WESTEN WIL HEGEMONIE IN BUNDESLIGA HEROVEREN Limburger Theo Boosten hoopt in voetsporen Horn te treden PRIESTER- EN KLOOSTERJUBILEA Scheidsrechter Schalks weer in gunst bij MW Rush op spelers om elftallen te versterken UW MENING Ronde van Nederland niet dupe regeringsmaatregel Geen vrees voor PAGINA 8 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 11 JANUARI 1966 (Van onze sportredactie) MAASTRICHT. Het bestuur van M.V.V. heeft bij het ingaan van het nieuwe jaar de Leidse scheidsrechter W. Schalks, die na de in het begin van dit seizoen in Rotterdam gespeelde wed. strijd tegen Sparta door de Maastrichtse eredivisieclub tot persona non grata was verklaard, een speciale nieuwjaarswens toegezonden. Hierin wordt de Leidse arbiter de vriendenhand toegestoken. Zo er van enige kwestie sprake mocht zijn wenst het bestuur van M.V.V. bij deze nieuwjaarswens daaraan een einde ge maakt te zien. De heer Schalks kende destijds in de wedstrijd tegen M.V.V. drie strafschoppen toe aan Sparta. De Maastrichtenaren waren hierover ten zeerste verbolgen. Inmiddels heeft de heer Schalks reeds laten weten de uit gestoken vriendenhand gaarne aan te nemen. In een brief aan het M.V.V.- bestuur deelde hij mede het op prijs te stellen, dat de betrekkingen tussen hem en M.V.V. weer het hartelijke karakter van vroeger zouden krijgen. En hiermee behoort de „kwestie-Schalks" tot ieders genoegen weer tot het verleden. Prins beschermheer UTRECHT Z.K.H. prins Bernhard heeft de Stichting Europese Zwemkam- pioenschappen 1966 bericht de uitnodi ging te aanvaarden het beschermheer schap van deze in Utrecht te houden kampioenschappen zwemmen, schoon- springen en waterpolo op zich te nemen. Op het verzoek de kampioenschappen op 20 augustus te openen kon de prins niet ingaan, omdat hij tijdens die perio de met vakantie is. Eerste deelnemers Eur. schaatstitel INZELL De Westduitse Schaats bond heeft voor de wedstrijden om het Europees kampioenschap schaatsen, dat op 22 en 23 januari in Deventer wordt gehouden, de rijders Gerd Zlmmermann en Günter Traub aangewezen. De sprinters Erhard Keller en Klaus K&nsche reizen naar Scandinavië om zich voor te bereiden op de wereldkam pioenschappen (19 en 20 februari) in Göteborg. Van Zuüen winnaar zeehen gelcompetitie DEN HAAG. De zeehengelvereni- ging Sparta hield zondag de laatste wedstrijd van de competitie Wederom werd in IJmuiden gevist vanaf de noor- derpier, waar zeer veel schar werd ge vangen. Vooral zij, die het konden op brengen tegen de gure oostenwind in te vissen, boekten grote vangsten. In totaal haalden 19 man rond 1500 vissen op. Het grootste aantal, 206 stuks, ving Gerard Prijs, die echter het dag klassement niet kon winnen, doordat Joop van Zuilen, die 181 scharren uit zee haalde, een hoger totaalgewicht had gevangen en daardoor de eerste prijs won. De derde plaats was voor Henk Bolink, vierde werd Aad Ouwerkerk vijfde Wim van der Veen. De uitslag van de competitie over i wedstrijdzondagen was: 1. Joop v. Zuilen 27.335 punten; 2. Gerard Prijs 25.380 p.; 3 Henk Bolink 21.130 pnt.; 4. C. Bijl 17.600 pnt. en 5. Aad Ouwerkerk met 16.725 punten. De kernploeg van de KJN.S.B. is volop aan het „bijschcwen" in het Noorse Fagernes om straks in Deventer op de Europese kampioenschappen een goede schaats te kunnen rijden. Eén van onze troeven Nederland kan keus maken is Ce os Verkerk. (Van onze correspondent) KEULEN. Het lijdt geen twijfel: de beide Beierse Bundesliga- clubs