Rallye van Monte Carlo strijd tussen hotelhouders en rijders Reeds verrassing voor aanvang; 28e Hoogovenschaaktoernooi Perschef laat secretaresse borrels drinken aan de bar Prins wijst uitdaging Donner af ZWEEDSE WINNAAR MAG NIET MEEDOEN Geen (mooi) ijshockey, wel vrolijke taferelen Vechtpartij completeerde voorstelling Weinig hoop op Elfstedentocht Columbus „first lady ANTON GEESINK NEEMT ONTSLAG BIJ D.O.S. WOENSDAG 12 JANUARI 1966 DE LEEDSE COURANT PAGINA 9 Russen stuurden vervanger voor Kortsnoi BEVERWIJK De intellectuele arbeid, die de Hoogovenschakers vandaag voor de 28ste niaal gaan bedrijven, is voorafgegaan door een openingshappening, waarin Leidsepleiner Jan Hein Donner de hoofdrol vertolkte. De Nederlandse grootmeester. cirkel, die de jo'viaal handenschuddende, maar niet deel nemende Prins rond hem trok, zag by het spektakelstuk van de opening ztfn grote is. Ter gelegenheid van de loting had de toernooiorganisatie de zestien deelnemers i de grootmeestergroep gebombardeerd tot tijdelijke gastarbeiders, die compleet met rode veiligheidshelm een havenkraan bedienden om een hoogovenmodel met i te heffen. De band losjes rond de omvangrijke kin geknoopt als een dorpsveldwachter oude stijl, dirigeerde Donner bekwaam het luid sputterende apparaat naar nummer vier, zodat hij in de eerste ronde mag uitkomen tegen de «•baker met het vriendelijke hoofdonderwijzersgezicht Czerniak (Israël). nooi in Amsterdam. Men heeft hem hier dus nog niet zien spelen. Maar de scherpte van zijn analyses heeft genoeg indruk gemaakt om hem voetstoots te promoveren tot kandidaat-prijswinnaar nummer één. Bij het pas gehouden Russische kam pioenschap (Poloegajevski had slechts enkele dagen om zich op Beverwijk voor te bereiden), eindigde hij als tweede achter Stein. Het is een prestatie, die hem op één lijn stelt met grootheden als Petrosjan, Keres, Ney en Geiler, toer- nooiwannars in 1960, 1964 (Keres en Ncv samen) en 1965. Vele kandidaten voor eindzege (ook Hein Donner) De opening van een Hoogoventoer nooi is altijd een gebeurtenis met ver rassingen. Enerzijds door de ingenieuze manier waarop de nummertjes telken- jare op een volstrekt originele wijze worden verdeeld, anderzijds door de vraag, wie van de meestal nogal am bulante schakers wel is komen opdagen en wie niet. Langeweg en Lehmann wa ren niet persoonlijk aanwezig. Maar hun absentie was gemotiveerd en vergezeld gegaan van telegrammen, dat zij wel zullen spelen. Surprise De Russen hadden echter hun eigen surprise. Kortsnoj, de drievoudige Rus sische ex-kampioen bleek op het laatste moment niet te zijn afgevaardigd, maar te zijn vervangen door de buiten Rusland weinig schakende Ploegajveski. Korts noj's lichamelijke toestand is niet zo best", lichtte de 31-jarige ingenieur uit Moskou in aarzelend Engels toe. Het vorig jaar kwam Poloegajevski voor de eerste maal naar Nederland, als schaak journalist tijdens het interzonaal toer- DEN HAAG - bodewijk Prins heeft Jan Hein Donners uitdaging om een tweekamp te spelen afgewezen. ..Wij heb ben nu dus een kampioen die weigert te schaken", stelt Donner in „De Tijd" vast. Donner beklaagde zich verder over het onbegrip dat hij rond zijn uitlatingen moest ondervinden. Hy schrijft: „Het totale onbegrip dat ik bij de sportpers heb moeten ondervinden komt naar mqn mening voort uit het feit. dat in de Nederlandse sportwereld het amateurisme als een deugd wordt be schouwd. Natuurlijk is het dat ook wel. De man die overdag werkend in de avond uren een kampioenschap behaalt verdient zeker lof. Toch is er plaats voor de vraag of zoiets een gunstig teken is van de stand van die sport en dé sterkte van zijn top- beoefenaars. Daar komt nog iets anders bij. Is schaken wel sport? Er is een ob jectief criterium