Leiden is nu stad van betekenis waarvan men iets verwacht „GRIEP? NEEM DIREKT EEN AKKERTJE" Judoka nieuwjaarstoernooi Ptïï MAANDAG 3 JANUARI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 Burgemeester mr. G. C. van der Willigen hield nieuwjaarsrede tot de raad Tijdens de bijzondere vergadering van de Leidse ge meenteraad heeft burgemeester mr. G. C. van der Willigen hedenmiddag zijn Nieuwjaarsrede uitgespro ken. Nadat de burgemeester de raad en het ambtena rencorps het allerbeste voor 1966 had toegewenst richt te hij een speciale heilwens tot de familie Jonker die Leiden het vorig jaar de honderdduizendste schonk. De heer en mevrouw Jonker-Barneveld waren voor deze gelegenheid door b. en w. uitgenodigd en zaten In de raadszaal. „Wij kunnen trots zijn op ons groeiend aantal", aldus de burgemeester, „maar daar zullen wij niet bij moeten blijven stilstaan. Vooral zullen wij moeten begrijpen dat de „image" van Leiden nu sneller verandert dan onze eigen mentaliteit (die niet met de dag verandert). We zijn een stad van betekenis ge worden en van die stad van betekenis verwacht men iets." STREVEN NAAR NOG BETERE VERHOUDING MET BUURGEMEENTEN Mr. Van der Willigen vervolgde zijn Nieuwjaarsrede met te zeggen, dat het beeld van de stad niet alleen door het stadsbestuur wordt bepaald, maar in de eerste plaats door de activiteiten, die in de stad plaatsvinden. Natuurlijk, planologisch bepaalt het stadsbestuur het beeld van de stad, maar dat is maar een van de aspec ten van het veelkantige beeld van de stad, dat ik be doel. Wij als gemeente hebben te zorgen, dat het stede- bouwkundige beeld passend is en passend blijft voor de in onze stad levende activiteiten; passend blijft, om dat activiteiten zich zowel uitbreiden als verschrom pelen of. derde mogelijkheid, zich in aantal vermeer deren. En in dat stedebouwkundige beeld waar wij verantwoordelijk voor zijn, hebben als scheppers zo wel de bestuurders als de ontwerpers, de onderzoekers en de verkeersdeskundigen, bijgestaan doqr onderwijs deskundigen en verdere wat ik zou willen noemen facet-deskundigen, hun plaats. Allen zullen moeten gaan zorgen, dat Leiden met haar aanzienlijk en in de toekomst zeker vrij snel groeiend aantal inwoners die stad van betekenis gaat worden, waarvoor onze hon- derdduizenste inwoner één van de grondslagen heeft gelegd. Laten we hopen, dat het beeld van de toekomst geen grote recessies, als in het verleden, meer te zien zal geven; laten we eveneens hopen, dat geen op enig ogenblik wilde groei zal plaatsvinden, want beide ver schijnselen leiden tot noodmaatregelen die een even wichtige en gelijkmatige ontwikkeling niet bevorde ren zullen. Een van de andere grondslagen voor het worden van een stad van betekenis is de hopelijk voor de deur staande grenswijziging. MET SPOED DOORWERKEN Mogen er al verschillende gerechtvaardigde wensen onvervuld zijn gebleven, thans is het niet meer het ogenblik daarover te blijven doorklagen, maar moe ten wij zien met de kaarten, die wij in de hand krij gen, het spel zo goed mogelijk te spelen. U hebt in de courant kunnen leven, dat er in de Eerste Kamer nog al kritiek op het voorliggende wetsontwerp is. Het is echter toch een dringende noodzaak, dat het wetsontwerp wet wordt, opdat met spoed doorgewerkt kan worden, en in die geest zijn wij ook van plan onze mening te bestemder plaatse kenbaar te maken." Als de grenswijziging een feit is geworden zullen we zo moeten handelen, dat de burgers van andere gemeenten, die naar ons overkomen, zich spoedig ge heel thuis zullen voelen binnen hun nieuwe gemeente grenzen. B. en