S)e£eid6£(Botl/ïCt/iit Kostbare uitvoering op tv van operette ,Der Zigeunerbaron Dirigent Stolz - 85 jaar - blijft vitaal KEES BRUSSE SPEELT GEEN MAIGRET MEER Delïtse jongens met kerstspel op de t.v. Pauselijke zegen „Urbi et Orbi moord aan de bron PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 14 DECEMBER I960 Pleidooi voor constructief onderhandelen J7 EN opmerkelijke rede heeft N.K.V.-voorzitter P. Mertens maandag op de verbondsraads- vergadering van zijn vakcentrale gehouden. Bijvoorbeeld vanwege de reactie op de eerder in onze krant gepubliceerde mening van prof. De Moor inzake de onhoud baarheid van het begrip „katho lieke sociale leer"? Opmerkelijk ook, omdat de heer Mertens een genuanceerd, maar bijzónder waar devol pleidooi heeft gehouden, over de manier waarop naar zijn me ning in het tijdperk van de vrijere loonvorming de vakbonden con structief kunnen onderhandelen. Wanneer we ons bepaalde andere uitlatingen uit vakbondskringen herinneren, begrijpen we dat de N.K.V.-voorzitter in „eigen huis" nog wel eens om dit pleidooi ge laakt zal worden. Toch had de heer Mertens het gelijk helemaal aan zijn zijde, toen hij de verwach ting uitsprak dat de vakbonden het werkelijk belang van hun leden niet steeds gelegen zullen zien in het „in deze tijd van arbeids- schaarste hoogst afdwingbare no minale loon...". De heer Mertens heeft in dit verband erop gewezen, dat het groepsbelang binnen de vakbewe ging te eng geïnterpreteerd wordt, als men niet let op de gevaren van kleiner wordende werkgelegenheid, van sterke doorwerking van loons verhogingen in de prijzen, van het dicht gooien van investeringsbron nen die beslissen over de nationale welvaart op wat langere termijn. DIT is zeer reële taal: zo reëel zelfs, dat wat ze inhoudt be schouwd moet worden als de enige houdbare garantie op een zegen rijke werking van een gedifferen tieerd loonbeleid. Het meest verheugen we ons in dit verband wel op de volgende standpuntbepaling van de hoogste N.K.V.-functionaris: „Het econo misch belang van individu en col lectiviteit bestaat uit meerdere componenten, die elkaar aanvullen maar ook onderling begrenzen. Het moet de taak van onze bewe ging zijn zich steeds in te zetten voor het complete, zo breed moge lijk gespreide en duurzame werk- nemersbelang. Uit wat de heer Mertens eerder stelde, blijkt dat men zijn verkla ring niet mag interpreteren als een advies om sterke loonsverho gingen in bedrijfstakken waar men die weet af te dwingen, maar stuwend te laten inwerken op onderhandelingen in sectoren waar het economisch perspectief niet zo rooskleurig is. Want dan juist wordt het fundament van natio nale welvaart en werkgelegenheid op langere termijn op kritieke wijze ondergraven.- Wanneer bij de recente moeilijk heden en conflicten in de Stichting van de Arbeid van vakbewegings zijde steeds zo gesproken is, zou den we de afwijzende houding der werkgeverscentrales slechts op één manier kunnen verklaren: dat men de daad aan de voet der vakbewe ging minder vertrouwt dan het prestige van de hoogste gezags dragers der vakcentrales de werk gevers vraagt te doen. geleden heeft dat prestige inderdaad nogal wat schade opge lopen. Hoe is het tactisch anders verklaarbaar, dat de vakcentrales gezamenlijk in de loonpolitiek slechts willen meehelpen het stuk te schrijven en weigeren betrok ken te worden in de regie? Zouden de werkgevers de speel ruimte