SPRINGER MOEST TITEL AFSTAAN LIGPLAATSEN VOOR WOONSCHEPEN BEPERKT hl h; 40 liter benzine nodig voor succes van kerstboombrand PPrePAQ 4 JANUARI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA f EXTRA TOAST OP NIEUWJAARSRECEPTIE Dr. W. Buikhuisen hoogleraar te Groningen Tot gewoon hoogleraar in de crimi nologie in de vacature van wijlen prof. dr. M. H. van Rooy is benoemd aan de rijksuniversiteit te Groningen dr. W. Buikhuisen (33), thans weten schappelijk medewerker bij de afde ling geestelijke gezondheid van het Nederlands Instituut voor preventieve geneeskunde van de rijksuniversiteit te Leiden. De heer Buikhuisen promoveerde in januari 1965 bij de voormalige Leidse hoogleraar mr. A. Mulder aan de rijks universiteit te Utrecht op het proef schrift: „Achtergronden van nozem gedrag". In dit werk wordt een on derzoek ingesteld naar de oorzaken van het dissociale gedrag van nozems, door hem „provo's" genoemd. ALS KLAP OP DE VUURPIJL Breng een nieuwe abonné op De I-eldse Courant aan en U ontvangt ons 1ubi- leum-blok. Schoolkampioen schappen tafeltennis Mary van Ruiten en Bert van der Helm hebben gistermiddag in de sfeervolle Stadsgehoorzaal de Leidse schooltafeltennistitels veroverd. De jeugdige Mary van Ruiten (Maria ulo) versloeg In een spannende finale Ellen Kort (Rem brandt Lyc.) met 2624 in de derde game, terwijl Bert van der Helm (Ulo Noord) titelhouder Dick Springer (Rembrandt Lyc.) met 21-13, 17-21, 21-11 onttroonde. 600 PARTIJEN De strijd om de schooltitels tafelten nis, die gisteren in de Leidse Stadsge hoorzaal is gehouden, heeft niet over belangstelling te klagen gehad. Wed strijdleiders Piet de Raadt en Otto Verkerk gesteund door hun secon danten hebben bijna tien uur nodig gehad om zich door de rijsteberg van meer dan 600 partijen heen te werken. Dick Springer heeft zijn titel, die hij verleden jaar door een zege op Giel Kuiper voor de derde achtereenvol gende maal veroverde, bij de jongens geoefenden moeten afstaan. Wel be reikte Springer door overwinningen op Peter van Schie en Theo Bakker VEEL TULPEN OP HAARLEMSE KEURING Na de bijzondere raadsvergadering ter gelegenheid van de Nieuwjaarsrede utw» Leidens burgemeester, mr. O. C. van der Willigen, werd een drukke nieuwjaarsreceptie ge houden door b. en w. voor de raadsleden, direkteuren en chefs van dienst, allen met hun dames. Speciale gasten van het gemeentebestuur waren de heer en mevrouw - Jonker-Van Barneveld, de ouders van het 100.000ste in- wonertje van Leiden, Anette Marlyna. Voor de zoveelste maal werden de glazen geheven op dit heuglyke feit. Naast de burgemeester staat op de foto de heer J. Jonker; zittend wethouder ir. J. J. G. van Hoek er mevrouw G. Jonker-Van Barneveld. Mededelingen van Ged. Staten van Zuid-Holland T entoonstellingen Gem. Museum De Lakenhal - wer ken van Herbert Fiedler. Tot 23 jan. Dagelijks 1016 uur, zondags 1316 „Tastevin", Beestenmarkt 14 - Aqua rellen en grafisch werk van Theo Kersten. Tot 6 jan. Dagelijks 16.30 24.00 uur. r_w woonschepen, die Academiegebouw, Rapenburg 73 - 11 juli 1964 van kracht werd zijn vanaf niet blijvend toelaatbaar zijn met het oog schilderijn van Arthur Eduard van die datum tot en met 10 juli 1965 560 op de hygiënische toestanden ter plaat- 21 januari tot half februari. Dagelijks