w. zijn zich thans al aan het beraden, wat daarvoor hun te doen staat. „Van deze plaats wil ik nu reeds een beroep doen op al onze ambtenaren, van de secretarie en van de ver schillende diensten, om daaraan mede te werken en daarvoor het nodige begrip te tonen. En verder zullen we naar goede, ik zou beter kunnen zeggen, nog betere, verhoudingen met onze buurgemeenten moeten stre ven. Toen ik enige tijd geleden, bij de behandeling van de begroting, over de grenswijziging sprak, stelde ik, dat Leiden geen behoefte had aan sterke randge meenten. Sterke randgemeenten zijn namelijk hoog stens bij de zeer grote steden nodig, waar een sterke tegenspeler gewenst is, omdat anders kans op een ne géren van de buren zou kunnen bestaan. Leiden is niet zo groot, dat het de neiging zou mogen hebben buur gemeenten onder de voet te lopen of te negéren; wij zullen in goede samenwerking voor de agglomeratie Leiden, dat ik, voor gemakkelijk denken, even „groot Leiden" zou willen noemen, het beste tot stand moe ten zien te brengen. Een probleem apart daarbij is, hoe wij onze toekomstige grenzen zullen moeten zien, als mogelijk nog uitdijende of als niet-uitdijend. Voor een deel is het antwoord op deze vraag afhan kelijk van wat in de toekomst in deze randstad zal gaan gebeuren; zal men de groei ergens een blijvend halt toe gaan roepen en verdere vestigingen naar het oosten of noorden of zuiden van ons land verwijzen of zal men dit niet doen. In ieder geval zijn dit pro blemen, die onderzocht moeten worden. Naast deze pro blemen, wier onderzoek de nodige mankracht zal kos ten, zullen wij onze dagelijkse taken niet moeten ver geten; overigens zullen die taken zelf er ook wel voor zorgen, dat we ze niet vergeten. WONING- EN RUIMTENOOD Wat mijmerende en daarna wat vooruitkijkende, me moreerde de burgemeester, dat in de raad enige zetels door vertrek leeg kwamen, welke spoedig weer wer den vervuld, en verder, dat nu al meerdere maanden het raadslid, de heer De Bree, door ziekte ontbreekt. „Gelukkig gaat het op 't ogenblik goed met hem, zodat mijn beste wensen voor zijn verder herstel niet zinloos zijn." Op de secretarie, ook in het overige ambtenaren corps, hadden we helaas enige verliezen te lijden en ook hier hadden aanvullingen plaats, al lijdt ook de gemeente evenals andere Instituten of bedrijven in de stad zeer aan onbezette plaatsen door woningnood. Naast woningnood als reden voor onbezette plaatsen is ook de concurrentie in het aanbod van vacante plaat sen een remmende factor, die b.v. het politiekorps als zodanig duidelijk ondervindt. Ruimtenood is er, o.a. ook hier en daar op de secretarie en bij de diensten, al zullen de in het afgelopen jaar door de raad geno men besluiten tot aankoop resp. ingebruikneming van een paar panden hier zeker soelaas brengen. „Het valt iemand, die van buiten komt, steeds weer op, welke een grote zorg hier in Leiden besteed wordt en werd aan lichamelijk of geestelijk misdeel- den. Moge deze traditie hier steeds gehandhaafd wor den, en dan ook steeds weer aangepast aan de nieuw ste eisen." Dat is ook een van de mogelijkheden, behalve haar In woneraantal, waardoor een stad kan meetellen. VERW ACHTIN GEN Leiden hoopt over een niet te lang aantal jaren de nieuwe schouwburg te mogen bezitten, er zijn plannen voor de Lakenhal, waarvan enige bescheidene al in uit voering zijn; op den duur zal echter uitbreiding in de richting van de Lammermarkt onvermijdelijk zijn. Op het gebied van de sport is het in 1965 geheel gereed komen van het zwembad De Vliet echt een gebeurtenis, waar nog wel eens met vreugde en