stad en omgeving van Leidei gedenk- en merkwaardige gebeurtenissen in DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 31 DECEMBER JANUARI 4. Grote uitslaande brand in Alphen a d Rijn, door dat een zoon des huizes een kerstkaars had laten branden. 6. Bollenschuur van de heer Hoogervorst aan de Abtspoelweg te Oegstgeest afgebrand. W. van Ommen gehuldigd wegens zilveren ju bileum bij de Verzekeringsinstellingen van de L.T.B. J. H. Smit nam afscheid als assistent van de Hortus botanicus. 8. Twee jubilarissen bij de N.V. Eggink te Voorscho ten. Voor 40-jarige trouwe dienst kregen J. M. Kröschell en J. W. A. Spiegeler de eremedaille in zilver van Oranje Nassau. 7. Te Bodegraven werd een kath. Ulo-school geopend. Bronzen medaille voor J. Oudshoorn, 40 jaar werkzaam bij Oosthoek in Alphen a d Rijn. 8. De uit haar as verrezen Sociëteit Minerva aan de Breestraat op studentikoze wijze geopend. 9. Zware brand in de asfaltfabriek te Alphen a 'd Rijn. A. C. H. N. M. de Bekker. oud-ontvanger van Voorhout, geïnstalleerd als burgemeester van Eemnes. Hillegom eerde oud-plaatsgenoot, mgr. Pedro Paulo Koop, bisschop in Brazilië. 11. Kleuterschool aan de Noordbuurt te Zoeterwoude ingezegend. 18. In Leiderdorp twee kath. scholen geopend, „De Meyegaard" en de kleuterschool „De Engelenbak" 19. Schade van een ton door brand bij Durisol te Lei derdorp. Dr. F. J. L. M. de Tollenaere, redacteur van het Woordenboek der Nederlandse taal, benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Mr. J. Klaasesz bracht een werkbezoek aan de gemeente Nieuwkoop en Noorden. 20. Promotie van dr. A. W. Bots te Voorhout tot doctor in de medicijnen. 22. Mislukte inbraak in de gebouwen van de Leidse Courant. Enkele studenten worden aangehoud' en verhoord. Er werd niets vermist. Gemeente-architect Th. N. Deen van Alkemade viert zilveren jubileum in gemeentedienst. 23. Echtpaar Dingeman-v. Wissen viert te Alphen a'd Rijn het gouden huwelijksfeest. 24. Twee marinemannen nemen een vliegtuig weg te Valkenburg en gaan er mee op stap. Enkele mi nuten later stort het toestel in zee, waarbij de joy-flyers verdrinken. 26. Echtpaar A. Brasken-Den Blanken te Alphen a d Rijn 50 jaar getrouwd. Het echtpaar Flinkenflügel- v. d. Lans, eveneens te Alphen a d Rijn, 55 jaar gehuwd. Bronzen medaille voor H. P. Goedhart te Al phen a d Rijn. die veertig jaar werkzaam is bij scheepswerf Kempers. aldaar. 29 Bij de Verenigde Touwfabrieken ontving A Bey het koninklijk brons, eveneens voor 40-jarig dienst verband. 30. De burgemeester van Nieuwkoop en Noorden (eerder van Zevenhoven) M. P. v.d. Weyden, 65 jaar. Dat betekent het einde van zijn loopbaan als burgemeester. B. J. Molenaar te Oegstgeest nam afscheid als directeur van de Algemene Bank. Hij wordt on derscheiden met het ridderschap van Oranje Nassau. FEBRUARI I. G W Hogenboom neemt, na 45 jaar dienst als ambtenaar ter secretaris, afschetd van de gemeente Warmond. J. C. Tieleman. gemeentesecretaris van Katwijk, benoemd tot ridder van Oranje Nassau. 2. J. v. d. Holst ioud-voorzitter) neemt afscheid van ,.St. Paschalis", de bond van katholieke melkhan delaren. Koninklijk zilver voor A. Lepelaar, die 40 jaar werkzaam is bij de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden. 4 Het echtpaar Jac. Turk-Cl. v. Klink te Roelof- arendsveen is 50 jaar getrouwd. 8 Honderdjarige te Leiden- P Stuifzand aan de Haar lemmerstraat. Een Hongaarse pleegdochter kwam hem ter ere van dat feit bezoeken. 