van de analyse achteraf, uie in andere sporten veel vager en sub jectiever is. De laatste drie partijen van de tweekamp Prins-Zuidema stonden op een schrikbarend laag peil." Intussen heeft de KNSB in „Schakend Nederland" gesteld, dat het zich niet ver antwoordelijk voelt voor inhoud en vorm van publikaties van schakers in andere dan het officiële bondsorgaan. Trouwens met Ney (tweede optreden in Nederland) beschikt Rus land over nog een formidabele kandi daat voor de eindzege. De belangrijkse niet-Russische kans hebbers zijn ongetwijfeld Jan Hein Don ner, toernooiwinnaar in 1950, "58 (sa men met dr. Euwe) en het jubileumjaar 1963 en de Joego-Slaaf Boris Ivkov, prijswinnaar ih 1961. Szabo loog Nieuwelingen in Beverwijk, maar ge renommeerd in het internationale wed strijdschaak zijn de Hongaren Bilet en Szabo en de Joego-Slaaf Damjanovic. Alle drie voeren zij de hoogste onder scheiding, die de FIDE kent: die van in ternationaal grootmeester. Vooral voor Szabo (48), sinds een maand vader van een welgeschapen dochter, is bij voor baat een hoge plaats in de eindrang schikking gereserveerd. Bij de Nederlanders maakt Th. D. v. Scheltinga zijn vierde lustrum als deel nemer vol en debuteert de ex-kampioen van Nederland, Frans Kuypers in de grootmeestergroep. Tot laat paraat Een Hoogoventoernooi brengt overi gens niet alleen een lawine van partijen met zich mee, maar tevens een over stelpende hoeveelheid werk op het or ganisatorische vlak. Om alles snel en ordentelijk te doen verlopen is een spe ciale staf medewerkers van de vroege morgen tot in de nachtelijke uren pa raat. met aan het hoofd Berry Withuis, een welbespraakte, zelf sterk schaken de Amsterdammer, die zijn functie om schrijft als „hoofd van de persdienst". Withuis (45), begeleid door zijn niet van zijn zijde wijkende hond FIDE een kruising van een bouvier en een poedel wiens naam een afkorting beduidt van j de internationale schaakfederatie), maakt tijdens een Hoogoventoernooi werkdagen van omtrent zeventien uur. Hij pleegt te beginnen om elf uur des morgens en zijn dagtaak te beëindigen om vijf uur 's nachts. „Voor de resteren- i de uren heb ik onderdak", verklaart hij geruststellend, „maar het komt vaak Jan Hilgeman wint in Schipluiden SCHIPLUIDEN Jan Hilgeman uit Winschot enis dinsdag in Schiplulden winnaar geworden van een nationale lan- gebaanwedstrijd. De Groninger zegevierde op twee van de drie afstanden: 1. Hilge man (Winschoten) 155.333; 2. Beets (Am sterdam) 154.984; 3. Hartman Cs-Graven- deel) 156 000 4. Vo6 (Waarder) 156.733; 5. v. d. Berg (Woerden) 157.683. sterdammer zeer veel („hoofdzakelijk pijp, daarnaast ruim twintig sigaretten waarvan lk er niet één zelf koop"), maar hij weigert consequent het gebruik van alcoholische dranken: „Ik beperk me tot vijf liter melk per dag". Teneinde zich gedurende zeventien dagen op de been te kunnen houden, heeft Withuis zich verzekerd van de steun van acht jeugdige schonen, zijn assistentes in de persdienst, die zich on der meer bezighouden met de samen stelling van het toernooibulletin, de ser vice aan de pers (zowel telefonisch als per telex), de controle op het demon stratiebord waarop partijen worden meegespeeld, het oplossen van spraak verwarringen (de staf kan in acht ver schillende talen deelnemers te woord staan) en het analyseren van partijen Wat het laatste betreft stelt Withuis met zichtbare trots, dat het officiële bulle tin van het Hoogoventoernooi als enige ter wereld binnen 24 uur met geanaly seerde partijen verschijnt. Steunpilaar in de pers-dienst door Withuis gekarakteriseerd als een „krank zinnigengesticht dat alles doet" is naast de leider de lieftallige Henny Smit. die voornamelijk fungeert als uit- smijtster. Zegt Withuis. „Als zij niet wil, dat iemand binnenkomt, gebeurt dat ook niet. In het ergste geval scheept ze mensen, die zich niet willen laten weg sturen, af door een borrel met ze te gaan drinken aan de bar". LOTING VOOR EERSTE RONDE BEVERWIJK. Gistermiddag is in het Kennemertheater te Bever wijk tijdens de officiële opening van het 28e Hoogovenscliaaktoer- nooi dc officiële loting verricht. Deze luidde voor de eerste ronde: Bachtiar (Ind.)Vön den Berg Ivkov (Z.