Voor BONTMANTELS naar de vakman 't BONTHUIS ASPIRIN--]' BAYER Moeilijkheden zijn nog niet uit de weg geruimd Foto-Ciné TH. D IC K H 0 F F NUTTIGE GESCHENKEN tic 3 ccuen DE LEIDSE COURANT PAGINA ,4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 23 NOVEMBER 1965 J.VAN EG MOND Nieuwe Rijn 54 TELEFOON 23308 Ook voor MODERNISEREN en REPAREREN I Leidse kantonrechter hield weledelgestreng1 rijbewijzen van onbesuisden in Een 19-jarige monteur uit Lelden ■lipte In rie nacht van rle 21e oktober Jl. met zijn nuto uit een bocht in de Zijl- dijk en vloog vervolgens tegen een brugleuning op. De auto en brugleu ning werden zwaar beschadigd. I)e mon teur en zijn passagier liepen enkele flinke verwondingen op ..Mijn auto ging plotseling slippen en werd toen onhoBtuurbaar". kon ver dachte slechts verklaren. De kanton rechter. mr. W. de Koning, voegde hier echter nog aan toe: .17 reed volgens uw eigen verklaring tegen de politie veel te hard en had bovendien tevoren in een café enige glazen bier gedron ken". ..Slechts twee flessen en één glas bier edelachtbare", reageerde verdachte. „Dus bij elkaar toch wel de Inhoud van 5 glazen", rekende de kantonrechter hem voor. De monteur zweeg toen maar. Uit het verdere onderzoek bleek, dat hij nog een tweede proces-verbaal had gekregen, omdat de remmen van zijn auto, aldus een rapport van de po- litie-deskundlge. vrijwel niet functio neerden. Hiertegen protesteerde de mon teur met klem. ..De remmen waren be slist goed", verzekerde hij de rechter en overlegde een verklaring van zijn garagehouder, waarin deze dit feit be- De officier, mr. J. A. J. v. d. Brug gen. eiste ter correctie van het eerste feit zowel een geldboete van 75.- subs. 15 dagen als de voorwaardelijke ont zegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tyd van 4 maanden met een proeftyd van 2 jaar. Inzake het tweede feit eiste hy een geldboete van 50.- suhs. 10 dagen. Verdachte vond 125,- boete aan de hoge kant. „Ik heb toch al een schade van ruim 1000,- aan m'n auto", voerde hij ter clementie nog aan. De kantonrechter vond het wettig bewys, dat de remmen vóór de botsing ook niet goed functioneerde, niet af doende geleverd en sprak de monteur in deze vry. Inzake het eerste feit kwam hy verdachte iets tegemoet t.a.v. de boete en maakte er 50,- subs. 10 dagen van. doch de intrekking van verdachtes rybevoegdheid stelde hy deze op 6 maanden onvoorwaardeiyk. Onveilig ryder Byzonder slecht waren de magistra ten eveneens te spreken over de stunt, die een 28-Jarlge commissionair uit Noordwykerhout met zyn auto had uit gehaald. Hy was nameiyk in een bocht van de Teyllngerlaan een file auto's gaan Inhalen en daarbij op het wegge deelte van het tegenliggend verkeer ge komen. Door scherp naar rechts te sturen met alle risico's van dien kon de bestuurder van een tegenligger een frontale botsing voorkomen en schuurden de heide auto's slechts langs elkaar heen. Verdachte nam een en ander kenne- ïyk niet zwaar op. „Ik dacht dat Ik wel veilig kon inhalen, maar hy kwam zo langzaam aanrijden, dat myn bereke ning van de afstand faalde", aldus zijn verklaring en waarin hy dus indirect de bestuurder van de tegenligger van mede-schuld betichtte. Met zijn hierna volgende opmerking: „Er is daar geen Inhaalverbod. dus mocht ik in die bocht Inhnlen". oogstte hij bij het rechtcollege al heel weinig waardering voor zijn opvatting inzake „een veilig verkeer Mede omdat verdachte al eerder tweemaal was gevonnist wegens een grove verkeersfout, eiste de officier naast een geldboete van 100,- subs. 20 dagen de onvoorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. „Die ontzegging vind ik verschrikkelijk, want hoe moet het dan met mijn werk", aldus verdachtes laatste woord. „lT beging een schandeiyke overtre ding en verdient dus- een gevoelige cor rectie", repliceerde de kantonrechter, die liet algemeen belang hoven ver dachten eigen belang stelde en inzake de Intrekking van de rybevoegdheid der halve conform vonniste. I)e geldboete werd 50,- suits. 