoeken naar nieuwe wegen meer afbrekend dan baanbrekend op te treden. Op grond van deze overwegingen In de KVP-commissie van mening, dat 'n politiek samengaan van alle christenen op basis van een gezamenlijk program ln ons land op korte termijn niet te ver wezenlijken is. Het Is wel nuttig de mo gelijkheden hiertoe te laten onderzoe ken door een groep van personen, die tot verschillende politieke richtingen be horen. De KVP zou het initiatief voor een dergelijke werkgroep kunnen ne men, ln het vertrouwen, dat daarvoor ook bij anderen begrip en bereidheid tot medewerking zullen bestaan. Daarnaast kunnen op het nationale vlak zowel de programma's van de christelijke partijen als het bij iedere belangrijke zaak te voeren beleid beter op elkaar worden afgestemd. Overleg hiertoe kan zowel op ministerieel ni veau als op het vlak van de fracties nut tig zijn. De commissie komt ook tot voorlopi ge conclusies ten aanzien van de huidige KVP. Zij meent, dat het algemeen staatkundig program geheel en grondig zal moeten worden herzien. Aan de be naming van de partij moet ook iets ge beuren, maar hier is de steen der wijzen niet gevonden, mede gelet op de gevol gen, die herdoop tot christelijke volks partij of christelijk-democrptische par tij bij de protestantse christenen kan hebben. Daarom wil de commissie de naam KVP op dit moment niet wijzi gen. In 't kader van de „ont-ideologise- ring" zegt de commissie, dat de partij gezuiverd moet worden van alle elemen ten. die een bepaalde kerkgebonden heid suggereren. In haar werving en propaganda mag men niet meer zeggen, dat het alle maal gericht ls op de goede katholieke zaak. Öp niemand wordt dan ook aan drang uitgeoefend lid van de partij te worden op godsdienstige motieven al leen. De daden van de partij en haar leidinggevende personen, de program mapunten en de uit te voeren activitei ten dienen de hoofdmotieven te zijn. Verkeerde Indrukken en valse confes sionele gebondenheid moeten verineden KLM sneed Geweld nog niet uitgesloten LOESAKA (AFP/UPI). Premier Wilson van Engeland is vanmorgen in de hoofdstad van Zambia. Loesaka, aan gekomen. Nu de besprekingen met de gemenebestlanden In Lagos zijn beëin digd, zal premier Wilson het probleem- Rhodeslë hespreken met president Ken neth Kaoenda van het voormalige Noo'rd- Rhodesië. In Lagos is gisteravond na afloop van de Gemenebestconferentie een commu niqué uitgegeven, waarin staat dat het gebruik van geweld tegen Rhodesië niet uitgesloten is als dat nodrg mocht blijken te zijn om recht en wet in dat land te herstellen. De staatshoofden die aan de ze tweedaagse conferentie in de hoofd stad van Nigeria hebben deelgenomen, hebben besloten om in juli weer bijeen te komen als premier Smith nog niet ten val zou zijn gebracht. Zonodig vindt de conferentie eerder plaats. De toon van het communiqué wijst op een overwinning van het standpunt van premier Wilson, die veeleer sancties te gen Rhodesië wil treffen dan militaire maatregelen. De Britse premier heeft drie redevoeringen gehouden over het effect van de economische sancties en daarmee kennelijk het pleit gewonnen. Twee commissies zullen regelmatig het effect van de sancties tegen Rhodesië moeten pagaan. Enkele premiers heb ben zich het recht voorbehouden de Ver- AHce Shapiro, de Amerikaanse pianiste wier naam ten onzent reeds een be kende klank heeft, geeft woenBdag 26 Januari wederom een recital in Di- ligentia. ZIJ zal werken ten gehore brengen van Prokofieff, Beethoven, Chopin en Schumann. I enlgde Naties te vragen tegen Rhodesië op te treden. Wilson leek over het resul- I taat „erg tevreden", temeer omdat de I premiers hebben erkend dat de verant woordelijkheid van de kwestie Rhodesië berust bij de Britse regering. Schreiners-lijnen niet door (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De