TSV 1860 München en Bayern München de laatste dit seizoen gepromoveerd die op de eredivisieranglijst resp. de eerste en de tweede plaats innemen, spelen de eerste viool in het bondsrepubli- keinse voetbal. „Het westen" is van de traditionele leidende positie in het Westduitse voetbal verdrongen. Weliswaair staan Borussia Dort mund en de FC Köln resp. op de derde en vierde plaats en hebben ook zij nog goede kansen om landskampioen te worden, dringen ook de zuidelijke clubs FC Niirenberg en VFB Stuttgart naar voren. De westerse hegemonie is verdwenen. De westelijke voetbalclubs willen iets gaan ondernemen om aan deze toestand een einde te maken en de leidende voetbalpositie van „het westen" te herstellen. Zij willen zoveel mogelijk spelers kopen en in het volgende Bundesligaseizoen „het zuiden" terugdringen. Alleen FC Köln heeft te veel voetballers Het is op het ogenblik half time ln de Bundesligacompetitte. Eind april be gin mei is de competitie afgelopen. Men moet zich dit jaar haasten vanwege de wereldkampioenschappen voetbal in En geland, waarvoor de Bundesligaclubs hun beste spelers ter beschikking van bondscoach Helmuth Schön zullen moe ten stellen. Dit heeft het voordeel, dat er des te meer tijd overblijft voor de aankoop van nieuwe spelers. En dit jaar zullen de vijf Bundesligaclubs uit „het westen" (Borussia Dortmund, FC Köln, Meiderlcher SV, Borussia Mön- chengladbach en Schalke 04) als grote kopers op de voetbalmarkt verschij- Vooral Borussia Dortmund heeft een uit „het westen" in het volgende sei zoen een hartiger woordje willen gaan meepraten dan dit seizoen. Zij schijnen zich te hebben voorgenomen, dat de vierde landskampioen sinds de oprich ting van de eredivisie (eerste jaar FC Köln, tweede jaar Werder Bremen, dit jaar mogelijk TSV 1 860 München) weer uit „het westen" moet komen. Wit-Gele Kruis heeft p.r.o.-adviseur UTRECHT (ANP) De nationale fe deratie „Het Wit-Gele Kruis" in Utrecht heeft met ingang van 1 januari j.l. een public-relationfunctionaris aan gesteld. In deze functie is benoemd de heer J. A. Stöpetie in Amsterdam. De heer Stöpetie zal ook de redactie van het maandblad Katholieke Gezöndshelds- zorg op zich nemen. Tevens zal hij de public-relations verzorgen van het katholiek nationaal bureau voor de geestelijke gezondheidszorg. Bas van Duivenbode PARIJS. Bas van Duivenbode, de Nederlandse kampioen in het halfzwaar. gewicht, heeft gisteravond in het Parijse Sportpaleis op punten verloren va jonge Fransman Bernard Thcbault. Het was voor Thebault zijn negende over winning in evenveel gevechten als be roepsbokser. De wedstrijd ging over acht ronden. De Amsterdammer heeft opnieuw moeten ervaren hoe moeilijk het in de beroepsbokssport is een overwinning ln het buitenland te behalen. Ondanks prachtige wedstrijd, waain hij Thebault zelfs in de slotfaze aan de rand van knock out bracht, werd Van Duivenbode tóch verliezer verklaard. Het publiek gaf door een joelend fluitconcert blijk het met deze beslissing niet eens te zijn. Engelse verovert skipriis Lage Landen VAL d'ISÊRE. De Engelse Ingrid Chrislcphersen heeft gisteren tijdens de skikamp^oenschappen der Lage Landen ln Val d'Isère de reuzeslalom voor dames gewonnen en daarmee beslag gelegd op de door de Nederlandse Ski Federatie beschikbaar gestelde „Tuiipe d'Or". De tijd van de winnares over 1250 meter lange parcours met 40 poort, jes en een hoogteveRschil van 240 meter bedroeg 1 minuut en 16,08 seconden. De