tevredenheid op mag worden teruggekomen, al toont, zoals wel vaker bij voor zieningen als deze, dit gereedgekomen bad de vele be hoeften aan, die ter zake van de bad- en zweminrichtingen ln deze gemeente nog onvervuld zijn, al wordt er wel aan plannen gewerkt. Ook ter zake van sporthallen bestaat nog steeds een grote onvervulde behoefte, waarin de veemarkthal mis schien een stuk uitkomst kan geven, gelukkig staan de palen er vast van in de grond. VERLANGEN NAAR HTS Op onderwijsgebied wordt haast koortsachtig aan de bouw van scholen gewerkt; als belangrijke nieuwe scholen die in 1965 tot stand kwamen, noemde de burgemeester o.a. de christelijke lagere technische school en de St. Pancrasschool en daarnaast het starten van de bouw van zes kleuterscholen van diverse signatuur, de mytylschool en de katholieke ULO-school. Die schoolvoorzieningen hadden bij hem het verlangen naar een HTS doen groeien. Gemeentewerken bracht in 1965 verschillende belang rijke werken tot stand en zal in 1966 zo doorgaan. On danks onze verkeersmaatregelen en wegenverbeteringen kwamen hier toch nog 8291 verkeersongevallen voor, waarvan helaas zes met dodelijke afloop. Behalve ln het treffen van de nodige maatregelen zal in toenemende mate verbetering van de verkeersveiligheid moeten worden verkregen door een mentale beïnvloeding van de automo bilist. De propaganda van het Verbond voor Veilig Ver keer om zich na het gebruiken van alcoholische dranken te laten rijden is er een, die zeer toegejuicht kan worden, zoals ook verder dit Verbond aller steun en aandacht ver dient. „WONINGELLENDE ZONDER EINDE" Over alles pratende spaarde ik u en dit niet uit struis vogelpolitiek, het expliciete noemen van de woningnood. Ook hier geldt, wat wij destijds in Haarlemmermeer van een protestbrochure kozen: woningellende zonder ende. Laten wij steeds Jjlijven beseffen, dat al onze inspannin gen in de sector van de bouw en in de sector van de woon ruimtetoewijzing niets zijn in vergelijking met de ellende die door degenen, die schandelijk slecht of helemaal niet wonen, beleefd wordt. De gedachten van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening over door stroming schijnt heel mooi, maar insiders stellen, m i. te recht, wel eens, dat de realiteit niet de verwezenlijking van die gedachten te zien zal geven". ZORG OVER TOEKOMST Burgemeester Van der Willigen sprak extra woorden van dank tot de werkers van de gemeentereiniging, juist voor hun werk in dit seizoen, en tot de lichtfabrieken en brandweer. Tot slot sprak de burgemeester met enige zorg over de toekomst, die hij niet al te hoopvol tege moet zag, gelet op de beperkte mankracht en het finan ciële „corset". „Wat dat voor deze stad met zijn ontstel lend groot aantal nog niet opgeloste problemen betekent, behoef ik u nauwelijks te zeggen". „Onlangs zeide ik al ongeveer, dat een raad, die geen vertrouwen in burgemeester en wethouders heeft en bur gemeester en wethouders die geen vertrouwen in de raad hebben, samen op een onjuiste weg zrjn. We zullen op de weg, die nu weer voor ons open ligt, in wederzijds ver trouwen verder moeten gaan. We moeten, beiden bewust van het terein, dat het onze is, gezamenlijk onze stad be sturen. Ik kan begrijpen, dat bij een grote raad als wij. hier hebben, die in de toekomst nog groter zal worden, in sommiger gedachten wel eens een verhouding als die van regering en parlement rondwaart, maar, nogmaals, die parallel is onjuist; de tegenstelling van regering en oppositie welke wij in het parlement kennen is in het ge meentelijk bestel een ongebruikelijke; samen besturen