KLM heeft enige tijd geleden op Schiphol wel met een I termijn van twee maanden de telefoon- aansluiting opgezegd aan Schretners Ae- rocontractors NV, maar niet de tele foonverbindingen doorgesneden, zo heeft minister Suurhoff (Verkeer) ge antwoord op schriftelijke vragen van KamerlidHarmsen van de Boerenpar tij. De minister zegt, dat Schreiner met drie lijnen op de huiscentrale van de KLM op Schiphol zat. Dat is ook wel het geval met andere bedrijven als dit voor de KLM van zakelijk belang is. Nu de onderhandelingen met Schreiner om tot samenwerking te komen, zijn mis lukt heeft de KLM gemeend de dienst verlening te moeten staken. De minister wenst niet te voldoen aan het verzoek van de heer Harmsen, te voorkomen dat zich iets dergelijks herhaalt. „De directie van de KLM heeft een eigen verantwoordelijkheid en ik ben niet voornemens mij in zaken j als de onderhavige te mengen, die tot het dagelijks beleid van de directie be horen en die niet raken aan de meer fundamentele kanten van de beleids voering", zo zegt de minister. Overeenstemming staking New York op komst NEW-YORK (UPI) De onderhande lingen over een regeling van de twaalf dagen oude New-Yorkse vervoersstaklng zijn woensdag 7.0 Intensief gevoerd, dal een Ingewijde sprak over een op handen zijnd akkoord tussen de vervoersautorl- telt en de bond van vcrvoerspersoneel. De koortsachtige bedrijvdgheir nam toe toen burgemeester John V. Lindsay een rapport, had gekregen van de drie be middelaars waarin zij hun aanbevelingen ter regeling van het conflict uiteenzetten. De bemiddelaars hebben het rapport op verzoek van Lindsay opgesteld, maar hij noch zij hebben willen zeggen wat het behelsde. (Van onze correspondent BONN, Een spervuur van kritiek daalt op het ogenblik neer over het hoofd van Weatduiteland» grijze bonds president dr. Helnrich Lübke naar aan leiding van de uitlatingen, die hij op z.ijn recente nieuwjaarsreceptie voor de leden der regering heeft gedaan. De president sprak er bij die gelegenheid nogmaals zijn twijfel over uit, of de huidige regering de „kleine coalitie" tussen C.D.U., C.S.U en liberale Vrije Democratische Partij de grote pro blemen waarvoor West-Duitsland staat wel zal kunnen oplossen Hij wees erop, dat deze problemen niet zullen kunnen worden opgelost zonder de medewerking van de S.P.D. en spoorde derhalve de regering aan goede betrekkingen met de oppositie te onderhouden. Deze woor. den van president Lübke waren slechts een andere formulering van zijn these dat het na de algemene verkiezingen van 19 september van het vorig jaar beter ware geweest een kabinet op brede basis, d.w.z. een z.g. „grote coalitie" tussen C.D.U., C.S.U. en S.P.D. te Bondskanselier prof Erhard, die met de leden van zijn kabinet deze woorden van president Lübke moest aanhoren, liet ze niet op zich zitten en verklaarde dat hij niet kon toelaten dat de indruk wordt gewekt dat de huidige regeringe coalitie die op 19 september j.l. een duidelijke opdracht van de Westduitse kiezers kreeg voor haar taak niet deugt. Daarmee was het conflict tussen president en kanselier volmaakt. Laten bepraten Deze controverse dateert al van voor de algemene verkiezingen. Dr. Lübke behoort weliswaar niet tot de openlijke tegenstanders van prof. Erhard als kanselier, maar hij heeft zich de oren warm laten praten door oud-kanse lier dr Konrad Adenauer, die wèl een tegenstander van „Der Dicke'' Is en zelfs bereid zou zijn om een „grote coa litie" (met de socialisten) op de koop toe te nemen als een ander dan prof. Ehhard die regering zou leiden. Zo begon dr. Lübke al lang vóór de verkiezingen over de wenselijkheid van een „grote coalitlé" te praten als de voor West-Duitsland meest geschikte regering. Hij en dr. Adenauer hebben tijdens de kabinetsformatie prof. Erhard zoveel mogelijk