uitslag was verder; 2. Joanna Mc. Covfan (G.B.1.19.70; 3. Melariie Kra mers (Ned.) 1.21,18; 6. Evelyn de Weger (Ned.) 1.25,08 9. Marleen Deurvorst (Ned.) 1.40,23; 10. Nella Kleyn (Ned.) 1.40.89. JONGSTE ARBITER IN EREDIVISIE Conditie is belangrijke zaak (Van c sportredactie) W' goed is komt snel, moet Joris v.d. Bergh eens ge schreven en betoogd hebben. Dat gaat dan op voor Theo Boosten, die in 1957 niet scheidsrechteren in de Afde ling-Limburg begon en het vo rig seizoen tot de hoogste klasse van het vaderlands voet bal, de ere-divisie is doorge stoten. Een bliksemcarrière dus van deze lange, slanke Hoens- broekenaar, die 38 jaar is en een aantal veelbelovende ja ren als scheidsrechter voor de boeg heeft. De vraag brandt u wellicht op de lippen, waa Theo Boosten het te danken heeft, dat hij zo snel tot de top van het vaderlandse scheidsrechtercorps is doorge drongen cn nu reeds de repu tatie geniet een goed arbiter te zijn. Natuurlijk dankt deze oud- speler van Sp. Emma 't aan zijn begaafdheden: hij is in telligent. heeft een behoorlijke dosis mensenkennis, hij treedt met een beminnelijke flair op, hij toont een mannelijke durf om verantwoordelijkheid te dragen en hij bezit doorzet tingsvermogen. Eigenschappen dus, die hem tot een aangena me persoonlijkheid maken. Theo Boosten komt er eerlijk voor uit. dat er voorts nóg een paar belangrijke voorwaarden aanwezig waren, die hem als scheidsrechter voor de hoogste klasse van het betaald voetbal in aanmerking deden komen: hij noemt zijn goed lopende textielzaak ln Hoensbroek en het meeleven van zijn echtge note, die, als geen harer zus teren, zo voetbalminded is. Zij leeft met hem mee. als geen ander en de geheimtaal, die ook wel eens een scheidsrech ter spieekt verstaat zij als de beste. Stelt men Theo Boosten de vraag, waarom hij zo graag scheidsrechtert, dan is zijn antwoord kort en krachtig: „Het is voor mij een hobby, een ontspanning en geen in spanning". Na een week van hard werken in zijn zaak te Hoensbroek, waar de admini stratieve rompslomp wel eens een aanval op zijn goede hu meur doet. na vrijwel elke avond bezig te zijn met. het werk dat nu eenmaal aan zijn voorzitterschap van de Scheids- ik speciaal te denken heb. Dan komt de wedstrijd zelf, waarin beslissingen soms in een onderdeel van een se conde genomen moeten wor den. En wanneer de wedstrijd er eenmaal op zit beleef ik 'm opnieuw en ga ik in mijn geest na, wat ik naai" eigen oordeel goed en niet goed heb gedaan en waarop ik een volgende wedstrijd beter moet letten Ik hou een soort noodzakelijk zelfonderzoek, waarvan ik weet, dat ik ervan leer. Waaruit men moge afleiden, dat hij zich in zijn zelfkritiek niet spaart. Daarom is hij ook Aanwezigheid rapporteurs brengt hem niet uit balans rechtersgroep De Mijnstreek en zijn docentschap voor jon ge scheidsrechters verbonden is vindt hij in de voetbalarena met zijn vaak onstuimig pu bliek die hoognodige ontspan ning. Hét scheidsrechteren in het betaald voetbal met sotns 22 nerveuze en niet altijd even makke spelers is overigens be paald geen sinecure. Het feit. dat zijn handelingen op het veld door „bazen" (rappor teurs) bijzonder kritisch wor den beoordeeld, is daarnaast voor jonge scheidsrechters een adembeklemmende gedachte. Him aanwezigheid kan hem echter niet in verwarring brengen„Ik heb nog nooit een slecht rapport gehad...." zegt Theo Boosten. Zelfonderzoek Voor elke wedstrijd stapt Theo Boosten, goed geconcentreerd op de