Wat Leiden in drie jaren gaat investeren (II) ,,'n Vreemd paar" in de Leidse Schouwburg HORLOGES JAN PIERROT DONDERDAG 11 NOVEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT Ed. Meester Jun. nieuwe directeur V .V.V.-Leiden PAR. 13 MIDDELBAAR EN VOORBEREIDEND HOGER ONDERWIJS Nieuwbouw Rembrandtlyceum Uitbreiding Louise de Coligny-HBS Voorzieningen Rembrandtlyceum en gymnasium Uitbreiding Stedelijk Museum ,,De Lakenhal" Aanleg 2e deel sportcomplex Kikkerpolder Reconstructie sportpark Leidse Hout Aanleg sportvelden Morskwartier Tennispark Fortuinwijk Roeicentrum Haagweg Aanleg speeltuin Zuid-west (Fortuinwyk) Aanleg speeltuin Noord Aanleg vrije speelgelegenheden Aanleg jachthaven Stinksloot Aanleg camping Vlietpark Schoalbuitenhuis Centraal servicegebouw Jeugdzorg Zuid-west Gebouw Leidse Muziekschool (nieuwbouw) Openluchttheater Kikkerpolder Cultureel centrum Pieterskerkgracht Inrichting filiaal Reuvens Noord Inrichting filiaal Reuvens Zuid-west Restauratie Morspoort Restauratie Zijlpoort Restauratie Penshalpoort Restauratie St. Caecilia Gasthuis complex 5.000.000,— 1.000.000,— 245.000,— 5.000.000.— 800.000,— 1.000.000,— 1.700.000.— 500.000.— 1.000.000,— 160.000,— 150.000.— 400.000.— 600.000,— 600.000,— 500.000,— 300.000,— 1.000.000 246.500,— 2.500.000.— 75.000,— 60.000,— 175.000,— 275.000,— 25.000,— 625.000,— 150.000,— 100.000,— 300.000,— 1.000.000,— 1.700.000,— 400.000,— 1.000.000 300.000,— 300.000,— 600.000,— 500.000,— 300.000,— 1.000.000 246.500,— 2.500.000,— 75.000 60.000,— 100.000,— 25.000,— 300.000,— A. Gasfabriek 2e fase ombouw aardgas Jaarlijkse investeringen B. Electriciteitsfabriek Nieuwe centrale „Estec"-project Noordwijk 50 k.V. transportnet Kosten wijziging netspanning Jaarlijkse investeringen Administratiegebouw (nieuwbouw) Stoomleiding Acad. Ziekenhuis Memorie 2.500.000,— 2.500.000,— 6.250.000,— 10.500.000,— 5.000.000,— 600.000,— 1.000.000,— 1.250.000,— 1.500.000,— 3.500.000,— 1.500.000,— 1.250.000.— 1.500.000,— 3.500.000,— 3.250.000,— 3.500.000,— 5.000.000,— AGENDA DONDERDAG 11 NOVEMBER Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, dep. Leiden Lunchbij- eenkomst koffiekamer Stadsgehoor zaal. Onderwerp: Export en econo mische politiek, 12.00 uur. K. en O.-voorstelling: „Een vreemd paar" door 't Rotterdams Toneel. Schouwburg, 20.00 uur. K.V.P. bijeenkomst: bespreking en voorlopige kandidaatstelling Statuten verkiezingen, De Burcht, 20.00 uur. I VRIJDAG 13 NOVEMBER Schoolvoorstelling K. en O. „The elder statesman" van T. S. Eliot door de Engelse toneelgroep De Rada. Schouwburg, 2.30 uur. Mondacc.-orkest Crescendo Uit voering in het Anthonius Clubhuis, 20.00 uur. De Natuurvriend Ledenvergade ring Breestraat 18, 20.00 uur. ZATERDAG 13 NOVEMBER Litteris Sacrum Opvoering van Boeing-Boeing", Schouwburg, 20.00 Mondacc.-orkest Crescendo Uit voering in het Anthonius Clubhuis, 20.00 uur. Afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Strandexcursie van Katwijk naar Noordwijk. ZONDAG 14 NOVEMBER Ned. Kath. Kapperspatroonsbond, !afd. Leiden, 8ste officiële jaarviering. Avondmis in de kapel huize Duinzicht. Rhijngeesterstraatweg 40, Oegstgeest (18.00 u.) waarna een feestelijke ge deelte in het parochiehuis naast de R.K. Kerk (19.00 u.). Reünie St. Bonaventura-lyceum Plechtige H. Mis om 10.00 uur, feeste lijk ontbijt, algemene ledenvergadering en soiree-dansant. Oscar werd vergald. Het eind liedje was, dat hij Felix de deur wees. Deze werd echter liefderijk opgenomen door de meisjes, onnavolgbaar gespeeld door Petra Verbeek en Carola Gyabers van Wijk, zodat