SLIK UW PIJN WEG MET EEN "AKKERTJE' SPANNING EN SNELLE TIJDEN ONDANKS KOU EN HARDE WIND SPARTAAN-CROSSERS IN BAN VAN EUROPESE TITELSTRIJD V.V.V. LISSE PROGRAMMA KOMT MET VOOR 1966 Een vierde plaats voor Karstens op de schaats DE LEIDSE COURANT Corso Bollenstreek op 23 april Naar officieel op de VW-vergadering te Lisse bekend gemaakt is zal het grote Bollenstreek-bloemencorso worden ge houden op zaterdag 28 april a.s. Deze datum moet wel als zeer gunstig liggend worden beschouwd. Er zullen 40 praal wagens aan het corso deelnemen. Ook dit Jaar zal de van ouds bekende route, welke een paar Jaar geleden bij proef onderbroken werd, evenals vorig jaar weer zijn beginpunt hebben bij de War- monderdam (De VIver) ln Sassenhelm en vla Llsse en Hlllegom naar Benne- broek rijden en ook dezelfde route ln de middaguren weer terug ondernemen. Op zaterdag 30 april zal het kindercorso worden gehouden. De Elfesta-bloemenfeesten ln de grote veilinggebouwen zullen worden gehou den op vrijdag 15, zaterdag 16, vrijdag 22, zaterdag 23, vrijdag 29 en zaterdag 30 april (slotfeest). De Bloemententoonstelling „Keuken- de gebroeders Heemskerk uit De Kw hof" zal geopend zyn vanaf donderdag kei. Zuiderduin en Kors uit Lisse, M. 81 maart a.s. v. d. Berg en F. v. Bohemen uit Noord- Koppelwedstrijden op Kogo-baan Dank zij de grote activiteit van de Noordwljkse IJsclub, welke onder haar beheer heeft de KOGO-baan aan de Boerenburgerweg, ls gisteravond reeds de eerste wedstrjjd op deze baan ver reden. De baan Is prima In orde, terwjjl hét circuit waarop gereden werd uit stekend was uitgezet. De inzet wedstrjjd-schema was achtervolgingswedstryd wyk, Duivenvoorden en De Groot uit Noordwykerh'out, J. v. Eyk en B. Slin gerland uit Hazerswoude, terwyl ook Gerben Karstens, de bekende wielrenner en eveneens een bekwaam schaatsrüder, acte de presence gaf. Letterlijk dag en nacht zijn de Spar tanen in de weer om hun conditie op te voeren voor het Europees cross kampioenschap, dat 23 januari te Ar- in België wordt gehouden. De Spartaan is, zoals wij reeds eerder be richtten, door de KNAU aangewezen om Nederland te vertegenwoordigen dit kampioenschap voor verenigin gen. Bijgaande foto werd gisteravond op de Lissese sintelbaan gemaakt. Het verblijf aldaar was door de felie oos tenwind nu niet bepaald een pretje, maar geen van de jongens had plan zijn trainingsprogramma af te bre- Coach Jan van Heek, die de ploeg ook vergezelt naar Arlon, vertelde ons: „Ze willen kost wat kost in Bel gië op het ereschavot. Ze hebben er ook alles voor over, want ook als ik niet bij ben werken zij hun pro gramma, dat echt niet mals is, zeer consequent af." Bij De Spartaan leeft de ver wachting, dat de vier atleten hun man netje zullen staan in het kampioen schap. Piet Beelen en Wim van Ger- ven, twee crossers, die nauwelijks voor elkaar behoeven onder te doen, kun nen op het ogenblik de sterksten van Nederland genoemd worden, terwijl ook Bert Smit een uitstekende tijd kan maken. De tijd van Bert Smit zou wel eens heel belangrijk kunnen zijn, want naar men mag aannemen zal hij de derde Spartaan zijn, die de finish passeert. De gezamenlijke tijd van de drie eerste lopers per vereniging is namelijk bepalend voor het algemeen klassement. Hoewel dus de tijd van Arie Meeuwissen