dingen, die komen gaan, met zijn beide grensrechtere naar de middencirkel voor het eerste ritueel van de wedstrijd, de toss. „Ik beleef", zo onthult Theo, Boosten. „een wedstrijd drie maal. Enkele uren voor de wedstrijd som ik de dingen op. ontvankelijk voor goede advie zen, die oud-scheidsrechters hem geven. En Theo Boosten durft er ook voor uit te ko men. aat je als scheidsrechter ook wel eens je dag niet hebt, al heb je je dan nog zo goed op een wedstrijd voorbereid. „Mijn ervaring is", zo vertelt hij, „dat Je van de twintig wedstrijden, die je leidt er vijf tien goed fluit en dat er vijf zijn, waarin je leiding minder goed uitvalt. Waarom zou een soheidsreohter zijn dag eens niet kunnen hebben. De be6te voetballer maakt dat mee..!" Bedrieglijk Maar evenals iedere betaalde voetballer dient een scheids rechter zijn conditie op peil te houden. „Men zegt wel eens. dat een wedstrijd tempo mist, maar vergis je niet", verklaart Theo Boosten met overtuiging. „Dat kan zeer bedrieglijk zijn, ik heb dat meer dan eens on dervonden." Om die ook voor een scheidsrechter noodzake lijke conditie te verkrijgen en te behouden, traint Theo Boos ten elke week met de Scheids rechtere van de Scheidsrech- tersgroep De Mijnstreek mee en aangezien hij dit voor zich zelf nog onvoldoende vindt, traint hij elke week nog onder- half uur alleen. Vandaal', dat hij geen onsje vet te veel mee torst. En na woensdagavond is eLk „drupke" voor hem taboe. De fles „Els" of cognac en wat er meer aan spiritualiën voor handen is blijft onaangeraakt, als zal hij bezoekers dat kunnen er zo in de loop van de late avond wel enkelen zijn, meestal medebestuurders van de Scheidsrechtersgroep De Mijnstréek of collega's-scheids- reohters, die hij met raad en daad bij staat een goed ver sierd drankje niet onthouden. Want de deugd der gulle Lim burgse gastvrijheid wordt in huize Boosten mede dank zij de toegewijde zorgen van zijn attente vrouw, niet onbeoefend gelaten. International Het is prettig met Theo Boos ten over zijn hobby te praten. Hij spreekt levendig en ge makkelijk, heeft een goede woordkeus en uit zijn ogen. die in een scherp, maar prettig ge zicht staan, spreekt de ener gieke wil om nog verder te ko men. Hij komt daar eerlijk voor uit. „Nu Ik dit al heb bereikt, wil Ik nog verder komen", zo be kent hij, „en lk zal er alles voor te doen om 't te bereiken Theo Boosten hoopt dan ook in de toekomst eens op de lijst van internationale scheids rechters van de FIFA te wor den geplaatst om in de voet stappen van Leo Horn te kun- Joop Mariens, de „big boss" van de Nederlandse scheids rechters, bepaald geen gemak kelijk heerschap, keihard in zijn oordeel en beslissingen, ziet veel in Theo Boosten. Hij staat de Limburger met raad en daad ter zijde, kent zijn ambities, maar waarschuwt hem om met beide benen op de grond te blijven. „Ik ben het type niet", zegt Theo Boos ten lachend van zichzelf, „dat naast zijn schoenen gaat lo pen. Ik weet verder van me zelf. dat ik nog veel heb te leren1" Den Bosch wint ijshockeystrijd DEN BOSCH. De nieuwe over dekte kunstijsbaan in Den Bosch is gis teravond officieel geopepd met een ijs- hockeywedstrijd tussen Den Bosch en het team van Beograd uit Joego-Slavië. De Brabanders zegevierden ln hun eer ste wedstrijd met 96. De tussenstan den waren 2—1, 7—i en 0—1. Waarom zo weinig voetbal? Reeds enige tijd nu ligt de amateur- voetbalsport stil. Eerst gooide de regen roet ln het voetbaleten van de