'JU ook ZSSkSSMit <j4iuUWtewjd In de Krantentuin De sage van de draak Kerstfeest in de klas VOOR JOU Warmonds jeugdcircus 'Atleta' DIRECTEUR WITSENBURG ZAG LANG GEKOESTERDE WENS VERVULD LEIDSE TOPTIEN v< l LOPEND VUURTJE PAGINA DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 18 DECEMBER 1868 rEf Toen onze boot, de Europa, Bonn gepasseerd was, kregen we de schil. derachtige toppen van het Zevenge bergte in zicht. Op de voorste berg met zijn zeer sterke helling ontdekten wy de nog overeind gebleven toren en een gedeelte der muren van een oud ridderslot, de Draehenfels (is drakenrots). Met deze berg is de „sage van de draak" verbonden, die de be woners van dat berggebied u nog in kleuren en geuren weten te vertel len, hoewel haar' oorsprong al veel meer dan 1000 jaren achter ons ligt. Er woonden toen op de tegenover gestelde oever van de Rijn Germanen, die door de H. Maternus en andere geloofsverkondigers reeds tot het Christendom bekeerd waren. Maar de bewoners van de rechterrijnoever wa ren heidenen gebleven, die de Galli sche (Gallië is de oude naam van Frankrijk, dat toen reeds grotendeels katholiek was) predikers geen toe gang verleenden op hun gebied. Maar nu eerst de draak. In een hol van de bergrots hield zich een angst wekkend ondier op. een draak, een monster dat 't midden hield tussen een viervoetig dier en een slang. Elke dag kwam het ongure beest uit zijn hol en verspreidde dan onder mens en dier angst en vertwijfeling. Geen men selijke macht verstoutte zich het tegen 't ondier op te nemen, te meer omdat 't volk geloofde, dat een vertoornde godheid zich in 't afgrijselijke beest verborgen had. Om die godheid te eren en tevreden te 6tellen offerden zg hem misdadigers en gevangenen. Rond de voet van de Draehenfels leefde destijds een heidens volkje, ruw van zeden en zeer roofzuchtig van aard. Herhaaldelijk hielden zijn krij gers strooptochten naar de overzijde van de Rijn. Door haat tegen hun christelijke stamgenoten gedreven, trokken zij dan moordend en plunde rend rond. Op een nacht waren zij weer over gestoken. Na verwoede gevechten met de overvallenen keerden zij met rijke buit en gevangenen naar hun rovers- oord terug. Onder deze ongelukkigen behoorde oen zeer schoon jong meisje. Zij was zo bevallig, dat twee der hei dense aanvoerders, één al wat oudere, Horsrik genaamd, een een jongere, Rinbold, haar voor zich wilden heb ben. Toen er een strgd dreigde te ont staan tussen die twee, verdeelde hun troep zich in twee kampen. Maar juist op het ogenblik, dat zij elkander te lgf zouden gaan, kwam een oude af godspriester zich opeens opstellen tus sen de twee partijen. Met donderende stem hield hg de volgende toespraak: „Vervloekt zij alle twist tussen jullie! Zouden wij om een christenvrouw, die wij moeten haten, ons volk in hun aanvoerders tot tweespalt laten bren gen? Neen. die vrouw moet aan de draak geofferd worden. Zij heeft Wo- dan en onze andere goden veracht om een vreemde God te eren en aan te het hoofd te leren, neen.. Ze mochten zelf iets zeggen, wat ze 't beate von- I den. Er was warenpel al een „en- geitje" gekomen met een witte jurk en sluiertje in een koffertje. „Nee", zei de juffrouw, „over de i kleren praten we later. Wel moeten jullie met je moeder bespreken wat 1 je aan kunt doen". i Na een half uurtje gingen de kin- deren naar huis, behalve de „grote engel" van de blijde boodschap, Maria en Elizabeth. Deze kinderen moesten eerst de les van Maria boodschap enige malen goed doorlezen en toen „Probeer eens iets er van te maken", vond de juffrouw. Maria, op een -;i ...in,,., w stoeltje geknield, aanhoorde de engel I hingen. Welnu, dlir zij weigert Wo- G,bria die d blijd boodschap kwam dan te eren door hem offers te bren- brengen gen, zullen