9. Zuster Regina in Roelofarensveen viert haar dia manten kloosterfeest in Huize St, Jacobus. 10. Mr. J. Klaasesz brengt een werkbezoek aar gemeente Zoetei meer II. Burgemeester M P. v. d Weyden neemt (over de band) afscheid van de raad van Nieuwkoop en Noorden. 15 Jan de Blanken te Zocterwuude ontvangt de bron zen eremedaille van Oranje Nassau, daar hij 40 jaar werkzaam is bij Oosthoek te Alphen a d Rijn 16. De LtT.B te Warmond viert zilveren bestaan Voorzitter P. F. Vergeer onderscheiden met „Pro Ecclesia et Pontifice". 18. Oranje Nassau-zilver voor mej. A v. d. Velden Vijftig jaar werkt ze a! op de textielfabriek van de fa. J. J. Krantz te Leiden 19. Er zijn twee zilveren jubilarissen op het Bonaven- tura-lyceum te Leiden: rector p. dr P. A M. Geurts en leraar M. P. F Meijer 20 Mr. J. Klaasesz opent het gemeenschappelijk wijk- gebouw van de Kruisverenigingen te Noordwijk 22. De Leidse N.R.K.M viert het 55-jarig bestaan Installatie van G W. baron van Dedem als bur gemeester van Boskoop 25. Bronzen medaille voor J J Dreef, die veertig jaar werkzaam is bij de N.Z.H 27. Wegens 40-jarige trouwe dienst bij L. Stassen nior te Hillegom ontvangt A. de Groot de medaille van O.N. in zilver 28. De Katholieke Middenstand van Zoetermeer in het goud. MAART 1. Mr. G. C v. d. Willigen, burgemeester van Leiden als opvolger van jhr. F H. van Kinschot, feestelijk ingehaald. 2. S. W. C. van Egmond (KVP) neemt ontslag als raadslid van Leiden wegens vertrek naar elders. Verffabriek van De Graaff en Baas te Alphen a d Rijn uitgebrand. N. Ververs 40 jaar werkzaam bij Samsom te Alphen a'd Rijn. Hij ontvangt het zilver vr Oranje Nassau. 9. A. G. Voordouw gehuldigd als honderdduizendste donor van de Leidse bloed bank. De verloving van prinses Margriet met de Leidse|16. student Pieter van Vollenhoven bekendgemaakt. Mej. dr. C. Hovens Greve te Leiden vijftig jaar| werkzaam als arts. 1. Brons van Oranje Nassau voor Th. Spekman te Nieuwveen. Hij is 40 jaar werkzaam bij de fam. 20. v. d. Weyden. Brand in de gereformeerde kerk te Rijnsater- De Katwijkse kotter KW 198 na aanvaring met lichtschip op de Noordzee gezonken. De drie op varenden worden gered. 1. H. A. van Montfoort. oud-secretaris van Nieuw veen, geïnstalleerd als burgemeester van Nieuw koop en Noorden Em. pastoor D. Schoenmaker van Roelofarends- veen overleden. 5. A. C. Vrij te Alphen a d Rijn, 40 jaar in dienst scheepswerf Boot, ontvangt eremedaille in zi van Oranje Nassau. 1. J. van Doornen, directeur van Brinkers te Zoe termeer, benoemd tot ridder in de Orde van Oran je Nassau en neemt afscheid van het bedrijf Bronzen medaille voor P. Tegelaar, 40 jaar in dienst van de Verenigde Touwfabrieken. Muur van hotel Zomerzorg te Alphen a d Rijn tijdens sloopwerkzaamheden ingestort. Een 13- jarige jongen wordt onder de vallende muur gedood, een arbeider wordt zwaar gewond. De buurtschap Stompwijk neemt hartelijk af scheid van burgemeester Banning van Leid- schendam. Alkemade verwelkomt baby Gabriël Joseph Bontje als tienduizendste ingezetene van de ge meente. l. Adjudant A. J. J. Linderhof neemt afscheid 1 Leidse politiekorps. I. De bloemententoonstelling Keukenhof te Lisse dooi de demissionaire minister van O. K. en W., Th. Bot, geopend. Pastoor N. Commandeur slaat de eerste paal voor de nieuwe Anthoniuskerk in Leiden Zuid-west. APRIL Leidse politie hield wijn-smokkelauto aan met i houd van zesduizend liter Franse wijnen. Jonkvr. L. H. baronesse Schimmelpenninck vi der Ove, laatste vrouwe van Duivenvoorden, te Voorschoten begraven Nieuw postkantoor te Koudekerk aan den Rijn geopend. F. Langezaal te Leiden, ridder in de Orde v; Silvester. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland i ginsel akkoord met bouw van Leidse Schouw burg. B. Baartse veertig jaar in dienst van drukkerij de Gruyter te Sassenheim. Diamanten bruidspaar H. v. Winkel-E. Broker te Alphen aan den Rijn. Offerram voor Leidse Turken op de veemarkt ge kocht. Drukker W. v. d. Veer 25 jaar bij De Leidse Courant. Gem. secretaris W. Trapman nam afscheid Boskoop Tweede rijbaan van de Lammenschansweg te Leiden in gebruik genomen. Burg. mr. G. C. v. d. Willigen opent nieuwt Groene Brug over het Steenschuur met eer tuinschaar. Firma Huibers heropent winkel aan de Haarlem, merstraat te Leiden. Leidse woningb. ver. „Eensgezindheid" bestaat Het bloemencorso trekt door de bollenstreek; na lange jaren weer eens met zonneschijn. J. v. d. Berg 50 jaar bij drukkerij Syihoff te Lei den. Hij ontvangt Oranje Nassauzilver. Grote buit. o.a. aan oude munten, bij inbraak aar de Burggravenlaan te Leiden. Mr. J. Klaasesz. Comm. der Koningin van Zuid- Holland, bezoekt Alphen aan den Rijn. Oud-burgemeester M. P. v. d. Wevdon neeml afscheid van raad en gemeentepersoneel var Nieuwkoop. Rdntgenologisch onderzoek van Leidse mum mies brengt merkwaardige zaken aan het licht. Derde Leidse badhuis aan de Medusastraat ge opend. Sint Bavostichting te Noordwijkerhout bestaat 50 jaar. Lintjesregen. Verschillende druppels vielen ir Leiden en omgeving, zowel van Oranje Nassai als van de Leeuw. Rector Geurts o.f.m. St. Bo naventuralyceum) officier O.N. wethouder S. Menken, ridder. Allerwegen wordt Koninginnedag gevierd. MEI Leidse Bond van huis- en grondeigenaren bestaat „Amate '65" te Lisse door mgr. Schaaper ge opend. C. Schellingerhout 40 jaar molenaar op de molen van de Riethoornse polder te Hazerswoude Drs. H. B P. A. Letschert benoemd tot burge meester van Uithoorn als opvolger van burg. Koot. die met pensioen was gegaan. Pastoor C. H. Olsthoorn nam afscheid van parochie Hoogmade en gemeente Woubrugge. Pastoor L. v. Vugt volgde hem op. Allerwegen worden de doden uit de oorlog her dacht. Bevrijdingsfeesten worden in stad en land gevierd. G. J. Flim, technisch medewerker van prof. H. Kamerlingh Onnes (lage temperaturen) te Leiden 90 jaar. Een schip vaart zich klem in de spoorbrug over het Galgewater te Leiden. Burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf slaat eer ste paal in Poelpolderplan te Lisse. Wethouder A. J. Dekker te Alphen aai Rijn 25 jaar raadslid. Echtpaar H. Oudshoorn-v. d. Reek te Leiderdorp 60 jaar getrouwd. De beroemde filmster Liz Taylor logeert ir Huis ter Duin te Noordwijk. M. Juffermans 40 jaar bij Houthandel D. D. Noord man. Hij ontvangt Oranje Nassauzilver. Kap. J. Rohde (van de St. Lodewijksparochie) en kap A. J. M. Spronk, beiden te Leiden, 25 ja Pastoor H. Nederstigt, Leidschendam, 25 jaar priester. Alma Materkoor in Bonn enthousiast ontvangen. E. J. M. Kolfschoten burgemeester van Leid schendam. Politie-muziekfestival in Stadsgehoorzaal te Leiden. Echtpaar H. Verhoeven-J. Bouman, Herenstraat 59 te Leiden. 