-SI.)Lehmann (WD i KuypersBobotsov (Buig.) DonnerCzerniak (Israël) Bilek (Hong.)Szabo (Hong.) Polugajevski (R.).Ney (R.) Van Scheltinga—Filip (Tsj.-Sl.) Damjanovic (Z.-SI.)Langeweg. Het Hoogovenschaaktoernooi is op originele wijze geopend. Met een imitatiehijskraan trokken de deel nemers bij de loting hun nummer. Om geheel in stijl te zijn, kregen ze ook een helm op. Op de foto zijn Donner (links) en Van Scheltinga aan het loten, waarbij beiden hopen dat ze met de helm geboren zijn". Schaatskalender Donderdag 13 januari zullen rond Al- blasserdam de molentochten worden ge houden. De afstanden tot en met 55 km. MONACO Eén ding weet Jacques Taffe zeker: hij zal er nooit in slagen het iedereen naar de zin te maken. Wanneer de kleine, grijze secretaris generaal van de Rallye Monte Carlo een formule koos waardoor het uiterste van mens en machine werd gevraagd, klaagden de hotelhouders van Monte Carlo over de tientallen kamers die werden afgezegd, omdat de rijders in de stryd tegen sneeuw en ijs ten onder waren gegaan. Schaarde de kwieke zakenman zich achter de plaatselijke hotellerie en gaf hij de deelnemers alle kansen het kleine prinsdom aan de Middellandse Zee ook echt te bereiken, dan kon hij er zeker van zyn dat de cracks al bij de finish op de zonovergoten Boulevard Albert Premier hem verweten, dat h*J van wat eens "s werelds zwaarste sterrit was, een „klokjesrit" had gemaakt. ruggetrokken. Dat kost Taffe en zijn helpers vele tienduizenden guldens. In vergelijking met 1962 bijvoorbeeld ont vangt hij maar liefst 90.000 Franse franken (70.000 gulden) minder aan startgelden. Zijn kosten zijn echter nau welijks geringer geworden. Conflict De secretaris-generaal heeft trouwens dit jaar het fortuin helemaal niet op zijn hand. Een conflict tussen de orga nisatoren en de Zweedse Saabfabrie- ken was er namelijk kort geleden oorzaak van dat enkele prominente deelnemers ditmaal verstek moeten la ten gaan. De fabriek uit Trolhattan trok zijn equipes terug waardoor op de deelnemerslijst de namen van Eric Carl8son, tweevoudig winnaar, en diens echtgenote, Pat Carlsson-Moss, die vijf maal de Coupe de dames verover de, ontbreken. Amateurs kansloos Het worden spannende dagen voor monsieur Jacques. Ook sportief is er immers de laatste jaren wel het een en ander op zijn schepping aan te mer ken. Vijfmaal achtereen triomfeerde een kleine wagen in de zwaarste sterrit ter wereld. Iets wat beslist niet goed is voor de belangstelling van vele fa brikanten. En de laatste jaren moet de sterrit naar het zuiden het juist in het bijzonder van de fabrieksrijders heb ben. De amateurs worden in dit titanen gevecht steeds minder talrijk, omdat ze kansloos zijn voor een redelijke plaats in de eindklassering. De grote bedragen die met de deelneming aan een Rallye Monte Carlo gemoeid zijn, worden nu eenmaal niet helemaal goed gemaakt door een verblijf van enkele dagen aan de Middellandse Zee. Vooral de sportieve amateur vindt zijn plaats op de algemene rangschikking vaak aanmerkelijk belangrijker. Negen startplaatsen Vrijdag 14 januari zullen de rond 200 deelnemers uit negen Europese steden Athene, Bad Homburg, Lissabon, Londen, Minsk, Monte Carlo, Oslo, Reims en Warschau vertrekken voor de 3000 km lange „wandelrit" naar Mo naco. Zondagavond komen ze daar aan, waarna het bed of het