S>e Getelde Sou^ant Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! Nederland zestiende bi j Songfestival ■mm Vanavond in de ether TELEVISIE RADIO Niet gem ikt op kijkersgunst RENTREE VAN „DORUS" Doris Day eist 50.000 dollars moord aan de br©n Miele er is geen betere PAGINA 2 DE T.ETDSE COURANT WOENSDAG 12 JANUARI 1966 De zoveelste ivaarschuwing ■jN de rij van profeten die de Nederlandse gemeenschap waar schuwen tegen het uitlokken van ongunstige ontwikkelingen in onze economie, is S.E.R.-voorzitter drs. De Pous een man met gezag. Hij kent het bedrijfsleven, hij kent de economische wetenschap en hij kent het regeringswerk. Drs. De Pous wil wel niet beschouwd wor den als een „non-politicus", zoals zijn voorganger prof. Zijlstra eens wilde, maar hij is toch niet zo gebonden aan het politieke bedrijf, dat hem een zekere mate van objectiviteit wordt ontzegd. Wat drs. De Pous aanbeveelt is niet direct een vrolijke bijdrage voor een feestavond: stabilisatie van lonen en prijzen; de gewenste relatie tussen loonsverhogingen en produktiviteitsstijging herstel len; afzien van verdere werktijd verkorting; zwaardere belasting druk accepteren als het overheids beleid stijging van de uitgaven vergt. De tegenwoordige voorzit ter van de Sociaal-Economische Raad vindt het de beste manier om een weliswaar nog niet drei gende maar evenmin ondenkbare crisis te voorkomen, wanneer maatregelen genomen worden die de kritieke kentering op een af stand blijven houden. Vandaar onder meer zijn advies om nog maar eens diep na te denken over de tweede ronde van de belastingverlaging in de directe sfeer en over het z.i. ongelukkige plan van de belastingspaarbrieven. zullen dan ook diens wensen ter zake van lonen, prijzen en produk- tiviteit moeten worden ingelost. En dan komt met dr. Vondeling het hele kabinet direct in botsing met de onderling nogal tegen strijdige opvattingen van de com ponenten van het bedrijfsleven de vakcentrales en de ondernemers die beide de theorie van de stabi lisatie onderschrijven, maar die onderling en tevens met de rege ring van mening verschillen, of de stabilisatie moet beginnen bij de lonen, de prijzen of de overheids uitgaven. Drs. De Pous heeft in deze nete lige kwestie geen keuze gemaakt, maar wel laten blijken dat er reden tot bezorgdheid is, wanneer de drie partijen elkaar de voor rang blijven opdringen. rj rs. DE POUS dringt intussen U wel aan op matiging van de tegenwoordige welvaartspolitiek, zolang niet de garantie is gescha pen dat daarvoor de economische zekerheid aanwezig blijft. Dat ial hem wel reprimandes opleveren van de zijde der vakbeweging, gelijk ook prof. Zijlstra daar zijn krediet heeft aangetast door zijn kortgeleden in het parlement ten beste gegeven beschouwingen. Inmiddels kan het ook de vak beweging niet ontgaan zijn dat drs. De Pous een bepaalde ver soberingsactie wat betreft de koppelen aan een meer aanvaard bare vermogensverdeling, hetgeen o.i. noodzakelijk is om de promotie van sociale rechtvaardigheid te blijven bevorderen. Als voorzitter van de S.E.R., waar over deze vermogensverde ling belangrijke adviezen moeten worden geboren, kan de heer De Pous zeker zijn gezag en invloed aanwenden om te bevorderen dat die keerzijde van de medaille meer Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, over onze loon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver- Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onze wekelijkse contactavonden DEN HAAG: Elke dinsdag en vrijdagavond in café-res taurant „Paviljoen", Rijswijk- seplein 39. LEIDEN: Elke donderdag- voer en uitstekende sociale avond in het N.Z.H.