J Wie niet is moet slim zijn WAT IS BUISMAN Wat SCHORT er aan de SCHORT Internationals merendeels in herstel PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 JANUARI 1966 Camouflage of vermagerings systeem van de jockey Je kon de Iaat? een kopje koffii „Vreselijk Is deze j al die tüd zuinigjes bewaarde en met rente vermeerderde. Ook d&t kan eraf met een regime dat be proefd is door MANNEN (De joc keys). In schijn kilo's Is het dai ryke gedachte, 1 lijk is alles er weer van af te krijgen. Alles wil zeggen, alles wat er door borstplaat, kerstkrans en oliebollen aan is gekomen. Misschien hedoelt u met alles: liet vet dat zich al maan den of jarenlang ophoopt in vetdepots. Er bestaan twee slanke verschijning te worden: de schijnbare en de échte vermagering. Laat ons beginnen met de eerste. „Jij. jij hoeft je niet druk te maken over je lijn," zei een dikke mevrouw tegen haar slankere vriendin. „Dat dacht u maar." kwam uit de hoek waar de tie nerdochter van de slanke op een stoel gekronkeld zat, „dan moet u mammie maar eens in de badkamer zien!" Het is niet nodig uw vriendinnen of onbescheiden dochters een blik in de badkamer te gunnen U kunt uw over wicht heel aardig camoufleren als u maar op enkele punten onwrikbaar bent: koop nooit te nauwe kleren, koop ze zelfs aan de ruime kant. Want hoe kóopt u een japon In een kleine paskamer, staande voor de spfèffel? met rechte rug, ihgehou'den buikje, twee pasjes voor- en twee ach teruit, ja die jurk staat uitstekend. U vergeet een stoel te laten aanrukken en te gaan zitten. Doe dat toch! En kijk wat u dèn ziet! De rokken krui pen op en geven dikke knieën prijs: de dijbenen zetten uit en worden strak omspannenhet de boezem worden omhoog gedrukt. Wees slim en koop japonnen en pakjes die liever een maat groter zijn. Hindert dat merkje achter in de hals u omdat er 44 (46) op staat, knip het er dan uit. Maar kóóp de gro tere maat als de kleine u wat strak omspant. Soepel vallende ruimte geeft een raadseltje op: wat zit hier onder, lucht of vet rolletjes? De gewichtige dame zal veel zorg moeten besteden aan haar founda tion en er staat een gigantische indus trie tot haar dienst. Zolang het niet héél dringend no dig is, moet zij het stellen zonder ba leinen. Het is niet te geloven wat de baleinloze model len ook voor zwa re figuren kunnen doen. Wat maakt soepel (lees: slank)? Het schar- De jockeys WASSEN EN LASSEN van foundations Voor moderne foundation wordt geen rubber geen enlcel rekbaar garentje dat verwerkt lycrc het r in gaines, pantieskorsett en beha's komt nog een milligram rubber voor. Lycra, zo elastisch, licht soepel, is weliswaar beter bestand tegen transpiratie dun rubber, r ie toch sterk aan te bevelen de foundation vaak te wassen: éérst wassen, dan pas opbergen is het devies. Een goede foundation- en lingerie fabriek be veelt zelfs aan hiervoor niet-synthetische wasmiddelen te gebruikn. In haar speciaal-zaken is zelfs een speciaal foundation-wasmiddel te krijgen. E.F.P. Is de formule voor een sensationeel foundationnieuwtje (de letters staan voor Electronic Fusing Process). In de Amerikaanse korsetindustrie schijnt dit. nieuwe procédé een ware omwenteling te betekenen. Het komt erop neer, dat de flguurcorrigerende verstevigingen niet meer genaaid, maar elektronisch gelast wor den, zodat de zichtbare (en wellicht een millimeter dikke) naden plaats maken voor gladde strepen. Nu kunnen wij nóg dunnere, nóg soepeler stoffen dragen, ze nóg strakker en gladder om de leden sluiten er nóg minder onderjurk onder dragen, zonder dat iemand aan één ribbeltje kan zien dat wij foundation nodig hebben. witte piquékraag, van een model, dat tot maat J/Jf gaat en door het licht afstaand jasje en half ingestikte plooien ideale camouflage biedt; rechts een reversible mantel waarvan de fijngeruite voering overeenstemt met het long-torso bovenlijfje van de daarbij behorende japon, niet zó geschikt voor grote maten (modellen Plaza). ontelbare