m Onderscheidingen en afscheid bij Vrijwillige Leiderdorpse Brandweer en een goed begin! Spanning en humor in Camera Verzekeringsagent ontpopte zich als deskundig veedief VCS WINNAAR „ZILVEREN TULP" VRIJDAG 31 DECEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA S M. v. d. Berg wordt nieuwe bevelvoerder Vrijdagavond was er in het gemeen tehuis een bijeenkomst van de Leider- dorpse Vrijwillige Brandweer ter gele genheid van het feit, dat zeven leden van dit korps een onderscheiding ont vingen van de Koninklijke Nederlandse Brandweer Vereniging in verband met hun 25 of 35-jarig dienstverband. Dit de heren J. Rietveld bevelvoer der, bronzen kruis voor 25 jaar dienst verband, F. Nagtegaal, verguld zilveren medaille (35 jaar), K. Kranenburg, bronzen medaille (25 jaar), G. v. d. Voort, bronzen medaille (25 jaar), J. M. de Koning, verguld zilveren medail le (35 jaar), K. van Egmond, bronzen medaille (25 jaar) en \V. Kranenburg, bronzen medaille (25 jaar). Van de vier eerstgenoemden werd in deze bijeen komst tevens afscheid genomen in ver band met het overschrijden van de maximum leeftijdsgrens. Aan hen is met Ingang van 1 januari eervol ontslag ver leend. In aanwezigheid van het voltallige brandweerkorps ontving burgemees- ir. R. M. Gallas de jubilarissen met hun echtgenoten in de grote zaal van het gemeentehuis waar hij hen welkom heette, zomede de beide wethouders D. Meerburg en J. Nievaart alsook het hoofd van de B.B. de heer E. Kronen burg. Burgemeester Gallas noemde het avond met een bijzonder feestelijk karakter waar ditmaal ook de dames bij aanwezig waren. Weliswaar droeg deze avond ook een wee.moedig tintje in verband met het afscheid van vier functionarissen maar dankbaarheid overheerste toch op deze avond. De heer A. Vons, die na een langdu rige ziekte weer present was bij het korps kreeg een bijzonder welkom. Vervolgens richtte hij het woord tot te jubilarissen die met elkaar begrip lebben' getoond voor bescherming te nen brand. Als men een beroep doet op emand aldus spr., ondervindt men in regel wel belangstelling maar zich verbinden wil men niet. De burgemeester is dan ook zeer er- ke.ntelijk voor de toewijding van de le- 'an het Vrijwillige Brandweerkorps dat tegenwoordig behalve brandweer ook nog een hulpverlenings apparaat is geworden. Nadat spr. ook nog zijn voldoening had uitgesproken over de goede samen werking tussen brandweer, politie en betrok hij ook de dames in zijn dankwoord voor al de tijd dat hun man door deze functie werd onttrokken aan het huisgezin. Vervolgens speldde de burgemeester, met een persoonlijk woord tot elk, de onderscheiding van de K.N.B.V. op de jas en overhandigde hen de daarbij be horende oorkonde. Daar de bevelvoerder van het korps, de heer Rietveld, eveneens tot de schel denden behoorde deelde de burgemees ter mede dat met ingang van 1 januari 1966 tot bevelvoerder is benoemd de heer M. v. d. Berg. Weest verzekerd dat het gemeentebestuur met grote belang stelling de verrichtingen van het Brandweerkorps volgt aldus besloot burgemeester Gallas zyn toespraak. Hierna werden de jubilarissen nog toegesproken door hun kommandant, de heer W. Buitendijk, en de heer Kronen- NOORD WIJK Politiekorps van Noordwijk luidde oude jaar uit Met een bijeenkomst in het „Hof 1 van Holland", waarbij hoofdinspecteur 1 en mevrouw Merkelbach als gastheer en gastvrouwe optraden, heeft het Noordwijkse politiekorps gisteren het j oudejaar uitgeluid. Vrijwel alle korps- j leden waren vergezeld van hun dames. 