casino.... wacht. In mei 1432 km lange traject van Monaco naar Chambery en terug, dat de rijders maandag en dinsdag te wachten staat, zal de 35e editie van de sterrit naar het zuiden wel wor den beslist. Er zijn zes proeven met een geza menlijke lengte van 130 km in opgeno men. Woensdag 19 januari zal in de statige International Sporting Club het Lang verblijf in Monaco betekent kostbare zaak Jaren heeft de arme Jacques de kant van de rallyerijders gekozen, Jaren ach tereen heeft hij de verwijten van de Monegaske hotelhouders moeten aan horen. Maar de Rallye Monte Carlo is nu eenmaal in 1911 ingesteld om te ma ken dat de plaatselijke hotels ook in de wintermaanden geopend konden blijven. Vandaar dat de rond 3000 km lange aanlooproutes van de 35e Rallye Monte Carlo een formaliteit zijn. Tenzij de weersomstandigheden ongekend slecht zijn, zullen alleen de grootste pechvo gels Monaco niet halen. De hotelhou ders waren tevreden toen het regle ment uitkwam: het zou drukker dan ooit worden in het kleine vorstendom metje nu alle equipes een kleine week in Monaco zouden verblijven. Minder startgelden Helemaal gelijk hebben ze niet ge kregen. De rijders, die bij een globale bestudering van het reglement al gen dat de sterrit door het verblijf de Cöte d'Azur kostbaarder zou zijn dan in voorgaande jaren, toonden maai weinig belangstelling voor Taffes crea tie. Konden de organisatoren drie jaar geleden nog rekenen op zo'n 360 equi pes. voor 1966 hebben zich slechts 244 combinaties aangemeld, waarvan er zich inmiddels een dertigtal heeft te- voorlopige algemene klassement be kend worden gemaakt. De 60 hoogstge- klasseerde equipes zullen daarna in 'n slotproef strijden om de fel-begeerde zilveren wisselbeker, die prinses Grace zal uitreiken, en om de 12.000 franken die aan de overwinning verbonden zijn. In die proef over 613 km door de Alpes Maritimes zal voor iedere seconde tijd winst fel gestreden moeten worden. Moeilijke keus Of de nachtelijke test en de rit Mo naco Chambery Monaco de 35e Rallye Monte Carlo kunnen redden blijft echter een vraag. De door zorgen geplaagde Jacques Taffe hoopt het vu rig. Zijn deelnemers betwijfelen het, zodat het lang niet vreemd is als de grijze secretaris-generaal voor de ster rit van 1967 opnieuw moet kiezen tus sen zijn vrienden-hotelhouders en de rijders, voor wie de moeilijkheden nau welijks te zwaar kunnen zijn. Peter Lukowski tweede na eerste strijd om skititel VAL dTSÊRE. Gisteren Is In Val d'Isère in de Franse Alpen een begin gemaakt met de wedstrijden om de Ne derlandse skltitels. Als eerste onderdeel werd de reuzeslalom verwerkt. Bij de heren was de overwinning voor Willem Calkoen, bij de dames zegevierde Mela- nie Kramers. Het parcours had een lengte van 1200 meter. Het hoogteverschil bedroeg 250 meter en er waren 41 poortjes op de piste geplaatst. De resultaten zijn: Heren: 1. Willem Calkoen 1 min. 11,7 sec.; 2. Peter Lukowski 1.12,4; 3. Frits Deiters 1.13,9; 4. Peter Kruit 1.14,6; 5. Frank Woiff-1.17,8 Dames: 1. Melanie Kramers 1.18,3; 2. Evelyn de Weger 1.18,4; 3. Nclla Kleyn 1.23,4. De wedstrijden worden vandaag voort gezet met de afdaling. HIIS HOKIJ-BEOGRAD 5-0 (Van onze sportredactie) DEN HAAG De toeschouwers gin gen er voor zoveel in de koude mogelijk, eens even beliaaglijk en uitgebreid voor zitten. De televisie was immers aanwe zig en daarom verscheen de zonnigste glimlach op hun gezichten in de hoop, dat de camera's een glimp ervan zou den overbrengen naar moeders bij de warme kachel. Iedereen was even vro lijk tegen iedereen, tegen het uitbundi ge af. De voorstelling behoefde echt niet mooi te zijn, moest echter wel een fees telijk tintje krijgen. I>e toeschouwers verkeerden in een milde, vergevingsge zinde stemming. Zij verlangden