-haltekan- voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. Of vul onderstaande coupon in: toor. Stationsplein. Telkens van half acht tot half Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE wanneer dr. Vondeling nu niet als minister aan kabinets- politiek vast zat, hij vooraan zou staan in het gelid om verschillende adviezen van drs. De Pous vol- interesse krijgt, mondig te onderschrijven, met j name diens visie op de belasting- De „zoveelste waarschuwing" druk. I zal dan alle belanghebbenden Maar in het logische verband I en dat is per slot van rekening dat de waarschuwingen van de j de gehele natie aan waarde heer De Pous onderling hebben, I winnen. Nationaal cadeau en de fiscus WIE bijdraagt aan het nationaal attentie. Een girostrookje of bank- geschenk voor het huwelijk van afrekening is voldoende om samen met prinses Beatrix, kan daarvoor van de I de fiscus een aandeel te leveren in de fiscus de welwillendheid genieten, die huwelijksgift van de natie. bij -schenkingen meer wordt verleend, j Jammer, dat minister Vpndellng lyj Minder exclusief rCLEACS verschijning in de ether is gepaard gegaan aan de verwachting, dat deze televisie-academie onder de verenigingen en stichtingen die over zend tijd beschikken, een exclusieve figuur zou blijven. In het begin is dit ook naarstig ge probeerd; overigens met weinig succes. Daarvan is het niet onverwachte gevolg, dat Teleac wegen is gaan zoeken, waar op meer Nederlanders bereid zouden zijn haar te volgen. Vandaar bijvoorbeeld, dat voor het komende half jaar naast de exclusieve onderwerpen „Samen leven nu en morgen" en „De moderne logica" za ken aan de orde worden gesteld, die bij de brede massa meer zullen aanslaan: ,,Wij maken muziek", studievoorlichting en. heel in het bijzonder, de samen met de A.N.W.B. te geven cursus „Pech onder weg". Door de omroepverenigingen zijn nogal wat vraagtekens gezet bij de nieuwe initiatieven van Teleac. Het mocht dan al zijn dat van hun kant ook reeds serie uitzendingen gegeven zijn zoals „Samen leven, nu en morgen". Teleac kon even tuele kritiek van dit soort afwijzen met het argument, dat rij geregeld meer sys tematisch, mogelijk ook in nauwere sa menwerking met de wetenschapswereld dit soort van onderwerpen op het televi siescherm zou brengen. Nu Teleac ook een minder exclusieve weg gaat zoeken, wordt de concurrentie met de gewone omroepverenigingen even wel groter. Want met cursussen als „Pech onderweg" en „Wij maken muziek" doet Teleac niet veel anders dan terug j Aan het einde komen op onderwerpen, waarmee de „zuilen" zich al geruime tijd bezighouden. Wanneer de uitzendingen ook visueel goed verzorgd worden, zal het de kijker een zorg zijn, dat Teleac er een gewoonte van gaat maken buiten haar ivoren toren te treden. Mogelijk vraagt hij zich even wel af. of op die manier het terrein waar straks de eigen staven van N.T.S. en N.R.U. moeten gaan werken, ook niet van maand tot maand kleiner wordt. Het is een wat oneerbiedige vergelij king, maar we kunnen het spreekwoord niet vergeten, dat vele varkens de spoe ling dun maken. Op den duur moet zich dat toch wel gaan wreken! HILVERSUM Alle achttien Eurovisie- landen nemen-4eel aan de intemajio^ nale finale van het Eurovisie Song- festival >1966, dat. zaterdag 5 maart in Luxemburg wordt gehouden. Bij do loting van de volgorde is Nederland als zestiende uit de bus gekomen. Voor het overige is de volgorde: 1. West- Duitsland, 2. Denemarken, 3. België, 4. Luxemburg. 