ontheffingen verleend, terwijl 40 ver- j se en de ontsierende werking op het 918 uur. 1 i Galerie Cartouche, Langebrug 67 - Charles Donker exposeert van 7 tot 31 januari. Dagelijks van 25 en van 79 uur, zaterdags en zondags van 12—5 uur. Op de woonschepen-verordening, die traties gevonden lijk deel van de provincie bedraagt on geveer 1690, waarvan 1070 permanent worden bewoond. De ontheffingen zijn persoonlijk en ko men te vervallen, wanneer een woon schip wordt verhuurd of verkocht, hoe wel uitzonderingen op deze regel mo gelijk zijn. Nieuwe ligplaatsen worden niet meer vrijgegeven. Wel wordt er aandacht besteed aan de mogelijkheid om op enkele goed gekozen plaatsen een woonschepenconcentratie toe te laten. Deze kunnen landschappelijk goed ver zorgd worden, terwijl bovendien voor de afvoer van afvalstoffen behoorlijke voorzieningen getroffen kunnen worden. Een van die plaatsen is bijv. gelegen aan het Zuideinde te Nieuwkoop. Het is dringend gewenst een plaats te vinden, waar woonschepen voor re creatief gebruik, die zonder ontheffing ln watergebied liggen, kunnen worden ondergebracht. Voorts zijn er concen- tuurbescherming kan zich hiermede vol komen verenigen, aldus het verslag van Gedeputeerde Staten. Thé-dansant in Leidse Schouwburg MIDDELBARE SCHOLIEREN VOERDEN „DE WISKUNSTENAARS" OP Proces tegen G.S. De verzekeringsmaatschappij De Auto Onderlinge te Groningen heeft bericht, dat op 27 april 1963, bjj het passeren van de Spanjaardsbrug te Leiden, de voorruit van de auto van haar all-risks verzekerde de heer J. A. Pietersen, wo nende te Noorden, is beschadigd door vonken afkomstig van ter plaatse ln uitvoering zijnde laswerkzaamheden. De Auto Onderlinge heeft de provin cie verweten, dat nabij de brug geen In het kader van de viering van het 100-jarig bestaan van de „Leidsche Schouwburg Vereeniging" is gistermid dag in de schouwburg „De Wiskunste naars" van Pieter Langendijk opge voerd. Deze "opvoering was in méér dan een opzicht bijzonder. Het stuk werd gespeeld door leerlingen van het Leidse V.H.M.O. voor de leerlingen van Leidse middelbare scholen en het werd besloten met een thé-dansant in de schouwburg zelf, waarvoor de Leidse brandweer b(j uitzondering toestemming had gegeven. waarschuwingsborden zodat de heer Pietersen niet in staat was de beschadigingen van de voorruit te voorkomen, en heeft haar aanspra kelijk gesteld voor de herstelkosten, man, begonnen met de verwezenlijking van de opvoering van een eenacter, op gevoerd door middelbare scholieren. Om dat er aan deze opvoering zoveel moge lijk leerlingen moesten mee doen en hij de voorkeur gaf aan een Nederlands stuk, viel zijn keuze tenslotte op dit, wat onbekende, werk van Pieter Lan gendijk. Pieter Langendijk (1683-1756) is onze beste blijspeldichter uit de 18e eeuw en heeft heel wat toneelstukken op z(jn naam staan. Zijn bekendste wer- geplaatst, ken zyn: Het wederzijds huwelijksbe drog", „Krelis Louwe of Alexander de Groote op het poëtenmaal" en „Don I Quichotte of de bruiloft van Camacho". - - a 'Het is leuk-om met een toneelstuk uit welke blijkens latere mededeling 151.10 dei[e wa, iiStlefrooederlljk" behandelde hebben bedragen. Van dat bedrag heeft lode opze letterkunde kennis te de venekeringsmaatsehappl) f 101.40 maken