hij uiteindelijk toch aan het langste eind trok. Het blijspel beloopt altijd de kans in een wat platte klucht te ontaarden, doch regisseur Pim Dikkers hield de touw tjes strak. Jan Teulings zorgde voor de vertaling, maar wij kunnen ons voor stallen, dat er wel eens buiten die tekst werd gespeeld, vooral by een grote hila riteit (zowel voor als achter het voet licht) verwekkend intermezzo, dat prompt in het spel werd opgenomen. De volbezette schouwburg was gul met applaus, voor de dames waren er Academiegebouw, Rapenburg 73 de gebruikelijke bouquetten. Tentoonstelling typografie: de vijftig beat verzorgde boeken van 1964. Tot 30 november. Werkdagen 918 uur. De Ruif Jan Vossensteeg 59. Aquarellen en tekeningen van Mies v. Deinum. Dag. 10-20. zaterdag en zon dag 20-24 uur. „Tastevln" (Beestenmarkt 14) Schilderijen Bern. Laeck, tot 5 dec. dag. 16.30-24 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrijdag 12 november tot en met donderdag 18 november 1965: Ge opend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Tentoonstellingen ver van het reeds eerder in Leiden ge brachte „Op blote voeten in het park", heeft vele groene-kaarthouders van K O een zeer genoeglijke avond be zorgd. Het onder de titel ,,'n Vreemd paar" door het Nieuw Rotterdams To neel opgevoerde stuk stelt de toeschou wer niet voor problemen, het is louter en alleen een spel-om-zich-te-vermaken en daar is het gezelschap, met als spe lers van de belde hoofdrollen Luc Lutz als Fellx Ungar en Jan Teulings als Oscar Madison, voortreffelijk in ge slaagd. Deze beide acteurs speelden de rol van „stroo-weduwnaars"Felix was door zijn vrouw het huis uitgezet en wachtte op de definitieve scheiding, Os car was dat punt reeds te boven en woonde alleen in een groot huis, met als enig vertier een wekelijks poker avondje met nn~~- i aantal vrienden. Toen In Leiden worden de eindjes aan elkaar geknoopt Het gemeentebestuur van Leiden heeft een dezer dagen een folder doen verspreiden onder de Leidse bevolking, die een summier overzicht geeft van de gemeentebegroting voor 1966 en tevens een uitnodiging bevat aan de inwoners van de stad om tijdens de begrotingsbehandeling een bezoek te brengen aan de publieke tribune. De folder is getiteld „De eindjes aan elkaar knopen en geeft op overzichtelijke wijze weer hoeveel geld Leiden in 1966 ter beschikking heeft en wat men daarmee denkt te gaan doen. Er is een gedifferentieerd over zicht in opgenomen van de inkomsten en uitgaven en er zijn enkele foto's van miljoenenprojecten waar Leiden in 1966 aan werkt. Omdat de begroting niet alleen een zaak is voor B. en W. en gemeenteraad, maar zeker ook de Leidenaar ter harte moet gaan, wordt men uitgenodigd de debatten te vol gen vanaf de publieke tribune in de raadszaal. Vanaf maandag 22 novem ber t/m maandag 29 november zal met uitzondering van het weekeinde Felix in eenzelfde straatje terecht natuurlijk de begroting 's middags kwam. nodigde Oscar hem uit bij hem zijn intrek te nemen „omdat hij walgde van de eenzaamheid". Maar toen be gonnen de moeilijkheden. Oscar was nl. èen onverbeterlijke sloddervos, die nooit iets opruimde, waardoor er in het huis een onvoorstelbare chaos heerste. Felix was zijn tegenpool, een ware „huishen". die niets liever deed dan koken, de boel opruimen en met de stofzuiger werken. Churchill-laan. speciaal ten aanzien Dat nu begon zo langzamerhand op de van de kruising met de Vijf Meilaan, zenuwen van Oscar te werken en het te bevorderen, zijn onlangs bij dit liep uit op een nogal hooglopend con- kruispunt