1 terwijl ook verschillende polrtiezoons en -dochters deze contactmiddag bij woonden. In een toespraak liet de heer Mer- i kelbach verschillende gebeurtenissen i uit het afgelopen jaar de revue pas- I seren en maakte daarbij melding var lief en leed in de politiegezinnen, suc cessen bij polilieexamens, het nieuwe materiaal waarover het korps kan I beschikken en de ui'ïbreiding van het j korps. Helaas lever» de huisvesting I veel moeilijkheden op. zodat het de vraag is of deze welkome versterking binnen korte tijd geëffectueerd kunnen worden. Hij wenste allen het allerbeste het nieuwe jaar. Namens het korps dankte inspecteur P. Verhoef voor deze ontvangst, die zeer op prijs werd gesteld. Voorts sprak hij zijn dank baarheid uit voor de wijze waarop de heer Merkelbach als korpschef leiding burg die opmerkte dat zij wel ontslag I P^Je geven en diens medeleven hadden gekregen bij de brandweer maar h Wno fe. uafor, i De heer Verhoef overhandigde bloe- 8 I men aan mevr. Merkelbach, terwijl e de jarige mej. J. Hoogeveen eveneens Daar de voorzitter van de brandweer- i met een fraai boeket werd verrast vereniging „Steeds Paraat", de heer Brigadier F. M. Vink haalde met veel de Koning, ook bij de jubilarissen humor herinneringen uit 1965 op. Zijn behoorde, was het de heer Vons die hen namens de vereniging feliciteerde en hen een kist sigaren of geschenk onder couvert en de dames een ruiker bloemen offreerde. De heer J. Riet veld dankte tenslotte alle sprekers voor de prettige woorden tot hen ge richt, waarna de heer Erades de aan wezigen onthaalde op een filmje van de spuitbalwedstrijd tussen de brandweer en de B.B. Onder het genot van een verversing bleef men nog geruime tijd bijeen waarbij vanzelfsprekend me nige gebeurtenis in herinnering werd ge- Leidens honderdduizendste kreeg burgemeesterlijke belangstelling ZOETERWOUDE- LEIDERDORP VOETBAL Zondag speelt Meerburg I een oefen wedstrijd tegen S. J. Z. I uit Zoeterwou- de dorp. De wedstrijd wordt gespeeld op het Meerburgterrein en vangt aan om uur. De opstelling van Meerburg is als volgt: doel H. v.d. Hoeven; achter: Klein, P. Zwetsloot; midden: P. v.d. Hulst, C. v. Wetten, J. Straathof; voor: j O. den Eisen, L. v.d. Werff, A. Koek, W. de Vrind en N. Zwetsloot. Reserves: J» Omtzicht en F. Klein. Op nieuwjaarsdag is er een instuif in de kantine van het clubhuis van 3 tot 6 's middags. Iedereen is er welkom en kan ook nog een kaartje worden gelegd. geestige rijm genoot veel bijval. Burgemeester mr. G. F. W. var Berckel, die eerst later op deze oude- jaarsbijeenkomst kon verschijnen noemde dit contact een uitstekende vorm om de verbondenheid tussen de korpsleden te versterken. De korps geest is daarmede zeer gediend. De burgemeester besprak verder de uit breiding van het korps en de aanvul ling van het materiaal. Politieman zijn in Noordwijk betekent het samen brengen van discipline en vakantie geest. Dit is een zware taak, die veel takt vereist, aldus mr. Van Berckel. Nog geruime tijd bleef men onder het genot van enkele verversingen in gezellige sfeer bijeen. Competitie Nooitgedacht De Noordwijkse klaverjasver. „Nooitge dacht" speelde in Ons Gebouw een competitiewedstrijd. De uitslag luidde: 1. J. Oms 5461; 2. L. van Beelen 5371; 3. J. Blaauw 5309; 4. C. Warmer dam 5249; 5. N. Barnhoorn 5176; 6. J. 