10 dagen. Te laat Een 19-jarige automobilist uit Hai ti ijk kreeg een proces-verbaal omdat hij een op de KatwIJkse Boulevard ge legen voctgangersoversteekplaats was opgereden en wel terwijl twee voet gangers reeds aan de „oversteek" be gonnen waren. Verdachte liet verstek gaan. Niet aldus beide voetgangers-ge- tulgen. Zy verklaarden vrijwel eenslui dend: „Een andere automobilist stopte wel doch verdachte schoot die auto met onverminderde snelheid voorby. Als wij niet tijdig waren teruggesprongen, zou zijn auto ons zeker gegrepen hebben". De eis werd 30,- subs. 6 dagen. Ge zien de ernst van het feit vond de kan tonrechter 30.- een te milde correctie en vonniste met 50,- subs. 10 dagen. Nauwelijks was het vonnis geveld of verdachte stapte de rechtzaal binnen. Hy had zich wat verlaat, en wilde ach teraf alsnog „Iets tot zyn verdediging" aanvoeren. „Daar bent u te laat mee. U kunt nu alleen nog maar tegen mijn vonnis in hoger beroep gaan", sloot de kantonrechter deze zaak definitief af. Achterhaald Geef uw kinderen het beste: Kinder-Aspirin en experimenteer niet met andere middelen! kinder daar staat metvruchtensmaak ^5-^ ACHTER NOG WEINIG BLOEMEN Groep II: 1. Anneke v. Wissen; 2. Ma- da van Rijn; 3. Jona v. d. Meer. Groep III: 1. Heidie Steeneveld; 2. OP HAARLEMSE KEURING J;°" 3 -N>11-k* PAUZE Stichting Sportbevordering In tegenstelling tot het persbericht van vorige week, waarin melding werd gemaakt van een nauwe samenwerking van de Gemeentelijke Sportstich ting en de Particuliere Stichting Sportbevordering Leiden en Omstreken deelt laatstgenoemde stichting mede, dat de basis voor deze samenwerking tot op heden nog niet Is gevonden. De tussen beide stichtingen gerezen moeilijkheden zijn naar het oordeel van de Particuliere Stichting Sport bevordering nog niet tot bevrediging van laatstgenoemde stichting uit de weg geruimd. Deze moeilijkheden betreffen uitlatingen van de voorzitter- directeur van de Gemeentelijke Sportstichting, drs. J. P. van der Reijden, gedaan op een persconferentie. Tijdens deze persbijeenkomst deelde de heer Van der Reijden mede, dat de Gemeentelijke Sportstichting het bestuur van Sportbevordering op de hoogte had gesteld, dat na het lopende jaar de reclame-rechten In de Kikkerpolder niet meer gepacht zouden kunnen worden. De heer Van der Reijden zei over het werk van de Stichting Sport bevordering: „Trouwens, deze Stichting is wild: zij stopt hier en daar geld ln en doet dat op niet verantwoorde wijze". Door de uitlating voelt het bestuur van Sportbevordering zich gegriefd, doch zij blijft niettemin bereid tot samenwerking, zodra deze laatdunkende woorden zijn ingetrokken. Schraalhans blyft nog steeds keuken meester in de keuringszaal van het Haarlemse Krelagehuis. Terwyi vorige Jaren meer dan eens de narcissen eind november glorieerden, moest men het gisteren stellen met een paar inzen- i dinkjes hyacinten en wat lelies. Dat I was alWonderiyk best was de rode hyacint Amsterdam, die de fa. A. i