voor de toporganen der vakbeweging niet groter hebben kunnen maken, door wat meer toe naderend te zijn op enkele belang rijke punten van 't ondernemings proces die gisteren ook door de heer Mertens in zijn rede weer eens voor het voetlicht zijn ge plaatst: de modernisering van de ondernemingsstructuur en wijzi gingen van de spelregels volgens welke de bedrijfswinst besteed wordt voor verbreding en verdie ping van de investeringen? Want een aanvaardbare oplos sing voor deze kwesties vinden blijft een belangrijker zaak dan menig punt dat thans in discussie is en tot meningsverschillen casu quo tot conflicten in de toporganen van het bedrijfsleven heeft geleid. EENVOUDIGE kwesties zijn on dernemingsstructuur, winst verdeling en de eigendom der investeringen bepaald niet. Maar wanneer hiervoor redelijke oplos singen worden gevonden, zal het mogelijk blijken zonder brand-. wonden zaken aan te vatten die anders tot in lengte van dagen een heet hangijzer zullen blijven. (Van onze omroepcorrerpondent) HILVERSUM „Deze uitvoering van Joh&n Strauss' operette „Der Zigeu nerbaron", die op donderdagavond 30 december via Nederland 1 wordt uitgezonden door de KRO-t.v., is de beste die ooit op de film werd vast gelegd". De heer Bredschneyder, hoofd van de afdeling filmzaken bij de KRO-tv, vertelde dat hij de 85-jarige dirigent Robert Stolz in Berlijn had kunnen interviewen, toen daar platen- opnamen werd gemaakt van onver valste Weense walsen. Dit vraagge sprek zal een inleiding vormen op de vertoning van de operette. Robert Stolz, die ondanks zijn zeer ho ge leeftijd, nog altijd dirigeert, noemt zich met recht van spreken de meest authentieke Strauss-dirigent ter we reld. In 1905 leidde hij reeds het or- keBt in het „Theater an der Wien". Enkele Jaren voor hem was dit de vaste plaats van Johan Strauss. De heer Stolz heeft in die moeilijke be- ANTENNE RUDOLF SCHOCK ginperiode dankbaar gebruik gemaakt van de raadgevingen, die de weduwe ziet acteren ook werkelijk hun partij en voor de geluidsband hebben ge zongen. Joh. Strauss hem gaf. De frisheid dig algemeen gebruikt, zij het met dit verschil, dat de vocalisten, die men Daarna is Robert Stolz met de gehele groep zangers, zangeressen en de fi guranten naar Hongarije gereisd, waar te midden van de schitterende natuur de beeldopnamen voor deze produktie werden gemaakt. Regisseur Arthur Maria Rabenalt heeft met vakmanschap getracht een zo fraai mogelijke weergave van het Hongaar se landschap te geven, hetgeen hem wonderwel gelukte. Vaak ontstaat na melijk 'n wanverhouding tussen het enigszins onnatuurlijk en statisch ac teren in een operette en het natuurlijk decor van de Hongaarse poesta. Prachtige zang Robert Stolz, componist van duizenden liederen als „lm Prater blühen wie der die Bailme", heeft niet alleen 40 50 operettes op zijn naam staan, maar schrijft zelfs nu nog regelma tig filmmuziek. Hij kreeg Jaren gele den tijdens zijn verblijf in Amerika, waar hij de muziek voor de rolprent „Springparade" met Deanne Durbin in de hoofdrol schreef, zelfs een Os car. Ook de musical trekt hem bij zonder aan. Voor de Bregenzer Fest- splele componeerde hij „Trauminsel" groot succes oogstte. vlotheid van werken, die Stolz zulk Fred. Bredschneyder komt niet uitge- grote faam bezorgde, weet hij op 85-jarige leeftijd nog op te bren gen. In plaats van een oude man staat er een musicus „op de bok", die alle finesses en