DE LEIDSE COURANT 1 Jubileum schrijfblok en het Unieke Leidse Courant speldje RIJNSTREEK Zoeterwoudse raad vlot door agenda op laatste bijeenkomst van het jaar "erh provincie zorgt voor meevaller PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT AFSCHEID VAN PATER P. VAN HEMERT Op voordracht van de provinciaal der Franciscanen is. zoals reeds in 't kort meegedeeld, door de bisschop van Den Bosch tot pastoor te Velddriel benoemd: pater P. van Hemert o.f.m., thans kapelaan aan de Leonardus- parochie te Leiden. Het dekenaat Kerk- driel in de Bommelerwaard, waartoe ook Velddriel behoort, is sinds sep tember 1965 in zijn geheel aan de pa ters Fransicanen toevertrouwd. pastoor, betekent voor pater Van He mert een promotie, maar voor de Leonardusparochie een verlies. Of schoon nog vrij kort hier in Leiden werkzaam sinds augustus 1964 heeft hij door zijn persoon en zijn 1 aktiviteit reeds grote bekendheid ge- De afdeling Voorhout van de Kath. krègen. vooral in het zogenaamde Vrouwenbeweging hield op 29 december Lage Morskwartier. haar kerstviering in de grote zaal van De Pacellischool. de ouderavonden, hot parochiehuis. De presidente, mevr. de jongeren- en bijbelclubs, de mis- Van der Nieuwendijk, zei dat het wel dienaars- en akolietengroep, zullen in een paar dagen na Kerstmis was gewor- hem een ijverige en bekwame leider den. maar dat kon niet anders geregeld missen. worden. Zij heette ook de mannen wel kom. die aan de uitnodiging gevolg had- Voor degenen, die persoonlijk af scheid willen nemen, bestaat daartoe gelegenheid aan de pastorie op zon dag 2 jan. na iedere H. Mis. Omstreeks twaalf uur vanmorgen botste op de kruising Pelikaanstraat- Haarlemmerstraat een Dafje, dat uit de richting Hooigracht de Haalremmer- straat wilde rijden, op een ander Daf je, dat in de laatstgenoemde straat ge parkeerd stond. Het tweede Dafje reed op zijn beurt tegen een voor hem staande bestelauto. Er was flinke ma teriële schade; niemand liep enig let- „Arena" braclr Mevrouw Hamberg-Vlotman vertelde vlot over curiositeiten in oud-Hillegom Dag Ezels" EEN ZAAL VOL met kinderen, 'n wriemelende mierenhoop, waaruit een oorverdovend lawaai opsteeg, dat was het beeld, dat de Stadsgehoorzaal van morgen half elf opleverde. Zij waren daar om de toneelgroep „Arene" te zien in het stuk „Dag ezels" van Ma- rietje Scheltema. Deze toneelgroep is er in geslaagd dit doorgaans nogal rumoerige, doch zeer dankbare en enthousiaste publiek in de ban van hun spel te brengen. Het was verbazingwekkend rustig, en thousiast meeleven daargelaten. De Leidse Jeugdactie, die een en ander georganiseerd had, heeft hier bepaald eer mee ingelegd. Het jeug dige publiek heeft genoten en stak zijn enthousiasme bepaald niet onder stoelen of banken. HET VERHAAL is een soort mo dern sprookje, waarin een ezel een belangrijke rol speelt. Een molenaar vindt het dier te oud worden en heeft liever een zak met goudstukken daar voor in de plaats. Zijn zoontje is erg aan het dier gehecht en probeert op allerlei manieren de verkoop te ver hinderen. Hij krijgt daarbij steun van twee sprekende bomen. Ze spreken niet alleen, ze zingen ook liedjes. Ook de ezel is sprekend en zingend ten tonele gevoerd. Op de ze manier is het een soort musical ge worden. fris en sprankelend, met ver rassende vondsten. Het grappige en in een sprookje enigszins voor de hand liggende was, dat de ezel bepaald niet dom was, maar de mensen daarentegen wel. De rol van dansende en zingende ezel werd op een voortreffelijke wijze door Fred Vaassen vervuld. De regie was in handen van Bert Dijkstra. De mu ziek, volkomen harmoniërend met het fegeven, was van de hand van Joop tokkermans. Burgerlijke stand Geboren: Hendrikua Gerardus z. v. M. J. Klootwijk en A. Buijn. Petrus Johan nes z. van J. van der Kwaak en M. Sol- leveld. Saskia Bernardina Eleonora d. v. B. M. van Ulden en J. A. J. Koks. Jaantje Wijntje d. v. T. Guijt en J. W. van der Meij. Suzanne dr. v. J. van Nieuwkoop en S. van Staveren. Gehuwd: G. H. H. Bosker en M. van Harten. F. T. Bijvank en L. C. Dieben. Overleden: M. W. van der Hoeven 71 jaar wed. van J. Duindam. G. J. Knoester 18 jaar zoon. E. W. van