wij. Wel houdt een efectief en vooral een voortvarend bestuur in, dat we ons daarbij elk van onze eigen bevoegdheden bewust zijn en blijven", aldus mr. Van der Willigen. Candidatenlijsten statenkringen Het kringbestuur van de KVP heeft zich in zjjn vergadering van 30 dec. '65 beraden over de samenstelling van de officiële kandidatenlijsten uit de staten kringen Leiden en Gouda, voor de ver kiezing van de leden voor de provinciale staten van Zuid-Holland. Na kennisne ming van de wensen der staten kring vergadering zoals deze ter kennis van de provinciale centrale zjjn gebracht, heeft het kringbestuur besloten de cen trale vergadering, die als politieke ad viescommissie optreedt voor de samen stelling van de officiële groslijsten, te adviseren de navolgende volgorde voor de kandidatenlijsten van de statenkrin gen Leiden en Gouda aan te houden. Leiden: 1 S. Menken, Leiden, even eens door de statenkring vergadering als eerste geadviseerd, 2 mr. T. Brouwer, Wassenaar, statenkringverg. no. 3, 3 A. W. de Groot, Voorhout, st.kr. no. 2, 4 C. Fortanier, Voorschoten, st.kr. no. 7, 5 mevr. M. A. A. Alma-Pieters, Leid- schendam, st.kr. no 4, 6 P. H. Beelen, Lisse, st.kr. no. 5, 7 mr. J. M. M. Koeken, Leiderdorp, st.kr. no. 6. Gouda: 1 mr. C. A. Q. van Ruiten, Gouda, st.kr. no. 1, 2 A. P. J. van der Weijden, Zevenhoven, st.kr. no. 3, 3 mevr. E. C. P. de Groot-Hoonhout, Gou da, st.kr. no. 4, 4 J. J. M. Bakker. Roe lof arendsveen, st.kr. no. 5, 5 P. J. Ver hoef, Barwoutswaarder, st.kr. no. 2, 6 mr. H. van Schaik, Waddinxveen, st.kr. Op 8 januari zal de centrale vergade ring de officiële groslijsten samenstellen. In de statenkring Leiden worden drie, ln Gouda twee zetels verkiesbaar geacht. Tentoonstellingen Gem. Museum De Lakenhal - wer ken van Herbert Fiedler. Tot 23 jan. Dagelijks 1016 uur, zondags 1316 „Tastevin", Beestenmarkt 14 - Aqua rellen en grafisch werk van Theo Kersten. Tot 6 jan. Dagelijks 16.30 24.00 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73 - schilderijn van Arthur Eduard van 21 januari tot half februari. Dagelijks 9—18 uur. Galerie Cartouche, Langebrug 67 - Charles Donker exposeert van 7 tot 31 januari. Dagelijks van 25 en van 79 uur, zaterdags en zondags van 2—5 uur. Burgerlijke stand Geboren: Matthijs zn van M. van der Pompe en A. Koot; Elibertus Ru- dolfus zn van M. Rink en J. M. van Vugt; Anita Jeannette Pauline dr van H. H. L. Dros en M. M. J. van der Klaauw; Hendrica dr van C. W. Betcke en H. Kranenburg; Monica Petronella Maria dr van G. C. Kraakman en A. H. Schoo; Peter Cornelis zn van P. Schaddé van Dooren en C. Haasnoot; Erica Marianne dr van G. van der Heijden en A. W. Swaneveld; Richard Maria zn van C. J. van Bakkum en R. M. van den Ing; Gijsbert zn van M. van der Linden en A. Ouwehand; Gerard Hugo zn van H. van der Niet PAUZE Vrijdagmorgen woedde in de voor kamer van de woning van de familie Van der Heijden aan de Van der Werffstraat 45 een hevige brand, waarbij deze kamer geheel uitbrandde en het meubilair geheel verloren ging. De brand ontstond, toen bij het bijvullen van een brandende olie kachel enige gemorste olie vlam vat te. De brandweer bluste met enige nevelstralen het vuur. Persoonlij/.ce ongelukken deden zich niet voor. De verzekering dekt de schade. Petronella dr van J. P. Schuiling en P. C. Zwanenburg; Jeroen Gerardus Adrianus zn van G. J. M. Desar en M. E! J. Brouwers; Roel zn van A. Crama en C. J. C. Beijer. Ondertrouwd: A. C. A. van Reste ren eniC. M. H. van Breukelen; C. P. van Maanen en A. E. A. Fontein; P. Levarht en A. Hoogendoorn; A. Piket en M. E. Gijsman; J. F. A. Vellekoop