van Bragt Zn uit Beverwyk ten to nele voerde: best van steel en tros en warm van kleur. De fa. De Groot-Kriek uit Hillegom bracht de bekende hyacint jAnne Marie. En dan tenslotte wat lelies (van KI. de Jong uit Andijk: de mooie i oranje Harmony. Een unicum zulke mooie lelies om deze tijd van het jaar te zien. Het waren bloemen uit bollen oogst 1965. maar de bollen hebben na- tuuriyk een speciale behandeling onder gaan. Vermoedelijk zyn ze in de kas ge kweekt. waardoor ze eerder afsterven. Hoe het ook zij: de bloemen zagen er goed uit en trokken veel belangstelling. Groep IV: 1. Ivonne Verhage. 2. Trees Disseldorp; 3. Thea Janson. Groep V: 1. Rini Janson; 2. Bep Stijnman en Lenie v. d. Salm; 3. Wllma Janson. Een winkel vol FOTO-GESCHENKEN Zie onze speciale etalages Na(106)uuriyk by: HAARLEMMERSTRAAT 207 TELEFOON 40005 OEGSTGEEST TELEFOON 52217 TERWEEWEG 3A SCHOONHOVEN LOPIKERSTRAAT 57 HET ADRES voor al Uw FOTOWERK TAFELTENNIS BEDRIJFSTOERNOOI GROOT SUCCES Ruim een uur later gestart dan het programma aangaf, daar de deelne- j mers woonachtig buiten Leiden zeer vertraagd binnenkwamen, was 't jaar lijkse toernooi voor bedrijven en in stellingen uit Leiden e.o. voor de GGV- organisa toren (v. d. Linden, Vijl brief e.a.) toch een weldadig succes. Was het spijtig, dat de wedstrijden mede door de verlate start tot na half 11 's avonds uitliepen, waardoor de ge plande feestavond moest worden af gelast, aan sfeer heeft het de gehele dag niet ontbroken. In de le klasse, waar een sterk team van I.B.B. 1 het drietal van MEBO verving, rukte Stadhuis 1, dat een keus maakte uit de spelers A. Slot. G. van Veen, J. Vreeburg en C. van Zijp, al snel op naar de kop. Alleen tegen de winnaar van vorig jaar A.B.N. 1, waarin v. d Krogt de (te) hoog gestelde verwachtingen niet kon ver wezenlijken. moesten de ambtenaren met een remise genoegen nemen (9-9). In de laatste ronde kon ook G.G.V., dal theoretisch nog een kans maakte, het niet bijbenen (6-12). T. de Roo was hij de organiserende vereniging ovprigens goed op dreef. Eindstand: Stadhuis 1 7 punten (46 —26); A.B.N. 1 5 punten (44—28); SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart Alamak 19 v. New York n. Beyrouth; Alcor 22 te Kaapstad: Algorab 20 1080 NW v. P. Rico n. Santa Marta; Aludra 20 p Kp Villano n. Rotterdam: Bo venkerk 20 t.a. Beira; Calamares 21 te Tampa; Colytto 20 v. Baltimore n. Liverpool; Hector, 21 v. Beyrouth n. Tripoli: Heemckerk 10 v. Kaapstad n. Duinkerken; Jagersfontein 21 te Rot terdam; Japara 20 v. Bombay n. Ma dras; Kara 20 v. Kaapstad n. Abadan; Kloosterdijk 19 te Tampico; Kopionel- la 20 v Singapore n. Celsu; Koratia 20 700 ZO v Manilla n. Miri; Ladon 20 v. IJmuiden n, Willemstad; Lopper- sum 23 Nanav verw.; Medon 20 180 W v. Flores n. Willemstad: Memnon 20 300 NO v A/oren n. Amsterdam; Ono- ho 20 80 ZO v Monrovia n. Bonny; Overijssel 21 v. Marseille n Antwer pen; Peperkust 20 140 WZW v. Aba- dan n. Lagos; Poeldijk 19 70 N v. Ha vanna n. Vera Cruz. Rotterdam 18 te New York; Steenkerk 22 Ie Antwer pen; Togokust 21 te Dakar; Videna 20 233 NO v. Curacao n Curacao; Vlie land 20 p. Ceylon n. Singapore; Wono- sari 20 v Hamburg n. Bremen; Wono- sobo 20 90 W v. Grardafur n. Shang hai. Kleine vaart Breehees 22 150 ZW v. Ouessant n. Malaga; Breezand 20 20 Z v. lie de Seine n. Bilbao; Eerbeek 21 v. Bruns- buttel n. Amsterdam; Jurjen de Vries 20 v. Swansea n. Rotterdam: Mirach-N '0 30 NO v. Benghazi n. Benghazi; Sirius 19 te Grimsby; Volharding 22 '•hv. Kp. Villano