waarschijnlijk niet zal meetellen voor De Spartaan, wordt deze atleet wel een bijzonder nuttige functie toegedacht. Verwacht wordt, dat Meeuwissen vooral in de begin fase van de strijd zijn ploeggenoten voldoende zal assisteren en zoveel mogelijk zal ontlasten van het zware werk. Zijn lopen zal dus indirect be palend kunnen zijn voor de tijd, die de eerste drie Spartanen zullen gaan maken. Hoogmade Be ysclub Hoogmade, heeft ijs en weder dienende, voor het komende weekend de volgende wedstrijden ge organiseerd: zaterdagmiddag 13.30 uur het clubkampioenschap voor heren, met als inzet de wisselbeker en geldprijzen. Tevens wedstrijden voor de schooljeugd. Zondagmiddag, 13.30 nationale korte baan-wedstrijd voor heren. Opgave voor deelname is mogelijk. Tel. 01712 - 369 en op de Ter Aar Donderdag worden om één uur des middags twee wedstrijden verreden, om het kampioenschap van Ter Aar, de andere om 't clubkampioen schap, beiden op de Landijsbaan. De afstanden die verreden worden zijn 500, 1500 en 3000 m. Voorschoten Vrijdagavond zijn er wedstrijden ringsteken voor paren, aanvang kwart voor acht. Inschrijving aan de baan een half uur voor aanvang der wed strijden. Noordwijk Donderdagmorgen worden om 9 uur Langebaankampioenschappen gehou den voor Noordwijk. Inschrijving vóór dames en heren tot kwart voor negen le baan voor leden van de Noord- wijkse IJsclub. Hazerswoude Rijndijk uigaiuseei i ij.- derdagavond om zeven uur een wed strijd ringrijden voor paren op de j veldijsbaan nabij „De Hoop". Zaterdagmiddag vervolgens wordt op deze zelfde baan het kortebaankam- pioenschap van de club georganiseerd. Voor de winnaar is een beker beschik baar gesteld. Hazerswoude Dorp Op de veldijsbaan aan de Voorweg worden donderdag de clubkampioen schappen verreden. Deelname staat slechts open, uiteraard, voor leden van de ijsclub. Inschrijving tot een kwar tier voor aanvang (14.00 uur) aan de Zaterdag worden er nationale kop pelwedstrijden gehouden. De wedstrij den beginnen om twee uur. Inschrij ving aan de baan tot een kwartier voor aanvang. Leiderdorp Vrijdagmorgen worden op de ijsbaan van de* Vereniging IJssporL aan" d& Mauritssingel de kampioenschappen langebaan voor dames van Zuid-Hol land verreden. De afstanden die ge reden worden zijn 500, 1500 en 3000 meter. De wedstrijden beginnen 11 uur 's morgens. Een sterk veld treedt aan, waaronder waarschijnlijk Stien Kaiser, wanneer zij terug is haar trip naar Zuid-Duitsland, en ly Burgmeier. Inschrijving een half uur. voor aanvang der wedstrijde de kantine op de baan. NOORDWIJK Zondagavond bemerkte een Rotter dammer, dat zijn personenauto vanaf de Voorstraat te Noordwijk was ont vreemd. Op deze melding ging een politiepatrouille direct op pad. Nauw gezet werd naar de vermiste wagen gespeurd. De over "de Oude Zeeweg rijdende patrouille had succes, toen zij de ingang van het Casino passeer den. De autodief kwam juist het ter rein afrijden en verleende keurig voor rang aan de politiemannen. Hij trachtte nog te vluchten, doch werd prompt ingerekend. De jongeman, een 22- jarige los-arbeider uit Noordwijk, verklaarde met de auto een plezierrit te hebben gemaakt. Foto: v.l.n.r.: Wim van Gerven, Bert Smit, Arie Meeuwissen en Piet Bee len, zoals zij iedere avond in 't duister in de snerpend