5. Joego-Slavië, 6. Noor wegen. 7. Finland. 8. Portugal, 9. Oos tenrijk, 10. Zweden, 11. Spanje, 12. Zwitserland. 13. Monaco, 14. ItaJlë, 15. Frankrijk, 16. Nederland, 17. Ier land en 18. Engeland. Nederland heeft dus niet slecht geloot, gezien het feit. dat het tot de drie laatste deelnemende landen in de rij deze maand volgen de uitzendingen van het nationale song festival, dat voor de kijkers zal worden gepresenteerd door Teddy Scholten. De regie berust bij Adri van Oorschot en de heer Ben Mettrop, hoofd van de werkgroep Amusement bij de N.T.S. heeft de algehele leiding. Nico v. Vliets Zn id-Afrikaserie Welzijn bejaarden in Eén op de tien HILVERSUM In de vierde rechtsteek- uit uitzending van de N.C.R.V.-serie „Eén op de tien", dinsdagavond 18 janu ari op Nederland II wordt het probleem van de lichamelijke toestand van de bejaarden aan de orde gesteld. Presen tator Jan van Hillo, een aantal des kundigen en bejaarden zelf zullen aan tonen dat er over dit probleem vele misverstanden zijn. Misverstanden, die veelal ontstaan zijn omdat men zo weinig weet van deze groep van 1.200.000 Nederlanders. Zo denkt men in Nederland dat meer dan veertig procent van de bejaarden chro- b nisch. ziek is en dat het raerendpel vmi hen niet meer genezen zal. tn wérkelijk-' heid is het percentage chronisch Zieke bejaarden echter slechts twee procent en het merendeel herstelt geheel of ge deeltelijk. mits een goede behandeling wordt gegeven. Het percentage zieke en/of invalide be jaarden is in het algemeen kleiner dan r.ien vermoedt. Maar hoe blijven de gezonden fit? Wie zal direct of indirect hulp bieden? Welke voorzieningen kun nen en moeten er nog getroffen worden voor de zieke bejaarden? Deze en andere vragen zullen in „Eén op de tien" aan de orde worden gesteld, de 'drie Hopelijk zal dit belangrijke onderwerp op Twintigste aflevering van „Dzjes zien" Het programma „Dzjes zien" heeft vanavond een feestelijk tintje, want net is de twintigste aflevering. Daarom meer artiesten en meer zendtijd. Rita Reys ontvangt onder inderen als gasten Lee Konitz, altsa*; Sahib Shihab, fluit en baritonsax; Ben Baily, trompet; Art Farmer, flügelhom; Aake Person, trombone, en Stu Martin, drums. Al deze gasten zijn reeds eerder in het programma geweest, behalve de nu veertigjarige Sahib Shihab. Hij werd als Edmund Gregory geboren. In de jaren vijftig, toen verschillende jazzmusici tot het mohammedanisme overgingen, werd het Sahib Shihab. Hij heeft onder anderen gespeeld in het orkest van Luther Henderson, was begeleider van de zangeres Dakota Staton en speelde bij Quincy Jones. Presentatie: Pim Jacobs. (Nederland I, 21.15). „Rechter Timberlane met Spencer Tracy Parijse symfonie van Wolfgang Mozart Spencer Tracy in ..Rechter Timber lane-" met Lana Turner als tegen speelster. (Nederland II, ZO.55). Hedenavond NEDERLAND I - Teleac: 18.30 Studievoorlichting, NTS: 19.00 Nws, 19 01 Klaas Vaak, 19.05 Franse les; NCR: 19.35 De Beverly Hillbillies, tv- film; NTS: 20.00 Joum; NCRV: 20.20 Plus minus, documentaire quiz ,21.15 Dzjes zien: Off the record, 21.55 At tentie: actualiteitenrubr.. 