Leeu wen 24 j. echtgenote van J. Piena. G. Wagenaar 38 j. man. M. E. L. J. van Soeaet 6 maanden dochter. G. van Hoof 52 jaar echtgenote van C. Hooijmaijers. C. Groeneboom 70 jaar wed. van L. Fix. I. Bavelaar 63 jaar man. L. Messema- ker 78 jaar echtgenote van B. Bastiaan. den gegeven. Door een eigen toneelgroep werd'nu een modern kerstspel opgevoerd onder leiding van de heer Ben Veenhof. Deze las het kerstverhaal en meer toepasse lijke gedeelten uit de bijbel tijdeDs het opvoeren van het spel, waar het hoofd zakelijk ging over het feit, dat voor een a.8. moeder bij niemand hulp te krijgen was, o.a. een ziekenhuis, sociale verzor ging, een alleen wonende weduwe enz. Een ieder had schijnbaar voldoende be- Gisteravond was er een bijeenkomst j oude „Bello" bij de halte op de Wee- zwaren om af te wijzen. Uiteindelijk »n de Hillegomse afdeling van de I resteinstraat was vol humor. We zagen vormde zich een comité met de beste Maatschappij tot Nut van het Alge- ook haar belagers. In de garage ston- voornemens, echter werd het kind ge boren, toen de moeder maar even ver wijderd was in een stal. Toen alles voor elkaar bleek te zijn. kwam de medede ling, dat herders en wijzen aankondig den. dat er een koning geboren was. Achter het scherm werd toen als slot door de toneelgroep het „Stille nacht, heilige nacht" gezongen. Na de pauze trad de heer J. Postma uit Noordwijkerhout met zijn meisjes- zangclub „de Tieners" van dezelfde plaats op en brachten op keurige wijze een tiental gevarieerde zangnummers naar voren, hetgeen bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. NOORD WIJK meen. Op deze bijeenkomst hield der leden van deze vereniging, mevr. J. Hamberg-Vlotman een causerie over „Oud-Hillegom" toegelicht met een aantal dia's.. Uit gegevens van haar voorgeslacht, allen Hillegommers, en uit de door kennissen en vrienden geschonken kaarten van oud-Hillegom vertelde ze vele uren lang. Aan de hand van dia's liet zij de Hoofdstraat zien en de Hervormde kerk, zoals deze geduren de enige eeuwen, voor de verwoesting door de Spanjaarden tijdens het beleg om Haarlem te zien was. Daarna zoals de kerk was na de verbouwing en hoe zij tenslotte het statige gebouw werd tot sieraad van de kom van de ge meente Hillegom. Vervolgens zagen we het „Oude Raadhuis" waarin het gehele gemeen telijk apparaat plus de brandspuit meer dan 50 jaar gevestigd was, daarna het kantoor van rijks- en ge meentebelasting en nog vel andere soorten instellingen. Het is ook afge broken, en behoort tot het verleden. De oud-Hillegommers Jan Rijkelijk- huizen, Van Zanten en A. J. van En gelen vulden dit praatje aan met hun herinneringen over al dit oude ver leden. De voormalige stal van het „Wapen van Friesland" en het huis met de trapgevel waarin bakker Vernooy voor 1900 zijn vak uitoefende had volle belangstelling. Ook de gedenkplaat van de A.N.W.B. kwam op het doek die bij een bijeenkomst van de „Ve- locipedeclub" in „Het Wapen van Friesland" aanleiding gaf tot oprich ting van deze nuttige instelling de „Algemene Nederlandse Wielrijders Bond". Getoond werd hoe groot de drukte wel was op de bollenzondagen en hoe moeilijk de oude tram deze drukte kon verwerken. Het wisselen van de den de Fordwagens, bouwjaar 1910 gereed om haar te vervangen. Maar de „Electrische" zou eerst nog vele jaren dienst doen. Er was een autobus, voorzien van mooie gordijntjes, die een flinke verkeersopstopping ver oorzaakte. In de slagerij, het mooist bewaarde oude pand in de Hoofdstraat, fun geerde nog de bekende heer Rijnveld en wat is dat lang geleden dat de oude Rijnveld daar stond met die mooie os. voor de Pasen. De winkel van Wijnberg en Co. was er nog, en de heren Van Wonderen en Bert us Schinkel fungeerden nog in 't Nut. Op de oude Pomp staan nog de wa pens van de familie Six, welke familie hier veel tot stand heeft gebracht. Er werden een aantal fraaie buiten goederen getoond en het was duidelijk hoe rustig het oude Hillegom wel was. Er kwamen nog veel „plaatjes met praatjes" en mevrouw Hamberg-Vlot man oogstte een dankbaar applaus. Burgemeester en wethouders van Voorhout zullen op maandag 3 januari 1966 van 