nuances van Strauss' com posities als het ware dromen kan. Over de filmopname voor de t.v. van van „Der Zigeunerbaron",, waaraan solisten als de bariton Eberhard Wach ter. Karl Schmitt-Walter, de tenor Ru- dolf Schock en Ferry Gruber, de sopra nen Lotte Sch&dl, de Hongaarse Er- zebeth Hazy en Hilde Kotnetzl mee werkten, alsmede 't koor en orkest der Duitse Opera in Berlijn, is Robert Stolz meer dan tevreden. Hij noemt het de beste „Zigeunerbaron" ooit tijdens zijn lange carriëre gemaakt. Allereerst heeft Robert Stolz voor dit peperdure meesterwerk de muziek en zang voor de geluidsbanden in Ber lijn opgenomen. Daarna volgde hij HILVERSUM wel het playback-systeem, tegenwoor- sproken over „Der Zigeunerbaron" en de dirigent. Hij is het. die een jaar of vijf geleden voor de KRO-televisie de eerste produktie van de Duitse tv- regisseur Kurt Wilhelm voor verto ning in ons land aangekocht. Russisch verwijt aan China China verweten i Noord-Viet- nam zomaar wat doet en iedere com munistische samenwerking ten behoeve van dit land afwijst. Het verwijt is niet ten onrechte. China beschouwt Vietnam als liggende onder zijn invloedssfeer. In de pogingen van de grote machten om de invloedssferen in de wereld af te ba kenen, ziet China Vietnam en alle ande re gebieden langs de Chinese grenzen als zijn eigen sfeer, waar geen land iets te maken heeft. China kan dan wijzen op precedenten: Oost-Duitsland is een Russische zaak. de Dominicaanse Repu bliek een Amerikaanse zaak. Zodoende is Vietnam een Chinese zaak. BIJ dat alles schuilt er natuurlijk een forse adder onder het gras. De breuk tussen China en Rusland is een breuk, die zich uitstrekt o)ver de gehele com munistische wereld. Zowel Rusland als China proberen „zieltjes te winnen." Zo als de zaken nu staan is Rusland aan de winnende hand. China heeft om zo te zeggen enige flinke opdoffers gehad. Toen Pakistan en India elkaar in de ha ren vlogen, schrok Peking terug voor de Amerikaanse waarschuwing zich niet daarmee te bemoeien. De staatsgreep in Indonesië, ongetwljfels geïnspireerd door China, pakte totaal verkeerd uit: de op China georiënteerde communis tische partij kreeg een slag te incasse ren waarvan zij zich niet spoedig zal herstellen, éls herstel tenminste moge lijk is. Kortom: China geeft meer de in druk een „papleren tijger" te zijn dan Amerika. Hiertegenover kan Rusland een imposante macht stellen en zich op werpen als beschermer van het wereld communisme. Landen als Noord-Korea zijn minder op China en meer op Rusland gesteld dan voor Peking wenselijk is en de arg waan van Ho Tsjl Mlnh ten opzichte van Peking is van oudsher bekend. Allen: Ho Tsji Mlnh heeft weinig keuze, want Noord-Vletnam is teveel randgebied van China om vrij te kunnen kiezen. Po gingen van Rusland om in Hanoi enige vaste voet te krijgen zijn nog niet zo succesvol geweest. Het Russiche verwijt aan China, dat het Noord-Vletnam scha de berokkent door de internationale communistische samenwerking te ver waarlozen, is uiteraard een poging om Noord-Vietnam van China los te weken. Het is om zo te zeggen een vinnige slag op een goedgekozen ogenblik, namelijk In een periode dat de papieren van Chi na niet zo geweldig hoog genoteerd staan in de wereld van het communis- ROBERT STOLZ V.A.R.A. zoekt naar opvolger De V.A.R.A.