duizen den voetbalenthousiasten en nu de vorst. De junioren moeten het wel hele. maal ontgelden. Precies twee maan den al hebben we geen wedstrijd ge speeld. Ook zondag j.l. is het hele pro gramma weer in de mist gegaan, hoe wel aan de vorst van de afgelopen week toch niet meer dan de gradatie „licht'' gegeven kon worden. En dan vragen we ons toch af: zijn de maat staven, die men voor een algehele afkeuring aanlegt, wel geheel gerecht vaardigd We krijgen sterk de indruk, dat het voetbal een vrouwensport aan het worden is. Is het veld een beetje hard: „Die arme jongens kunnen hun benen wel breken!...''. Nee, dan vroeger! Wanneer we de ver halen van de oudere generatie moeten geloven en waarom zouden we niet dan voetbalde men op sneeuwbe- dekte, keiharde velden, terwijl onze moeders, toen nog jonge meisjes, sa mengedrongen om een potkacheltje langs de lijn hun favorieten aanmoe digden. Naar onze mening wordt er te veel en te gauw afgekeurd met als schijnbaar onvermijdelijk resultaat, dat de com petitie in mei/juni wordt stopgezet. Leuk is dat! Als tweede gevolg van deze m.i. ver keerde handelwijze zou ik kunnen noe men het ledenverlies, dat sommige verenigingen noodgedwongen moeten lijden. Zo stappen vele jongens over naar zaalhandbal of iets dergelijks. Motief: doen we tenminste 's winters ook aan sport! Bij mijn vereniging heeft men geprobeerd het verlies aan wedstrijden te compenseren met bin nenhui stoernooien, excursies etc. etc. Maar dit had toch niet het beoogde succes! Tenslotte willen we voetballen! Verontwaardigde Junior tekort aan spelers. Daarbij heeft de club een zwaar programma, want Bo russia is ook in de strijd om de Euro pa Cup voor bekerwinnaars gewikkeld. Voor de Duitse bekerwedstrijden van dit jaar is de club al uitgeschakeld. Borussia Dortmund kan zich geen ge blesseerde spelers veroorloven. Trai ner Mülthaupt is van mening, dat het spelersarsenaal sterk moet worden uit gebreid. Hij is zefer geïnteresseerd in Joego-Slavische spelers. Jovan Miladl- novic van Partizan Beograd heeft al. Ook de Partizanspeler Jusufi had hij willen hebben, maar die gaat naar Ein- tracht Frankfurt, de club die wordt ge traind door Elek Schwartz. De le FC Köln verkeert ln een tegen overgestelde positie: zij heeft te veel spelers en houdt op het ogenblik oprui ming. Verscheidene FC Kölnspelers zul len aan het einde van het seizoen op de transferli'jst worden geplaatst. Trainer Knöple wil voor hen in de plaats nog een paar sterren kopen. Schalke '04 zoekt eveneens verster king. Men zal zich herinneren dat deze club, na reeds te zijn gedegradeerd, vo rig jaar in de Bundesliga werd terug gehaald toen de transfermarkt al lang was gesloten. Schalkes beste spelers waren niet meer te krijgen, hoewel de bond Schalke '04 een maand extra tijd gaf om te kopen. Schalke wil de scha de dit jaar Inhalen. Op de helft van de competitie staat Schalke op de 15de plaats en er is alle kans dat de ploeg het Bundesligalidmaatschap behoudt. Maar dan moeten vele nieuwe spelers en vooral voorhoedespelers wor den gekocht. Dit alles wijst er op, dat de vijf clubs LUCHTBED-TENT-KANO Ahoyhal toont. Een combinatie van kanoluchtbed en tent. Met enkele handgrepen is rmer hun hart ophalen aan deze camping V66 in de Rotterdamse van het een het ander te maken. toenemend negativisme (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Nederlandse sport, wereld behoeft niet te vrezen voor een toenemend negativisme van de