20.30 tot 21.30 een nieuwjaars receptie houden ten gemeentehuize. De loco-burgemeester zal om kwart voor 9 een nieuwjaarstoespraak houden. Op stichtende wijze heeft de Katho lieke Vrouwenbeweging van het N.K.V. te Noordwijk onderling het Kerstfeest gevierd. Om half acht had een avond mis plaats in de parochiekerk van St Jeroen, opgedragen door de g. adv., ka pelaan Van Winkel, waarbij een groot aantal leden tegenwoordig waren. Ver volgens trokken de dames naar hotel „De Beurs" waar twee lange keurige kersttafels stonden opgesteld, hetwelk bij de intrede een prettige indruk maak te en de echte kerstsfeer verhoogde. Na dat de presidente mevr. RomijnBin ken allen een hartelijk welkom had toe geroepen, lieten de aanwezigen zich het kopje koffie met cake en krentebrood goed smaken en ontstond er een gezel lige conversatie, afgewisseld met het zingen van kerstliederen en mooie kerst- verhalen, op keurige wijze gedeclameerd. Kapelaan Van Winkel vond het juist I gezien, dat de huismoeders nu eens on- gedwongen bijeengekomen waren om met elkaar het grote kerstgebeuren te I vieren. Dagen van tevoren en tijdens de kerstdagen hebben zij de zorg gehad om het kerstfeest in het gezin voor te be- I reiden en te vieren, zodat het wel aan- genaam was, dat de moeders nu eens zonder zorg het kerstfeest konden her- j I denken. Voor velen is Kerstmis maar een j formaliteit, omdat zij de inhoud van dit I feest niet kennen en daarom is het zo'n I voorrecht om als katholieke moeders intens te gedenken de geboorte van Christus op aarde om het mensdom te verlossen. Ook moeten onze gedachten en zo mogelijk een kort gebed in deze dagen uitgaan naar die landen waar het christendom nog niet is gebracht en ook naar die moeders in verre landen, die nog in moeilijke omstandigheden moe- j I ten leven. Laten wij daarom, ondanks al onze 11 zorgen, dankbaar zijn dat wij onze over- j I tuiging vrjj naar buiten kunnen uitdra- p I VERGROOT-VERNIEUWD-VERBETERD l Voor iedere re abonnees gaven zich in enkele wekeD reeds op. abonnee die op deze voortreffelijke krant aai brengt, ontvangt U ons Ondergetekende: naam: BIL J ARTUITSL AGEN EN STANDEN VAN DISTRICT BOLLENSTREEK De uitslagen van de wedstrijden wélke gespeeld werden ln de competitie van het district Bollenstreek van de NBB zijn als volgt: C IA: De Engel-Amicitia 90, De Turk-Luto 54, Centraal-Concordia 27; De Taveerne-Passage 63; Berg en Dal-Vios 1—8. De Turk 8 7 1 49—23 bnd.s Stand: 1 De Turk 8-7-1 49—23, 2 De Taveerne 8-7-1 45—27, 3 Luto 8-5-3 43— 29, 4 Centraal 8-4-4 4032, 5 De Engel 8.4.4 38—34, 6 Vios 8-4-4 37—35, 7 Ami citia 8-3-5 3438, 8 Concordia 8-4-4 33 —39, 9 Passage 8-2-6 2349, 10 Berg en ALPHEN A.D. RIJN Het bestuur van de stichting „Mo- veo" (Meer Ontspanning Voor Ernsti ge Oorlogsgewonctenheeft de leden in het district Den Haag - Leiden en omstreken gisteravond in het pavil joen Avifauna een gezellige avond aangeboden. Ruim honderd oorlogsge wonden hebben met hun dames aan gezeten aan een diner. Tijdens dit diner droeg de heer J. van den Heu vel de leiding van het district over aan de heer W. J. Brenkman uit Rijs wijk. Voor zijn vele werk in het be lang van de oorlogsgewonden gedaan, werd de heer Van den Heuvel dank gebracht, waarbij hem tevens enkele geschenken ^en deel vielen. Generaal W. J. Rijkens, ere-voor- zitter van Moveo, bracht het bestuur van de stichting dank voor de activi teiten in 1965 voor de aangeslotenen in het district ontwikkeld. ALKEMADE we planken getimmerd, terwijl de kap wordt afgesloten door een enorm zeil doek. Het gebouw zal worden opgetrok ken ln de stijl van het tegenoverliggend pand van de fa Boot, zodat naast de Rijnovergang een keurig modern geheel ontstaat. RIJP WETERING R.K.V.V. „Rijpwetering" Zondag, 2 januari a.s. wordt in café „Rustoord" van 10.30 tot 11.45 wederom gelegen heid gegeven contributie te voldoen. Leden en ondersteunende leden van de v.v. Rijpwetering, begin het nieuwe jaar met een schuldvrije contributie- kaart en kom ook in 1966 regelmatig aan de verplichtingen voldoen. Het voorkomt moeilijkheden aan beide HAARLEMMERMEER Dal 8-0-8 18-54. C 1B: Soldaatje-Oude Haven 27, Piet Gijs-De Turk 2 2—7, De Turk 3- Roval Sport 54, Flora-Oude Post 90. Stand: 1 De Turk 3 7-6-1 44—19, 2 De Turk 2 7-4-3 4023. 