't Wout 5175; 7. J. Hoogeveen 5162; 8. M. Hoek 5154; 9. J. Baksteen 4998; 10. D. Klinkenberg 4933. Jeugdclub Noordwijkse postzegel verzamelaars De Jeugdclub van de Noordwijkse Vereniging van Post zegelverzamelaars gaat voortaan eens per maand vergaderen en wel de tweede zaterdag van elke maand. De eerstvolgende vergadering vindt dus plaats op zaterdag, 8 januari a.s., daar na op 12 februari a.s. enz. De bijeen- kmsten vinden als vanouds weer plaats in de aula van de R.K. Ulo aan de Van Panhuysstraat en beginnen om twee uur nam. Schoolschenders gegrepen De heer Haakman, hoofd van de Christus Koningschool te Noordwijk aan Zee, betrapte een tweetal knapen op het ingooien van ruiten van de school. Bij zijn komst vluchtten zij Ijlings de dui- De politie werd gewaarschuwd en een direct uitgerukte patrouille trof enige tijd later na intensief speur werk op de Golfbaan twee jongens aan van respectievelijk 15 en 14 jaar oud, die beantwoordden aan het door de heer Haakman opgegeven signale ment. Zij werden in de kraag gepakt en meegenomen naar het politiebu reau. Daar bekenden zij reeds meer dere malen ruiten van de school te hebben ingegooid. De schade bedraagt enkele honderden guldens. Behalve een proces-verbaal krijgen de jeug dige vandalen dus ook nog een fikse schaderekening gepresenteerd. NOORDWIJKERHOUT Gift van het Anjerfonds. De chr. muziekvereniging „De Harpe Davids" heeft van het Anjerfonds Zuid-Hol land bij gelegenheid van haar gouden jubileum voor het nieuwe instrumen tarium een bijdrage ontvangen van 2.500.—. Raadsvergadering. Op OPWEKKEND VCTKWIKKENO PAUZE CAMERA Veel prolongoties deze eek In Leiden en in Camera een repri se. Maar deze fllni, "De man met de v\jf paspoorten", ls het waard nog een keer ertoond te worden. Het ls een verfil ming vol spanning, waarin een behoor lijke dosis humor voor een uitlaatklep zorgt. Het verhaal zit goed in elkaar, al ls het hier en daar een tikje onwaarschijn lijk. Een kwart miljoen dollar is het ob ject, waar in de hele film achteraan ge jaagd wordt door een groep van vijf personen. In de oorlog hebben vier leden SCHEEPSBERICHTEN GROTE VAART: Acmaea; 29 te Rotterdam verw.; Acteon: 29 te Danang; Alchiba: 28 te Marseille Alcor 28 te Dar es Salaam; Alkes: 27 te New York; Alnitak: 29 te Djeddah; Area: 6/1 Curacao verw.; Asterope 29 1000 wzw. Horta/Golf van Mexico; Bovenkerk: 29 350 w. Gibraltar/Duinker ken; Castor 29 te Amsterdam; Colytto:* te Norfolk verw.; Garoet 29 thv. Bougie/Port Said; Hector 29 te A'dam; Jagersfontein: 27 460 z. Las Palmas Kaapstad; Japara: verm. 28 v. Colombo/ Aden; Kabylia: 29 200 z. Kaap Palmas/ Curacao; Kara: 8/1 te Wellington verw.; Kermia: 29 v. Helsingborg/Petit Cou- ronne: Kloosterdrjk: pas 29 Vlissingen/ Miami; Kopionella 29 te Balik Papan; Koratia 29 60 zo. Spore/Balik Papan; Korendijk 30 te New York; Loppersum: 29 380 mv. Azoren/St.-Nazaire; Maas dam: 28 630 no. Wellington/Papeete; Mainlloyd: 28 te Rotterdam; Memmon: 29 v. Oranjestad/Nassau; Merwelloyd: 29 rede Beira: Mississippilloyd28 te Luanda; Montferland: 30 te Matarani; Nieuw Amsterdam: 29 v. Martinique/St.