gister avond geen ijshockey van de allerhoog ste klasse. Zij wensten wel gezelligheid, spanning en wat abnormale gebeurte nissen waarom zij smakelijk zouden kun nen lachen. Het kwam goed uit, dat de toeschouwers geen hoge eisen stelden. Het ijshokeyduel tussen HIJS IIOKY en het team van Beograd uit Joego-Slavië verdiende slechts een kwalificatie, die aan houthakkers doet denken. Althans wat het spelpeil betreft. Smakelijke tafe reeltjes waren er voldoende, de meeste in de naaste omgeving van het Joego slavische doelgebied. M are de Oosteuro- pese doelman niet in zo'n uitzonderlijk goede vorm geweest, de score zou aan merkelijk hoger zijn geworden dun de 5—0 stand voor HIJS HOKY dh- t score bord na het laatste fluitsignaal van de slap leidende scheidsrechters te zien De basis van deze overwinning werd gelegd in de eerste speelperiode, die het Haagse team wist af te sluiten met een voorsprong van 30. Als vanouds deed Denis Mercier de toeschouwers in de eerste minuten van de wedstrijd met een aantal fraaie soli in luid jubelen uit barsten. Even getrouw echter struikelde de Canadees in laatste Instantie op de vijandelijke doelverdediger. Het duurde nu tot de negende minuut eer zijn land genoot Rick Bedard na een heftige doel- worsteling het HOKY-team op 10 bracht. De Joego-Slaven toonden zich wel van enorm goede wille om deze achterstand teniet te doen, maar hun kwa liteiten waren daartoe niet toereikend. Wervershoof ligt in de kop van Noord-Holland. Daar werden gis teren nationale schaatswedstrijden gehouden voor dames. Gerrie Luchies rechtsuit Rustenburg werd winnares, met Corrie Ruben (links) uit Amsterdam op de tweede plaats. De Hagenaars bleven daardoor een aan zienlijk overwicht behouden, dat door de achterspeler Wil Ooms overigens met volledige medewerking van doel man Semsedinovic in een tweede doel punt kon worden uitgedrukt. Met een vreemd wippertje besloot Denis Mercier in de voorlaatste minuut het betere spel van de Hagenaars voor de derde maal (3—0). De tweede speeltijd verstreek zonder dat de puck in een der doelen belandde. Teneinde een treffer te voorkomen moest wel eenmaal het doel op de ijs- piste geschoven worden en dat is nog altijd een situatie, waarvoor het publiek gaarne een gulle lach over heeft. Dat had het eveneens voor Mercier, die tussen de benen van scheidsrechter Frans van der Heyden doorschoot en voor Wil Ooms die een Joego-Slaaf om ver kogelde. Opwinding ontstond er ook. toen een speler van Beograd tot onge noegen van de HOK Y-spelers op de ba lustrade een rendez vous had met de toe schouwers in de naastgelegen box. En Cyriel van Dijk leefde zich tussen de bedrijven door uit in het van grote afstand bestoken van de Joego-Slavische doelman. Er kwamen geen doelpunten uit voort, al scheelde het soms heel wei nig. In de slotperiode had HIJS HOKY nog tweemaal succes. Kort na het begin bracht Bob Brooker uit een pass van Be dard de stand op 40 en de onbesuisde achterspeler Wil van Dommelen uit aan geven van collega Wil Ooms met een fraaie treffer op 50. Een gezellige vechtpartij completeerde de voorstelling tenslotte volkomen!!. (Van onze sportredactie DEN HAAG. „Er kan bi één of twee weken bijzonder veel veranderen, maar ik heb dit jaar weinig hoop op een Elfstedentocht". Dat zegt gedepu teerde J. L. Hoogland als voorzitter van de Elfstedenvcrenigiug. Hij durft er niet op te rekenen, „want door de hoge waterstand heeft het ijs veel te lijden". Zoals wellicht bekend, is het water peil in Friesland bijzonder hoog. Gema len pompen onafgebroken om de stand weer normaal te krijgen en als gevolg daarvan ontstaan er grote luchtbellen tussen water en ijs. Die harde laag scheurt bovendien op tientallen plaatsen en krijgt door de geweldige stroming geen kans