WINTER- TOERISME VRAAGT ACTIE ■imiiiiiiiiiiiiiiw— Buitenland slaapt niet Jaarwisseling Drakesteyn Twents stadje ziet er wel iets in Hans Boswinkel in jonge hoofdrol VERNIEUWDE GIJSBRECHT: BELOFTE VOOR DE TOEKOMST Antony Quinn trouwde opnieuw Met auto vol gestolen goed hotel binnen PAGINA 8 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 3 JANUARI 1966 „WIJ willen verbete ring van de toeris tische Inventaris", zegt de Stichting Behendigheidsspe len. Maar zij wacht nog steeds op ant woord van de rege ring. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG-BREDA-VLISSINGEN. Nederland grenzen. Het is een internationale zaak, die. mil- denkt in menig opzicht Europees. Waarom nog niet joenen in beweging brengt. Daarom vraagt het van als het om toerisme gaat? Die vraag stelt de Nederland goed tegenspel op de overvoerde toeris- Nederlandse Stichting Behendigheidsspelen aan de tische markt. Concurreren is zinloos als niet op regering. Het antwoord laat nog steeds op zich korte termijn kan worden geïnvesteerd in de ver wachten, Toerisme houdt zich niet aan de lands- betering van de inventaris. Wat wil nu de stichting Behendig heidsspelen? Is 't een club van uitge kookte Jongens, die op elegante manier door de mazen van het wettelijke net willen glippen om er zelf wel bij te va ren? Of is 't een serieus gezelschap des kundigen, bezorgd om de toeristische dag van morgen? Wie met stichtings functionarissen praat, krijgt de indruk, dat ze zich voornamelijk ten doel heb ben gesteld Nederland in de positie te rangeren, die zijn plaats in het heden daagse Europa ook toeristisch recht vaardigt. We zijn er niet met de jaar lijkse publikatie van steeds indrukwek kender overnachtingscijfers en de ver breding van de deviezenpositie. Het gaat erom hoe straks vergelijkende re- sultaatcijfers voor Nederland zullen uitvallen. Of er dan geen achterstand is, die zich wreekt in een relatieve ach teruitgang van de belangstelling van vreemdelingen voor ons land. I - Gouden kalf Want het buitenland slaapt niet. Zelfs in de landen van het communistische oostblok zijn de regeringen plotseling de constructieve betekenis van het toe risme voor een versnelde landsontwik- keling gaan accentueren. Ondanks de rode banvloek over het kapitalisme, worden er zelfs in Polen casino's uit de grond gestampt om de toerist te gerieven. En dat ook Spanje speelhuizen werft, zal niemand verba zen, die al heeft kunnen kennis maken met de francoïstlsche verkoopmetho den. Mensen die ons land bulten de gren zen moeten verkopen, zijn zich daarom gaan realiseren, dat er eigenUjk geen seizoen meer kan worden gewacht met een uitgekiend tegenspel. Nóg Is Neder land ln trek. Maar als het tekort aan geëigende accommodatie en de seizoen- mentaliteit van kortzichtige exploitan ten zich gaan weerspiegelen ln een af nemende belangstelling, is het gouden kalf voor Nederland al verdronken. We hebben in de opvattingen over dienstverlening veel vóór op 't buitenland. Maar waar blijven we, als de buitenlandse toerist moet constate ren, dat nog te veel vriendelijke hote liers vriendelijk ontbijten, maar bar onvriendelijke kamers hebben aan te bieden? En als de recreatiegelegenheid voor de eigen bevolking al een pro bleem wordt, hoe willen we dan een vakantietop verwerken, zonder op den duur de gasten teleur te stellen Waar tekorten schuilen kan iedere re- LAGE VUURSCHE (A.N.P.). Op kasteel Drakesteyn hebben prinses Bea trix en de heer