rijks overheid ten aanzien van sportevene menten. Dat neemt niet weg dat de overheid, die ook verantwoordelijk is voor de veiligheid op de weg en de vrij heid van het verkeer, In de toekomst het aantal te geven ontheffingen voor wedstrijden op de wegen wel eens verder zou kunnen moeten beperken. Dit hebben de ministers Suurhoff, Samkalden en Vrolijk geantwoord op schriftelijke vragen van mevr. Van So- meren-Downer (WD) over het slechts toestaan van één grote wielerronde per jaar. Minister Suurhoff heeft, zoals be kend, de K.N.W.U. laten weten, dat voortaan slechts aan één van de twee grote wielerronden (Ronde van Neder land voor profs en Olympia's Tour voor amateurs) ontheffing zal worden ver leend van het verbod om met voertuigen op de rijkswegen wedstrijden te houden. De bewindslieden herhalen in hun ant woord dat dit besluit is genomen omdat het toenemende verkeer de wielerkara- vanen niet meer verdraagt en men niet zo vaak begeleidende motorpolitie ter beschikking kan stellen. De ministers delen niet de opvatting van mevr Van Someren, dat deze maatregel vrijwel zeker het einde van de Ronde van Ne derland betekent. In 1959, 1962 en 1964 is hij immers ook niet gehouden, zo betogen zij, terwijl de Ronde in 1965 niettemin een succes werd. MILL HILL 60 Jaar priester: 22 september G. Callenberg uit Leiden, oud-missionaris van Z.-India, in Alameda, USA. 40 jaar priester: 18 juli P. Doeswijk uit Voorschoten, missionaris in Buea, West-Kameroen; C. Hoevenaars uit Gil- ze, oud-missionaris van Buea, West-Ka meroen, in Gulpen Lb.; J. Jansen uit Schiedam, missionaris in Kampala, Oe ganda; C. Keet uit Amsterdam, missio naris in San José, PhilippijnenD. Si mons uit Leiden, oud-missionaris van Basankusu, Kongo (Léo.), in Den Haag; J. Swildens uit Leeuwarden, oud-missio naris van Basankusu, Kongo (Léo.) in missiehuis, Hoorn. 25 jaar priester: 7 juni W. van Riet uit Tilburg, missionaris in Kisumu, Ke nia. 13 juli L. Albers uit Utrecht, oud missionaris van Tororo, Oeganda, nu in broederhuis Oosterbeek; D. Bekema uit Wonsersdeel Fr., missionaris in Jessel- ton, Sabah; W. Breukers uit Weert, missionaris in Basankusu, Kongo (Léo.); Th. van Dijk, uit Waalre, oud-missiona ris van Kisumu, Kenia, nu in Studiehuis Tilburg; L. Gielissen uit Weert, oud missionaris van Kampala, Oeganda, nu in Missiehuls Haelen Lb.; G. Heins uit Utrecht, oud-missionaris van Kampa la, Oeganda, nu in Missiehuis Roo sendaal; J. Koek MO uit Harreveld, in Studiehuis, Tilburg; B. Kolkman uit Groenlo, oud-missionaris van Buea, West-Kameroen, nu ln Maarssen; P. v. Run uit Horssen, missionaris ln Basan kusu, Kongo (Léo.); L. van der Salm ir. uit Zoeterwoude, missionaris in To roro, Oeganda; C. Swart uit Lutje broek, missionaris in Kisumu, Kenia; S. Terpstra uit Dokkum, missionaris in Jesselton, Sabah; F. de Vries uit Eind hoven, missionaris in Kuching, Serawak; J. Wierts uit Den Bosch, missionaris in Kampala, Oeganda; W. Zwijgers uit Willemstad, missionaris in San José, Filippijnen. 12Vz jaar priester: op 12 januari G. Ballering uit Den Haag, missionaris in Buea, West-Kameroen; P. Bierbooms uit Roosendaal, missionaris in Nieuw- Zeeland; J. Burgman dr. uit Héngelo Ov., in missiehuis, Roosendaal; W. Hoenderboom uit Zieuwent, in missie huis, Hoorn; L. van Hout uit Gennep, missionaris, in San José, Fillippljnen; J. Kelder uit Zevenhoven, missionaris in Buea, West-Kameroen; P. Kok uit Hoorn, missionaris in Kisii, Kenia; S. Pannekeet uit Schagen, missionaris in Kampala, Oeganda; J. Rikhof, uit Gro ningen, in missiehuis, Roosendaal; B. Stukart uit Rotterdam, missionaris in Buea, West-Kameroen; A. Vaneman uit Zoeterwoude, missionaris In Rawalpin di, West-Pakistan; J. de Wolf uit Rot terdam, missionaris in Kisumu, Kenia. MISSIONARISSEN S.V.D. 25 Jaar priester: 28 Januari mgr. G. Manek, aartsbisschop van Ende, Flo- res, Indonesië. 