3 Oude Haven 7-5-2 39—24, 4 Piet Gijs 8-4-4 38—34, 5 Soldaatje 7-4-3 35—28, 6 Royal Sport 7-3-4 34—29, 7 Flora 7-3-4 25—38, 8 Welgelegen 7-3-4 2043, 9 Oude Post 7.O-7 13—50. C2: Concordia 2-De Turk 4 27, Ami citia 2-Piet Gijs 2 2—7, Vios 2-Zeekant 7—2, Amicitia 3-Luto 2 7—2. C3 (extra ronde): De Taveerne 2- Oude Haven 2 27, De Engel 2-De Pa rel 9—0, KOT-KOT 2 4—5, Soldaatje 2- Luto 3 72. Oude Post 2-De Beurs 45, KOT 2-De Taveerne 2 7—2, Oude Haven 2-Sportru8t 72. Royal Sport 2-Piet Gijs 3 54, Concordia 3-Soldaatje 2 45, Luto 3-Oude Post 2 27, De Beurs-De Engel 2 1—8, Passage 2-KOT 54, De Parel-KSA 1—8. Stand: 3A: 1 De Engel 2 9-7-2 58—23, 2 KSA 8-6-2 53—19, 3 Oude Post 2 9-5-4 4140, 4 Soldaatje 2 9-5-4 41—40, 5 KOT 9-3-6 39—42, 6 Sportrust 8-3-5 29—43, 7 Piet Gijs 3 8-3-5 29-^3, 8 De Taveerne 2 9-2-7 2853. 3B: 1 De Beurs 9-8-1 5130, 2 Oude Haven 2 9-6-3 4734, 3 Royal Sport 2 8-6-2 45—27, 4 De Parel 9-5-4 42—39, 5 KOT 2 9-4-5 3942. 6 Passage 2 8-2-6 27—45, 7 Concordia 3 8-2-6 27—45, 8> Luto 3 9-2-7 25—56. Geeft ala abonnee van De Leidae Courant op: naam: Dit formulier na invulling opzenden aan: Bureau De Leidee Courant, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Lelden. Vele fokkers van pluimvee en konijnen hebben op de bloemenbadplaatsshow van de Noordwijkse vereniging van pluimvee- en konijnenhouders met hun dieren eer volle onderscheidingen behaald. Keurmeesters waren voor de hoenders, de heer A. Peters, voor de sierduiven de heer N. A. J. Baars, voor de postduiven de heer D. Passchier en voor de konijnen mevr. Loe-Smlt; Klein Chinchilla, S. Po8s; Black and Tan, D. Barnhoorn; Klein Zilver m. zwart, J. Bosch; Kleur Blauw, D. v. Os; m. Konijngrijs, A. J. Eijkbout; d. Konijngrijs, J. H. Mulder; Pool roodoog, mej. I. Zappejj; Pool rood- oog beste op een na, Chr. Smeltlnk; Pool blauwoog. C. Vermeer; Kleurdwerg, B. Hendriks; Lotharinger, C. N. v. Bohe- men; Papillon, L. van Schie; Hollander, L. van Duin: Rus. W. H. Peet; A. klasse Luchs. combinatie De Bruin-Haspers; Wener, beste op een na, A. H. Sluimer; De fraaiste dieren in elke groep wer den als volgt Ingezonden: Hoenders: Orpingtons Buff, D. de Bruin; Minorca van H. J. Piersma; Ned. Sabelpoot, W. Handgraaf; Hollandse Kriel, P. Hendriks; Antwerpse Baard- kriel, W. Handgraaf; Javakriel, combi- Donkelaar: Minorcakriel, H. Piersma; Wyandotte Kriel, Smorenburg; Faverolle Kriel, C. Marchand; Chabo, H. J. Piersma. Sierduiven: Hessische Kropper, P. An- gevaren; Brunnerkropper, P. Angevaren; Vinkduif, combinatie "Ona Vermaak"; Mauserduif, Clazina de Bruin; Oud-Hol landse Meeuw, Conny de Bruin; Ring- slager, combinatie "Ons Vermaak". Postduiven: Postduif doffer oud, P. van Schie; duivin oud, P. van Schie; doffer jong, B. Boot; duivin jong, P. Angevaren. Kon\jnen: Vlaamse Reus, konijngrijs, G. A. v.d. Hoorn; Vlaamse Reus, blauw, G. A. v.d. Hoorn; Vlaamse Reus, wit, Fl. v. Duivenboden; Franse Hangoor, J. van Scherpenzeel; Chinchilla groot, W. Pom- pert; Wener, A. H. Sluimer; beste We ner op een na. C. N. van Bohemen; Blau- B .we van Beveren, H. J. Piersma; Belgi- C 4B; Zeekant 3-KOT 3 7—2, Oude Ha-sche Haas G. Th. v.d. Lans; Thuringer, ven 3-Soldaatje 3 54, Oude Post 3-C. d. Zwart; Havana, D. v. Duin; Alaska. Vios 3 72, De Taveerne 3-Passage 3 H. A. v. Eijk; Gouwenaar. A. v. Duiven- Noordwykse eerste vrouwelijke con troleur. Voor het eerst hebben dames mogen deelnemen aan de controleurs- cursus van de Rijksbelastingen. Zoals natie "Óns "vërmaak"^ Japanse Kriel, jbekend worden belastingambtenaren eerst na selectie tot deze cursus toege- Een van ed beide darnes was mej. A. M. C. de Witt uit Noordwijk, dochter van het raadslid, de heer E. L. de Witt. Zij doorliep de cursus met goed gevolg en slaagde te Arnhem voor het controleurs- examen. Zij is werkzaam b(j de Rijks belastingdienst te Utrecht. 