ZOETERWOUDE KOOKT EN STOOKT OP AARDGAS Einde van restauratie en modernisering „Endegeest" komt in zicht SCHAATSAGENDA Ijsbanen geopend DINSDAG 11 JANUARI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA S BURGEMEESTER DETMERS STAK DE BRAND IN HET LAATSTE STADSGAS De maandenlange voorbereidings werkzaamheden, verbonden aan de omschakeling op aardgas worden dezer dagen afgesloten. Gistermorgen zijn 40 mensen van de Gascon begonnen met de aansluiting van de nieuwe toestellen en apparaten. De oude ap paraten die voor het aardgas onge schikt waren zag men overal voor de huizen staan; ze werden in de loop van de dag per auto afgevoerd. Gis teravond werd in alle Zoeterwoudse woningen de gaskraan door een func tionaris van de gasfabrieken afgeslo ten. Tegen 10 uur was men hiermede Met enig officieel vertoon werd in de Jan van Banningstraat het laatste stadsgas verbrand. Daartoe waren bij eengekomen burgemeester J. Detmers, wethouder Kraan en gemeentesecre taris Triebel. Namens de gasfabrieken waren aanwezig ir. de Groot en de heren Spaarman, Engelenburg, Haas noot en de heer J. A. Dirkse, die spe ciaal met de ombouw is belast. De ijskoude oostenwind maakte het ver blijf in de Jan v. Banningstraat niet tot een onverdeeld genoegen. Laatste stadsgas. Met vreugde werd dan ook de mede deling begroet dat op de grens van de gemeente het aardgas toegang had ge kregen, tot het buizennet. Voor zich uit joeg dit aardgas het laatste stads gas. Juist toen de klok 10 uur sloeg, verzocht ir. de Groot burgemeester Detmers de lont te willen aansteken bij de leiding die uit de straat om hoog stak. De burgemeester deed dit zeer gaarne, omdat nu ook zijn ge meente kan gaan profiteren van het veel geroemde aardgas. Een felle vlam stak in de vries lucht omhoog, waarbij het uitstromen de stadsgas langzaam plaats moest maken voor aardgas. Voltooid. Vandaag heeft de verdere ombouw en aansluiting plaats gevonden, zodat tegen de 'avond elke woning van aard gas is voorzien. De overkokende melk, in zoveel ge zinnen een steeds terugkerende bron van ergernis, vraagt door de grotere warmte van dit aardgas nog meer aandacht OVERVLOEDIGE AANVOER VAN BLOEMEN OP HAARLEMSE KEURING I de fa. Prin« uit Anna Paulowna, de j forse roserode Eros van M. Veldhuyzen van Zanten Zn uit Lisse en de be- kende blauwe Bismarck van Karei Verdegaal uit Lisse. NARCISSEN Narcissen zag men te kust en te keur o.a. een paar pannen beste Yel low Sun van G. Lubbe Zn te Lisse, terwijl de fa. Gerritsen uit Voorscho ten naast de mooi gebouwde gele trompet Flevo de typische Chanterelle wit dekblad met gespleten gele kroon en een alleraardigst bloemstukje van Split, wit dekblad en een gespleten crèmegele kroon exposeerde. De witte trompet Renate Tebaldi van G. B. de Vroomen Zn uit Sassenheim, zag er uitstekenfl uit, evenals de trompet General Batton, wit dekblad met roomkleurige trompet, die L. van Hensbergen uit Noordwijkerhout ter keuring voerde. De goede gele trom pet Dutch master was er van de fa. Heemskerk uit Hillegom. Heel merk waardig van vorm was Orange Fri- de fa. J. C. Nieuwenhuis uit "Lisse. I led- een grootkronige aanwinst van de tulpen zeer ,.en vogue" zijn. Purple Een witte sport uit Preludium showde i p- van Deursen uit Sassenheim. Beauty van N. van Reeuwijk uit Ab- de fa. J. Schoorl uit Lisse, die tevens De oranje gerande cup is sterk gekar- j de goede Purple Marvel voor het teld en steekt mooi af tegen het gele dekblad. J. W. A. Lefeber uit Lisse Een ouderwetse keuring wat het aantal