n. Shorehan. G.G.V. 1 4 punten (39—33); I.B.B. 1 4 punten (36—36); F 188 1 0 punten (15—57). In de 2e klasse was het Leiderdorpse Durisol 1 (met o.m. Eikerbout) eigen lijk wel een klasse apart, getuige de 7 matchpunten en een gemiddelde van 4428. Stadhuis 2 kan eveneens terug zien op een sterk gespeeld toernooi. Het drietal van aanvoerder van Stigt werd ruimschoots tweede vóór A.B.N. 2. Mebo 1 en F. 188 2. De 3e en 4e klasse werden beheerst door G.G.V. 3 en G.G.V. 4. In de 3e klasse werd het eerstgenoemde team le met 8 matchpunten, een partijge- middeldfr van 5121 en o.m. een over winning van 18—0! F.188 3 werd keu rig tweede. Ook de zege van G.G.V. 4 in de 4e klasse was onomstreden. F. 188 4 en A.B.N. 4, die de tweede plaats deelden hadden 3 matchpunten min der verzameld. als bestuurder van een truck met op legger twee pYoces-verbalen had opge lopen. Hy had namelijk op de Provin ciale weg nabij het vliegkamp Valken burg niet alleen het aldaar geldende inhaalverbod overtreden maar boven dien een personenauto Ingehaald op het moment dat een motorrijder uit tegen overgestelde richting zeer dicht was ge naderd. Hoewel laatstgenoemde zo scherp mogelijk naar rechts stuurde, werd hy door de oplegger geraakt en met zijn duopassagier „gevloerd". De chauffeur reed rustig door. Dus klau terde de motorrijder weer op zijn „twee- wieler" en ging ijlings achter de over treder aan teneinde het kentekennum mer te kunnen noteren, waarna aangifte volgde. „Wij zagen dat hy ging Inhalen en schrokken niet zuinig toen die truck recht op ons afkwam", aldus een onder deel van de verklaring die motorryder en duopassagier aflegden. Gezien het gevaar, dat verdachte had veroorzaakt, eiste hij in totaal 70,- boete subs. 14 dagen alsmede-een voor waardelijke ontzegging van de rybe voegdheid voor de tyd van 4 maanden met een proeftyd van 2 jaar. „Beide overtredingen heb ik niet be wust begaan", benutte verdachte zyn laatste woord, dat echter geenszins tot enige clementie leidde. Integendeel, want het vonnis luidde 70.- boete subs. 14 dagen en een voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tyd van zes maanden, proeftyd 2 jaar. Nood breekt geei Forum over voetbalrechtspraak In «en van de zalen van rest, „Zo- merzorg" heeft de Afdeling Lelden van de CON'S (Centrale Organisatie Voethal Scheidsrechters) gisteravond een forum avond gehouden over de tegenwoordige voetbalreehtspraak en vele andere din gen. die met liet voetballen te maken hebben. Onder het voorzitterschap van IA B-praeses, mr. J. J. de Jongh, gaf liet forum antwoord op de vele vragen en gaf daardoor de aanwezigen weer een wal beter Inzicht In de (mnellyke) zaken rond het voetballeven. Het was niet alleen de huidige, veront rustende spelverruwing. die het forum, bestaande uit de heren A. van Veen (2e voorz. Alphen I. J Pluimgraaf (voorz. Quick Bovs). J. Wondergem (voorzitter (TVS. H.'j. Uitcrdyk ivoor burg), J. Breodiv „Ik ben doopsgezind en als christen verplicht te protesteren tegen de poli tiek, die de Verenigde Staten v. Noord- Amerlka tegen Noord-Vietnam voeren". Aldus de strekking van de verklaring ener 23-jarige student uit Leiden, wel ke verklaring diende als antwoord op de vraag: „Waarom deed u dat", die de rechter hem stelde. Hy stond terecht omdat hij op enkele muren en gevels w.o. die van het postkantoor - - bil jetten had geplakt en wel met de leu ze: „De V.S. weg uit Vietnam". „Als ledereen zyn overtuiging of me ning op de muren ging kladden, zou het er spoedig raar uitzien en dat is dan ook verboden". Hierop kwam de repliek van de kantonrechter althans op neer. „Nood breekt wet. ook de Ne derlandse", vond verdachte. De officier vond dit standpunt afkeurenswaardig en eiste een boete van 12,50 subs. 2 dagen. De student zal voor zijn onge- brutkeiyke protestuitingen Ingevolge hot vonnis 10,- boete moeten neertellen. Grote ke(52)ze in: TAFELKLEDEN v»n«f 9^5 SLAAPKAMER KLEEDJES T,Mf 4.50 CHEN.BEDSPREIEN v.n.f |9 75 GOBELIN KLEEDJES vanaf ,45 Haarlemmerstr. 