zich te herstellen De Elfstedenvereniging vergaderde tot op hedqn niet. J. Hoogland: „We komen elkaar natuurlijk wel eens tegen, maar niemand die serieus over de organisatie begint...". ROTTERDAM. Met de Zuidholland, se bokskampioenschappen wordt maan dag 17 januari in gebouw Odeon te Rot terdam een begin gemaakt De nieuwe lingen komen het eerst in de ring. Niet minder dan 48 (vorig jaar 28) nieuwe lingen schreven in, afkomstig uit Vlis- singen, Rijswijk, Den Haag, Schiedam en Rotterdam. Olymp. Spelen '72 niet in Wenen WENEN. De Oostenrijkse rege. ring is het gisteren tijdens een drie uur durende vergadering niet eens kunnen worden over de vraag om financiële steun te verlenen aan Wenen, dat in 197? ,1.- Olym pische Zomerspelen wil organi- Eind vorig jaar had de Oosten rijkse (regering al afwijzend be schikt op een vraag' van Wenen om subsidie. De Oostenrijkse rege. ring voelt alles voor de organi satie. maar zij vindt de daaraan verbonden kosten veel te hoog. Door de afwijzing zal het Bruno Marek, de burgemeester van Wenen, niet mogelijk zijn vóór 21 januari de nodige stappen te ondernemen bij het Internationale Olympische Comité. Bij het I.O.C. liggen nu alleen nog de officiële a;invragen van Montreal, Madrid/Barcelona en München. KOERSEN HILVERSUM Hilversum -- De uitslagen van «ie gis teravond in Hilversum gehouden draveryen First Latly Prijs (le afd 2000 m.): 1. Christine Williams J. Wagenaar jr (2.53.6, 2 Blanchefloor. 3 Davo Narctso. Winnend 2,30; plaats 1,10. 1,10; overval 3,20; kop pel 1,80 T\ve«?de afdeling. 1. Columbua. M Ver- gay <2.56.7). 2 Dibbel« W. 3. Accarello V. t«r>nd 2.-; plaats 1,50 1,60; koppel 2.90; 1,20; koppel 13,70; koppel Bouhuvs (2.47.2). 2. Ba.s- lugne. j Atvnie Norma Winnend 4,40: plaats 1.40. 1.40 2,40; covercal 4,'», koppel 11,80; trio 127,20. Amatriee Winterkampioenschap (2e af deling) 3)0) m 1 Zevenklapper, mei A. van R(js\vijk (2.50.3). 2 April Love. 3 Yet Winnend 2,90; plaats 1.80 1,10 0.- eover cal 5,50; koppel 6,80. Finale Fust Larly Pr(js <2i)O0 m.l- 1 Co- F J. Eremberg 12 53.6). 2. Blan- Na ingsvf 'hil UTRECHT Een h« ngiopend verschil van mening ovei de wijze van training heeft gisteravond geleid rot de weigering van Anton Geslnk nog langet conditietraining te geven aan de speler van DOS Trainer Jovanovic acht de Gaining van Geesink niet geschikt voor voetba'!"rs Naai zijn mening wordt er te zwaai getialnd en dit 'verschil van mening vormt de aanleiding vandebeslissing. die Anton gisteravond nam Een besluit, dat zowel Vvk, de spelers van DOS als het bestuur, een pijnlijke verrassing betekende. Ook de laatdunkende wijze waarop Geesink zich zondagmiddag na afloop van de derby tussen Einkwijk en DOS. ovei het werk van trainer Jovan Jovanovic uitliet, heef de groeiende tweespalt tussen beiden vergroot. Geesink zei toen oa „Naar mijn mening is Jo-'anovic op de verkeerde weg. De ene week stelt hij deze. de andere ueek die speler op. En als er dan eindelijk een vaste kern Ls gevonden, schudt hij (Jovanovic) de s»ak weer helemaa1 door elkaar, dat ls geen taktiek, dat is alleen maar dom." DOS zal het dus In de komende weken zonder de ongetwijfeld bijzonder bekwame conditielraimng van Geesinn moeten stellen. Over de opmerking van Geeslng, na afloop van Elinkwijk DOS zei manager Trin van der Laar: „Op het gebied van de conditietraining is de heer Geesink een uitermate kundig persoon, maar uiteraard niet, op het gebied 'an taktiek en andere spel technische facetten." Ook de D06- voorzitter, mr. G. W. Kernkamp, toonde rich pijnlijk verrast door deze plotselinge ontslagaanvrage van Geesink, vooral omdat hij dit nieuws te horen moest krijgen via spelers en trarne: en niet via Geesink persoonlijk.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9