en vanult dat atandpu„t bezien aan haar verxekerde vergoed en ls 50 wordt de keuze van de regisseur eniger van de f mate gerechtvaardigd. Het feit in aan- merking genomen dat „De Wiskunste- naars of het gevluchte juffertje" door G.S. hebben deze verantwoordelijk-j d, ler3 moest „orden opge. leid van de hand gewezen, hetgeen voor voerd maak, de voorkeur voor dit stuk 1e verzekeringsmaatschappij reden was echter bedenkelijk, omdat de zwierige, Ic provincie te dagvaarden Gedeputeer- gekunstelde tekst van de spelers der- de Staten delen mede besloten te heb- maje veej jnzet vroeg, dat dit ten koste ben in deze zaak teneinde een principiële uitspraak te krijgen van de rechter of hier Inderdaad sprake is van nalatigheid. ging i het spel. SCHEEPSBERICHTEN Grote Vaart: Acmaea 2 v. Rotterdam/Shelhaven Alcor 31 te Tanga Algorab 31 te Pisco Area 31 420 W Azoren/Curagao Bovenkrk 31 200 ZZW Ouessant/ Duinkerken Colytto 30 te Norfolk Garoet 31 152 WZW Kreta/Port Said Hector 31 v. Amsterdam/Alexandrië Jagersfontein 2 te Kaapstad Kabylia 31 60 St. Paulsbroek/Curagao Kara 8 WeUington verw. Kermia 31 te Le Havre verw. Kloosterdijk 31 90 W Ouessant/Miami Koratia 1 Balikpapan Korendijk 30 te New York Ladon 31 v. Layvaira/Port of Spain Loppersum 2 te St. Nazaire Mainlloyd 2 v. Rotterdam/Panama Medon 1 120 NO San Juan/Baltimore Montferland 31 Anca Musilloyd 31 30 O Aden/Lavan Onoba 31 pass. Aden/Lagpezia Overysel 31 v. Bremerhaven/Antw. Rotterdam 3 te New York Rijndam 3 v. Rotterdam/Bremerhaven Sarpedon 31 15 ZW Beachyd/ Bridgetown Scheldelloyd 1 v. Balbao/Tahiti Steenkerk 31 rede Beira Telamon 3 te Curasao Togokust 31 7 NW Ouessant/Freetown Ulysses 31 300 ZW Azoren/Bridgetown Vitrea 30 v. Balikpapan/Musi Vlieland 31 70 N. Losabakrv/P. Golf Wonosari 31 200 N Socatra/Karachi Kleine vaart: Breehees 31 300 O Sicilië/Bremen Jurjen de Vries 1 te La Coruna Volharding p. 3 Hirtshead de spelers, maar vooral de re gisseur, niet voor de wind gegaan. Een tip van de sluier lichtte de voor zitter van de „Leidsche Schouwburg Vereeniging", prof. dr. D. J. Kuenen, in zijn welkomstwoord op toen hij te kennen gaf, dat Boudewjjn Choris het op het laatste moment niet de moeite waard achtte mee te spelen in dit stuk, zodat men binnen 36 uur een plaatsver vanger voor hem moest vinden. Netty Blanken nam de moeilijke taak op zich om zich abrupt in zjjn rol te moeten inleven en zij deed dit met veel flair en improvisatietalent, zodat de toeschou wer niet het gevoel kreeg, dat er iets aan het stuk ontbrak. Het gegeven van dit toneelstuk is vrij eenvoudig. Er zijn wat komische ogen blikken, maar het langdradige over heerst. Een advocaat is verliefd op een meisje Isabelle, dat zo onder de plak zit van haar despotische voogd, dat de advocaat besluit haar te schaken. Zij houdt zich daarvoor op in een her berg, gehuld in mannenkleding. Wan neer de advocaat en zijn vrolijke, boer tige knecht in de herberg hun intrek hebben genomen, doen ook twee debiele voerlui hun intrede, twee astrologen en een vriendinnetje van Isabelle, Katrijn. Allen worden door de herbergier en zijn hulpje bediend. Ondanks wat (onbedui dende) verwikkelingen belandt Isabelle tenslotte toch in de arm van haar ad vocaat, niet nadat de twee geleerden tenminste een kwartier hebben „gedis puteerd over de plaats van de hemel lichamen. Een scène die ons wel 'een in zicht geeft in het geleerde betweteren van die tijd, maar verder niet ter zake en langdradig is. de spelers leerlingen van het Rembrandt lyceum, de Louise de Coligny-h.b.s., het Stedelijk Gymna sium, het Christelijk lyceum en het Bo- naventura lyceum zich ook met en thousiasme van hun rol kweten en op vallend „tekstvaat" waren, toch maakte hun spel een te geforceerde indruk. Dit, tezamen met het feit dat „De Wiskun stenaars" soms allesbehalve boeiend was, doet ons afvragen waarom men geen moderner Nederlands stuk heeft genomen, wel beseffende dat dit geen gemakkelijke opgave is, wanneer men aan twee voorwaarden, nl. een eenacter én een groot aantal spelers, vastzit. Na afloop werden de speelsters in de bloemetjes gezet en bedankte prof. Kue nen hen voor hun toewijding en volhar ding. De heer Bartelsman, docent dra matische vorming op een paar Leidse middelbare scholen, kreeg een boeken bom „The sunny side jazzband", boven in de koffiekamer, gaf spoedig daarna de danslustigen alle gelegenheid om aan hun trekken te komen. BROEI VERLOOPT NIET NAAR WENS Veel tulpen op de wekelijkse keu ring in Haarlem, maar uit alles blijkt, dat het broeien niet helemaal naar wens verloopt. Men kan iüet spreken van beste kwaliteit. Het geneel maakt een te „lichte" indruk om enthousiast over te kunnen zijn. Ook de narcissen zijn dit jaar niet zwaar. Alleen de hyacinten schijnen zich niets van de minder goede omstandigheden aan te trekken. Die doen hun best. Van verschillende inzenders zagen we de puntig gevormde Christmas Marvel in behoorlijke kwaliteit, maar niet zoals deze tulp om deze tijd van het jaar kan wezen. De dubbele par kiet uit Scarlet Cardinal is een cu rieuze tulp. We zagen deze verloping van de fa. Gebr. Lemmers uit Lisse. De rose-rode Favorita werd door de fa. C. Colijn Zn te Voorhout ten tonele gevoerd en van de fa. P. Nelis Zn. uit Heemstede noteerden we een zeer verdienstelijke rode tulp. Van Ruigroks Broeiproevenbedrijf in Hil- legom was de slanke Purple Beauty aanwezig naast de randtulp Golden Olga en de dieprode Generaal Patton. Golden Olga werd ook in heel goede conditie geshowd door H. P. Zwet sloot Zn te Sassenheim. De abri- kooskleurige Jacoma en de oranje Dutch Prinses bracht NV G. B. de Vroomen Zn te Sassenheim voor het voetlicht, terwijl de fa. v.d. Vlugt Kimmenade uit Santpoort present was met de zeer aparte Best Seller. Een tafel vol tulpen bracht Ant. Nijs- sen uit Santpoort. Een greep: de dub bele rode Stockholm, de geel met rood getinte Thule, de rode Impala en de mooie Spotlight. Hyacinthen 'Hyaóintén waren er weinig maar dié men toonde waren uitstekend. De heer Vink uit Lisse liet zien wat men in de huiskamer kan bereiken als er voldoende zorg aan wordt besteed. De rode Jan Bos. de witte Madame Kruger en de blauwe Ostara de halve finale al maakte zijn club genoot Bakker het hem in de tweede game bijzonder moeilijk (27-25), maar in de halve eindstrijd tegen Giel Kui per werd het de vele toeschouwers o.w. wethouder S. Sannes, inspecteur L.O. P. Leenheer reeds duidelijk dat de Rembrandt Lyceïst het bijzon der zwaar zou krijgen om zijn kam pioenschap te prolongeren. Bert van der Helm had daaren tegen minder