-t.v. Is voor de moeilijke situatie geplaatst, dat zij een nieuwe Maigret moet vinden voor Kees Brusse. Deze acteur, die de rol tot nu toe op volkomen beheerste wijze op het scherm bracht, kan hiermede niet voortgaan, omdat werkzaamheden voor film en toneel hem te zeer in beslag nemen. HILVERSUM In de nacht van vrijdag De y.A.R.A. wenst echter de populaire 24 op zaterdag 25 december brengt de voort te ^tten en zoekt naar een KRO-Lv. in een Eurovisieuitzending de plaatsvervanger voor de rol. Tot nu toe is de programmaleiding daar nog niet in geslaagd. Benedictijnernachtmis uit Frankrijk op t.v. 'iering van de nachtmis uit de Bene- dictijnerabdij van St.-Benoit sur Loire. Deze nachtmis wordt geconcelebreerd door vijftien benedictijner, .raonqjken. De vaste en wisselende gezangen wor den uitgevoerd door monniken en het jongenskoor van de abdijschool. Dit uit zending van deze nachtelijke Eucha ristieviering wordt voorafgegaan door een kort inleidend filmpje. Commen taar: pater dr. L. Vismans O.P. De benedictijnerabdij ligt ten oosten Hn.VER.SUM Op het feest van On- Willem van Ottcrloo moet paar wreken rusten Pierre Boulez vervangt hein Willem van Otterloo zal op medisch ad vies enige weken rust moeien houden. De concerten die Hel Residentie-Orkest op 14, 15. 16 en 17 december in Dordreehl, Den Hang. Leiden en FindhovU zal geven, zullen gedirigeerd worden door Pierre Bou lez. die tot vreugde van dc leiding van Het Residentie-Orkest op ezer korte termijn bereid werd gevonden de vier concerten van Willem fan Otterloo over te nemen. Eremedaille Amsterdam voor pro f. Delf gauw AMSTERDAM (ANP' Wethouder W. Polak hee't de zilveren eremedaille van de stad Amsterdam uitgereikt aan prof. dr. G. Th. J Delfgauw bij diens aftreden als voorzitter van de commissie voor de economische ontwikkeling van Amsterdam. Als opvolger van prof. Delf gauw is benoemd dc heer drs. E. H. van der Beugel. Bankroet. Een voor het opperste ge rechtshof ln Joannesburg. Zuid-Afrika. dienende bankroetzaak is opgeschort moe ten worden omdat ratten de aanvraag hadden opgevreten REPORTAGES RUIMTEVLUCm OP RADIO DEN HAAG. In samenwerking met AVRO, KRO, NCRV en VARA zullen Klaas Jan Hindriks en Eelco Schuller woensdagmiddag en -avond via de radiozenders Hilversum 1, 2 en S rechtstreekse reportages verzorgen over de vlucht van de Geminl-6 en de ontmoeting tussen de capsules Geml- ni-6 en -7. Via Hilversum 3 zal in het door de KRO voorbereide NRU-programma om cir ca 14.30 uur een rechtstreeks verslag gegeven worden van de etart v Geminl-6. In het door de AVRO bereide NRU-programma volgt vla deze zender om 16.02 uur een over zicht van de gebeurtenissen sind9 de start. Ook om 17.02 uur valt via Hil versum 3 een dergelijk overzicht te beluisteren. Vla Hilversum 2 zal ln het NCRV-pro- gramma om circa 14.30 uur een recht streeks verslag worden uitgezonden van de start van de Gemini-6. Vla deze zender volgt om 19.10 uur een rechtstreekse reportage over de ont- Kardinaal Alfrink, voorzitter van de Pax verrum moeting tussen de Gemini-6 M «f»—HILVERSUM Orleans aan de' oevers van de Loire. Zij werd ln de zevende eeuw gesticht. In de tijd der Noormannen werd de abdij herhaalde keren verwoest De grote bloeiperioden liggen ln de 11de c-n de 12de eeuw. toen de abdijschool leerlingen uit geheel Frankrijk aantrok De kerk die rond 1100 werd gebouwd trekt jaarlijks nog veel toeristen. In 1130 ontmoetten Paus Innocentius. Sint- Bemard en Lodewijk VI elkaar in de abdij. Voorts ontvingen de benedictijnen hier Jeanne d'Arc en Karei VII als gast. Tijdens de Franse revolutie werden de monniken verjaagd en het klooster af gebroken. Alleen de kerk bleef staan. Eerst tijdens de tweede wereldoorlog konden de monniken voorgoed terug- Eucharistieviering op t.v. nozele Kinderen dinsdag 28 december zullen de kinderen vla Nederland 2 ln 'n uitzending van de KRO-kv. 