22.20 Avond overdenking NTS. 22-25 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws: VARA: 20.01 Tim Frazer. thrillerfeuil leton, 20.30 Achter het nieuws. 20.55 Rechter Timberlane. speelfilm, NTS: 22.45 Journaal. Donderdag NEDERLAND I AVRO: 14.30 Voor de vrouw. Hedenavond HILVERSUM I (402 m> NCRV: 18.00 Klass. kamermuziek. 18.30 Het Spektrum. 18 50 Orkestmuziek. 19.00 Nieuws, 1910 Radiokrant 19.30 Op de l)ciT\ ft PYflfi Cf ma naf. praatje. 19.35 Muziek van het U LlUtl Leger des Heils. 1950 Wereldpanora ma 20.0 Stereo: Vocaal ensemble: ge wijde muziek. 20-25 Stereo: Klassieke muziek. 2115 Van je familie moet je 't hebben: klankbeeld over Afrika. 21.40 Stereo: Gram., 22.00 Sport in 't kort. 22.10 Gram. muziek. 22.15 Avond overdenking 22.30 Nieuws. 22.40 Mod muziek. 23.00 Lezing. 23.15 Platen- nieuws. 23-55 Nieuws. De acteur Spencer Tracy wordt zo langzamerhand ook een bekende figuur in de huiskamers. Hij was reeds te zien in drie bioscoopsuccessen en vanavond weer in „Rechter rimberlane", het verhaal van een conservatieve rechter in een Amerikaans provinciestadje, die voor de eerste maal het arme verkoopstertje Jinny in de getuigenbank ontmoet. Hij wordt verliefd. Hy trouwt met haar. tot grote verontwaardiging van zijn vrienden, die het huwelijk beneden zijn stand vinden. Door alle vooroordelen en de dood van haar kind keert het meisje zich tenslotte van hem af en begint een kortstondige liefdesaffaire met een jongere vriend van haar man. In de hoofdrollen Spencer Tracy en Lana Turner. (Nederland II, 20.35). Dat de componist Mozart ook een voortreffelijk violist was, is niet algemeen bekend. Men zou dit echter bijna vanzelfsprekend kunnen noemen want was hij niet de zoon van de directeur van 'n vermaarde violisten- school Zijn vader Leopold schijnt eens tegen Wolfgang gezegd te hebben: „Er is menig hooggewaardeerde violist, met wie iemand van jouw capaciteiten medelijden kan hebben." Vanavond voert het Omroeporkest onder leiding van Henk Spruit in een stereofonische uitzending een van zijn werken voor viool uit. (Hilversum I. 20.25). La Ronde (Orkest Franek Pourcel) The Sound of Music (Solisten, koor en orkest): At sundew (Johnny Griffin. Taylor)The swingers i (idem) - Blues in the closet. Morning after Carnival (Herbie Mann. Dave Pike e.a.); Wabash blues. Basin Street blues en St. Louis blues (Harry Edison. Sam en Jo Jones e.a,). BRUSSEL Ned. (324 m) 18.00 Nws. 18.03 v.d soldaten. 18.30 Sportkroniek, 18.55 Amusementsmuziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Koningin Elisabethwedstryd 1966 voor compositie. BRUSSEL Frans <484 m) 18.30 Lichte sar KRO HILVERSUM II (298 nu - VARA: 18.00 Actualiteiten, 18 20 Uitzending van de Kat-h. Volkspartij. 18.30 Dans- orkest. 1900 Voor de kinderen. 1916 Jazzmuz.. 19.30 Artistieke staalkaart, 20 00 Nieuws. 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor. 'amusementsprogr ■21.00 Socialistisch commentaar, 21.15 iAnnisementsmuz ,-31..45 .-Na. idfira#aelitji,-JD HILVERSUM II (2Ö8 m)AVRO: J Israël. 2.15 Ik loop 7 00 Nieuws. 7 10 Ochtendgymn.. 7.20 HILVERSUM I (402 m> 7 00 Nieuws, 7.10 Meditatie. (7.30 Nws. wegeninformatie). 8.00 Nieuws. 8.10 Gram.. 8.00 Nieuws. 8.10 Gram., <8.25 huisvrouw. 9.35 Waterstanden 9.40 Schoolradio, 10.00 Aubade: gevarieerd muziekprogr.. 11-00 Voor de zieken; VPRO: 11.45 Drie Blueszangers, 12.10 Gesprek. 12.27 Voor land- en tuinb.. 