we haar ten offer geven aan de draak, die een werktuig is van de vertoornde goden. Aanvoerder „Horsrik" toonde als eerste bijval met dit duivelse plan. Maar de jonge „Rinbold" kon zijn be wonderende blik niet afwenden van het schone meisje en het was hem aan te zien, hoe de woorden van de oude afgodspriester hem tegen de borst stuitten. Duidelgk sprak zgn hoge bewondering voor de fiere en toch zo aanvallige houding van dit dappere wezen, dat geen schijn van vrees getoond had tijdens de genade loze woorden van de oude wreedaard. (Wordt vervolgd) Stil was het, doodstil. Je kon een speld horen vallen, zó mooi had de juffrouw verteld over Kerstmis. Jam mer, dat het verhaal nu uit was. Maar de juffrouw was nog niet klaar. „Vinden jullie dat verhaal ook tel kens zo mooi?" vroeg ze. „Ja! ja!", riepen de kinderen. „En hoe zouden Jullie het vinden, om dat verhaal te spelen?" „Spelen?" vroegen ze en ze begre pen er niet veel van. „Ja, echt spelen, met een heleboel kinderen. Wie zou Maria willen zijn. Wie Jozef? Wie engel? Wie herder?" „Ik! Ik! Ik!", riepen ze door elkaar. „Nu even stil en luister. We zijn met 38 kinderen, maar natuurlijk kunnen we niet allemaal meespelen. Er moeten ook toeschouwers zijn. Ik maak 38 lootjes en schrijf op verschil lende lootjes: herder, engel, Jozef enz. Ik vouw ze dicht en straks na het speelkwartier, mogen jullie een lootje pakken. Wie niets trekt, is toeschou wer. Begrepen?" „Ja, ja. Dal snapten ze allemaal, maar één „bij de handje" vroeg: „Waarom heeft u Maria vergeten?" „Daar heb ik een goede reden voor. De rol van Maria moet gespeeld wor den door een meisje met lange haren en we hebben in de klas maar één kind met lange vlechten". „Marian!, Marian!" riepen ze alle- Marian, met haar prachtige lange vlechten, kreeg er een kleur van. Zij mocht Maria zijn, wat zou mama wel zeggen? „Juffrouw, mag ik dan mijn baby pop meebrengen". „Natuurlijk". Daar gang de bel voor 't speelkwar tier en ordelijk liepen ze naar buiten, lekker warm ingepakt, want 't vroor. Op de speelplaats drongen ze allemaal om Marian heen, tenminste de meisjes. Dt jongens vergaderden in een andere gekl^^heTSvel 'van de keizer voor hoek en hadden ie<^fr hethoogste kwam lezen. Maar nu was er één f grote moeilijkheid n.l. „de ezel". .Juffrouw, ik weet wat", riep Peter, i „O, wat vind ik dat fijn, kindje le krijgen, maar nu ik weet I dat nicht Elizabeth ook een kindje krijgt, nu ga ik gauw naar haar toe, om te helpen", zei Maria tot de engel. Elizabeth zat achter in een hoek van de klas. „Dag Elizabeth, ik kom je helpen I met water halen uit de bron, met kopjes en borden wassen, met luiers wassen en nog veel meer", zei Maria. „Dat is prettig Maria, misschien kun je ook m'n kindje in het bad doen, ik ben al zo oud en gauw Elizabeth. „O, dat is heerlijk. Ik blgf hier een I paar maanden. Jozef kan zelf wel zorgen", zei Maria. De juffrouw luisterde met veel pie- I zier naar de kinderen en als ze dan nog verkleed waren, zou het nog aardiger worden. Ja, dat zou best lukken. „Zo, is 't genoeg voor var daag en nu vlug naar huis, want wordt al donker. Zo volgden er nog vele repetities 1 met de engelen, met de herders en ook wel eens allemaal samen. Er was een grote jongen, die als een soldaat woord over het „herder zijn". „Zeg Marian, doe je een lange jurk aan? Een witte of een blauwe?" „Dat moet ik eerst aan Mama vra gen. Die weet vast wel raad". Marian was een enig kind en thuis wel een beetje verwend. De bel ging weer. 