Ingezonden tulpen en narcissen betreft. Een groot deel van de tafels was bezet. De tulpen voerden, zoals gebruikelijk, de boventoon. Zo zagen we van Ant. Nijssen uit Santpoort een tafel vol zaailingen met de dubbele rode Stockholm, de dubbele gele Mon te Carlo (die we wel eens zwaarder hebben gezien), Thule, enz. Een uit stekende tulp vonden we Red Wonder, een helderrode darwin met sterke lange stengel. Inzender: de fa. J. Rij- kelijkhuizen uit Hillegom, die ook de paarspurperen Poussin exposeerde. Medan is een mooie gele late tulp van Gebrs. Nieuwenhuis uit Lisse. terwijl G. v. d. Meij's Zonen uit Lisse de kloeke purperen Attila ten tonele voerden: een zware, goed gebouwde tulp met een wat sombere kleur. Deze tinten zijn de laatste jaren echter gewild omdat gemengde deze firma noteerden we ook Golden Triumph, een warm-gele sport uit Krelages Triumph. Vesuvius is een vermiljoenrode dubbele tulp, die iet wat parket is. Een fraaie verloping, die door Gebr. Lemmers uit Lisse werd getoond. De puntige Christmas Marvel zagen we van diverse inzen ders. Onder andere van M. Kruyff te Hillegom en P. Hermans uit Voor hout. Best Seller is een wonderlijke getinte tulp: gelig zalmoranje. Zeer apart. We zagen deze aanwinst van de fa. Verschoor uit Hillegom en J. Jonkheer uit Noordwijkerhout. Van de tulpen die de fa. Colijn uit Voorhout exposeerde vonden we naast de lila- rose Cantor vooral de flonkerend rode Beacon zeer mooi. Zeer in het oog viel ook de lilapurperen Adela van de fa. Langeveld uit Noordwijk. Capt. Carlssen is een goede rode tulp LEIDSCHENDAM Sloper gedood bij afbraak te Leidschendam Gisteren is in Leidschendam een arbeider gedood, toen hij werk uit voerde tijdens het slopen van wonin gen langs de voormalige trambaan bU de Voorburgse weg. De 60-jarige B. H. v. d. Kolk struikelde toen hij een balk wegdroeg en viel daarbij met het hoofd op een steen. De ongelukkige liep zodanige verwondingen op, dat hij ter plaatse overleed. benes is een dergelijk type, der fors. De geel-rode Thule bracht P. Jonkheer uit Hillegom en de leven dig getinte Golden Olga, rood met heldergele rand werd in goede condi tie naar voren gebracht door H. P. Zwetsloot Zn uit Sassenheim. Van voetlicht bracht. HYACINTHEN toonde weer enkele zaailingen type prof. Einstein. Ze zagen er goed uit. De prachtige Eucharis Amazonica, die de fa. Berbee uit Lisse exposeerde, trok weer sterk de aandacht. B. en W. en raadsleden ktvamen een kijkje nemen Voor het eerst sinds 1953 hebben het voltallige college van bur- schommelt rond de 390 en 400 gemeester en wethouders en vele raadsleden gistermiddag een bezoek gebracht aan de onder de rook van Leiden gevestigde psychiatrische inrichtingen „Endegeest", „Voorgeest" en de „Jel- gersma-kliniek". Na zeer informatieve inleidingen over deze in richtingen door de geneesheer-directeur dr. C. P. J. Stotijn en het hoofd van de economische en administratieve dienst de heer J. Beekman konden B. en W. en de raadsleden een kijkje gaan nemen op de verschillende afdelingen. Burgemeester J. Detmers (twee de van rechts) heeft de vlam in het laatste stadsgas gestoken; Zoeterwoude betreedt het tijd perk van het aardgas De Sportstichting deelt mede, dat vanmiddag en vanavond in Leiden twee (jsbanen geopend zullen zyn. Het zijn de ijsbanen Roomburg en de ondergespo ten sintelbaan in liet Leidse Hout. Van twee tot half vijf en 's avonds van ze ven tot tien kan men daar zijn baantjes trekken, 's middags met een gezellig muziekje, *s avonds met datzelfde mu