Claus von Amsberg te midden van familie en vrienden de jaar wisseling gevierd. Naar Duits gebruik werd er „Sylvesteravond" gevierd. Een groot deel van de genodigden, die op Drakesteyn verenigd waren, heeft deze week ook deelgenomen aan de drijfjacht in de bossen bij paleis het Loo. Vele gasten van het verloofde paar logeerden in het kasteel de Hoge Vuur- sche. Van de koninklijke familie prinses Christina de enige, die oud nieuw niet in eigen land vierde. Zij is op wintersportvakantie. Tot diegenen die het feest op Drake steyn meemaakten, behoorden onder meer koningin Juliana, prins Bernhard, prinses Irene en haar echtgenoot, prinses Margriet en de heer Van Vollenhoven, de heer Von Hohenberg, een vriend van de verloofde van prinses Beatrix, prins Richard zu Sayn Wittgenstein Berle- burg en graaf Caspar von Oeyenhausen en diens echtgenote. De koningin en prins Bernhard be> gaven zich omstreeks kwart over twaalf weer naar paleis Soestdijk. De jongelui zetten het feest daarna voort. Er werd ln de tuin van kasteel Drakesteyn wellicht door het slechte weer geen vuurwerk ontstoken. Arrangementen voor de winterse amusements jager: voor hen, die er eens „uit" willen als het dagelijkse leven hun het hoofd op hol dreigt te jagen. van 't toeristische klimaat ln Nederland Wanneer dat kan binnen een welover wogen concessiebeleid, dan is de stich ting ervan overtuigd het hele nationale vreemdelingenverkeer achter zich te krijgen. De octrooiraad heeft al eei spraak gedaan over het spelsysteem, waarvoor wij casino's willen oprichten. Het TNO heeft er nu ook een rapport over opgesteld. Wij verwachten er het beste van. Het hele land kan meepro fiteren van het geld dat zo beschikbaar komt. Niet alleen de kust". Hij denkt even hardop: „Ik vraag me wel eens af, waarom Nederland juist op dit gebied alleen moet staan. Landen die jarenlang tegen speelhuizen hebben gegild als oorden van kapita listisch verderf, zijn er nu mee begon nen. Laten we toch reëel blijven. Niet voor niets zet iedere cacino- plaats opvallend in zijn folders dat er speelgelegenheid is. Toevallig weet ik, dat er op één zondag achttien Neder landse bussen naar Gildehaus gingen, toen de Nederlandse casino's op last van de justitie goed en wel waren geslo ten. Bovendien: er zijn nog genoeg an dere ervaringen. Om het eens buiten de Belgische kust te zoeken, neem Bad Neuenahr of Chaudefontaine. Ik vind het heel normaal dat Nederlanders bui tenlandse casino's bezoeken. Maar laat ons dan de gelegenheid om die buiten landers terug te ontvangen. Het gaat ons gewoon om de wederkerigheid. Dat zeg ik zowel als WV-man, als ln mijn functie van stichtingsvoorzitter". De Stichting Behendigheidsspelen, waarin negen lokale en streek-VW's zijn vertegenwoordigd, wil veertig pro cent van de totale winst. De rest is voor de casino's en voor de honorering van verkregen uitvindersrechten. Uit die stichting gaan tien procent naar de par ticipanten en wordt eenzelfde bedrag gereserveerd voor administratiekos ten en research. De resterende tachtig procent is bestemd voor „nationaal toe ristische manifestaties." BREDA-ALMELO-OOTMARSUM Uitgerekend dót weekeinde. Mach teloze spoorwegen. Perrons vol haas tige mensen. Schouderophalende conducteurs. Nu eens kleumen, dan weer broeien ln sukkelende wa gons. Grijnzende winter achter Ijzig matglas. Stemming ver beneden nul. Overstappen. Wachten. Overstap pen. Groene trein. Rode trein. Ze ven uur onderweg van Breda