- Thomas; Nushaba: 28 te Rotterdam: Onoba: 29 125 zzw. Messina/La Spezia; Overijssel: 29 v. Hamburg/Bremerhaven; Poeldijk: 29 te Hamburg: Rotterdam: 30 Gistermiddag om half burgemeester en zyn echtgenote naar het huis van de honderdduizendste inwoon ster van Leiden, Annette Marlijna Jon- De burgemeester en mevrouw Van der Willigen-Reddingius kwamen eens kijken hoe de honderdulzendste en de moeder het maakten, en dat was te oor delen naar hetgeen mevr. L. Jonker- Van Barneveld te kennen gaf byzonder goed, wat onderstreept werd door zus ter Louis. Daarna bekeken de eerste bur gers van de stad Leiden de honderddui zendste die toen nog rustig lag te slapen. Na de blik in de wieg overhandigde burgemeester Van der Willigen aan de moeder een boek met sprookjes van de gebroeders Grim. „Dan heeft U in ieder geval wat om voor te lezen later",, merkte de buremeester op. Het sprookjesboek werd door de bur gemeester voorzien van een opdracht, waarna zijn vrouw ook het een en ander opschreef. Bij het teruggeven van het boek zei de burgemeester blij te zijn dat mevrouw Jonker de honderdduizendste heeft vol gemaakt. Ten behoeve van de aanwezige foto grafen nam de burgemeester de kleine Annette op schoot wat bij de burge meester de uitspraak ontlokte: „Ik ben het echt wel gewend geweest, hoor he ren, want ik heb zelf ook vier dochters gehad", zodat ook voor mevrouw Jonker geen twijfel bestond over de deskundig heid van de burgemeester wat betreft de behandeling van de kleine Annette. Inmid'dels is de cadeaustroom nog steeds niet gestopt. Van baby-boek tot kinderstoel en waarde chèques tot eie ren, met allerhande artikelen is en wordt de familie Jonker nog overstelpt. jesschool in de Zilk en tot het aan vragen van een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds i.v.m. de riool waterzuiveringsinstallatie. Geboren: Jan W. z. v. W. Knop- pert en C. A. A. M. de Haas. Maria G. C. d. v. P. T. Warmenhoven en A. G. Koomen. Anna M. d. v. M. C van der Klaauw en M. C. L. van Denzen. Lu cas B. T. z. v. H. J. Timmers en M. B. R. A. van der Molen. Alexandra C. M. d. v. A. E. Derksen en A. van Kam- deze groep dit bedrag niet overhan digd aan de Franse verzetsbeweging, zoals hun opdracht luidde, doch achter gehouden, voorwendend, dat de Duit- het hen afhandig gemaakt hadden. Onderling wantrouwen vertroebelt hun verhouding. De een na de ander wordt geliquideerd. De man met de vUfpaspoor- ten komt ln het hele verhaal zelfs niet daar hij zijn entree maakt door dood uit een trein te vallen. Audrey Hepburn speelt op de haar eigen voortreffelijke wQze de weduwe de man met de vijf paspoorten, voortdurend bedreigd door de andere le- van het vijftal, die denken, dat zij het geld heeft. Zij vindt in een man met eens vele namen, gespeeld door Cary Grant, een steun en toeverlaat Een goede film, met vele verrassende vondsten en wendingen. (14 Jaar.) BENGAALSE LANSIERS REX De liefhebbers van een flink partijtje vechten komen deze week in Rex aan hun trekken. Woest uitziende ruiters, grote stofwolken, schieten en schreeuwen illustreren het verhaal van een uitgestotene, die terugkeert bij een troep ruiterbenden. De KFC achtte de film geschikt voor 18 jaar en ouder. LISSE H. MEIJER JUBILEERT De heer H. Meijer, alhier, herdenkt op 1 jan. a.s. het feit, dat hij 40 jaar bij de gemeente Lisse in dienst is in de donderdagavond 7 uur in het gemeen- afd. Gas- en Waterbedrijven als gas- tehuis belegde vergadering zal de raad fitter. In