60 jaar getrouwd. Mr. M. J P. Tissin benoemd tot directeur var de Stichting r.k. scholen in Leiden als opvol ger van drs. J. W. Wierts. De Leidse Volksuniversiteit K. en O. viert 20ste verjaardag. De Leidse universiteit herdenkt het feit dat de dichter Albert Verwey honderd jaar geleden werd geboren. Koningin Juliana brengt werkbezoek aan „Hart van Zuid-Holland". G. A. Annokkee 40 jaar bij Stedelijke Licht fabrieken te Leiden. Hij wordt onderscheiden met Oranje Nassauzilver. M. J. Scheer en J. W. v. Beek 40 jaar bij drukkerij E. J. Brill. Ook zij krijgen de zilveren eremedaille van Oranje Nassau. Consecratie van de Pius X-kerk te Alphen aan den Rijn door mgr. M. A. Jansen. 4 RI herdenkt zijn doden uit de meidagen '40, o.a. te Valkenburg. Hendrik Keesom (82) bracht 70 jaar lammeren van Texel naar de Leidse markt. Hij wordt des wege gehuldigd door wethouder v. Hoek en markt- directeur M. Weima. Pastoor H. M. van Spanje van de Goede Herder parochie te Wassenaar viert 40-jarig priesterfeest Echtpaar J. v. Seggelen-M. Zwetsloot te Oud-Ade 60 jaar getrouwd. JUNI Em. pastoor C. J. Koene te Alphen aan den Rijn 40 jaar priester. Pieter van Vollenhoven in de Pieterskerk te Leiden gedoopt. L. W. v. d. Hoorn te Oude Wetering en M. Th. v. d. Hoorn te Sassenheim. 40 jaar werkzaam bij rederij Wesseling te Sassenheim. Aan beiden wordt de zilveren medaille van Oranje Nassau uitgereikt A. W. v. d. Born 40 jaar bij betonwarenfabriek F. P. Bos Co., te Koudekerk aan den Rijn. Oranje Nassaubrons wordt hem toegekend. Inbraak in juwelierszaak v. Somerwil aan de Haarlemmerstraat te Leiden. De buit is groot. De daders worden de andere dag door de Leidse politie ingerekend. C. Barnhoorn te Noordwijk 40 jaar werkzaam bij een gelijknamige familie als kwekersknecht. Het brons van Oranje Nassau wordt zijn deel. Echtpaar H, Simmerman-Wolders te Alphen a. d. Rijn 55 jaar getrouwd. Drie koninklijke onderscheidingen wegens 40- jarige trouwe dienst: A. Jesse te Leiden bij de NZH (Oranje Nassauzilver). Joh. v. d Lee te Al phen aan den Rijn bij de Nederl. Asphaltfabriek (goud) en C. v. d. Meent, eveneens te Alphen aan den Rijn bij D. v. Oordt en Co. (zilver) N. Oudshoorn te Leiden 40 jaar werkraam bij de NZH en ontvangt daarvoor het O. N.-brons Bij eon afgraving in de Westgeerpolder te Ha- swoude wordt een pre-historische boot gevon den. Eerste dag van Leids ziekentriduum in de Heren singelkerk. Ruim 200 zieken kwamen er bijeen. Oranie Nassaubrons voor C. v. Boksel te Al phen aan den Rijn, die 40 jaar werkzaam is bij Oosthoek. St. Jans-Fanfare te Zoeterwoude krijgt nieuwe instrumenten A. Gij zen y te Leiden 40 jaar bij de NZH (brons). 78ste Leidse lustrumfeesten begonnen. Feesten te Leiden rond de verloving van prinses Beatrix. Commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz, opent het nieuwe gebouw van de Kamer van Koophan del en fabrieken voor Rijnland en omstreken, aan de Stationsweg te Leiden. Mej. N. van Hevelingen in Boskoop 40 jaar onderwijzeres. Ze wordt pauselijk onderschei den met „Pro Ecclesia et Pontifice". JULI Volledige koninklijke familie in Leiden voor uit voering lustrumspel „Tyl Uilenspiegel". Ins- Verhoef 25 jaar in Noordwykse politie- di' i S. W. es, hoofd Kath. Ulo te Noordwijk, vier' 40-jaru -nderwijsjubileum. A v. Kempen te Sassenheim 40 jaar in dienst van N.V. De Vroomen Zonen. Hij ontvangt Oranje Nassau-zilver. Twee vrouwelijke agenten in Leidse politie dienst. Het zijn de gezusters S. J. en M. A. de Jaarlijkse Lauraritten te Alphen a d Rijn be gonnen. I. C. Plug te Lisse 40 jaar in dienst van de bloem bollenveiling Hobaho. i. Em. pastoor C. J. Koene te Hazerswoude-Zwaantje I. Winkelcentrum aan het Langevelderslag te Noord wijk geopend, i. i Oudburgemeester E J. M. Kolfschoten opent nieu we veiling te Roelofarendsveen. i. Woningbouwver. „Buitenlust" te Oegstgeest 40 jaar. Oud-penningmeester Korenhof onderscheiden met zilver van Oranje Nassau. H Duivenvoorden te Noordwijkerhout 40 jaar dienst van fa. v. d. Berg-Verdegaal en ontvangt daarvoor O.N.