't Speelkwartier was afgelopen. De juffrouw had de lootjes klaar liggen in twee mandjes, één voor de jongens en één voor de meisjes. Stel je voor dat een meisje het Jozeflootje getrokken had. Wat gaf dat een span ning, het trekken van de lootjes. Het gaf ook wel enige teleurstelling, maar je kon nu eenmaal niet allemaal mee spelen. Er was ook een meisje met het lootje: „Elizabeth". „Ja, we beginnen ons spel bij het bezoek van Maria aan haar nicht Eli zabeth en de boodschap van de Engel", verduidelijkte de juffrouw, 't Gaf wel even een deining in de klas tot de juf frouw zei: „Nu de lootjes weg en de kinderen die mee mogen spelen blijven om 4 uur even na, dan kunnen we het een en ander bespreken". De leesboeken kwamen op de bank en 't was weer rustig. Die middag begon na vieren de eerste repetitie d.w.z. ieder kind kreeg zijn of haar taak toegewezen en het mooiste was, niemand hoefde iets uit EEN KERSTSTER Je kunt er een maken om aan de wand te han gen of voor 't venster of om aan de kerstboom le hangen. Daarbij kun een middelgrote maken ±23 cm in doorsnee. We gebruiken: strohal men, lijm, een stuk bordpapier, stijf zilver papier of dun karton. Plak figuur A op het bordpapier en knip de cirkel uit Op elke straal (lgn vanuit 't middel punt) lijm Je een stro halm, samen 12 stuks, die de lengte moeten hebben van fig. C. Aan fig. D zie je, dat strohalmen Blechts tot aan de binnenste cirkel mogen reiken. Laat de lgm goed drogen, voor dat je met de „stralen" begint Knip eerst een model van bordpapier als in fig. B. Teken de omtrek op een stuk zil verpapier of op karton, dat je tevoren dubbel hebt gevouwen; daarbij •zorg Je, dat de langste zijde van 't model hele maal aan de vouw komt te liggen. Knip dan 12 van die stralen. Draai nu de kartonschijf om. Strijk wat lgm op de binnenzijde van de vouw en plak pierstraul om elke strohalm (fig. E). grootte en van een andere kleur be- De voorzijde van de kartonschijf kan dekt worden. Door één der strohalmen met een stuk papier van dezelfde trek je een ophanger van naaizgde. 'n TEKENOPGAVE Zet de punt van je potlood op 1 en trek dun een dunne lijn naar 2-3-4 enz. tot 47. Dan heb je de omtrek van sneeuwwitje, 'n Kleine aanwgzing: die 1 kan niet anders zijn dan de punt van 'n oor, dan weet je alvast naar I welke 2 je moet. (Je mag i ene 2). De gestalte van de poes (sn.w.) moet je steeds voor ogen (voor je geest) houden, dan weet je wel welke richting je uit moet, om 't vol gende goede getal te klazen. Geduld en succes! „Ach, wat zijn 't er toch veel!" zei Hans, toen hij in zgn bed gehurkt naar de heldere sterrenhemel opkeek. „Maar waar is nu toch die Poolster, waar ze 't zo vaak over hebben?" „Ik zal hem je wij zen". antwoordde va der. „Zie je die zeven sierren aan de noorde lijke hemel. Dat ster renbeeld noemt men de „Grote Beer" of ook wel de „Grote Wagen". Vier sterren vormen 'n vier hoek (de wagen) en de drie andere vormen de „Ja. daar hebt u me al eens van verteld" meende Hans. „Goed," ging vadei verder, „als je nu van de achterste twee ster ren van de wagen een rechte lijn naar boven trekt, stoot je op de „Poolster", ook wel „Noordster" genoemd." „Ha, als 't voortaan eci sterrenhemel is, weet ik, In september 1958 riep oud-verkennersleider C. M. Witsenburg in Warmond een aantal jongelui bijeen. Doel: oprichting van een jeugdcircus tn zijn woonplaats. De geboorte verliep voor spoedig: weldra werd begonnen met de oefeningen. Op 5 mei 1960 zag deze ambtenaar bij 's rijks belastingen zijn wens in vervulling gaan. Jeugdcircus „Atleta" boekte in eigen omgeving, op uitnodiging van de plaatselijke Oranjevereniging, zijn eerste succes, waarmee alle eventuele „Wat kan dat nu wezen" van de aardbodem werden gevaagd. ,^tleta" reikte in de loop der jaren hoger. Niet alleen Warmond. Rijnsburg of Noordwijk maakten kennis met de acrobatische toeren van de circusarties ten van de heer Witsenburg, steden als Leiden en Nijmegen zagen eveneens de jongens en meisjes uit het dorp aan het Kagermeer aan het