naar Almelo. Dan met de koffers in de sneeuw. Doodmoe. En wankelend om evenwicht. Ootmarsum? Onmo gelijk vanavond. Wegen als Ijsba nen. Geen bussen meer. En ook geen taxi's. Dan maar lopen. Twintig ki lometer nog. Toch maar even pra ten. Restauratie. Zaterdagavond- stemming. Mensen met tassen en pakketten. In en uit. Deur dicht alstublieft. Paasbeste Spanjaarden naast blonde kelnerin. Wiegelende soepkommen op een dienblad. Nou kiezen of delen. Op de gok terug. Of glijden naar Ootmarsum. Allerlaat ste telefoontje naar het hotel. Van daaruit maar proberen. Wat zegt u? Als dat zou kunnen... Verlossende lift. Duizendmaal dank. Twents weekeinde gered. Na spiegelende Kulperberg. Ootmarsum. Graag ge daan, mevrouw, meneer. Even later onderuit ln „De la Poste". Wolven aan het diner... Voor het eerst hebben de spoorwe gen er zich aan gewaagd: winterrei zen in Nederland. Treintoerisme naar Valkenburg en Ootmarsum in de vorm van een driedaags arrange ment. Drie dagen eruit voor negen endertig gulden: Treinreis tweede klas van ieder willekeurig station naar Almelo en terug. Onderbreken onderweg mag op dezelfde dag. Vervoer per lijnbus van Almelo naar Ootmarsum en terug. Keuze tussen korte en lange route. Volledig hotelgast, vanaf het di ner op de dag van aankomst, tot en met de lunch op de derde dag. Proberen Aan de koffie in De Goldene Krone zegt Henny Aandestegger (52): „Het is voor ons proberen geweest. De Spoorwegen kwamen ermee aan in 1964. Ik zei: dat doen we. Omdat we er wat in zagen. Vier of vijf hotels hadden hier centrale verwarming. Dat kon, omdat Ootmarsum met de gasvoorziening heeft geboft. Twee jaar geleden werd er een bel aange boord in het Springendal, vlak in de buurt. Een particulier gasbedrijf le vert nu goedkoop aan de stad. Nie mand denkt er nog aan oliestook. Dat gas heeft het de hoteliers een stuk eenvoudiger gemaakt. Daar hadden ze bij de Spoorwegen natuurlijk ook erg in. En zo is het eigenlijk begon- Henny Aandestegger is een rasechte Ootmarsummer. Drieduizend stadge noten kennen hem bij de gemeente als een actief ambtenaar. Maar ook als een VVV-directeur met een ver standige visie op de exploitatie van een natuurparadijs. ,,'s Winters", zegt hij, „doen we niets. Dan komen de mensen hier om te rusten. Alleen de bioscoop is open en de heemkundige boerderij Los Hoes. Wandelen kunnen ze. Ki lometers ver. Tot Vasse en 't Sprin gendal, tegen de Duitse grens". Voor toeristisch Ootmarsum is de winter goed begonnen. Twee weken na de officiële introductie waren er al driehonderd boekingen. Na goed 6 weken hadden de Spoorwegen al zes honderd man genoteerd. „Eerst hadden we verwacht, dat het erg ambtelijk zou gaan", bekent de kopman van de VW. „Maar dat is erg meegevallen. De Spoorwegen zijn niet pietluttig, al kunnen ze echt zakelijk zijn. De hotelhouders roepen er ook over. Die bonboekjes-met-al- les-erin vinden ze heel handig". Aandestegger weet bij ondervinding wat het propaganda-apparaat van de spoorwegen waard is. Aan ieder sta tionsloket, redeneert hij, liggen onze arrangementen toch maar klaar. Dui zenden folders gaan door het land. Op de perrons hangen reclamebiljetten. En in de advertentiecampagnes draait Ootmarsum mee voor een vijf daags verblijf in het internationale gezelschap van Parijs en Brussel. Jonggehuwden Met Kerstmis zit Ootmarsum vol. „Jonggehuwden" zegt Aandestegger, „en beter gesitueerden, die krijgen we hier het meest". Ze komen terecht in een van Twen- tes oudste steden. De versteende his torie heeft er een compromis geslo ten met de nieuwe tijd. Ze kunnen er winkelen in een centrum, dat men in een gemeenschap van enkele duizen den zielen niet verwachten zou. En ze kunnen er het spoor volgen van de Twentse folklore, die in Ootmar sum niet uitsluitend voor toeristen is geconserveerd. De Spoorwegen zijn het offensief be gonnen. Misschien dendert de kust nu uit zijn winterslaap Vondels verzen blijven moeilijk v.