moeite om zich voor de halve finale te plaatsen. Peter Boom en Nico Blansjaar werden door de sterk spelende Zoeterwoudse scho lier uitgeschakeld en ook Peter Brou wer kreeg van Van der Helm in de halve finale geen kans (21-15, 21-8). SPECTACULAIR In de eindstrijd tussen de clubgeno ten Van der Helm en Springer bei den spelend in Scylla - hebben de vele enthousiaste toeschouwers van spec taculair tafeltennis kunnen genieten. Vooral in de eerste en tweede game had de strijd veel van een sensatio nele demonstratiepartij weg. De gro tere vastheid van dc 17-jarige Bene- lux-jeugdkampioen Bert van der Helm, die vooral met zijn contra-at taque vaak voor daverende applaus zorgde, zegevierde tenslotte over de harde, maar dikwijls wat te overmoe dige aanvalsslagen van Dick Springer. Na de eerste game met 21-13 op zijn naam te hebben geschreven en de tweede game met 17-21 te hpbben af gestaan, legde Van der Helm met 21-11 verdiend beslag op de titel. Bij de geoefende meisjes waren Mary van Ruiten, Ellen Kort en Lian Roodenburg veruit de sterksten. De weg naar de finale was voor Ellen Kort heel wat gemakkelijker uitge stippeld dan voor Mary van Ruiten, die in de halve eindstrijd Lian Ro denburg (Agnes Lyceum) tegenover zich vond. Mary van Ruiten bij zonder goed op dreef eiste in een aantrekkelijke partij de finaleplaats voor zich op: 21-17, 21-12. SPANNING In de andere halve finale had Ellen Kort weinig moeite met Eliy Touw. In de eindstrijd ontliepen de krachten el- eisende gevallen: Zuide Apotheek, Lam- kaar bijzonder weinig. De eerste game menschansweg 1, tel. 23553. werd een overwinning voor Ellen De avond- en nachtdienst van apo- Kort (21-18), maar in de volgende Narcissen Hoewel de narcissen over het geheel niet zo meevallen, liet de fa. Onder water uit Breezand fantastisch beste kwaliteit Golden Harvest zien. Dat was nu letterlijk een „zee" van bloe men. Trouwens: de partij Golden Harvest die de fa. Bakhuis Zn uit Julianadorp ten tonele voerde mocht ook gezien worden. Van G. B. de Vroomen Zn uit Sassenheim no teerden we de fraaie grootkronige Eddy Canzoni en de idem Early Bride, wit dekblad met lichtoranje cup. De fa. J. W. A. Lefeber uit Lisse bracht grootkronige Apollo. Split is een typi sche narcis met gespleten kroon. De fa. Gerritsen uit Voorschoten bracht dit buitenbeentje in een mooi bloem- stukje met de immer bloeiende Hama- melis of Toverhazelaar. Bij het bij goed zagen we een mooie vorm van Iris histroides van Walter Blom Zn uit Hillegom en de fa. Van der Ploeg uit Heiloo exposeerde de beste grootbloemige witte crocus White Christmas. 24-26 op haar naam en prolongeerde daarmee haar titel. Bij de jongens ongeoefenden zege vierde Bert Boland (Rijnlands Lj* ceum) zonder al te veel moeite ln de finale poule over Jan Duijst (Instru mentmakers) en Fred Kooyman (Gymnasium). De titel bü de meisje» ongeoefenden ging naar Marijke Bui- ting (Agnes Lyceum). Joke de Vos (Louise de Coligny HBS) hield Helen de Gra.'V (Thorbecke ULO) van de tweede plaats af. UITSLAGEN Meisjes geoef enden: 1. Maria ulo (Mary van Ruiten); 2. Rembrandt Lyceum (Ellen Kort); 3. Agnes Ljr- ■um (Lian Rodenburg). Meisjes ongeoefenden: 1. Agnes Ly- __um« (Marijke Buiting); 2. Louise de Coligny HBS (Joke de Vos); 3. Thor becke ULO (Helen