stokken tussen de benen gegooid. Het interessantste conflict ont stond over de vraag of de bondspresi dent het recht heeft de ondertekening te weigeren van een minister, die hem door de kanselier wordt voorgesteld. Zo heette het een tijdlang, dat dr. Liibke niet bereid zou zijn om dr Gerhard Schröder wederom als minister van Buitenlandse Zaken te accepteren, Zijn juridische adviseurs maakten hem evenwel duidelijk dat d« voorlopige Westduitse constitutie de president deze macht niet geeft en er is niemand die dat beter weet dan dr. Adenauer. Deze was ln Juli 1959 gedurende drie weken zélf kandidaat voor het Westduitse presidentschap. In die drie weken kwam hij tot de conclusie dat hij als staats hoofd alleen maar representatieve plich ten en geen politieke macht zou hebben, o.a. om invloed uit te oefenen op de formatie van een regering en eventueel prof. Erhard van de kansellersstoel van daan te houden Daarom bedankte dr. Adenauer voor de eer president te wor den. Desondanks spoorde hij dr Lübke aan ln diens verzet tegen dr. Schröder. De bedoeling was prof. Erhard het leven zo zuur te maken dat hij zijn formatie opdracht zou teruggeven, waarop dr. Lübke een andere formateur had kun nen aanwijzen met de opdracht „een grote coalitie" tot stand te brengen. Het is, naar men weet, anders ge lopen. Met veel pijn, moeite en omvallen en toegeven is prof. Erhard er tenslotte in geslaagd een regering samen te stel len. Dr Lübke heeft die nederlaag niet kunnen verkroppen en is er niet mee opgehouden uit hinderlagen op de rege ring te schieten Kort vóór de jaarwis seling gaf hij 'een interview aan hét Zwitserse weekblad „Weltwoche", waar in hij nogmaals de staf brak over de Erhardregering en zijn voorkeur voor een grote coalitie uitsprak. Het inter view baarde veel opzien omdat dr. Lübke zich daarjnee op zo duidelijke wijze mengde in dingen die hem helemaal niets aangaan. Toen het was gepubli ceerd kwam het gebruikelijke smoesje: de journalist (Fritz René Alleman, een ouwe rot in 't journalistenkorps in Bonn) had de woorden van Lübke „verkeerd ge ïnterpreteerd". Niet waar, zei „Welt woche": dr. Lübke heeft de tekst van het artikel gelezen voor het werd afge drukt. Greppel De nieuwjaarsreceptie heeft onthuld hoe diep de politieke greppel is tussen de „Villa Hammerschinidt" (het presi dentiële palels) en het „Palals Schaum- burg" (de bonds kanselarij en regerings zetel) die aan Bonns pracht-avenue Koblenzerstrasze pal naast elkaar zijn gelegen. Zij heeft het thema blootgelegd dat in de komende maanden het centrale thema van de Westduitse binnenlandse politiek zal worden, namelijk of do hui dige regering Inderdaad voor haar taak berekend is. Van het doen en laten van de rege- rlng-Erhard zal het in belangrijke mate afhangen of de ontstane controverse zich uitbreidt. Als Erhard werkelijk regeert en successen weet te boeken bijvoorbeeld bij de stabilisering van de koopkracht door bezuiniging op de staatsuitgaven zal hij van dr. Lübke kunnen eisen, dat deze nu verder over een „grote coalitie" zijn mond houdt en hem erop kunnen wijzen dat ook de Westduitse president met zijn verkiezing geen garantie heeft gekregen dat -hij alle vijf jaren van zijn ambtstijd ln dienst blijft En als Erhards regering diezelfde tekenen van zwakte vertoont, die men tot dusverre heeft moeten con stateren, is het misschien tooh beter te overwegen of er geen andere kanselier mét een ander kabinet eèn regering op brede basis, met óók de socialisten erin moet worden gekozen. Dit alles zal als een diepe schaduw over het Erhardkabinet liggen. ■r .""1 - *- üf&düfe De scheepvaart I* weer gedwongen de strijd aan te binden met het op alle wateren oprukkend ijs. Bepaald baanbrekend werk verricht deze sleepboot, die in Amsterdam de weg vrij maakt.voor een tankechip. Minister cultuur in O.