voorsorteringsvakken aan- flict. gebracht. Voorts zullen b. en w. aan Het geval wil bovendien, dat er twee beide beginpunten van de Churchill- „vrlje meisjes" in het spel kwamen, die laan op suggestieve wijze „50 km" op onder de huilerige invloed van Fellx het wegdek laten schilderen, kwamen en waardoor een dineetje avonds behandeld worden. De veiligheid bij de Churchill-laan Om de verkeersveiligheid bij de Nog steeds te weinig belangstelling \oor baan bij de politie Hoewel onlangs In enkele belang rijke vacatures bij de dienst van Ge meentewerken is voorzien, blijft de personeelssituatie bij die dienst, met name ten aanzien van de ambachte lijke en technische functies, nog moei lijk. Voor wat betreft de politie delen b. en w. mee, dat nog geen verbete ring is ingetreden in het aantal vaca- D.d. 1 oktober jl. bedroeg dit aantal 20. De werving verloopt nog steeds stroef en er is weinig aanbod van ge schikte sollicitanten. Het aantal jeug digen (17 jaar en ouder) met MULO- diploma, dat naar een funktie bij de politie solliciteert, blijkt af te nemen. Dit is geen plaatselijk, doch een lan delijk verschijnsel. Leidse Aquariumvrienden hielden „aquarium-quiz-avond" Op veelvuldig verzoek heeft het be stuur van de vereniging „De Leidse Aquariumvrienden" gisteren in de re creatiezaal van de HCYV en NEM een aquarium-quiz-avond georganiseerd. Voor dit zowel leerzaam als interes sant evenement waarvan de LAV in 1960 de Nederlandse primeur had en dat sindsdien in vele aquariumhou- dersverenigingen navolging kreeg bestond zowel van de zijie der leden aLs belangstellenden zeer veel belang stelling. Nadat de voorzitter, de heer M. van Eijk deze bijzondere avond met een hartelijk getint welkomstwoord had geopend, gaf de quiz-master, de heer J. B. la Rivière, een korte uiteen zetting van de „spelregels". Er volgde hierna een spannende on derlinge strijd tussen vier koppels, elk van acht deelnemers, die collectief hun uiterste best deden om als kampioens koppel en als de winnaars van de acht beschikbare prijzen in aanmerking te komen. Opmerkelijk was wel. dat de reeksen van niet altijd gemakkelijke vragen, die de quizmaster beurtelings op de deelnemers afvuurde, vrijwel alle dikwijls op geestige wijze vlot binnen de vastgestelde tijd t.w. 10 seconden goed werden beant woord. De jury, gevormd door de heren Zuyderduin, Stouten en Neuteboory Naar wjj van liet bestuur der V.V.V. te Leiden vernamen, Is met Ingang van 1 december 1965 benoemd tot directeur van de Leidse V.V.V. de heer Ed. Meester junior, tot dusver ass. directeur van de Provinciale V.V.V. Lim burg te Valkenburg. JUWELIER—HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN - TEL. 20 7 78 Eind volgend jaar rijksgoedkeuring voor schouwburg De nieuwe schouwburg zou 3 Y, k 4 jaar na dc datum van afgifte der rijks- goedkeuring in gebruik kunnen wor den genomen. Aldus b. en w. in de memorie van antwoord De afgelopen maanden hebben b. en w. verscheidene, daarvoor in aanmer king komende, instanties benaderd teneinde de afgifte van de rijksgoed keuring zo spoedig mogelijk te doen geschieden. Het college is gebleken, dat dc mogelijkheid aanwezig is. dat die afgifte in het laatste kwartaal van 1966 zal plaatsvinden. PAUZE LEIDSE UNIVERSITEIT nemer en „telmachine" had dan ook geen al te zware taak. Dat de span ning groot en de onderlinge „krachts verhouding" gering was. bleek wel uit de uiteindelijke uitslag, die er als volgt uitzag: tafel 1. 