de Graaf). Jongens geoefenden: 1. ULO Noord (Bert van der Helm); 2. Rembrandt Lyceum (Dick Springer); 3. Chr. Kweekschool (Giel Kuiper). Jongens ongeoefenden: 1. Rijnlands Lyceum (Bert Boland); 2. Sted. Gym nasium (Fred Kooyman); 3. Jan Duijst (Leidse Instrumentmakers). Zuidc Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek er theek Voorschoten zijn geopend. j 21 de stand. De beslissende game Apo- i schreef het jeugdige Roelofarends- veense meisje na veel spanning met Schoolvolleybaltoernooi besloten FIORETTI-COLLEGE VERLOOR IN FINALE VAN CHRISTELIJK LYCEUM in de militaire sporthal te Leiden i stelden tegen de meisjes onverbeterlijk. Van J. W. A. Lefeber 1 dig te Lisse zagen we enkele nieuwe hya- van het Leidse Christelijk Lyceum cinten, waaronder de Red Pimpernel j zelf en de blauwe Blue Heaven. Vooral de nas eerste maakte een uitstekende indruk. 1 jes van het schoolvolleybaltoernooi te Schuttersveld in lichterlaaie Als de jeugd érgens letterlijk en figuurlijk warm voor te krijgen is, be treft het wel het brandje-stoken. En wat is er in dit donkere jaargetijde meer voor de hand liggend dan de dui zenden kerstbomen, die na de jaar wisseling uit de huiskamers verdwij nen, in een „heerlijk fikkie" in vlam men te doen opgaan? Om de vreugde van het plezier te vergroten had de Stichting Leidse Jeugd Actie 'n mas sale kerstboomverbranding georgani seerd op het Schuttersveld. De honderden Leidenaren die wind en regen wilden trotseren om dit schouwspel gade te slaan, kregen aan vankelijk niets te zien dan een om heining, waarbinnen zich een onme telijk plassengebied uitstrekte. Tegen de zwarte winterhemel torende een hoog flatgebouw als een verlate kerst boom in de lucht, af en toe gleed een lichtjeslint uit het station de duister- Plotseling was daar echter een be weging van lichtjes, die spookachtig op en neer wipten, en weldra kondigde een geweldige rookpluim aan, dat het vreugdevuur was ontstoken. Dat was overigens slechts mogelijk geworden door veertig liter benzine over de bo men uit te gieten. Het duurde niet lang of de laaiende vuurzee klom hui zenhoog in de regenlucht, terwijl de Leidse drumband „De Burcht" vrolij ke klanken ten gehore bracht. De burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, en echtgenote en wethou der P. S. Harmsen waren aanwezig bij dit legale brandstichten. Toen het vuur op zijn hoogtepunt was gekomen, konden vele jeugdige toeschouwers de verleiding niet weer staan, kropen onder de omheining door, en over plassen springend schoten van alle kanten zwarte schaduwen naar de vuurhaard. Politieagenten stonden echter overal in het moerasgebied op gesteld en wisten hen van stoutmoe dige daden te weerhouden. De stedelijke brandweer hield een wakend oog op de brand, waar ze dit maal zelf de hand in hadden. Om het aanbrengen van kerstbo men attractief te maken, hadden de organisatoren een loterij verbonden aan dit evenement. De nummers van de kaartjes, waarop prijsjes zijn ge vallen volgen hier: 4. 47, 101, 299, 346. 417, 514, 615, 759. 777, 832, 1237, 1288, 1513 1597. 1843, 1851, 1966, 1998, 2411, 2516, 2642. 2715, 2786, 2833, 2917, 2995, 4876, 4924, 5017, 3001, 3116, 3201, 3617, 3731, 3773, 3885. 3916, 4013, 4467, 4493. 4514, 4607, 4725. 4797. 