17 augustus Corn. Bogaard, missiehuis SVD, Soesterberg; Corn. Helsdingen, kapelaan, Straelen (D); H. Maathuis, missieprocurator, missiehuis SVD, Teteringen; Petr. Geurts, Larantuka- Flores, Indonesië; P. Rozing, Boawae- Flores, Indonesië; Th. Visser, Wolowae- Flores, Indonesië; Th. v. Eyndhoven, Koforidua, P. O. Box 20, Ghana; Petr. Wildenburg, Nkwatia-Kwahu, P. O. Box 17, Ghana; Petr. Smits, missie- prokuur, Teteringen. 60-jarig professiefeest: 1. juli broeder Gallus van de Lith, missiehuis SVD, Steyl. 25-jarig professiefeest: 7 november broeder Hermanus Stiekama, missiehuis SVD, Deurne. MONTFORTANEN 50 jaar priester: 17 juni J. Geurts, Haïti; drs. J. Eyckeler, Nymêgen; K. Wevers, Duitsland. 25 jaar priester: 23 maart P. Meyer, Malawi; dr. L. Terstroet, Nijmegen; L. Smeets, Duitsland; P. Weynen, Schim- mert; H. van Bergen; A. Coenjaarts, Malawi; A. Schellart, Borneo; H. Reyn- ders, Borneo; drs. R. Dyker, Borneo; J. Hoeberlchts, Voorschoten; G. Meels, Mozambiek. 7 juni H. Cruyen. 50-jarig professiefeest: 25 juli P. ten Dijck, Hoensbroek; G. Weerts, Hoens broek. 15 augustus G. Kuypers, Mo zambiek; G. Snackers, Hoensbroek. 25-jarig professiefeest: 19 maart broe der Stanislaus, Voorschoten. septem ber L. Rutten, Borneo; drs. C. v. Eek, Schimmert; J. Spobeck, Schaesberg; J. Limpens, Berg en Dal; W. Verhoeven, Malawi; H. van Cuyk, Borneo; A. Schneider, Egmond aan 'Zee; H. Wél- tes, Schaesberg; drs. J. van Osch, Schimmert. 15 september C. Klijs, Bel gië. NORBERTIJNEN 40-jaar priester: 21 september V. Th. van de Venne, provisor in Tonger- lo (B). 25 juar priester: 3 augustus St. E. Hil- len, missieprocurator Heeswijk; R. J. Schabbink, missionaris India; R. L. Geurts, kapelaan Berlicum; S. P. van Zutphen, kapelaan Viymen; C. M. Coe- nen, aalmoezenier emigranten Austra lië; R. H. de Bruin, redacteur „Het Offer", de Essenburgh; I. G. Bots, pas toor Tilburg. 17 augustus G. J. Vol- kaerts, Averbode (B); F. J. van der Meer, novicenmeester Tongerlo B 12V4-jaar priester: 9 februari C. Th. Dernison, past. Bedum; J. B. F. van der Cammen, De Essenburgh; E. J. van Adrlchem, leraar Bernrode Heeswyk; A. Th. Tlelemans, provisor De Essen burgh; Th. J. van Kessel, Nymegen; G. J. Schamper en M. A. de Bruyn (bei den Frigolet, Z-Frankrijk). Ö0-Jarig professiefeest: 8 oktober mgr. I. C. Dubbeldam, bisschop van Jabalpur (India). 9 oktober S. A. van der Burg, Grimbergen. 40-jarig professlfeest: 29 mei broeder Gerardus Majella, J. van der Laar, Heeswyk. 8 oktober F. X. J. van Heer- turn, oud-missionaris India, Heeswijk; G. Th. Gloudemans, pastoor Heeswyk;, broeder F. H. van der Heijden, Hees wijk; broeder Felix W. Strik Heeswyk. 25-jarig professiefeest: 11 juli broeder Ignatius J. Severyenen, missionaris In dia. 9 september A. J. Rijkers, kape laan Grimbergen, B, 12 september G. B. Sijbers, missionaris Kongo; L. A. van Veen, missionaris Kongo, 15 september R. J. Schmeitz, Tongerlo, B; B. B. Sie- belink, kapelaan Bergen op Zoom, 8 de cember broeder Tharcisius H. v. d. Vel den, missionaris Brazilië. 