en G. C. Huisman; P. A. van Hal en M. W. J. Klap; W. Hillebrand en M. ■an Es; J. Punselie en A. C. Bui tenhuis; L. A. G. A. Voermans en C. M. Neleman; A. W. M. Mosseveld en an Waveren; A. J. de Wolf en B. i I. Oldert. Gehuwd: J. C. van der Kruk en J. Loof; P. G. Huisman en M. J. C. A. van Leeuwen; J. Benning en F. J. Plu; C. Cornet en J. Hoppenbrouwer; F. W. I Tegelaar en J. Janse; C. H. M. Men- tink en P. J. M. Bavelaar; W. C. van Evert en M. Schaap; J. G. Metten en M. A. van der Vaart; P. J. Edelaar en W. J. van Bezouwen. Overleden: W. Hulsebos, 77 jaar, echtgenote van M. Munneke; I. Kruit, 78 jaar, man; J. van de Wetering, 82 jaar, wed. van H. A. de Haas; J. Zaal berg, 76 jaar, wed. van P. van der Reijden; J. Czenki, 38 jaar, man; M. van den Berg, 81 jaar, vrouw. Wilt U iets weten Voetballen Gaarne zou ik van u, in de rubriek „Wat lezers schrijven", antwoorden krijgen op de volgende vragen: 1. Bekerkampioen van Italië; 2. De linksbinnen van Vasos Boeda pest, die in de wedstrijd Vasas Feijenoord geblesseerd werd; 3. De directe tegenstander van Coen Mou- lijn in de wedstrijd FeijenoordReal Madrid; 4. De scheidsrechter van Vasa Feijenoord (Europa Cup); 5. De J twee achterspelers van Manchester United, die de vliegtuigramp van 6 febr. 1958 overleefden; 6. De trainer van Manchester United, die eveneens de vliegramp overleefde; 7. Linksbin nen van A.C. Milan, vraagt W. Nagel, Warmonderweg 22, Oegstgeest. Antwoord: Wij kunnen niet direct op al uw vragen antwoord geven, I maar daarop hopen wij nog nader terug te komen. Wel kurinen wij u zeg gen dat het Turijnse Juventus het af gelopen seizoen de Italiaanse voetbal beker heeft gewonnen. De trainer van Manchester United in 1958 was Matt Busby, nu nog coach van deze ploeg. I De directe tegenstahder van Moulijn 1 in de Europacupwedstrijd tegen Real j Madrid was Miera. Linksbinnen van A.C. Milan is de 23-jarige Giovanni Rivera, die tevens een vaste kracht is voor het Italiaanse elftal. Rivera wordt, en terecht, beschouwd als een 1 van de allerbeste voetballers ter we- i reld. Postkoets In welke jaren reed de Neue Berliner Omnibus und Paket- fahrtaktiengesellschaft en ging deze door heel Europa of alleen Berlijn?, vraagt J. H. Antwoord: De Neue Berliner Omni bus und Paketfahrtaktiengesellschaft heeft zeer waarschijnlijk alleen in Ber lijn en omgeving gereden en de tijd waarin, zal de vorige eeuw geweest zijn. Als u er nog meer over wilt we ten kunt u het beste het Stadtarchiv Berlin schrijven. De vraag is of de ge gevens in oorlogstijd niet verloren zijn gegaan. Het nieuwjaarstoernooi voor jeugdju- doka's van sportschool De Vries is een groot succes geworden. Een 70-tal judo kaatjes, verdeeld ln drie leeftijdsgroepen, zetten onder het toeziend oog van een talrijk publiek hun beste beentje voor. In deze wedstrijden, die werden afge wisseld met demonstraties door de dames Liotard (2e dan) en Ruitenbeek (le dan) en de lieren De Vries (3e dan) en On- vlee (le dan), diende zich het talent duidelijk aan; vooral Jan Barends en Frits Welling traden op de voorgrond. In groep I (7—9 jaar) behaalde Koos de Klerk (8 j.) het hoogste aantal pun ten en ging de tweede prijs naar de ze venjarige Wout Holverda. In groep II (1012 jaar) werd de pas 10 jaar oude Wim Fakkel duidelijk eerste vóór de stijlvol Judoënde Robby Kapaan en Rob v. d. Velde, die fraai derde werd. Bij de „espoirs" (1315 j.) werd in de A-klasse Jan Berends een jongen met enorme toekomstmoge lijkheden door overwinningen op resp. Wout Holverda. Errol Jessurrum, René Litard en Frits Welling eerste, vóór Frits Welling