ziekje en een feestelijke verlichting. Ter Aar Woensdagavond wordt op de Land- ijsbaan een afval-koppelwedstrijd ge houden. Deelname staat open voor ieder een, ook niet inwoners van Ter Aar. In schrijven op de baan. Donderdag worden om één uur des middags twee wedstrijden verreden, één om het kampioenschap van Ter Aar, de andere om 't clubkampioenschap, even- -eens op de Landijsbaan. De afstanden die verreden worden zijn 500, 1500 en 3000 m. Voorschoten Woensdagavond worden om kwart voor acht wedstrijden verreden om het kampioenschap van Voorschoten korte baan. Inschrijving staat open voor he ren tot 40 jaar. Men dient zich een half uur voor aanvang van de wedstrijden in te schrijven in het clubgebouw op de grote ijsbaan aan de Anthonie van Leeu wenhoeklaan. Vrijdagavond zijn er wedstrijden ring steken voor paren, eveneens om kwart voor acht. Inschrijving op dezelfde wijze een half uur voor aanvang der wed strijden. SCHEEPSBERICHTEN GROTE VAART Acteon: 11 te Pladji verw.; Alchiba: 8/1 te Livorno; Alcor: 8/1 v. Tanga/Momba- 8a; Aludra: 11/1 te Buenos Aires verw. Asterope 8/1 v. Baton Ronge/Tarragona; Colytto: 8/1 300 o. Kaap Henry/Enge- land; Garoet: 8/1 630 ono. Aden/Dubai 10 te Dubai verw. Hector 9/1 te Skihda 10 v. Skihda/Tripoli; Jagersfontein: 8/1 v. Eastlonden/Durban; Japara: te Aka- ba; Kennemerland: 9/1 63 nno. Kaap Verdische eilanden/Natal; Kermia: 7 te Stanlow; Kloosterdijk: 12 Miami verw. Kopionella 6 v. Wyndham/Darwin; Kora- tia: 13 Yokkaichi verw. Loppersum: 10 van Duinkerken/Rotterdam; Mainlloyd: 8/1 150 zo. Sacobra/Penang; Memnon: 8/1 Houston/New Orleans; Merwelloyd: 10 284 zo. Dar es Salaam/Dar es Salaam; Nieuw Amsterdam: 8/1 v. Guadeloupe/ Barbados 10 te Martinique; Nushaba: 9/1 te Hamburg: Overijssel: 8/1 van Asd Kjutd; Rotterdam: 9/1 van Mantegobay/ Curacao; Sarpedon: 8/1 800 zw. Azoren/ Bridgetown: Streefkerk: 11 te Freemant- le; Togokust: 8/1 140 nnw. Dakar/Free town 10 te Freetown; Videna: 9/1 580 o. Kaap Kennedy/New York 10 New York verw. Wonosobo: 8/1 420 o. Cey lon/Djibouti; 10 330 w. Colombo. KLEINE VAART Mlrach-n v. 8/1 van Benghazl/Marzedlle; Thea 8/1 te Rotterdam: Volharding: p. 9/1 Texel/? 10 20 zw. N. Hinder/Blgk- tsergarny. Noordwijk Vanavond worden op De Kogo aan de Van de Mortelstraat nationale kop pel-achtervolgingswedstrijden gehouden. De wedstrijden beginnen om half acht. Enige schaatsprominenten hebben zich aangemeld. Onder hen de van de fiets bekende Leidenaar Gerben Karstens, Meeuwisse, de gebrs v. d. Meer uit De Kwakel en H. Zuiderduin uit Lisse. Donderdagmorgen worden om 9 uur Langebaankampioenschappen gehouden 'voor Noordwijk. Inschrijving voor dames en heren tot kwart voor negen aan de baan vooj- leden van de Noordwijkse IJsclub. Lisse De ijsbaan te Lisse zal vandaag om twee uur open zyn. Vanmiddag en van avond zal er dus in ieder geval ge schaatst kunnen worden. Wedstrijden zullen er voorlopig niet gehouden wor den, daar men de_ baan voornamelijk voor het grote aantal leden wil reser- Leiderdorp De ijsbaan te Leiderdorp zal, zoals we gisteren al meldden, vanmiddag en vanavond voor het publiek geopend zijn. In de avonduren zorgt een feestelijke verlichting voor de nodige sfeer. Ook aan muziek zal het niet ontbreken. Hazerswoude Rijndijk Schaatsagenda. De ijsclub „Hazers- woude-Rijndijk" organiseert ys en we der dienende donderdagavond om zeven uur een wedstrijd ringrljden voor paren pp de veldijsbaan nabij „De Hoop". Za terdagmiddag vervolgens wordt op deze zelfde baan het kortebaankampioenschap