koude wind hun rondjes draaien. SASSENHEIM Duivensport In het weekend houdt de Postduivenliefhebbersvereni- ging „De Blauwband" in de bloembol- lenschuur van Warnaar Co. aan de Hoofdstraat, haar jaarlijkse expositie. Deze is voor het publiek opengesteld a.s. vrijdagavond van 7 tot 9 uur, en zaterdagmorgen van 10 tot 1 uur en 's middags van 2 uur tot 's avonds 9 uur. Concert Kinderkoor Het grootste koor van Sassenheim, het Meisjeskoor „de Lenteklokjes" (circa 150 leden) houdt dinsdag 18 januari a.s. haar 10e uitvoering in het Geref. kerkge bouw in de Julianalaan. Het program ma dat bestaat uit 10 nummers, wordt geopend en gesloten met geestelijke liederen, gezongen door de drie af delingen gezamenlijk. De andere num mers, die een meer luchtig en geva rieerd karakter dragen, worden door de afdelingen afzonderlijk gezongen. De leiding berust weer bij de dirigent, de heer D. van Vliet uit Alphen a.d. Rijn en de begeleiding aan de vleugel is in handen van Ada v. d. Bent uit Leiden. Aanvang 8 uur. HAZERSWOUDE In de nacht van maandag op dins dag is ingebroken in de woning van de heer L. Smit te Hazerswoude-Rijn- dijk. Men had zich toegang verschaft door het kapot slaan van een ruitje. Binnen werd kennelijk naar geld ge zocht, gezien de vele overhoop ge haalde zaken. Waarschijnlijk wordt echter geen geld vermist. De heer Smit vertoeft op het ogenblik in Frankrijk. Tafeltennis Het eerste junioren team van Avanti, de „dorpse" tafel tennisvereniging, verloor met 6-4 de streekderby tegen PIT '54, maar Avan ti 2 vei^loeg Play Faif met 10-0. Avan ti 3 kwam tegen PIT '54 met een 5-f uit de bus. terwijl het vierde team met 9-1 verloor van Play Fair. Avanti 5 versloeg TOV met 8-2. Biljarten Het eerste team van de biljartvereniging ,,'t Scheepje", ii tweede klas van de Leidse Biljartbond de vierde plaats bezettend, kwam te gen concurrent De Heul met een uit de bus. Dammen Het tweede team van damvereniging Samen Sterk heeft zich geleidelijk aan uit de gevaarlijke zone gewerkt van de standenlijst van de eerste klas van de Leidse Districts Dam Bond. In tien wedstrijden wer den zeven winstpunten vergaard, waarmee de Hazerswouders een voor sprong hebben van vijf punten op nummer laatst LDC 3. In de wedstrijd tegen KDC 2 verloor Samen Sterk 2 met 14-6. In de dinsdagavond gehouden jaar vergadering van VW te Lisse werd de heer H. J. C. van der Kroft aange wezen om de heer Broxterman op te volgen als voorzitter, welke benoe ming door hem werd geaccepteerd. Voorts werd tijdens de vergadering medegedeeld, dat ook dit voorjaar weer de „Elfesta"-bloemenfeesten wor den gehouden en voor de jeugd een kinderoptocht zal worden georgani seerd en in het najaar weer kinder feesten worden gehouden. Betreurd werd, dat het gemeentebestuur van Lisse verzocht heeft verdere aanbie ding van gratis bloemenbakken ach terwege te laten, omdat het onderhoud an deze versiering te grote uitgaven ergt. Het uitgebreide jaaroverzicht van de heer Verkerk als secretaris werd dankbaar geaccepteerd. Het finan- ciëel verslag sloot met een voordelig saldo van 360,33. De heer P. J. Ha gen bracht namens de kascommissie een gunstig rapport uit. In de nieuwe kascommissie werden behalve de heer Hagen benoemd de heren G. Hoogtei- ling en A. Hoes. Uitvoerig werd gesproken