---ï-v L:ytiSöeüMCt -iSiA In veel vergieten hoeken van ons land liggen nog stukjes natuur paradijs, die ook 's winters op ontdekking toachten. Maar er moeten geschikte arrangementen komen. creatiespecialist voor de vuist weg op- nen. Hij zal er direct aan toevoe gen, dat er twee zaken zijn, waarmee Nederland een afstraffing kan ontlopen: 1. De plannen van de Stichting Be hendigheidsspelen nationaal erkennen als een reële mogelijkheid om aan de miljoenen te komen, die de reddende transfusie kunnen zijn. 2. Bevorderen dat ook Nederland se rieus gaat werken aan een toeristisch winterseizoen, waardoor bij voldoende investeringscapaciteit grote perspectie ven in het verschiet liggen. Miljoenen Geen brood Waarom sluiten de meeste kusthotels in de winter? „Er zit geen brood in", zegt de heer Roorda van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemde lingen Verkeer. Maar dat spreiding van topdrukte zich duidelijker gaat aan dienen als directe verlichtingsmogelijk heid, erkent hij direct. De horeca zou meer moeten doen. De meeste kustho- teliers met seizoenbedrijven schrikken nog terug voor het kapitaal, dat ze in de aanleg van centrale verwarming zou den moeten steken om wintergasten het vereiste comfort te verschaffen. „Er is een gebrek aan vertrouwen in de winterrentabiliteit", vindt ook Gé- rard Sliepen. Hij geeft die mening als verkoper van 'n belangrijk stuk Neder land. „Wij missen wel het voordeel van hoogteverschillen, die Zwitserland, Frankrijk, Oostenrijk, Zuid-Duitsland en een land als Noorwegen twee sei zoenen bezorgen, waarbij de zon lang niet altijd van doorslaggevende beteke nis is. Maar dat neemt niet weg, dat wij in Nederland best een wintersei zoen zouden kunnen opbouwen. Is het niet door het benutten van het bestaan de, dan toch minstens door het creë ren van nieuwe mogelijkheden. Niet voor niets leggen de organisaties vreemdelingenverkeer het zwaartepunt van hun propaganda en werfkracht op de stillere tijden. De uitgesproken va kantiecentra en passantenplaatsen zit ten in de vakantieperiode toch wel vol". Hoe wekken we nu het vertrouwen bij de opbouw van 'n winterseizoen en wat hebben we daarbij aan te bieden? Gé- rard Sliepen: „Er zijn twee duidelijk te onderscheiden groepen: de rustzoe- kers en de amusementsjagers. Er zal ook nog wel een tussengroep zijn. Maar het grootste deel wil rustig zitten daaruit ergens heen trekken om er iets te beleven. Hoe heeft België dat opgelost? Daar heeft men in totaal de beschikking tachtigduizend bedden aan de kust. In hotels, pensions en apparte menten. De laatste jaren zijn er daar van zoveel geschikt gemaakt voor win- terlogies dat het totaal aantal bedden in verwarmde kamers nu op tienduizend is gekomen". Hij praat als voorzitter van de Stichting Behendigheidsspelen als hij zegt: ,J3ehalve het vreemdelingenver keer en de hotellerie hebben de kustca- sino's daarin een belangrijk aandeel ge had. Er is water in de wijn gedaan voor wat de hotelprijzen betreft en