elke straat en elke woning begin maken met de behandeling kent men wel de joviale heer Meijer en de gemeente-begroting 1966. Dan hij kent iedereen, want hij komt schier zullen de algemene beschouwingen den gehouden. Tevoren zal de raad hebben te beslis sen op voorstellen tot verkoop van grond, tot onderhandse aanbesteding van een deel van de werkzaamheden voor de rioolwaterzuiveringsinstallatie, tot het verlenen van medewerking op verzoeken van de besturen der r.k. jon gensschool St. Jozef en der r.k. meis in elke woning van Lisse om de meter te bekijken en andere oorzaken daar mede verband houdende. Maar naast zijn gewone dagtaak was hy penning meester van de postduivenvereniging „De Luchtklievers". Voorts is hij pen ningmeester van de afdeling Lisse van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel. Deze functie neemt hij ook al 20 jaar waar! PROLONGATIES LIDO Voor de zevende maal „My fair lady" met in de hoofdrollen Audrey Hepburn en Rex Harrison. Een kostelijke, frisse comedie, toeganke lijk voor alle leeftijden. TRIANON Het zal niemand verba zen, dat ook de Beatles het Leidse pu bliek nog een week zullen vermaken met hun grollen en hun liedjes. Een luchtige, pretentieloze en bijzonder amusante film, eveneens toegankelijk voor alle leeftijden. LUXOR De gekke Jerry Lewis is voor de tweede week te zien in „Het pronkstuk van de familie". Niet eer van zijn beste films, doch wel ander half uur doldwaas amusement (a.l.). STUDIO In Studio voor de tweede week de wat wrange, doch knappe film „Liefdesparen", waarin regisseuse Mai Zetterling op een wat rancuneu ze wijze de decadentie van de Zweed se aristocratie wil aantonen. De ma nier, waarop dit thema uitgewerkt is, was voor de KFC aanleiding hem der ernstig voorbehoud goed te keu ren voor 18 jaar en ouder. Heden: laatste dag van 1965. SCHRIJF VLUG Het is het verhaal van een ooggetui ge, namelijk van abt Cuthbert. De be roemde Engelse geschiedschrijver Beda, monnik van het klooster te Yarrow, werkte tot het eind van zijn leven (ln 735). Hij dlkteerde vanaf z(jn bed en jonge kloosterling schreef het op. Hier is het verhaal van de abt: En voornoemde knaap zei: „Nog één zin, waarde meester, is niet geschre- Maar hij sprak: „Schrijf vlug". En na een korte poos zei de knaapt ,Nu ls de zin geschreven". Hij echter antwoordde: „Goed. Je hebt de waarheid gezegd. Het ls vol bracht". Nog één zin heeft leder van ons van avond ln zijn Jaarboek 1965 te schrft- Nog één zin wordt van ons ver wacht, de elndzln die alles goed kan maken. Dan kunnen wij met dankbaar gemoed elkaar een „zalig uiteinde en goed begin" toeklinken! LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 30 dcc. 1965 t/m 5 jan. 1966 zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: i met de 5 paspoorten Wit-Gele Kruis in Oegstgeest hoopt op modernisering wijkgebouw St.-Thomas/San HU „VERZAMELDE" IN RIJN- EN DUINSTREEK In de maanden mei tot december werd op verscheidene plaatsen in Z.- 0 Holland regelmatig vee uit de weide iRo °r- gestolen, voornamelijk schapen, kal- Gisteravond werd in het parochie huis een algemene ledenvergadering gehouden van het Wit-Gele Kruis te Oegstgeest. De belangstelling was niet groot. Maar dit kan niet als maatstaf dienen voor het werk dezer vereni ging in de gemeente. Dit geniet aller- wege bij de leden grote waardering. Het ledental steeg in 1964 van 895 naar 922. De groei had groter kunnen zijn, aldus de voorzitter, de heer J. M. A. Verbaken, doch een belemmering vormt het grote aantal mutaties in de loop der bevolking onzer gemeente! Onze dank gaat niet daling te zien met voorgaande jaren, waaruit men de conclusie zou kunnen trekken dat het met de gezondheid de goede kant opgaat. 