over de tuin- en gevelversieringen, waarbij opgemerkt werd, dat de tuinstukken voortaan door VVV zullen worden op geborgen wanneer men zelf niet over ruimte beschikt, hetgeen deze zomer n bezwaar bleek te zijn. De heer A. Bruggeman deelde als voorzitter van het Stichtingsbestuur voor de „Elfesta"-feesten mede, dat, hoewel de feesten van 1965 een te kort opleverden, men óók in het ko mende voorjaar een serie feestav VOORHOUT N. VAN SCHOOTEN CORRESPONDENT L.C. VOOR VOORHOUT Als correspondent voor ons blad te Voorhout zal vanaf heden optreden de heer N. van Schooten, Mgr. Broere straat 12, aldaar. De heer Van Schooten volgt de heer H. Roozen op, die we gens gezondheidsredenen ontslag heeft genomen als correspondent, na jaren lang de belangen van ons blad in Voor hout te hebben behartigd. Wy verzoeken verenigingsfunctiona rissen en voorts over het algemeen allen, die „nieuws hebben te spuien" zich met de heer v. Schooten in verbinding te stellen, subs, hem uitnodigingen voor vergaderingen e.d. te willen doen toeko- VERSTREKKING KRAAMZORG AAN ZIEKENFONDSVERZEKERDEN In een op 20 december 1965 door de kenfonds dus betaald 10 x 27.- (in Ziekenfondsraad verzonden circulaire I geval van opneming op medische zijn de ziekenfondsen op de hoogte gronden wordt de reeds bestaande gebracht van de voornaamste bepalin-1 regeling gehandhaafd; dat wil zeggen gen van de te verwachten algemene dat het ziekenfonds als regel de vol- maatregel van bestuur inzake de nieu- ledige kosten vergoedt), we regeling kraamzorg. De belang rijkste bemalingen van de nieuwe Indien een kraamcentrum niet aan regeling zijn de volgende: I een verzoek om hulp ten huize van de kraamvrouw kan voldoen, heeft De kraamzorg zal worden verleend j de verzekerde recht op een geldelijke door vanwege de minister erkende I bijdrage van het ziekenfonds. Deze bijdrage zal 100.- bedragen. Voor waarde voor het verkrijgen van deze nog wel als centrum van de bollen- Weer nieuwe voorzitter. Werd bij de aanvang der vergade ring medegedeeld, dat in de bestuurs vergadering besloten was om het vice- voorzitterschap aan de heer H. J. C. van de Kroft op te dragen, omdat de heer F. van der Eerden in de bloe- mentijd met zijn bedrijf te zeer bezet is. Deze benoeming was maar van korte duur! Vanuit de vergadering werd namelijk het voorstel gedaan om de heer Van der Kroft als voorzit ter te benoemen in de vacature-Brox- terman, op welk voorstel een benoe ming bij acclamatie volgde. Van deze benoeming zal aan het gemeentebe stuur kennis worden gegeven met verzoek zich hiermede akkoord te ver klaren, welke handelwijze algemeen gebruikelijk is. De heer Van der Kroft wilde zich voor deze functie be reid verklaren en hoopte WV met al zijn krachten te gaan dienen, waarop een warm applaus volgde. Een vice- voorzitter wijst het bestuur aan. Kindercorso - kinderoptocht. De heer Geljon, sprekende namens de betreffende commissie, merkte op, dal het woord „Kindercorso" een wel wat zwaar woord te noemen is en de commissie wil liever het woord „Kin deroptocht" voeren, opdat ieder kind hieraan deel kan nemen, al doet men het nog zo eenvoudig. Deze gedachte is juist te noemen, aangezien het ma ken van grotere corso-stukken bij Alles bijeen een veld van rijders waar- nationale j op de organisatoren