er is geld gestopt in weekendarrangementen. Aanvankelijk waren die casino's uit sluitend gespecialiseerd in culinaire en showfestijnen. Nu zijn winteractivi teiten daar de gewoonste zaak van de wereld. Er is leven gebracht in het do de seizoen van vroeger. Tientallen Ne derlandse bussen rijden er wekelijks heen. En in Duitsland heb ik vernomen, dat het daar vaak dringen is om een zitplaats in de extra-weekendtrein Keulen-Oostende. Mijn persoonlijke me ning is, dat dit nooit mogelijk zou zijn geweest, als de Belgische kust niet vier casino's zou hebben gehad." „Neem nu daartegenover Nederland Als hier sprake zou zijn geweest van dezelfde voorwaarden, dan lagen we ver voor op België. Want het pakket voor een Nederlandse wintervakantie is beslist ruimer. Vanuit Zandvoort zit je zó in Amsterdam. En Scheveningen is aan Den Haag vastgebouwd". - Hij is WV-man genoeg om tussen door ook de aandacht te vestigen op Zeeland en West-Brabant als ideale oor den voor een rustige winterse wandel vakantie. Denk eens aan de verbinding Willemstad-Harlngvliet en aan de ste dendriehoek Antwerpen-Bergen op Zoom-Breda. Nederland heeft 's winters niets te bieden aan de kust. Als er enkele mil joenen werden ingepompt, was er over te praten. Met musicals en stuntwerk kom je soms ver. Het publiek is onver zadigbaar als het om amusement gaat Maar die situatie kan op dit momenl geen uitgangspunt zijn. Er is geen geld De gemeentelijke overheden hebben niet de minste speelruimte. Ze zitten zelf tegen het plafond. In het Roergebied zitten tien miljoen mensen, die geregeld behoefte hebben aan korte vakanties. Nederland kan ze die ook in de winter bezorgen. Daarbij moet dan het accent vallen op de „kuur oorden", die in Duitsland zelf zo goed worden verkocht. Zeelucht, bosrijke om geving „Vanuit West-Brabant en Zee land kunnen we dat bezoek zeker aan moedigen", verzekert Gérard Sliepen. „Als we maar zorgen voor goede arran gementen. En zonder geld begin je dan niet veel...." Volgens vaste traditie gaf De Neder landse Comedie op nieuwjaarsdag in de Amsterdamse Stadsschouwburg de pre mière van Vondels „Gijsbrccht van Aem- stel", gevolgd door „De bruiloft van Kloris en Roosje", met de nieuwjaarswens door Thomasvaer en Pieternel. Het laatste mag men zien als een zuiver folkloristische aangelegenheid en het heeft er de laatste jaren de schijn van gehad dat de Gijs- brechtopvoeringen dezelfde weg zouden gaan. Van wezenlijke geïnspireerde voor stellingen kon men amper meer spreken: sleep ts vanwege de traditie brachten ac teurs en publiek de confrontatie met Am sterdams „ondergang en ballingschap" nog op. Het leek allemaal steeds meer een beleefdheidskwestie te worden. WU gelo ven daarom dat het zinvol is geweest van de Nederlandse Comedie een andere koers uit te zetten voor de Gysbrecht, om zo de zaak enig nieuw leven in te blazen. Hoe wel deze voorstelling nog niet zo heel veel verschilt van voorgaande zyn er duidelijk elementen die de vernieuwing op de duur mogeljjk maken. De grote wijziging van de Gijsbrecht- traditie zit in de bezetting. Men ziet een heel nieuw gezelschap „gijsbrechters" aan treden: Hans Boswinkel in de hoofdrol, die hij nog vooral speelt als een stralende held. Met het vorderen van de jaren zal zijn interpretatie zich natuurlijk wijzigen, als hij tenminste voorlopig deze rol blijft spelen. Hij was nu misschien nog wat jong, ook naast de Badeloch van Lous Hensen, die jammer genoeg helemaal niet