't voor het zeggen hebben. Van 20.01 tot 20.30 zendt de KRO „Het muzikale Kerst spel" uit op tekst van Carl Orff en muziek van zijn naaste medewerker Gunild Keetman. Aan deze uitzending werken mee: het Delfts Madrigaalkoor. dat begeleid wordt door het schoolorkest van de Stedelijke Muziekschool uit Delft. Een uitgebreid Orff-lnstrumentarium zal zang en spreekteksten begeleiden en omspelen. Het geheel staat onder lei ding van Pierre van Hauwe. directeur van de Delftse Muziekschool. Christibeweging. zal zondag 19 decem ber (Vredeszondag). ln de Sint-Domi- nlcuskerk te Rotterdam, met de paro chiegemeenschap de Eucharistie vieren De gezangen op Nederlandse teksten van A. van der Putte, werden getoonzet door R. Barten, dirigent, de gebeurtenissen sinds De KRO-televisle verzorgt, deze ultzen ding. De parochiekerk van Sint-Doml- nicus ligt midden in het steeds groter en drukker wordende Rotterdam Het ls een parochiekerk van de patere domi nicanen. die op 22 december hun 750- jarig bestaan vieren. Geminl-7. Om 22.00 uur wordt via Hilversum 2 een overzicht van de ge beurtenissen sinds deze ontmoeting uitgezonden. Via Hilversum 1 wordt in het VARA- programma om 1815 uur een overzicht gegeven vai de start van de Gemini-6. Om circa 19.00 u. volgt hierna een rechtstreeks verslag van de ontmoeting tussen dc beide capsules. Om 22.40 uur wordt tenslotte een overzicht van de gebeur teniseen uitgezonden. n Eurovisieuitzen ding uit Rome wordt zaterdag 25 de cember van 12.00 tot 12.30 uur een rechtstreekse t.v.-reportage gegeven van de Pauselijke zegen „Urbi et Orbi". BTonchïleften Hoestdronk in tabletvorm.95ct door ngaio marsh „Ik zal aan Je deur krabbelen als een hoveling van de Zonnekoning. Welke deur ls het? Stel je voor dat ik aan die van miss Cost krabbel." Jenny ver telde hem welke deur het was. „Kijk eens naar miss Cost", zei ze, „ze amuseert zich maar best Liturgische kalender WOENSDAG 15 decemDer: Quater- temperwoensdag in de advent. Paars Of: Gulden Mis: votief- mis van de H. Maagd Maria. Gedachtenis van Quatertem perwoensdag. Wit. „HIJ probeert een verhaal van haar los te krijgen", i „O nee!" „O ja! En morgen zal hij achter Wally aan zitten en achter zijn vreselijke ouders. Met een camera!" i „Dat doet hij niet!" i „Natuurlijk doet hij dat. Als ze nuchter zfjn. zul len ze er verrukt over zijn. Let maar eens op de K.J.'s rubriek „Wat Is Het Antwoord?" in The Sun!" „Ik vind de schandaalpers ln dit land het toppunt van alles". „Is er b(J Jullie in Nieuw-ZeeUutd geen schandaa.1- „Nlet zo gemeen". „Dat pleit dan voor Jullie. Niettemin zie ik niet in waarom Je het Idee van K. J. zo gemeen vindt. Geen sex. Geen verdovende middelen. Geen mis daad. Zo zuiver als 't maar kan. zo zuiver als Wal- ly's handen". HIJ keek haar diep In de ogen. „Neem me niet kwalijk", zei hij. „dat had ik niet moeten seggen. hè?" „Het Is alleen... ik weet het niet, of ja. Ik weet het eigenlijk wel. Wally Is zo kwetsbaar. Ik be doel, hij is zo lang door de andere kinderen uitge jouwd en getreiterd. Hij is altijd verlegen