-zilver. i. Boskoop aangesloten aan het aardgasnet i. A. Sistermans. hoofd kath. lagere school te Noord wijk. neemt afscheid, i 25. Katholiek Boskoop neemt afscheid van de Zus ters Ursulinen Inbraak bij fa. v. d. Meyden aan de Hogewaard te Koudekerk. Daders nemen brandkast met 1000 gulden mee. Oud-Ade viert honderd jaar katholiek onder wijs. A. v. d. Poel ontvangt pauselijke onder scheiding „Bene Merenti". Mr. J. Klaasesz. commissaris der Koningin, brengt een werkbezoek aan de gemeente Alkemade. Echtpaar J. v. Veen-Broekhof te Noordwijkerhout 60 jaar getrouwd. AUGUSTUS 2. N Commandeur, districtshoofd Veeartsenijkundige dienst te Leiden, benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. 5. H J. Hoogenboom, gemeente-secretaris, 25 jaar ir dienst van gemeente Woubrugge. Tentoonstelling Bloemsierkunst in Leidse stad huis geopend. 7. Het Rijnsburgse Corso trekt door Rijnsburg, Oegst geest en Leiden. Inbraak met grote buit in Motorhuis aan d< Morssingel. De buit bedraagt 32.000 gulden. 10. Jaarlijkse schatgraverij te Noordwijk ten bate van de Leidse St. Vincentiusvereniging. 14. Bloemencorso te Katwijk. Tour de Lisse bereikte finish. 15. Gouden priesterfeest van em. deken Brinkman te Noordwijk hartelijk gevierd. 21. „Leidato '65" met feestelijk vertoon geopend. 27. P. v. d. Linden (40 jaar timmerman bij J. Raven- stein te Leiden) onderscheiden met bronzen me daille van Oranje Nassau. 28. Dokter G. A. S. Jongeneel 25 jaar arts te Boskoop. 29. H. Riebeek 40 jaar organist van de Meerburgkerk aan de Hoge Rijndijk te Zoeterwoude-Leiderdorp 31. Gouden bruidspaar in Stompwijk: echtpaar C. Dis seldorp-C. v. Dijk. SEPTEMBER 1. De Leidse Courant verschijnt in „het en groter formaat. Opgravingen te Warmond. Resten van Oude Huys Theylinghe, alsmede (waarschijnlijk) van kloosterboerderij Marienhave ontdekt. Willem Borst krijgt O.N.-zilver. Hij is nl. een halve eeuw molenaar op de „Zelden van Passé" aan dë Meerburger Wetering- te Zoeterwoude. J. J. Epskamp viert 40-jarig jubileum in dienst van de Holl. Constr. Werkplaatsen' te Leiden. 2. De Vredeskerk (Hervormd) aan de Burggravenlaan in gebruik genomen. 3. L. Zwart viert 40-jarig dienstverband bij de Ver. Touwfabrieken. 5. Beatrix en Claus incognito te Leiden. 6. H. Hazelhoff. oud-directeur G.A.B. te Leiden, op 69-jarige leeftijd overleden. 7. G. J. Wagemans. 40 jaar bij Teske, onderscheiden met Oranje Nassau-zilver. 8. Paardenmarkt in Valkenburg. 11. Lagere Technische School te Alkemade in letter lijke zin opengebrand. 15. P. A. de Jong. voorzitter AKWV, district Leiden en dir. van Zeepfabriek Sanders, ridder in de Orde van St. Sylvester. 17. Een aantal Tweede Kamerleden bezoekt de Leidse universiteit. Prins Bernhard brengt bezoek aan de Doelen kazerne. 20. Burgemeester en schepenen van (Vlaams) Schoten op bezoek in Voorschoten. 21. W F. van Ingen Schenau, bekend Leidenaar. leden. 23. Echtpaar W. de Boer-Chr. v. Wezel te Boskoop 60 jaar getrouwd. Niet minder dan twaalf jubilarissen bij de Leid se Brandweer gehuldigd. 