successen geoogst. Nog vóór het paardesportseizoen opent, is hij al bezig zich in conditie te brengen en eenmaal per week (als het gewicht te hoog is: tweemaal per week) naar het sauna-instituut te gaan. Hij brengt er een goed uur door in de stoomhut bij een temperatuur van 70 graden, drinkt er vruchtesap en neemt alle tien minuten een douche. Daarna trekt hij een plastic pak aan en legt zich neer in een, door infrarode lam pen verwarmde, saunacabine om op ontspannen manier verder te gaan aan zijn zweetkuur. Hierna komt de masseur in beweging. Na zoveel ontspanning kan de jockey zich inspanning veroorloven en hij be klimt een fietsapparaat. De volgende behandeling is het „uitrekken" waar toe Roger in een kinband gaat hangen, de voeten een halve centimeter bo ven de grond, hetgeen de rug recht. Jockey Yves, 23 jaar, 51 kilo, 1.60 m. lang, blijft op een andere manier op gewicht en heeft het zelfs gepresteerd door de rekoefenlngen 2 centimeter langer te worden. Hij begint de dag met een transpiratiekuur door 'n paar rondjes hardlopen in een rubber pak. waaroverheen gewoon sporttenu. Eén maand per jaar houdt hij wintersport vakantie op de ski's en daar schrijft hij veel aan toe. De rest wordt ge daan door dieët: 1400 tot 1600 calorie- en per dag. geen kruimel brood, veel groente en gegrild vlees. Hij drinkt niet bij de maaltijden maar door de dag heen één literwater. Kilometers en calorieën Nu hoeven wij niet als een jockey te leven, maar er is uit hun leefwij ze wel lering te trekken: let op het nemen van beweging. Loop de trap op en laat de lift voorbijsuiien. Ga te voet en laat de bus zonder u vertrekken. Fiets en laat de auto in de garage staan. Tel de calorieën. Neem een zoettablet in koffie en thee, dat staat een koekje toe. Eet méér groente en fruit, minder toetjes. Snijd en smeer uw sneetjes brood dunner. Neem wei nig of helemaal geen jus op het aard appeltje. •Een dieët? Ach, wanneer u leest dat. tarwebrood en tomaat een belangrijk onderdeel van het vermageringsmenu zijn, dan probeert u het misschien. Na het geschitter van goud- en zilver brokaat, parel- en straszborduursel, dat de december/eesten van de elegante vrouw verlangden, maakt deze avond mantel van Balmain een bijzonder sobere indruk. De lange, aangesloten mantel van warmrode wollen stof is afgezet met donkere nerts en wordt gedragen over een lange, witte avond- maar gooit er na een paar dagen, bal orig een slagroomsoes tegenaan. Maar als het voorschrift luidt: zweze rik en verse ananas, tarwekiem, olie en artisjokken... d&n wordt 't interes sant. Dan bent u er druk mee, de slagroomsoes is niet aantrekkelijk meer. Trouwens het dieët is kostbaar. Kortom het wakkert de fantasie aan en het hèlpt, ook al is de calorieën- waarde gelijk aan dat diëet van tar webrood en tomaat. UIT HET JUWELEN KISTJE Er is een stille strijd gaande tussen de drang naar hypermodern en de drang naar het oude, hetzij antiek het zij knus ouderwets. We zien dat in het interieur van de huizen, we constateren het in de mode en merken het op bij de sieraden. Maar er is een verschil: het oude sie raad, ouderwets dan wel antiek, is meestal een stuk uit de familie en dat geeft het een waarde die geheel apart beoordeeld moet worden- een gevoels waarde maar daarnaast het brevet: vijftig jaar geleden (of honderdvijf tig als het kan) kon men in onze fa milie zulk een geschenk geven... En wie van sieraden houdt, verstaat deze waarden opperbest. Antiek en modern gaan in het juwe lenkistje uitstekend samen. Het kan zelfs een goede combinatie zijn om één en dezelfde vrouw te tooien bij één en dezelfde gelegenheid. Maar zij moet dan wel over een goede smaak be schikken en afwegen welke sieraden elkaar verdragen. Beslist niet met oud of antiek te combineren is 't al lernieuwste sieraad van de Parijse boulevards: het mobile. In de beeldhouwkunst kennen wij sinds de laatste jaren de beroemde Amerikaans-Franse kunstenaar Cal- der die de mobielen heeft uitgevon den. de