11 Sleutelstad sloeg behoorlijk figuur Wa voorzitter •men. Ook Tijdens de door de R.K. Zwemver cniging „Excelsior" georganiseerde lan delijke finale van de verenigingszwem- competitie, afd. B., heeft het Leids< Sleutelstad een zeer behoorlijk figuui geslagen. Tijdens de voorronde luidden za onze stadgenoten zich geplaatst v J pn nn deze wedstrijden, clubs deelnamen van de „tweede orde". De Sieutclstad-heren boekten hier zeer behoorlijke successen, terwijl vooral het zwemmen van Kees Uittenhout de aandacht trok, zoats wij reeds gisteren in onze edities vermeldden. Hij legde de 100 nieter schoolslag af in 1.18.5, goed voor een zege, ruim een seconde voor de Haarlem-zwemmer Rob Ver- Advertentie) Geen benzine? Dan de auto Zeeman ontvreemde auto in Bodegraven Eigenlijk was de 27-jarige zeeman die in Bodegraven een auto had gestolen alleen maar op benzine uit. Het scheen moeilijker om die te bemachtigen dan een hele auto en daarom verkoos de zeeman het laatsïe. „Er staan, zoveel auto's 's nachts niet op slot. dat het helemaal niet z.o lastig is een auto weg te halen", zette de zeeman voor j de Haagse rechtbank uiteen. Nu bleek 1 de auto waarvoor de benzine bestemd was. ook al te zijn gestolen in Lei- „Het regende die avond zo hard en ik wilde graag droog thuis komen", gaf verdachte een nader motief voor de diefstal. Toen de benzinetank van de eerste auto was leeggereden en verdachte geen geld bezat om die te laten vullen, ging hij op zoek naar benzine, hetgeen niet wilde vlotten. „Toen ben ik zo schofterig geweest nog een auto te stelen", reikte ver dachte zich het testimonium uit. In Rijnsaterwoude werd hij echter door de politie aangehouden, op weg naar Rotterdam zijnde. De Officier van justitie wist nog een kwade eigenschap van verdachte behalve diefstal; hij maakt misbruik van verdovende middelen. En ook dat ontkende verdachte niet. Volgens ver dachte is hij bezig dit te ontwennen. in de gevangenis niet mee- aan die middelen te komen," 'L1*1 ™m\ stelde de president der.rechtbank vast. ae oesiei De Officier wees erop, dat verdachte een goede behandeling dient te onder gaan teneinde nog iets van zijn leven ie brengen en eiste daarom acht maan- sstraf met aftrek van rrest en ter beschikkingstelling de regering. NIEUWKOOP Het bestuur van het kunstgenoot schap ,.'t Regthuys" is er in geslaagd een bijzondere muziekavond te organi seren. Deze keer is het een jazz-con- cert, dat gehouden wordt op woensdag avond. 24 november, in het Regthuys om 8 uur 's avonds. Tijdens deze "jazz avond zal de historische ontwikkeling van de jazz worden belicht door Karei Scholten, een bekend jazz-expert. Hy is organisator van het Vara-jazz pro gramma Multiplex Ter verduideiyking zal de heer Scholten enige bijzondere grammofoonplaten ten gehore brengen. Het muzikale gedeelte van de avond zal verzorgd worden door: Ruud Kuy- peh. piano. Cees Zee, slagwerk, Jan Huidts, bas. GYMNASTIEK IN ST0MPW1JK Het sportweekeinde van de nog jonge Stompwijkse