24. Mej. Th v. Beukering te Leiden veertig j zaam bij het nijverheidsonderwijs Eerste paal geslagen voor Bogaerswoningen te Zoeterwoude. 25. Muziekver „Harpe Davids" te Noordwijkerhout be staat een halve eeuw. 26. Willem Mizee en Em. van Niekerk. twee bekende Leidse musici, plotseling overleden. J L. Wevers. 40 jaar lid van Warmondse monie ..St Matthias", ontvangt eremedaille Oranje Nassau. Broeder Claudius 25 jaar verbonden aan Wilhelmusschool te Lisse-De Engel. De dames M. Barnhoorn en J v. Schoote Lisse. als verdienste voor 40 jaar charitatief werk, ontvangen het pauselijk erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". 28. Geer- en Kleine Blankaardpolder onder Zoet' woude en Leidschendam bestaat 100 jaar. Adj. Verhulst neemt afscheid bij de politie te Alphen a d Rijn. 29. Het gemeentebestuur van Vlissingen brengt bezoek aan dat van Leiden De schoorsteen van de Leidse vuilverbranding heeft hoogste punt bereikt. De vlag is er dus op 17. Een aantal Tweede Kamerleden bezoeken de Leidse j8ua.iq 'uiHuiuoji Jap stjesstumioa 'zsassee^ f 'Jjv 'LZ OKTOBER 2. Omdat 3 oktober op een zondag valt, dit jaar vie ring van het feest van Leiaens ontzet op deze dae Mr. H. v. d. Top nieuwe gemeentesecretaris van Alphen a d Rijn. 3. Pater Caecilianus Huygens o.f.m. te Katwijk 70 jaar Franciscaan. 6. Echtpaar Den Hollander te Noordwijk 65 j vd. S. A de Jong te Meye-Zegveld wegens dien verdienste voor de charitas begiftigd met dr- pauselijke eremedaille „Pro Ecclesia et Pont 11. De eerste paal geslagen voor de kerk van Oude Wetering. 15. J J. v. d. Maat 25 jaar hoofd van de St. Willibror dusschool te Oegstgeesl 16 TV-interland Katwijk-Heyst. 18. P Zuidam nam afscheid van „Wilskracht" en Al phense scholen. Wit-Gele Kruis van Roelofarendsveen in he goud. Hervormde kerk van Oudshoorn (gem. Alphen 300 jaar. 20. Fa van Kampenhout in de Haarlemmerstraat te Leiden viert het feit dat het bedrijf 100 jaar ge leden werd gesticht. NOVEMBER 1. De St. Ignatiusschool te Roelofarendsveen bestaat 50 jaar. „Tuinstadswijk" te Leiden vierde 45-jarig be- Eerste steen gelegd van clubhuis Zuiderkwar tiar. Afscheid van burgemeester P. M. Smolders Voorhout. I. Hij wordt in zijn nieuwe standplaats Alkemadt feestelijk ingehaald. 1. Mej. R. Blom te Leiderdorp is 40 jaar in huishou delijke dienst. Ze wordt onderscheiden met de bronzen Oranje Nassau-medaille. Paviljoen De Braassem te Oude Wetering dooi brand totaal verwoest. D.O.S. te Noordwijk viert 60-jarig bestaan. I. De wet tot grenswijziging van Leiden door di Tweede Kamer (met enkele wijzigingen) aan i. J. v. Leeuwen 50 jaar in dienst van Nieuwenhuis' Conservenfabriek. Hij ontvangt het zilver van Oranje Nassau. Echtpaar Ch. A. v. d. Berg-J. v. Dijk te Alphe: ad Rijn 50 jaar getrouwd. S Menken 20 jaar lid van de Leidse gemeenteraad en tevens wethouder. L. G. Meijer 40 jaar in dienst van Nieuwenhuis' Conserven. Onderscheiding met eremedaille Oranje Nassau. J. Bekkering, ambtenaar bij de Sted. Lichtfabr. te Leiden, ontvangt Oranje Nassau-zilver gens 40-jarig dienstverband. J. Boogmans nam afscheid van het onderwijs te Stompwijk. i. Echtpaar Y. de Jong-A. R. T. Schipper te Lisse 50 jaar getrouwd. Br. Lucas v. d. Voorn van de B.N.S, te Voorhout viert gouden kloosterfeest. W. Maarschalk 50 jaar organist van de St. Jans- kerk te Leimuiden. De gemeenteraad van Leiden start met de be handeling van de begroting. Bloemententoonstelling te Rijnsburg geopend door ir. J. v. Wellen, dir.