162 punten, tafel 2 150 punten, tafel 3 151 punten en tafel 4 (de „kampioenstafel") 164 punten. Het kampioenskoppel werd gevormd door de heren De Goeij, Sanders, Gielen, Kreffer, Simons, Huiskens, Ravensber- gen en Bonnet. Nadat de voorzitter met een toe passelijk woord de prijzen aqua riumattributen aan de gelukkige winnaars had uitgereikt, mocht quiz master La Rivière als beloning voor de voortreffelijke wijze waarop hy zich van zijn taak had gekweten een langdurig applaus in ontvangst ne- Zowel voor de deelnemers als de toe- hoorders-zonder-meer een „topavond", die zeker navolging verdient. LEIDERDORP Botanicus verzamelt voor Rijksherbarium duizend plantennummers VERBURGERLIJKING Waar niet meer over gerept wordt en wat in het nog onvoltooid verleden de Kerk sterk werd aangewreven, la de „verburgerlijking" van het chrlatendom. Men zwijgt er thans over, en met reden. Is er Iets naargeestig burgerlijker dan de hier en daar verkondigde opvatting, dat de ontwikkeling van de techniek uiteindelijk de verwezenlijking brengt van het Koninkrijk Gods De onder grond van deze en andere overmatig op de ..aardse werkelijkheid" afgestem de neigingen is een ongegrond en on gezond optimisme in de menselijke zelf werkzaamheid. Een volkomen verbur gerlijkt christendom wordt aangepraat, waarin evangelische heldenmoed en zelfverloochening met een knipoogje worden nagekeken, al* „niet van deze wereld". Nu heeft Christus het thema „niet van deze wereld" zó in alle toon aarden bespeeld, dat alleen stokdoven zyn onwereldse muziek niet LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Nothing but the best (volw.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Gideon en Samson 14 jaar) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9.15 uur. Dezer dagen had botanie en zoölogie van het instituut het A.N.P. een voor technologie in Bandung. Ook sprak onderhoud met hij met enkele vooraanstaande biologen, dra. M. M. J. van Hoewel de weinig rooskleurige Balgooy, staflid mische toestand van Indonesië niet be- van het Rijkslier- vordelijk is voor het wetenschappelijk barium in Lelden, onderzoek, werd de heer Van Balgooy die In de achter toch zeer getroffen door het enthou- on» liggende siaame, waarmee deze mensen hun maanden een ex- werk verrichten. peditie van een De expeditie naar de Mount Wilhelm Luxor: Zorba de Griek (volw.) klein half jaar heeft tot resultaat gehad, dat de bota- Geprolongeerd naar Zuid-Oost- nicus voor het rijksherbarium in Lelden Dagelijks, ook zondag: 2.30 en 8 uur. Azië heeft onder- ruim duizend planten-nummers heeft studio: Nikki. de wilde hond van het nomen. Deze ex- verzameld minstens in zesvoud - Noorden (a 1.) peditie is flnan- alsmede plankton-monsters uit vijf me- cteel mogelijk ge- ren. Bovendien bracht hij een groot aan- worden door een tal insecten bijeen en ander zoölogisch subsidie, welke de „Stichting voor We- materiaal, tenschappeiyk Onderzoek van de Tro pen" (WOTRO) aan de directeur van EXAMENS genoemd herbarium, prof. dr. C. G. G. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is J. van Steenis had verstrekt. Op zijn geslaagd voor het doctoraal examen landgenoot veel mate- Nederlands recht de heer G. G Kev reis heeft riële steun mogen ontvangen van de Rotterdam. A(ustralian) N(ational) U(nlverstty) en de C'(omiiionwealth) S(clentific) and I industrial) R(esearch) Organisation beide te Camberra. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, i 00 en 9.15 uur. Trianon: Liefdesdrift (18 jaar) I Dagelijks. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Bruut maar onweerstaanbaar 18 jaar) Dagelijks: 2 30. 7.15 en 9.15 uur Zondag. 2.30. 