trots konden heren. Aan zyn. Ondanks de felle koude was de belangstelling van de schaatsliefheb bers behoorlijk en hebben deze getuige kunnen zijn van zeer spannende ritten waarbij behoorlijke tijden werden ge maakt. hoewel het voor de rijders geen gemakkelijke opgaaf was tegen de harde noordenwind te moeten optornen. Zoals gewoonlijk was de organisatie van de wedstrijd perfect en had daardoor een vlot verloop. In de tweede ronde wisten zich te plaatsen de koppels Van Eljk- Slingerland, Zuiderduin en Kors, Meeu- wisse en Karstens, Duivenvoorden en De Groot, gebroeders Heemskerk, Kr. d. Haak en B. Heemskerk, F. van Bo hemen en M. v. d. Berg. In deze ronde kon men direct constateren, dat de ge broeders Heemskerk favoriet waren, doch ook het koppel Duivenvoorden-De Groot maakte een voortreffelijke indruk. Er werden 10 ronden gereden met een totaal van 1900 meter. De einduitslag werd als volgt: 1. Gebroeders Heemskerk 3.45.2 2. H. Duivenvoorden-De Groot 3.52 3. J. v. Eijk-B. Slingerland 3.53.1 4. Zuiderduin-Kors 3.54.6 Ijs en weder dienende wordt het wed strijd-schema voortgezet op donderdag morgen om 9 uur met de Langebaan kampioenschappen voor Noordwijk. In schrijvingen voor dames en heren tot kwart voor negen aan de baan voor le den van de Noordwijkse IJsclub. GROOTSCHEEPSE SMOKKEL VAN T.V.-TOESTELLEN LIT DUITSLAND Gevangenisstraf geëist tegen Leidse radiohandelaar zijn chauffeur meermalen de grens pas seren „zonder moeilijkheden te krijgen. Tenslotte rook de douane lont en in ok tober jongstleden werd de Duitser met twaalf toestellen in z(jn auto aange houden. Bij alle drie verdachten waren financiële omstandigheden de aanlei ding tot de smokkel. Voor 26.000 gulden is de staat benadeeld. den gaat organiseren, hoofdzakelijk j velen nogal veel moeite en tijd kost op vrijdag en zaterdag. Voor deze waartegen men wel wat opziet, bang feesten zijn en worden nog gekende a^s men *s dat de weersomstandighe- figuren uit de radio- en t.v.-wereld 1 c!en 'een corso'<k«Wett -t-erijdelen! Een spontaan deelnemend kind, met een aart!i|f jütfkjè een efêhvoifdigè ver* sierde fiets of iets dergelijks kan óók al aardig zijn. De allereerste kinder optocht (later corso geworden) is daa'r het beste bewijs van! De heer Geljon kon ook mededelen, dat in het najaar weer alle aandacht zal wor den geschonken aan de kinderfeesten rond de harddraverijen. Bij de rondvraag werd medegedeeld dat getracht zal worden de NZH te bewegen om bij de pendeldienst op Keukenhof óók op het Vierkant te laten instappen en niet alleen te laten uitstappen, zoals thans het geval is. De rechtbank te Arnhem heeft tydens j de behandeling van een groot aantal c n .mokk.'ialien om. en sev»ngeni.-1 Reinoldus vergaderde straf geëist van vijf maanden, wa Succes Elfestafeesten. De Elfesta-feesten hebben in het voorjaar 1965 duizenden bezoekers getrokken uit de gehele streek, waar onder óók veel buitenlandse bezoe kers. Voor het a.s. voorjaar wordt een grote reclamecampagne in het buiten land georganiseerd! De heer Bruggeman deelde mede, dat het verwisselen van gebouwen tij dens de feesten een zwaar financieel offer betekent, doch tot zijn spijt is het niet mogelijk aan deze verwisse ling te ontkomen, omdat de bedrijfs belangen van de beide veilingen het niet