kleine bladdunne metalen schijven, en draadfiguren, die, opge hangen in een ruimte, door de lucht- circulatle in beweging worden ge bracht. Nu heeft de modieuze vrouw zich van de mobilen meester gemaakt sn zij hangt de beweeglijk glinsteren de ronde en hoekige figuurtjes (van goud, zilver of email) in haar oren of aan de rand van haar grote hoed! Zij hangt ze (van minder edel me taal) in de kerstboom, maar de kerst versiering hangt- zij in het haar. althans als het voorschrift van maitre Alexan dre wordt opgevolgd. Hoe komt het, dat BUISMAN mijn koffie echt pittiger, lekkerder maakt? Bij het branden van koffie gaan e smaakbestanddelen verloren, nan herstelt dat. Buisman vult uan geeft nóg meer pit. nog meer smaak, ook aan de beste koffie. niertje in het middel, want dat zorgt voor een beweeglijke tors. Wanneer ?en echt corset dat de vrouw in een harnas klinkt van dijbeen tot oksel, dat scharniertje vastlegt, is het met de souplesse gedaan. Zeker, 't middel kan door zulk een harnas enkele cen timeters minder omvangrijk worden, maar dat effect wordt bedorven door een geposeerde stijfheid. Om nog even bij de kleding te blijven: goed zittende schoenen en matig hoge hakken doen meer voor het ogen schijnlijk lichtgewicht dan men ver moedt. ■MM ter ZIJc/e Als het kan ook voor de man WINTERSPORT? GOED VOOR U Heerlijk om er zo midden in de Hol landse winter eens even uit te kunnen breken voor een zon- en sneeuwva- kantie. Als het straks zover is, pak niet alleen de nodige truitjes, blouses en broeken, maar ook de volgende adviezen in uw koffer: Uw huid loopt gevaar als u haar niet extra goed beschermt tegen allerlei weersinvloeden. Vergeet niet, dat u daarginds honderden meters hoger en dus dichter bij de zon zit! Bescherm daarom uw gezicht, hals en uw han den extra goed door ze diverse keren per dag even ln te vetten met een goed anti-zonnebrandmiddel. Draag overdag vooral geen make-up en poeder. De huid zou er werkelijk te veel door uitdrogen, 's Morgens na het opstaan klopt u wat vochtinbren- gende crème in de huid. Ook wassen met zeep ls nu uit den boze. In plaat* hiervan gebruikt u liever een relni- gingscrème, waarmee u alle vet- er stofdeeltjes uit de poriën masseert Om de huid daarna nog even te ver frissen knijpt u een prop watten on der de kraan uit en besprenkelt deat met wat gezichtstonic (die beslist geei alcohol mag bevatten), waarmee i de huid zachtjes bet. 's Nachts vraagt uw huid nu om wa extra voeding in de vorm van eei goede vochtlnbrengende crème. Me de vingertoppen zachtjes inkloppen Wat er na een half uur nog niet dooi de huid is opgenomen, neemt u al met een tissue. Make-up is alleen 's avonds ge oorloofd (en misschien niet een.» nodig als u al lekker bruin (bent geworden). En natuurlijk brengt u de gekleurde foundation en het vleugje poeder paa dan op, als de huid weer grondig schoon gemaakt is met relnlgingecrème Forum komt tot conclusie: hij mag, niet te nauwe armsgaten, niet te wijde manchetten, geen los hangende (hakende) ceintuur hebben. Hij moet wel bescherming bieden, flatteus zijn en van een ophanglusje voorzien zijn. Aan de gesprekken van het forum werd deelgenomen door vrouwen, experts op huishoudelijk terrein. Zij constateerden dat wij nog steeds leven in een mannenmaatschappij, waar van het klassieke voorbeeld is de door mannen ontworpen keuken, een ander frappant voorbeeld wordt de schort ge noemd. Doelmatigheid en modieus ontwerp kunnen echter goed samen gaan. zo luidde het oordeel van het forum. Men prees prak tische eigenschappen van weefsels, enkalon tricot werd gunstig beoordeeld: poreus, luchtig, glad. vlekken, onontvlambaar, kleurecht. Tijdens de discussie waren stiliste6 aanwezig die al dadelijk tekeningen konden maken van een schort waarin de voor waarden voor een goed model waren vastgelegd. Dit zijn de hoofdpunten die van onder met een tricotboord driekwart raglai oin de arm stuiten; géén volledig rugpand, ook vrijheid; bevordering van