12.30 Nieuws, 12.40 Praatje en repor tages van binnenl. correspondenten, 13.15 Klass. gram. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Zigeunerorkest. 14.25 Klass pianotrio's. 15.00 Bijbeloverd.. 15.30 Geestelijke liederen. 16.00 Gram.. 17.0 Voor de jeugd. 17.15 Bulgaarse volksliederen, 17.35, Stereo: Licht in strumentaal kwintet 17.50 Sportrubr. documentaire c door het land. licht progr.. 22.30 Nws, 22.40 Actualiteiten met o.a. Europees kampioenschap biljarten 47/1 te Zwa nenburg. 2250 Weerklank: muziek- revue, 23 30 Mod. muziek 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) - Van 18.00 tot 20 00 uur. vlak voor het hele uur nieuwsberichten - 18 00 Veronica s Jukebox. 19 00 Rolting-Stonesshow. 19.15 Wereld Hitparade, 2000 Gram. met o.a. Indonesian Teenagercorner. 21.00 Rock. Beat en Boogie. 21.30 Veronica's Rhythm and Blues Hop. 22.30 tot 1.00 Ge var gram muziek DRA ADO.MROEP liin Lang zal ie leven 1 dik". Deze wijsheid blijkt nu het geeste lijke en het lichamelijke in één formule ring te kunnen vatten. Een moderne ver taling van het oude „mens sana in cor- pore sano", mag men het wel noemen. Overigens openen de beide uitspraken uen lèven dan "dikkere niet-rokers. Het perspectieven op een onbezorgd leven Een oordeel over de positieve waarde van beide terugkeer min of meer naar paradijselijke stellingen voorlopig overlatend aan andere toestanden, toen ook de verlokkende appel deskundigen, die in een knnpentfllende «erd aangeboden onder de suggestw.ert reeks van ..wel. niet. wel. niet' produkt .aangeprezen als afslankend, al thans niet dikmakend of twee medici op peren de voorzichtige conclusie, dat magere matige rokers wel eens langer zouden kun- op terug zullen komen, mag gen. dat hier een heel oude wijsheid zijn actualiteit herkrijgt, n.l. „Maak je niet In een handomdraai '■Z.3.4.5,6,7. wordt onsterfelijk Met belangstelling wachtten wij nadere ontwikkelingen af. Mai vooralsnog lijkt nog het meeste hou vast te bieden het advies: „Wilt u lang leven? Ga dan héél langzaam dood". Nederland I worden herhaald. Red.) HILVERSUM Tom Manders zal op zaterdag 22 januari on het Nederlandse televisiescherm als „Dorus" zyn rentrée maken in de eerste uitzending van een nieuw zaterdagavondserie. „Dorus gaat een straatje om" Is de titel van dit rechtstreekse programma uit studio A in Hilversum. Tijdens dit straatje om ontmoet Dorus een vrouwelijke, een mannelijke en een dansende agent (Marjo de Vries, Jan Velzenboer en Henk Flier), een zeer vreemde dame en de van haar ver vreemde echtgenoot (Mies Versteeg en Floor Koen), een kioskhouder (Louis Holst), een gemeentewerker (Sjef van Leeuwen), een voortdurend passerend en een slechts eenmaal passerend meis je (Paula Majoor en Trudy Libosan), een meeloper (Ad HoeymansV, twee werkloze musici (duo Van flcplsber- gen. een scheermesjeseter (Cornèl), een man met een arm in gips (Johan te Slaa), de dwergpoedel Mizzy, de hangen. Sint-Bernardhond Dolluf en'een slager Is <1ie halve grap halve ernst anno iThom Kelling). Dit programma wordt 1966 geschikte t.v.-stof? We geloven geregisseerd door Loet Steenbergen. het niet. ,,De kale zangeres" is Gram.. 8.00 Nieupws. 810 Gram.. (8.25 De groenteman 8.45 Morgenwijding, 9.00 Klass. operafragm., 9.40 Tophits van toen. 10 00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. <om 11-00 Nieuws 1. 12 00 Dansorkest. 