toelaten om achter elkaar in één gebouw te feesten. Het verplaatsen kost ook enorm veel inspanning van het bestuur! Geen uitbreiding bloembakken. Vanuit de vergadering werd de op merking gemaakt, dat het zeer jam mer is, dat het ten geschenke geven van een aantal bloemenbakken als straatversiering blijkbaar niet op prijs wordt gesteld door het gemeentebe stuur van Lisse, omdat van de zijde der gemeente de bloemen daarin moe ten worden aangebracht, hetgeen te kostbaar is en te grote uitgaven vergt. Men vond het voor VVV maar een pijnlijke zaak een dergelijke reactie op een spontaan gedaan aanbod te moeten vernemen, terwijl juist de vo rig jaar ten geschenke gegeven bloe menbakken uitstekend voldeden en de gemeente een vrolijk en sierlijk aanzien gaven. Wanneer gelet wordt op hetgeen in andere gemeenten aan straatversiering wordt gedaan, is het in Lisse maar zuinig gesteld en dan IJSBAAN LISSERBROEK OPEN Nadat gisteren reeds de landijsbaan bij de Oranjelaan voor het publiek open gesteld kon worden, zijn heden morgen de schaatsliefhebbers voor het eerst toegelaten tot de nieuwe landijsbaan langs de Hillegommerdijk in Lisserbroek. Deze baan vervangt de landijsbaan, die zoals bekend moest wijken voor de wortingbouw. De nieu we baan is ook uitgerust met een licht- en geluidsinstallatie. ZOETERWOUDE (H.R.) INSTALLATIE VAN PASTOOR G. v. d. POEL De zeereerw. heer G. v. d. Poel, die benoemd is tot pastoor van de Sint Liduina-parochie te Den Haag, zal vrij dag door de deken van Den Haag, mgr. Bokeloh, worden geïnstalleerd. Pastoor v. d. Poel, die afkomstig is uit de Meerburg-parochie, is ruim 25 jaar leraar geweest aan- het Klein seminarie, eerst „Hageveld", daarna „Leeuwenhorst", waarv tor was. 34-jarige Leidse radiohandelaar werd beschuldigd van smokkel van een groot -aantal TV-Aoestellen uit Duitsland in samenwerking met nog twee andere verdachten. Het vonnis werd bepaald over 14 dagen. Twee honderd toestellen zou het drie tal in de loop van zeven maanden in 1965 clandestien hebben ingevoerd. Te gen de 43-jarige chauffeur uit Doetin- chem en de Leidse radiohandelaar luid de de eis vijf maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk, en tegen de Duitse expediteur D. uit Emmerik zes maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk plus verbeurd verklaring van de auto van deze Duit ser. De TV-toestellen werden ons land binnengesmokkeld in de ogenschijnlijk lege vrachtauto van de Emmerlkse ex pediteur. Er was een geheime ruimte in de wagen en zo konden de Duitser of T"?," 'T"„dr F. J. M. van Rossum iohandelaar F. Hij v over 'Erfeniskwesties' Gisteren hield de R.K. Hanzebond,, St. Reinoldus", afdeling Ijlden een verga dering in restaurant Van der Heyden. Voorzitter J. A. M. Wisse opende de ond met eon kort gebed en gaf na be handeling van enkele punten het woord de speciale gast van deze avond, de F. J. M. V. Rossum uit Utrecht, bedrijfseconoom, die een lezing hield over Tfeniskwestiea en aanverwante zaken. Zware schade bij autobotsing Het begon als een lezing, waarin hy stelde, dat het zakeiyke bij dit soort zaken moet prevaleren. Het is verstan dig zo min mogelijk rekening te hou den met gevoelskwesties. Vaak treedt er een tegenstelling op tussen zoons, die in de zaak gaan en zoons, die niet in de zaak