die zeer sterk bleek, maar door ggebrek aan routine waar schijnlijk de eindzege miste. In de B- klasse behaalde John Moenen met 37 pnt. uit 4 wedstrijden een royale zege, terwijl Ton Seller een goede tweede werd met 25 pnt. uit 4. VERLIEFD De eerste blik op de eerste morgen van een nieuw jaar is er een van lief de op het eerste gezicht. Het was nog donker en de regen zwiepte in em mers vol langs het licht van de straat lantaarn. Volgens een taai Germaans bijgeloof, dat even betrouwbaar is als de Enkhuizer almanak, zal het een tranenrijk maar zacht jaar worden. Geen schoonheid dus. Toch waren we er bij de eerste oogopslag verliefd op, zoals op elk ander jaar dat de moe derschoot van de tijd opent. We zijn het namelijk zélf, dat nieuw jaar. Het houdt op. indien we er zelf mee op houden. Dat zijn we niet van plan. De dienst wordt echter niet door ons uitgemaakt. We hebben niets te plan plan-plannen. Dat is de humor van het mens-zijn, de luchthartige onder toon van het leven, zoals men pleegt te zeggen: je moet ook nog wat aan O. L. Heer overlaten. De reden, dat we verliefd zijn op het leven, is dat het niet meer eindigen kan en dat is iets. waarmee we met onze plannen wél rekening kunnen houden. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 30 dec. 1965 t/m 5 jan. 1966 zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: De man met de 5 paspoorten (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: My Fair Lady (alle leeftijden) - (prol.) Dagelijks 2.30 en 8 uur. Luxor: Het pronkstuk van de familie (alle leeftijden) - (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Nieuwjaarsdag en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Liefdesparen (str. volw.) - (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Help! (alle leeftijden) - (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De vijand v. d. Bengaalse lansiere (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. AGENDA MAANDAG 3 JANUARI 1966 AVOND- EN NACHTDIENST APOT EKEN Maandag 3 Januari tot en met don derdag 6 januari: geopend voor spoed eisende gevallen: Zuide Apotheek, Lam- menschansweg 1, tel. 23553. De avond- en nachtdienst van apo theek R. van Breest Smallenburg te Lei- dordorp wordt waargenomen door de Zuide Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn geopend. PRINSES BEATRIX EN HET ACHTSTE WERELDWONDER Als op 10 maart a.s. Prinses Beatrix in het huwelijk zal treden, Is het Palels aan de Dam middelpunt der feestelijkheden: een nieuwe gebeurtenis is dan aan de 1001 verhalen over dit op 13659 palen rustende gebouw toegevoegd. Omstreeks dezelfde tijd, dat men plannen maakte voor de bouw van het fraaie gebouw, waarin De Leidse Courant thans vervaardigd wordt, vol tooide men het Amsterdamse Raedthuis, de majestueuze schepping van Jacob van Campen. Dit rijkste en monumentaalste burgerlijk bouwwerk van ons land kostte buiten de grondkosten het voor die tijd fabelachtige bedrag van 8 miljoen gulden. Govert Flinck kreeg opdracht 12 stukken te schilderen, doch voordat hy begon, stierf hij. Jan Lievens en de Vlaming Jordaens namen ieder een doek voor hun rekening. Toen dacht men aan Rembrandt, de schilder van de Rozengracht. Hij kreeg opdracht een boogvlak te schilderen met het „Eed verbond der Batavieren". Tot grote teleurstelling van Rembrandt werd het doek afgekeurd en dit fonkelend toverwerk werd twee eeuwen later in een museum te Stockholm teruggevonden. In de Franse tijd liet Napoleon het gebouw tot Paleis inrichten en heette de Dam „Het Plein der Revolutie". Nog 1000 verhalen zijn over dit fenomenale bouwwerk