50 jaar norbertijn: 8 oktober G. M. J. Laane, pastoor Engelen; drs. W. F. Cooymans, rector Wiesbaden. Did.; broeder Aloysius Schouten, Heeswyk. 40 jaar norbertijn: 8 oktober O. W. Paaymans, missionaris Iydia; G. G. van der Velden, pastoor Bokhoven; broeder Martinus W. van der Aa, Heeswyk, 9 oktober dr. M. J. van Lee, Leuven, B; Th. H. van der Velden, USA., 11 okto ber C. A. Verhoef, Duitsland, broeder Evermodus M. van Overveldt, Tonger lo, B. 25 haar norbertyn: 12 september M. A. van Sonsbeek, leraar Mol, B; A. J. Metsers, missionaris Kongo, 17 septem ber S. P. van Kroonenburg, leraar La- tynse School, Gemert; E. F. A. Hoekx, Heeswyk; B. A. van den Braak, Hees wyk. Over andere sportevenementen wordt gezegd dat de Tulpenrallye niet getrof fen behoeft te worden, omdat deze rallye wat het Nederlandse deel betreft geen wedstrijdkarakter heeft. "De rallye van Monte Carlo zal wel ontheffing krijgen, omdat Nederland er slechts wat van bemerkt in de nacht van vrijdag 14 op zaterdag 15 januari en in de ochtend van de zaterdag. De organisatoren heb ben dus al rekening gehouden met de steeds moeilijker wordende verkeers situatie. Voor wandelmarsen (Vierdaag se) ls geen ontheffing nodig,»omdat deze alleen nodig is voor wedstrijden met voertuigen. Anderzijds bepaalt de we genverkeerswet, dat voetgangers niet op autowegen mogen komen. Pupillen gaan zaalvoetballen DEN HAAG. De pupillen in de Afdeling Den Haag van de K.N.V.B gaan zaalvoetballen. Op zaterdag 15 januari wordt in de veilinghal „Gouda" een toernooi georganiseerd, dat om 10 u. begint en waaraan de volgende vereni gingen met pupillenteams deelnemen: ASSO, Cromvliet, DSO, DSVP, DWO, Gr. Willem II-Vac, 's-Gravenzande, Den Hoorn, HPSV, Lenig en Snel, Naaldwijk, Ornas. OSC, RAVA, VCS, Verburch, Loosduinen, Laakkwartier, Juventas, JAC, VUC, WP, Westerkwartier, West- 1 and ia, Wilhelmus, WIK, Wit Blauw RK, HDV, Devjo, Marathon, Poetalia, Gona en Tedo. Wisselend tennissucces KAAPSTAD. Elly Krocké heeft gisteren in de eerste ronde van het tenniskampioenschap van West-Afrika in Kaapstad met 61, 64 gewonnen van het Zuidafrikaanse meisje Y. Ros sen. De Nederlandse kampioene Trudy Groenman haalde de tweede ronde niet. Zij werd met 16, 63, 36 verslagen door de Zuidafrikaanse Christine Bell. Cricketzege Engeland SYDNEY. Engeland heeft de derde testmatch tegen Australië die in Sydney is gespeeld, gewonnen met een innings en 93 runs. De scores waren: Engeland 488; Australië 221 en 174. Engeland heeft daarmee de leiding genomen in de vijf wedstrijden tellende serie. Bejaarde man vermist BREDA (ANP) De commissaris van politie te Breda verzoekt bekend te wor den gemaakt met de verblijfplaats van Wilhelmus Rijvers, oud 67 Jaar. wonende te Breda, die op 8 januari 1966 zijn wo ning ln zwaarmoedige toestand heeft ver- laten en tot op heden spoorloos is. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalement: lang 1.80 meter, mager postuur, grijzend bland haar. kaal aan de slapen, blauwe ogen. bleke gelaatskleur. Hij is gekleed ln een bruin-grijs geruit colbertjasje, donker blauwe broek, antracietkleurige winter jas met visgraatpatroon, grijs fluwelen pet welke aan de zykanten gebreid is. Hij loopt op brulgeblokte pantoffels. Een ieder die inlichtingen kan geven wordt verzocht zioh in verbinding te stellen met voor noemde commissaris van politie, tele fonisch te bereiken onder nummer 01600- 22144, of met de plaatselijke politie.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 8