gaan. Vaak worden zaken, die goed lopen, verkocht, omdat van te voren contractueel niets geregeld is be- trefende de overname van de zaak van de vader. Ruzies en meningsverschillen maken het voortbestaan van de winkel dan onmogelijk. Bij de kwestie van overnafne is ge schiktheid een belangryk argument. De zoon heeft in dergeiyke gevallen al enige tijd in de zaak gewerkt. Het is Op de kruising Provinciale weg-Molen- 1 nutti§- wanneer de zoon eerst enige ja- H i ren elders gewerkt heeft. Hy brengt dan tuinweg te Katwijk vond gistermorgen wat frjSSe ideeën in. De jongen moet een botsing plaats tussen een personen- op loon gezet worden. Dat is belasting auto en een vrachtwagen. technisch ook in b(jna alle gevallen in- De bestuurder van de personenauto, de 67-jarlge J. v.d. Kreeke uit Heiloo ver leende geen voorrang aan de vrachtau to, bestuurd door de 43-jarlge G. Loo.v uit Breda. De personenauto werd geheel vernield, de vrachtaautê liep zware scha de op aan de rechtervoorzijde. Alleen de risico's heer Van de Kreeke liep enige verwon-1, hij ook ree- dingen op. Hij werd i ziekenhuis vervoerd. kraamcentra en kan bestaan uit: a. interne kraamzorg (hulp door kraamverzorgster gedurende hele dagen) b. wijkkraamzorg (hulp door kraam verzorgster van kraamcentrum ge durende een gedeelte van de dag); c. een combinatie van a en b; d. opneming in een erkend ziekenhuis of erkende kraaminrichting. Op welke wijze de kraamzorg zal worden verleend, staat voor wat betreft de onder a tot en met c genoemde mogelijkheden ter beslissing van het kraamcentrum. Bij interne kraamzorg zal het ziekenfonds gedurende tien dagen een bedragi van 27.- per ver zorgingsdag voor zijn rekening nemen. Bij wijkkraamzorg komt 11,25 per verzorgingsdag voor rekening van het ziekenfonds. VIJF MAANDEN Bij opneming om niet-medische re denen in een erkend ziekenhuis of erkende kraaminrichting zal het zie kenfonds 75 pet van de kosten van uitkering is, dat de verzekerde zich uiterlijk vijf maanden voor het ver moedelijke tijdstip van de bevalling tot het kraamcentrum heeft gewend. Als overgangsbepaling geldt, dat een verzekerde, die in de maanden januari en februari 1966 (dus vóór 1 maart) alsnog een aanvraag tot een kraam centrum richt, wordt geacht deze aan vraag tijdig te hebben gedaan, ook wanneer de bevalling binnen vijf maanden na de aanvraag geschiedt. Indien in 1965 maatregelen zijn ge troffen ter voorziening in een ver antwoorde kraamzorg (dus niet via een kraamcentrum) voor een beval ling, die vermoedelijk vóór 1 juni 1966 zal plaats vinden, zal het zieken fonds het bedrag van 100.- ook uit keren. Voor bevallingen, die vóór of op 31 december 1965 plaats vonden, blijft de oude uitkering van 55.- van kracht en wordt dus geen vergoeding gegeven voor hulp tijdens de dagen in januari 1966. Wat betreft deze verstrek- de laagste klasse betalen (verloskun- king is het dus noodzakelijk, dat de dige hulp en verloskamer blijven bui- verzekerde zich vijf maanden vóór het ten berekening van deze 75 pet), doch vermoedelijk tijdstip van de bevalling niet meer dan hetgeen betaald wordt tot een kraamcentrum wendt om hulp. voor een geval van interne kraam- Alleen dan heeft men recht op deze zorg. Ten hoogste wordt door het zie- 1 kraamzorg. broer Aat beslag legde 