van de club georganiseert. Voor de win naar is een beker beschikbaar gesteld. Hazerswoude Dorp Op de veldijsbaan aan de Voorweg wacht de schaatsliefhebbers een uitge breid programma. Vandaag vinden er om twee uur afvalwedstrijden plaats, waar voor diverse prominente figuren hebben ingeschreven, o.a. de gebrs. Heemskerk. Donderdag worden de clubkampioen schappen verreden. Deelname staat slechts open, uiteraard, voor leden van de ijsclub. Inschrijving tot een kwartier voor aanvang (14.00 uur) aan de baan. Zaterdag tenslotte worden er nationale koppelwedstrijden gehouden. De wed strijden beginnen om twee IRISSEN00GST WAS MATIG, MAAR AREAAL NAM TOE De vrij strenge maatregelen, die de vereniging De Iris in overleg met de Bloembollenkeuringsdiensten moest treffen, zijn door de irissenkwekers niet overal met instemming begroet. We kunnen dat aan de ene kant wel begrijpen, zo zei de heer A. Kooiman, voorzitter van de vereniging De Iris, tijdens de druk bezochte ledenverga dering van deze vereniging in het Haarlemse Krelagehuis, maar laat men niet vergeten dat deze maatregelen zijn getroffen in het belang van de kwekers. Vooral met het oog op de concurrentie die het buitenland de irissenkwekers in steeds sterkere mate gaat aandoen. Wat de oogst betreft, die was maar matig en had sterke prijsstijgingen tot gevolg. Hoe het de komende maan den zal gaan is niet gemakkelijk te voorspellen. De irissen behoren in theorie nog altijd tot het bijgoed, verleden jaar was het areaal al 500 hectare en het ligt in de lijn der verwachtingen dat er dit najaar zijn opgezet. Het zou de heer Kooiman niet verbazen als de statistieken ons straks vertellen dat er tegen 600 hectare staat. Het bestuur van De Iris doet zijn best om de afzet te bevorderen. Enerzijds door het ar tikel regelmatig te pousseren op bui tenlandse tentoonstellingen en aan de andere kant door de cultuur op een zo hoog mogelijk niveau te brengen. Nadat de begroting was goedge keurd en de administrateur, de heer H. v. d. Laan het jaarverslag had uit gebracht, vertelde de directeur van de Bloembollenkeuringsdiensten, ir. H. van Os, hoe de stand van zaken was op het gebied van de ziekten en aan tastingen. Wat het virus aangaat, was weer een verbetering te constateren. Opmerkelijk was, aldus de heer Van Os, dat de onzuiverheid in de varië teit H. C. van Vliet gaat toenemen. Het gaat hier om dezelfde „valse" iris, die ook in Imperator voorkomt. Dat men in sommige partijen ge heel witte, bladgroenloze exemplaren tegenkomt, is te wijten aan een onjuist gebruik van onkruidbestrijdingsmid delen. Over het aaltjesziek kon de heer Van Os nog niet veel zeggen. Men wacht op gegevens van de Plan- tenziektenkundige Dienst. Wel kan reeds vastgesteld worden, dat de re sultaten bij de exportinspectie heel wat gunstiger lagen dan in het voor gaande seizoen. Bij de bestuursverkiezing werden in de aftredende heren G. „Rhijngeest" tehuis voor geestelijk gestoorde bejaarden? De geneesheer-directeur was b(jzonder bly de gelegenheid te hebben iets te kunnen vertellen over het werk, zoals het zich de laatste Jaren in de inrich tingen heeft ontwikkeld en gaf in zijn inleiding een overzicht van het ontstaan cn de geschiedenis van de psychiatrische inrichtingen. De psychiatrische inrichtingen „Ende geest" werd gesticht door de gemeente Leiden in 1895. Toen Endegeest maal gereed was gekomen, kwar 1903 het sanatorium „Rhijngeest' enige afstand aan de overzijde vai weg en in 1911 volgde de afdeling voor zwakzinnige kinderen „Voorgeest". Hiermede was het complex, in hoofd zaak voltooid, maar tot 1940 zyn er nog een aantal kleinere uitbreidingen tot stand gekomen. In 1940 kwam het contract met het Ryk tot stand, waarbij de medische dienst werd gereorganiseerd en het toen malige „Rhijngeest", thans „Jelgersma- kliniek", voor een aantal jaren ter be schikking werd gesteld van het Rijk, om dienst te doen als tijdelijke huis vesting voor de psychiatrische universi teitskliniek. „Het is de bedoeling", aldus dr. Stotijn, „dat deze kliniek t.z.t. wordt overgeplaatst naar het Academisch Zie kenhuis, waarna Rhijngeest weer ter beschikking zal komen voor de gemeen te, die het b.v. als tehuis voor geestelijk gestoorde bejaarden zou kunnen ge bruiken". Centrale werkplaats en nieuw zusterhuis In de laatste periode van „Endegeest", in de twintig jaar dat dr. Stotijn er ge neesheer-directeur van is, zijn er een 3-tal aspecten naar voren gekomen, nl. restauratie en modernisering van de gebouwen; ontwikkeling van Endegeest tot een modern, geïntregeerd psychiatrisch centrum, waar alle vormen van psy chiatrische ziekten volgens de hui dige Inzichten doelmatig kunnen worden behandeld; nauwe samenwerking met de uni versiteit. in het bijzonder t.a.v. de basiswetenschappen, die immers voor de ontwikkeling van de psychiatrie de onontbeerlijke grondslag vormen. Na het einde van de tweede wereldoor log verkeerde Endegeest dermate in een desolate toestand, dat er stemmen op gingen, die zich -afvroegen of het niet beter was het hele complex af te breken te vervangen door een nieuw zieken huis. „Ondanks aanvankelijke bezwa- is toen gelukkig toch besloten, de restauratie van „Endegeest" systema tisch ter hand te nemen. Thans kan worden gezegd dat met de restauratie en modernisering van Ende geest goede vorderingen zijn gemaakt en dat het einde In zicht komt", zei dr. Stotijn, die een aantal dringende toe komstwensen noemde, zoals een cen trale werkplaats, een gebouw voor am bulante behandelingen en kortdurende observatie, een gebouw voor individuele verpleging en tenslotte een nieuw terhuis. Patiënten-arbeid als therapie Nadat het hoofd van de economische en administratieve dienst, de heer J Beekman, iets Imd verteld over de zic- kenfondsgarantles en de financiële be scherming, die de wetgeving geeft aar psychiatrische inrichtingen, zei tiy „Voorheen wist men alles wanneei men wist hoeveel bedden ln een psychia trische inrichting waren geplaatst. Met rond de 700 bedden behoren de inlich tingen Endegeest en Voorgeest tot de middelgrote inrichtingen, inmiddels de beddencapaciteit niet meer de enlgo maatstaf. Belangrijker is het aantal be handelingen dat geboden wordt en de vorm van de behandelingen". De heer Beekman gaf te kennen dat hiermee ook de functie van de psychia trische inrichting is veranderd. „Aan vankelijk was het uitsluitend een op- berginrichting, thans is het ook een „duy-hospital". een „night-hospital", een poliklinische hulp en sociaal gein- tregeerd in de geestelijke volksgezond heid. Deze ontwikkeling stelt haar eigen i aan de organisatorische structuur deze inrichtingen. De sociale psy chiatrie neemt een belangrijke plaats in; rbeidstherapie en de therapie in de bedrijfsafdelingen (b.v. wasserij en keu ken) worden niet meer bedreven omdat patienten-arbeid zo goedkoop is, maar vinden alleen toepassing indien en voor- r dit past in het therapeutisch ge richt zijn van de medisch begeleiding de patient", deelde de heer Beekman zijn belangstellend gehoor mede. Leidse firma's