-gen. van de Landbouw. Stichting Kunstenaarshuisvesting te Leiden op gericht. Zware westerstorm teistert woonboten In Kat- wijks kanaal. Herdenkingsbijeenkomst „Acht eeuwen dam bij Zwammerdam" door het Hoogheemraadschap Rijnland en het Groot-Waterschap van Woerden in de kerk van Zwammerdam. Vier koninklijke onderscheidingen bij Van Wijk te Leiden: H. Matten 50 jaar in dienst, J. J. Blok, K. Pardon en J F. Azier 40 jaar. Koningin Juliana orfthult in het Groot Audito rium van de Leidse Universiteit een reliëf met de beeltenis van haar moeder. Door de storm komt een stuk van de gevel v Stationspleinflat naar beneden. Ph. J. G. Roest, dir.-hoofdred. van Rijn en Gouwe te Alphen a d Rijn neemt afscheid Hij wordt ridder in de Orde van Oranje Nassau. Pieter van Vollenhoven, de verloofde van prin ses Margriet, slaagt voor het doctoraal examen rechten. DECEMBER Ed Meester Jun. nieuwe directeur van de V.V.V te Leiden. Adjudant C Harteveld van de Leidse politi< verlaat de dienst met pensioen Hij wordt onder scheiden met de gouden medaille van Oranjt Nassau. De storm richt in stad en omgeving nogal wa vernielingen aan Nieuw gymnastieklokaal te Zoeterwoude ge opend. De 14-jarige Ria de Jong te Zoeterwoude. die enige tijd geleden, hoewel zc zelf leed aan de gevolgen van polio, een kind uit het watei redde, deswegen werd gehuldigd. G. A. Driessen, J. Cras en H.Th Juffermans 40 jaar in dienst van V. en D. te Leiden De eerste ving het zilver van Oranje Nassau, de twee ande ren het brons. De leeuwen van Circus Boltini als gasten en mede werkers op het Sempre-bal in So-.'iëteil Minerva. P. R de Man verlaat de gpmeentediensl ''an Bos koop en wordt referendaris van Rijnland. Eerste steenlegging en kruisplanting van de nieuwe kerk te Oude Wetering. Br. Hyacinthus. oud-amanupnsis van de B.N.S te Voorhout, viert te Warmond zijn gouden klooster- juhileum. Scheepswerf Van Dam te Oude Wetering viert honderd,ial'ig beslaan De vlag gaat op het nieuwe kerl dak van de (ver- bra'del oarochie'-erk van St. Tan te Zoeterwoude. Di. Koster neemt atscheid van het Stedelijk gymnasium te Leiden Brand in zilverfabriek te Voorschoten veroor zaakt tienduizenden guldens schade. Flora te Rünsburg nam afscheid van hoofdadm. A. v. d. Bos. In de Rijn, ter hoogte van houtwerf Noordman. een liik drijvende gevonden Misdrijf moet uitgesloten worden geacht. Eerste Leidse kunstmarkt in Dr Waag geopend. Prof. dr A E van Giffen doo^t ren straat met zijn naam in de gemeente Va'^on^ur® H. G. van Tevlin°rn directeur van Friilink cn Zn te Sassenheim. 40 jaar in dienst van dit bedrijf. A .T Witteman. hoofd var de Titus Brandsmaschool te Leiden, veertig jaar Hi het katholiek' onderwijs. A J Uitterliden benoemd tot directeur gemeente werken van Warmond. Carillon aan de gemeente Voorschoten aangeboden door een comité uit de burgerij Gezamenlijke kerstzang op het Stadhuisplein te Leiden. Annette Marlijne Jonker te Leiden geboren. Zij maakt het getal van honderdduizend ingezetenen vol. In de buurt van Zoeterwoude komen twee heli- roptèrs van het vliegkamp Valkenburg met el kaar in botsing en moeten noodlanding maken. Er zijn geen persoonlijke ongelukken. Op de spoorwegovergang bij De Vink onder Voor schoten wordt een auto door de trein gekraakt. Een dode en een gewonde.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4