9—0. C 4C: Welgelegen 4-Amicitia 4 27, Sportrust 3-De Taveerne 4 45, Piet Gijs 4-Zeekant 4 7—2, Vios 4-De Engel 5 2—7. Het half bevroren of besneeuwde weg dek nu deze week oorzaak van een aantal aanrijdingen, waarvan sommige met ernstige gevolgen en alle oorzaak van grote schade. Zo had er ter hoogte van de stich ting Vogelenzang, op de Haarlemmer straat een slipgeval plaats met een auto, bestuurd door een 23-jarige verpleeg ster C. B. uit Amsterdam. Een paar kinderen waren de medepassagiers. Alle drie personen werden uit de auto ge slingerd en moesten in de Mariastichting ^'n"' minder dan 41 schakerB gens achter de borden plaats en offerden wisselend succes lopers, pionnen en paarden om het gewenste succes te be- Op nieuwjaarsdag zullen burgemeester P. F. M. Smolders en echtgenote van 12.00 tot 13.00 uur ten raadhulze een nieuwjaarsreceptie houden. Voor Alke made 'n novum, al menen wij dat hier mede een eertijds in de raadsvergadering uitgesproken wens in vervulling is ge- BOSKOOP GROTE DEELNAME AAN EENDAAGSE SCHAAKWEDSTRIJD VAN INTER NOS worden opgenomen. De van de 12-jarige A. Beelen ernstig, dat het ergste gevreesd maar latere berichten zijn in dit opzicht geruststellender. Deze auto kwam sing met een andere auto, bestuurd door J. H .W. K., en ook deze moest worden opgenomen in het ziekenhuis. Beioe auto's werden totaal vernield. Voor de eendaagse schaakwedstrijd, welke elk jaar door de Boskoop.se schaakclub "Inter Nos" in hotel "Neuf" wordt georganiseerd, bestond ook dit- grote belangstelling. Niet Qistermiddag hadden wederom, van wege de gladde weg, twee aanrijdin gen plaats. Daarbij was slechts mate riële schade. Een 4-jarig jongetje, D. Bant, stak halen. Onder grote spanning verliepen de wedstrijden. Tot de sterksten behoorden; Groep I: 1 A. Bonefaas 2'2 pnt. 2. S, A. van Gemeren 2 pnt; II 1 N. Cok 2Vla pnt. 2 P. v. Veen 2 pnt.; Ill 1 M. Ravensberg 2Vipnt. 2 P. Vuyk 2 pnt.; IV 1 J. van Gemeren 2. pnt. 2 W. Trapman 1M> pnt.; VIA. Sytzema 2 Va pnt. 2. J. Loef Jr. 2V4 pnt.; VI 1 A. J. Stasse 2 pnt. 2 J. Erkelens 2 pnt.; VII 1 K. Slingerland 3 pnt. 2 J. Goudkade 1V4 pnt.; VIII 1 J Geboren: Ronnie z. v. L. Hofman en W. M. P. Jans. Michel Johannes Ge rardus z. v. H. A. M. Smits en J. J. Spijker. Everdinus Theodorus Johannes z. v. D. T. Broxterman en B. M. Braak. Marco André z. v. W. de Jager en M. van den Broek. Jolanda Corine d. v. C. Striegel en J. Hoogenboom. Astrid The- resia Wilhelmina d. v. W. M. Blauw- hoff en W. Heima. Machteld d. v. H. Leeuwe en L. Smit. Liesbeth d. v. H. Leeuwe en L. Smit. Albert Christiaan z. v. P. S. van 't Hof en M. P. van Wa- veren. Jakok z. v. J. Middelkoop Korenstra. Bernardus z. v. C. J. H. Perdaan Schie. Theodorus Petrus z. v. A. C. Touw en M. M. Hulsbosch. Rudolf z. v. H De Zoeterwoudse gemeenteraad Kiewiet en S. van Gelderen. Ferdinand i heeft gisteravond een „vluggertje" ge- Johannes z. v. A. F. van der Zelf en H. j maakt van zijn laatste bijeenkomst in A. B. van Rooij. Ingrid d. v. J. J. Seinen 1965. Ook de toevoeging van twee en F. Verheul. Menno z. v. R. Reumer- punten aan de vastgestelde agenda man en C. J. Reinhout. Remko Hendri- vormde hiervoor geen beletsel. Aan 't kus z. v. J. H. Tegeder en C. J. Hel- slot van de zitting gaf burgemeester sloot. Joycelynn Juliëtte d. v. H. G. J. Detmers nog een terugblik over het Woustra en L. D. Rogers. Jacob Pieter ten einde lopende jaar. Cleemns z. v. J. K. van Rijn en T. Cle- Bij de ingekomen stukken was een ment. Samuël z. v. H. Kroneman en J. mededeling van G S. inzake de finan- G. Nieuwenhuis. Sophia d. v. G. P. Ver- ciële bijdrage voor de aan te leggen gunst en S. de Kwaasteniet. René z. v. Burg. Smeetsweg. De totale kosten J. A. Resoort en J. Hesseling. Marcel Jo- hiervan bedragen f2.375.000. sephus Maria d. v. J. J. de le Clercq en Normaal bedraagt de bijdrage van D. A. B. Schrlever. Ronald z. v. J. Mon- de provincie voor dergelijke tertiaire ster en J. Achterhes. voorde; Luchs, combinatie De Bruin- Hasper; Parelfeh, H. Boueaardt Beige, combinatie De Bruin-Hasper; Zilvervos, combinatie Rohde-Lans: Deilenaar, B. P. Veltkamp; Rex, Sj. v.d. Meer; Angora. Competitie „Nooltgedacht". De Noordwijkse klaverjasvereniging „Nooit- gedacht" speelde in Ons Gebouw een competitiewedstrijd. De uitslag luidde: 1. C. Borst 6205 p. 2. C. Duindam 5869. p. 3. P. Waasdorp 5453 p. 4, J. Baksteen 