werk. Televisie kijkend Nederland tenslotte heeft de atleten van Atletaal drie keer aan het werk kunnen zien. „Mgn oma heeft een echt vacht op I de grond liggen en dat leggen we over twee tafeltjes, net een ezel". „Maar dat is prachtig. Breng mee, Peter". Eindelijk was de dag van de grote I repetitie. De jongena zagen er leuk uit. één had zelfs een baard meege bracht. De engeltjes met hun schone I j witte jurkjes; het kleinste engeltje met een schitterende ster op een stokje, liep voorop. En dan Maria met I de lange golvende haren, een witte sjaal om haar hoofd en een blauwe jurk aan, die haar moeder nog haastig I genaaid had. 't Liep allemaal best, I maar de zang van de engeltjes moest nog enige malen gerepeteerd worden, I maar wie op een vals toontje lette, I was een kniesoor. Nee hoor, dubbel e dwars tevreden gingen ze allemaal naar huis. Morgen zou het echt op gevoerd worden. 't Was de laatste dag voor de Kerst vakantie. Voor alle zekerheid had de I juffrouw de pick-up met de Kerst plaatjes meegebracht. Het Kerststukje zou in de gymzaal worden opgevoerd en de oudste klassen mochten komen kijken. De grote meisjes moesten ook helpen met verkleden. Op 't laatst vond de juffrouw het toch maar beter, dat de „Gloria" op de pick-up gespeeld I zou worden, en de engeltjes zachtjes zouden meezingen. Alles verliep vlot, behalve dat de ezel in tweeën viel, omdat tafeltje verschoof op de gladde vloer, i maar niemand maakte er herrie om, iedereen speelde rustig verder. Al met 1 al werd het een waar succes. Sjaak Janson, Leiden. Kerstmis Het was op een donkere avond, dat er bij een herberg werd aangeklopt. De deur werd opengedaan. „Is er soms nog plaats voor een vrouw, die een kindje verwacht?" vroeg een man, die Jozef heette. 1 „Nee, ik zit propvol", zei de herber gier. „Klap", de deur viel dicht en te leurgesteld strompelde Jozef verder, naast Maria, die op een ezel gezeten was. Opeens dacht Jozef aan zijn vroe gere jaren, toen hij nog in de grotten speelde. „Dat is onze enige redding, daar moeten we naar toe", zei hij. Maria zuchtte en dacht: zullen v dan eindelijk onderdak vinden. Ja, het was zo. Ze kregen een onderdak Gauw ging Maria slapen. Jozef leg de zijn mantel over haar heen en ging j zelf ook slapen. Midden in de nacht werd Jozef wakker, door het huilen van kindje. Ja, het was zo ver. Jezus was geboren. Spoedig werd er aan de deur ge- I klopt. Het waren de herders, die van alles voor het kindje meebrachten. De een bracht melk. de ander wol en weer een ander bracht een pels me Jozef en Maria waren blij met die geschenken. Ze konden geen woord I uitbrengen. „Kom we moeten weer opstappen", zei een van de herders tegen St. Jozef en ze vertrokken. Onderweg klopten ze bij iedereen aan om te zeggen, dat Jezus was ge boren. En iedereen die dit hoorde, snelde er naar toe. 's Morgens toen de drukte beetje voorbij was, kroop Maria nog even onder de wol en sliep weldra in. Jozef hield de wacht. en goede nacht". Ifoe is deze oud-leider van de War- mondse St. Tarcisius-troep er ngenlijk toe gekomen, in zijn woon plaats een jeugdcircus op te richten? „Och, op de eerste plaats moet je natuurlijk een groot circusliefhebber zijn. En voor zover mij bekend ben iK dat steeds geweest. In 1946 maak te ik in Amsterdam op de expositie „Jeugd voof Nederland" kennis met de werkzaamheden van jeugdcircus „Elleboog", (lat werd geleid door me vrouw Last, echtgenote van de be kende Jef Last. Een tijd later kwam nou, ja. het bloed kruipt toch r het niet gaan kan, in contact met Leidens kindercircus „Knikke been", dat inmiddels al weer ter ziele Goed, op een gegeven moment werd mij aangeboden het Leidse cir- over te nemen. Zeker, er waren n de stad, die gelóófden in het bestaansrecht van zo'n circus, maar