hebben de voorkeur De exploitatiekosten van de psychia trische inrichtingen „Endegeest", „Voor- V' en de „Jelgersma-kliniek" zullen in 1966 het bedrag van 6.000.000 in ruime mate overschrijden. De totale personeelsbezetting van de Inrichtingen Het voormalige „Rhtfngeest", thans Jel- gersma-kliniek. de exploitatie-kosten wordt gevormd door personeelskosten. Opmerkelijk is het dat de tuinen van de inrichtingen voor 95% voorzien ln eigen groente-behoefte. Sinds 1964 wordt een groot deel van de oogst d.m.v. diep vriezen bewaard voor de wintermaan den. Minstens zo opmerkelijk is het dat men beschikt over een eigen varkens stal, met ca. 150 varkens, waarvan jaarlijks 100 zijn bestemd voor eigen gebruik. Een bedrag van rond de 2.500.000 wordt besteed voor de aankoop van goederen en betalingen diensten. Daar- b(j geldt ln de regel dat de Leidse fir ma's de voorkeur genieten, mits de pr(js en de overige voorwaarden zich daar niet tegen verzetten. Recidivist uit Leiden voor Haagse rechtbank Een 19-jarige metaalarbeider uit Lel den, die voor de Haagse rechtbank te recht stond, was bang geweest voor z(Jn opsporing. Daar had hij ook alle reden voor, want na reeds meermalen met de rechter in aanraking te zijn geweest, kwam hij ln diverse gestichten. Toen hij weer eens op vrye voeten was, had hy bij een goede kennis in Bodegraven 50 gestolen, omdat hy zon der geld zat. Voor dat feit had hy zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden, doch de officier van justitie consta teerde, dat de verdachte nog wel meer te wyten was, al stond dat niet allemaal in de dagvaarding. Tijdens zyn zwerftocht had verdach te zo hier en daar nog wel wat geld en een fiets gestolen. De eis voor dit alles luidde zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en voorwaardeiyk ter beschikking stelling van de regering. De rechtbank heeft uitspraak gedaan i verdachte veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. „GETUIGEN VAN JEHOVAH" NAAR LEIDEN Ongeveer 1500 Getuigen van Jeho vah uit Leiden, Waddinxveen, Den Haag en omstreken, zullen van vrij dag 21 t/m zondag 23 januari a.s. in de Stadsgehoorzaal, Breestraat, bij eenkomen. Het thema van deze drie daagse vergadering: „Onze lof aan Je hovah vermeerderen", zal tot uitdruk king komen bij het persoonlijk uit nodigen van de inwoners van Leiden en omgeving voor het beluisteren van de openbare toespraak die zondag middag 3 uur zal worden gehouden. De districtsopziener, de heer M. Kap- tein, zal dan spreken over: „Wat zal de opstanding der doden voor U en de uwen betekenen?" VASTENAVOND MIDDENSTAND Middenstanders, weet u het nog? Le den van de N.R.K.M. herinnert u zich nog de daverende vastenavondviering vorig jaar Het wordt dit jaar niet min der. Houdt maandag 7 februari ervoor vry. PAUZE OP DE SCHAATS Zonder O.L. Heer-zelf te zijn kun je nu over het water wandelen. Het is geen wonder en toch verwonderlijk, dat het zachte water eensklaps hard werd. Het eerste schaatsdubbeltje had den we zondag reeds verdiend. Een kristallen ster in het ijs wijst de plek aan waar we onderuitgingen. Indien men geen kei in het schaatsen is en zich dat ook niet verbeeldt, is dat vallen op het daartoe bestemde lichaamsdeel een vermakelijke verto ning; een hardhandige les op oud- vaderlijke manier dat valen zo zwaar niet wordt aangerekend, als je maar niet blijft liggen. Heel wat onprettiger is de situatie wanneer wereldkam pioenen bij hun feilloos zwieren en zweven over de ijsbaan even ordinair als een krabbelaar onderuitgaan. Zij