4.45, <15 en 9.15 uur. In het begin van het gesprek wees de heer Van Balgooy erop. dat het doel van zijn expeditie drieledig was. In de eerste plaats ging het de .-voorzitter fungeerde als tijdwaar- zo intensief mogelijk onderzoek In te stellen naar de Alpine-flora Mount Wilhelm (die met zyn 4500 me ter de hoogste berg van Australisch- Nieuw-Guinea is) en daarvan een zo compleet mogelijke collectie aan te leg gen. Ten tweede was het de taak van dc heer Van Balgooy planten te PROMOTIE AAN LEIDSE UNIVERSITEIT PUNT De heer H. E. Derksen. geboren te Renkum en thans wonende te Leiden, is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der wiskunde en natuurweten schappen op een proefschrift getiteld j „Axon menbrane voltage fluctuations" Promotoren waren prof. dr. J. W. Duyff en prof. dr H. B. C. Casimir. De promotie geschiedde cum laude. In het proefschrift wordt nagegaan in hoeverre fluctuaties in de eigen- schappen van zenuw- en zintuigcelle L°rd »°r\Sele- tot ui,inK kunnen komen in de wijze »..-»—««« waarop het zenuwstelsel binnenkomen de signalen verwerkt. Met behulp van daartoe ontwikkelde methoden werden fluctuaties in de electrische spanning over het mem braan van een zenuwvezel onderzocht. Deze bleken in bepaalde opzichten overeen te komen mei fluctuaties die bij halfgeleiders optreden. Prop.ex. Godgeleerdheid, mej. M. A. Verbist (Den Haag). Mej. L. S. W. van Straaten, geboren te 's-Gravenhage en thans aldaar wo nende, herdenkt vandaag de dag, dat zij vyftig jaar geleden in Leiden de oostkust van Australië in de derde plaats had zijn reis ten doel enige wetenschappelijke instituten in Indonesië te bezoeken en wel in Bogor en Bandung. INDONESISCH ENTHOUSIASME Hoewel de Mount Wilhelm het doel wit van verschillende botanische expe dities is geweest, zo vervolgde drs. Van Balgooy, waarvan alle leden op de ge- makkelijk te bereiken oost-helling zijn geweest, hebben de deelnemers van de bewuste expeditie nooit veel langer dan Bromnozems worden met succes bestreden arbeid in dit gebied, heeft onze land genoot als „basis-kamp" gebruik kun nen maken van het nieuwe veldstation, Raadsagenda Op de vergadering dat daar op instigatie van dr. D. Wal- van de gemeenteraad van Leiderdorp, ker door de nationale universiteit van die 12 november, des namiddags om Australië is opgericht. 8.00 wordt gehouden, zal aan de orde Bij zyn verblijf in Indonesië, dat elf komen: de vaststelling van het wets- dagen heeft geduurd, bezocht onze lan.i- ,n Le,de" thans met voldoende ontwerp tot wijziging van de gemeente- genoot onder andere het herbarium, de ni®1 ,*k zoda?'* te herkennen po grenzen in de Leidse agglomeratie dooi botanische tuin en het zoölogisch ffjj 'j| de Tweede Kamer der Staten-Generaal. seum in Bogor. Voorts de afdeling KORRELTJE MARKTBERICHTEN MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zon dags 1-4 nur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur; zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 nur (zondags 1-4 uur). K.V.P .-vergadering in Den Burcht De leden van de Leidse afdeling van de KVP worden herinnerd aan de he denavond in De Burcht te houden al gemene ledenvergadering die voor een belangrijk deel in het teken zal staan van de voorbereidingen voor de Sta tenverkiezing. De voorlopige kandi daatstelling voor de Provinciale Sta ten vormt het belangrijkste punt van de agenda. Voorts spreekt de heer S Menken over het werk van de Pro vinciale Staten. Algemene Bond van Bejaarden, afd. Leiden, hield ontspanningsavond De Leidse afdeling van de Algemene Bond van Bejaarden heeft