geloofwaardig werd. Heel prachtig was Julien Schoenaers als Rafaël en in de Rei van Edelinghen, twee rollen die hij met grote trefzekerheid bracht. Jules Croiset als Arend, Henk Rigters als Willebrord en Alex van Royen als Broer Peter waren aanvaardbaar, maar kwamen niet tot die hoogte die vele van hun voorgangers be- Een jonge Gijsbrecht en een jonge Badeloch (Hans Boswinkel en Lous Hensen). Casino's „Daarom", zegt Gérard Sliepen, „heeft onze stichting bestaansrecht. We beogen zonder omwegen de verbetering Wim Vesseur Kostuums Herman van Elteien Regie Han Bentz van den Berg Muziek Robert Heppener ROLLEN; Gijsbrecht H.ns Bochel reikt hadden. Men kan hetzelfde zeggen van Wim van den Brink als de Bode, die echter een sterkere indruk achterliet. Maar een aantal nieuwelingen in de bezetting vielen erg tegen. Met name Peter var* der Linden als Vosmeer, die volledig buiten de stijl van het stuk viel en een stukje solotoneel ten beste gaf dat ook met verzenzeggen niets meer te maken had. Lo van Heilsbergen was een ongeïn teresseerde bisschop Gozewijn en Mar ja Habraken een zwakke Klaeris van Velzen. Ook de reien werden niet alle even over tuigend gezegd. Han Bentz van den Berg had het stuk geregisseerd als enige die in dezelfde hoe danigheid overgebleven was uit vorige jaren. Hij liet het stuk spelen in een fraai ruw en naturelhouten decor van Wim Vesseur, die ze graag zo schijnt te -maken, en in voorbeeldige kostuums van Herman van Elteren, die een gestileerde eenheids dracht had ontworpen, waarover ieder een hem kenmerkend kledingsstuk droeg. De regie scheen de nadruk te willen leggen op de betekenis van het stuk voor de stad Amsterdam als „voorhang" gebruikte men bijvoorbeeld een oude plattegrond van de stad. Zwakke versbehandeling Nu de mise-en-scene zeer sober gehouden kreeg men de indruk dat de aandacht ook nu weer zou vallen op de tekst. En dan moest men constateren hoe betreurenswaardig de versbehandeling van de meeste van deze .jongeren". Van metrische en ritmische verschijnselen uit de verstechniek schijnen zij nauwelijks iets te weten, lettergrepen tellen gaat hen ken nelijk heel moeilijk af. En het waren niet alleen de jongere acteurs die zich schul dig maakten aan dit soort fouten. Ook oudere. Heel opvallend was daardoor dat Julien Schoenaerts, een Vlaming, op deze avond de acteur bleek te zyn die de tech niek van het „Vondelen" verrewég het beste beheerste. Maar in volgende jaren groeit deze voorstelling mogelijk over deze bezwaren heen. En dan zal blijken of deze ven wing, die veelbelovend is ingezet, inderdaad n heeft gehad. In „De bruiloft van Kloris en Roosje", het spelletje met zang en dans van Buyse- ro, dat traditiegetrouw volgde, verschenen Thomasvaer en Pietemei op een witte provofiets ten tonele om de nieuwjaars- s uit te spreken. De tekst daarvan was Evert Werkman. Het werd een nogal Amsterdamse aangelegenheid, waarvoor Wim van den Brink en Nel Koppen aan traden. De vrolijkheid en charme waarmee Thérèse Steinmetz en Will van Seist dans- n zongen als Elsje en Krelis werkten heel ontwapenend en het Amsterdamse publiek bleek zeer ingenomen met deze toegift, die Jack Bow vol vaart had ge regisseerd. JAN VERSTAPPEN BEVERLY HILLS, (U.P.I.) De acteur Anthony Quinn. die verleden jaar tot beste acteur van het jaar werd uitgeroepen voor zijn vertolking van de titelrol in „Zorba, de Griek" is in Beverly Hills in het huwe lijk getreden met de 31-jarige Yolanda