-Duitsland ontslagen BERLIJN (UPI) De Oostdultse re gering heeft het ontslag bekendgemaakt van de minister van Cultuur wegens "het niet nakomen van zijn plichten" en „het toestaan van ernstige fouten". In een bekendmaking van de regering werd niet gezegd welke fouten de 39-ja- rige Hans Bentzien heeft toegelaten of waar hij ln zijn plicht is tekortgescho ten. Hij is vervangen door de 53-jarige Klaus Gysi die de laatste negen jaar. aan het hoofd heeft gestaan van een uit geverij. Over het lot van Bentzien is niets be kend. Gysi is een communist van de ou de school die in de tweede wereldoorlog illegaal heeft gewerkt voor de commu nistische partij. Veel zorgen over inhoud van hun portemonnee Van onze correspondent in Bonn) KEULEN Voor het e>erst sinds een groot aantal jaren Is de Westduitse bur ger minder hoopvol gestemd ten aan zien van de toekomst. Terwijl bij de- wisseling van het jaar 1964 ln 1965 nog 65 procent der bondsrepuhlikeinse bur gerij vol hoop de toekomst in blikte, waren het erbij de jaarwisseling 1965- 1966 nog maar 49 procent. Postbode Half dan Sdrensen lijkt een moderne Viking. Weer of geen i/;e eilandje m de Krageröfjord ki Zuid-Noorwegen, krijgen hun post. Zelfs al t sneeuw bij twintig graden vorst. Dit heeft het Instituut voor opiniepei ling in Allensbach aan het licht ge bracht door middel van ondervraging van een „representatieve doorsnede" der bevolking (meestal rond 2.000 per sonen). 37 procent der ondervraagden zijn het nieuwe jaar ingegaan met scep sis en een zekere angst. Aan het begin van 1965-waren het nog maar pas 13 procent, die de komende twaalf maan den niet helemaal vertrouwden. Alleen in 1949 toen ln het pasge- vormde West-Duitsland de naoorlogse nood nog zeer groot was en men het nauwelijks waagde optimistisch ten aanzien van de toekomst te zijn in 1953 toen in Korea de oorlog woedde en in 1961 toen in Berlijn de Ul- a brlchtschandmuur werd gebouwd was f i de hoop bij de Westduitsers geringer en de zorg groter dan in 1966. Bezuinigingen j Het lijdt geen twijfel, dat (le interne Westduitse ontwikkelingen op financieel en economisch gebied gedurende laat- ste maanden van het jaar zeer sterk hebben bijgedragen tot het omslaan van de stemming bij de bevolking". Men denke aan de sterke prijsstijgingen, aan het begrotingstekort voor 1966 van 7,5 miljard Mark en de daaruit voortvloei- ende bezuinigingen die bondskanselier prof. Erhard met nogal sombere voor spellingen voor de toekomst gebaard deed gaah. Deze oorzaken zijn onge twijfeld belangrijker dan de oorlog in Vietnam waarmede men, in tegen stelling tot Korea in 1953, ook in West- Duitsland heeft geleerd te leven de stilstand in de EEG-integratie en het stagneren van de Duitse kwestie. De Duitser wordt gauw pessimistisch wan neer het om zijn portemonnee gaat. Dit is een gevolg van twee gigantische in flaties. Zodra dit woord in Duitsland wordt gehoord en dat is in de laat ste maanden in, het afgelopen jaar veel vuldig het geval geweest ziet men de D-Mark tot een fractie van zijn waarde slinken, en de gevallen zijn zeer talrijk, waarin voor het kerstfeest West duitsers de gelegenheid hebben benut om hun geld ln waardevaste goederen te steken. Het kerstfeest, waarvoor ve le juwelen, goud en briljanten werden gekocht, is voor een deel een vlucht ln de goederen geweest. Onder deze om standigheden kon een werkelijk opti mistische stemming aan het begin van 1966 wel niet worden verwacht. De wensen voor het Jaar 1966, die de Westduitsers uitten, waren dan ook dienovereenkomstig bescheiden: vooral gezondheid. Daarop volgen vrede en 't voortbestaan van de vrijheid. Daarna bestendige arbeid, succes in het beroep (7 procent), geld en verdere welstand (6 procent), een betere woning (3 pro cent) en stabielere prijzen (3 procent). De hereniging van Duitsland, de vurig ste wens der Duitsers als men de poli tici zou moeten geloven, kwam met twee procent op de voorlaatste plaats. In 1962 wensten nog 6 procent een her eniging. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De internationale congressen op medisch gebied, die mo menteel overal ter wereld gehouden wor den, kunnen een ramp betekenen voor de patiënt in levensgevaar. Het ls reeds voorgekomen, dat alle specialisten ln ons land op een bepaald, per defenitie urgent terrein (bedoeld worden de car diologie, de urologie en de narcose) een buitenlands congres bijwoonden, terwijl in on7.e ziekenhuizen hun aanwezigheid De Amsterdamse specialistenvereni ging beschouwt het als een van haar belangrijke taken om. aan deze situatie een einde te maken. Volgens de voor zitter, dr. A. Colaco Belmonte is het de hoogste noodzaak, dat de vertegenwoor diging op specialistische «congressen landelijk gecoördineerd wordt, zodat ie dereen weet, waar wie is, en de patiënt niet meer het slachtoffer kan worden van (overigens verklaarbare) ver gissingen. H Dr. Colaco Belmonte zei dit, toen de viering van het 60-jarig bestaap van de Amsterdamse specialistenvereniging (400 leden, de grootste concentratie in het land) met een persconferentie in Amsterdam werd Ingezet. Duitse t.v. filmt Zeeuwse munten SEROOSKERKE (ANP) Een Duit se televisieploeg uit Hamburg heeft op namen gemaakt van de gouden mun ten die verleden week in Serooskerke op Walcheren zijn opgegraven en tevens de schtagravers geïnterviewd. De België Dagbladpers gaf eveneens van haar be langstelling blijk met reportages over de gouden munten en de gouddelvers. Monument voor verdwijnend kamp Westerbork? WESTERBORK (ANP) Komt er ln liet kamp Schattenberg gelegen in de staatsbossen tussen Westerbork en Hoog halen een monument dat herinnert aan de Jaren van de tweede wereldoorlog, toen duizenden joden uit dit kamp naar Polen werden vervoerd Burgemeester L. T. Lieve van Wester bork zei gisteravond nogmaals pogingen in het \Verk te zullen stellen om tot de oprichting, van een sober, maar waar dig gedenkteken te komen. Nogmaals, omdat de joodse gemeenschap in Am sterdam enkele jaren geleden, toen eveneens een plan tot oprichting van 'n monument te berde werd gebracht, er weinig voor bleek te voelen. De zaak moet nu echter wel definitief worden geregeld, omdal het kamp met de grond gelijk wordt gemaakt. Het kamp Schattenberg wordt op het ogenblik nog bewoond door 142 Ambo- nese gezinnen. Zij wachten op verhui zing naar elders, want de barakken zul len plaats moeten maken voor een stef- sei van elf schaalantennes voor astro nomische waarneming, een complex van radiotelescopen van de Leidse stichting radiostraling van zon en melkweg. Sjelepin naar huis onderweg SAIGON. (U.P.I., Reuter) De Zuidvlctnamese strijdkrachten zullen een bestand van drie dagen, ingaande 20 januari, in acht nemen in verband met het boddhistiscb nieuwjaar. Het zal het tweede bestand ln drie weken zijn. Het eerste werd gedurende de kerstdagen vorig jaar in acht genomen. De Russische delegatie, die in de Noord- Vietnamese hoofdstad Hanoi ls geweest, is vandaag naar huis vertrokken. De delegatie die onder leiding stond van Alexander Sjelepin. secretaris van het centrale comité van de Russische C.P. deed op doorreis naar Moskou Peking aan. Sjelepin werd op het vliegveld begroet door de Chinese vlce-prcmier Li Hsien Nien op dezelfde ijzig beleefde manier als toen hij verleden week vrijdag ln Peking arriveerde, op weg naar de Noordvlrtnnmese hoofdstad Hanoi. De Amerikaanse reizende ambassadeur Averell Harrlman Is vandaag uit de Thaise hoofdstad Bangkok vertrokken naar het ingscentrum Vientiane, voor overleg met de premier van Laos, prins Laotlaaiv

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6