gymnastlekver. „Gyver- sto" is een groot succes geworden. On der het oog van vele toeschouwers werd Rini Janson kampioene in de categorie dames 15-18 jr. Wegens een blessure kon de titelhoudster van het vorig jaar. Tilly Waayer, haar kamplaenschap he laas niet verdedigen. Tussen de wed- stryden door toonden de 7 besten van de gymnastiekver. hun kunnen in de koprol en de handstand, terwyi de gym leraar zelf, na de wedstrijden, het tal- ryke publiek vermaakte door oefenin gen aan de ringen. „Gyversto" telt een groot aantal vrouweiyke leden. De man nelijke belangstelling is echter veel min der. Zo telt de groep van de jongens van 15-18 jaar slechts 3 leden, die ove rigens zeer goede resultaten bereiken. Als hier niet snel verandering ln komt, zal het bestuur genoodzaakt zijn deze groep op te heffen. Ook de andere groe pen van mannen zijn klein. Tijdens de feestavond, die zeer goed geslaagd is. ontving kampioene Rini Janson uit handen van de heer Jansen de wisselbeker. De „Parrodelli's" uit Lei den Wisten de vele leden en genodigden goed te vermaken. Uitslagen De uitslagen van de onderlinge wed strijden waren: Groep I 1. Antoinette v. d. Bosch; 2. Gerda Knynenburg en Ellie Groeneweg; 3. Mieke van Santen. KATWIJK Twee kleuters aangereden Twee identieke ongevallen vonden kort na elkaar plaats bij Katwijk. Bo vendien waren de twee slachtoffertjes daarvan beiden meisjes van 5 jaar. In het eerste geval was het om half één gisteren de vijfjarige Agatha Haas noot uit Katwijk, die onvoorzichtig de rijbaan van de Piet Heinlaan overstak. Zij werd aangereden door een perso nenauto en kreeg tengevolge daarvan schaafwondjes aan het hoofd en aan de knie. Minder goed kwam om even over half twee de vijfjarige Nelleke v. d. Marei, eveneens uit Katwijk, er van af. toen ze op dezelfde wijze in de Boslaan aangereden werd. Zij liep een zware hersenschudding op. Door een ambulance is zij naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Viswagen in brand Om drie uur gistermiddag is voor de deur van ^jjn woning in de Prins Hendriklaan 6 de visbakwagen van de heer L. Hoek in brand geraakt. De I oorzaak van de brand was, dat na het aftappen van de olie een kleine hoe- veelheid achterbleef in de gloeiend hete bak. Deze maakte vlam. De scha- j de was aanzienlijk, doch wordt door de verzekering gedekt. Wijziging tijden weekmarkt Bij de ingebruikneming van het nieuwe marktterrein werd indertijd bepaald dat de weekmarkt gedurende de maan den oktober tot en met februari des 1 vrijdags zou worden gehouden van 10 uur voormiddag tot 4 uur namiddag. Nu echter gebleken is dat tegen deze regeling van verschillende zijden be- I zwaren bestaan, hebben b. en w. als- I nog besloten met ingang van a.s. vrij dag de markt weer te doen houden des namiddags van twee tot zeven LTSSE PLANTGOEDVEILING Er was ruim 2.000 mand plantgoed aangevoerd. Ondanks de weersomstan digheden was er nog een behoorlijke belangstelling. Het weer had echter wel invloed op de prijzen, zodat deze over het algemeen iets lager kwamep te liggen. Tulpen per hl: Brilliant Star 55, Peerless Pink 60, Apeldoorn 45, White Sail 60, Dover 75. Van der Eerden 60, Golden Harvest 55, Blenda 80. Paris 80. Edith Eddy 55. Paul Richter 80. Most Miles 120, Apeldoorn 50, Bril liant Star Max 45, Elmus 40. 