Addolori, behorende tot een oud adellijk Venetiaans geslacht. Hij is getrouwd ge weest met Katherine de Mille, dochter van wijlen Cecil B. de Mille. De 50-jarige acteur heeft twee maal een Oscar gewon nen als beste bijrolvertolker in „Viva Zapata" en „Lust for life", een film over het leven van Vincent van Gogh. Wereldrecord beat verbeterd CIRENCESTER, (U.P.I.) Een Engelse amateur-beatgroep die pleegt op te treden onder de naam „The Chorals" heeft op nieuwjaarsdag in Cirencester, naar hun zeggen, een nieuw wereldrecord in het vaandel geschreven. Uitgeput en buiten adem maakten zij bekend elf en een half uur te hebben opgetreden zonder pauze en zonder één van de gebracht nummers ook maar éénmaal te hebben herhaald. Het gesneuvelde record, aldus „The Chorals", stond op tien volle uren. T extielindustrie dieptepunt gepasseerd (Van onze correspondent) HENGELO „Ik mag u niet verhelen, dat ik de toekomstige economische ont wikkeling van ons land met bezorgdheid tegemoet zie. De laatste drie jaren zijn de lonen met 39 gestegen en is de produktiviteit slechts met 15 toegeno men. Ik ontkom niet aan een gevoel van beklemming bij de gedachte, dat deze ontwikkelingsgang zich verder zou kun nen voortzetten. In ons gewest mjjn oor te luisteren leggend bij de industrie vraag ik mjj verontrust af waar het toch heen gaat met de boven de produktiviteits- stijging uitgaande lonen", aldus zei de voorzitter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Twente en Sal- land, de heer H. van Heek, in zijn nieuw jaarsrede. Het Twentse en Sallandse bedrijfs leven schrikt niet voor de uitdaging van deze tijd terug. Een bijzondere opgave wordt in dit opzicht, volgens de voorzit ter, wel gesteld aan de textielindustrie. Bij de ondernemers in deze industrie be staat evenwel de onwrikbare wil om op de hun gedane uitdaging een passend antwoord te geven. Hergroepering en sa nering van het produktieapparaat zijn daarbij factoren van de eerste orde. Naar de stellige overtuiging van de voorzitter heeft deze tak van industrie zij het in aangepaste vorm ook in de toekomst re den tot bestaan. De heer Van Heek ver wacht in 1966 dan ook een herleving van de textielconjunctuur. Volgens de na oorlogse ervaringen is dan het einde van de neergang van de textielconjunctuur- cyclus in zicht. Er zal volgens de voorzitter bijzonder hard aangepakt moeten worden om de moeilijkheden de baas te blijven. HOLTEN, (A.N.P.). De 37-jarige Amsterdammer L. L. is op nieuwjaarsmor gen met een auto vol gestolen kleding stukken hotel Holterman ln Holten bin nengereden. Hij heeft er voor duizenden guldens schade aangericht, o.m. is de hele gevel vernield. Er moesten noodvoorzie ningen worden getroffen om te voorko men. dat de schade nog groter wordt. De man. die volgens de politie onder invloed was. botste tegen een lantaarn paal en belandde via een bushalte in het hotel. Na het ongeval nam hij de vlucht en wist een lift te krijgen. De auto. waar in hij meereed, werd door de politie circa een kilometer buiten Holten klem gere- In de door de man achtergelaten auto werden circa 150 kostuums, broeken en truien aangetroffen De goederen (waarde 15 000 gulden) waren afkomstig van een ln de oudejaarsnacht gepleegde Inbraak bij een textielagent in de hoofdstad. In Galerie De Sfinx, O.Z. Voorburgwal 241 Amsterdam, exposeren van 5 tot 23 januari Catharina Goetlng, Lajos Ratkai en Jos van den Berg.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 8