5115, 5124, 5298, 5325, 5416, 5704, 5816. De prijsjes kunnen worden afge haald op het Bureau van de Leidse Jeugd Actie, Stadhuis, Ingang Koorn- brugsteeg hoek Breestraat: vanaf woensdag 5 januari t/'m vrijdag 7 ja nuari a.s., 's morgens tussen 9 en 12.30 nog vijf punten in op de voorsprong, de setzege kwam voor de Lissese scholieren niet meer in gevaar: 15-10 slaagden de eerste set op hun In de drie volgende sets waren de rol- i» schrijven zijn de Lissese meis- len evenwel geheel omgedraaid. Het niet in geslaagd de hoofdprijs Fioretti-college kon in de tweede set nog wel een 50 voorsprong nemen, doch daarna begon de grotere routine van het Christelijk Lyceum, waarin maar liefst team van Rynsburg opereerden, j woordje mee te spreken. In de tweede PAUZE ZALIG UITEINDE Waar zijn we vandaag, op de vierde dag van al weer oude 1966? Een vraag die in het briefhoofd wordt beant woord met: Leiden 4 januari 1966. Maar wat is er met Leiden gebeurd? Leiden, met zijn glibberige ton-vol, is allang niet meer, waar het gisteren was. De hele planeet Aarde zal morgen niet meer daar zyn, waar zij vandaag ronddartelt. De zon ook al niet. En het reuze-rad van de Melkweg met zijn wolken van alsmaar zonnen en zonnen (waarvan „onze" zon er een tje is) spoedt zich, onderwijl draai end als een statige kroonluchter, vóórt, vóórt en stort zich in onbekende ver ten, die geen einde hebben. Op de vraag: waar zijn we? is het antwoord: Ergens nergens. Waar we vandaag zijn, wordt morgen geen spoor meer van ons gevonden en keren we ook nooit meer terug. Als schipbreu kelingen op een drijvende rots toeren we door het heelal, alvast elkaar een zalig uiteinde van het pas begonnen jaar toewensend! PUNT Het zag er direct na het begin van de wedstryd naar uit, dat het Fioretti- college de eerste set zou veroveren, want spoedig na het begin een kwar tier te laat, omdat liet Christelijk Ly- j set werd het 815 ceum nog een zesde meisje moest zien te vinden keek men reeds tegen een 50 achterstand aan. Coach Boortman Lisse vroeg hierop een time-out aan en het be- zege raad bleek in alle opzichten voordelig. Ik heb een andere dokter genomen, de tijdschriften In de «achtkamer van mijn vroegere arts heb ik allemaal uit. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 30 dec. 1965 melajea" u"t"'het erat.' V"> 5 1""; «°°r "e Katholiek, het Chr. Ly- daar ook de twee laatste sets •erloren gingen voor de meisjes uit 15 en 215) was de eind- het Christelijk Lyceum. Het bleef niet bij dat ene succes voor het Christelijke Lyceum, want ook het herenteam greep de eindzege door in een slopende finale, die bijna 2 uur 4 Burgemeester mr. G. C. van der b Willigen woonde het vurige feest bij. Rechts naast hem de comman- dant der Leidse brandweer, de k 2 heer S. W. Hagedoorn, links wet- houder P. S. Harmsen. vTv"t k K Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: De man met de 5 paspoorten (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: My Fair Lady (alle leeftijden) - (prol.) Dagelijks 2.30 en 8 uur. Luxor: Het pronkstuk van de familie (alle leeftijden) - (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Nieuwjaarsdag en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Liefdesparen (str. volw.) - (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Help! (alle leeftijden) - (prol.