gisteren in de tot de laatste plaats bezette grote zaal van „Den Burcht" haar jaarlijkse en weer alleszins geslaagde ontspan ningsavond gehouden. Het ontspan- ningsprogramma werd ditmaal geheel verzorgd door Sempre Avanti's Jong en Jolig. Belangstelling voor fonteinen is geivekt Leiden krijgt er in de toekomst nog een paar fonteinen bij nadat de fon tein op de Vismarkt regelmatig in wer king is gesteld. In beginsel komen in aanmerking voor het p'# tsen van een fontein het Stationsplein terzijde de te bouwen schouwburg alsmede het 1 ?'jn voldoening uit over de grote be- winkelcentrum aan het Vijf Meiplein- I langstelling voor deze avond. Hy Bevrydingsplein. B. en w. zien inmid- "cth"e zjch vervolgens in het bijzonder dels ook uit naar andere plaatsen ?e afgevaardigden van de ^deling waar een fontein het stadsbeeld kan A1Ph®n aan den Rijn en de Kath. Bond verfraaien. van Ouden van Dagen, met welke Uitvoering „Stem des Volks" en Jeugdkamerorkest Leiden Donderdag 18 nov. a.s. zal in de linga-Pasman, sopraan, een reeds be- Stadsgehoorzaal een bijzondere mu- kende soliste in Leiden, verder twee ziekuitvoering plaatsvinden. De „Stem veelbelovende jonge vocalisten: Vera des Volks", afd. Leiden en het Jeugd- Verzijden, sopraan en Marianne Die kamerorkest Leiden, ensembles die leman. alt. onder leiding staan van Henk Briër, Het Jeugdkamerorkest alleen zal een zullen dan optreden in een gezamen- uitvoering geven van een Concerto lijk programma met werken van Han- Grosso van Handel en van een Sym- del. Beethoven, Mozart en Vivaldi. phonie van Mozart Jongeren die dit concert willen be- Koor en orkest geven gezamenlijk zoeken kunnen tegen gereduceerde een uitvoering van een cantate van prys kaarten kopen bij het bureau Beethoven en van het Gloria van Vi- van de Leidse Jeugdactie. hoek Here- valdi. Aan de uitvoering van het Glo- straat-Hoornbrugsteeg. Aanvang van ria werken als solisten mee: Ellie Hil- J het concert 8 uur. laatste organisatie in afdelingsver- band steeds een zowel prettige als nuttige samenwerking plaats vindt. Met verwijzing naar het feit. dat de Alg. Bond van Bejaarden niet was op gericht om alleen maar feest- en ont spanningsbijeenkomsten te organise ren. gaf spreker een korte opsomming van de activiteiten, die de bond in de loop van zijn bestaan ontplooide in. zake de sociale belangen van de leden en waaraan ook de thans ruim 17 jaar bestaande Leidse afdeling een zeer werkzaam aandeel had. Dienstverlening. In het kader van de toekomstige bejaardenzorg in Leiden, deelde spre ker onder meer nog mede. dat het be stuur thans pogingen aanwendt om binnenkort te komen tot een onderaf deling ..Dienstverlening", die zich tot doel zal stellen zowel alleenstaande als thuis ziek liggende bejaarden de nodige extra hulp en steun te ver- Hierna hebben de Leidse afdelings bejaarden zich enige uren uitstekend geamuseerd met het optreden van Jong en Jolig, dat met medewerking van de zangsolisten Lyda Spaans. Nel de Vries, Tiny Arnoldus, Gerard Kool haas en Wim Brugman onder algehele leiding van de dirigent Koos Kukler een muzikale cocktail onder meer uit de jubileumshow „With a song in my heart" ten gehore bracht. Wim van der Ark fungeerde weer uitste kend als de man voor de verbindende tekst. De woorden van dank. die de voorzitter aan het slot van de avond tot dirigent Kukler en de zijnen richt te werden met een daverend applaus onderstreept santen: Hardinger 86—88; Blaze 1.10 1.15; Princes Ann 891.01. Tokio 1.09 122; Indianapolis 951.24: Lyona 71 89: Little America 7585; Blcership 90—96; Red