108- patiënten ontvingen samen 870 injecties en 190 maal werd er een verband gelegd; 290 maal werden verplegingsartikelen uit gereikt. Een respectabele taak die op de schouders van de zusters ligt cn waarvoor het bestuur hen dan ook zeer erkentelijk is. De voorzitter vraagt mede te werken door de con tributie in 1966 zoveel mogelijk in eens te voldoen gedurende de eerste steld en de penningmeester de heel de eerste maanden van dit jaar! De financiële I v. Werkhoven kon op een vraag tributie hun steentje zullen bijdragen aan dit belangrijke werk. Plannen hiertoe waren door het bestuur reeds gemaakt. Reden waarom zij met het voorstel ter tafel kwam de contribu tie met ingang van 1 januari 1966 te verhogen van 10 tot 15 gulden per jaar. Een bedrag dat gezien de sterk gestegen kosten alleszins acceptabel is (20% van de afdelingen heffen hogere contributie). De aanwezigen gingen akkoord met dit voorstel!! Het financiële verslag van de heer A. G. M. Werkhoven werd eveneens met instemming begroet. Mevrouw W. M. Bergen-van Griens- veen trad af als bestuurslid. Zij wordt opgevolgd door i Trouw v. d. Werf. De begroting vooi 1966 werd vastge- Camera: De 1 (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 huk Lido: My Fair Lady (alle leeftijden) - (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Nieuwjaarsdag en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Het pronkstuk van de famlhe (alle leeftijden) - (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.13 uur. Nieuwjaarsdag en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Oudejaarsavond geen voorstelling. Studio: Liefdesparen (str. volw.) - (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Nieuwjaarsdag en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Oudejaarsavond geen voorstelling. Trianon: Help! (alle leeftijden) - (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Nieuwjaarsdag en zondag: 2.15, 4.3(\ 7.00 en 9.15 uur. Oudejaarsavond geen voorstelling. Rex: De vijand v. d. Bengaalse lansiers (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Nieuwjaarsdag en zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Oudejaarsavond geen voorstelling. I auto naar een door hem gebruikt weiland te Wassenaar te hebben I gebracht. De politie trof in dit 1 land, behalve de ontvreemde, nog an- plaats uit naar de bestuursleden, maar positie is gunstig, maar er bestaat een j de heer T. L. J. Steennietser mede dere schapen aan die eveneens vannaar de wijkzusters M. J. Warmenho- achterstand in aflossingen waarin men delen, dat de zgn. ..kerkdeurcollecte" diefstal afkomstig waren. Voorts vond ven en M. H. v. d. Kley. Zij zijn de binnen 2 a 3 jaar hoopt te hebben vol- hierin niet meer is opgenomen. Deze te A'dam: Scheldelloyd 29 180 n. Cura- cao/Christobal; Steenkerk 29 ta. rede Beira; Streefkerk 30 te Aden verw.; Telamon: 28 v. Santé Domingo/Pt. au Prince; Togokust: 29 v. A'dam/Free- town; Ulysses: 29 420 no. Azoren/Bar- bados; Vldena: 30 te