25 Jaar bij de NZH Donderdag 25 nov. zal de heer M. van Eeuwijk te Lisse het feit herdenken dat hij 25 jaar geleden bij de NZHVM in dienst is getreden als chauffeur. Sinds 1952 behoort deze Lissenaar tot de stand plaats Leiden, maar hij blijft wonen aan de Heereweg nr. 188. Het zal hem zeker niet aan belangstelling ontbre- Morgen: Johannes de Yepee, bijge naamd „van het Kruis", geb. te Fonti- beros (Spanje), f 14 december 1591 te l'beda, kerkleraar en beroemd mystiek KRANKZINNIGE KERKLERAAR In onze tijd de levenswijze van iemand als Johannes van het Kruis beoordelen, is een hachelijke onder neming! Vasten tot op het bot en zelf kastijding tot het bloed eruit wordt geperst, zijn godsdienstige methodes, die wij niet meer kunnen waarderen. Een psychiatrische behandeling zou op zijn plaats zijn. Zo denken we erover en zo dachten, merkwaardig!, ook zijn tijdgenoten uit de 16e eeuw er over. De Inquisitie maakte het hem lastig en zijn.orde-broeders sloten hem op als gek. Hij ontsnapte uit een raam door lakens aaneen te knopen! Hij werd bovendien gekweld door inner lijke duisternis, de „donkere nacht" van de ziel. „Wie tol vereniging met God wil komen, mag niet de weg van het verstand gaan", schreef hij. Dat i het geheim van zijn onbegrepen krank zinnigheid. „de ergeris en dwaasheid van het kruis". Alleen God heeft hem begrepen en goddelijke wijsheid doen PUNT «r wil geen inwoning! LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Op bevel van Zhernikov 18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Zorba de Griek (volw.) Geprolongeerd Dagelijks, ook zondag: 2.30 en 1 Trianon: Geheime agent in Gibralta: 14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. I Zondag: 2.15, 4.30, 7 00 en 9.15 uur Rex: Jong en immoreel (str. volw.) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. I Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. AGENDA LFC) onder de loupe moest ner andere dan voethaltechnische zaken kwamen aan de orde. Zo passeerde o.m. de „honorering" van afdelingsscheids- rechters de revue tijdens de bijzonder j gezellige byeenkomst. (Ze mogen best wat nicer ontvangen dan die 1.50 on kostenvergoeding"I. terwijl er even eens aan de ev. aanstellingen van vrou welijke scheidsrechters aandacht werd hesteed. Met de conclusie van het fo rum, dat de „fluitende dames" zich tot de afdeling C-junioren zouden moeter beperken, hadden de aanwezige heren i vrede, evenals niet de uitspraak, dat er I geen verschil mag zyn tussen de ont vangst van een arbiter, die een tiende 'elftal komt lelden en een scheidsrerh- ter. die het eerste elftal komt fluiten, l In het ruim twee uur durende gesprek i kregen de afdellngsscheldsrechters een wat beter Inzicht in zaken, die niet di- j reet met de voetbalrechtapraak te ma- j ken hebben, maar die toch wel van be- lang zijn. F.n dat was. aldus COVS-voor- jzttter Th. W. van der Klugt in zijn slot woord. ook de bedoeling geweest van het i beleggen van de forumavond. Wilt U iets weten Winnaar by de heren werd het Gro ningse ZCG. vooral dank zij de Iwee Toneel Waar staan in Nederland to- overwinningen van Henri van Osch. „eolscholen, hoe oud moet je zijn en op de 4 x 50 meter wisselslag en de weik0 scholen moet je hebben door- 100 meter rugslag. Zios (Den Haag) h0pen?, vraagt T. R. te H. wist de tweede plaats te bezetten. d<j Antwoord: De toneelscholen van Ne- Sleutelstad slaagde er in de derde herland zyn gevestigd in Amsterdam, plaats le veroveren. Academie voor Dramatische Kunst. Bij de dames bleef dc zege in Den Marnixstraat 150; in Arnhem. Arn- llaag bij DVZ. terwijl dc meisjes- en hemse Toneelschool. Parkstraat 34 en jongens-prijs respectievelijk voor GDZ m Maastricht. Toneelakademie. Lencu- en Het IJ waren. Enkele uitslagen bil lenstraat 33. De opleidingen duren aan de heren: deze drie instituten drie jaar. de kosten 100 meter vrije slag: 1 J. Praat. Zios bedragen ca 150.