slaan een pijnlijk figuur, pijnlijk ook voor de toeschouwers. Vader Cats zou hier een zedepreekje over hoger staat en dieper val op rijmen. Dat laten we aan hem over. Overheersend is bij ons de bewondering, dat zulke geval len sterren hun glimlach bewaren en, opgestaan, weer voortzweven. Het is een betoverende glimlach. Zo lang iemand over zijn fouten glimlacht, dan is dat een goed teken. PUNT Zonder woorden LEIDSE BIOSCOPEN De films ln de week van 612 Jan. zyn door de Katholieke FUm Centrale als volgt gekeurd: Camera: De man met de vijf paspoorten (prol. 14 J.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: My fair Lady (prol. a.l.) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Het pronkstuk van de familie (prol. a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Liefdesparen (prol. str volw.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Help" (prol. a.l.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De grote veldtocht der Sloux (14 J.) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE MARKTBERICHTEN i kwartier Inschrij- Hommes en C. Passchier gekozen de heren P. van Bragt te Beverwijk P. Bergman te Sassenheim. Boycot van Leidse Studenten Vakbeweging ging niet door Ondanks de ln december aangekon digde boycot is de fractie van de Stu denten Vak Beweging (SVB) gister avond toch verschenen op de vergade ring van de Leidse Studenten Raad. De door het huidige bestuur voorgedragen opvolgers werden door de Raad verko- de sociologie. Evenals zyn voorganger, de heer C. J. M. Schuyt, zal hij het L.S.R.-praesidiaat combineren met de functie van praeses facultatum. De heer Gevers werd verkozen met 16 van de 22 stemmen: de zes overige stemmen wer den uitgebracht op de door de S.V.B. ge stelde tegencandidaat. de heer E. J. Bomhoff. De overdrqacht vindt plaats a.s. vrydag in de Gewelfkamer van de Academie. TER AAR, 10 jan. Groente. An dijvie 1.10—1.12, Witlof A I 1.08, All 85—97, B I 91—99. B II 75—83, afwy- kend 54—67, stek 9—16, spruiten 40— 1.19, alles per kg. Boerenkool 1.50—2.10 per kist. RIJNSBURG, 10 jan., Bloemen Irissen Wedgewood 260-280. Narcis sen: Unsurpasseble 160. Golden Har vest 150-155, Carlton 120-130, Fortuna 80-85, Flower Record 75-80, Califor nia 75-85. Tulpen lang: Copland 240- 260, Demeter 180-240, Paul Richter 150- 165, Golden Harvest 160-165, Over- dale 155-160, Roland 130-150, Emmy Peek 135-140, White Sail 130-140, Kre- lage 130-140, Silver Cloud 125-135, Lustige Witwe 115-135, Superba 120- 130, Preludium 105-125, Hillegarda 110-120, Christmas Gold 110-120. Free- sia's: Stockholm 200-225, Snow Queen 170-180. White Swan 170-180; Golden Yellow 150-160, Blauwe Wimpel 140, Souvenier 140. Blauwe Druifjes 65- 75 alles per bos. Am. Anjers: Desiré 3000-3500. Sim rood 2500-3500, Sim G.J. 2500-3200, Sim rose 2500-3200 Dusty 2500-3200. Sir Arthur 2500-3000 Sim wit 2400-3000 per 100. Hyacinten- Anne Marie 25-32. Delft Blauw 25-28 Bismarck 24-26, Ostara 24-26, Carne^ gie 20 per stuk. ROELOFSARENDSVEEN 10 jan. bloe men Irissen: Wedgewood 2.40; Free- sla's 85-2.05; Blauwe druifjes 39-40; Nar cissen: Early Glorie 85-1,20; Carlton 95- 11.15; Tulpen: Lustige Witwe 95-1 20- Preludium 1,00-1,15; Krelage 90-1,10; Sulpher Triumph 1.00-1.10; Wlntergold 1.10-1,40; Paul Richter 1.55; Christmas Gold 1,10-1,25; Rose Copland 1,85; Tom my 1.45; Levant 1.35 per boe. Am. An jers: Sim Rose 2-36; Sim Wit 21; Sim Rood 25-31; Arthur Sim 23-27: Forsl- thla 35-51 per stuk.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3