bewegings- Schuingeplaatste zakken op dijbeenhoogte, liefst meer diep dan breed, voldoende ruim voor wasknijpers, stofdoek, portemonnee; bandsluiting iti achterhals en taille, dus geen knopen. BEURSOVERZICHT AMSTERDAM, 6 januari. De flau we stemming van woensdag voor vrij wel alle internationale waarden als ge volg van een technische koersreactie plus Amerikaans aanbod heeft zich van middag niet verder voortgezet Koop opdrachten voor het merendeel der inter, nationals hebben er bij de opening toe bijgedragen, dat de haussestemming van maandag en dinsdag verder kon worden doorgetrokken Hierbij ging Philips aan het hoofd met een koersverbetering van twee gulden tot 119.80, t.o.v. het voor gaande slotniveau. In deze hoek was toen geen Amerikaans aanbod. Dit was wel het geval in de hoek waar Unilever verhandeld wordt. Dit aanbod kon een koersstijging voor dit fonds tot 118.40 (117.80) toch niet belemmeren Hierbij moet dan nog worden bedacht dat Uni lever gisteren in Wall Street een kwart dollar lager sloot Dit in tegenstelling tot Kon. Olie welk fonds op de New- Yorkse beurs een kwart dollar verbe terde. Mede hierdoor steeg Kon. Olie bij de opening circa een gulden tot 149.20. Het loonconflict van AKU deed de koers van de aandelen drie punten dalen tot 387. Hoogovens, welk fonds gisteren veertien punten inzakte, werd acht pun ten hoger, op 450 geadviseerd. KLM was eerder gemakkelijker door de koers daling in Wall Street met bijna een dollar. Gedurende de verdere beursduur bleef de handel in alle hoofdfondsen uitermate rustig Er verscheen wat Amerikaans aanbod, thans ook in de Philipshoek, waardoor dit fonds inzakte tot 119.30, Unilever tot 117.90'en Kon. Olie tot 148.80. Apparaat tegen vuile lucht werkt goed AMSTERDAM (ANP) - De metingen, die bü de Hilversumse haardenfabriek E. M. Jaarsma zijn verricht door de tech- nisch-scheiktindige dienst van het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksgezond heid teneinde de doelmatigheid vast te stellen van een nieuwe Westberlijnse appa ratuur ter bestryding van luchtvervui ling, wekken in ieder geval de verwach ting dat de apparatuur waar gaat maken wat ervan beweerd wordt. Volgens de Duitse fabrikant de firma Ruiirab, die is gespecialiseerd op het ge bied van de rook-, roet- en afvalgasver- nietiging, en de Nederlandse Importeur, de heer J. Vrijmoet uit Oud-Loosdrecht, zou de apparatuur in staat zijn de ver vuilde lucht voor ten minste 90 procent te reinigen. De apparatuur zou een aan zienlek lagere investering vergen dan b.v. elektrofilters. Het onderzoek is echter nog niet af- Eerste industriepark in Nederland HILVERSUM (ANP) In Weesp zal, in zes tot tien jaar tyds. een „metal- elcktrocentrum" verrijzen. Op een terrein van circa twintig hectare zullen bedreven uit de metaal-, de elektrotechnische en aanverwante sectoren tezamen een „industriepark" naar Amerikaans voor- In de Verenigde Staten en Engeland zijn reeds enkele honderden Industrial I parks opgericht. Het Metalelektro-cen- j trum, dat in blauwdruk reeds gereed is, wordt het eerste Nederlandse industrie park. Het plan voorziet in de bouw van 88 hallen en 11 complexen. Elke hal is I geraamd op 1000 m2 oppervlakte. oc Een huishoudelijke happening pil voor ..kater" BALTIMORE (UPI) Een groep ge leerden van de Howard universiteit, Washington en de universiteit van Ma ryland heeft goed nieuws voor lijders aan een van de oudste kwalen van de mensheid: zij beschikken over pillen die een „kater" overwinnen. Men moet twee pillen innemen, een rood-witte, en een blauwe onmiddellijk na het ontwaken, daar zij de beste uit werking hebben op een lege maag. De werking begint reeds na 20 tot 30 minu- De pillen zijn reeds in enkele zaken in Baltimore en Washington te koop maar zij zullen pas in het hele land worden gedistribueerd na verdere gron dige proefnemingen. Ze helpen niet bij verslaafden, maar wel bij gezelligheidsdrinkers.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6