'op de derde De gure wind weerhield schaatsmin- nend Hazerswoude niet om, of zelf de gladde ijzers onder te binden, of als toeschouwer te kijken naar een I spannende schaatsontmoeting. De ne- gen-en-twintig deelnemers, onder wie 1 ook plaatselijk favoriet Jacques van de Eijk, moesten zich een plaats in de Negen-en-twintig deelnemers, onder j finale zien te verwerven, waarin in wie heel wat prominenten, meldden totaal acht rijders werden toegelaten, zich dinsdagmiddag voor de nationale' Deze „grote" acht warén: S. Heems- afvalwedstrijden, die de Hazcrswoud-kerk, F. Kors (Lisserbroek), A. Heems- se IJsclub organiseerde op de veld- kerk, W. Huijzer (WaddinxveenH. ijsbaan aan de Voorweg. Winnaar werd Molema (Leiderdorp), oud-kernploeg- Sicm Heemskerk uit De Kwakel, die lid Chris Meeuwisse. Hazerswoudes overigens de familie-eer op een nog hoop Jacques v. d. Eijk en Tcle- hoger plan zag geschoven, doordat zijn j Vizier-wielrenner Gerben Karstens. die gisterei it uit de afvalwedstryd te Hazerswoude ge re- Op de foto Gerben Karstens (eerste van links), de uiteindelijke winnaar Slem Heems kerk (derde van links en Kors (vyfde van links) die tweede werd. Leidse Gerben, die zich zoals bekend voorgoed in de wielersport heeft „ge stort", bleek overigens de ervaringen van zijn kernploeg-tijd nog niet hele maal verleerd te zijn, want hij eindig de in het sterke veld op de vierde plaats. Einduitslag: 1 S. Heemskerk, 2 F. Kors, 3 A Heemskerk, 4 G. Karstens, 5 Jacq. v.d. Eijk. na werden vanuit het aandachtig vele vragen gesteld op econo- teehnisch gebied. Aan de orde kwam o.a„ dat het raadzaam is be- uitkeringen etc. on enige veiwuii- jer te brengen by verzekeringsmaat- het academisch ha j6„. Ook vuele probU,„fen fiiïvt„-vorming en opvolging werden be- I handeJL Nu de pauze kwam het begrip „good will" aar. de orde. De geldwaarde van uit moei..„.:e begrip is afhankeiyk van vraag en aanood. In het algemeen kan men ze sleden op tweemaal de jaar winst. mus er een behoorlijk economisch resultaat aanwezig Is. Vaak wordt de waarde verwerkt in de meerwaarde van hel pand. Men dient dan op te passen deze goodwill niet tweemaal te betalen. De heer Van Rossum besloot :at nog maals de nadrukkelijke war uwing erfeniskwesties van te voren benoorhjk op papier vast te leggen. SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart: Acteon 11 te Pladju verw. Alnltak 11 '170 z. Muscat nr Damman. Aludra 11 te Buenos Aires verw. Area 17 te Re- fice verw. Asterope 10 50 z. Miami nr Taragona. Castor verkocht naar Grie kenland 11 van Rotterdam nr Algiers. Colytto 10 680 zw. kp Race nr United Kingdom. Garoet 11 te Dubai. Hector 1 12 te Tripoli verw. Kabylia 10 te Curagao verw. Kermia 10 van Stanlow nr East- ham. Kloosterdijk 12 te Miami verw. Lop- persum 11 te Rotterdam. Merwelloyd 10 284 z. ten o. Daressalaum nr. Da- ressalaam. Onoba 13 te Fawley verw. Rotterdam 11 te Curacao. Scheldelloyd 11 te Papeete verw. Streefkerk 11 te Fremantle. Togokust 10 te Laspalmas. Videna 12 te New-York verw. Wonosobo 11 300 w. Mlnicoy Djibouti. Kleine vaart: Jurjen de Vries 14 Rotterdam verw. Breehees pass. 1 Goersc naar Bremen. Mirach-N 8 v. Benghazi nr Marseille. Volharding 10 20 zw v. hinder nr Brightonferry.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3