geweest, voelde zich alleen, en nu is hij een betrekkelijk ge lukkig kind. In zekere zin een held. Hij is niet aan trekkelijk gewoonlijk is zijn soort dat' niet maar ik hou van dat ventje. En wat hem overko men is, moet van hem blijven". „Maar hij zou het toch nauwelijks snappen? Al die sensatie oin hem, als er tenminste sensatie is. Misschien vindt hij het zelfs prettig." „Ik wens het hem niet toe. In elk geval", zei Jenny uit haar humeur, „het zit me dwars. Ver geet het maar. Misschien gebeurt er niets". „Maar er zal heus wel wat gebeuren", antwoordde Patrick. „Reken maar!" En hij kreeg gelijk. Gelooft u in feeën? Wally Trehern wel. Deze kleine jongen van Port- carrow Island had zoveel wratten dat het leven voor hem een hel werd. Andere jongens meden hem om zijn misvorming. Daarom waste Wally zijn handen in de Feeënwa- terval en u hebt hei geraden. Zo zagen ze er eerst uit: En zo zien ze er nu uit. Boven: Wally met zijn ouders bij de Feeënwater- val. Zijn verklaring: Geheimzinnige groene dame zei mij „wratten weg Ouders zeggen dat er geen andere behandeling is Miss Elspeth Oost (inzet) van chronisch astma ge- Dokter Maine las het volledige verslag, mompel de Iets onverstaanbaars en begon aan zijn ochtendvi sites. Het herstelllngstehuls dat hij leidde was maar heel klein: zes éénpersoonskamers voor patiënten en een woonruimte voor de twee verpleegsters en voor dokter Maine die weduwnaar was. De veranda ach ter het huis keek over een grote tuin en een eraan grenzende akker uit op de zee en het Eiland. Óp het ogenblik had hij vier patiënten, allen aan de beterhand. Een van hen, een dame op leeftijd, was al op en genoot op de veranda van de frisse lucht. Hij zag dat ze, net als de anderen, The Sun las. „Nou. mrs. Thorpe", zei hij, zich over haar heen buigend, „dit Is een stap in de goede richting, niet? Als u zich goed aan mijn voorschriften houdt, zul len we u al gauw dat autotochtje kunnen laten maken". Mrs Thorpe glimlachte flauwtjes en knikte. „De natuur is hier zo ongerept", zei ze met een blij gebaar bij dat vooruitzicht. „Zo vindt men niet veel plekjes meer. Niet van die afschuwelijke trekkers". Hij ging naast haar zitten, nah haar pols en keek op zijn horloge. „Dit wordt zuiver routine", zei hij opgewekt. Het was duidelijk dat mrs. Thorpe nog heel wat meer had te zeggen. Ze kon nauwelijks wachten tot hij zijn horloge dichtknipte voordat ze begon: „Dokter Maine, hebt u de krant gezien?" „De krant? U bedoelt het weerbericht? Ja, we krijgen een mooie dag". Ze gaf hem een tikje. „Doet u niet zo vervelend, toe. U weet best wat ik bedoel. De krant. Ons nieuws. Het Eiland!" „O. bedoelt u dat Ja. dat heb ik gezien." „En wat denkt u ervan? Eerlijk zeggen." Hij antwoordde haar zoals hij ook Patrick Fer- rler geantwoord had. Je hoort wei eens van derge lijke gevallen. Als arts kon hij er geen commentaar op geven. „Maar u staat er toch niet zonder meer afwijzend tegenover Nee. nee. Dat deed hij helemaal niet. Maar nu moest hij toch werkelijk. .