12.27 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Licht ensemble, 12.50 Draaiorgelmuziek, 13.00 Nieuws. 13.10 Radiojoura.. 13.30 Licht orkest. 13.55 Voor de vrouw 14.10 Volksliederen, 14.35 4 Sans radiostrip (herh.15.05 Licht ensemble. 1520 Sjalom Mirjam: Liedjes en gedichten uit en over Israël, 15.40 Klass kamermuziek, 16.00 Nws, 16.02 Radioprogr. in een noterdop. 17.0018.00 Minjon: Jeugdomroep HILVERSUM III (F.M.-kanalen) Rita Reys, Neerlands „First Lady of J Jazz"s in het twintigste „Dzjes zien". (Nederland I, 21.15). J NRU-VARA: 9.00 Nieuws, gram., 10.00 Nieuws, gevar. muziekprogr., 10 30 Country- en Westernmuziek (gr). 11,00 Nieuws, Licht platenprogr.. 12.00 Nws. Lichte gram.muz.. 12.30 Actualiteiten, 12.35 Gram. (verv.). 13.00 Nieuws. jazzmuziek. 13-30 Franse chansons. J 14.00 Nieuws. Internat, volksliedjes. 14.30 Amusementsorkest. 15.00 Nieuws, 15.02 Lichte muziek en tips voor de vrouw 16.00Nws. Gram. wd. tieners, 17.00 Nieuws, tot 18.00 Gevar. muziek. RADIO VERONICA <192 m) Van 800 tot 20.00 uur. vlak voor het hele uur nieuws- en weerb.; 7 00 Ook goeiemorgen. 9.00 Muziek terwijl u werkt, verzoekplatenprogramma, 10.00 Koffietijd. 11.00 Artiesten met eigen J stijl 11.15 Verzoekplatenprogr., voor de huisvrouw. 12.00 Lunchmuziek, 13.00 Uit en thuis: 13.15 Lunchmuziek, verv., 14.00 Van concertzaal tot jukebox-, 15.0 Voor alle zieke vrienden van J Veronica 16.00 Donderdagmiddagpara- de (gezellige muziek). 17.15 Teenertop- J tuneparade. 17.45—18.00 Platenpalet. BRUSSEL Ned muzielt 13.20 Kam muziek. 17.30 Zing* anti-stuk. Het heeft iets gemeen met de anti-kunst van de beeldende kunstenaar, die momenteel weer en vogue schijnt te worden maar die toch ook al tientallen jaren oud is. Het is namelijk ten halve een artistiek grapje, dat men als zodanig niet hoger behoeft aan te slaan, maar ten andere ook bittere ernst in zoverre het de spot drijft met wat Ionesco als wauweltoneel beschouwt en, dieper zelfs, op een maatschappij, die hij Meer genoegen beleefden lijkt ons bedoeld als een cynisch grapje-voor-ingewijden. Het heeft als zodanig óók in ons land aandacht gehad en het genre is Kopitt!zelfs al gevolgd door een parodie-op-de-parodie. We geloven daarom niet, dat de V.P.R.O. gisteren zijn miljoenenpubliek met deze opvoering een dienst heeft bewezen. die mening gesterkt door de wijze waarop het publiek in de „Brakke Grond" waar de opname door toneelgroep Studio gemaakt werd reageerde. Men lachte daar namelijk het hardst waar Ionesco de triviale toneellachertjes in zijn stuk gispt. Als zo het groene hout is Dat de Studio-opvoering onder de bekwame regie van Kees van Iersel goed gestalte kreeg is daarbij buiten aan het elkaar vindt Duitse t.v.-programma, waarin Lore (Das Kom(m)ödchen) Lorentz haar satirische liedjes zong: vakwerk van de bovenste plank, al pleegt de satire van eigen t.v.-boderi wat directer en scherper te zijn. Overigens mikte ook dit programma niet op brede kijkersgunst. Dat is trouwens bij de V.P.R.O. niet gebruikelijk. Politiek bekeken, de rubriek van Nico Cramer, beviel ons óók in deze aflevering maar matig. Ze sloot niet aan bij de actualiteit, was al te elementair van opzeten te veel gelardeerd met half of helemaal niet geslaagde grapjes, die het geval moesten opluisteren, maar het in feite afbraak deden. De V.P.R.O. kan deze materie beter aan de grote broers overlaten. Vg. Liturgische kalender DONDERDAG 13 januari. Gedach tenis van de