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: De vijand v. d. Bengaalse lansiers (18 jaari Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Leven is meer dan er alleen maar zijn, want het leven moet zin hebben voor zichzelf en voor anderen. MARKTBERICHTEN TER AAR, 3 jan. 1966. Groente neelvereniging „Ons Genoegen" te Witlof A en B 8089 afwijkend 64 Leiderdorp de opvoering van het stuk 78, stek 4244, Andijvie 1,10, uien 16, „Blaffen tegen de maan" van Dimitri 1 uien nep 5, spruiten 20—78 alles per Frenkel Frank in november uitstel- kg. Boerenkool 2,20—3,10, stoofsls len. De opvoering van dit bijzonder 1.00 per kist. Sla I 21, C 1014 pe» goed toneelspel, dat in Leiden al eer- stuk. beslissing in deze finale, want telkens als het Christelijk lyceum de leiding had genomen kwam de Kweekschool weer langszij. De setstanden waren als volgt: LyceumKweekschool: 1511; 12—15; 15—12; 10—15 en 17—15. Het schoolvolleybaltournooi, dat ook die jaar weer bijzonder geslaagd wus, I o.m. door de meuewerking van officiële scheidsrechters, werd besloten met de prijsuitreiking door de Leidse wethou der van onderwijs en sportzaken, de heer S. Sannes. LEIDERDORP TONEELOPVOERING „ONS GENOEGEN" Door omstandigheden moest de to- der werd opgevoerd door Litteris Sa crum en bijzonder veel succes oogstte, zal thans worden opgevoerd op woens dag 19 januari a.s. in het Dorpshuis, aanvang 8 uur n.m. AGENDA DINSDAG 4 JANUARI Kath. Nat. Bond voor EHBO. afd. Leiden. Aanvang cursus 20 uur, ge bouw GG en GD. Roodenburgerstraat. WOENSDAG 5 JANUARI Kamer van Koophandel en Fabrie- Jeugdfilmvoorstelling - Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3.30 uur nam. (kin deren onder de 12 jaar slechts toegang met geleide). Schouwburg: K. en O.-schoolvoor stelling Pieter Langedijks „De wis kunstenaars". Aanvang 2.30 uur nam. Avondmuziek in de Lodewijkskerk - Uitvoering van „A ceremony of Ca rols" van Benjamin Britten. In oor spronkelijke versie voor vrouwen koor met harp. Toegang vrij, aanvang 20.00 uur. RIJNSBURG, 3 jan Bloemen Am. Anjers: Sim rood 48-52, Sim Rosa 40-46, Sim Wit 40-45, per 100. Nar cissen Golden Harvest 17-180. Carl ton 160-170, Early Glory 150-160, Flo- wer Record 100-110, Helios 100-lld Fresia's: Stockholm 190-240, Snow ueen 185-210, Golden Yellow 165-170 Tulpen lang Demeter 280-310, Karei Doorman 190-210, Paul Richter 180- 210, Roland 170-180. Superba 170-180» Lustige Witwe 165-180, Ralph 180, Tommy 160-170, Krelage 150-170. Pre ludium 135-165, Pax 150-160, Blauw* Druifjes 90-100, alles per bos. Hya cinten Anne Marie 41-44, Ostara 27» 34, Pink Pearl 28-34, Delfts Blauw 21 -28. Bismarck 25-28 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 3 jan '66 Bloemen - Freesia's 95-1,80, Narci» sen Early Glory 80-1,20, Blauw* Druifjes 62, Tulpen Preludium 1,00- 1,25, White Sail 1,05-1,25, Krelage 90» 1,25, Christmas Gold 1.30-1,50, Sul» phur Triumph 90-125, Wintergold 1.45 -1,45, Lustige Witwe 1,55-1,80, Paul Richter 1,55-1,60, Sulphur Cloud 1,55. Pink Glow 1,55 per bos. Am. Anjer* Sim Rose 27-43. Sim rood 27-39, Sin» Wit 22-32, Arthur Sim 34. Princes* Ann 22-33, Farah Diba 44, Rozen Gar. nette en Carol 23-48, Hyacinthem 20» 25 per stuk.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3