waren mijnerzijds nogal bezwa- Kijk, ik noem alleen al dat heen weer reizen. Enfin, ik zag meer in jeugdcircus in eigen dorp, niet tegenstaande het feit, dat bewezen moest worden, dat het ook in War mond zgn bestaan kon wettigen." Eerste optreden in 1960 fn september 1958 werd dus begon nen met de oefeningen. Circus directeur Witsenburg, geholpen door i zakelijk leider: „We hadden na tuurlijk niet veel materiaal. We de den wat met een rijwiel en deden wat aan tumbling. In maart 1960 ver- I zocht de plaatselijke Oranjevereni ging, om op 5 mei van dat jaar te komen optreden. Toen dacht ik: nu of nooit! In elk geval: we konden toen ook het staaldraadapparaat voor de uitvoering gebruiken. Inmiddels waren er ook enkele I meisjes tot de groep toegetreden. We I gaven die uitvoering; een jongeman met een pony hier uit Warmond ver leende tevens medewerking en dat beest gaf nog even een snel ingestu deerd vrijheidsnummertje weg. Dat I eerste optreden bezorgde ons héél Financieelgezond T^inancieel zag het er toen nog niet 4^ zo goed uit. „We kregen honderd gulden van de Oranjevereniging, ter wijl ik uit eigen zak nog zo'n bedrag erin stak." Dat ging, wat de financiering be treft, in elk geval gauw de goede kant op, want in 1960 nog maakte Roelofarendsveen nog kennis met „Atleta", terwijl een jaar later zes plaatsen uit de omgeving de jeug dige circusartiesten, die overigens normaal contributie betalen, aan het werk zagen. Het ging de groep, zo wel wat prestaties als wal linanciën aangaat, steeds beter: in de daarop- I volgende jaren volgden optredens in rse dorpen en steden van ons I land. De gemeente Warmond ver- J leent bovendien een subsidie, die ar van toepassing is op de jeugd- I lenigingen. Voor de televisie A tleta" heeft al drie keer via het televisiescherm van zich doen spreken. Corry Brokken bijvoorbeeld haalde de hond Toto in haar show „Een avondje uit", toen zij daarin de grootste, de kleinste en de best gedresseerde viervoeter presenteer- I de. „Onze Toto was helemaal niet zenuwachtig", aldus de heer Witsen- I burg, die verklaarde de circusactivi- I teiten aardig te kunnen combineren lijn gesin en zijn dagelijkse werksaamheden. L (i) 1. Yeaterday The Beatles (2) 2. This strange effect Dave Berry J) 2. Here it comee again The Fortunes (4) 4. Get off of my cloud - The Rolling Stones (i) 5. I'm gonna take you there Dave Berry (T) 6. Wasted words The Motions 7. A well respected man The Kinks 8. Yesterday man Chris Andrews (10) 9. 8till I'm sad The Yard birds 8 10. Dana van Zorba Trio Hellenlque. Dit bij de landelijke federatie van jeugdcircussen aangesloten gezel schap heeft vorig jaar tevens van zich doen spreken tijdens een KRO- tv-uitzending uit het Hillegomse „Treslong". „Atleta", dat een ander half uur durend programma verzorgt tijdens zgn optredens, was toen drie kwartier op het scherm. Op zaterdag 27 november vervolgens gaf het acte de précence tijdens het jeugdcircus- festival, dat de KRO ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan op het scherm bracht. De hond Toto met twee charmante meiskes uit het War- mondse gaf toen een staaltje weg van dierenacrobatiek. Zelfiverkaaamheid f^e twee-en-dertig jongens en meis- 8J jes, wier leeftijd varieert van acht tot zeventien jaar, houden we kelijks een oefenavond; de jongens en meisjes elk afzonderlijk. Zelf werkzaamheid viert overigens hoog tij bij „Atleta", want de jongelui doen héél veel zelf. De clowns bijvoorbeeld oefenen bg spreekstalmeester Corné Pieterse, zestien jaar en aan het Leidse Bona- venturalyceum studerend aan de HBS. Deze jongeman is intussen doende zijn jongere broer Alex in het spreekstalmeestersvak in te wij den en regisseert ook wel eens. Di recteur Witsenburg levert dan kri tiek. Afscheid