Doop van Onze Heer Jezus Christus. Wit. LOS ANGELES (UPI) De Ameri kaanse filmactrice Doris Day heeft een eis van 50.000 dollars schadever goeding ingediend tegen de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa en tegen een groot reclamebureau. Beide bedrijven zouden een foto van haar zonder haar toestemming voor reclamedoeleinden hebben gebruikt. HILVERSUM De vierde aflevering van Nico van Vliets Zuid-Afrikaserie komt zondagavond 16 januari. In de eerste drie afleveringen heeft h(j een overzicht gegeven van de vroegere geschiedenis, de jongste geschiedenis, die verweven Is met de invoering van de apartheids- wetten. waarvan de groepsgeblcdenwet de basis vormt. A door ngaio marsh 29 1 Gelderland'. 9 oxyda- Horizontaal: 1. mechanische mens. 2. dier. jonge stier 3 lof 4. grote heuvel, -reke ning. 5 vreemde munt. plukje gras. 6 deel van de kachel, schuin toelo pend. 7. loterijbriefje, tuig, plaats i tie. Verticaal: 1. getij, slang, titel. 2. luitenant-ko lonel. 3. godsdienst, opstandje, de oudste. 4 landbouwwerktuig, reeds. 5. erg. lofdicht. 6. voegwoord, bekende motorraces. 7. televisie (afk>. 8r0®V vader, voor de vuist. 8. step 9. ti tel. indien, voedsel. at: 7. diana; 8 In dc nog komende uitzendingen wordt aandacht besteed aan onderwijs, werk gelegenheid in de stedelijke gebieden. Kerk en pers om tenslotte de blik te werpen op Bantoestam Transkei. In de laatste (zesde) aflevering komt de oppositie aan het woord, wordt de Zuid- afrikaanse positie internationaal be licht en wordt aandacht geschonken aan de relatie met Nederland. Het uitzendschema is: zondag 16 januari deel IV; dinsdag 1 februari deel V; zon dag 13 februari deel VI. Het 1" :ht in de bedoeling om op 17 februari het vraagstuk in een breed op gezette discussie VRAAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS NR. U lij MIKU. GOUWÜ1N6U J2. RQITÉADAM. Patrick Ferrier trok zijn wenkbrauwen op en keek even naar Jenny die er heel geschrokken uitzag. Mrs. Barrimore boog zich in haar fauteuil voor over en keek duidelijk beangst naar haar man. Hij van zijn kant was vuurrood geworden. Het ge zicht van de burgemeester, dat altijd verbaasd en verwonderd stond, leek nu een karikatuur. Dokter Maine nam miss Emily nauwkeurig op als was ze proefkonijn. De dominee streek met zijn hand door zijn haar en zei: „Nee maar!" Hoofdinspecteur Coombe staarde verstrooid voor zich uit. Toen haalde hij zijn notitieboekje uit zijn zak en bekeek het alsof hij zich afvroeg waar het plotseling vandaan gekomen was. „Een ogenblikje!" zei hij. „Ik moet eraan toevoegen", zei miss Emily, „dat we miss Jenny al dadelijk van alle verdenking kun- ner zuiveren. Ze was zo vriendelijk om op mijn kamer te komen, me de trap af te helpen, en zo ver ik weet bleef ze in de eetzaal tijdens de lunch, en kwam naar mijn tafeltje terug om me weer naar de orde te stellen, i boven te brengen. Wilt u dit noteren?" Hij opende zijn mond. maar zei niets en maak te inderdaad een aantekening. „Misschien is het in het belang van het onderzoek als ik eraan toevoeg dat mr. Barrimore helemaal niet in de eetzaal verscheen, dat mrs. Barrimore die vijf minuten voor mij verliet en dat rnr. Pa trick Ferrier laat kwam. Ongetwijfeld zullen ze u de reden daarvan verklaren". „Wel allemachtig!" barstte majoor Barrimore uit. „Ik mag vertrekken als ik dat doe! Verdorie, ik zal „Nee, Keith! Toe", zei zijn vrouw. „Hou je