New York; Vitrea: 29 te Balik Papan; Wonogiri: 28 te Ma- dang; Wonosari: 29 v. Aden/Karachi. KLEINE VAART: Aerdenhout: 29 60 w. IJmuiden/Gothen- burg; Eerbeek: 28 te Shore Lam; Mi- rach-n: v. 30 v. Beyroeth/MarseilleVol harding: 29 te Kingstown. •eren en pony's. Op 23 december kwam een veehouder uit Noordwijker- hout tot de ontdekking, dat dertien schapen verdwenen waren uit zijn weiland in de Morsebelt-polder te Oegstgeest. Hij deed aangifte bij de Rijkspolitie, die onmiddellijk een on derzoek instelde, dat tenslotte leidde naar een autoverhuurinrichting in Den Haag, en vandaar naar de 24-ja- rige verzekeringsagent G. M. B. uit Den Haag. Deze bekende na een langdurig ver hoor, de schapen te Oegstgeest te heb ben gestolen en met een gehuurde de politie nog vijf pinken en tweeI ware representanten, pony's die eveneens door B. waren! De secretaris, de heer A. Nota, verzameld. i noemde in dit verband enige cijfers, B. bekende in de laatste acht maan- j waaruit blijkt hoe het Wit-Gele Kruis- den in totaal ongeveer honderd scha-werk zich intensiveert. Tussen haak pen, twee pinken, vier kalveren en jes geven wij de vergelijkende cijfers twee pony's te hebben ontvreemd, o.a. in Noordwijk, Boskoop, Alphen aan den Rijn, Voorschoten, Delft, Vlaar- dingen. Leiderdorp, De Lier en Stomp- wijk. Een groot deel ervan had hij al verkocht. Het onderzoek is nog in volle gang. B., die vroeger boerenknecht is ge weest, had veel verstand van vee, het geen ook bleek omdat hij steeds het beste vee uitzocht. Hij is nu voor de officier van justitie te Den Haag ge leid. 1963. Het aantal verpleegbezoeken steeg gedurende het verslagjaar 1964 tot 4247 (3319). Een toename van 30rrü Het aantal behandelingen tijdens het spreekuur komt op 67 (160) terwijl er 90 (85) adviezen werden gegeven. Voor prenatale zorg werden 167 (104); voor zuigelingen 175 (362) en voor kleuterzorg 572 (518) huisbezoeken gedaan. Het aantal dagelijkse, nl. 1020 en wekelijkse wasbeurten 326 geeft een daan!! komt om praktische redenen De gemeente Oegstgeest verleent j De heer F. Steenmetser deed voorts een belangrijke subsidie voor het een belangrijke suggestie m.b.t. een werk der Kruisvereniging doch zij j lang gekoesterde wens nl. moderni- heeft de Kruisver. een brief doen toe- sering van het wijkgebouw aan de komen waarin de wens wordt uitge- j Kerklaan. Hierin zal in de toekomst sproken dat de leden der vereniging zeker voorzien worden, aldus de voor- ook door middel van een hogere con- zitter. Het volleybaltoernooi om de Zilveren Tulp, dat in de afgelopen week gehouden is in Rijnsburg en waaraan door vele clubs uit Leiden cn omgeving werd deelgenomen is gisteravnd besloten met de finalepartij in de A-groep tussen VCS uit Leiden en Rijnsburg. Winnaar werd VCS. In de dames A-groep zegevierde het Leidse Argos, dat in de finale Rijnsburg versloeg. PUNT „Agent, help me alstublieft! De bende van James Bond zit achter me aan met gillende keukenmeiden!" KORRELTJE Ouder geworden, zou men dikwijls weer kind willen zijn, maar daar is geen terugkeer meer mogelijk. GESLAAGD Te Amsterdam is geslaagd voor het examen M.O. akte geschiedenis de heer G. Terpstra te Leiden. RECREATIE-RAAD De recreatleraad, die door de Leidse gemeenteraad ls in gesteld, zal op 13 1 januari worden geïnstalleerd.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3