- per jaar. De voor- 61 4 Jan Bredcveld. Sleutelstad 67.-. waarden tot toelating variëren van op- i 100 meter schoolslag: 1 Kees Uitten-I leiding tot opleiding: Amsterdam eist 'hout. Sleutelstad 1.18.5; 2 Rob Ver- tenminste 3 jaar hbs.. Arnhem 4 jaar meer. Haarlem 1.19.8. I middelbare school, Maastricht tenmln- 4 x 50 meter wisselslag persoonlijk: ste mulo-diploma A. In Amsterdam en 1 Henri van Oseh. ZCG 2.27.7; Hans Arnhem zou men ook wel genoegen ne- Hilkhuvien. Sleutelstad 2.46.1. men met een ontwikkeling die gelljk- 50 meter rugslag: 1 Henri van Osch. staat aan respectievelijk 3 jaar h.b.s. ZCG 1.06.3; Hans Hilkhuyzen, Sleutel- en 4 jaar middelbar»- school. Bij alle i sta(| 1.18.1. drie de opleidingen dient men een toe- 50 meter vlinderslag 1 Evert Roe- latingsexamen af te legRen. Verdere land Haarlem 33.7; Arnold Mulder. Inlichtingen by de besturen van deze Sleutelstad 39.-. I scholen. H. NICOLAAS, BISSCHOP VAN MYRA (Klein-Azië) Geboren te Patara in Lyclë. stierf In 345. Hij wae een van de grote bisschoppen uit de vierde eeuw. maar werd vooral beroemd als de grote weldoener om zyn vrijgevigheid. DOE EVENEENS ZO! Maak op ZIJN feest een ander mens gelukkig GEEF EEN ABONNEMENT OP Thans een voortreffeUJke krant r Iedere dag opnieuw een genoege i landeiyke allure. Voor Iedere nieuwe abonnee die D aanbrengt ontvangt U bovendien JUBILEUMSCHRIJFBLOK en het unieke LEIDSE COURANT-SPELDJE Ondergetekende plaats: plaats: Betaling zal geschieden per; week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden. DINSDAG 23 NOVEMBER R.K. EHBO Kath. Nat. Bond EHBO afd. Leiden aanvang cursus 8 gebouw G.G. en G.D. Van vrijdag 19 november tot en met donderdag 25 november 1965: Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooigracht 48, tel. 21060. Tentoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 73 Tentoonstelling typografie: do vijftig best verzorgde boeken van 1964. Tot 30 november. Werkdagen 918 uur. I)o Ruif, Jan VosHensteeg 59 Aqua rellen en tekeningen van Mies v. Dei- num. Dag. 10-20 uur. Zaterdag en zon dag 20-24 uur. „Tastevln", Beestenmarkt 14 Schilderijen Bern. Laeck, tot 5 dec. dag. 16.30-24 uur. Lakenhal Nederl. Kring van teke naars. Bez. gewone MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 tags 1-4 uur. RUksmuseur Hjks van 10-5 Legermusea uitzondering (zondags 1-4 uur). KORRELTJE Wijs is hij, die weet wat men O' ,-an Oudheden: Dri r; zondags 1-5 uur. (Pesthuislaan): A zaterdag van 10-4 t MARKTBERICHTEN TER AAR. 22 nov. Groente Wit lof I 1.76. II 152. druiven 1.61. gele savoyekool 36. kroten 9, uien 24. sprui ten export A 1.25-1.34, B 1.18-1.19, C| 85, D 63-91. spruiten binnenland A 74-77, B 32-56. C 20-24 alles p. kg. boerenkool 3.60 p. kist. selderij 6 per bos. tomaten binnenland A 1.95-2.75, A II 1 80. B 2.15-2.85. B II 1.80-1.90, C 1.80-1.95 alles per bakje van 6 kg. Doordat donderdagmiddag niet be schikt kan worden over de zaal is d$ bijeenkomst van de bejaardensociëteit van de parochie Herensingel verplaatst naar morgenmidden. COLLECTE De onlangs in Leiden gehouden Klaproos-collecte heeft de som opge bracht van f 2567,52. Bijna de helft van dit bedrag (f 1209,werd bij elkaar gecollecteerd door de leerlingen van de Gemeentelijke Bedrijfs Technischs School.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4