rvinsdagavond jongstleden hebben de Stanley's (rijwielbalans) ove rigens voor het laatst In het Jeugd circus „Atleta" hun medewerking verleend tijdens een optreden in het jongenshuis „Warmonderhek". Direc- teur C. H. Witsenburg over dit af scheid: „Deze fietsploeg verkeert nu in topvorm. De leden ervan worden echter ouder, zij maken plaats voor jongeren. Overigens blijven de le den van deze „Stanley's" deel van ons circus uitmaken: zij zullen de jongeren trainen en hen de acroba tische toeren trachten bij te bren gen, die zij zelf met zoveel succes uitvoerden." De heer Witsenburg, er tussen de bedrijven op wijzend, dat de leden van de fietsploeg zelf het materiaal vervaardigen en de act voor het grootste gedeelte zelf in elkaar zet ten, meent, dat er voor de „Stan ley's" als groep zelfs werk aan de winkel is. Onlangs bijvoorbeeld tra den ze op in Bodegraven, tezamen met een goochelaar en conferen- Eigen circusgebouw De heer C. M. Witsenburg, behalve directeur van „Alteta" ook voorzit ter van de landelijke federatie van jeugdcircussen (dertien aangeslote nen, maar ons land telt meer dan vijf-en-twintig Jeugd- en kindercir cussen) heeft tóch een wens, niette genstaande dat het zijn jeugdcircus goed gaat. Repeteren doen zijn „Atleten" na melijk in het kwartier, waar de ver kenners van de St. Tarcisiustroep hun onderkomen vinden. Uiteraard ziet hg in de toekomst nog eens graag een eigen home ten behoeve van „Atleta" in gebruik genomen. „Dit brengt meer sfeer en verhoogt de prestaties nog meer", zo meent hij. Maar wellicht komt het er in de toekomst nog eens van; met de krachten. Want in Warmond zijn, ze bereid om elkaar te helpen, zo lazen we in „Kontakt", 't orgaan var de parochiële jeugdraad. De jongens club heeft namelijk met verwoede hamers gebouwd aan een piste-in gang ten behoeve van „ons aller jeugdcircus" Gevarieerd programma Door opvoering van de prestaties, uitbreiding van het programma en verbetering van kleding en attribu ten wordt ér bij „Atleta", dat af en toe nog wel eens enkele oud-leden, die wegens leeftijd of studieredenen afscheid hebben genomen, in haar kringen ontmoet, steeds gestreefd naar het beste dat bereikbaar is. Op het programma, dat het hooggeëerd publiek de laatste tijd krijgt voorge schoteld, staan de volgende acts: CIRCUS ATLETA „Eindzug der Gladiatoren" Tableau de la Troupe De Rollers Pyramidebouwers Goochelaar Chinese Show Krachtpatser Rijwielbalans Het Atleta-Ballet onderpaard" Dressuurparodie De Stanley's Capriolen op Eenwielers Drie Andreo's Clownsentree Theódoro Rolbalans Rolling Four Wervelwind op rolschaatsen I 15 minuten pauze „En Place" Mars Vier Suzettes Evoluties op de Staaldraad „Bimbo dwergolifant" Jungle-impressies Mocstafa Fakirexperimenten V r ijheidsdressuur" Het Atleta-Ballet Tonny en Toto Hondendressuur De Stanley's Rijwielact „Abschied der Gladiatoren" Artistenparade W A Springers Illusio Yehonala Siegfried De Stanley' Militaire Dans „Trix, het JAZZ SOCIETY FOLK BEAT 14 organiseert vanavond in de Room burgkantine een jazzbijeenkomst met Harry Verbeeke, Cees Slinger en Dick van de Capelle. ZONDAGAVOND in dancing ,,'t Zwaantje" dansen: met ZZ (Bob Bouber) en de Maskers, aldus deelde de heer A. Boers ons schrifte lijk mede.' VANAVOND wordt in De Burcht de tweede voorselectie gehouden van het „Elmior Concours voor Amateurs 1966". De organisatie be rust bij de personeelsvereniging ELMI. Onder de optredenden wordt verwacht: Ko van Berkel. wisselprijshouder 1965 ..TWENTY SOCIETY" organiseert vanavond in Voorschotens „Alle- mansgeest" een dansfestijn met de Amsterdamse Group 64. In het Antoniusclubhuis nodigt de society deze zelfde avond o.a. de „Moen- piepers" uit.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 6