5394 p. 5. D. Hoek 5320 p. 6. A. Cramer 5222 p. 7. H. van Rooyen 5174 p. 8. P. Rolvers 5136 p. 9. L. van Duyn 5083 p. 10. D. Klinkenberg 5030 p. SASSENHEIM NIEUWJAARSRECEPTIE De burgemeester van Sassenheim en mevr. I. C. W. baronesse van Kno- belsdorff-Pontier houden nieuwjaars receptie op 1 januari a.s. van 12 tot 13 uur. wegen 75 pet. G.S. zijn van mening dat in dit geval de gemeente met haar bijdrage van 25 pet. te zwaar belast wordt en zijn, gezien de urgentie, in principe bereid 90 pet. te dragen. Met deze bemoedigende wetenschap kan men voortgaan met de voorbe reidingen. De raad gaf haar fiat aan de ver hoogde bijdrage aan de Westeindse Polder voor de lozing van de riole- TI ring. Bij het voorstel tot onbewoon- plotseKng de rijweg, de Weerestein- Hoogendoorn 3 pnt. 2 N. Splinter 2 pnt.; 'nan. a °sf£s 4" baarverltlaring van een 8-tal wonin- straat. over en werd geraakt door een LX 1 .1. v.d. Bosch 3 pnt. 2 C. Metselaar fn Augusta Johanna Alida kooij An- gen aan de Hoge Rijndijk kreeg de vrachtauto, waarvan de bestuurder zo- Sr. 2 pnt X 1 F. F. de Wilde 3 pnt. 2 Jome Ooms en Maria Ploma Bos. Ple- heer straver een bevestigend ant- danig wist te manoeuvreren met zijn Jac. v.d. Loo 3 pnt. 3 W. de Vries 2 pnt. J*r AIbert Spare:nbuiS en w! woord op zijn vraag of een extra pre- wagen. dat de jongen alleen maar ge- Na afloop de gebruikelijke gongwed- mie n'°Sel"k is b" nieuwbouw raakt werd en niet onder zijn wagen te- strijd waarbij weer vanzelfsprekend de j?n a°" De R.K. Woningbouwvereniging St recht kwam. Hij liep wel een grote buil bekende bokken werden geschoten. Hier- Willibrord krijgt de gevraagde grond op en waarschijnlijk een lichte her-van waren de beste resultaten: 1 M. P. de i ^U» Antonius en bouwvoorschotten groot resp. senschudding, maar kon naar zijn huis Jong; 2 C. v. Veen; 3 S. A. v. Gemerden; 1j f 169.200.en f 791.830. Ondertrouwd: Adrianus Hendrikus Hoppener 53 j. en Gerritje Rademaker 43 j. Wouter Herman Bazen 21 j. en Ro- bertine Pauline Koch 19 j. Egbert Dirk van Ede 24 j, en Astrid Bakkum 20 j. Gehuwd: Johannes Cornelis Luijkx en Catharina Cornelia Maria van Groenin- gen. Nicolaas Gerardus Henrikus Bleekendaal en Adriana Hendrika Ma ria Verberne. Jacob de Waal en Aletta women geuraciuj 4 J. A. Loef Jr.; 5 W. Trapman: 6 F. F. de Wilde; 7 K. Slingerland; 8 Jac. Har- Tenslotte kwamen er nog twee auto's |kes; 9 L. Rentes, in botsing op de hoek Weeresteinstraat- BODEGRAVEN Krijger De bedoeling van al deze meldingen is een beroep doen op degenen, die er voor verantwoordelijk z(jn. zo snel mo gelijk de gladheid te bestrijden. Het schijnt ons toe dat het beter is om een enkele maal dit werk te doen zonder noodzaak, dan dat het verwaasloosd KPJ Zondag 2 jan. a.s. zal de KPJ een groot en groots Nieuwjaarsbal or ganiseren in het Parochiehuis. Aanvang 8 uur. Muzikale medewerking zal wor den gegeven door „The Dukes" uit IJs- selstein. Continu-bouw Midden in het dorp wordt op tyden dat het wel nodig is. is men begonnen met de bouw Voorts mag wel eens gewezen worden bankgebouw van de AMRO-bank. We- op de rtjwielpaden. die het laatste of ge- ken is men bezig geweest de gehele heel niet onder handen genomen wor- I bouwput af te sluiten. Langs de ijzeren den. bulzen van ENvo-vix zijn massa's nleu- Clasina Adriana Paulus Antonius Cora Fraser. Johan nes Hubertus Maria Duivenvoorde en Johanna Helena Maria Verhoeve. Adrianus Kornelis Wilhelmus Schönha- ge en Wilhelmina Agatha Bekker. Overleden: Louis van der Tooien 74 j. w. v. J. de Geus. Jacob Schutte 81 j. e. v. T. Eveleens. Carel Lodewflk Hen- dricus Janus 39 J. e. v. H. M. van Dam. Willem Buis 53 j. e. v. H. C. J. Has pels. Carel Wilhelm Roelvink 71 j. e. v. H. J. Zaagmans. Gerrit Veeken 88 j. w. v. E. Veeken. Cornelis Warmerdam 71 j. e. v. H. P. Schrama. Margaretha Ma ria van der Geest 86 J. w. v. J. P. Beers. Petrus Rfjnbeck 79 J. v.'J. A. M Hll- Behoudens goedkeuring van G.S. zui ders. len de leerlingen van de 5« klas var bouw van 36 woningen in het plan Maria Westeinde. Mr. de Ruyter de Wildt te Leiden zal de gemeente vertegenwoordigen bij het rechtsgeding inzake de onteige ning van gronden benodigd voor