Petrol 70—1.14; Super- form 4788; Sybil 691.09; Golden Seal 91—1.07; Tip Top 40—61; Rood kapje 1 08—1.25: Portrait 96—1.02; Criterium 8688. Bornholm 7093; Rose Bella 5363; llelcne Janette 67 85. Kaufmann 5777; Julia 75 89; Popcorn 6069; Nic. Maes 1.05— 1.12; Golden Glint 70—90 per bos: idem geplozen Jozef 1418; Brigitte 22 27; Indianapolis 2326 Silver Hose 15 22; Wim Lange 1013; Orchid Beau ty 1819; Red Rolinda 15—17; Alan Rowe 1819. Am. Anjers Sim Rose 10—19; Sim Rood 12—19; Sim Wit 10 14; Princes Ann 1213; E'arah Di- ba 17; Harvest Maon 1113 Rozen 13 —46; Cyclamen 721.50 pei >luk. Ter Aar 10 nov. Groenten, Kassnijbunon 1,95-2.52; Idem atek 68-1,48; atamprln- Hesaenbonen kaa 2,15; andyvie 8-22; spi nazie glaa 60-66; waapeen 12; groene kool IS; witlof I 1.10-1.23 Idem II 72-95; Idem atek 36; boerenkool 26 spitskool 5; apruiten 20-33; prei 44; rode kool 21; uien 20. allea per kilo. Tomaten binnen land: A 1.90-3.70; Idem B 2.10-4,20, Idem C 1.80-2.20; idem bonken 2,20 allea per bnkje van zea kilo. Sla 7 per «tuk. Selderjj 5; boapeen 33 per bo*. EXPORT Geboren: Kornelis Gcrbinqs Gerhar- VEILING: Tomaten A extra 0,60-6,90; dus z.v. K. W. Swiers en F. R de Wit; idem A 6.20-6.40; Idem B extra 6.70-6.80; Pieter Cornells z.v. P Starre en E.J. idem C extra 5.20; Idem C 5.00 idem v.d Maat; John Mario v. J Kerk- CC 3.60 allea per hakje van kilo vliet en M A Heemskerk; Marco Jan RI.IX8BI KG, 10 nov BLOEMEN Wim z.v A Pardon en J. v.d Hoist; Am. Anjer* Sim rood 2000. Sim Crow- Brigitte Sabina d.v. II A v.d. Key- ley 1800-2000. Shocking Pink 1800-1900, den en C. Ouwerkerk; Geertje Alber- Desire 1800. Sim roae 1700-1800. Mar tha d.v. D. Zwaan on H. Kühn; Pe- vest Moon 1400-1700. Sim wit 1400- tronella Johanna Maria d.v. A. van 1600, Brandaria 1500 per 100. Troa- Beek en T.C.J Karremam. Janine chrysanten: Roodkapje 150-160. Beat- Isabel Gabriël d.v. T. M Spieksma en seller 130. Toklo 130-135, Indian Poli» M I. A. Boezeman; Maria Agatha d.v. 110-120. Superform 100-115. 8ybi!le 100- C. Jongejan en H. v.d. Berg; Anna 115, Golden Sail 100-110. Joseph 100- Maria Martha Christina d.v. G. A. S. 110 per boa. v.d. Geest en J. H. M. M. Witteman; Johannes Jacobus Theodorus Maria z. LEIDNCHENDAM, 10 nov., EIEREN v. J. II. M. Biesjot en M.J.C. de Jeu. Aangevoerd waren 74800 kipeleren. De Overleden: J. v. Wezel 86 j w.v. noteringen waren voor: 5500 eieren no. W. J. B. Mulder; C. Brouwer 78 j.. m.; 20.55-21.30; 112(8) no. 1 19,50-20,25; A. Bekooij 74 j., e.v. L Wielders; .1 de 21300 no 2 18,80-19.35; 19100 no. 3 Wit 83 j., m.; J. Pelt 71 j„ m G Koo- 17,65-18.10, 12700 no 4 15.65-16,25i len 68 j m.; J. P. Louwrier 1 j.. m.; 3100 no. 5 18.10-14,05 700 no. 6 12,30- G. H. Helge 75 j„ e.v. J. A W van 12,90; 9óó kneus I 13,00-15,76: 300 H Kluijve. 114.00-17,00. litie-auto's, zo delen b. en w. de be grotingxeommissie mee. Van 1 januari tot 1 oktober werd in 1303 gevallen proces-verbaal opgemaakt tegen be stuurders van bromfietsen, waarvan 294 keer wegens overtreding van de maximum snelheid. Pas wanneer de situatie daartoe aan leiding zou geven, zal aanschaf van snelbrommers voor de politie worden overwogen. De sterkte van de anti-baldadigheids patrouille der Leidse politie is vorige maand var 2 op 3 man gebracht. „Overdekte" B. en W. hebben met de eigenaar van de overdekte zweminrichting aan de Haarlemmerstraat in grote mate overeenstemming bereikt over dc over nameprijs, nadat deze eigenaar het bad aan de gemeente Leiden te koop had aangeboden. BURGERLIJKE STAND

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3