te schrijven, dat terecht het achtste wereldwonder genoemd wordt. Natuurlijk kunnen wij dit van onze krant niet zeggen, maar toch willen wij U wijzen op DE LEIDSE COURANT, thans vergroot, vernieuwd en verbeterd, HET BESTE regionale dagblad van Leiden en verre omstreken. Straks met byzondere reportages van het huweiyk van Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Breng een nieuwe abonnee op De Leidse Courant aan en U ontvangt EEN LUXE SCHRIJFBLOK met 100 vel prima postpapier en op de omslag een afbeelding van ons ge bouw uit de tjjd van de bouw van het Raedthuis aan de Dam. Ondergetekende datum: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Lelden. PUNT 7-B „Myn vrouw heeft een minderwaardig heidscomplex gekregen. Wat moet ik doen ais ze dat houdt?" KORRELTJE Goede voornemens zijn niet meer dan wissels, die de mensen trekken op een bank, waar ze geen rekening hebben. SCHEEPSBERICHTEN GROTE VAART Acmaea: 30 te Rotterdam; Acteon: 29 te Danang; Algorab: 31 te Plsco; Alni- tak: 29 te Djeddah; Area: 6/1 te Cura cao verw.; Bovenkerk: pass. 30 Finis- terre/Duinkerken; Castor: 29 te A'dam; Collytto: 30 te Norfolk verw.; Garoet: 30 61 nw. Malta/Port Said; Hector: 29 te A'dam; Kabylia; 30 330 zw. Monro- via/Curacao; Kara: 30 240 w. Merau- ke/Wellington; Kermla: 30 300 nno. Ter- schelling/Petit Couronne; Kloosterdijk: 30 20 ozo. Wright/Miami; Kopionella: 29 te Balik Papan; Korendyk: 30 te New York; Ladon: 30 v. Laguavia/Port of Spain; Loppersum: 30 360 nno. Azo- ren/St.-Nazaire; Maasdam: 30 990 zw. Papeete/Papeete; Medon: 30 150 nno. Ge orgetown/Baltimore; Memmon: 30 30 no. Cuba/Nassau; Merwelloyd: 30 rede Bei- ra; Mississippilloyd: 28 te Luanda verw.; Montferland: 31 te Arica; Musilloyd: pass. 30 Gibraltar/Tripoli; Onoba: pass. 31 Suez Kanaal/I^ Spezia; OverijsselI vertr. 31 van Bremerhaven/Antwerpen; Peperkust: 31 te Hamburg; Rotterdam: 3U van St.-Thomas/St.-Juan; Sarpedont 30 van Amsterdam/Bridgetown; Schelde- lloyd: 31 te Lustobae verw.; Steenkerk: 30 t.a. rede Beira; Streefkerk: 31 van Aden/Fremantle; Telamon: 30 van Port au Prince/Kingston; Togokust: 30 35 zzw. Wright Freetown; Vldena: 30 te New York: Vitrea: 29 te Balik Papan; Vlieland: 30 v. Bangkok/Perzische Golf; Wonogiri: 31 v. Madang/Sukarnapuraj Wonosari; 30 150 ono. Adèn/Karachi. KLEINE VAART: Jurjen de Vries: 31 100 z. Ouessant/La Coruna 1/1 te La Coruna verw.; Siriust 31 te Rotterdam; Volharding: 31 to Kingslynn. SLEUTELGAT Een verkeerscontrole in de nacht van 1 op 2 januari liep voor een 39-jarige inwoner van Voorschoten minder pret tig af. Hy bleek n.l. in een uit Voor schoten gestolen auto rond te ryden. Door de politie is hij aangehouden. Een inwoner van. Zoetersvoude miste in dezelfde nacht zjjn auto. Deze werd om zes uur aangetroffen in de Evertsen- stiaat, met achter het stuur een 19-ja- rige militair uit Leiden. Laatstgenoem de is aan de marechaussee overgele verd. Zoals de laatste tyd gebleken is blijken sommige mensen niet te be seffen. hoe gevarlijk vuurwerk is als het op een verkeerde manier gebruikt wordt. Een 20-jarig meisje uit Leiden heeft by de politie aangifte gedaan, dat, toen zy zich in de nieuwjaarsnacht op straat begaf om haar buren, de beste wensen over te brengen, enige jongens haar be kogelden met rotjes. Een daarvan kwam in haar kleding terecht, waar door een schade aangericht werd van 70.Een en ander gebeurde ln do Lemanstraat. In het nieuwjaars weekend vonden In Lelden 32 aanrijdin gen plaats, zonder ernstig letsel. Vrydux waren dat er 15, zaterdag 4 en zondag 13.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3