de bouw van een rioolwaterzuiveringsin stallatie. Hamerstukken waren ook de aankoop van grond in Gelderswoude, de verhuur van het brandspuithuisje aan de Zuidbuurtseweg en de wijzi gingen inzake de gemeenschappelijke regeling I.Z.A. en de rechtspositierege- Zwemmen ln Wassenaar de H. Hartschool en de Aloysiusschool zwemonderricht ontvangen in 't sport- fondsenbad te Wassenaar, waarvan de vervoerskosten door de gemeente zul len worden vergoed. Hierbij informeerde de heer Pet of ook de openbare school hiervoor in aanmerking komt. De voorzitter zeide, dat alleen van de twee genoemde scholen een aan vraag is binnengekomen. Andere soorV gelijke verzoeken zullen welwillend worden behandeld onder# het motto „gelijke monniken, gelijke kappen". Toegevoegd aan de agenda was een voorstel van b. en w. om de rente en aflossing te garanderen van een le ning voor de bouw van het nieuwe bejaardencentrum Emmaus. De plannen van het bestuur de bouw mogelijk te maken met een aanloop krediet zijn achterhaald door de op heffing van het leningsplafond voor dergelijke garanderingen door de ge meente. Met gemeentegarantie zal het mogelijk zijn op gunstiger voorwaar den een lening af te sluiten. Na tweemaal afgewezen te zijn ver leende de raad. met de gedachte dat driemaal scheepsrecht is, opnieuw haar goedkeuring, waarbij de perspec tieven gunstig schijnen. Rondvraag Bij de rondvraag drong de heer v.d. Ploeg aan om nog een voorstel te ne men aangaande een aanvraag om ex tra subsidie door de stichting Maat schappelijk Werk. Dit is bijzonder ur gent, omdat dit benodigd is voor de aanstelling van een assistent maat schappelijk werkster, waarvoor mo gelijk een kracht beschikbaar komt. Na een korte schorsing stelden b. en w. voor, alsnog gunstig te beschik ken op genoemde aanvraag, waarte gen de raad geen bezwaar had. De heer v. d Ploeg vroeg ook haast te maken met een voorstel inzake de exploitatieverordening, ondanks inten sief voorbereidingswerk was het niet mogelijk om dit nog in deze raads zitting te behandelen. Hij vroeg nu mogelijk vacuum ontstaat des- der assistentie. VOORSCHOTEN Nieuwjaarsreceptie burgemeester De burgemeester van Voorschoten echtgenote zu' op Nieuwjaarsdag recipieren ten gemeentehuize van 20.30 tot 22.30 uur. KERSTBOOMVERBRANDING De burgemeester van Voorschoten laat wetep, dat evenals voorgaande ja ren, het verbranden van kerstbomen wederom door de jeugd zal geschieden onder toezicht van de Dienst van Open bare Werken. De verbrandingsplaats za zijn op het open terrein nabij de Oranje kade, dat begrensd wordt door de Oran jekade, de Wijngaardenlaan en de Pape laan. De verbranding zal aanvangen op maandag 3 januari 1966 des namiddags te 7.00 uur. Aan de kinderen wordt ve zocht de te verbranden kerstbomen tus sen 6.00 en 7.00 uur namiddag op de vorenaangegeven plaats te deponeren. Geboren: Sylvia dr v. Willem van Kuyk en Stijntje Flippp; Johannes Hen- dricus Maria zn v. Marinus Albertus v Engelen en Johanna Catharina Olsl hoorn; Edwin Eduard Wilhelmus C01 nelis zn v. Jacobus Johannes Bernare Boon en Cornelia Elizabeth Maria Va lentijn; Sylvia dr v. Hans Melchers ea Rina Tegelaar; Pieter zn v. Hendrikui Emmerentianus Marie van der Voort en Petronella van Klaveren; Elisabeth dr v. Hans Herbert Ludolf Jorgensen er Kirsten Bardram Bertelsen; Paulus Ge rardus zn v. Gerardus Nicolaas van den Berg en Petronella Maria Bosman; Pe terua Nicolaas Adrianus zn v. Adrianui Cornelis Olsüioorn en Wilhelmina Jo h^nna Meijer; Remco Albert zn v. Cor nelis de Wit en Aagje Janneman; Bar bara Antonia Hildegard dr v. Francis- cus Antonius Maria Wilbers en Mari? Brigitta Agnes Koek; Godefrida Marif. dr v. Godefridus van der Poel en Maris Dina Sophia Niersman; Yvonne Maria dr v. Joannes Antonius Josephus de Wolf en Ada Nora Ida Vera Nooteboom Pieter Aart zn v. Jacob Megchelse en Cornelia Alida Middelkoop; Catharina Gerardina Maria dr v. Christianus Cor nelis Jozeph van der Hulst en Maria Barbara Liduina van der Geest; Jacque line Maria Wilhelmina Adriana dr v Jacobus Samuel Nieuwenburg en Aga tha Hendrica van Egmond; Leendert Hugo zn v. Leendert Bertus Schmidt en Elisabeth Maria Flaton; Agnes