mond, Margaret". „Ik zou zeggen", zei Patrick, „dat u dat beter kunt doen". „Patrick!" zei de dominee. „Nee, nee, beste ke rel". Hoofdinspecteur Coombe nam een besluit. „Mag ik even uw aandacht?" zei hij en daar slaagde hij in, want ze keken hem allemaal aan. „Ik beweer niet dat dit de manier is waarop ik de zaak zou hebben aangepakt", vervolgde hij, „als ik er over te beslissen had gehad. Maar dat was niet het geval. Miss Pride is haar eigen gang ge gaan en heeft mij voor een voldongen feit gesteld, zodat ik dit onderzoek wel op haar manier moet voortzetten. Ik zeg niet dat het wenselijk is die zaak zo aan te pakken en ik zou liever gezien hebben als ze eerst met mij gesproken had. Maar dat heeft ze niet gedaan en dus heb ik geen ande re keus. Ik geloof dat het voor alle betrokkenen beter is als we nu die .geschiedenis direct afhan delen en optekenen wat iedereen te zeggen heeft. Ik hoop dat u daar geen bezwaar tegen heeft". Patrick zei vlug: „Natuurlijk niet. Dat zal wel het beste zijn". Hij stond op: „Ik was laat voor de lunch", zei hij. „omdat ik met George Pender een borrel dronk ln de bar Ik ging rechtstreeks van de bar naar de eetzaal. Ik kwam niet in de buurt van de recep tie. En u, mama?" Mrs. Barrimore draaide met haar handen en keek naar haar zoon. Ze antwoordde hem als voerden ze samen een particulier gesprek. „Bedoel je wat lk deed toen ik de eetzaal verliet? O, ja. Ik... ik ging naar de hall. Er waren een massa mensen met de bus gekomen. Sommigen vroegen och de ge wone dingen. Een van die mensen leek....niet hele maal in orde... en ik nam haar mee naar de loun ge om haar daar te laten zitten. Toen ging 1'" het oude huis. En..." Dokter Maine zie: „Ik trof mrs. Barrimore toen ze daar binnenkwam. Ik was in het oude huis. Ik was daar om met haar over miss Pride te spreken. Om te horen of zij", hij keek even naar haar. „zich netjes aan mijn voorschriften hield", zei hij droog jes. „Ik ging naar de oude gelagkamer. Majoor Barrimore was daar. Ik praatte even met hem en gebruikte tfoen iets in de nieuwe bar. Daarna be zocht ik een patiënt die in het hotel logeert, en om half drie bracht ik een bezoek aan miss Pri de. Ze was druk aan het telefoneren om deze ver gadering bij elkaar te roepen. Op haar verzoek ben ik dus hier gekomen Hij had vlug gesproken. Mr. Coombe zei: „Een ogenblikje, alstublieft, dokter" en ze zwegen allen to» hij bij was met zijn aantekeningen. „Ja", zei hij eindelijk. „Juist, en nu nog zijn edelachtbare, is „Ik moet zeggen", Viel mr. Nankivell hem ln de rede. „dat moet me van het hart, dat ik niet ver wachtte toen ik hier werd geroepen op een uur dat ik genoeg andere dingen te doen heb, om ver- plicht te worden me vrij te' pleiten van medeplich tigheid aan een vervoekt kinderachtige streek. Ver der ben ik zo vrij te verklaren dat ik de eis die mij gesteld wordt, beschouw als in strijd met de waar digheid van het ambt, dat ik de eer heb te bekle den. Dit gezegd hebbende, zai ik je dankbaar zijn als je daar notitie van meemt, Alf Coombe. Ver der verklaar ik dat ik gedurende de eerste helft van de periode in kwestie in de burgemeesterska mer mijn ambtsbezigheden vervulde, en daarna naar het kantoor achter mijn slagerij ben gegaan wat meer is dan gezegd kan worden van mensen die ik in het belang van het onderzoek liever niet met name noem". (Wordt vervolgd

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2