(Wordt vervolgd). Vanavond in de ether Hartoneratie van Ofschoon de mens eeuwenlang gemeend* heeft, dat het hart medisch onaantastbaar h nnrl was, beweren de hedendaagse wetenschaps- H ILUIILI mensen het tegendeel. Immers er zijn reeds vele hartoperaties uitgevoerd, en vele met succes. Vanavond brengt de KRO-t.v. een reportage op het scherm, I waarin men in de Nijmeegse r.k. universiteit bij een hond de hartklep ver- wisselt. Men geeft het dier geen kunstklep, maar een klep. die uit eigen weefsel werd gemaakt. Tijdens deze reportage zal ook op de functie van de veie rondom de operatietafel aanwezige instrumenten worden gewezen. (Nederland I 20.45) J I ,Jazz 625' Wnnrlv Herman in onder de titel „Jazz 625" (genoemd naar UUU) 1,1 het BBC-lijnensysteem van 625 per beeld) zendt de KRO-t.v. vanavond een program- ma uit, dat gewijd is aan het orkest van Woodv Herman. Als kleine jongen trad 4 Woodrow Charles Herman reeds op in Vaudeville shows. Tijdens zijn high 4 schoolperiode maakte hij deal uit van de band van Joe Lichter. Via het orkest van Tom Gerun en na een mislukte poging om een eigen band te for- meren, kwam hij terecht bij Harry Sosnik, Gus Arnheim en Isham Jones. J Met de beste musici van de opgeheven band van Isham Jones vormde h(j 4 een eigen orkest, dat vanavond de gast Ted Heath begeleidt. J (Nederland 121.45) 3 huwelijk- Het onvruchtbare Het kinderloos blijven ln een huwelijk kan* j soms tot de grootste spanningen aanleiding I geven of een huwelijk helemaal doen mis- I lukken. Dit sociodrama verwerkte Max I Dendermonde tot een t.v.-spel, waarin Maxim I Hamel en Dore Smit dc hoofdrollen vervullen. Een jong huwelijk dreigt te I stranden, omdat het fel begeerde kind uitblijft. Doordat juist de vrouw veel J I ln contact komt met gezinnen, waar wel kinderen z(jn, spitst het probleem I zich toe. Na de uitzending heeft psychiater mevr. R. Swelheim-de Boer een gesprek met Ilse Wessel (Nederland II 21.25) RcfflSodie VCin -Een der aardigste werken, die ik ooit geschreven J heb", was het oordeel van Debussy zelf over zijn Debussy het oordeel van Debussy eerste rapsodie. Ofschoon er nooit een tweede i scheen, noemde hij deze toch „Rapsodie no. 1. Het is een der minder belangrijke werken van Debussy. vertolking van deze rapsodie door het Radio Phil- v. Jos d'Hondt, klarinettist. (Hilversum II 20.05) Schooltelevisie Morgenochtend zendt de NTS de laatste afleve- ringen van de school-t.v.-series uit, die vrijdag nog met vakantie herh<uüd y"'TAai D"rna de schooltelevisie met kerstvakantie i op dinsdag 18 januari '66 terug (dinsdagmorgen Nederland 110.45) Scene uit „Ja« en Alleman", met Jan Blaaser (Nederland I 20.20) TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nws, 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Journaal voor gehoorgestoorden. 19 32 Engelse les. 20 00 Journaal: KRO: 20.20 Jan en alleman, amusementsprogramma. 20 45 Reportage van experimentele hart operatie. 21.45 Jazzmuziek. 22.10 Van avond in Nieuwspoort. 22.35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. AVRO: 20.01 Luipaard op schoot, documentaire tv-fllm. 20.25 De schone heks. 20.50 SportpanoramaNTS: 21.25 Het onvruchtbare huwelijk, documen tair tv-spel, 22.10 Journaal. RKK: 22.15—22.40 Bijbel voor alleman? Woensdag NEDERLAND I NTS: Reportage landing Gemini VI: 14 30 Reportage opening v.d Oosterschelderbrug. 17,00 VARA: Voor de Jeugd ii/imo NDR-WDR (309 m) 22.00 Dansorkest. 23 00 Moderne muziek. 0.20 Da/nsmuziek. ENGELAND BBC (330 ml 19.35* Lichte muziek, 22.00 Gr. pi.. 0.15 Kamer- J ENGE?AND BBC (1500 r. platen. 21.40 Marsmuziek. progr.. 0.45 Lichte muziek 4 Woensdag Hedena vnna HILVERSUM I (402 m> AVRO 1800 Nieuws. 18 15 Actualiteiten. 18.25 Orkestmuziek. 18.55 Voor de kinderen. 19 00 Gesproken brief uit Parijs. 19 05 Indonesisch programma, 19.35 Muzi kale lezing. 