An drea dr v. Andreas Christiaan Hubertua Jacobus Jeurseri en Agnes Adriana van der Meer: Robert zn v. Andries Singe- ling en Ingetje van Egmond; Linda dr v. Jan Dolkens en Hendrika Johanna Wagner; Catharina Sophia dr v. Mari nus Petrus Wilhelmus van Leerdam «u Gemma Maria Petronella Sijbers; Maria Elisabeth dr v. Theodorus Johannes Ge rardus van der Hulst en Anna Maria Zonneveld; Dennis Michiel zn v. Anto nius Franciscus Johannes van der Haa gen en Dirkje Houterman; Yvonne Ma ria Elisabeth dr v. Antonius Francis cus Gerardus Vasen en Catharina Chris tine Maria Kunkeler; Paul Christiaan zn v. Nicolaas Johannes Zirkzee en Christina van Breen; Stefania Theresin dr v. Cornelis Jacobus Adrianus Wllden- boer en Cornelia Catharina Kneyber Robert Jan zn v. Frederik Hermar Theijse en Gerda Johanna Bertha Tijs- Ondertrouwd: Wilhelmus Carolua Ma ria Witters en Rosalia van Schaik; Ger rit Kremer en Lijdia Pieternella Irene van Sluys; Johannes Jacobus Douwes en Cornelia van Nimwegen; Gerhardus Nij- land en Titia Johanna van der Veen, Bernardus Franciscus Wilhelmus Maria Raats en Geertruida Sophia Hendrika: Herschel; Fredericus Jacobus Hart en Ivonne Elize Dros; Jacob Kluivers eni Elly Verboon; Adrianus David Joseph Verburg en Johanna Romers; Anton Jozef Sluijter en Marijke Prudhomme van Reine; Hendrik Johannes Nicolaas van Staden en Wilhelmina Anna Cor- tenissen te hebben opgesomd uit het nel>a Moerkerk; Pieter Hubertus Josef Zoeterwoudse openbare en vereni- Schlagwein en Johanna Maria Eliza- gingsleven. bracht de voorzitter dank beth Velu. aan de raadsleden voor vele werk, ver- Gehuwd: Johannes Adrianus Maris richt in het belang van de gemeente. Blom en Cornelia Qtiirina Alida var Kampen; Johannes Marinus van dr- Vlekkert en Theodora Mulder; Gerhar dus Nljland en Titia Johanna van de: Veen; Pieter Visser en Gerda Maria de Kool, Bernardus Franciscus Wilhelmus Maria Raats en Geertruida Sophia Hen drika Herschel; Gerrit Kremer en Lijdis Pieternella Irene van Sluijs; Johannes Jacobus Douwes en Cornelia van Nim wegen; Wilhelmus Carolus Maria Wit ters en Rosalia van Schaik; Paulus Pe trus Marie van Ulden en Cornelia Ja- c°ba Maria Nierman: Jacob Kluivers en Elly Verboon; Anton Jozef Sluflter en Marijke Prudhomme van Reine. Overleden: Neeltje Wilhelmina van Wetteren, wed. v. E. Bodson. 70 Jaar Henriëtte Caroline Andriessen. wed. v. J. H. Lagaaij, 75 Jaar; Susanna Theo dora Bisschop, e.v. P. A. van der Stap, noods hiervoor een speciale raadsv gadering te beleggen. De voorzitter antwoordde dat b. er w. een nieuwe regeling hebben voor gelegd aan de commissie van finan ciën, waarna dit spoedig in de raad zal komen. Op een verzuchting van mevr. Ni wahl-Sanders over het uitblijven de begroting deelde de voorzitter r de, dat deze nog niet terug is van de drukkerij. Overzicht Aan het slot van de vergadering gaf de voorzitter nog een beschouwing over het ten einde lopende jaar. Het aantal inwoners bedraagt pre cies 6700; sedert 1 jan. 1965 een groei van 39 personen. De woningbouw is niet hopeloos maar wel zeer zorgelijk. 42 Huizen kwamen gereed, 26 zijn in aanbouw. 3 Inwoners ontvingen ko ninklijke onderscheidingen 48 Echt paren stapten in het huwelijksbootje. De sterk toenemende reislust bleek uit het aantal verstrekte paspoorten toeristenkaarten, dat 700 bedroeg. De vroede vaderen kwamen 14 maal bij elkaar, terwijl b. en w. 39 keer offi cieel vergaderden, buiten de zeer vele overige bespreking: Na nog enkele belangrijke gebeur- Hij betrok in zijn dankwoord ook het ambtenarencorps en de dienst gemeen tewerken. Een bijzonder woord van lof werd gericht aan het adres van hen, die zorgen voor de gladheidsbe- slrijding. Met de beste wensen voor goede jaarwisseling besloot burge meester Detmers zijn beschouwing. De heer L. v. d. Geest beantwoord de, als nestor van de raad, de woor- STOMPWIJK KALF MET DRIE POTEN In de kerstnacht is bij de heer Van Steen aan de Ondermeerweg 10 een kalf geboren met drie poten. De ge zondheid van het dier is goed. De moeder, een 13-jarige koe. heeft het kalf alleen ter wereld gebracht, zon- 77 jaar.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4