20 00 Nieuws. 20 05 Volks liedjes. 20.30 4 Sons. radiostrip. 21 00 Dansorkest, 21.15 Radioperiodiek. 21.45 Operamuziek, 22.25 Praatje. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 23 00 Dans- en jazzmuziek, 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 mtr> - KRO: 18.00 Internationale volksliederen. 18.20 Uitzending van de CHU. 18 30 Stereo: Licht ensemble. 18.50 Vragenbeant- woording. 19.00 Nieuws. 19 10 Actuali teiten. 19 30 KRO-.iubileum muziek feest 1905: Finale. 20 05 Klnss en mod muziek. 21 10 De dood kwam zonder trom. klankbeeld over Kongo. 2155 Muzikale mogelijkheden In een nieuwe liturgie. 22.15 Godsdienstig programma. 22 30 Nieuws. 22 40 Epiloog. 22.45 Gram. muziek. 23 55 Nieuws RADIO VERONICA (192 m) - 18 00 Veronica jukebox (verzoekjes». 19.00 loppers'van morgen. 19 15 Joost mag het weten (brandnieuwe en ongehoor de hits», 20 00 Discologle. 2100 Popu laire platen. 23 30 JajzJourn., 23.30 tot 100 Alle i BRUSSEL Nederlands Cttl i tuws, ia os vm gram platen. 22,16 Ja; HILVERSUM I <402 ra> VARA. 7 00 Nieuws, ochtendgymn.. 7.23 Gram. en reportages. (7.30 Wegeninformatie- dienst», 8.00 Nieuws. 8.10 Gram. en reportages. 9.00 Praatje v. d. huisvr.. i 9.05 Gram.. 9.35 Waterstanden; VPRO 4 9 40 Schoolradio; VARA: 10.00 Gram., 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 1 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Omroep- kamerkoor. 12.00 Licht instrumentaal J septet, 12.22 Voor het platteland. 12.27 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Salon- orkest. 13-00 Nieuws. 13.10 Actualitei- ten. 13.25 Licht instrumentaal trio, 4 13.45 Gesproken portret. 14.00 Klass. J en mo.d muziek. 15.00 Voor de jeugd, (16 00 nieuws». 17.00 Voor de zieken,* 17.30 Dansorkest. 4 HILVERSUM II (298 m» - NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten, 7 10 4 Dagopening. 7.20 Oude kamermuziek. 4 7 45 Radiokrant. (om 7 30 nieuws'. 8 10 Gewijde muziek. 8 30 Nieuws,. 8.32 4 Gram9 00 Voor de zieken, 9 40 Voor de huisvrouw. 10.10 Gram.. 10 30 Mor- 4 gendlenst. 11.00 Viool en plano (gr.». 11.30 Gram.. 12.27 Voor land- en tuin- J bouw. 12.30 Nws. 12.40 Adventsstonde. 4 13.00 Reportages en gram., 13 40 Licht J orkest. 14.00 Boeren en burgers in 4 Buitenveen. hoorspel. 14.30 Altvioool 4 en piano (gr 14.50 Reportage van de officiële opening van de brug over de 4 Oosterschelde door H M, de Koningin, j 15.15 Gram.. 15.50 Bijbelvertelling voor 4r de jeugd. 16 00 Voor de jeugd. 17.00 HILVERSUM III 'F M.-kanalen! - NRU-KRO: 9.00 Nieuws, gram.. 1000 4 Nieuws, actualiteiten. 10.05 Betty: J Lichte platenprogr.. 11 00 Nieuws en 4 actualiteiten. 1105 Licht platenprogr 12.00 Nieuws, actualiteiten en gram.. 4 13.00 Nieuws, actualiteiten. 13 05 Bert: 4 Licht piatenprogr.. 14 00 Nws, actuali- teiten. 14 05 Gevar platenprogramma. 4 NRU-AVRO 15.00 Nieuws. Gram.. 16.00 Nws. Volksliedjes. 16 30 Rhythm 4 and blues (gr.). 17 00 Nieuws, 17.02 tot 4 18.00 Gram., voor automobilisten. RADIO VERONICA (192 m> 7.00 Ook goelemorgen (gram». 900 Ver-4 zoekplatenprogrv d bedrijven. 10.00 4 Koffietijd. 1100 Hulsvrouwen ver-J zoekprogr.. 12 00 Lunchmuzick. 14 00 4 Matinee. 16.30 Gevar progr.. 17.00 Tijd voor toppers. 1715 Platenpalet, 17.30 The Teenbeatclub. BRUSSEL Nederlands (324 m) 12.0 Licht© muziek. 13.20 Kamermuziek, 14 03 Lichte muziek. 16.24 Jazz. 17.15 Gram. 4

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2